Pereiti prie turinio

Irute Daukseviciute

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    2
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Irute Daukseviciute sureagavo į KingPin Aš nuoru svetainę susikūrt... (arba ką reikėtų žinoti prieš gaminantis svetainę)   
    Šaltinis: http://netmade.lt/web-design/as-noriu-svetaine-susikurt-arba-ka-reiketu-zinoti-pries-gaminantis-svetaine/
     
    Laba diena,
     
    Šiuo metu, IT sfera smarkiai plečiasi ir vis labiau didėja interneto svetainių poreikis internete. Internetinį puslapį šiuo metu turi kone visi, nuo kebabų pardavėjų iki prekybos centrų tinkle. Pamažu pradeda įsigalioti nuomonė, jog jei tavęs nėra internete, tuomet tavęs nėra absoliučiai. Iš dalies tenka sutikti, tačiau retas savo profesijos atstovas, pasidomi svetainių ypatumais, prieš ją “gaminantis” sau. Visų galų meistru būti neįmanoma ir tai yra suprantama, tad pasistengsiu duoti keletą patarimų žmonėms, kurie ne tik nori išleisti pinigus ir tiesiog “būti internete”, bet ir gauti bent jau kažkokios naudos iš savo internetinės svetainės (o jos galima gauti ir nebūtinai materialios).
     
    1. Atsisėskite ir apgalvokite, kokie yra Jūsų tikslai internete. Prisivilioti pirkėją? Gauti atgalinį ryšį iš vartotojo? Tapti žinomu? Nepamirškite, jog tai yra vienas svarbiausių Jūsų uždavinių – žinoti, ko Jūs norite ir tik tai suvokus, reikėtų imtis kitų veiksmų.
     
    2. Jeigu pirmajam punktui nekilo jokių idėjų, baikite šį reikalą. Tiesiog „turėti svetainę“ ne tik, kad neapsimoka, bet gali būti ir žalinga. Jūs išleisite pinigus programavimui, dizainui, tekstams ir/ar reklamai. Ar jūs ką nors gausite iš to? Vargu. „Bet AŠ turiu pusbrolio draugo draugą, kuris pigiai daro svetaines“ atsakys kai kurie žmonės. Geriau neturėti jokios svetainės, nei blogą, kuri formuoja prastą įvaizdį apie Jūsų įmonę ar veiklą, tai tolygu vaikščioti nesiprausus ir nesišukavus, daug keiktis ir vis vien aklai lysti prie klientų, bei siūlyti savo produktą.
     
    3. Nuo ko pradėti?
    Pradėti visų pirma reikėtų nuo turinio. Turinys turi būti surinktas svetainei dar prieš pradedant atlikti dizaino ir programavimo darbus. Kodėl? Todėl, kad pavyzdžiui dizaineris, galės perskaityti tuos tekstus, susipažinti su Jūsų įmonės veikla, svetaines „dvasia“ , žinos kokio ilgio yra tekstai, kur ir kokius blokus kurti, kiek jų reikia ir t.t. Žinoma, galima turinį kurti ir tada, kai dizainas jau turimas, tačiau kuriant dizainą, reikėtų ypač atsižvelgti, į prioritetinius svetainės uždavinius. Kaip, kokiuose taškuose ir kokiu būdu pateikti informaciją, koks jos kiekis turi būti, kokiam vartotojui skirta ir t.t. Visa tai – turi būti apgalvota.
     
    4. Pamirškite greitus pinigus. Internete greitų pinigų susilaukia tik reta idėja (turbūt pastebėsite, jog internetinė erdvė, mažai kuo skiriasi nuo realiosios). Dažniausia projektas turi atkentėti nemažai, kol lyg feniksas iškyla ir pradeda nešti pelną ir būtent tada, kai projektas pasitvirtina, jo esamiems ar būsimiems konkurentams, jį labai sunku praversti ant menčių, o ypač tai padaryti greitai. Tiesa, neriekėtų pamiršti, jog „pelyjantis“ ir stovintis projektas pelno tikrai neatneš. Projektas PASTOVIAI turi būti atnaujinamas, norint pasiekti gerų rezultatų.
     
