Pereiti prie turinio

Laravel 4 online-kursas + 13 priežasčių, kodėl Laravel yra "sexy"


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki,

 

Noriu uždarbio auditorijai pasiūlyti savo online-kursą Laravel 4 - jūsų pirmasis projektas, kuris prasideda jau poryt. Jau yra 14 užsiregistravusių studentų, planuoju apriboti vietų skaičių iki 20, kad galėčiau skirti pakankamai dėmesio kiekvienam. Tad jei jums įdomu - paskubėkite.

 

O kad paremčiau savo kursą ir "įkalbėčiau" - štai straipsnis: 13 priežasčių, kodėl su Laravel PHP kalba vėl tampa "sexy"

 

- - - - - -

 

Pastaruosius penketą metų programuotojų bendruomenėje tenka visur skaityti ir girdėti neigiamas nuomones apie PHP kalbą. Kad joje daug nelogiškumų, kad ji per "silpna", kad netinkama rimtesniems projektams ir t.t. Tiesos tuose žodžiuose yra, bet pagrindinė tokių kalbų priežastis yra ne pati kalba, o ta kalba parašytas blogas kodas - kadangi PHP išmokti yra ganėtinai lengva, tai ir atsiranda daug wannabe-programuotojų, kurie rašo kodą "kad tik veiktų". Tai panašu, kad rinkoje atsirado framework'as, kuris po truputį kelia PHP bendruomenę - tai Laravel. Kuo jis toks ypatingas? Pabandysiu išvardinti priežastis iš savo praktikos.

 

 

"Filosofinės" priežastys

 

1. Lengva išmokti

Sukurti pirmą projektą su Laravel iš tikro gana paprasta - daug kas jau yra padaryta pačiame karkase, o pridėti savo elementarias funkcijas yra lengva. Tad, variantas "nuo nulio iki pirmo tinklalapio" čia labai realus. Tiesa, reikia pridurti, kad yra ir "sudėtingesnė" Laravel pusė - tiems, kas nori pasiekti profesionalų lygį, yra kur gilintis - Inversion of Control, Facades ir panašūs dalykai.

 

2. Labai aktyvi bendruomenė

Frameworkas yra sukurtas vieno žmogaus - tai Taylor Otwell. Tačiau šalia jo yra keletas labai aktyvių pagalbininkų - pvz Jeffrey Way, kuris dabar kasdien transliuoja Laracasts pamokėles. Be to, atsiranda vis daugiau savanorių, kuriančių papildomus paketus, rašančių forumuose ir bloguose (save irgi prie jų priskiriu). Tad jei jums reikės pagalbos - labai didelė tikimybė, kad į savo klausimus atsakymą surasite nesunkiai. Dar daugiau - Laravel bendruomenė jau po truputį primena religiją: vyksta "Laracon" konferencijos, įrašinėjami Podcastai, kuriami Github nuorodų sąrašai ir specialūs puslapiai, žodžiu bendruomenė ne tik gyva bet ir labai labai aktyvi. Frameworkui tai be galo svarbu - vienas iš esminių sėkmės faktorių.

 

3. Gražus ir lengvai skaitomas kodas

Laravel sukurtas taip, kad realaus kodo būtų rašoma kiek įmanoma mažiau. Kur buvo galima sutrumpinti, ten iš visų jėgų stengiamasi taip padaryti. Be to, funkcijų ir operatorių vardai dažniausiai yra suprantami iš konteksto, tad skaityti kodą taip pat patogu ir malonu.

 

 

Vidinės "technologinės" priežastys

 

4. Eloquent ORM

Darbui su duomenų baze Laravel turi įrankį pavadinimu Eloquent - jis leidžia minimaliai aprašyti lentelių struktūrą, taip pat sąryšius tarp lentelių, ir vėliau dirbti su duomenimis praktiškai keliomis kodo eilutėmis. Taip pat yra ir galingas Query Builder įrankis, padedantis sukonstruoti "mandresnę" užklausą, jei to reikia.

 

5. Migrations/seeds

Taip pat prie duomenų bazės yra toks pagalbininkas kaip Migrations - ši funkcija leidžia sukurti ir palaikyti duomenų bazės struktūrą panašiai kaip versijų kontrolės sistemoje kaip Git. Dirbant komandoje arba keliose aplinkose (lokaliai ir keliuose serveriuose) tai yra nepamainomas pagalbininkas, norint nesusipainioti tarp to, kuris laukas kurioje aplinkoje yra sukurtas. Taip pat yra ir Seeds - galima aprašyti, kokių duomenų realiai reikia projekto pradžiai, ir juos vėliau užpildyti viena komandinės eilutės komanda.

