Pereiti prie turinio

CaL

Nariai
  • Pranešimai

    65
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

CaL Pranešimai

  1. Turiu dar vieną klausimą:

     

    čia radau proxy UML diagramą:

     

    proxy_pattern.png

     

    Kalbant apie diagramos dalyvius, juos suprantu taip:

     

    • Client - iškviečia (kreipiasi į) Proxy
    • Proxy - sukuria interfeisą, panašų į originalų (į RealSubject), turi nuorodą, kurį leidžia prox'iui gauti prieigą prie realaus objekto, valdo klientų requestus ir perduoda juos į realų objektą.
    • RealSubject - apibrėžia realų objektą į kurį klientas nori kreiptis
    • <<interface>Subject - ką daro šitas?? (viršuj dešinėj)

     

    Ar gal kažką ne taip pagaunu?

  2. Sveiki, šiuo metu mokausi įvairių objektinio projektavimo design pattern'ų. Dabar ant stalo - proxy.

     

    Internete radau tokį paaiškinimą:

     

    Proxy is a structural design pattern that lets you provide a substitute or placeholder for another object. A proxy controls access to the original object, allowing you to perform something either before or after the request gets through to the original object.

     

    Bandau versti į lietuvių kalbą (noriu paklausti ar teisingai viską suprantu):

     

    Tai struktūrinis pattern'as, kuris vietoj realių objektų pateikia specialius objektus - pakaitalus, kurie perima originalių objektų kvietimus ir leidžia kažką padaryti iki arba po kreipimosi į originalų objektą. Tai savotiškas tarpinis sluoksnis, kuris leidžia atlikti papildomas manipuliacijas.

     

    Gal yra koks nors paprastesnis, ūkiškas paaiškinimas?

  3. Pats esu taip daręs. Mokiausi VDU, po pirmo semestro (buvau viską išsilaikęs), pasiėmiau akademines atostogas, jose prabuvau metus laiko, per tą laiką nusprendžiau, kad šios studijos ne man ir nutraukiau sutartį. Buvau VF vietoje, nieko mokėti nereikėjo, o šiais metais sėkmingai vėl įstojau į VF vietą.

     

    Kelintais metais čia taip buvo? Man panaši situacija, šiai dienai nenoriu mesti pilnai, bet ir mokytis negaliu. Tai svarstau metus pagalvot kaip tu.

  4. Yra skirtingi dalykai: akademines atostogos (duoda tik su priezastim ir man nesigavo gauti niekaip per jokius daktarus, nes yra tik kelios ligos, kurios suteikia akademines) ir yra studiju pertrauka, kuria galima pasiimti bet kada ir trunka vienus metus ir yra nemokama viena syki per studiju laikotarpi (pats pasinaudojau tokia, kai krausciausi i Vilniu ir nelabai spejau su Kauno kolegija tvarkytis del naujo darbo ir pan.).

     

    Jeigu iseisi po akademiniu, po studiju pertraukos, ar bet kada siaip iseisi visada turesi grazinti valstybei pinigus. Visada teks susimoketi. Yra tik vienas variantas, kuriuo ir pats esu pasinaudojes, jei dar ne velu isstoti pries pirma egzaminu sesija pirmame kurse, t.y. pries ziema jeigu isstosi pirmame kurse, tau uz nieka nereikes susimoketi ir dar turesi issaugojes VF kitom studijom. Pats kai mokiausi KTU ir turejau VF, isstojau pirmame kurse lapkriti ar gruodzio pradzioj ir kitais metais stojau i KK ir gavau vel VF. Zodziu, svarbu nebutum laikes dar jokiu egzaminu.

     

     

     

    Neliksi visa gyvenima, gali po akademiniu ar ju laikotarpiu nueiti pas kita daktara, kad patikrintu ar turi psichologine liga, ar ne. Tai jei is tikruju tu neesi psichinis, tai ir neliksi toks.

     

    Bet kažkaip nelabai logiškai skamba. Radau šitą delfyje:

     

    Jei studentas mokslus meta pirmame pirmo kurso semestre, jam sankcija netaikoma. Susimokėti nereikia ir tada, kai studentas be skolų baigia bet kurį kitą semestrą ir apie studijų nutraukimą praneša iki naujo semestro pradžios. Už studijų semestrą tenka susimokėti tiems, kurie studijas meta nebaigę pradėto semestro arba yra pašalinami už akademines skolas.

     

    Čia radau apie tavo tą variantą kur meti pirmam kurso semestre. Bet čia kaip suprantu bakalauro studijoms galioja o ne magistro.

