Pereiti prie turinio

Henris

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    126
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Henris sureagavo į KingPin Pradedantiesiems arba "Aš nuoru dizainus piešti..."   
    Sveiki,
    Nesu rašytojas, tad straipsnis, galbūt, nebus labai įdomus skaityti. Rašyti nusprendžiau, nes matau poreikį. Daug kas rašo, jog pamilo photoshop, bet nežino nuo ko pradėti.
    Tai bus atviras, mano, kaip tinklalapių dizainerio laiškas tiems, kurie tik pradeda arba jau pradėjo kažką veikti kompiuterinės grafikos srityje.
    Žinau, jog susilauksiu ir neigiamų nuomonių ir teigiamų, tačiau ne viską priimkite rimtai.
    Savęs profesionalu aš nelaikau(tad mano patarimai gali būti ir netikslūs, jums nepriimtini ar netgi absurdiški), kaip nesijaučiu ir pradedantysis. Dirbu web dizaineriu, mokausi KTU informatikos fakultete, jau ir baiginėju... pasirodo  , mano laisvalaikis taipogi labai surištas su kompiuterine grafika ( man labai juokinga, kai per darbo pokalbius klausdavo: „O ką veiki laisvalaikiu?“). Beje, jei kam įdomu, dabar man 22 metai. Dailės mokykloje nesimokiau. Dizainu pradėjau domėtis nuo 15 metų (labai dėkoju Medinukui, xdvx, NuPagady ir kitiems irc pažįstamiems, kurie pastumėjo mane, tobulėti tam tikru momentu)
    Šio rašinio esmė - greičiau kylančių problemų dirbant dėstymas ir tam tikri pasamprotavimai, bei, žmogaus - nusprendusio, jog jam patinka dizainas – evoliucionavimas.
     
    1. Turbūt daugelis jūsų, skaitančių straipsnį, klausėte ar klausiate savęs, nuo ko gi pradėti, jeigu noriu užsiimti tinklalapių dizainu? Visi Jums patars skaityti tutorialus ir siųstis photoshop. 50% jie bus teisūs. Siųskitės photoshop. Bet mano asmeninė patirtis parodė, jog tutorialai yra menkavertė medžiaga. Ji negeneruoja idėjų, ji nemoko savos technikos, originalumo ir problemų sprendimo (patikėkit, tokių dalykų bus).
    Tad, nuo ko pradėti?
    Pirma, pažiūrėkite photoshop tools‘ų video tutorialą. Tai naudinga. (o sakiau, jog tutorialų nereikės... melagis)
    Antras žingsnis – KOPIJUOKITE. Taip, jums nepasirodė. Pradėdamas mokintis kompiuterinės grafikos paslapčių, visada stengiausi darbą atlikti iš galvos (kurioje – nieko nebuvo... O kas gali būti pas pradedantyjį galvoje? ) ir dažniausia gavosi epic failai, bei iiiiilgas laiko švaistymas veltui. Kopijavimas, tai nereiškia copy > paste. Kopijuokite taip: pasiimate efektą, kuris Jums patinka ir bandykite jį atkartoti. Neišėjo? Insert the coin and try again! Svarbiausia – nenaudoti tutorial, o savaime suprasti, kas ir kaip veikia.
     
    2. Practice makes us perfect. Ką tai reiškia? Daryk tai kiekvieną dieną. Jei praleidai kelias dienas – atsigriebk. Nupiešk bent niekutį, bet nupiešk. Ant lapo, photoshope, maxe ar corelyje… nesvarbu… daryk!
     
    3. Susirask draugus / pažįstamus, kurie tave išdės į šuns dienas. Ne tuos, kurie šneka beleką (man kolkas per gyvenimą pasitaikė vienintelis toks žmogus), bet kurie tau suteikia konstruktyvią / destruktyvią kritiką (gerai abi… svarbu, kad nešnekėtų nesąmonių). Beje, mažas pastebėjimas: besimokantys dailės akademijoje - nebūtinai yra geri kritikai… Geriausia, turėti tokių draugų kelis )
     
    4. Neišsikvėpk. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog tikrai vertas dėmesio darbas gimsta tik 1-2 kartus per mėnesį, o gal net per kelis, bet tik tuo atveju, jeigu prie jo dirbsi išsitiesęs, nes niekas iš niekur neatsiranda  O gali ir negimti ižvis... )
     
    5. Mokinkis css/html ir php. Lietuvoje ir didžiojoje pasaulio dalyje, visi bent pradžioje norės, jog tu ne tik pieštum, bet ir kodintum, bei/gal minimaliai programintum. Anyway, tai tau pravers bent kuriuo atveju, nes be minimalių žinių apie kodą dizainint - bus ganėtinai sunku… Fantazija gali pralenkti realybę.
     