    5. Pamirškite SAVO tvs programavimo svarstymus(nebent jūsų tikslas yra mokymasis arba turite be galo daug pinigų). Yra puikių open source pagrindu platinamų TVS, tokių kaip wordpress (ją naudoja net CNN) ar prestashop, kurios yra tobulinamos daugelį metų, yra lyderiaujantys produktai savo sferose ir turi labai didelius literatūros ir community išteklius. Išnaudokite tai. Pradėti verslą su savo TVS gali apsimokėti tik tuo atveju, kai tinklalapio funkcionalumas labai skiriasi nuo standartinių tinklalapių, bet būkite atsargūs, nes „sava“ TVS kainuos begalę laiko, pinigų ir klaidų. Žinoma, jeigu turite daug pinigų ir gerą kolektyvą – sava tvs, bus visada arčiau kūno :)
     
    6. Pigu, greita , kokybiška ir be rizikos. Taip nebūna. Šiame forume pastebėjau ne vieną diskusiją, kurioje sakoma, jog 4000 Lt už e-shopą yra daug. Galima daryti prielaidas, jog šie žmonės neturi visiškai nieko bendro su prekyba internetu ar kita profesionalia veikla internete. Kiekvienas verslininkas, nori užimti kuo didesnę rinkos dalį, tai vieša paslaptis, o norint tai padaryti, reikia, jog kiekvienas atliekamas darbas būtų atliktas profesionaliai ir be priekaištų. Už ką mokėsime?
     
    Tinklalapio dizainas, tekstų rašymas, suportas, klaidų taisymas, marketingo organizavimas, seo, programavimas ir begalės kitų darbų, kuriuos Jūs turėsite atlikti. Kaip pavyzdį, galiu pasakyti, jog web dizaineriui subręsti profesionaliam darbui, kai jis supranta, ne tik, kas gražu, bet ir kodėl, turi būti vienaip, o ne kitaip, reikia apie 5metų ir visų šių specialistų mokymosi laikas trunka panašiai. Štai už ką Jūs mokėsite, tad ką geriausia rinktis?
     
    a) Freelance darbuotojai – geriausia rinktis esantį „po ranka“ freelance darbuotoją. Ne paslaptis, jog jie dažniausia padaro ir daugiau darbo, nei sumokėta (dažniausia taip elgiasi pradedantieji, arba ryšius norintys megzti freelance darbuotojai), bet dažniausia yra visiškai nenuspėjami tiek kokybės, tiek laiko prasme, o kartais darbo galite ir išviso negauti (ypač dažnai pasitaiko, dirbant su užsienyje esančiais freelance darbuotojais iš Indijos, Kinijos ir etc.), bet darbą padaro pigiau, nei įmonės. Darbas ne visada bus kokybiškas, kartais, pvz, norint atsinaujinti, gali tekti vėl pradėti viską daryti iš naujo (šneku iš patirties, nes esu matęs kelių freelance darbuotojų darytas temas ir slaisinimus(psd->html), kuriuos teko perdaryti ar taisyti, tai kai kuriais atvejais, buvo tikrai labai žiaurių atvejų). Finally – freelance darbuotojas, tai katė maiše, kurios galva iš to maišo kyšo. Geriausia, rasti nuolatinį freelance darbuotoją, tuomet daugmaž galėsite būti ramus.
     
    b) Įmonės – čia irgi būna visko, atsižvelgiant į darbų kokybę, bet dažniausia, kokybė būna gana aukšta, terminų laikomasi, išsprendžiamos visos užduotys (ko nepaskaysi apie freelance, nes dažnai, norint atlikti sudėtingesnius darbus, specialisto tenka ilgokai paieškoti), žodžiu – mažiau rizikos. Geros įmonės, visada palaikys gerus santykius su savo užsakovais ir baigiantis projektams, duos mažas dovanėles atlikdami tam tikrus darbus nemokamai, o dirbant pastoviai, neabejoju, jog išsiderėsite galingas nuolaidas. Didžiausi pliusai, jog čia gausite garantuotą profesionalią pagalbą ir rizikos veiksnys yra žymiai mažesnis.
    c) Konkursai – mano nuomone, konkursus renkasi tie, kas visiškai nežino savo tikslų.
     
    7. Taupykite kiekvieną litą, skirtą projektui. Pats kai pradėjau veiklą, kiekvienas pigus pasiūlymas atrodė patrauklus, esu net 40lt išleidęs pvz linkų dėliojimui, bet nepamirškite, jog pigios paslaugos ir liks pigiomis paslaugomis. Sutaupę kiekvieną litą, galėsite pasiimti kai ką rimčiau, o tia Jums suteiks ne tik naudos pačiam projektui, bet ir leis pamatyti, kaip atliekamas profesionalus darbas.
     
    8. Ir pabaigai – palinkėjimas. Gero verslo internete ir keletas pastabų verslininkams! Užpildykite visus klausimynus sąžiningai, bendraukite su dizaineriais, programuotojais ir marketingistais nuoširdžiai, bei darykite kompromisus. Nei vienas, dirbantis Jums, nenori Jūsų apgauti ar pavogti Jūsų idėjų. Būkite atviri ir stenkimės tam, kad pasiektumėme kuo geresnių rezultatų. Ne tik dėl savęs, bet ir dėl šalies!
     
    9. Tobulėkite. Kiekvieną dieną, vakarą. Tik tobulėdami ir žinodami daugiau, nei kiti pasieksite gerų rezultatų.
     
    p.s. rašliavą žadu tobulinti.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...