Pereiti prie turinio

WyzlaZ

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  5.015
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  3
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į babunas Kas i Olandija?   
  Gal būtų norinčių kartu rugpjūčio pirmoje pusėje nuskristi į Olandiją kokiom 3-4 dienom parūkyt žolės, su dviračiais pavažinėti ir šiaip papramogaut, apgyvendinima per airbnb susirastume. vienam neidomu varyti
 2. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į Loganas Taisyklių papildymas (2019, Kovas)   
  Pastaruoju metu pastebėjome keletą narių, kuriems nepatvirtinti nariai per asmenines žinutes pardavė Labas/IV ir panašaus balanso, kuris vėliau buvo panaikintas nes buvo nesumokėta už abonento sąskaitą (pvz. Bitės).
   
  Nepatvirtinti nariai forume negali siūlyti jokių paslaugų ar prekių, tas liečia ir asmenines žinutes. Tam jog nariai tokius veikėjus dažniau praneštų ir su jais neturėtų jokių reikalų - papildėme taisykles:
   
  Skelbimus gali rašyti tik forumo nariai, kurie yra patvirtinę savo tapatybę (įskaitant siūlymus pirkti prekes/paslaugas Asmeninėse Žinutėse).
  Tad raginame neturėti reikalų su nepatvirtintais nariais, kurie siūlo savo paslaugas ir tokius atvejus pranešti.
   
   
   
  Kitos naujienos:
  Pakeistas skilties ''Asmeninis tobulėjimas'' aprašymas jog būtų aišku kam ji skirta ir jog skiltyje ''Visa Kita'' būtų mažiau temų, kurios jai nepriklauso.
   
   
 3. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į TheChosenOne Gerų švenčių visiems Uždarbis.lt nariams!   
  Kaip nauji metai be sitos dainos :)
   
  https://www.youtube.com/watch?v=hz_gOFRwTcg
 4. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į radianas „Paysera“ plečiasi - statys nuosavą kompleksą   
  Tarptautinių mokėjimų platformą valdanti bendrovė „Paysera LT“ planuoja keltis iš dabartinio biuro Mėnulio gatvėje į naują biurų pastatą šalia tiesiamo vakarinio aplinkkelio. Darbdaviai nusprendė darbuotojams pastatyti daugiabutį namą ir sporto kompleksą. Statybos turėtų prasidėti dar šiais metais, o darbuotojai galės persikelti jau kitų metų viduryje.
   
  Iš viso 3,5 ha sklype planuojama pastatyti keturių aukštų kupolus, iš kurių dvejuose įsikurs „Paysera“ darbuotojai. Numatoma, kad jų plotas turėtų siekti apie 3,3, tūkst. kv. metrų.
   
  Pasiekus 200 darbuotojų skaičių būtų prasmė turėti sporto kompleksą, kuriuo galėtų naudotis dirbantieji ir visa visuomenė. Taip pat jam galėtų atsirasti ir operatorius. O gyvenamasis namas būtų nuomojamas darbuotojams. Vilniuje nuoma labai brangi ir jie dabar nuomojasi per visą Vilnių. Norėtume, kad jie turėtų turėti galimybę nuomotis šalia, – tikina K.Noreika.
   
   
   
