Pereiti prie turinio

unreallt

Nariai
  • Pranešimai

    621
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

unreallt Pranešimai

  1. šiaip ką žinau, aberdeene galima įstoti į tarkim kokią geografiją, o nuėjus į appointmentą su advisoriumi, labai gražiai pakalbėjus bei savo fakukltetui tipo parašius laiškutį, galima pasikeisti į tarkim kokią vadybą, ar ekonomiką (faktas, kad jau nepasikeisi į tarkim kokią biochemiją). Bet tas vat egzų ar gerų vidurkių reikalavimų apėjimas yra įmanomas.

  2. Nesakau, kad jei pigu, turi būti blogai. Aš kasdien praeinu pro Aldi ir kartais užeinu ten. Jau vien įėjus prasmirsta, vaizdas irgi kaip kaimo parduotuvės tik didesnės, maisto produktai nežavi. Dauguma jų greitas maistas o ir to įpakavimai sulankstyti, sulaužyti, tai matosi, kokiomis sąlygomis vežama produktai.

  3.  

    Visko neatsiminsiu, tačiau kažkas tokio būtų :

     

    Aldi > Asda > Tesco > Sainsbury's > Morrisons > Co operative > M&S

     

    Asmeninė mano patirtis : Aldi savo kainos/kokybės santykiu nurungia absoliučiai visus.

     

    Sainsbury nebent pigesnis tik už MS (taip ir yra). O aldi, kad ir pigi, bet ten viskas taip varganai atrodo. Ir morrisons su asda galima sakyt įdentiškos kainos, gal tik mėsos kainos kiek skiriasi ir tiek. Jie net akcijas dažnai tas pačias vienu metu deda.

  4. Ar tai įmanoma padaryti? Nes sėdžiu užsienyje ir nesinorėtų lėkti liepos pabaigoje į Lietuvą vien dėl pasirašymo dokumentų. Ar įmanoma sutvarkyti visus dokumentus su aukštąja mokykla internetu? (mane domina VU TVM ir VGTU. Kiek žinau VU tai leidžia, bet VU TVm veikia atskirai nuo VU).

  5. Į CV primeluok, kad dirbai kokiam restorane ar kavinėj ar dar kur. Vis tiek esi matęs kaip Lietuvoj restoranuose dirba. Nieks ten tikrai nesiruošia tikrinti. Tikrina užsienietiškus reference'us tik tie brand'inius vardus turinčios firmos, restoranai. O ten tikrai pilną yra tų paprastesnių (dažniausiai šeimos) restoranai. O kad ten nemokėsi nieko daryt tai dzin. Vis tiek viską rodo. Nes ten ir kavos pas juos kitokios nei Lietuvoj, ir restoranuose taisyklės kitokios. Ne problema tarkim yra ir nemokėjimas dirbti su kasos aparatu, jei klaustų. Sakai, kad ankstesniame darbe visada būdavo vienas žmogus atsakingas už pinigų įnešimą į kasą. Viskas sakai atvirkščiai. Ir paimt tikrai paims kur nors. Manęs išvis restorane tik paklausė, ar vyno butelį moku atidarinėti ir priėmė. O dabar su patirtim laisvai galiu ieškotis kito darbo.

  6. 1)Aš išvykstu iš: Aberdeen, Edinburgh, Liverpool, Glasgow (bet kuris, pagal kainą)

    2)Vykstu į: Kauną, Vilnių

    3)Kada išvykstate: Nuo Birželio vidurio iki pabaigos (bet kuriuo metu)

    4)Kelionės trukmė: Savaitė pusantros (kas pigiau gautųsi)

    5)Skrendu į vieną pusę: Ne

    6)Domina skrydžiai su persedimais: Gali būti, gali nebūti

  7. Aš apie pačią šalį kalbėjau, tu gimines ir kitoje šalyje gali turėti. Vien dėl to, kad joje gyvena draugi ir/ar artimieji, nereiškia, kad šalis yra nuostabi ir vien dėl to tu visko atsisakysi.

