Pereiti prie turinio

Tautedorus

Nariai
  • Pranešimai

    131
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Visas Tautedorus turinys

  1. Procesorius paimtas brangus, o vaizdo plokštė pigi, nes kompiuteris buvo renkamas darbui. Vaizdo plokštė įdėta tik retkarčiais pažaisti ir programoms, kurios palaiko CUDA spartinimą. Jei būtų renkamas pagrinde žaidimams, būtų imamas Core i5-10400F / Ryzen 5 3600 / Ryzen 5 5600X (dar tada jo nebuvo) pagal biudžetą atitinkamai, o likę pinigai būtų skirti vaizdo plokštei. Aišku, galima dėti brangų maitinimo bloką ir Gen4 diską, bet biudžetas nėra guminis. Maitinimo bloko, ypač su tokia vaizdo plokšte, pilnai užtenka. O šiaip dėl aušinimo, tai norint kažko geriau už stock'inį, imamas Gammaxx 400
  2. Ir su tokiom dalim net €400 nelieka vaizdo plokštei :D. Užkeltos, neužkeltos. Dabar net ir tai nebesvarbu, nes tiesiog nėra pirkti vaizdo plokščių.
  3. Ne naršyklę reikia kaltinti (vis tiek beveik visos dabar ant Chromium statomos), o pradėti naudoti password manager'į ir visur naudoti jo sugeneruotus slaptažodžius. Kodėl? Nes naudoti tą patį slaptažodį yra labai nesaugu, o 50+ saugių slaptažodžių atsiminti beveik neįmanoma. Kol kas password manager'io (kartu su 2FA) naudojimas yra saugiausias sprendimas. O čia galima pasižiūrėti apie slaptažodžius in more detail (gal pastūmės užsiimti jų saugumu ;)):
  4. Rekomenduoju Brother HL-L2350DW. Kaip naudojimui namuose, tai more than good enough, ypač už tokią kainą. Su pridėta kasete bus galima atspausdinti apie 700 psl., kas yra tikrai neblogai. Palyginimui, su HP startine kasete galima atspausdinti apie 500 psl. Na, o maždaug už €35 galima paimti kasetę, kuri galės atspausdinti ir iki 3000 psl. Vėlgi, palyginimui, su HP galima įsigyti kasetę, kuri gali atspausdinti tik iki 1000 psl. Už tokią kainą, nemanau, ar yra geresnis pasirinkimas. Taip pat su Brother gaunam... spausdinimo bevieliame tinkle palaikymą; 250 lapų talpos popieriaus dėtuvę; atski
  5. Patariu netaupyti maitinimo blokui, nes jis labai greitai pradės kelti problemas. Kur kas kokybiškesnis maitinimo blokas ne ką brangesnis, pavyzdžiui, XFX ProSeries 450W.
  6. O laptopas yra būtinybė? Jei ne ir namie pastoviu bus ant stalo, tai geriau pirkti stacionarų. Šiaip, už tokią kainą galima paimti tokį: https://www.1a.lt/kompiuterine_technika_biuro_prekes/nesiojami_kompiuteriai_ir_priedai/nesiojami_kompiuteriai/lenovo_ideapad_32015_black_81bg00mcpb.
  7. Tavo dabartinė vaizdo plokštė yra maždaug NVIDIA GeForce GT 730 galingumo. Norint įdėti geresnę, reikia keisti procesorių, nes kitu atveju švaistysi pinigus. Juk procesorius yra itin silpnas ir tokių žaidimų tikrai nepaveš taip, jog būtų malonu žaisti, nors ir bet kokią vaizdo plokštė dėsi. Be viso to, galingesnės vaizdo plokštės sistema pilnai nepanaudos. Na, o norint keisti procesorių, teks keisti ir motininę, ir atmintį. Dar turbūt maitinimo blokas itin prastas. To pasekoje, gausis visas naujas kompiuteris. Tad nepirkinėk silpnų komponentų, kurie niekuo nepagelbės, o taupyk pinigus kompiute
  8. Pirmiausia, nežinia, ar motininė turės naują firmware'ą, su kuriuo veikia Kaby Lake serijos procesoriai. Jei neturės, tada teks ieškoti Skylake serijos procesoriaus ir su juo naujinti firmware'ą, as yra gan nepatogu. Dėl to siūlau paimti B250 lusto motininę, kuri kainuoja maždaug tiek pat, o ir turi M.2 palaikymą. Antra, paimk geresnį maitinimo bloką. Pigus, bet neblogas būtų XFX ProSeries 450W. Taip pat už neblogą kainą yra ir Corsair CX450.
