Pereiti prie turinio

saimaz

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    17
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

saimaz Pranešimai

  1. Sveiki, matau atsinaujino diskusija ir susidomėjimas NFQ akademija. Aš esu vienas iš lektorių, tai atskleisiu keletą faktų, kas gi naujo bus šį sezoną.

     

    Pagrindinė naujovė, jog kiekviena komanda gaus dedikuotą mentorių, tai reiškia jus prižiurės ir jums teiks profesionalią pagalbą per visą akademijos trukmę vienas žmogus. Jam galėsite užduoti visus klausimus. Taip pat susitarę su mentoriumi galėsite ateiti papildomai (nebūtinai priskirtu laiku) į NFQ ofisą ir padirbėti kartu su savo komanda.

     

    Teorinių paskaitų nebebus. Maždaug kas antrą ar trečią susitikimą, vienas iš lektorių bendrai visiems parodys tam tikrus etapus ar funkcionalumus, ką reikėtų įtraukti į savo projektą ir kaip tai reikėtų padaryti. Na o projekto namie daryti nebereikės. Programa parengta taip, jog viską manau suspėsite užsiemimų metu. Taigi papildomo darbo namie taip pat ir namų darbų nebus. Na jeigu būsite labai entuziastingi, tai visada galėsite paprašyti papildomos veiklos ir mes jos tikrai duosime.

     

    Kalbant plačiau apie būsimą projektą, kurį reikėtų daryti, tai mes pateiksime jums problemą, kuriai išspręsti reikia sukurti kažkokią internetinę sistemą ar svetainę. Ką ir kaip daryti nuspręsite jūs. Akademijos pabaigoje jūsų darbą įvertins projektų vaodvai ir išrinks geriausią, kuris gal laimės ir kažkokį prizą.

     

    Atrankoje į akademiją nebus egzamino, tai bus jūsų žinių įvertinimas. Klausimai tikrai bus labai paprasti ir testo formos. Labai specifinių dalykų žinoti nereikės, bet bus bandoma patikrinti logiką, ar mokate išspręsti tam tikrą problemą arba uždavinį pagal duotas sąlygas.

     

    Bus tikrai labai šaunu, registruokitės ir susitiksime akademijoje.

  2. Eina man errorai instaliuojant ruby...ar per terminala ar su tuo jevelryboxu...

    pvz.:

    Error running ' ./configure --prefix=/Users/Home/.rvm/rubies/ruby-1.9.3-p125 
    --enable-shared --disable-install-doc --with-libyaml --with-opt-dir=/Users/Home/.rvm/usr ', 
    please read /Users/Home/.rvm/log/ruby-1.9.3-p125/configure.log

     

    ar esi isidieges xcode?

  3. i win turetum galeti isidiegti per http://rubyinstaller.org/ , bet is patirties sakau, kad siam reikalui geriausia butu naudoti unix terpe, kaip pavyzdys ubuntu arba opensuse arba geriausiai butu mac os. Ant windowsu gali neveikti kaikurie gemai, na bet kol iki ju naudojimo prieisi tai reikes laiko, gal pakaks ir win :)

     

    Labai siūlau pradžiai išmokti Ruby, o ne iškart Rails. Prieš tampant lenktynininku reikia išmokti vairuoti

    Labai pritariu pirma ismokti pati Ruby. http://rubymonk.com/ puiki vieta susipazinti su ruby sintakse.

  4. Dabar plain php beveik niekas ir nebedaroma, kaip pavyzdys el. parduotuvei naudojama Magento arba Oxidas iš didesnių arba presta ir opencart iš mažesnių sistemų, kitiems projektams naudoji Symfony CakePHP arba Zend frameworką. Dabar dar į rinką atėjo naujas žaidėjas Laravel, labai panašus į ruby on rails tik parašytas su PHP.

     

    Ruby on Rails kolkas geras variantas tik didesniems projektams dėl greito programavimo, informacinėms svetainėms puikiai tinka ir wordpressas ir vargu ar su ruby aplenksi. Na, bet ruby asmeniškai man daug labiau patinka už php dėl sintaksės ir didesnių galimybių.

  5. NFQ Akademijoje išmoksi programuoti weba (PHP kalba). Tai nuo elektroinių parduotuvių iki įvairių sistemų. Paskaitas veda ne dėstytojai teoretikai, bet įmonės geriausi darbuotojai. Akademija jau vyks antrą kartą ir medžiaga bus daug geresnė nei pirmą kartą (ištaisytos pirmos akademijos klaidos). Po pirmos akademijos atrodo 7 ar 8 iš 21 dalyvavusio įsidarbino, ir šiai dienai visi puikiai dirba.

  6. Susidiegti naujausią Ruby versiją yra puikus įrankis http://unfiniti.com/software/mac/jewelrybox/

     

    Dar patariu susidiegti homebrew su jo pagalba lengvai įsidiegsi visus reikalingus linuxinius libus (svn, git), ir net nereikės sukti galvos dėl xcode. http://mxcl.github.com/homebrew/

     

    Deploynimui tai tau reikės apache su pasenger arba ngnix servo. Na o developinimui railsai turi savo serverius (jų yra begalė, populiariausi unicorn, webrick, thin). Norėdamas paleisti serva savo ruby on rails projekte konsolėje parašyk "rails s".

  7. Tavo atveju tikriausiai jau yra išvesta kažkokia info (kad ir tarpas) prieš atliekant header modifikacijas (greičiausiai bus redirektas). Rekomenduočiau pasidebuginti ir pažiūrėti kaip naudojamos tavo įvestos lt raidės. Bebaejo gali pasitikrinti kad failas būtų utf-8 ir db collationas taip pat būtų utf-8.

  8. Na jei nori gražaus varianto kad adrese nebutu jokių parametrų su klaustukais ir t.t. rekomenduoju susikurti atskirus keturis puslapius kiekvienam tipui. Ir kiekvienam puslapiui sukurti atskira templeita kuri galėsi priskirti. O templeite jau nusirodysi visas reikšmes.

     

    Galima ir su vienu templeitu apsieiti užregistruojant shortcodus ir pagal juos ivygdyti norima funkcija.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...