Pereiti prie turinio

OksanaZub

Nariai
  • Pranešimai

    4
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

OksanaZub Pranešimai

  1. Tema jau sena, gal jau Rastautas ir klubą įsteigė? Jei taip, tai kaip einasi? :)

     

    O galvojant apie klubą pradėčiau nuo tyrimo. Jei vietovė nėra didmiestis, tai tikriausiai pažįstat daug žmonių, kurie galėtų pasakyti savo nuomonę ar naudotųsi paslaugomis, kokias kainas įsivaizduoja. Galėtumėt susidaryti nuomonę kas ir kaip.

     

    O apie kokį sporto klubą kalbat, ar tai fitnesas, kultūrizmas, ar pilatesas, ar joga? Tai žinant galima pradėt dėliot verslo planą ar pasiskaičiuot kiek reikėtų investicijų ir per kiek laiko jos atsipirktų. Ar bent maždaug primest: treniruokliai, kamuoliai, gumos, kilimėliai, paersirengimo kambariai, spintelės, dušai, tualetas, ir t.t.

     

    Galima mėgint steigt UAB arba mažają bendriją. Reikia pajungti ir reklamos sugebėjimus, išnaudoti partizaninio marketingo žinias.

     

    Čia rasit ko reikia, kad galėtum įsteigti sporto klubą ;) http://www.verslovartai.lt/lt/atmintines/sporto-klubas/15/

     

    Tiesa, FV120 rašė, kad pas jo tėvus neitin daug lankytojų klube, gal kad miestelis nedidelis.. Kaune klubai grūste prigrūsti ir žiemą ir vasarą.

  2. Didžiausia klaida nepatyrusiam - prisiimt paskolų. Mes gyvenimą mieste ir persikelt į kaimą nėra klaida, tai galima padaryti labai spontaniškai ir nesukant galvos. Nebūtina iš karto pult visa galva į ūkininkavimą, puikiai galima derinti darbą mieste / nuotoliniu būdu ir daržininkystę / sodininkystę / ūkininkavimą dėl savęs, po truputį plečiantis ir keičiant santykį tarp turimo darbo ir naudos iš žemės.

     

     

     

    Pradėt nuo didelio ploto - klaida numeris vienas. Žinoma, jei yra artimieji, kurie gali padėti, kurie turi techniką ir t.t. - kita kalba. Jei miestietis staiga persimeta į ŽŪ, nusiperka 100ha žemės ir bando kažką iš to padaryti - kosminiai nuostoliai beveik garantuoti. Kad ir šie metai, norint gaut derlių reikėjo pasukt galvą, ką ir kaip daryti dėl vėluojančios vasaros, o po to užklupusios sausros. Ne visi patyrę ūkininkai išsaugojo savo derlius...

     

    Paramos - sunkus darbas, dideli įsipareigojimai. Naujiem ūkininkam, kurie neturi patirties nei ūkininkavime, nei šitam biurokratizme nerekomenduoju lįst į paramas. Išmokos viena, paramos - galvos skausmas. O ir pažintys čia labai padeda. Nebūtinai pažinoti tuos, kurie dirba arti paramų, bet bent tuos, kurie paėmę ne vieną paramą.

     

    Pritariu tai nuomonei, kad geriausia yra mažiau populiarios kultūros, uogos. Bet ir čia ne vienas kabliukas. Atrodytų serbentai pakankamai brangūs, jų lyg ir trūksta - ne visi randa kur realizuot, daug uogų tiesiog išmeta.

     

     

    Pritariu, todėl ir siūlau pamėgint mažesniam plote.

     

    Paskolos išvis būtų nesąmonė, ypač pradedančiam. Techniką galima išsinuomoti arba nusipirkti pigesnę. Pora ha tikrai nėra toks plotas dėl kurio reikėtų pirkti kombainą.

     

    Pažintys (dėl paramų) padeda tik tokiu atveju jei tai tėvai ar broliai, norintys tau padėti. Nes kai susiduri su tuo tiesiogiai tai ir pamatai, kad geri pažįstami ūkininkai jei turi galimybę, tai paramą pasiima sau (formina ant vaikų, pusbrolių ir t.t.), kam jiems kažkam duot, jei gali pasiimti patys :)

     

    Taipogi rašiau, kad turint galimybę ir apsisprendus ką augint, pirmoj eilėj, reik ieškot pirkėjo, ypač uogoms, nes tai nėra ilgai stovintis produktas. Pati gyvenu mieste ir užsiimu daržininkyste kaime. Dėl uogų reikia važinėti dažnai ir jas stebėti, ypač skynimo laikotarpiu. O kas liečia daržovių, viskas kiek paprasčiau. Tik reikėtų pasirinkti tinkamas daržoves, kad turėt pelno.