  Visas straipsnis - http://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/nauja-paysera-bustine-vilniuje-primins-erdvelaivi-973-665061
 5. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į Sypsnius Emigracija į Angliją   
  Nusprendžiau ir aš pasidalinti savo pastebėjimais ir patirtimi kaip sekėsi išvažiuoti į Angliją.
  Taigi nuo pat studijų baigimo galvojau ir norėjau pabandyti emigranto duonos, bet vis bijojau, kai norėdavau nerasdavau galimybių, vis atidėliojau, buvo trukdžių, draugė kuri nenorėjo važiuoti, po to šiokia tokia karjera ir jau nebloga alga. Draugė pasikeitė, darbas pasidarė nuobodus, nusprendėm, kad su drauge varysim į Angliją. Radome pasiųlymą draugei į virtuvę indų plauti, ir staigiai per 1 savaitę susiradau mikriuką, susitvarkėme viską ir išvarėme. Pasiūlymas į Londoną, nors aš Londono labai nenorėjau, man per didelis, ir brangus miestas atrodo.
  Kelionė:
  Važiavome autobusiuku, nes tiesiog lėktuvu negali daiktų imti daug, tai prisikrovemė pradžiai gyvenimo 4 tašes ir išvarėme, kelionė buvo man net smagi, ta para autobusiuke tikrai visai normaliai. Vairuotojas buvo geras, tikrai nebuvo baisu važiuoti, nuvežė nuo durų iki durų. Ir pamatyti per autobusiuko langą gali europos kažkiek.
  Darbas:
  Nuvykom penktadienio dieną, draugė jau šeštadienį ėjo į darbą. Aš tik nuvykęs sužinojau, kad ir man jau surasta vieta kitame restorane indus plauti. Taigi sekmadienį jau ir aš ėjau į darbą. Draugė nuo pat pradžių gavo normaliai valandų, su normaliu grafiku, aš dirbau tik kada reikia. Važiuoti į darbą man reikėjo puse val, draugei valandą. Draugės alga 7 svarai, mano minimumas 6,5 svaro, pradžiai viskas atrodė normaliai. Draugė turėjo pastovų grafiką, aš buvo savaičių, kada dirbau tik po 15 val per savaitę. Tas labai nervino pradžioje, po to darbe pastebėjo, kad dirbu geriau, pradėjo leisti ne tik indus plauti, pradėjau ir maistą gaminti, atsirado ir valandų daugiau ir po 40 valandų per savaitę ir daugiau, darbe vien lietuviai, lenkai, italai. Aišku virtuvė lenkai-lietuviai, padavėjai italai. Darbas nesunkus, tik tiek kad visada ant kojų stačiomis.
  Institucijos:
  Reikėjo kuo greičiau susitvarkyti visus popierius: NIN, bankas
  Su NIN buvo lengva, aš dar neatvykęs buvau užregistruotas pokalbiui, tai jau kitą savaitę ėjau į pokalbį. Pokalbis nesunkus, bet labai kabliukų ieškojo, kodėl būtent Londonas, kodėl ne Paryžius, klausinėjo ką veikiau Lietuvoje, ir dar daugybės klausimų. Mano anglų kalba labai prasta, bet susikalbėti pavyko. Viskas tvarkoje, išdavė laikiną ir sakė lauk laiško mėnesio laikotarpį.
  SU banku sunkiau, visi reikalauja adreso patvritinimo, o aš beveik benamis, tai tokio dalyko niekaip. Šitame forume sužinojau, kad Barclay bankui tinka NIN laiškas, taigi variau į Barclay banką, prieš tai turbūt apėjau 15-20 kart visų kitų bankų padalinius bandydamas laimę su darbdavio laiškais ir NIN laišku, nesėkmingai. Barclay bankas atmetė mano prašymą, turbųt mano turimas adresas pagal NIN buvo prisidirbęs. Su banku vargau 1,5 mėn, kol galų gale su vadovo pagalba atsidariau HSBC banke. Atrodo visus popierius turiu, palengvės.
  Problemos:
  Kai atėjo laikas mokėti algą, darbe prasidėjo problemos, vadybininkai pradėjo šnekėti, ai dar sąskaitos neturi, kai atsidariau sąskaitą, tai dabar reikia sutvarkyti viską kol valdžia patvirtins, pirma algą gavau po mėnesio 300 svarų į ranką, kad turėčiau tipo už ką gyventi, pradėjo ir valandas nusukinėti, dirbi iki 23,50 uzraso 23,00, pietauti neini, nes darbo daug, pamatai vistiek valandą pietų pertrauką išminusuoja ir panašiai. Pradėjo nervinti, dar pradėjo skaudėti dantį nuėjus pas dantistą sužinojau, kad normalus tvarkymas apie 700-1000 svarų, truputį žiauru. Dėl darbo grafikų skritumų ir problemų išsiskyriau su drauge.
  Pokyčiai:
  Susiradau kitame name kambarį, išsikrausčiau, apsitvarkiau dantį pigiausiu variantu, tik tam laikui iki kol grišiu į Lietuvą. Pradėjau darbe reikšti pretenzijas ir ieškotis kito darbo, radau kitame restorane runerio darbą, kažkas vidurį tarp padavėjo ir virtuvės pagalbinio darbuotojo. Restoranas prabangus, viskas tvarka, ne taip kaip aname, labai norėjau, ir priėmė. Viskas pasitaisė
  Darbas:
  Šiaip darbą susirasti Londone tikrai lengva, darbo pasiūlymų daug. Mano anglų kalba labai silpna, bet dirbu kur darbe internacionalinė komanda, esame 3 lietuviai, aš realiai virtuvėje, vienas bare ir viena vadybininkė. Darbą susirasti kaip sakiau lengva, jeigu esi ne durnas, darbe taip pat gali kilti karjeros laiptais net be kalbos. Tik rodykite norą ir stenkitės, tikrai nėra taip, kai dauguma sako, kad Anglija jau atgyvenusi ir čia jau darbo rinka perpildyta, darbų tikrai pilna ir galimybių daug, aišku jei norite lengvų pinigų jų ilgai ir daug nebūna niekur.
  Lietuviai:
  Lietuviai užsienyje turi labai blogą sindromą – bijoti ir vengti kitų lietuvių. Taip čia daug atbukusių Lietuvių, kurie nieko nenori, tik atidirba statybose ir varo linksmintis ir pirktis savo NIKE ir ADIDAS. Bet tas keistas dalykas, kai iš visų normalesnių Lietuvių girdi, kad noneri dirbti su Lietuviais, nenori su jais bendrauti ir jų sutikti. O pvz darbe italai, prancūzai, lenkai, jie tik ir stengiasi vienas kitam padėti, vienas kitą šalia įkišti ir burtis į grupes ir padėti vieni kitiems, nesuprantu kodėl Lietuviai tokie bjaurūs vieni kitiems.
  Išvada:
  Anglija dar tikrai nėra pergrūsta, ir čia darbo yra, aišku Londonas brangus miestas, nuoma ir transportas tragiškai brangūs. Bet darbo pilna ir galimybių kosmosas. Ir tikrai nėra taip, kad be Anglų kalbos čia nieko negalima padaryti, aišku siekti karjeros ar kažko geresnio, reikia kalbos, bet čia atvykus ją lengviau mokytis. Aišku depresija, išvykus ir išsispyrus iš komforto zonos vis dar yra, ir kartais nervina, bet po kolkas manau, kad viskas bus gerai, ir džiaugsiuosi šiuo savo sprendimu
  Tai tiek iš mano 3 mėnesių Londone pastebėjimų. PYPT kiek daug gavosi rašliavos ir kokia padrika, reiks po kurio laiko iš naujo perskaityti ir pataisyti, kad rišlesnė būtų
  P.S. spjaukite į visuas įdarbinimo agentūras Lietuvoje, jos tikrai šaraškinų kontoros, o realiai pagalbos reikia minimaliai, kad galėtum išvykti ir pradėti viską pats 
   
