Pereiti prie turinio

wfc

Nariai
  • Pranešimai

    19
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    0%

wfc Pranešimai

  1. Jeigu jus univera laikot 4m. laiko svaistymu, tai cia jau jusu paciu bedos. Univeras apskritai suteiks bendru ziniu, kurios tikrai yra naudingos. O jeigu per tuos 4m. sugebi tik girtuokliauti barake ar po klubus valkiotis, nu tai kam apskritai tada i univera stot ir paskui sakyt, kad univeras nedave ziniu :D Ir kaip kazkas auksciau sake, skyles lopyt gali zmogus ir be diplomo. Asmeniskai pazistu zmogu, kuris irgi galvojo, kad diplomo nereikia ir uztenka skills'u, todel mete universiteta... deja, atejo laikas, kuomet su savo skills'ais galejo vaziuot i amerika dirbt, taciau teko dar 2m. pabaiginet studijas, nes pasirodo diplomo reikia :)

  2. Snekant apie VU, tai lygtais visur +/- panasiai ta pati mokosi programu sistemose, tik atseit VU daugiau teorijos ir siaip konkurencija didesne, kai sustotoja visi su ~8-8.5 balais. Nesvarbu kur stosi, jeigu tingesi mokytis ir tobulet tai pabaiges vistiek suda malsi, kad ir kur butum studijaves. Mano nuomone geriau rinktis VGTU ir bandyt kuo greiciau ieskotis praktikos/darbo, taip greiciau igausi reikiamu ziniu + galesi mokytis tuo paciu metu (aisku cia tik mano nuomone :D).

     

    Sunkiausias modulis buvo antro kurso pirmam pusmeti - "Programų sistemų inžinerijos pagrindai" ir "Logika(pasirenkamas)".

    "Programu sistemu inzinerijos pagrindai" - is teorines puses ganetinai nemazai medziagos reikejo ismokt ir veliau trys testiniai atsiskaitymai is to. Taciau sunkiausia buvo tai, jog pakliuvo pratybu destytoja, kuri kartais pati nezino ko nori ir prisipisineja t.y. rasem referata ir pasake, kad blogai nubraizem schemas, ok pataisem schemas, nunesam, schemos vistiek blogai taciau dabar kazkas vel blogai, ko anksciau neminejo. Arba nusiuntem darba, sako 5 - musu grupe laiminga gavus 5, apsidziaugem, kad paprastai praeisim antra referata, deja, atejo gynimo metas, vis del to sugalvojo, kad nevertas darbas 5 :). Tai va tiek buvo idomesniu dalyku su situ moduliu, tikriausiai galvoji, kad cia pas mus grupe atsilikus buvo, bet deja tik ~2-3 zmones is 30zmoniu turejo teigiama bala, aisku realiai visus gale praleido, bet destytoja senmerge, bicu nelabai megsta ir prisipisineja :D Egzaminas buvo is 300 klausimu t.y. dave 300 klausimu sarase ir sake, kad rasysim is ju. Atejus i egzamina visi traukem lapukus kuriuose budavo 5 random klausimai, jeigu netingejai ir paskaitinejai keleta dienu pries egzamina medziaga - tuomet islaikei, kitaip sakant neuzteks is vakaro paskaitinet.

     

    "Logika" - pasirinkau logika, nes tikejausi, kad bus salyginai panasu su "Diskreciaja matemtika" is ankstesniu semestru, deja destytotas neikeldavo medziagos i MOODLE, todel nelabai buvo ir mokytis is ko. Aisku ir destytojas keistas toks. Paskelbe pirmo tarpinio atsiskaitymo data, tai visi kurie atejo i ji gavo tiesiog 10 uz atejima ir nieko nerasem :D Arba per egzamina leido naudotis telefonais tik liepe nesinaudot socialiniais tinklais, tai supranti, kad visi kazkaip bendrom jegom issprendem tuos uzdavinius. O siaip asmeniskai moduli destoma medziaga nepatiko ir antra karta nesirinkciau.

