Pereiti prie turinio

maltimydija

Nariai
  • Pranešimai

    20
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

maltimydija Pranešimai

  1. Iš pažiūros nesiskiria, bet skiriasi jų sritis ir dėstomi dalykai labai ženkliai

    Naujųjų medijų menas apima fotografija, video, dar kokias instalicijas ir panašiai. Bet šitoj specialybėj nėra tiek svarbu technologijos ar įgyvendimas, kiek idėja, teorinis pagrindas, filosofų mintys, gražiai viską aprašyt...Tiesiog kuria meną, visas dalykas yra reikšti savo menines idėjas. Šiaip pagal perspektyvas nesakyčiau, kad žmonių mokančių fotografuot ir filmuot būtų stygius, o mokytis irgi nėra per daug ką. Kiek aš žinau dauguma eina dirbt panašius dalykus kaip socialinių mokslų atstovai arba labai talentingi filmuoja video, visokias vestuves ir panašiai.

    Multimedijos iš kitos pusės labai platus dalykas ir skirtingai nuo naujųjų medijų meno yra technologinis dalykas, platus dalykas, nes apima ir informatiką ir tą meninę kūrybinę dalį (minus filosofijos apie nieką), galutinis darbas yra kažkoks sukurtas produktas, kuris būtų pritaikomas galima jį panaudoti (pas meninkus būna video atspindintis kažkokią filosofinę idėją). Yra ir programavimo ir matematikos, bendrų informatikams būdingų dalykų, bet ir daug kūrybinių dalykų, kur turi kurti kažką pats.

  2. Šiaip, bet kokiu atveju reikia žinoti bent vieną iš privalomų autorių, o tai būna kažkokie poetai (man irgi sudėtinga su kūrinių supratimų, bet tą poeziją panagrinėt reikėtų, pažiek kas buvo šių metų egzamine gali tikėtis ko nors panašaus).

     

    Iš pagrindinių lietuvių literatūros tai 3 geriausi: Altorių šešėlyje, Balta drobulė ir Dievų miškas nagrinėja daugelį temų ir juos galima prie daug ko pritraukti

     

    Mum mokytoja liepdavo rašyt pastraipas, ištisai, pagal tą struktūra būtinai, samprotavimo rašinyje gali remtis ir šių dienų aktualijomis(bet nereiškia, kad jeigu kokio rašytojo metinės taai jis ir bus egzamine, kvailokas požiūris). Šiaip žiūrėk tai kas tau labiau lenda į galvą, o gerai pasiruošt manau reiktų pagalvot ir apie korepetitorius jei sunkiau... Lietuvių egzaminas yra laimės reikalas, nes viskas yra subjektyvų ir viskas priklausys nuo taisančio mokytojo(jei paryši daug maž gerai tai vertinimas svyruoja tarp 40-80 balų)

  3. Tai taip išeina jeigu tik parašei kokį prašymą į vnf, nesvarbu kurioj jis pozicijoj, bet jei tavo balas paveža - tu ten įstoji?

     

    Ačiū tada, nuraminot.

    Iš esmės taip, bet įvertink, kad stoji į VU, o ten patekti norinčių pakankamai ir jie tikrai visų nepriima. Jei tavo balas bus per mažas gali netilpt į grupę...Pavyzdžiui mano draugė studijuoja VU Psichologija ir visi 100 studentų grupėj pas juos yra nemokamoje vietoje(buvo keletas mokamų, bet panašu, kad išėjo).

     

    Šiaip dėl to nesijaudink per daug, tikiu, kad viskas bus gerai. Galėsi daryti išvadas, kai turėsi rezultatus ir diagramas

  4. 3. Turi užpildyt dokumentus apie šeimyninę padėtį ir pajamas, turi būt parašyta universiteto tinklapyje informacija ko jie prašo. Dažniausiai gyvena po 2 žmonės, didesniuose kambariuose 3.Atrenka dažniausiai žmones pagal pajamas ar tarkim tavo brolis ar sesė irgi studijuoja, turi invalidumą ar neturi vieno iš tėvų ir panašiai. Bendrabutyje viskas priklauso nuo su kuo gyveni ir kokie tavo kaimynai.

    5.Kad iškristum turi nesimokyt, būna rotacija kas metus, bet jei mokysies panašiai kaip ir visi tai neiškrisi, labai retai rotacija veikia, nes tarkim jeigu grupes vidurkis 7, rotuoja tuos kurie turi mažiau nei 6 (jei netingėsi dažniausiai visi mokos panašiai arba gali prašyt, kad padėtų kursiokai). Jei supranti kad tai ne tau 1) iki pirmo atsiskaitymo gali išssibraukt 2)pabaigi sesija be skolų ir gali išssibraukt arba su tuo pačiu krepšeliu pereit į kitą universitetą nemokėdamas jokių pinigų.