  Šiaip papildymui, gal apie uždarbį, kokia ir viso forumo šio tema :)
  Tai dabar galiu paskaičiuoti Jums iš savo pusės:
  Alga minimali 6,5 svaro, jeigu susitvarkai mokesčių kodą, į ranką lieka apie 6, jeigu ne apie 5,2, bet metų gale susigrąžini.
  5,2*40*4,5=940 svarų į ranką.
  Jeigu normaliai atvykus galima gauti 7 svarus, geru atveju pasisekus, arba jau paiklus karjeroje 8 svarai į valandą.
  Su 1000 svarų į ranką gaunasi:
  ~500 nuoma, jei nenori gyventi mažame kambariuke ar kažkur toli nuo centro. Aš gyvenu vienas dviviečiame kambaryje, geroje vietoje, kur ir prekybos centras ir stotys pasiekiamos pėsčiomis 1 mylios spinduliu.
  ~100 svarų transporto bilietas
  ~100 svarų kitos išlaidos, maistas, apranga, kitkas įvairūs
  ~300 lieka pramogoms ar taupymui
   
  Taigi nežinau kaip kažkas gali skųstis, kad Londone neina pragyventi iš minimumo. Aišku jei nori viską Londone išbandyti, pamatyti ir daug linksmintis, čia tai kainuoja daug :D
 6. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo MUFA Pokerio freerollai   
  16.02.2014
   
  Tournament name: YouWin/Uwin $500 Freeroll
  Poker Room: YouWin.com
  Playing: 22:00 EET
  Prize: $500
  pass: win 500
 7. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į Anton Mano kelionės į Lenkiją istorija + Auschwitz   
  Sveiki,
   
  Prieš kurį laiką buvau sukuręs temą apie savo nuotykius Prancūzijoje https://uzdarbis.lt/t339974/mano-keliones-i-prancuzija-istorija/ . Straipsnis forumo lankytojams pasirodė įdomus, kas negalėjo nedžiuginti ir jo autoriaus.
   
  Įkvėptas tokiu susidomėjimu, nutariau aprašyti ir savo kelionės į Lenkiją nuotykius. O jų ir vėl netrūko. Šį kartą vėl bus daug teksto, tačiau nuotraukų bus dar daugiau.
  Balandžio viduryje užtikau šiame forume temą, kur narys eXPy (dėkui už informaciją) pasidalino ypatingu pasiūlymu. Vienas Lenkijos autobusų vežėjų paskelbė akciją, kurios metu 100 000 kelionių kainavo vos po vieną zlotą + 1 zlotą kainavo registracijos mokestis. Iš karto prisiminiau, jog prieš kurį laiką norėjau aplankyti labai įdomią ir kažkiek bauginančią vietą, kuri randasi Krakuvoje. Kalbu apie koncentracinę stovyklą Auschwitz (Oswięcim). Bet apie tai vėliau.
   
  Iš karto puoliau ieškoti bilietų. Žinojau, jog reikia keturių maršrutų: Vilnius – Varšuva, Varšuva – Krokuva, Krokuva – Varšuva bei Varšuva – Vilnius. Deja pigius bilietus pavyko nusipirkti tik trimis kryptimis. Taip, trys kryptis kainavo po du zlotus, o iš Krokuvos į Varšuva “net” 26 zlotus. Bendrai – 32 zlotai. Beje, konvertuoti į eurus labai paprasta. Vienas euras yra lygu keturiems zlotams. Todėl autobusų bilietai kainavo 8 eurus. O čia nei daug, nei mažai, virš 1500 kilometrų kelio.
  Vos įsigyjęs bilietus, išsiprašiau porai dienų iš darbo (laimei, dar viena diena prisidėjo, kadangi išpuolė gegužės pirmoji, kuri buvo laisvadieniu). Iki kelionės liko savaitė ir nutariau visą ją skirti pagrindiniam kelionės tikslui, koncentracinės stovyklos analizei. Daug literatūros, nuotraukų, dok. filmų... Paraleliai, žinoma, ieškojau vietos, kur apsistoti Varšuvoje dvi naktis bei tiek pat Krokuvoje.
   
  Kai tik pradėjau ieškoti nakvynės Couchsurfing’e, supratau, jog lenkai taip pat švenčia gegužės pirmąją (maža to, pas juos nuo gegužės pirmosios iki trečiosios yra valstybinės šventės) ir tai buvo man prasta žinia. Šitas faktas labai pasunkino nakvynės paiešką. Beveik iš visų žmonių gaudavau atsakymą, jog dėl ilgojo savaitgalio išvyksta arba pas artimuosius arba į kelionę. Todėl radau nakvynę tik Varšuvoje (dviems naktims) ir Krokuvoje (vienai nakčiai). Ir tai man labai pasisekė, kadangi bendrai išsiunčiau apie šimtą užklausų.
   