  9. Nenaudok niekam tikusio reklaminio soft'o. Citata iš http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/573426/pros-and-cons-of-driver-booster-2/:
  10. Windows 10 galima atsisiųsti iš čia. Gautą .iso failą reikia įrašyti į USB pagal šią pamoką. Jeigu yra namie kitas kompiuteris su Windows'ais, galbūt bus lengviau įrašyti .iso su Rufus. Taip daroma dėl to, nes visos operacinės sistemos yra įrašinėjamos užkraunant instaliacinius failus per BIOS'ą. Štai pamoka iš Toms's Hardware puslapio, kurioje aiškinama, kaip visa tai padaryti. Ten tik nerašo, kaip patekti į BIOS. Norint patekti, reikia vos įjungus kompiuterį spaudinėti vieną iš šių mygtukų: DEL, F2, F10 ar pnš. Reikia kelis kartus pabandyti, o neradus tinkamo mygtuko - pa'Google'itni.
  11. Čia turbūt rašo apie senus CX (žalius) modelius, kurie iš ties buvo prasti. Pats susidūriau su jais, po mėnesio naudojimo triukšmas buvo kaip serverinėje :D. Šiaip, aš, norėdamas prisiminti, pažiūriu šitą PSU Tier List'ą. Dabar man sunku pasakyti, kurį tau pasirinkti, bet paskaitęs šitą temą iš Linus Tech Tips forumo, labiau linkstu ties Corsair maitinimo bloko pirkimu, bet manau, kad tiek Seasonic S12II, tiek Corsair CX (pilkas) unit'as tau problemų nekels.
  12. Dabar skaitau forumuose apie tą Seasonic'ą, dauguma sako, jog labiau verta imti kažką naujesnio, nes Seasonic'o unit'o dizainas yra pasenęs, žvelgiant iš techninės pusės. Galbūt būtų verta paimti Corsair CX650.
  13. Jeigu nori įsigyti AMD Radeon R9 280X, kaip minėjai, tada imk Seasonic S12II-620. Jeigu imsi kažką ne tokio galingo, imk Seasonic S12II-520. Be to, koks pas tave procesorius?
  14. Keisk ir kuo greičiau. Kiek dabar žiūriu, tai net 2009 metų vidutiniškos kokybės maitinimo blokai turėjo šešių ar aštuonių pin'ų PCI-E kabelius, tad pats pagalvok, kokios kokybės unit'as pas tave maitina sistemą. Šiaip, pa'Google'inau tavo maitinimo bloko modelį ir radau etiketę, priklijuotą ant jo, kurioje nurodyta linijose praleidžiami srovės stipriai. Ką galiu pasakyti, tai visi srovės stipriai tikrai nepatenka į šių laikų standartus. Pagal šių laikų standartus 12 V linijoje turi tekėti didžiausio stiprio srovė (nes per ją maitinamos vaizdo plokštės ir procesoriai - reikliausi kompiuterio
  15. Tai pasisekė, nes vienas Molex'as negali paduodi tokios srovės, kokios prašo vieno šešių pin'ų PCI-E kabelio standartas. Tavo vaizdo plokštė tiesiog pilnai neišnaudojo šešių pin'ų PCI-E kabelio standarto maksimumo, tad ir niekas neiškepė. Patariu nedaryti, kaip sakant, pornografijos su tais kabeliais, nes sukepinsi savo pirkinį. Jeigu maitinimo bloke nėra nė vieno tokio tipo kabelio, tai yra ženklas, jog maitinimo blokas yra itin prastas ir rekomenduoju jį keisti, nes kai iškeps pusė sistemos, tai sumokėsi ne tik už naują PSU, bet ir už iškepusias dalis. Geriau kartą primokėti kažkiek daugiau,
  16. Mano nuomone, teks keisti praktiškai viską. Taip, gali įsidėti naują vaizdo plokštę, bėda ta, kad procesorius itin senas ir dėl jo vaizdo plokštės galimybės nebus pilnai išnaudotos. Verta pridurti, jog CS:GO performansas priklauso ir nuo galingo procesoriaus su aukštu vieno branduolio performansu. Pažiūrėk šį vaizdo įrašą, kuriame žaidžia CS:GO su tavuoju procesoriumi ir nauja low-end'ine vaizdo plokšte. Matosi, jog vaizdo plokštės išnaudojama tik 20-30 procentų, o performansas toli gražu nesiekia tavo norimo. Tad iš to išplaukia, kad reikės keisti ir procesorių, bet su tokia motinine nieko ge
