Pereiti prie turinio

Vegasas

Nariai
  • Pranešimai

    12
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Vegasas sureagavo į lapius Ką vis dėlto pasirinkti   
    Nežinau ar tau tai padės apsispręsti ,bet galiu papasakoti savo istoriją. Aš pradėjau programuoti būdamas 12 metų (dabar man 24) .Tais laikais kūrėsi pirmosios wap svetainės telefonas kur galėjai siųstis muziką ir panašius dalykus .Aš gyvenime niekada nesivadovavau kitų požiūriu dariau tai ką man širdis sako .Taigi vieną naktį kada sirgau 2 mėnesius plaučiu uždegimu nusprendžiau ,kad noriu tokios svetainės tada dar nežinojau kaip kas kodėl ir po kiek . Esmė buvo ,kad noriu tokios. Taip susiradau info apie kreitorius vadinamus su jeis per 3 dienas šiaip ne taip padariau saitą ir dainų draugam įdėjau. Užsikabinau man patiko labai ,kad kažką gali padaryti savo rankomis nuo 0. Laikui bėgant pamačiau ,kad atsirado taip vadinami chatai ,užsinorėjau aš tokio ,bet ne taip užgriozdinto ,tada sutikau programuotoją niku siaubas dabartinį wapego administratorių kūrėją,jis pasakė pradžiose studijuok skriptus tau reikės php kalbos html dizanių su css ir mysql arba txt duomenų bazių ,na ką pradėjau pirkti knygas mokytis tiesa iš jų nieko gero ,tad nusprendžiau lipdyti viską gabalais ,aišku pirma buvo daug saugumo ir kitokių spragų ,bet man patiko tai ,kad tu turi laisvę gali padaryti kas tau tik šauna į galvą momentaliai ir to ko niekada wape nebuvo,sedėdavau pamokose nepaleisdamas telefonu 2 net sudegė autobuse kieme visur vaikščiojau su juom ,viską kimšau į galvą pilną sasiųvinį tūrėjau kodų kokius 4-5 pilnus sasiųvinius kodų kurios žinojau atmintinai,ir kai man buvo 17 aš jau pakankamai gerai mokėjau web programavimą,netūrėjau tada kompiuterio ,bet tūrėjau užsidegimą ir tikslą. Esmė tokia kad aš pastebėjau ,kad mane traukia būtent web developer web srities programavimas ir kai man davė programuoti c++ pascal dar kažką buvo paprasta susigaudyti,nes mokėjau php ,bet man tai nepatiko taip radau ,kad mano pašaukimas web developer ir tai man padėjo suprasti vienas dėstytojas jau kai mokiausi informatikos :). Esmė ką noriu tau visu šituo pasakyti ,nesivaikyk madų žiūrėk kur tave traukia širdis svetainės? žaidimai? programos? va tada ir pradėk domėtis ko tau reikia ,kad įgyvendinti tai ko tu nori ,nes kaip taisyklė kur yra užsidegimas ,o ne juodas graužimas ten tu pasieki daug daug daug daugiau .Tad noriu palinkėti tau sėkmės renkantis savo programavimo kalbą ,ir linkiu nepasiduoti iškilus,ne taip didieliems bet tavo žvilgsniu milžiniškiems nesklandumams. Ir niekada neklausyk kitų pastailų daryk taip kaip sako tavo širdis.
  2. Patinka
    Vegasas sureagavo į Kenii Ką vis dėlto pasirinkti   
    PHP vis dar yra viena iš populiariausių kalbų ir išliks tarp tokių dar gan ilgai. Net pradėjus mažėti kalbos populiarumui, dar bent 10 metų būna paklausūs jos specialistai, nes reikia prižiūrėti jau sukurtą kodą, jį perrašyti į kitas kalbas ir pan. Alternatyvų PHP yra pilna. Populiariausios greičiausiai yra C#, Python, Ruby.
     