  Ir štai atėjo ta diena. Visų pirmą, labai patiko autobusas, kuriuo teko važiuoti. Tylūs, komfortiški, raudoni, su wi-fi bei įkrovimo lizdais (nežinau, gal čia tik mane nustebino, kadangi neteko dar važiuoti autobusu į kitas šalis). Išvykau, jeigu neklystu, apie 16 Lietuvos laiku. Kelionė truko apie 8 valandas. Labai varginantis dalykas. Ir nesvarbu, jog autobusas geras ir turėjau dvi vietas. Užmigti beveik neįmanoma, todėl gelbėjo tik muzika.
   
  Bet pagaliau atvykau. Varšuvoje buvau apie vidurnaktį. Žmogus, kuris turėjo mane priimti, žinojo, jog atvyksiu vėlai vakare. Dar kelionėje rašė man, jog jeigu turėsiu noro, galėsime nueiti į vakarėlį, kad susipažinčiau su dar daugiau vietinių gyventojų. Nusileidau į metro, tačiau neturėjau nė vieno zloto bei banko kortelės. Pasisekė, jog šalia stovėjo lenkas, kuris keliavo į Austriją, todėl iškeičiau eurą į vieną metro bilietą, kurį nupirko pastarasis. Išlipau senamiestyje, kur vietinių merginų paklausiau, kaip nusigauti iki tam tikros gatvės. Paaiškino. Einu. Deja lenkiškos SIM kortelės neturėjau su internetu, todėl telefonas su GPS nelabai kuo galėjo padėti. Ieškojau apie 45 minučių reikiamos gatvės, klausinėjau dar kitų žmonių, bet visi rodydavo vis į skirtingas puses. Tačiau jaučiau, jog po truputį esu vis arčiau. Galiausiai, apie pirmą val. nakties radau reikiamą namą ir sutikau buto savininką. Labai nustebo, jog radau pats. Manė, jog prašysiu jo mane pasitikti.
   
  http://puu.sh/iviVs/b1714673b2.png
   
  Buvo jau gyli naktis, buvome abudu pavargę (jis taip pat tą pačią dieną grįžo iš kelionės po Gruziją ir nemiegojo), todėl nutarėme, jog vakarėlis atšaukiamas. Apie valandą pabendravome, užkasėm ir nuėjom miegoti. Tarp kitko, puikiai moku lenkų kalbą, todėl jokių kalbos barjerų nebuvo.
   
  Ryte neturėjau didelių planų, išskyrus aplankyti vieną namą, kur prieš 10 metų savaitę gyvenau lenkų šeimoje pagal mainų programą. Turėjau tik adresą ir pavardę. Sužinojau, kuris autobusas važiuoja į tą pusę ir iškeliavau. Išlipau paskutinėje stotelėje (tame rajone, kur buvo reikalingas man adresas). Vėl pradėjau klausinėti vietinių kelio, tačiau niekas net nebuvo girdėjęs tokios gatvės. Patarimas buvo tiesiog eiti pagrindine gatve. Galiausiai kelionė pėsčiomis į vieną pusę užtruko kurį laiką, kadangi atstumas – 5 km. Ir čia jau su pagyvenusių vietinių žmonių pagalba radau reikiamą gatvę bei namą. Bet, žinoma kaip dažniausiai būna, šeimininkų nebuvo. Pavyko paskambinti į kaimynų vartus ir paaiškinti situaciją. Nedrąsiai, tačiau įleido mane į savo namus ir liepė palikti savo kontaktus, kuriuos perdėtų man reikalingiems žmonėms.
   
  Tą ir padariau. Apsisukau ir pajudėjau link reikiamos stotelės. Staiga prasidėjo lietus ir pradėjau žvalgytis vietos, kur galėčiau nuo jo pasislėpti. Ir čia pastebėjau mokyklą, kurioje prieš 10 metų mokiausi visą savaitę, užplūdo nostalgija, apibėgau aplink visą mokyklą, ir pasislėpiau po stogeliu. Po pusvalandžio pajudėjau toliau, vėl penki kilometrai į vieną pusę.
   
  http://puu.sh/iviTf/ebf1022837.png
   
  Tarp kitko, kas labai nepatiko Lenkijoje – gausybė reklamos. Visur. Beveik kiekvieno nuosavo namo šeimininkai parduoda plotą ant savo tvoros reklamai.
   
  http://puu.sh/iviYc/02f8153156.png
   
  http://puu.sh/ivj3k/8c6cde71b2.png
   
  Įlipau į autobusą. Turėjau 90 min. trunkantį bilietą. Iki centro nuvykau per pusvalandį, gal kiek daugiau. Tačiau pradėjo vėl lyti ir nutariau nuvažiuoti iki maršruto pabaigos, tuo pačiu pažiūrėsiu kaip atrodo Varšuva atokiau centro. Kažkiek nustebino tai, jog tie atokesni rajonai labai primena musiškius, kaip Naujininkai. Kai kur net gatvės taip pat užvadintos (pvz. Konarskio g.).
   