    6. Domėkis marketingu, reklama ir skaityk verslo žinias. Piešdamas – stenkis kuo daugiau sužinoti apie tą veiklą, su kuria susijusi tinklalapio tema. Domėkis konkurentais. Ne vien tiesioginiais, bet ir savo „autoritetais“. Dizaine išsilavinimas – labai svarbu.
     
    7. Domėkis viskuo, bet nepamiršk, to, kas tau sekasi ir patinka. Negali būti viskuo. Jei patinka tinklalapiai – kūrk juos, jei mėgsti iliustruoti – varyk  Svarbiausia, mokėti atrasti tą viduriuką. Turi gaudytis ir kitose srityse, bet kartu – turi būti daug pažengęs savo srityje.
     
    8. Darbų planavimas - sunkiausias etapas, ypač pradžioje. Kartais net tu pats nesuprasi ir klausi savęs: “WTF?, kodėl aš nepadarau?”. Welcome to the club  Niekas tavęs nesupras, net tu nesuprasi savęs, bet taip bus. Ypač, jei nenorėsi gaminti š… Tai neišvengiama ir patarimų tam – neturiu ir nemanau, kad kas nors turi realiai padedančių žodžių…
     
    9. Atrask laiką, kada tu esi kūribingiausias. Taip neiššvaistysi laiko be reikalo. Vieniem tinka rytas, kitiem pirma valanda, dvidešimt penkios minutės ) Man, asmeniškai, kūribingiausias yra vakaras ir naktis. Atrask savo laiką ir Tu.
     
    10. Žmonės – leecheriai. Teks dirbti už pinigus. Teks sutikti žmonių – siurbėlių arba nežinančių, ko jie nori. Jei pamatai, jog klientas tave ne tik erzina, bet piknaudžiaudamas naudojasi savo padėtimi – mesk. Pirmą kartą nemesi, bet po pirmojo, suvoksi, jog prarandi žymiai daugiau pinigų ir laiko, nei esi vertas. Su laiku - įgausi uoslę.
     
    11. Investuok. Jei manai, jog tam tikra programinė ar kita įranga tau padės darbą atlikti greičiau ar geriau ir jei turi tam pinigų – pirk. Anksčiau ar vėliau – pirksi, bet kuo anksčiau turėsi - tuo greičiau tobulėsi.
     
    12. Kaip sakė vienas klientas – tie, kurie netiki, jog uždirbs milijoną – jo ir neuždirba… Tik nereikia suprasti tiesiogiai.
     
    13. Išmok derinti spalvas. Tai – būtina. Jokie toolsai nebūtini, jie tik varžys tavo fantaziją.
     
    14. Manai, jog perskaitęs visus tutorialus, visas mintis – išvengsi klaidų? Nė velnio. Geriausias tutorialas – praktika. Žmogui gali pasakot, rašyt kiek nori, bet jis pasisavina tik mažą dalelę to, o visa likusi dalis - ateina per praktiką.
     
    15. Lavink bendravimą. Aš juk minėjau… 
     
    16. Nešiokis užrašų knygelę. Pamatysi - suprasi, kam ji reikalinga.
     
    17. Peržvelk bent 50 tinklalapių per dieną. Analizuok juos. Kabinėkis ir girk. Mylėk ir nekęsk.
     
    18. Skaityk užsienio ir lietuvos tinklalapius. www.smashingmagazine.com turi tapti tavo dizaineriškuoju delfi.lt. Ieškok inspiracijų.
     
    19. Nepraleisk visos dienos prie kompo. Sportuok, fotografuok, vėdink galvą…
     
    20. Domėkis „usability“
     
    21. Nesitikėk, jog tai lengva…
     
    Na, manau pakankamai priblūdijau  jei ką dar turėsiu patarti (tikria ne viską surašiau) – būtinai parašysiu čia.
     
    Sėkmės visiems.
     
     
    p.s. pamiršau paminėti, jog dizaine turėjau dviejų metų pertrauką, kuri labai atsiliepė mano profesionalumui. išvenkite to :) nebent - turite ką veikti geriau.... :)
  2. Pagarba
    Henris gavo reakciją nuo Mantas Karpau dizainus   
    -
  3. Pagarba
    Henris gavo reakciją nuo Mantas Karpau dizainus   
    -
  4. Pagarba
    Henris gavo reakciją nuo Mantas Karpau dizainus   
    -
  5. Pagarba
    Henris gavo reakciją nuo Mantas Karpau dizainus   
    -
  6. Pagarba
    Henris gavo reakciją nuo Mantas Karpau dizainus   
    -
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...