Pereiti prie turinio

H3lium

Nariai
  • Pranešimai

    0
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    H3lium sureagavo į urbasius Egzaminų laikymas po kelių metų pertraukos - misija neįmanoma?   
    Sveiki. Pradėsiu nuo to, kad mano brandos atestato nepuošė geri pažymiai. Prieš keletą metų buvau labai kvailas ir jaunas bei durnas. Galvojau, kad egzaminai ir aukštasis mokslas tėra mada, o tikrą gyvenimo laimę gali susikurti tik savo pastangomis ir tam nereikia "Lomonosovo" universiteto lygio diplomo. Ech, gyvenimas mėgsta krėsti pokštus.
     
    Man dabar dvidešimt du metai. Mokiausi teisę, tačiau man ji nepatiko, tad mečiau. Buvau kariuomenėje, paragavau kitokio gyvenimo. Dabar dirbu paprastu apsaugos darbuotoju, tačiau suprantu, kad tai tęsis neilgai. Man toks gyvenimas nepatiktų, tad šis etapas man tik ko gero laikinas. Nenoriu užstrigti.
     
    Lyg ir supratau savo pašaukimą - rašymą. Nežinau kiek gerai rašau ir kokios to perspektyvos, tačiau svarbiausia, kad man šita veikla patinka. Nemoku rašyti analitinių straipsnių, rinkų tendencijų analizės, bet kaip sakė viena iš lryto.lt žurnalisčių, rašymo stilius yra, o tai svarbiausia. Tobulėjimui vietos užtektinai!
     
    Svarstau apie stojimą į VU ar KU žurnalistikos studijas. Mano egzaminai, kuriuos laikiau prieš keletą metų buvo apgailėtini. Du mokykliniai, vienas valstybinis. Suprantu, kad su tokiais rezultatai tikrai neverta tikėtis stojimo į šią specialybę, ypač į nemokamą vietą, todėl juos reikia perlaikyti.
     
    Turim devynis mėnesius pasiruošti. Misija įmanoma? Aš pradėjau tikėti tuo. Perskaičiau Kerniaus straipsnį apie pasiruošimą VBE bei keletą alfa.lt straipsnių, kuriuose giriamas savarankiškas pasiruošimas. Žinau, kad reikia ne tik tikėti, bet ir daryti, tad šioje temoje jūsų paklausiu ar kam nors teko ruoštis egzaminams po keliolikos metų pertraukos ir kokie jūsų rezultatai? Kokias metodikas taikėte? Kaip mokotės?
     
    Kaip aš įsivaizduoju pasiruošimą? Lietuvių VBE egzaminui turėsiu viską peržvelgti iš pradžių. Aš jau pamiršau daugelį taisyklių, tačiau nenukabinu nosies. Istorijos VBE neturėtų būti toks sunkus, kadangi laiko daug, tad belieka pripildyti teorijos indus. Dėl anglų dar nežinau, gal perlaikysiu gal ne, iš Anglų VBE surinkau dvidešimt du procentus.
     
    Mačiau keletą knygų egzaminų pasiruošimui. Taip pat mačiau keletą internetinių puslapių. Informacijos daug, tiesiog dar kyla abejonių ar iš tokio apkerpėjusio žmogaus kas nors išeis.
  2. Patinka
    H3lium sureagavo į CR1M1N4L Atostogos Koso saloj   
    Sala
     

    http://blog.dabasinskas.net/wp-content/uploads/2012/07/MG_1648-640x426.jpg

    Kosas - nedidelė (40x8km dydžio) Graikijos sala, nutolusi nuo Turkijos tik per 4 kilometrus. Atostogom tai pakankamai nebloga vieta - visą ten praleistą savaitę oro temperatūra buvo 33°C - 36°C, be lietaus ir debesų. Tiesa, paskutinę dieną prieš išvykimą pasidarė šiek tiek vėjuota.
     
    Saloje yra pakankamai nemažai paplūdimių. Problemėlė, kad nemažai jų (ypač mažesnieji) yra pakankamai akmenuoti. Visgi, tas, kuriame praleidome daugiausiai laiko - Kardamenos - buvo smėlėtas ir be akmenų. Paplūdimio restoranų savininkai po 5 eurus nuomoja gultus ir skėčius. Kadangi laikas neribojamas, o ant gultų po skėčio pavėsiu gulėti daug patogiau nei ant smėlio patiesto pledo, tikrai apsimoka susimokėti tą kainą.
     