    Čia rašo nereikia mokėti kai studentas be skolų baigia bet kurį studijų semestrą. Tai pavyzdžiui išlaikęs dabar sesiją galėčiau laisvai mesti. Bet vat klausiu kaip būtų jei pertraukčiau metams (išlaikyčiau studento statusą). Ar vis tiek tada reikia mokėt? Nes gi vis tiek gaunasi kad esi be skolų ir dar nepradėjęs naujo semestro.

  5. Sveiki, norėjau paklausti dėl studijų: norėčiau išsilaikyti visus šio semestro egzaminus ir po jo išeiti akademinių atostogų. Norėjau paklausti ar po vienerių metų kai jau reikėtų grįžti galėčiau jas mesti ir ar nereikėtų mokėti (esu valstybės pilnai finansuojamoj vietoj). Taip pat ar galima akademinių išeiti turint skolą?

  6. Sveiki, turiu samsung planšetę, kurioje yra android operacinė sistema. Naudoju skype programėlę ir turiu klausimą: ar įmanoma atsisiųsti visas nuotraukas iš skype pokalbio? Negi reikia saugoti kiekvieną atskirai? Ir ar įmanoma kad pati programėlė automatiškai saugotų gautas nuotraukas galerijoj? Whatsapp programėlė tą sugeba. Jei yra tokia galimybė, kaip tai padaryti? Google pilna šlamšto, nerandu būtent to ko prašau. Ačiū už atsakymus.

  7. Sveiki, ar kas nors gali tiksliai pasakyti ar baigus bakalaurą ir pradėjus studijuoti magistrą esi atleidžiamas nuo privalomosios tarnybos? Krašto apsaugos ministerijos tinklalapyje radau šitą punktą:

     

     

    ATLEIDIMO NUO KARO PRIEVOLĖS ARBA TARNYBOS ATIDĖJIMO ATVEJAI

     


    •  
    • aukštųjų mokyklų studentams – vieną kartą vienam studijų laikotarpiui pagal bakalauro, magistro arba doktorantūros studijų programą arba vieną kartą pagal vientisų studijų programą;

     

    Taip pat kažkuriame naujienų portale radau šitą:

     

    "Tai reiškia, kad karo prievolininkams privalomoji pradinė karo tarnyba bus atidedama, jei jie studijuos išvardintose studijų pakopose vieną kartą. Tai yra, jei studentas studijuos antrose bakalauro, magistro ar kitų pakopų studijose, jam privalomoji pradinė karo tarnyba minėtu pagrindu nebus atidedama".

     

    Tai noriu paklausti jei pavyzdžiui studijavau bakalaurą ir pradėjau studijuot magistrą, čia skaitosi kaip antras studijavimas ar čia turima omenyj kad galiu mokytis bakalaurą, magistrą, doktorantūrą iš eilės po vieną kartą ir tarnyba bus atidedama kaskart?

  8. Sveiki, ar įmanoma nuvažiuoti Erasmusu į kurią nors Europos šalį pavasario semestrui ir iškart po to važiuoti į Ameriką work and travel programa? Kaip suprantu, teoriškai suspėti įmanoma, bet man kyla klausimai kada baigiasi mokslai Europos universitetuose? Suprantu, kad kiekviename universitete tai skiriasi, tačiau gal kas nors esate važiavę į Ispaniją ar Portugaliją? Kiek laiko ten truko semestras? Asmeniškai norėčiau išvažiuoti pavasario semestrui į šiltą Europos šalį, o grįžus iškarto lėkti į work and travel. Ar kažkaip įmanoma suderinti šiuos keliavimus? Galbūt work and travel reikalą su visom vizom ir ambasadom galima sutvarkyti dar iki pavasario semestro? Laukiu visų jūsų atsakymų, kiekvieno informacija labai laukiama.

  9. Sveiki, neesu įsitikinęs kaip nupiešti tokios sąlygos Veno diagramą:

     

    Mano nuoroda

     

    Ar teisingai? pradžioj užsibrukšniuoju viską išskyrus A aibę, čia gaunasi aibės A papildinys. Pirmuose skliaustuose manęs prašo to papildinio sąjungos su aibe B, reiškia užbrukšniuoju visą aibę B. Ar neteisingai galvoju?