     

    Tipo o dėl to, kad graži gamta tai jau šalis jau nuostabi? ;D Dėl to ir pasakiau kitas priežastis prie šitos, nes graži gamta šalies nepadaro geresnės. Amerikoj gamta dar įspudingesnė. UK, Ispanija, Italija, Prancūzija, Šveicarija, Rusija, Skandinavai, Pietų Amerika, Afrika. ten dar įspūdingesnė gamta. Bet tai ar dėl to aš lėksiu į kokią Zimbabvę gyvent, nes ten gamta gražesnė? Ir ne, jei giminės lieka Lietuvoj, aš jų negaliu turėti kitoje šalyje. ;>

  8. Tu prieš peikdamas atsakyk į klausimą. O kas čia toje Lietuvoje yra? Vienintelis dalykas, kurį sugalvoju, tai graži gamta kai kuriose vietose, bet iš to duonos nevalgysi patriote.

     

    Ir dar nuo vaikystės likę draugai, jei tokie likę. Tie tikrieji. Vat tavo paminėta priežastis ir šita, bei dar šeima, yra dėl ko, dar norisi bent savaitėlej kartais grįžti į Lietuvą.

  9. Graudu. Vienas girtas pabėga iš įvykio vietos, kitas vėl kažką tai padaro, kol Tu, butent Tu, Lietuvi, pakeisi dabartinę Lietuvos padėtį praeis dar dvidešimt metų (kiek pamenų į seimą gali eiti būdamas keturiasdešimties, tad jei tau dabar +-20, paskaičiuok), po dvidešimties metų busi Lietuvos mokesčių ir minimalaus atlyginimo nualintas žmogus, ir nepatirsi to ko galėjai patirti emigruodamas, siekdamas geresnio gyvenimo. Gal tavo vaikai ir geriau gyvens, gal...

     

    Esmė tame, kad dauguma, kas nesėdi valdžioje galvoja, kad galėtų daug ką pakeist, "tik duokite man tą šansą tą padaryti". Bet bėda, kad ta pati daugumos dauguma patyrusi tą valdžios skonį, pataptų tokie patys, kokie dabar yra šiandieniniai valdininkai. Mažai kam išliktų noras tikrai kažką keisti, kai tau ir tavo šeimai užtikrintas geras gyvenimas ir vienintelis dalykas ką tau reikia daryti, kad tai tęstųsi kuo ilgiau yra bjauriai meluoti žemesniam luomui. Pats turiu giminę seime sėdintį ir man darosi gėda, kai pamatai internete straipsnius apie jį ir kaip kvailai jis sugeba išsisukti. Ir matai vis tiek atsiranda žmonių tikinčių. Kiti žmonės tiesiog netiki tų gerųjų valdininkų žodžiais vien todėl, kad jau yra susidarytas stereotipas, kad tai ką sako retai kada būna iš tikrųjų tiesa. Geradarių dabar tarp mūsų yra daug, tik duok jiems tą šansą padėt visiems. Bet kai duosi, ar daug iš jų juo pasinaudos? Ar visgi susigundys tuo geresniu gyvenimu tik sau, nes jį pasiekti lengviau, nei tokį gyvenimą padaryti visiems.

     

    Dar vienas momentas. Kodėl dauguma žmonių sako, kas "prie ruso" buvo geriau. Tai pasakysit, kad čia prasimanymas? Juk bandom gyventi taip, kaip mums geriau. Kam skirta Lietuvos valstybė jei ne lietuviams. Juk savoje valstybėje turi būt, kad gyvenimas būtų geriausias.Dar vienas pamąstymas.

     

    "Prie ruso" buvo tvarka, buvo sistema. Žmonės buvo įpratę. Ir žmonėms buvo daug geriau atgavus tą laisvę, nes buvo daug pažadų, kuriais visi nuoširdžiai tikėjo. Laikui bėgant iš to beliko tik bjaurus šnipštas, begalinė betvarkė ir melo liūnas dar didesnis, nei caro rūriko laikais. Ir žmonių pyktis visada būna didesnis nesvarbu kokioje situacijoje, kai tenka nusivilti tuo, kuo nuoširdžiai tikėjai.