    Kas dėl kainų, prieš vykstant maniau, kad kainos bus šiek tiek didesnės. Važinėjom su autobusais, tai kaina iš vieno salos galo į kitą - ~4 eurai. Maistas: dviem žmonėms sočiai pavalgyti ir atsigerti užtenka 15 eurų.
     
    Keletas kitų pastebėjimų apie salą:

    Miestuose daug benamių kačių
    Saloj nemažai šiukšlių pakelėse
    Daug darbo pasiūlymų - matėm nemažai „Staff wanted“ ženklų
    Daug nebaigtų ir apleistų (bent jau taip atrodančių) pastatų

    Viešbutis
     

    http://blog.dabasinskas.net/wp-content/uploads/2012/07/620790_4322715988871_112996823_o-640x480.jpg

     
    Buvom apsistoję nedideliam viešbuty pavadinimu „Sunny View“. Viešbutis priklauso šeimai, kuri Koso saloje viešbučių verslu verčiasi apie 40 metų.
     
    Kas patiko viešbuty:

    Pagrindinis baseinas pakankamai gilus ir ne mažas. Taip pat buvo ir mažesnis baseinas vaikams.
    Viešbutis pakankamai tylus. Gal tiesiog užtaikėme atvykti geru laiku, bet kadangi tai mažas viešbutis, nemanau kad jis kada tampa toks triukšmingas kaip didesnieji
    Kadangi tai šeimos viešbutis, tai kasdien matai tuos pačius žmones. Tai suteikia savotiško jaukumo
    Nemokamas WiFi. Nors ir keliavau atitrūkti nuo darbo, internetas telefone nepamaišė. Nustebino, kad WiFi kokybė buvo geresnė nei kituose viešbučiuose, kur jis mokamas.

    Viešbučio savininkai kiekvieną antradienį rengia barbekiu (kaina - 12 eurų žmogui). Kadangi tą dieną keliavome į Koso miestą ir grįžom vėlai, barbekiu sudalyvauti neteko.
     
    Be teigiamų dalykų, buvo ir keletas tokių kurie nelabai patiko:

    Baseinas užsidaro 20h. Tikrai norėjosi į jį įšokti ir vėliau.
    Pusryčiai nebuvo geriausi, kokius teko valgyti. Vienintelis karštas dalykas buvo skrudinta duona. Nors turėjo ir omleto, jis į mūsų pusryčius neįėjo ir kainavo papildomai.
    „Vaizdas į jūrą“, kuris paminėtas kaip vienas iš didelių viešbučio privalumų nebuvo toks, kokį įsivaizdavom. Jūra matėsi, tik iki jos matėsi laukai, apleisti pastatai ir metalinės tvoros.

    Tiesa, pirmąją naktį dėl uodų praktiškai nemiegojom. Nemaniau kad Kose bus tiek uodų. Antrąją dieną nusipirkom visokių įrankių apsaugai nuo uodų, tai problema išsisprendė. Tiesa, pabandžiau suskaičiuoti, tai ant vienos pėdos virš 80 uodų įkandimų buvo. Tai reiškia ~200 įkandimų per visą kūną per vieną naktį.
     
    Aplankytos vietos
     

    http://blog.dabasinskas.net/wp-content/uploads/2012/07/IMG_1298-640x426.jpg

     
    Pirmas daiktas, kurį nusipirkom nusileidę Kode buvo žemėlapis su pažymėtom lankytinom vietom. Kadangi didžioji dalis lankytinų salos objektų buvo Koso mieste, nusprendėm vieną visą dieną skirti ir nuvažiuoti ten.
     
    Nuotrauka viršuj yra ir antikinės turgavietės - Agoros. Pakankamai didelė vieta pilna visokiausių griuvėsių iš Antikos laikų. Taip pat mieste aplankėm Xisto (antikinis gimnaziumas), Odeon amfiteatrą, Hipokrato medį (graikai kalba, kad po juo mėgdavo Hipokratas sėdėti). Dar norėjom į riterių pilį nueiti, bet deja nedirbo.
     
    Viena vieta, kurios negalima neaplankyti būnant Kose - Termos. Tai nedidelis jūros baseinas, nuo jūros atskirtas akmenimis. Vandens temperatūra jame yra 40-50°C. Įdomūs patyrimas gulėti tokios temperatūros jūros vandeny.
     