 

6. Routing/filters

Route mechanizmas Laravel sistemoje yra lengvai įsisavinamas, bet galingas. Paviršiuje - tiesiog galima nurodyti GET ar POST metodus ir nukreipti juos į norimus Controller'ius. Bet po tuo slepiasi galingesni dalykai - pvz filtrai, kurių pagalba galima priskirti tam tikrą veiksmą, kuris būtų atliekamas prieš kraunant tam tikrus puslapius ar jų grupes.

 

7. REST ir Resource Controllers

Jei jums reikia greitai sukurti REST aplikaciją, tai su Laravel tai galima padaryti per kelias minutes. Routes ir Controllers sistema yra tokia, kad reikalingos funkcijos gali būti generuojamos automatiškai iš komandinės eilutės vienos komandos.

 

8. Artisan

Kalbant apie komandinę eilutę, kurią jau keliskart paminėjome, daug kas iš Laravel "magijos" daroma pagalbininko Artisan pagalba. Jis ne tik turi savyje daug komandų visokiems generavimams ir migracijoms, bet ir gali būti nesunkiai praplečiamas jūsų pačių komandų.

 

9. Built-in authentication

Jei jūsų projekte reikia paprasto prisijungimo mechanizmo, tai Laravel savyje jį turi iškart - reikia tik sukurti duomenų bazės lentelę ir pritaikyti filtrus per Routes. Prisijungimo ir registracijos procesą galima sukurti per keletą minučių. Tiesa, yra ir rimtesnė alternatyva - paketas Sentry, dabar jau pakeitęs pavadinimą į Sentinel - jis siūlo rolių sistemą, slaptažodžio atkūrimo funkcijas ir dar daugiau mandrų dalykų.

 

10. Blade šablonų variklis

Dėl šito punkto kyla nemažai ginčų - maždaug, kam dar viena šablonų kalba, kai galima rašyti tiesiogiai PHP kodą, daug kas nemato prasmės. Bet čia yra keli argumentai - vienas dalykas, kodas atrodo gražiau ir tvarkingiau, o realiai Blade privalumai yra ne sintaksėje, o tame, kaip paprastai galima suraryti viso projekto struktūrą su @yield, @section ir kitomis komandomis. Be to, galima Blade šablonuose naudoti PHP funkcijas su operatoriumi {{ }} o tai kartais labai praverčia bei vėlgi padaro kodą skaitomesnį.

 

 

Išorinės "bendruomenės" priežastys

 

11. Laravel + Symfony

Vienas didžiausių Laravel privalumų, kad jis stengiasi "įsipaišyti" į PHP bendruomenės visumą ir draugauti su kitais įrankiais, vienas iš tokių įrodymų - kad savo branduoliui Laravel naudoja net keliolika laiko patikrintų Symfony bibliotekų, tokių kaip Routing ar HttpKernel.

 

12. Composer

Composer tapo nerašytu standartu šiuolaikinėje PHP bendruomenėje - paketų valdymas tapo daug patogesnis ir struktūrizuotas. Tai Laravel pilnai išnaudoja visus privalumus - reikalingos bibliotekos valdomos per composer.json

 

13. Bonus: Laravel Forge

Viena iš Laravel naujovių, pristatytų prieš kelis mėnesius, yra serverio aplinka Laravel Forge - jos tikslas yra paleisti serverio aplinką ar kelias aplinkas kiek įmanoma greičiau, kad programuotojas galėtų susikoncentruoti ties kodo rašymu, o ne serverio konfigūravimu. Labai patogus dalykas, pats naudoju ir taip taupau laiką.

 

- - - - - - -

 

Taigi, turint tokį įrankį kaip Laravel, PHP programavimas vėl tampa solidus, bet tuo pačiu ir išlieka malonus bei lengvai perprantamas.

 

Jei tiek priežasčių jums nepakanka ir norėtumėte įsitikinti patys, kaip paprasta kurti projektus su Laravel, dar kartą kviečiu užsirašyti į mano online-kursą Laravel 4 - jūsų pirmasis projektas, vietų skaičius ribotas bet šiuo metu jų dar yra.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

zadejai pirmas dvi pamokas nemokamai, o dabar prametei visus, kurie nesusimokejo :) negrazu

 

Jos ir bus nemokamai, tik nuo tada kai kursas prasidės, t.y. nuo poryt. Ir nieko nepramečiau - tiesiog pirmenybė tiems, kas susimokėjo net nematę pamokų (bet detalus turinys juk pateiktas): man reikalingi studentai su būtent tokiu motyvacijos lygiu, tie kam 79 Lt už kursą yra daug ar jie abejoja būtent dėl pinigų - nėra tikslinė auditorija.