     

    Matematika buvo pirmus keturis semestrus, kitaip sakant visu 2 metus.

    1 semestre - "Matematines analizes pagrindai" (9 kreditai), ganetinai placiai ir daug mokemes, integralai, diferencialai ir panasiai. Kursas nera sunkus, destytoja per egzamina/koli leisdavo naudotis uzrasais, tai jeigu nebuvai ###### ir kazkiek pasimokei, tai nors ir baisu, bet islaikei, kadangi vistiek uzdaviniai +/- panasus kaip ir egzamino pavyzdziuose, belieka tik skirti siek tiek laiko ismokti sprendimo budus :) Asmenisai i egzamina ejau turedamas jau 8 ar 9 balus, tai nelabai buvo motyvacijos jam ruostis + dar taip sutapo, jog sirgau pries egzamina. Bet galutinis mano balas desimtbalej sistemoj gavosi ~12 (taip 12 balus is 10). Jeigu buciau daugiau pasimokes, galejau ir ~14 turet, nors tai nieko ir nereiskia :D

     

    1 semestre - "Diskrecioji matematika 1" (3 kreditai) - visokios bulio funkcijos, xor, operandai, generuojanciosios funkcijos ir t.t. Visai idomu ir naudinga :) (tik nesurpatau generuojanciuju funkciju)

     

    2 semestre -> "Diskrecioji matematika 2" (6 kreditai) - kodavimai/sifravimai/grafu teorija/etc... Tikrai idomu ir naudinga, per egzamina buvo uzduociu, kur pvz. reikejo uzkoduot arba atkoduot informacija, surast trumpiausia kelia grafe arba surast ilgiausia imanoma kelia grafe. Vel gi, idomu ir naudinga, jeigu planuoji gyvenime veikti daugiau neigu reprezentaciniu puslapiu kepimas - pravers :) Nera sunku, tik reikia siek tiek skirti laiko isigilint destoma tema, vien tik paklausyt ka per paskaitas desto gali neuztekt, nors destytojas pakliuvo mldc ir labai aiskiai viska destydavo piesdamas ant skaidriu, jeigu zejai i tai ka desto, o ne i telefona - tada easy. Aisku beda tame, kad auditorijoj budavo ~100zmoniu ir ju nenutildydavo, tai jeigu sedesi gale - nieko negirdesi. Tiesiog kai kurie zmones isivaizduoja, kad mokosi, jeigu ateina i paskaita ir telefonu zaidzia arba sneka :D

     

    3 semestre -> "Tikimybiu teorija ir matematine statistika"(6 kreditai) - ajajai, kaip bijojau sito dalyko, kadangi mokykloj tokio tipo uzdaviniai budavo kirvis. Beda buvo tame, kad paskaitu nelankiau, o destytojas buvo vienas tu, kuris neikelia skaidriu(del to ir baisu buvo, nes nezinai is ko rasom) :) Taciau pries koli/egzamina aiskiai isdeste is ko rasysim, tad bedu nekilo. Teko tik tam tikru temu pasiieskot internete arba is grupioku. Pats destytojas aiskina labai gerai - tai jeigu lankei. Per pratybas destytoja pasitaike siek tiek prastesne, nepatiko jos destymo budai, kuomet nepilnai isprendzia uzdavini ir mazdaug jus patys isspreskit (kadangi megstu mokytis pats, tai jei ir eidavau i pratybas, tai tik uzsirasyt ka sprendzia ir ka desto, todel nepatiko, kad nepilnai ispresdavo). Teko siek tiek su "R" kalba paprogramuot, bet net neatsimenu ka konkreciai, nes labai pavirsutiniskai.

