Pereiti prie turinio

kashiukas

Nariai
  • Pranešimai

    508
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

kashiukas Pranešimai

  1. Bandžiau, puikiai veikė.

     

    Error log'as rodo:

     

    [error] 23519#23519: *4 rewrite or internal redirection cycle while processing "/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/index.php/"

     

     

    Sako, jog užsuki ciklą. Tau reikia nematchinti index.php:

     

    ^((?!index\.php).)*$
    

     

           location / {
                   root   /var/www;
                   index  index.php index.html index.htm;
                   rewrite ^((?!index\.php).)*$ /index.php/$1 last;
    
           }
    

  2. Prepared statements paskirtis nėra apsaugoti nuo injekcijų.

     

    Išskyrus tą dalį, kuri 100% apsaugo nuo sql ijekcijų. Bent jau normaliose kalbose. :-)

     

     

     

    Jei ne paslaptis, kokio dydžio ir kokio patirties pasiskirstymo komandose teko dirbti?

     

     

    Edit: Appeal to authority: https://www.owasp.org/index.php/SQL_Injection_Prevention_Cheat_Sheet#Defense_Option_1:_Prepared_Statements_.28with_Parameterized_Queries.29

  3. + Jeigu tik 1 užklausa (pavyzdžiui, pridėjimo) į duomenų bazę, tai „Prepared statement“ naudojimas yra optimizacijos klaida, kuri nedovanotina profesionalams. Visos funkcijos privalo būti naudojamos pagal paskirtį. Filtravimo funkcijos lygiai taip pat.

     

     

    PHP nesu kodinęs, bet ar prepared statements nėra patikimas būdas išvengti SQL injekcijų? Kokia alternatyva, `mysql_real_real_real_escape` ant kiekvieno argumento?

  4. Kadangi davei tikrai pakankamai informacijos apie naudojamas technologijas: kalba, framework (jei yra) bei webserver...

     

    Principas: vartotojas paspaudžia nuorodą HTML puslapyje, tada naršyklė siunčia HTTP užklausą į webserverį nurodydama „referer“ HTTP header'į, kuriame yra adresas, iš kurio „ateina“ vartotojas. Taigi, jei headeryje yra tavo svetainės domain'as, reiškia vartotojas atėjo iš tavo svetainės todėl turėtum leisti parsisiųsti failą.

     

    Žmogus, šiek tiek suprantantis IT, lengvai tai apeis, tiesiog pats nurodydamas tinkamą „Referer'į“.

     

     

    Kaip teisingai pastebėjai, tai vadinama hotlink protection. Pirmi linkai googlėje...

     

    Implementacija PHP pusėje:

    https://stackoverflow.com/questions/13262436/hotlink-protection

     

    Implementacija Apache HTTPD pusėje:

    https://stackoverflow.com/questions/13660884/hotlink-protection-correct-htaccess-rules

  5. gal ir ne visos, bet pats buvau labai susidomėjęs ir bandžiau ieškoti analitiko darbo būtent, kur būtų problemos sprendžiamos naudojant machine learning, tai nieko gero neradau. Nekalbu apie įmones ar startuolius, kurie kažką kuria paremta su machine learning, bet apie paparastas įmones, kurios nebutinai specializuojasi IT. Tarkim, kad ir paprasta parduotuve, kaip kokia Maxima, iš gaunamos pirkėjų informacijos, manau su machine learning galėtum apyvartą gerokai pakelti, sutaupyti lešų, resursų ir t.t. bet gi nenuesi pas direktorių ir nesakysi - va galima taip ir taip padaryti, uždirbsit daugiau :lol: kiek domėjausi visur dirba statistiniai modeliai, dauguma darbų patikima vadybininkais, o analitikai išvisrankiniu būdų dar kai kur analizuoja info :lol:

     

     

    Jeigu kalbame apie ne IT įmones -- sutinku. Labiau į temą žiūrėjau iš savo varpinės -- software developing.

     

    Manyčiau, kad atsiradus daugiau sėkmės istorijų, turėtų ir „enterprise“ įmonės pradėti tai naudoti. Su sąlyga, kad ML tikrai atsiperka. :-)

  6. tą machine learning duomenų analitokje galima panaudoti labai efektyviai, bet kaip minėjo Lietuvoje įmonės mažai tuo domisi ir artimiausiu metu nemanau, kad planuoja naudoti. Jeigų į analitiko darbo poziciją nori pretenduoti, tai dažniausiai reikia excel puikiai išmanyti :lol: nes kolkas dirba pasenusiais metodais ir kaip suprantu investuoti nesiryžtą į tobulesnius sprendimus :)

     

     

    Ar manai, jog visos įmonės tokios?