    Taip pat vieną dieną skyrėm plaukimui laivu į Nisyros salą. Tai mažytė (~40 kvadratinių kilometrų ploto) vulkaninė sala. Kas labai patiko, lyginant su Kosu, tai labai jaučiama Graikų kultūra - tiek namai, tiek gatvelės labai jaukios buvo. Matėm, kad yra turistų apsistojančių šioje saloje, bet manau, kad nuobodoka ten turėtų būti ilgiau nei dieną gyventi.
     
    Maistas
     

    http://blog.dabasinskas.net/wp-content/uploads/2012/07/DSCF0563-640x479.jpg

     
    Prieš atostogas pasidariau sąrašiuką graikiškų patiekalų, kuruos norėčiau paragauti. Deja, paragavau tik keletą iš jų:
     

    Moussaka. Kažkas panašaus į lazaniją, tik vietoj makaronų naudojamos bulvės. Man visai patiko. Draugė ėme vegetarišką versiją šito patiekalo, tai skoniu labai nesidžiaugė.
    Souvlaki. Labai panašu į šašlyką. Skanu, bet nieko ypatingo.
    Gyro. Graikiški kebabai. Valgėm kelis kartus. Skanūs ir pigūs (~2.5 Euro). Tiesa, vieno mažoka, jei labai išalkęs.

    Iš gėrimų išbandžiau:
     

    Šalta Frappe - geras variantas karštą dieną. Ypač skanu su ledais.
    Fix - graikiškas alus. Nepatiko.
    Mythos - populiariausias alus Graikijoje. Visai nieko.

    Apibendrinant, atostogos buvo puikios: oras geras, sala įdomi/graži (nepaisant apleistų namų ir šiukšlių), o maistas irgi nieko.
     
    Originali versija anglų kalba - mano blog'e.
  3. Patinka
    H3lium sureagavo į CR1M1N4L Atostogos Koso saloj   
    Ne paslaptis. ~1000lt lėktuvas + ~1000lt viešbutis + 1000lt išlaidos saloj. Suma dviems žmonėms.
  4. Patinka
    H3lium sureagavo į titasas VU Informacinės technologijos   
    Sekdamas Autokilled pavyzdžiu, noriu papasakot apie šią specialybę iš savo daržo :))
     
    Baigdinėju jau antrą kursą..
     
    Ši specialybė jauna, kolkas yra tik trys laidos.. Aš papuoliau į antrą, bet dažniausia kas metus vis po vieną-du dalykus keičiasi..
     
    Trukmė: 3,5 metų.
     
    Bendrai apie specialybę:
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą ir gavęs informatikos bakalauro laipsnį turės galimybę tęsti studijas magistrantūroje tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo institucijose.
     
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą absolventas galės sėkmingai dirbti bet kurioje įmonėje kaip programinės įrangos ir kompiuterinės technikos priežiūros specialistas ir (arba) informacines sistemas kuriančioje įmonėje. kuriamos
     
    Pirmas semestras:
    Diskrečioji matematika
    Filosofijos įvadas
    IT pagrindai
    Įvadas į kompiuterių architektūrą
    Matematika informatikams
    Programavimo pagrindai
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Kaip matote, daug bendrų dalykų.. Šis semestras man buvo vienas sunkiausių, galbūt dėl to, kad buvau pirmakursis, bet galbūt ir dėl dalykų..
     
    Matematika informatikams ir anglų trunka tris semestrus (pirmus du gauni įskaitas, trečiame egzaminas).
     
    Matematika informatikams niekada nebuvau išlaikęs iš pirmo karto, teko ir kartot kursą.. Bet nėra ten taip baisu, kaip gali atrodyti.. Tiesiog matematikos turėjau 5etą, o išlaikiau ~23 valstybinio.. O su anglų kalba irgi niekada per daug nebendravau..
     
    Paskaitų lankymas neprivalomas, dažnai galima ir neiti, užtenka namie pasiskaityti konspektus..
     
    Sunkiausias dalykas kompiuterių architektūra, pas gerb. Mitašiūną :) Sėkmės dėka, gavau penkis :D
     
    Kas dėl programavimo, šiame semestre jis pats lengviausias, su C++.. Dėstytojas super! Labai daug programuot neišmokau, bet pagrindus davė kažkokius.. O į programavimą aš ir nesu linkęs :)
     
    Antras semestras:
     
    Duomenų struktūros
    Finansai ir apskaita
    Informacijos saugumas
    Matematika informatikams
    Objektinis programavimas
    Užsienio kalba (anglų
    Virtualizacijos pagrindai
     
    Kaip ir pirmame, taip ir šitame buvo problemos su anglų ir matke.. Nėra lengvas dalykas ir duomenų struktūros, tačiau tikrai įdomesnis nei matkė :))
     
    Įdomiausias dalykas šiame semestre buvo virtualizacijos pagrindai, nemažai išmokau, daug sužinojau naujų dalykų..
     