    Ant kiek dabar yra plaunamos smegenys tarkim per televiziją. Jau nuo vaikų amžiaus. Prie to ruso, bent galėjai tikėtis, kad tavo vaikas išaugs geru vaiku. Dabar jau retas to gali tikėtis, kad vaikas bus tikrai toks, kuris norės visiems padėti. Kiek visokio š*do yra peršama per kvailas laidas tokias, kaip kakadu, super, mano vyras gali ir kitokius š (aš suprantu, kad visame pasaulyje yra tų kvailų laidų, bet bent jau ekvivalenčiai yra tiek pat ir protingų, ko Lietuvoje nematyti), kiek visokių neigiamų emocijų sukelia ir pakeičia požiūrius, mintys tokios laidos kaip Nepriklausoma paieškų tarnyba, bėdų turgus, kaip nuteikia apie kitas valstybes tokios laidos kaip okna ir panašios, ir ant kiek plaunamos smegenys su visom tom telenovelėm. Aš pats nežinau kaip buvo anksčiau, bet bent jau kiek yra man sakę, buvo geresnė televizija. Kad ir su daug melo. Bet ji buvo "tyresnė" taip sakant. Bent jau išeidavai į lauką, o ne debiliškas animacijas žiūrėdavai kas dieną, ryte, per pietus ir vakare. Ir todėl seneliai, tėvai, kuriems apie 50 metų ir sako, kad prie ruso buvo geriau.

     

    kas ten sako kad i lietuva nieks neemigruoja tai labai klysta.va neseniai skaiciau straipsny kad lietuva neuzilgo uzplus emigrantai is azijos , beje baltarusai taipogi noriai vaziuoja lietuvon dirbt.tad nespjaukit ant savo gimtines nes veliau daug kas gali pasikeisti.

    "neimigruoja", "imigrantai".

     

     

    kas šiaip dėl projektų, buvo straipsnis su pasiūlymu, bandyti burti užsienyje gyvenančius lietuvius verslininkus, proto bokštus ir kitus tautiečius, kurie savo idėjomis, savo pažintimis padėtų plėsti Lietuvos kaip valstybės akiratį ir pažinimą pasaulyje. Ir tai tikrai gera idėja. Nors pažymėjo tame vieną minusą, kad lietuviai gyvenantis su žeme, bus tiesiog sumenkinami, kaip nieko negalintys pakeisti. Bet visgi, tai vis tiek išlieka gera ir teisinga mintimi. Būtų norėję, tai tie lietuviai būtų jau pakeitę daug ką, visų pirma pradėję nuo savo gyvenimo. O tie sėkmingi žmonės išvažiavę į užsienį, juk sugebėjo kažką pakeisti, jei ne Lietuvos labui, tai bent savo gerovei. Tuo pačiu prieinama ir prie klausimo kokį universitetą rinktis - lietuvišką ar užsienietišką. Atsiranda žmonių, kurie teigia, kad lietuviški universitetai tokie pat geri, kaip užsienio. Kai kuriose srityse taip - sutinku tuo. Tie patys žmonės, kaltina visus studentus pabėgusius į užsienį, kad būtent jie ir gadina viską palikdami Lietuvą. O kuo jie pagelbėtų Lietuvai esant joje? Įneštų pinigų už mokslus? Ar gautų finansuojamą vietą ir po to valstybei neštų minusą sėdėdami be darbo? Gerai, jei turi pažinčių. O jei ne. Aš pats pasirinkau studijas užsienyje ne vien tik todėl, kad ten gausiu geresnį išsilavinimą. O todėl, kad aš ten besimokydamas galiu puikiai puikiai suderinti galima sakyt bet kokį darbą su studijomis. Ir įgauti bent šiokios tokios patirties užsitikrindamas, kad bent ateity galėsiu kažką padirbti. Rinkausi užsienį ir todėl, kad galiu pamatyti tą pasaulio žmonių virtuvę, susipažinti su naujomis kultūromis ir jau vien man tai labiau padėtų, nei kasdien Lietuvoje važiuojant į paskaitas klausytis kaip iš pirmo golfo pypsina ir prakiurusiu duslintuvu bezda diedas užsidėjęs NY fullcap'ą ir akinius su stiklais lyg banginis didumu. Užsienis man suteikia to gyvenimo šviesulio, kuriuo galiu bent tikėtis geresnės ateities (na gaila, bet ne tos svajonių ateities), nei to tikėčiausi būdamas Lietuvoje. Man yra nesuvokiama, kai paklausau dar tik mokyklą bebaiginėjančių mokinių, kurie jau sugeba aiškinti, kad uoj Lietuvoje kaip gerai. Ir kai paklausi ką jie studijuos, o atsako - teisę, tai supranti, ant kiek yra peršama mintys, kad Lietuvoje yra gerai ir netgi geriau nei užsienyje. Aš suprantu, kai esi būsimas fizikas, būsimas naujųjų technologijų specialistas - tai, Dieve mano, tu tik lik toj Lietuvoje ir tobulėk, nes tau visi keliai čia atviri. Va jūs, mieli būsimi fizikai ir specialistai, esate tie, kas gali gelbėti Lietuvą visu pajėgumu (ne atominių bombų konstravimu, žinoma). Ant kiek mokyklose yra meluojama dėl į užsienį studijuoti išvažiavusių buvusių abiturientų, tai yra baisu. Iš savo laidos mokykloje suskaičiavau, kad išvažiavo vien tik studijuoti (nekalbant apie tuos, kurie tik dirbti nuvažiavo) apie 40-50 abiturientų, o kaip manot kokius skaičius ir statistikas parodė sekantiems abiturientams? Kad išvažiavo tik apie 15 abiturientų studijuoti, visi kiti liko Lietuvoje. Visų pirmą, nieks net negali žinoti to tikslaus skaičiaus, nes niekas jokios suvestinės nesudarinėja. Vien dėl to, kad jau mokykloje yra verbuojama likti Lietuvoje (na tai yra natūralu), aš išvažiavau. Kad nelikti ir nepaklūsti tai kvailai sistemai. Ir vis skatinu būsimus studentus daryti tą patį. Ir kaip A. Maldeikienė pasakė: arba mauk iš tos Lietuvos, kaip gali greičiau, arba bandyk radikaliai kažką keisti.