    Sutinku, kad machine learning yra ganėtinai nišinė sritis, bet nesutikčiau, kad nėra įmonių, kurios su tuo dirba. Žinoma, tai gal kiek hipsterish įmonės, bet jų yra. :-)

  7. Žmogus be patirties rašys prastą kodą tiesiog todėl, kad nežino kaip reikia daryti gerai. Gerokai daugiau naudos būtų įsidarbinti padorioje įmonėje. Būtų naudos nebent tuo atveju, jeigu esi dar mokykloje ir turi per daug laisvo laiko, o sau įdomių projektų nesugalvoji. ;-)

     

    Čia ne ponui Filosofui, o žmonėms, kurie galbūt tai svarstys rimtai.

  8. 1. Didžiausias IT sferos "pravalas" Lietuvoje.

     

    Įvardyčiau ne konkretų atvejį, bet visą valstybinį IT valdymą: viešųjų pirkimų bukumą, laiminčių įmonių atsainumą, požiūrį.

     

    (na pavyzdžiui net rinkimams serverių neturim savų :(( )

     

    vrk.lt puslapio migravinas į cloudą yra protingas žingsnis. Cloude moki už serverių „gyvavimo“ laiką. Atėjus rinkimams (kartą per metus or so), užkuri, pvz., 10 papildomų serverių ir atlaikai load'ą. Įgyvendinimas nepavyko, bet pati idėja yra sveikintina.

     

    4. Ar tiesa, jog tik tai ko trūksta, tai tik už minimumą dirbančių programuotojų?

     

    Abejoju. Dažniausiai trūksta besidominčių, norinčių mokytis (=gerų) programuotojų.

     

     

    6. AR MAN VIENAM ATRODO JOG LIETUVOS INSTITUCIJŲ TINKLAPIAI SU UX NEDRAUGAUJA? (na pvz naujas meteo.lt)

     

    Tuos institucijų tinklapių ir kitų sistemų kūrimo/plėtojimo konkursus laimi tos pačios įmonės, kurios, mano nuomone, dirba su atgyvenusiomis technologijomis ir metodologijomis.

     

    Tiesiog viešųjų pirkimų procedūra turi labai nefainos specifikos, kurios kai kurios įmonės (pvz., mano darbovietė), privengia.

  9. Aš irgi taip iš pradžių galvojau, bet pamaniau, kad yra ir daugiau už mane nusimanančių, kurie gal būt žino ar eina ir jei eina, tai kaip :D

     

     

    Jeigu ir būtų įmanoma -- don't. Kitas programuotojas (po 2 savaičių tu pats tampi "kitu" programuotoju) nesupras iš kur ateina parametrai tai kitai funkcijai.

  10. Koderis negali dirbti triuksmingoj aplinkoj ar kitoki stresa sukeliancioj aplinkoj, pasidalinkit

    patirtim kokioj aplinkoj ir kokiom salygom programuotojui yra sveikiausia ir geriausi dirbt?

     

    beje manau darbas is namu irgi turi tam tikru trukumu

     

    Kiek matau populiaru tureti stalo zaidimu ir t.t.

     

    Lietuvos verslininkai daznai isivaizduoja kad koderis kaip paprastas darbuotojas pasodinai kur printeriai uzia,

    zmones gincinasi ir turi sprest imones softo problemas

     

     

    Dirbu openspace, kuris kartais būna šiek tiek triukšmingas, taigi jei kartais nesinori prisijungti prie diskusijos ir tiesiog toliau dirbti -- užsidedu ausines.

     

    Tai nėra tobula, bet aš vertinu galimybę bendrauti su bendradarbiais labiau nei galimybę 100% laiko būti susikaupus.

  11. Sena žinutė, bet vis vien atrašysiu. Išties, džiugu, jog supranti.

     

    Tai va, trumpinimai. O kas blogo parašyti vietoje "me" tiesiog "maziausiasElementas". Suvokiu, jog parašyti "me" lengviau negu "maziausiasElementas" dėl simbolių kiekio. Bet jeigu šį kodą skaitysi po metų ar dvejų, ką geriau suprasi? Ar "me" ar "maziausiasElementas"? Turbūt mano siūlomą variantą. Ir tada pradėsi suprasti, kad kodo skaitomumas irgi yra svarbus dalykas. Tai yra, lengva viską įvardyti a, b, c, d ir t.t. Bet tai juk nieko nesako, ar ne?

     

    O dėl kitų aspektų mažiau svarbu. Kad nesukūrei milijoninio dydžio masyvo, tai čia nieko baisaus. Bet visgi siūlyčiau pasidomėti 'std' biblioteka, o šiam konkrečiam uždaviniui - std::vector. Overhead'as čia kaip ir yra, bet jis nėra polinominis. :)

     

    C nėra C++ ir C++'o stdlibo neturi.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...