     

    Dar galima pagalvoti apie vaistažolių ar prieskoninių augalų auginimą, bet čia bus pinigų, jeigu nuo sėjimo iki pristatymo į parduotuves viską darys patys. Jei samdys žmones ar pakuos kitose įmonėse ir pan. didelio pliuso nebus. Bent tokie atsiliepimai iš šių kultūrų augintojų.

  3. Paviršutiniško pasidomėjimo tikrai maža. Todėl reikia apgalvot ir nebūtina pradėt nuo didelio ploto. Patirtis neateis vien žiūrint laidas ir skaitant straipsnius, vistiek reikės sukišti rankas į žemę ar pasistudijuot kursuose. Tuo labiau, jei kalbama apie poros ha plotą. Vadinasi, žmogus stengsis darbuotojų samdyt kuo mažiau ir kuo rečiau. Ir tokiam plotui tikrai negalima siūlyt, bet kokios kultūros, nes ji tiesiog neatsipirks. Tarkim apie javus galima pradėt kalbėt nuo kokių 100ha

     

    Aukščiau vyriškis minėjo paramas. Nepamirškit, kad pretenduoti į paramas yra tam tikros taisyklės, kurios kasmet keičiamos ir 1 mėn. prieš paraiškų pridavimą paskelbiamos. Ir jei yra noras tapti jaunuoju ūkininku turi atitikti ir amžius, ir žemės plotai ir t.t. Tarkim, šių metų pradžioje paraiškai priduoti užteko surinkti 35 balų, o dabar jau kalbama apie 50 (gruodžio mėn. paraiškoms priduoti). O paramos buvo paskirtos tik tiems, kad surinko 85 ir daugiau. Dėl to daug "šviežių" ūkininkų nuleido rankas.

     

    Rizika yra kiekvienam darbe, gali išlošt ar pralošt. Tik šiuo atveju augint reikia retesnes kultūras. Kol kas yra didelis uogų stygius, jis buvo ir prieš 10 metų. Bet reikia ieškoti pirkėjo iš anksto. Jei dirbti galvą, tai nebūtinai reikės ir skinti pačiam, ir turguj nuo ryto stovėt. Yra ūkių, kurs žmonės atvažiuoja patys ir prisiskina kiek nori, ūkininkas pasveria ir atsiskaito. Kai kuriems miesto žmonėms tai kaip atrakcija, prisilietimas prie gamtos ir t.t., iš to daromi pinigai. Tik reikia geros reklamos.

  4. Esam panašioj situacijoj. Žemės keli ha ir norisi iš jos gaut ir gaut nemažai :)

    Jei nedidelis plotas siūlyčiau uogininkystę arba kažką iš retesnių daržovių. Nagrinėjausi rinką, uogų kainos nekrenta, o ir Europoj jų pastovus trūkumas. Pasodinus avietes (jei sodint rudenį) jau ateinančią vasarą arba rudeniop (priklausomai nuo veislės) atsiperka ką įdėjęs. Planuojam augint, kai persikelsim į kaimą, nes jei orai geri, tai skynimas 2-3 kartus per savaitę. Tiesa, buvom ir laidoj pas Amšėjų, buvom jo sūnaus avietyne, važinėjom po kitus avietynus, tai žmogelis, kuris turi 35 arų avietyną, per patį skynimą renka 15 žmonių komandą ir moka už nuskintą svorį. 0,60ct už 1 kg. 2ha būtų tikrai nemažai, bet ir pinigas nemažas. Tik pirmoj eilėj reikėtų pagalvot apie realizaciją, šaldytuvus, liofilizaciją ar panašiai. Pradėčiau nuo mažesnio ploto. Dalis, tarkim, aviečių, o kita dalis šilauogių. Braškių nenorėčiau (puseserė augina) vien dėl to, kad visas darbas pasilenkus, nugaros gaila, o žmonių neprisamdysi..

    Dar žiūrinėjau daržoves: krienai, česnakai ir t.t. Prieš savaitę užsipirkom česnakų sėklos ir mėginsim. Bet pirkom per asociaciją. Nes įsipareigoja supirkti derlių, o mes neįsipareigojam parduoti jį būtinai jiems.

    Mano nuomone, jei turi galimybes turi išsinagrinėti rinka, suprast kas tau tinka auginimui ir susirast pirkėjų, o visą kitą tik procesas :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...