Pereiti prie turinio

nemarius

Sustabdyti pačių prašymu
  • Pranešimai

    305
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    3
  • Atsiliepimai

    100%

nemarius Pranešimai

  1. http://www.madeinlithuania.lt/Files/Straipsniai/Finansai//ukio_bankas.jpg

    Laikinai apribota AB Ūkio bankas veikla, nes bankas nevykdo normatyvų, pranešė Lietuvos bankas (LB). LB Valdybos sprendimu paskirtas laikinasis bankroto administratorius, kuris įpareigotas pasiūlyti sprendimus, kurie leistų užtikrinti įsipareigojimų banko klientams vykdymą.

     

    Lietuvos banko valdyba sprendimą apriboti banko veiklą priėmė įvertinusi rizikingas pastarųjų metų Ūkio banko veiklos tendencijas, bankui žalingus akcininkų veiksmus, priežiūros institucijos nurodymų nevykdymą ir dėl to kylančią grėsmę stabiliai ir patikimai banko veiklai. Sprendimas priimtas įsitikinus, kad kitos įstatymų numatytos poveikio priemonės būtų nepakankamos užtikrinti indėlininkų ir visuomenės interesų apsaugą, teigia LB.

     

    Vykdė rizikingą veiklą

     

    2012 m. gruodį–2013 m. sausį vykusio Ūkio banko inspektavimo metu nustatyta, kad bankas vykdė rizikingą veiklą, netinkamai vertino prisiimamą kredito riziką, ne visais atvejais įsitikino skolininkų galimybėmis vykdyti skolinius įsipareigojimus, neformavo pakankamų specialiųjų atidėjinių probleminėms paskoloms, taikė nepriimtinus sandorių atvaizdavimo apskaitoje būdus ir taip pažeidė riziką ribojančius teisės aktus.

     

    Įvertinus inspektavimo metu surinktus duomenis, nustatyta, kad, suformavus tinkamus specialiuosius atidėjinius probleminėms paskoloms, tinkamai įvertinus kitą turtą, Ūkio banko turto grynoji vertė būtų mažesnė nei deklaruojama priežiūros institucijai pateikiamose ataskaitose, o bankas nevykdytų su kapitalu susijusių riziką ribojančių normatyvų. Be to, pagal Lietuvos bankui pateiktus duomenis, Ūkio bankas vasario 12 d. nebevykdo likvidumo normatyvo.

     

    Ūkio banko akcininkai ir vadovybė neįgyvendino paskolų pertvarkymo plano, nepaisė Lietuvos banko nurodymų iš esmės sumažinti su pagrindiniu akcininku susijusių paskolų portfelio dalį arba tik formaliai juos vykdė. Būtent su pagrindiniu akcininku susijusioms įmonėms suteiktos paskolos sudaro didžiąją probleminių paskolų portfelio dalį.

     

    Net ir po keleto pakartotinių reikalavimų Lietuvos bankui nepateikta duomenų, įrodančių, kad Ūkio banko pagrindiniai akcininkai būtų pasirengę užtikrinti patikimą banko valdymą ir turėtų realių galimybių stiprinti banko kapitalą bei pašalinti kitus banko veiklos trūkumus.

     

    Banko veiklos trūkumai ir teisės aktų pažeidimai nustatomi ne pirmą kartą. Tačiau, kaip atskleidė pastarojo inspektavimo metu surinkta informacija, ankstesni bankui nustatyti reikalavimai gerinti banko turto kokybę, stiprinti kapitalo bazę ir riboti veiklos riziką neįvykdyti.

     

    Įvertinusi su Ūkio banko veikla susijusių aplinkybių visumą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos bankų įstatymu ir siekdama finansų sistemos stabilumo, Lietuvos banko valdyba priėmė sprendimą skelbti akcinės bendrovės Ūkio bankas veiklos apribojimą ir paskyrė banko laikinąjį administratorių Adomą Audicką.

     

    Pagal Bankų įstatymą administratorius turi banko stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovo įgaliojimus. Jis įpareigotas detaliai įvertinti Ūkio banko finansinę būklę ir imtis adekvačių ir efektyvių veiksmų apsaugoti banko indėlininkų ir klientų interesus. Atsižvelgiant į būtinybę klausimą spręsti ypač greitai, administratorius įpareigotas išvadas ir pasiūlymus Lietuvos bankui pateikti ne vėliau kaip per 6 dienas nuo nutarimo priėmimo.

     

    Laikinai, kol bus nuspręsta dėl Ūkio banko problemų sprendimų būdų, bankas finansinių paslaugų neteiks.