  http://puu.sh/ivj4J/f67a2361e5.png
   
  http://puu.sh/ivj6L/0cc8599e6b.png
   
  Taip gavosi, kad neliko laiko bilietėlyje visiškai grįšti į centrą, todėl teko išlipti apie 5km nuo centro. Ir žinoma prasidėjo dar stipresnis lietus. Palaukiau 15 minučių stotelėje ir pajudėjau link centro. Dar šiek tiek pasivaikščiojau ir nuvykau link mano laikinųjų namų. Atvykęs ten, manęs jau laukė ne tik buto šeimininkas, bet ir dar du keliautojai (pora). Jie yra iš Krokuvos, todėl sužinoję, jog rytoj ten keliauju, papasakojo ką galima aplankyti. Dar pabendravome ir nuėjom miegoti. Sekančią dieną buto šeimininkas palydėjo mane iki stoties, iš kur buvo mano autobusas į Krokuvą. Atsisveikinom, aš likau laukti autobuso, o naujas draugas nuėjo ruoštis kitų svečių priėmimui (laukė vokiečių, kurie keliavo aplink pasaulį).
   
  http://puu.sh/ivj80/93b3085204.png
   
  http://puu.sh/ivjep/1840d3e32a.png
   
  http://puu.sh/ivjgS/3522366700.png
   
  http://puu.sh/ivji6/3dfb010852.png
   
  Ir vėl varginanti kelionė į Krokuvą, laimei “vos” apie 4 valandos. Vis galvojau, ką veiksiu, kadangi neturėjau nakvynės. Vos atvykęs į Krokuvą, nužygiavau į vietinį “Akropolį”, kuris yra sujungtas su stotimi. Todėl realiai netoli reikėjo eiti. Išsiunčiau dar keliasdešimt užklausų nakvynei ir palikau viename iš parduotuvių krautis telefoną. Pats nuėjau pasivaikščioti po miestą, link senamiesčio. Buvo apie 21 val. , jau tamsu. Apėjau visą senamiestį ir pastebėjau mano kelyje turistus. Priėjęs arčiau išgirdau, jog tai lietuviai. Susipažinau su merginomis iš pajūrio, pabendravome ir išsiskirstėm. Turėjau skubėti, kadangi PPC dirbo iki 22 val. , o ten dar mano telefonas kraunasi.
   
  http://puu.sh/ivjs5/37faff1071.png
   
  Pasiėmęs telefoną pamačiau, jog negavau jokio atsakymo, todėl supratau, jog laukia bemiegė naktis. Nuo 22 iki 1val. vaikščiojau po miestą, vėliau pavargęs nutariau nueiti į stotį pasėdėti ir pailsėti bei užkasti. Kaip minėjau, stotis yra sujungta su prekybos ir pramogų centru, todėl viskas yra po stogu.
   
  http://puu.sh/ivjuD/2791677100.png
   
  http://puu.sh/ivjzO/1a679b44d8.png
   
  http://puu.sh/ivkbu/8f2136551f.png
   
  http://puu.sh/ivkeN/6d8168e9e5.png
   
  http://puu.sh/ivkhP/b1fb0ca2ba.png
   
  http://puu.sh/ivklc/206584baf4.png
   
  Po kurio laiko priėjo vaikinukas, paklausė ar turiu iPhonui pakrovėją. Atsakiau, jog ne. Dar po pusvalandžio nutariau pasivaikščioti po stotį. Vėl sutikau tą patį vaikiną. Priėjau prie jo ir pradėjom bendrauti.
   
  Pasirodo, jog jis yra iš Rusijos, Nižnij Novgorod miesto. Per Lenkiją su draugu keliavo į Čekiją, kur norėjo stebėti ledo ritulio čempionatą ir palaikyti savo šalį. Tačiau vos pora minučių pavėlavo į traukinį, kuris važiavo į Prahą ir liko Krokuvoje. Blogiausia tai, jog draugas nuvažiavo kartu su visais daiktais, įskaitant dokumentus, pinigus bei drabužius. Todėl dar vienas naujas draugas liko tik su išsikrovusiu telefonu, 10 eurų bei marškinėliais. Dar apie valandą smagiai pabendravom ir nutarėme pasivaikščioti po senamiestį, kadangi mane jis sužavėjo ir norėjau, kad tą patį pamatytų ir jis. Lauke buvo 5 laipsniai šilumos, todėl paskolinau jam savo ploną megztinį, pats likau su plonu džemperiu (be marškinėlių).
   
  http://puu.sh/ivjB6/454f61689a.png
   
  http://puu.sh/ivjCa/c60c34a2da.png
   
  Dar po 1.5 val. grįžome į stotį. Dar apie valandą pabendravome ir išsiskyrėm, kadangi manęs 5:32 ryto laukė autobusas į Auschwitz stovyklas (Oswięcim mieste). Sulaukiau autobuso, įlipau. Laukė kelionė apie 35 km į vieną pusę. Kainavo 13 zlotų. Labai jaudinausi. Žinojau, kas tai per vieta, kur važiuoju ir kas manęs ten laukia. Ir pagaliau atvykau. Prie vartų buvau visiškai pirmas, lygiai 7 jau buvau čia. Pats muziejus atsidaro 8-tą. Nieko kito neliko, kaip pasivaikščioti po apylinkes. Tarp kitko kažkiek net norėjau, kad tą dieną būtų prastas oras. Nežinau kaip tai paaiškinti, bet norėjau, kad atmosfera būtų kuo niūresnė ir sąlygos būtų kuo prastesnės, kad pajusti bent 1% tai, ką jautė žmonės, kurie ten “gyveno” prieš virš 70 metų. Ir dalinai pavyko, bet tik ryte. Buvo gana šalta, ypač kai teko 20 minučių stovėti lauke (kaip minėjau, tada jau buvo apie 10 laipsnių šilumos, aš tik su plonu megztiniu ir džemperiu.
   