     

    4 semestre -> "Skaitiniai metodai ir algoritmai" (6 kreditai) - vel pasitaike faina destytoja is pirmo semetro (gerb. A. Kasparaviciute). Savo darba tikrai myli, desto uzsidegus, gaila, kad studentai nelabai to vertina, taciau galima buvo pasidziaugt tuo, jog i paskaitas ateidavo tik ~15-20zmoniu is ~100-120, todel buvo tylu ir visi kurie ateidavo, buvo ganetinai suinteresuoti mokytis. Pats dauguma paskaitu lankiau, desto gerai, aiskiai. Temos buvo visoki funkciju interpoliavimai/optimizavimai/etc... Per pratybas teko tuos pacius dalykus programuot su "R" kalba arba bet kokia kita kokia sugalvosi. Kadangi pats ranka uzdavinius spresti tingejau, todel susiprogramavau formules ir buvo ganetinai paprasta. Ir per koli ir per egzamina buvo galima naudotis kompiuteriu arba programavimo aplinkom, tai vel gi visokius interpoliavimus ir optimizavimus galejai is esmes isprest isirasydamas kelis kintamuosius i savo programa. Medziaga vel gi, sakyciau visai naudinga praplest akirati, ar panaudosi ja - greiciausiai ne, nebent toliau eisi i ML field'a ir pns.

     

    Skubejau rasyt, bet tikiuosi padejau kazkiek, nes pats tavo vietoj kazkada buvau :D

    Apskritai, nesigailiu cia istojes, netgi dziaugiuosi, jog ne VU. Jeigu sportuoji, tai VGTU didesnes galimybes sportuoti ir platesnis sporto saku pasirinkimas ;) 70-90% destomos medziagos yra verta nors kazkiek zinoti, pades praplest akirati, nors kartais ir tingisi mokytis egzaminui skaitant 200-300 skaidriu kurios pilnos teksto, taciau naudos is to yra, nors medziaga kartais buna ir pasenus. Arba tenka mokytis tokiu dalyku, su kuriais tiesiog gali nesusidurt kitur - pvz. dvejetaine aritmetika ir pns.

  3. Su grupiokais per visas kurse esancias grupes yra +/- taspats t.y. 5-10% taip vadinami moksliukai, 5-10% siaip protingi arba retkarciais pasimoko, ~50-60% tiesiog paprasti studentai, motyvuoti ir nemotyvuoti :D, ~15-25% kurie patys nezino kodel istojo ir kol gaunasi tai arba laikosi ant minimalaus balo, arba galu gale iskrenta pasitaikius siek tiek sunkesniam dalykui. Tai tiek. O jeigu idomu ka konkreciai kazkuriam moduli mokemes, tai rasyk, pakomentuosiu :D

  4. Kadangi paciam tokie klausimai buvo aktualus pries stojant, tai siek tiek pasisakysiu. Pats baigiau 2 kursus. Galiu pasakyt, kad bendrai ziurint, tikrai visuose moduliuose yra destomi naudingi dalykai, galeciau isskirti nebent filosofija/vadyba kurie nei idomus buvo, nei naudingi. Apskritai universitetas suteikia bendru ziniu, kurios yra aktualios ir kuriu greiciausiai pats neigausi, jeigu nesimokysi universitete. Paskaitu medziaga yra ikeliama i MOODLE, tai is esmes paskaitu gali nelankyt (nuo antro semestro 80% destytoju pamatau tik per atsiskaitymus/egzaminus, o ir destytojam giliai px lankai ar nelankai, nebent kai kurie pakelia galutini pazymi +10% jeigu lankei paskaitas). Dziaugiuosi, kad istojau i VGTU, nes kruvis 10klaseje buvo didesnis, todel yra daug laiko asmeniskai pasidometi ir mokytis tai kas paciam idomiau. Jeigu kyla klausimas ar universitetas paruosia profesionaliam darbui - tuomet atsibusk is sapno ir suprask, kad jeigu renkiesi programuotojo profesija, tai turesi asmeniskai daug dometis ir mokytis, nebent nori visa laika krapsyti norsi bei domina tik reprezentaciniu svetainiu lipdymas su PHP :)

  5. Manau, kiek to finansavimo bebūtų, vis tiek VU bus nuo 8.0 KB priimami, bent jau per pirmą turą tikrai. Labai yra daug norinčių, o vietų jie turi ribotai, todėl toks ir yra aukštas balas. O šiaip nesvarbu kurį universitetą rinktis, svarbiausia, kad pats papildomai domėtumeisi namie ir praktikuotumeisi.