    Norint kurti svetaines pirmiausia reikėtų išmokti HTML(5) ir CSS(3). Dėl bendro išprūsimo paminėsiu, kad tai realiai nėra programavimo kalbos. Jos yra naudojamos aprašyti svetainės elementus ir suteikti jiems išvaizdą. Kad būtų lengviau suprasti, kaip susideda svetainė, įsivaizduok, kad ji yra tiesiog ant plokšumos sudėti lakštai, kurie vienas su kitu susijungia ar perdengia vienas kitą. HTML kalba iš esmės yra naudojama nurodyti kokio tipo tai web elementas (tarkim registracijos forma ar prisijungimo forma, meniu, vieta svetainės header ar footer ir pan.), o CSS kalboje aprašoma, kaip turi atrodyti atitinkami svetainės elementai(lakštai). Pavyzdziai to būtų: teksto spalva, šriftas, dydis, background(fono) spalva ir t.t.
     
    HTML ir CSS kalbų dėka padarytum, kad tavo svetainė persikeltų iš Photoshop(ar šiaip kokio image) ir būtų pilnai naršoma per web browser. Tada jau ateina eilė PHP(ar kitai programavimo kalbai), su kuria gali sukurti web funkcijas tokias kaip pranešimų ar komentarų rašymai, registracijos sistema, prisijungimo sistema, statistikų rodymas ir t.t.
     
    Reikia atsiminti dar vieną esminį dalyką: CSS ir HTML yra laisvai perskaitomos ir yra rodomos pačiose naršyklėse. Dėl to yra labai lengva plagijuoti svetainių išvaizdas, kadangi reikia tik 1 mygtuko paspaudimo ir viskas atsiduria pas tave PC. Taip pat gali laisvai atsidaryti naršyklėje editorių ir pasikeisti svetainės išvaizdą į tokią kokios nori, BET po refresh(užkrovimo iš naujo) viskas dings, nes tu iš esmės nieko neišsaugai serveryje, kuriame yra talpinama svetainė, bet tik pakeiti tai, kas jau yra užkrauta tavo PC atmintyje. Programavimo kalbos (pvz. PHP) įprastom vartotojo sąlygomis negali būti perskaitytos, nes kai tu kreipiesi į serverį ir nori atlikti kažkokį tai veiksmą, serveris įvykdo užklausą ir išsiunčia informaciją vartotojui(arba ją priema), pavyzdžiui: uzdarbis.lt forume paspaudus ant viršuje esančios "Nariai" nuorodos, tu padarysi užklausą į serverį, kad nori pamatyti forumo narius. Serveris tada tau gražins(išsiūs) narių sąrašą, bet tu pačios programos, kuri tą visą narių išsiuntimą vykdo, nepamatysi.
     
    Dar yra toks dalykas kaip Javascript(nesumaišyk su Java kalba), kuris yra vis dažniau naudojamas svetainėse suteikti joms papildomą funkcionalumą ar kurti žaidimus. Kol esi naujokas siūlau neprasidėti su Javascript, nes gausis labai didelis informacijos antplūdis, pasimesi tarp kalbų ir viso svetainės kūrimo proceso.
     
    Taigi Apibendinus siūlau mokytis tokiu eiliškumu:
    1.HTML ir CSS kartu. Rezultatas:
    Išmoksi sudėlioti svetainę ir padaryti, kad po ją galėtų naršyti lankytojai
    2.PHP arba kita programavimo kalba, bet kaip naujokui, manau, PHP būtų lengviausias variantas. Rezultatas:
    Suteiksi savo svetainei funcionalumo(registracijos, prisijungimai, pranešimų rašymas, statistikos ir t.t.)
    3.Javascript. Rezultatas:
    Su JS galima daug ką nuveikti, pavyzdžiui: web žaidimų kūrimas, slideriai ir šiaip visokie "blizguciai" ir t.t.
     
    Tai ką aš čia parašiau tėra ledkalnio viršūnė. Ateityje, jeigu domėsiesi plačiau, susipažinsi su CMS(Content Management System) ir kaip jos veikia, sužinosi apie duomenų bazes(jų čia nepaminėjau, bet pagrindus apie jas turėtum ir reikėtų išmokti kai mokinsiesi PHP įrašymus/nuskaitymus), frameworks, alternatyvius web veikimo principus (Flash, Chrome C++) ir t.t. Informacijos internete tikrai pilna tik netingėk pasiieškoti, o svarbiausia žinok ko ieškai. Linkiu gero mokymosi.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...