  10. VU PS per pagrindinį priėmimą VF praeinamasis balas 2014 metais buvo 7,9. Per antrą turą įstojo kažkas su 5,46. Kodėl toks skirtumas didelis? :D

     

    O čia prisegu VU konkursinius balus 2014 metų. Kokybę tik tokia internete radau, prisiartinus viskas įskaitoma.

    post-89653-0-74787600-1434366272_thumb.jpg

  11. rezultatai.txt

    Jonas 3

    Petras 1

    Vytas 1

     

    #include <iostream>
    #include <fstream>
    
    using namespace std;
    
    struct asmuo{
    string vardas;
    int amzius;
    int kiek;
    };
    //-----------------------------
    //Konstantos
    const char CDfv[] = "duomenys.txt";
    const char CRfv[] = "rezultatai.txt";
    const int Cmax = 100;
    //-----------------------------
    //Funkciju prototipai
    void skaityti(asmuo A[], int & n);
    void ieskoti(asmuo A[], int & n);
    int kiek(asmuo A[], int & n, int m, string pav);
    void salinti(asmuo A[], int & n, int index);
    void rikiuoti(asmuo A[], int n);
    void rodyti(asmuo A[], int n);
    //-----------------------------
    int main()
    {
       asmuo A[Cmax];
       int n;
       skaityti(A, n);
       ieskoti(A, n);
       rikiuoti(A, n);
       rodyti(A, n);
       return 0;
    }
    //-----------------------------------
    //Nuskaito duomenys
    void skaityti(asmuo A[], int & n)
    {
       ifstream fd(CDfv);
       fd>>n;
       fd.ignore(80, '\n');
       for(int i = 0; i<n; i++)
       {
           char eil[9];
           fd.get(eil, 9);
           A[i].vardas = eil;
           fd>>A[i].amzius;
           fd.ignore(80, '\n');
           A[i].kiek = 1;
       }
       fd.close();
    }
    //-----------------------------
    //Suranda kiek tokiu pat vardu
    void ieskoti(asmuo A[], int & n)
    {
       for(int i = 0; i<n; i++)
       {
           A[i].kiek += kiek(A, n, i, A[i].vardas);
       }
    }
    //-----------------------------------------------------
    //Jeigu suranda toki pat varda pasalina ji ir gražina skaičiu kuris nurodo kiek tokiu pat vardu
    int kiek(asmuo A[], int & n, int m, string pav)
    {
       int k = 0;
       for(int i = m+1; i<n; i++)
       {
           if(A[i].vardas==pav)
           {
               k++;
               salinti(A, n, i);
               i--;
           }
       }
       return k;
    }
    //-----------------------------------------------
    //Pasalina struktura elementa(Vienoda varda)
    void salinti(asmuo A[], int & n, int index)
    {
       for(int i = index; i<n; i++)
       {
           A[i] = A[i+1];
       }
       n--;
    }
    //-----------------------------------------
    //Surikiuoja didejanciai pagal kiek tokiu pat vardu. (Burbuliuko metodas)
    void rikiuoti(asmuo A[], int n)
    {
       for(int i = 0; i<n-1; i++)
           for(int j = i+1; j<n; j++)
       {
           if(A[i].kiek<A[j].kiek)
           {
               swap(A[i], A[j]);
           }
       }
    }
    //---------------------------------------
    //Isveda rezultatus i faila
    void rodyti(asmuo A[], int n)
    {
       ofstream fr(CRfv);
       for(int i = 0; i<n; i++)
       {
           fr<<A[i].vardas<<A[i].kiek<<endl;
       }
       fr.close();
    }
    

     

    Bet man regis nuskaito tik pirmą eilutę. Ar neteisus aš? kaip patikrinti?

    Ir rezultaitai gaunasi

    4

    Jonas 131

  12. Sveiki, turiu tokią problemą. Turiu tekstinį failą, kuriame tarkim pirmoje eilutėje yra žmonių skaičius k. Tolesnėse eilutėse yra tų žmonių vardai, kurių vardas, tebunie būna ne didesnis nei 10 raidžių ir jų amžius(sveikasis skaičius). Noriu paklausti kaip naudojant char galima sulyginti tų žmonių vardus, t.y, kaip for cikle sulyginti ar nulinis narys yra toks pats kaip pirmasis ar antrasis narys?