     

    P.S Pats studijuoju Programų inžinerija (PS) VGTU.

    Taip, i VU norinciu daugiausia, bet jeigu bus daugiau VF vietu, tai automatiskai balas kazkiek turi sumazet.

  6. Į VU tikriausiai trūktų apie 0.1. Į KTU tho, mažai tikėtina, kad neišeitų su 6. KTU PS VF tikrai paeis.

    Bet siemet didina finansavima IT studijoms ~50% ir atsizvelgiant i tai, jog 2015m. paskutinis i VU PS vf vieta istojo su 7.94 manau galima tiketis, jog uzteks ir 7.86. As pats su 7.92 tikiuosi istot kai suzinojau, jog didinamas finansavimas 50%.

  7. Bandyk stoti į VU programu sistemos, jei tavo KB siekia 8. Jei ne, stok į vgtu. Paprasta. I'd say, kad žmonės dažnai ignoruoja faktą, kad uni, į kurį patekti reikia daug didesnio balo, susirinks šiek tiek labiau nusiminanatys, protingi žmonės. More likely, kad iš jų išmoktum daugiau, labiau pushintu tave stengtis, nei VGTU. Kursiokai yra svarbi studijų sėkmės dalis, net jei nesi tas, kuris daug kalba, ar mėgsta būti su kitais.

     

    Darbdaviai užsienyje abu diplomus vertintų vienodai, o Lietuvoje, žinoma, kad labiau vertins VU.

     

    Stipendiją gauti būtų lengviau VGTU.

    Mano KB 7.92. 2015m. reikejo 7.94 bet kiek girdejau tai didina finansavima siais metais (kaip kazkas sake vos ne per pus) tai tikiuosi gal pavyks patekt i VU.

  8. Sveiki, norejau tik pasiteirauti studijuojančių VGTU PROGRAMU INŽINERIJA, kaip ten viskas, su programaviu nesipykstu, patinka ir matematika ir programavimas, ar studijos VGTU neatsilieka nuo KTU? Dar įdomu kokios jūsų nuomonės šiemėt dėl stojimo balo į VU ps ir VGTU ps, ar galiu tikėtis +- VF vietos su 7,2-7,5 kb?

    Sveikas, pats planuoju stot į VGTU Programų inžineriją, balas mano nuomone turėtų būt apie ~5,9 kaip ir kiekvienais metais. Manau šansų įstot su ~7,5KB į VU PS nelabai yra, kadangi ten balas minimalus VF būna apie 7,9-8. Gal yra studijuojančių VGTU Programų inžineriją ir galėtu papasakoti plačiau apie šią studijų programą ?

  9. Siūlo, tik ne programuotojams ruošti. Kodėl niekas nesiūlo KTU, kai kalbama apie statybų inžineriją? Nes yra VGTU.

    Galima būtų išsamiau papasakoti kodėl VGTU netinkamas programuotojų ruošimui? Nes iš pirmo žvilgsnio tai tie studijų moduliai labai panašūs VGTU/KTU, bet KTU nuo pat pradžių moko objektinio programavimo su C#.

  10. Ir vėl tu savo? Neatrodo kad tu čia supranti kažką. Visas žinias pats gali gauti, yra google pilnai yra, joks univeras tau tiek neduos. Negalvok, kad ten dirba kokie super programuotojai. Tau visą semestrą aiškins simple dalykus.