  http://puu.sh/ivcIU/6778ab1999.png
   
  Ir pagaliau įėjau į vidų. Labai nustebino patikra. Kaip oro uoste. Reikia ištraukti visus metalinius daiktus, elektroninius prietaisus, praeito pro “skenuojančius” vartus ir viską atgal paimti. Pagaliau atsiduriau stovyklos teritorijoje. Dabar šiek tiek informacijos apie patį Auschwitz, manau daug kam bus naudinga.
   
  http://puu.sh/ivcLN/7575c27d26.png
   
  Oswięcim (antro pasaulinio karo metu pavadinimas buvo pakeistas į vokišką Auschwitz) – miestas, kur antro pasaulinio karo metu fašistai buvo įkūrę tris koncentracines stovyklas (viena jų mažai kam žinoma ir neįdomi, todėl apie ją nepasakosiu). Mano kelionės metu aplankiau Auschwitz I bei Auschwitz Birkenau stovyklas. Karo metu jos buvo didžiausios bei baisiausios iš visų esamų. Pagrinde ten patekdavo žydai (virš milijono asmenų), vėliau raudonos armijos kariai (virš 100 000 karių) bei kiti asmenys, politiniai veikėjai, ir panašiai. Gyvenimo sąlygos buvo tragiškos (ypač Birkenau). Nuo ryto iki vakaro reikėjo dirbti sunkų fizinį darbą. Valgyti gaudavo minimaliai. Dauguma miršdavo nuo išsekimo, tiesiog darbo metu. Iš tikrųjų labai nelengva pasakoti apie viską, kadangi nežinai nuo ko pradėti. Todėl siūlau peržiūrėti nuotraukas su komentarais.
   
  http://puu.sh/ivcOQ/acf35ca53b.png
   
  Realaus dydžio kalinio maketas.
   
  http://puu.sh/ivcXX/b1792e61a2.png
   
  Kalinių forma. Ant sienos – jų nuotraukos. Tokių nuotraukų yra labai daug, išmėtytos po visą muziejų.
   
  http://puu.sh/ivd2I/0235f6ddef.png
   
  “Mirtis Hitlerio okupantams”
   
  http://puu.sh/ivd5o/49d5bd3897.png
   
  Šioje vietoje kiekvieną rytą rikiavosi kaliniai ir buvo tikrinama, ar visi vietoje. Jeigu bent vieno trūko – visi kiti turėjo stovėti ir laukti, kol neras. Kartais tekdavo stovėti visą dieną, net žiemą. Apie šiltus drabužius nebuvo nė kalbos.
   
  http://puu.sh/ive7Q/ef0295fa19.png
   
  Vieta, kur buvo kariami kaliniai. Tikrai keistas jausmas stovėti toje vietoje, kur stovi gėlės.
   
  http://puu.sh/ivdcw/4d12933a04.png
   
  Tokiu nejaukių vietų pastatuose yra labai daug, kur girdisi traukinių garsai, kai kur mažos mergaitės meldžiasi, kai kur jos dainuoja, vietomis tikrai baisoka. Ypač kai esi vienas tame pastate.
   
  http://puu.sh/ivdls/8cb46c0a42.png
   
  Vienas iš kalinių. Prieš stovyklą ir po jos.
   
  Toliau eina “eikskliuzyvinės" nuotraukos. Fotografuoti čia negalima.
   
  http://puu.sh/ivdr4/78bd85d3bb.png
   
  Gydytojo kabinetas, kur atsivesdavo nesunkiai sergančius kalinius. Su sunkiai sergančiais niekas ten “nežaidė” ir negydė.
   
  http://puu.sh/ivehX/e2630d8935.png
   
  Kalinių kambarys.
   
  http://puu.sh/ivdJQ/5cdb795e03.png
   
  Kalinių, kurie prižiūrėjo kitus kalinius, kambarys. Tokie asmenys turėjo tam tikras privilegijas, kaip pvz. erdvesnis kambarys.
   
  http://puu.sh/ivdxj/0a5a1504b1.png
   
  Karceris
   
  http://puu.sh/ivdCz/144dd384b6.png
   
  Dar vienas karceris. Tokiuose “kambariukuose”, 1x1m. dydžio turėjo sutilpti keturi kaliniai ir visą nakti stovėjo. Atsisėsti, kaip matote, nebuvo kur. Kai kurie miršdavo tiesiog stovėdami. Kiti, išgyvenę, po tokios nakties iš pat ryto ėjo dirbti fizinį darbą.
   
  http://puu.sh/ivelm/01c77f0a9c.png
   
  Vieta, kur kaliniai palikdavo savo rūbus prieš sušaudymą.
   
  http://puu.sh/ivdRm/9b89d607d5.png
   
  Siena, prie kurios buvo sušaudomi kaliniai.
   
  http://puu.sh/ivdTK/4bdc39b35e.png
   
  Krematoriumas
   
  http://puu.sh/ivdVy/a21848ee9d.png
   
  Įėjimas į krematoriumą
   
  http://puu.sh/iveqH/506cdcc301.png
   
  Vieta, kur po to, kai raudonoji armija išlaisvino kalinius 45-ais metais, buvo pakartas stovyklos vadas
   
  http://puu.sh/ivdYf/bd7a8c8f33.png
   
  Galiausiai vieta, kuri vaizduojama visuose suvenyruose. Užrašas reiškia "Darbas išlaisvina".
   