     

    Duomenys.txt

    5

    Jonas 13

    Petras 18

    Vytas 26

    Jonas 14

    Jonas 32

     

    #include <iostream>
    #include <fstream>
    using namespace std;
    
    struct duomenys
    {
       char vardas[10];
       int amzius;
    };
    
    void skaityk(duomenys A[], int &k);
    void skaiciuok(duomenys A[], int k, char apskritis);
    
    int main()
    {
       duomenys A[100];
       int k;
    
       skaityk(A, k);
       skaiciuok(A, k, apskritis);
    
       return 0;
    }
    
    void skaityk(duomenys A[], int &k)
    {
       ifstream Duom("Duomenys.txt");
    
       Duom >> k;
    
       Duom.ignore();
    
       for(int i=0; i<k; i++)
       {
           Duom.get(A[i].vardas, 10); // Nuskaitau žmogaus vardą
           Duom >> A[i].amzius;       // Nuskaitau žmogaus amžių
           Duom.ignore();
       }
    
       Duom.close();
    }
    

     

    Duomenis nuskaito teisingai. Dabar nežinau kaip sintaksiškai teisingai priskirti kad tarkim nulinį narį lygintų su mano sugalvotu vardu "Jonas".

     

    void skaiciuok(duomenys A[], int k, char vardas)
    {
       A[0].vardas = "Jonas"; 
       for(int i=1; i<k; i++)
       {
           int kiekis = 0;
           if(A[i].vardas == "Jonas")
           {
               kiekis++;
           }
       }
    }
    

     

    Žodžiu kiekį turėtų parodyti 3, nes tekstiniame faile trys elementai sutampa su mano sugalvotu vardu "Jonas".

    Nežinau ar teisingai paaiškinau sąlygą, bet tikiuosi kad kažkas pagelbės. Ar tokiu atveju reiktų naudoti string? Gal kas gali paaiškinti kuo skiriasi char nuo string?

     

    Mane domina kaip charo narį prilyginti kažkokiam sugalvotam žodžiui ir kaip po to for cikle lyginti ar tokie vardai pasikartoja.

  13. O gal kas gali paaiškinti kuo skiriasi informatikos bakalauras nuo informacinių technologijų bakalauro ir nuo programų sistemų bakalauro?

    Informatikos profesinis bakalauras kaip suprantu yra kolegijinis?

    Ar stojant į tai atsižvelgti ir ar tai turi didelių skirtumų? Kuris "rimčiausias" yra?

     

    Pavyzdžiui:

    VGTU: inžinerinė informatika/informacinių technologijų paslaugų valdymas - suteikia informatikos bakalaurą.

    VGTU: programų inžinerija ir VU: programų sistemos - suteikia programų sistemų bakalaurą.

    VGTU: multimedija ir kompiuterinis dizainas - informacinių technologijų bakalaurą.

  14. Sveiki, ar yra žmonių, besimokančių šia studijų programą ir galinčių papasakot apie ją plačiau? Kokie +, kokie -, su kokiu balu įstojot? Ką siūlot rašyt antru numeriu po šitos?(domina Vilnius)

    Gal yra žmonių, kurie planuoja čia stot šiais metais?

    Ir gal kas galit sulygint kaip skiriasi ši programa nuo KTU ar VDU siūlomų programų?

  15. Su n ciklas turi but

     

    void skaityk (int A[], int &n, int &k)

    {

    ifstream Duom ("Duom.txt");

     

    Duom >> n;

    for (int i=1; i <=n; i++)

    {

    k = 0;

    Duom >> k;

    for (int i=1; i <=k; i++)

    {

    Duom >> A;

    cout << A << " ";

    }

    }

    Duom.close();

    }

     

    Manau, turėtų veikt.

     

    Viskas tvarkoje, dėkui tau labai :)

  16. Sveiki, turiu štai tokį tekstinį failą su tam tikrais duomenimis:

     

    3
    2 17 24
    4 100 34 19 213
    5 4 200 31 566 45

     

    Pirmoje eilutėje esantis skaičius n nurodo kiek eilučių yra tekstiniame faile. Toliau kiekvienos eilutės pirmas skaitmuo k rodo kiek toje eilutėje yra skaičių. Bėda ta, kad man nepavyksta įrašyti visų duomenų į masyvą, išeina įrašyti tik pirmąją eilutę. Štai kodas, kurį turiu kol kas:

     

    void skaityk (int A[], int &n, int &k)
    {
       ifstream Duom ("Duom.txt");
    
       Duom >> n >> k;
    
       for (int i=1; i <=k; i++)
       {
           Duom >> A[i];
           cout << A[i] << " ";
       }
    
       Duom.close();
    }

     

    Kaip suprantu kažkurioje vietoje reikia dar vieno ciklo, kuris tikrintų reikšmes nuo 1 iki n. Bet kiek nebandžiau, vis nepavyksta.

  17. Sveiki, norėčiau paklausti ar yra didelis skirtumas tarp diplomų, kuriuos gauni baigęs aukštąją mokyklą : informacinių technologijų bakalauras, programų sistemų bakalauras, informatikos bakalauras?