     

    Lietuvos bankas pabrėžia, kad Ūkio bankui pritaikyta poveikio priemonė yra išimtinai susijusi tik su šiuo banku. Visi kiti Lietuvoje veikiantys bankai ir užsienio bankų skyriai vykdo riziką ribojančius normatyvus ir rizikos jų veiklos stabilumui nėra. Ūkio banko įsipareigojimai kitiems šalyje veikiantiems bankams ar kredito unijoms yra nereikšmingi.

     

    Saltinis: http://vz.lt/article/2013/2/12/laikinai-apribota-ukio-banko-veikla#ixzz2KgStf3Rp

  2. Visiems norintiems tapti milijonieriais skaitydami knygas, noreciau pranesti, kad jau yra knyga dailiosios lyties atstovems : Noriu tapti milijoniere

    http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/9789955439173(2).jpg

     

    http://www.patogupirkti.lt/Dalykine-literatura/Protas-kunas-ir-dvasia/Asmeniniai-finansai/Noriu-tapti-milijoniere.html

     

    Tad, jeigu jums nesiseka , galbut jusu draugei pasiseks uzdirbti milijona, neisisketus pageidautina :) .

    :D

     

    Pabreztina , kad ta knyga parase vyras :D

    Greitu laiku zadama parasyti knyga, kaip jusu shuniui tapti milijonieriumi.

  3. mano nuomone sitas zmogus perspektyvus, nesedi vietoj, galva suka, maladec.

     

    Tik man gaila, kad daugelis neperlipa per old-stailiska lietuviska mentaliteta - pavydeti.

     

    Pasakysite jis sukcius? :)

    Tad pasukyte galva smarkiau, Jus kiekviena diena tratina per pinigine visokios maximos, bankai ir pan, kiekviena sh perkant jus bando apsukti ir ka, kuo tai skiriasi nuo to ka jis dare?

     

    Ir man baltai pavydu jo drasos, as taip tiesasakant nesugebeciau. :rolleyes:

  4. Svarstai kazkur stoti, bet nepasakiai ar tave tie dalykai traukia. Taip pat priklauso daug kas nuo zmogaus, vieni labiau savamoksliai ( kaip pvz as :) ) , kitiems reikia, kad juos kazkas pastoviai spardytu i uzpakali, kad jie mokintusi (siuo atveju destytojai).

     

    Vienu ar kitu atveju mano patarimas yra turek bent viena perspektyvia profesija, ismanyk ka nors, kitaip sakant turek plana B, kas tau duotu pragyvenimo pajamu, jeigu verslas nesisektu, ir tau paciam bus ramiau. Bet niekada nesiorentuok i samdoma darba, tavo pagrindinis tikslas turi buti tureti savo versla.

     

    Jeigu nesi savamoklis, tai blogiausiu atveju stok neakivaizdiniu.

     

    As per daug myliu gyvenima, kad svaistyciau laika dirbdamas samdoma darba.

  5. policijoje :P

     

    siektiek copy-paste

     

    Dėmesio esamiems ir būsimiems dujinukų turėtojams!

     

    Š.m. lapkričio 18 dieną įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo redakcijai, dujiniai pistoletai ir revolveriai, kurie dabar priklauso D kategorijai, nuo 2011 metų kovo 1 dienos bus priskirti C kategorijai.

     

    Iki 2011 metų kovo 1 dienos įsigyti dujinį pistoletą arba revolverį gali asmuo ne jaunesnis nei 18 metų ir pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Šaudmenys šiems ginklams parduodami pateikus dokumentą, įrodantį, kad pirkėjas yra pilnametis.

     

    Po 2011 metų kovo 1 dienos įsigyti dujinį pistoletą arba revolverį galės asmuo ne jaunesnis nei 21 metų, esantis nepriekaištingos reputacijos, policijai pateikęs pažymas, kad nėra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigą dėl alkoholio problemų ar psichikos sutrikimų bei pateikęs išrašą iš gamtosaugos.

     

    Pateikus visus reikiamus dokumentus, policija išduos leidimą įsigyti dujinį ginklą savigynai, su kuriuo bus galima nusipirkti ginklą ir šaudmenis jam. Leidimas bus išduodamas vieną kartą, jo pratesinėti nereikės.

     

    Iki 2011 metų kovo 1 dienos įsigyti dujiniai ginklai vėliau turės būti užregistruoti policijoje. Vėliausias registracijos terminas 2014 metų sausio 1 diena.

     

    Nuo 2011 m. kovo 1 dienos visi šaudmenys dujiniams ginklams bus parduodami tik su leidimu.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...