  Kitos nuotraukos be komentarų:
   
  http://puu.sh/iveN1/7831d406c3.png
   
  http://puu.sh/iveRs/74b4fb2223.png
   
  http://puu.sh/iveUt/6c07ccc7ad.png
   
  http://puu.sh/iveYm/c974de77cf.png
   
  Vos išėjęs iš stovyklos teritorijos supratau, jog teisingai padariau, kad aplankiau tą vietą iš pat ryto, kadangi arčiau pietų armija iš šimtų turistų tapo armija iš poros tūkstančių turistų. Smagu, jog spėjau apeiti visą muziejų dar kai palyginus nebuvo daug žmonių. O kai kur, kaip minėjau, iš viso buvau vienintelis žmogus. Tarp kitko sutikau ir kelis lietuvius.
   
  Nuėjau prie parkingo, kur reikėjo laukti nemokamo autobuso į Birkenau. Jis kursuoja kas pusvalandį. Distancija – 3 kilometrai. Ir štai aš jau antroje stovykloje. Šita išgarsėjo dar žiauresnėmis sąlygomis, kur visą parą krematoriumuose buvo deginami kūnai. Dėl to ši stovykla įgavo pavadinimą “Mirties fabrikas”.
  Ši stovykla atrodo tiesiog milžiniška. Ženkliai didesnė, nei prieš tai aplankyta.
   
  http://puu.sh/ivfwN/65a3f3c9d5.png
   
  Ir vėl gi nuotraukos su komentarais.
   
  http://puu.sh/ivfFt/d95df1cd15.png
   
  Šitais bėgiais traukiniais buvo vežami žydai iš visos Europos. Daugumai jų nesakė, kur jie važiuoja, todėl važiavo su savo brangiausiais daiktais. Dažnai vežė vagonais, kurie buvo skirti vežti gyvūnus. Kartais traukiniai stovėdavo vietoje daug valandų, kartais net parą. Todėl žmonėms buvo arba labai karšta, arba šalta. Nebuvo kuo kvėpuoti. Vėl gi, dažnai žmonės miršdavo tiesiai vagonuose. Čia buvo jų paskutinė stotelė. Kaliniai išlipdavo. Daktaras paskirsdavo visus žmones į dvi dalis. Darbingus į vieną, nėsčius ir nedarbingus į kitą. Pirmieji likdavo stovykloje, antri – iš karto sudeginami.
   
  http://puu.sh/ivg6A/95d79db3d9.png
   
  Kalinių barakai.
   
  http://puu.sh/ivfVR/b7e72c73e6.png
   
  Barakai, kur gyveno kaliniai. Dažnai būdavo šalta, todėl kai kas nors naktį miršdavo – baisu, bet kai kuriems tai buvo gera žinia. Reiškia galima paimti to žmogaus rūbus. Kiekvienas gaudavo metalinę lėkštę valgymui.
   
  http://puu.sh/ivgot/d796208dd0.png
   
  Čia dugne randasi tūkstančių žmonių pelenai.
   
  http://puu.sh/ivgFH/a06e43762b.png
   
  Asmeniniai kalinių daiktai.
   
  Ir kitos nuotraukos be komentarų.
   
  http://puu.sh/ivgLL/09a7ad94da.png
   
  http://puu.sh/ivgO4/9c1224961b.png
   
  http://puu.sh/ivgPy/7afda06eaf.png
   
  http://puu.sh/ivgRk/2f4d1f4bae.png
   
  http://puu.sh/ivgVO/72dedc83dd.png
   
  Labai ne rekomenduoju užsakinėti gido paslaugų. Geriau prieš tai pačiam išstudijuoti viską ir rinktis individualią ekskursiją. Oficialus muziejaus interneto adresas: http://auschwitz.org/ . Visos sąlygos surašytos čia.
   
  Apsilankymas nemokamas, tik būtina iš anksto užsiregistruoti. Iš kitų turistų matėsi, jog kelionė su gidu yra labai varginanti. Žinoma gal su jais aš kažką daugiau sužinočiau, tačiau nežinau ar verta.
   
  Pabaigai – video. Pastatas, kur buvo vedami atvykę nauji kaliniai. Čia jie palikdavo savo asmeninius daiktus, rūbus, buvo dezinfekuojami, nuskutami ir gaudavo tatuiruotes – numerius. Nuo šiol jie neturėjo vardų. Jie turėjo numerius.
   

   
  Po įdomios ir gana sunkios psichologiškai ekskursijos pajudėjau link Krokuvos. Kelionė tiek pat kainavo.
  Šį kartą buvo kiek paprasčiau, kadangi žinojau, jog šiąnakt turėsiu nakvynę.
   