    Beje būtų smagu jei nerašytumėt moralų apie tai, kad popieriukas neturi vertės ir pan. Tai puikiai suprantu, tačiau pačiam įdomu koks yra skirtumas tarp šių diplomų vertės. Kuris sunkiau gaunamas galbūt, kuris "vertingesnis" ir pan.?

  18. O kodėl nedarai programos su globaliais kintamaisiais? P.s kai nori parašyti kodą naudok specialiai tam skirta įterpimą.

    Va dabar veikia

    #include <iostream>
    #include <fstream>
    using namespace std;
    void funkcija ( int &I, int &R, int &U);
    int main()
    {
       int I, R, U;
       funkcija( I, R, U);
       return 0;
    }
    void funkcija ( int &I, int &R, int &U)
    {
       const char FVD[12] = "Duom.txt";
       const char FVR[12] = "Rez.txt";
       ifstream Duom (FVD);
       ofstream Rez (FVR);
       int n;
       Duom >> n;
       for(int i=1; i<=n; i++)
       {
           Duom >> I >> U >> R;
           if (I==0)
           {
               I = U / R;
           }
           else if (U==0)
           {
               U = I * R;
           }
           else
           {
               R = U / I;
           }
    
           Rez << I << " " << U << " " << R << endl;
       }
    
       Duom.close();
       Rez.close();
    }
    

     

    Didelis dėkui :)

    O prie const char'o skaičius 12, ką jis reiškia?

  19. Nenorėdamas kurti naujos temos, norėčiau išsiaiškinti šitą errorą:

     

    Užduotis:

    http://ipix.lt/di/24B7/omo.png

     

    Kodas:

    #include <iostream>

    #include <fstream>

     

    const char FVD[] = "Duom.txt";

    const char FVR[] = "Rez.txt";

     

    using namespace std;

     

    void funkcija (const char FVD, const char FVR, int &I, int &R, int &U);

     

    int main()

    {

    int I, R, U;

     

    funkcija(FVD, FVR, I, R, U);

     

    return 0;

    }

     

    void funkcija (const char FVD, const char FVR, int &I, int &R, int &U)

    {

    ifstream Duom (FVD);

    ofstream Rez (FVR);

     

    int n;

     

    Duom >> n;

     

    for(int i=1; i<=n; i++)

    {

    Duom >> I >> U >> R;

    if (I==0)

    {

    I = U / R;

    }

    else if (U==0)

    {

    U = I * R;

    }

    else

    {

    R = U / I;

    }

     

    Rez << I << " " << U << " " << R << endl;

    }

     

    Duom.close();

    Rez.close();

    }

     

    Nekuriant funkcijos, skaičiavimai vėlgi yra teisingi ir veikia puikiai. Bet klaida vėl kažkur sintaksėjė, kurios nepykite, dar neperkandu. Problema funkcijos iškvietime, ar atsiras žinančių kaip pataisyti tai?

  20. Sveiki, iškilo tokia problemėlė dėl c++ uždavinuko su funkcijom. Štai sąlyga :

    http://postimg.org/image/q8c2g8rvb/

     

    Bėda ta, kad nežinau kaip susitvarkyti su pačia c++ sintakse. Darau ciklą, bet finale man grąžina tik paskutinę reikšmę(turėtų išmesti 5 eilutes nuo 1 iki 5, bet išmeta tik penktąją). Pats aiškiai matau kad negalima taip daryti, bet tiesiog nežinau kaip užrašyt teisingai, bėda cikle.Būtų šaunu jei kas nors padėtų! Štai kodas:

     

    #include <iostream>

    #include <fstream>

    #include <iomanip>

     

    const char FVR[] = "Rez.txt";

     

    using namespace std;

     

    void irasyk (const char FVR[], float &coliai, float &pedos, float &jardai);

     

    int main()

    {

    float coliai, pedos, jardai;

     

    irasyk(FVR, coliai, pedos, jardai);

     

    return 0;

    }

     

    void irasyk (const char FVR[], float &coliai, float &pedos, float &jardai)

    {

    ofstream Rez (FVR);

     

    for(int i=1; i<=5; i++)

    {

    coliai = (1 / 2.54) * (i*100);

    pedos = coliai / 12;

    jardai = pedos / 3;

    }

     

    Rez << "Coliai" << " Pedos" << " Jardai" << endl;

    Rez << fixed << setprecision(2) << coliai << " " << pedos << " " << jardai << endl;

     

    Rez.close();

    }

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...