 

Be to, galbūt jau ir prasidėjus kursui dar bus vietų susimokėti ir prisijungti. Žiūrėsiu, koks bus galutinis sąrašas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

zadejai pirmas dvi pamokas nemokamai, o dabar prametei visus, kurie nesusimokejo :) negrazu

 

Mėnesio pabaigoje planuoju išleisti 10+ nemokamų pamokų/straipsnių apie Laravel.

Tai jei netinka Povilo variantas - gali bandyti laukti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mėnesio pabaigoje planuoju išleisti 10+ nemokamų pamokų/straipsnių apie Laravel.

Tai jei netinka Povilo variantas - gali bandyti laukti.

 

Šauni iniciatyva, gerai kad Laravel sulaukia ir daugiau entuziastų Lietuvoje. Tik šiaip čia ir yra kurso privalumas - kad bus konkrečių žmonių grupė, kurie galės ir nuomonėm dalintis, ir konsultuotis vieni su kitais (ar su manim) + prie pamokų bus namų darbai ir testai. Tai ne tas pats kas straipsniai, už tai ir mokamai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu sakes kad bloga nuo WP bet gal kam jau igryso ir kitos CMS , visu beveik FW kogero beveik pagrindinis privalumas kad uztikrinama falu sistemos tipo adresacija. Tai gali o gal jau tapo aktualu SEO atzvilgiu ir gali buti panaudota kitom problemom spresti.

Taip frameworku atsiranda ir juos naudoja, taciau jie man neprimtini. Jei yra kalba + CMS = jau turetu buti uztikrintos reikiamos galimybes. Framework papildomas balastas. FW suteikia iliuzija - kad lyg maziau reikia ismokti, bet gi tuo atveju praktiskai programuotojas nesiorientuos apie probleminius momentus.

Jei jau senokai isigali VPS ir yra galimybe laisvai rinktis modulius, framework - balastas, programavimo kalba jau taip yra universali, kam vel kurti ir visais atvejais naudoti dar viena universalu prieda.

Redagavo saknis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradžioje žiūrėjau neigiamai į tuos mokamus kursus, nes viską gali gauti nemokamai, bet po to pamąsčius, kiek suprantu, pats, Povilai, su kiekviena bendrausi asmeniškai? (tuomet yra didelis pliusas, nes galima bus paklausti, o nereikės po stachoverflow ieškoti atsakymų) Tai tuomet tokia kaina nėra didelė, manau, kad žmogus vis tiek su didelę patirtimi ir tikrai vertėtu pabandyt, nes man pačiam "Laravel" be galo patogus. :)

 

Mėnesio pabaigoje planuoju išleisti 10+ nemokamų pamokų/straipsnių apie Laravel.

Tai jei netinka Povilo variantas - gali bandyti laukti.

 

Norėčiau visai prisidėti irgi :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradžioje žiūrėjau neigiamai į tuos mokamus kursus, nes viską gali gauti nemokamai, bet po to pamąsčius, kiek suprantu, pats, Povilai, su kiekviena bendrausi asmeniškai? (tuomet yra didelis pliusas, nes galima bus paklausti, o nereikės po stachoverflow ieškoti atsakymų) Tai tuomet tokia kaina nėra didelė, manau, kad žmogus vis tiek su didelę patirtimi ir tikrai vertėtu pabandyt, nes man pačiam "Laravel" be galo patogus. :)

 

Teisingai, būtent dėl to tai ir yra kursai, o ne straipsnių sąrašas ir ne e-knyga :)

 

Esu sakes kad bloga nuo WP bet gal kam jau igryso ir kitos CMS , visu beveik FW kogero beveik pagrindinis privalumas kad uztikrinama falu sistemos tipo adresacija. Tai gali o gal jau tapo aktualu SEO atzvilgiu ir gali buti panaudota kitom problemom spresti.

Taip frameworku atsiranda ir juos naudoja, taciau jie man neprimtini. Jei yra kalba + CMS = jau turetu buti uztikrintos reikiamos galimybes. Framework papildomas balastas. FW suteikia iliuzija - kad lyg maziau reikia ismokti, bet gi tuo atveju praktiskai programuotojas nesiorientuos apie probleminius momentus.