    Objektinis programavimas buvo su JAVA, man po šio kurso tai pati bjauriausia programavimo kalba.. Labai atkratė norą domėtis ją toliau.. Penketui išspaudžiau ir buvau laimingas, bet gana sunkoka.. Čia jau reikėjo rimtai paprogramuot kiekvienas pratybas.
     
    Trečias semestras:
     
    Duomenų bazių valdymo sistemos
    Matematika informatikams
    Matematinė statistika
    Programų sistemų inžinerija
    Psichologijos įvadas
    UNIX operacinės sistemos
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Tai labai sunkus semestras, nes iš visų dalykų egzaminai (ne taip kaip pirmuose dviejuose, kad anglų ir matkė įskaitos)..
     
    Labai nepatiko matematinė statistika, nes turbūt dėl dėstytojo.. Toks sovietinių pažiūrų :)) Bet dalykas nėra sunkus, daug skaičiavimo ir darbo reik įdėt..
     
    Duomenų bazės viena iš naudingiausių paskaitų šį semestrą, išmokau rašyt užklausas, kurt lentelės ir pan..
     
    Programuot beveik nereikėjo šį semestrą, bet man nebuvo programų sistemų indžinerijos, tai nieko negaliu pasakyt apie šį dalyką :blink:
     
    Ketvirtas semestras:
     
    Kompiuterių tinklai
    Moderniosios informacinės technologijos
    Operacinės sistemos
    Tinklų saugumas
    Žmogaus ir kompiuterio sąveika
    blokas: pasirenkamieji dalyka
    AIX operacinės sistemos
    Programavimas Windows API
    Skaitiniai metodai
    blokas: laisvieji dalykai
     
    Pats įdomiausias ir naudingiausias semestras!!
     
    Šį semestrą pradėjau džiauktis savo studijomis.. Nebebuvo jokių nespecialybinių dalykų, kurie nervuotų ir atmuštų norą eit į paskaitas.. Išmokau dirbt su CodeIgniteriu, daug sužinojau apie tinklus ir jų saugumą..
     
    Sunkiausias dalykas operacinės sistemos.. Va čia reikia parašyti multiprograminę OS... Labai daug kodo eilučių, sunku ir pan.. Didžiausias klaustukas dėl šio dalyko ar išlaikysiu..
     
    Vienintelis neaiškus dalykas kas čia yra, tai Žmogaus ir kompiuterio sąveika.. Turbūt ir dėstytojas nelabai suprato, kam ir ką čia dėsto... Kaip pvž., tai per pratybas vieną kart reikėjo žiūrėt į ekraną, nežiūrėt į klaviatūrą ir spausdint padrikas raides..
     
    Kitų semestrų dar neturėjau, nekažką ir pasakyt galiu, bet atrodo bus įdomu :)
     
    Įstojimo galimybės:
     
    Aš kai stojau, mano balas buvo vos 13,5~, bet įstojau laisvai, liktais mažiausias VF žmogus įstojo su ~11 su biškiu :) tačiau praitais metais, man rodos pirmakursių mažiausias ~15 balas VF.. Neįsivaizduoju kaip bus šiais metais..
     
    Žmonių pas mus įstojo ~60, dabar liko ~40.. Iškrist įmanoma tik tada, jei nelankai ir neatsiskaitinėji darbų..
     
    Reziume:
     
    IT - puiki programa žmonėms, kurie nelabai nori gilintis į programavimą, tačiau patinka darbas su PC.. Nėra jokių laborinių, kursinių ir panašiai.. Studijų programa trumpesnė, patobulinti savo žinias galima.. Pervargti nepavyks, nes tiesiog jei viską laiku atsiskaitinėsi, turėsi tikrai daug laiko..
     
    Dėstytojai supratingi, kai aš užsiimu pigiais skrydžiais ir kiekvieną semestrą keliauju bent po kartą, man universitetas jokių problemų nesudaro.. Galiu keliauti betkada, nes žinau, kad pavyks susitarti su dėstytojais, kad atsiskaitysiu vėliau :)
     
    Jei kilo kokių klausimų, klauskit :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...