    6. Galima. Gali pasirašyti sutartį su vienu universitetu toliau dalyauti kitame ture ir poto nutraukti prieš tai sutartį ir pasirašyti naują su kitu universitetu(arba tuo pačiu bet kita studijų programą)

  5. Taip būtent Multimedijos programos(pati studijuoju Multimedijas VDU), Multimedijos yra daugiau informatikos srities, kaip techniškai atlikti teisingai dalykus. Yra toks dalykas kaip audiovizualinis menas, bet ten daugiau nagrinėja medijų meno filosofus, juos moko, kad svarbiausia perteikti idėja(nesvarbu technika).

     

    Konkrečiai filmo kūrėjo tokios specialybės nėra, bet kolegijos yra labiau pakreiptos prie reklamos, kuria verslo planus, daro socialines reklamas ir panašiai, o universitete nėra konkrečios krypties. Šiaip priklauso link ko tu krypsti techninės ar filosofinės pusės. Jei nori, kad papasakočiau apie studijas gali parašyt man.

  6. Tiesiog žiūrėk į vf ir vnf kaip į atskiras grupes. ima aukščiausią vf ir aukščiausią vnf. Nebus skirtumo ar vnf bus 4 ar 11, o šiaip bet kokiu atveju bus antras turas, gal pavyks įstot kur neįstojai :)

     

    Aj ir pavyzdžiui įstosi į Genetika vf, gausi molekulinę vnf ir atvirkščiai.Nesiunčia jie vf ir vnf to pačio dalyko

  7. Norėjau paklausti čia dalyvaujančių žmonių nuomonės - kas daugiausiai lėmė/lemia jūsų pasirinktą profesiją, studijas? Ar tai tėvų specialybė ar tėvų patarimas, talentas, didelė sėkmė, noras mokytis toje srityje, įdomumas? O gal didelis ateityje atlyginimas ar prestizine specialybe, "jei istosiu ten, baigsiu ir dirbsiu tai būsiu elite mazdaug"? Gal sena svajonė, visą laiką tik apie tai tą ir galvojat, esat pasiryžę aukot visą laisvą laiką dėl to ir tik ten save įsivaizuojat? O gal šiaip bet kur stojat, pagal savo konkursinį balą?

    Lauksiu jūsų atsakymų.

    Aš asmeniškai ganėtinai anksti, jau 10 klasėj žinojau kur aš stosiu ir kuo aš noriu būti gyvenime.

    Šiaip jau nuo ankstyvų dienų žinojau, kad noriu kažką daryt su kompiuteriais, bet taip pat puikiai žinojau, kad nieko baisiau už programavimą man negali būti(ne dėl to, kad man sunkiai sekas, tiesiog sedėti prie balto lango su daug teksto ir galvoti kas čia neveikia yra man didelė kančia, šiaip manau tie žmonės kuriem tinka programavimas, kurie mėgsta galvosūkius ar šiaip loginiai,strateginiai žaidimai). Tai va lankiau Kompiuterijos akademija, bet mokiaus visokių labiau su menu susijusių dalykų ir dauguma tų žinių naudoju ir perduodu kitiems. Vienais metais mokinaus kompiuterinę grafiką(visokie 3d modeliavimai) ir iš pradžių buvo sunku, reikėjo prasilaužt, bet po pusės metų supratau, kad galiu sukurti absoliučiai bet ką ir ten nėra jokio programavimo, ta mintis mane absoliučiai sužavėjo ir taip gavosi, kad buvau toj pačioj grupėj su dabartinio mano universiteto sūnumi(tada dar buvau moksleivė) ir jis nusprendė mane pasikviest į universitetą, taip pradėjau nuo 11 klasės kiekvieną dieną vaikščiot į universitetą tobulint savo žinias. Atradau daug dalykų susijusių 3d spausdinimas, skanavimas, išplėstinė realybė.

     

    Šiaip mano patarimas rinktis sritį, kuri traukia labiausiai, o poto įstojęs gali atrasti savo svajonių dalyką net nežinodamas, kad toks egzituoja. Kita mano nuomonė, jei tikrai nežinai kur stot, jei turi kokį planą(kažkur išvažiuosi, savanoriausi) imk gap year. Jei ne stot į universitetą ar kolegiją, išbandyti bendrus dalykus(nebūtina būti sąrašuose paskaitoje, kad į jas vaiksčiotum jei niekas nežymi), o stot jei nežinai kur artimiau tai patarčiau į socialinius, nes žinios vis tiek yra bendresnės, susiję su žmonėmis, ir pravers labiau. Technologinės žinios būna tik iš tarkim informatikos ir tiesiog žinai, kad tai ne tau tai būtų laiko švaistymas.

     

    Mano tėvai beveik neturėjo mano pasirinkimui įtakos, nes patys nelabai supranta ką aš darau, o man jiem sunku paaiškint. Mano studiju kryptis "Multimedijos ir interneto technologijos" aš vadinu daugiau ateities specialybe, tų žmonių, kurių reikės po 5 metų, nes pasaulis keičiasi ir viskas aišku labiau į technologinę pusę, todėl manau jei domina šita sritis ir tau tai patinka, kad ir ką darytum visada rasi sau vietą.