Jei jau senokai isigali VPS ir yra galimybe laisvai rinktis modulius, framework - balastas, programavimo kalba jau taip yra universali, kam vel kurti ir visais atvejais naudoti dar viena universalu prieda.

 

Sorry, bet nesuprantu, ar tu tiesiog neturi patirties ar tokiu apsimeti. Tai, ką tu vadini FW privalumu yra smulkmena ir net ne privalumas gal. Pagrindinis FW privalumas kad nereikia išradinėti dviračio ir kiekvienam projektui nuo nulio koduoti to paties - pvz darbo su duomenų baze, registracijos/prisijungimo mechanizmo, URL adresų apdorojimo ir puslapių/šablonų sistemos. FW tikslas - sutaupyti laiko. Kurį pasirinkti - jau skonio reikalas, bet jei klausimas keliamas AR naudoti frameworką tai tie kurie nenaudoja tiesiog turbūt bijo arba tingi mokintis. Kaip ten sakoma, "jūs nemėgstate kačių? jūs tiesiog nemokate jų gaminti!" :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai kas nuvaziuoja i kokia Peru ir suvalgo ziurke kaip delikatesa, kaciu, sunu, varliu oficialiai neragavau, Putka padarys blokada gali tekti ir ne tai paragauti.

Patirties neturiu - bobiska sneka

JavaScript - buvo prigeses - JQuery ir Ajax atgaivino

Nuosavos CMS prigeso isniro Open Source

Dabar su visokiais framework bandoma vel gaivini nuosavas CMS.

Jonas kurs CMS ant laravel, ar dar kas Jhonas kurs vel CMS , Chose kurs dar viena - kur cia prasme, jei kogero nei vienas nepasieks Joomla ar WordPress - ar butent tai ir yra man naivuoliui pliusas , kad admin interfeisas greiciausiai bus primityvus.

Girdedavau kalbu kur gaut Joomla elementaresni administravima.

Pagal visus ten Marksus buvo pramonine revoliucija, dabar visgi matyt informacine

Tiketina daug kas yra stipriai zali, tik nelabai to isisamoninu.

 

Frameworkai - tiek PHP tiek .Net yra simlolis begalinio kompiuterijos sudetingejimo-putimosi

OS -> webserveris->programavimo kalba->framework->galutine kuryba.

ar jau ne perdau grandziu.

Su Raspberry PI ir asembleriu jau verciau rasyti produkteli

Redagavo saknis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakysiu tiesiog trumpai pagal tavo pavyzdį:

- OS -> webserveris->programavimo kalba->framework install 5 min->greitas kūrimas->galutine kuryba.

- OS -> webserveris->programavimo kalba->no framework->viską rašyti ranka 3x ilgiau->galutine kuryba.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakysiu tiesiog trumpai pagal tavo pavyzdį:

- OS -> webserveris->programavimo kalba->framework install 5 min->greitas kūrimas->galutine kuryba.

- OS -> webserveris->programavimo kalba->no framework->viską rašyti ranka 3x ilgiau->galutine kuryba.

Na taip pripazinsiu 'ReikiaPuslapio' lyg darbai brandus.

Asmeniskai idividualiasne kuryba kuriau nesinaudodamas nei CMS nei karkasais. Lyg pasisakau vietoj karkasu naudoti normalu CMS, kad tureti didele laisve stagiai pletrai. Taip savaime surantama aktualiau uzsakovui, ir is jusu aprat menkinimo manau argumentu nebus.

Rimto lygio SQL uzklausos sukurimui bet kuriuo atveju reiks tiek pat smegeliu pastangu, joks ten framework nepades.

Redagavo saknis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šeip viskas neblogai, tik vat ar nenorėtum į savo kursą datėt kokio TDD ? Nes internete kažkaip visi prašoka testavimą.

 

Šio kurso tikslas - sukurti pirmą projektą su Laravel, tam nebūtina nei TDD, nei IOC, nei panašių dalykų. Kurso pabaigoje planuoju atskirą skyrelį, kur paminėsiu tas "advanced" temas ir duosiu nuorodas kur pasiskaityti. Arba padarysiu gal atskirus mini-kursus ar pamokas. Šiaip žiūrėsim pagal auditoriją kurso, taikysiuos prie jos lygio ir eigoje, jeigu reikia, keisiu turinį.

Redagavo ReikiaPuslapio
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...