     

    Čia minčių toks mišinys yra, bet visgi esmė visą išlieka ties cituojamais dalykais arba apie tai ką tiesiog pats norėjau pasakyti

  10. Iš patirties kitame puslapyje rengiamų turnyrų. Jau esame surengę 5 turnyrus (paprastai darome du kartus per metus: žiemą - salėje, vasarą aikštelėje). Visada rengiame Kaune, nes tai yra optimaliausia vieta visiems (pats pats Lietuvos viduriukas). Rengiame 3x3 nes tai yra geriausia, laisvai galima iškart žaisti dvejas varžybas per du krepšius. duodama 10 minučių arba iki 15 taškų (kaip OV). Taisyklės irgi kaip Orange Virus. Paprastai komandas suskirstome vietoje, burtų keliu. Neleidžiame patiems pasirinkti komandos narių, nes pas mus puslapyje tiesiog yra tokių, kurie gerai susibendravę (visgi pokalbių svetainė) ir žino, kas gerai lošia ir pan. O burtams narius suskirstome pagal ūgį. Minimalus amžius 15 metų turi būti, kad dalyvautų. Vyriausiam yra buvę 30+ metų. Ir tas skirtingas amžius komandoje nemaišo, nes visi supranta, kad yra žaidžiama ne iš kelialapio į olimpiadą. Dėl aikštelės lauke, Kaune, galiu patarti vietą. Visada ten rengiame. Tvora aptverta aikštelė. Tiesiog nieks kitas neis prie jos, kai tiek daug žmonių joje yra, tad nemaišo tai.

    Kas dėl startinio mokesčio, tai būdavo 10litų nuo žmogaus ir pilnai užtekdavo susimokėti už tarkim VDU ar Švaros sales Kaune (tarkim 14 komandų tai 14x10x3=420lt). Mums prireikdavo apie 5-6 valandų viskam sužaisti. Tad manau čia reikės tikrai daugiau ir geriausia pradėt ne popiet, o kokia 10-11 valandą ryto.