     

    Dėl konkursinio žinojau, kad jis nėra labai aukštas ir užtenka vidutiniškai išlaikyt egzaminus, kad įstočiau. Įstojau į nemokamą, labai džiaugiuosi savo studijom, gaunu viską ko tikėjaus ir daugiau. Mano patarimas būsimiems abiturientams, paskutinėse klasėse turite nesiblaškyti ir mokytis egzaminams, ypač jei nežinote ko norit, nes kiek jūs į savo pasiruošimą įdėsit tiek ir gausit(arba mažiau), tik kartais pasiseka gauti daugiau. Turint gerą balą galėsit perstot į kur norit be problemų ir nereiks pinigų mokėt.

  8. Šiaip valstybiniuose universitetuose tiesiog reiktų pabaigt be skolų ir susisiekt su kito fakulteto dekanatu.

     

    ISM nėra valstybinis universitetas, o valstybės finansuojama vieta ir valstybinė stipendija tai nėra tas pats. Tiksliai nieko negaliu pasakyt, geriau pasiklausk ISM žmonių, atsakingų asmenų, nes jie ten turi sava tvarką.

  9. Bet kokiu atveju lyginti praeitų metų balą tik orientacijai +-. Labai daug priklauso balas nuo laikančiųjų ir kaip išlaikė. Jei gerai išlaikė daug, o tu ne tada bėda, bet jei mažai, o tu kaip visi tada nebus didelių problemų.

    Šiaip dar nuo šių metų prisidėjo vienas egzaminas, tai ar tas kitas egzaminas padės ar pakenks čia irgi neaišku.

  10. Audiovizualinis menas ir multimedijos yra labai panašu, bet taip multimedijose yra programavimo ir nagrinėjama techninė pusė labiau, o audiovizualiniame mene daugiau nagrinėjami medijų meno teoretikai, jų kūriniai, kiek žinau bakalaurą rašant nagrinėja visokius filsofus, perteikinėja filsofinę mintį. Audiovizualinis menas bent jau VDU yra orientuotas tik į filmavimą ir fotografavimą, meninę teorinę pusę

  11. Turiu ne vieną draugę studijuojančia užsienyje, daugelis dirba, bet dažnai tų pinigų neužtenka, todėl daug pinigų turi siųsti tėvai. Darbo valandos irgi ten ribotos, sakė, kad pvz Danijoj jei tu esi atvažiavęs iš kitur negauni stipendijos, bt šalis šaliai nelygi. Tiesiog įvertink blogiausią ir ar tėvai galės investuot į tavo pragyvenimą svarais ar kronom.

  12. Kaip anksčiau minėjo gauni 2 pakvietimus vieną VF kitą VNF(aišku jei užtenka KB neatmesk galimybės, kad gali netilpt į grupę). Pakvietimas, kurį gausi tiek į VF ir VNF priklauso nuo aukštesnės vietos saraše. Taip pat jeigu tarkim gauni iš vieno universiteto nemokamą pakvietimą tam tikros specialybės, tai mokamą gausi kito universisteto tos specialybės.

     

    Noriu dar pridurti, kad galima pasirašyti sutartį su universitetu po pirmo etapo ir dalyvauti vėliau antrame ir ją nutraukti gavus labiau norimą vietą.

  13. į atestatą nerašo neišlaikyta ar ne, rašo tik išlaikytus egzaminus ir jų procentus, o konkursinį balą sudaro VBE balai(jei neišlaikai egzamino gali paimt metinį pažymį), kai kurie universitetai turi praeinamą balą, pvz KTU(praeitais metais buvo 9 dabar nežinau), kiti turi ribotą mokamų vietų kiekį(pavyzdžiui kolegija), todėl arba balas bus per mažas ar nepateksi, išlaikytas ar ne egzaminas nėra kriterijus į priėmimą

  14. Šiaip galiu pasakyt, kad turiu pora kursiokų(studijuoju universitete), kurie yra mokamoje vietoje ir jiem ta matematika tikrai nėra jiem lengva ant ribos išlaikymo, bet jie programuoja puikiai ir mokosi patys kitų kalbų.

     

    Kitas dalykas, stojant į kolegiją galima apseiti ir su lietuvių ar informatikos egzaminas, nes praeinamas balas mažas...Vienas bendrakursis irgi vos neįstojo į kolegiją NEMOKAMĄ tik su lietuvių egzu(ir tai neblizgančiu balu).

     

    Šiaip į universitetą patarčiau stot dėl patirties, vis tiek priverčia mokytis, net jei nenori, visada gali pasikonsultuot, o svarbiausia priežastis, kodėl verta stot, tai yra tavo grupiokai, kurie yra į tave vienaip ar kitaip panašūs, turėsite bendrų pomėgių, interesų gal tapsite verslo partneriais ar padės ateityje(taip pat vyresnių kursų studentai)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...