Pereiti prie turinio

megejaz

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    65
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    megejaz sureagavo į Mikaz Gilus minusas kortelėj (skola bankui). Ar įmanoma ką nors padaryti?   
    O kodel tu du metus nieko nedarei? Ar buvo dzin ta skola?
    Apskritai situacija man kiek idomi. Pries du metus tai ivyko, tada nieko nedarei. Ir net tiksliai nezinai kas tai padare. Atspejo tel lock, susirado pin, istrauke kortele ir idejo atgal tau nepastebejus... na skambi kiek fishy.
  2. Patinka
    megejaz sureagavo į ReborN Kaip sukurti tokią Ebay parduotuvę?   
    Labas, yra vadinamieji Ebay Store Design. Jokio programavimo čia nereikia, tiesiog reikia mokėti piešti, jei nori savo sukurtą dizainą panaudoti parduotuvėje. Žinoma, yra ir jau sukurti template (dizainai). Parsisiunti, sukeli viską į vietas ir viskas. O šiaip Ebay leidžia patiems sukurti savo parduotuvės dizainą.
    Štai čia yra aprašymas: Ebay informacija
     
    Žinoma, pagoogle'ink, tikrai galbūt rasi dėmesio vertą nemokamą dizainą :).
     
    P.S savo pardavimuose jie tiesiog panaudoja nuorodas į savo parduotuvę taip ir rodo viską.
     
    Pridedu tutoriala:
    https://www.youtube.com/watch?v=-Rhvc8wqNDM
  3. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  4. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  5. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Andriuslink Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    kažkaip netyčia panorau pakelti metų senumo temą :)
  6. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo biagle Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    Iš karto pasakau, kad nebandau sukelti kažkokios panikos. Tačiau tam tikros tendencijos kelia nerimą, bent man. Šiandien įsijungiau vz.lt ir matau:
     
    Romanovas padidino savo dalį Ūkio banke iki 62,84%.
     
    Aš kažkaip nuo pat pradžių skeptiškai žiūrėjau į tą banką. Nors kol kas jis nedaro tokios klaidos kaip Snoras, t.y. palūkanų normos nelaiko aukščiau rinkoje esančių, tačiau toks akcijų pasiskirstymas - nelabai geras ženklas.
     
    Ūkio banko akcijų pasiskirstymas
  7. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo 2021 Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    Pagrindinė taisyklė apie bankus ir savininkus: jei žinai kas banko savininkas, labai didelė tikimybė, kad jis žlugs.
  8. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  9. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  10. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  11. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  12. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  13. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  14. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  15. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  16. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  17. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Lin3R Microstock fotografas   
    Pirmą kartą nutiko tai, kas nustebino:
    Kažkas nupirko keturias nuotraukos ir jos man uždirbo 100 eurų.
  18. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  19. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  20. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo 2021 Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    Pagrindinė taisyklė apie bankus ir savininkus: jei žinai kas banko savininkas, labai didelė tikimybė, kad jis žlugs.
  21. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Kernius Naujienų svetainės internete   
    Ignoruoju viską, kas susiję su Respublikos grupe. Tiesiog man gaila laiko pasakoms.
    Romanovo laikraščiams irgi ne.
     
    Ignoruoju delfį. Nes, kaip parodė tyrimai, ten bene mažiausiai autentiškų, t.y. jų pačių parašytų straipsnių. Manęs tas tikrai neimponuoja.
    Kadangi dirbau Lietuvos ryte, tai likau ištikimas lrytas.lt (nors irgi nepatinka), bet ne dienraščiui. Jo jau senai nebeskaitau. Vėlgi, gaila laiko tuščioms rašliavoms.
     
    Taigi, į ką daugiausiai kreipiu dėmesį? Į medijos grynumą, t.y. kuo mažiau ji aprepia sričių, tuo didesnė tikimybė, kad ten dirba žmonės, kurie supranta ką rašo, o ne tik perspausdina atsiųstą informaciją. vz.lt (taip pat ir laikraštinis variantas), Valstybės, Verslo klasės žurnalai.
     
    Kadangi ilgą laiką buvau arti žurnalistikos, tai jau išmokau filtruoti informaciją ir atsirinkti kas kur ir kaip. Vertas dėmesio pinigų kartos puslapis, bernardinai, bbc klausau dažnai.
  22. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo 2021 Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    Pagrindinė taisyklė apie bankus ir savininkus: jei žinai kas banko savininkas, labai didelė tikimybė, kad jis žlugs.
  23. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo 2021 Ūkio bankas. Akcijų pasiskirstymas   
    Pagrindinė taisyklė apie bankus ir savininkus: jei žinai kas banko savininkas, labai didelė tikimybė, kad jis žlugs.
  24. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Staparik Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  25. Patinka
    megejaz gavo reakciją nuo Gentleman Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...