    Ar aš klysčiau sakydamas, kad pvz. Programų sistemose tie simple dalykai bus labiau susiję su programavimų, o informatikos inžinerijoj - šiek tiek labiau su "hardware"?

  11. Paklausk pirma savęs ar tau reikia to aukštojo mokslo. Nes jei eini tenais pasiimti, tik ką duos univeras, tai ir baigęs tas programų sistemas tu nebūsi įdomus darbdaviui ir dirbsi už grašius. Kaip xeimax sakė:

     

     

    Aš pats mokausi informatikos inžinerija, kuri yra labiau susijusi su hardware ir pnš, bet dirbu programuotojų, turiu kolega kuris baigęs yra psichologijos studijas ir dirba programuotojų (aišku mokydamasis psichologija papildomai užsiiminėjo programavimu)

    Aš tą pilnai suprantu, tiesiog aš noriu įstot į tą studijų programą, kuri bus labiau orientuota į programavimą. Juk įstojus į programų sistemas mano manymu universitetas suteiks daugiau programavimo žinių nei pvz. įstojus į informatikos inžineriją.

  12. o kas uždraus pabandyti? stojančių nedaug, 2013 istojo ~36 , iš jų gal ~6 vnf, dabar 2016 likę gal 24~ ir vf vietų daugiau negu studentų tad visi mokosi nemokamai :)

    Tai aš ir ruošiuosi visų pirma rašyti "Programų sistemos" ir t.t., tiesiog jeigu nepasisektų su egzaminais t.y. mano KB būtų apie ~5 - 5,5, tai baiminuosi, kad įstojęs į prastesnę programą daug prarasiu ir tiesiog tai sumažins mano galimybes gauti geresnį darbą po studijų.

  13. o kiek patikimos tokios apklausos ir rezultatai? jeigu tikėti viskuo ką rašo...

    Taip, tiesiog pamačius tokias apklausas kartais ima kilti abejonės. Esmė tame, kad nežinau kaip pasiseks su egzaminais ir gali neužtekti stojamojo balo į "Programų sistemos" VF vietą, todėl tektų rinktis arba "Informatikos inžinerija"(KTU) arba "Informacinių sistemų inžinerija"(VGTU).

  14. universitetas tau duos tik pradines teorines žinias ir kai baigsi popieriuką. visai nesvarbu ar ktu ar vgtu ar vu.Būsi geras specialistas, darba rasi lengvai, uždirbsi gerai. Ir viskas. Tokie dalykai nepriklauso nuo to, kur ir ką studijuoji. visur programos panašios, tai moko tą patį. Didelė dalis visko jau pasenę, universitetai nesugeba prisitaikyti ir mokyti koja kojon su technologijom. Netgi jeigu planuoji būti programuotoju tau praktiškai universiteto net nereikia. Viską vistiek reikia mokytis pačiam realiai

    Tačiau kodėl tada toks didelis skirtumas tarp absolventų vidutinės algos šitoje apklausoje? "Programų sistemų" absolventai gauna beveik 2x daugiau. http://www.analyst.lt/lietuva/besirenkantiems-studijas-kiek-uzdirba-universitetu-ir-kolegiju-absolventai/

  15. Sveiki, jau neužilgo teks pasirinkti į kokį universitetą stoti ir kokią programą pasirinkti, tačiau vis neapsisprendžiu. Visų pirma planuojų stoti į vieną iš informatikos sričių, tačiau visos studijų programos panašios. Taigi, gal yra kas nors iš čia esančių, kurie studijuoja KTU ar VGTU vieną iš informatikos sričių ir galėtų pasidalinti savo nuomone ir įspūdžiais apie mokslo kokybę, bei papasakoti į ką labiau orientuota jūsų studijų programa ir kokios ateities perspektyvos. Ir ar tiesa, jog "Programų sistemų" absolventai uždirba daugiausia ?

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...