  11. Sveiki. Norėčiau Škotijoje mokytis Journalism/Media ar kažką panašaus. Kokie universitetai šiose srityse stipriausi? Prestižiškiausiuose (Edinburgh, St. Andrews, Glasgow) tokių specialybių neradau. Apskritai, ką galit pasakyt apie Strathclyde, Glasgow Caledonian, Stirling ir Edinburgh Napier? Ir kaip ten su tais pažymiais, jei gausi kokius 6 ar 7 iš kokios matematikos metinio ar kito kokio nesusijusio dalyko, tai net nereikia tikėtis patekt? Ir kaip yra su portfolio ir rekomendacijom - viskas turi būti išversta oficialiai ir dar kaip užtampuota? Nes daug kur stojant į žurnalistiką reikia parodyt darbus,ypač atsidūrusius spaudoj, bet man iškyla klausimas dėl kalbos...

    vertimus visus daro notarų biuras. Ir jiems tie vertimai puikiai tinka. Svarbu štampas būtų iš biuro.

  12. Kaip jau ir minėjau šioje temoje, susirask feisbuke "UK 2012 Fresheriai " ten yra daug offer'ių surašytą žmonių, kurie stoja į įvairias specialybes, gal surasi tokius, kurie tau tiks ir taip galėsi rinktis univerą (kažkaip truputį atvirkštine tvarka) :D Yra universitetų, kurie prašo TIK vidurkio ir IELTS'o. Pavyzdžiui, Aberdeen'as.

    Aberdeen'as būna prašo ir egzaminų rezultatų. Tai priklauso nuo degree, kurį nori studijuoti. Aš rinkausi Economics and Legal studies ir, taip, man tereikėjo vidurkio (8,5 vidurkis ir 9 iš anglų arba 6,5 iš IELTS). Bet pvz., kambariokui reikėjo 4 egzų virš 70%, o stojo į biochemiją. Aišku, Aberdeeno universitetas stiprus ant tų visų biologijų, chemijų, todėl turbūt ir buvo egzaminų reikalavimas. Sakė, kad tik 13% šiais metais (dabar einančiais mokslo metais) įstojo į bio- mokslus iš visų bandžiusių.

     

    Clearing išvis prasidės tik rugpjūtį, dar gali iki birželio 30 d. siųst su bendru stojimu :).

    Iki birželio 30? O tai kodėl deadline iki sausio 15? čia visuose unikuose?

  13. Tai va, man geriau kad būtų užsieninės parduotuvės, nes pats užsieny gyvenu. Bet su dovana keliaučiau į Lietuvą. ;D Tik tas, kad grįžtu ir sekančią dieną draugės gimtadienis. Tai dovanos neapčiupinėčiau labai iki to laiko ir jau būtų per vėlu jei ką kokios kitos ieškot.

  14. Sveiki,

     

    seniai čia bebuvau, bet iškilus idėjai draugei pradėt ieškot dovanos gimtadienio proga, nusprendžiau, kad šiame forume galėčiau sulaukti pagalbos, gaunant linkus į įdomių "pribombasų" parduotuves internete.

     

    Prikabinu šią nuotrauką su tokiais dalykėliais įvairiais, kad maždaug nutuokt, ko aš noriu. Galvoju, apie kokius linksmus, įdomius auskarus ar pakabuką. Bet nuspręsti galima tik pamačius. ;)

     

    Nekreipiam dėmesio iš kur šita nuotrauka ir kas jos gale, tiesiog ten radau tokį compilation su įvairiais dalykais ir neverta net ieškot kitos kaip pavyzdžio.

     

    http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/1820325_700b.jpg

  15. Sveiki,

     

    Temos pradžioje Kernius rašė, kad universitetams nereikia mokėti, tai reiškias, kad studijos nemokamai? Klausiu dėl to, kad gal per tuos 1 metus universitetų sistema pasikeitė, tai... :) Ar vis dar ta pati sistema? Kalbu apie St. Andrew, Edinburgh, Glasgow.

     

    Dėkoju.

     

    Nuo ateinančių naujų mokslo metų, Škotijoje mokslas taps mokamu. Seniesiems visiems studentams, kurie įstojo iki šių metų bakalauro studijos vis dar bus nemokamos iki pat galo, o va naujiems studentams jau reiks mokėt.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...