  17. Sakai, kad turi pakankamai galingą mitinimo bloką, bet galia nieko nepasako apie pačio maitinimo bloko kokybę. Galima įsigyti 700 W galios maitinimo bloką ir už 30 eurų. Žinoma, jis bus naudojamas naujametiniams fejerverkams :D. Aišku, gali būti kokybiškas, bet senas maitinimo blokas, tada nieko nesakau. Kalbant apie tavo pasirinktą adapterį, tai čia visiška nesąmonė. Kaip jis atsidūrė pardavime, aš nežinau. Čia bandoma iš vieno šešių pin'ų PCI-E kabelio padaryti du aštuonių pin'ų PCI-E kabelius. Nelogiška - kabelių daugiau, bet jie gali paduoti tiek galios kiek vienas kabelis. Su tokiu adapte
  18. Tikrai ji nėra galinga, toli gražu, tik su VRAM'ų kiekiu apgaulingai tai bandoma įteigti. Realiai, jo render'inimo sparta bus tokia, kaip ir kitų laptopų 500-600 eurų zonoje, gal kiek didesnė. Kas jame geriau render'inimui, tai IPS tipo matricos ekranas, kuris, galimai, geriau atkurs spalvas nei kiti pigūs TN ekranai bei kiti geresni komponentai. Už tokią kainą galima paimti kur kas galingesnį Lenovo Legion Y520.
  19. Už tokią kainą procesorius kamuosis su tokiais workload'ais. Juk ten 15 W dviejų branduolių procesorius, ko norėt. Bet manau pamažinus preview'o kokybę bei dirbant ne su 2160p medžiaga ir pnš. įmanoma būtų edit'inti. Tačiau už tokią kainą gausi gana baisų TN matricos monitorių, su kuriuo galima pamiršti korektišką spalvų atkūrimą. Tad viskas priklauso nuo to, kokio profesionalumo lygio reikia vaizdo įrašų montavime.
  20. Laptopas už 500 eurų ir vaizdo įrašų montavimas yra nesuderinami dalykai. Vis dėlto, dar reikia išsiaiškinti, ką mes laikysime vaizdo įrašų montavimu. Vieni montuoja ir render'ina 480p raiškos įrašus kartą į savaitę ir net nesirūpina, kaip galutinis produktas atrodys. Kiti - kas antrą dieną dirba su 2160p raiškos įrašais ir rūpinasi, jog viskas atrodytų nepriekaištingai, pavyzdžiui, spalvų korektiškumas ir pnš. Pastarajam blogiausiu atveju tiktų laptopas už 750 eurų.
  21. Taktiniai branduolių dažniai, atminties dažnis, atminties interfeiso plotis ir kt. vaizdo plokščių parametrai šiais laikais visiškai nėra tinkami kriterijai lyginti skirtingus grafikos čipus. Reikia žiūrėti realius testus ir tik taip lyginti vaizdo plokštes. Praktiškai tas pats yra ir su procesoriais. Pavyzdžiui, nusenęs AMD FX-6300 žaidimuose performina prasčiau (ar taip pat) net nei Intel Pentium G4560, nors tas FX'as turi ir daugiau branduolinių, ir didesnį taktinį dažnį.
  22. Man susidarė tokia nuomonė, jog renki pre-built'intą kompiuterį, o ne iš atskirų dalių, tiesa? Jei taip, tai ne pirk, o parodyk, ką nusižiūrėjai ir po to, jei reikės, paprašyk, kad kažkas (tarkim, aš) sudėtų dalių sąrašą už norimą kainą. Dažnai jau surinkti kompiuteriai turi itin blogos kokybės maitinimo blokus ar yra sukomplektuoti neproporcingai. Atsakant į tavo klausimus, tai iš jau įrašytos operacinės galėsi laisvai įdiegti kitą, o kompaktiniai diskai yra praeitis, viską rasi internete, nors galimai tvarkyklių diską vis dar gausi. Klydau, perki laptopą. Pirmiausia įsitikink, ar tau tik
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...