  Dar kartą susisiekiau su vaikinu, pas kurį turėjau apsistoti, pasitikslinau adresą. Krokuvoje buvau apie pietus. Kadangi vaikinas turėjo atvykti tik vakare, turėjau daug laiko pasivaikščiojimams. Vėl aplankiau senamiestį, vėliau nutariau nueiti duotu adresu, kad žinoti, kur nakvosiu. Radau reikiamą gatvę, tačiau reikiamo namo ieškojau apie valandą. Klausinėjau bene kiekvieno praeivio, tačiau niekas nežinojo, kur randasi reikalingas man namas. Kaip specialiai ir telefonas buvo išsikrovęs eilinį kartą. O vaikino telefono numeris ten liko. Todėl dar po kurio laiko sutikau jauną vaikiną, kuris sutiko priimti mane į savo butą, kur galėjau pasikrauti telefoną, ir šiek tiek pailsėti. Prabuvęs svečiuose apie 20 minučių išėjau į lauką. Po kurio pagaliau pavyko susitikti su vaikinu, kuris mane apgyvendins. Priežastis buvo labai paprasta. Sumaišiau buto numerį su namo. Praėjau n+1 kartą pro reikiamą namą, tačiau buvau tikras, kad man reikalingas kitas numeris.
   
  http://puu.sh/ivkmU/ed97a635e8.png
   
  Čia buvo šiokia tokia staigmena. Negaliu pasakyti, jog labai maloni. Pasirodo vaikinas gyvena ne vienas, o su dar dviem savo draugais. Bet tiek to, kelio atgal nėra. Be to vaikinai pasirodė labai malonūs ir draugiški. Visi studentai, gyvena apie 500 metrų nuo senamiesčio, dideliame bute senos statybos daugiabutyje (su aukštomis lūbomis). Iki vidurnakčio bendravome, ir kaip priimta, ieškojom panašumų ir skirtumų tarp Lietuvos bei Lenkijos. Nuėjome miegoti.
   
  http://puu.sh/ivk5L/42f49ea8cf.png
   
  http://puu.sh/ivk7J/2aa3ae5b28.png
   
  Ketvirtą ryto atsikėliau, kadangi apie šeštą turėjau autobusą į Varšuvą. Po atvykimo į Vilnių paaiškėjo, kad netyčia pasiėmiau to vaikino iPhone’o pakrovėją. Negražus poelgis, todėl teko nusiųsti pinigus, kiek yra vertas laidas. Pagaliau vėl esu autobuse. Nuotaika ne itin gera, kadangi žinau, jog kelionės pabaiga jau čia pat, be to šiandien laukia virš 11 valandų kelyje, link namų. Pakeliui iš Krokuvos į Vilnių autobusas sustojo dvejuose mažuose miesteliuose. Viename iš jų įlipo įdomi mergina. Todėl bent dalį kelionės iki Varšuvos ji palaikė kompaniją. Išlipęs Varšuvoje, turėjau dar porą valandų, kol atvyks mano autobusas link Vilniaus. Skiriau tą laiką suvenyrų bei skanumynų artimiesiems bei pažįstamiems pirkimui.
   
  Po atvykimo į Vilnių iš dalies atsipūčiau. Buvau labai pavargęs. Per tą labai ilgą savaitgalį paskaičiavus praėjau virš 75 kilometrų. Vilniaus stotyje iš autobuso išlipau vidurnaktį. Kadangi manęs pasiimti atvažiavo artimas žmogus, negalėjau nepasiūlyti pasimetusiai lenkaitei, kuri važiavo tuo pačiu autobusu, nuvežti ją iki hostelio prie rotušės, paaiškinęs, jog tokiu laiku prie stoties trintis yra gana pavojinga. Juo labiau ji sunkiai orientavosi, kur randasi. Ji žinoma sutiko. Taip ir baigėsi dar viena kelionė.
 8. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo lukse 5000$ freerollas 2015.05.09   
  Tournament name: Face Card Freeroll 5000$
  Poker Room: InterTops.com
  Playing: 231:59 EET May 9
  Prize: $5000
  Pass: KQJK
  Tournaments/Freeroll
   
  regas eina
 9. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo lukse 5000$ freerollas 2015.05.09   
  Tournament name: Face Card Freeroll 5000$
  Poker Room: InterTops.com
  Playing: 231:59 EET May 9
  Prize: $5000
  Pass: KQJK
  Tournaments/Freeroll
   
  regas eina
 10. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo lukse 5000$ freerollas 2015.05.09   
  Tournament name: Face Card Freeroll 5000$
  Poker Room: InterTops.com
  Playing: 231:59 EET May 9
  Prize: $5000
  Pass: KQJK
  Tournaments/Freeroll
   
  regas eina
 11. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  siandien
   
  Tournament name: EPTlive Malta League Freeroll, $2000 Added
  Poker Room: PokerStars.com
  ID: 1160685892
  Playing: 20:15 EET
  Prize: $2000
  Password: pastizzi
  15 minutes late registration
   
  Tournament name: $350 Freeroll Special
  Poker Room: InterTops.com
  Registration: 21:59 EET
  Playing: 23:59 EET
  Prize: $350
  Pass: no
  Tournaments/Freeroll
   
  Tournament name: Sunday Milion Show Freeroll
  Poker Room: PokerStars.com
  ID: 1171333718
  Playing: 21:35 EET
  Prize: 1st $ 215 Sunday Million. 2 to 9 step 1
  pass: majorheater
  Late registration 15 minutes
 12. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  dar vienas neblogas turetu but
   
   
  Tournament name: $500 RK March Freeroll
  Poker Room: RedKings.com
  Date: 20:45 EET
  Prize: $500
  Password: euroleague
 13. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  24d
   
  Tournament name: EPTlive Malta League Freeroll, $2000 Added
  Poker Room: PokerStars.com
  ID: 1160685890
  Playing: 20:15 EET
  Prize: $2000
  Password: stjulians
  15 minutes late registration
 14. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  16.03.2015
   
  Tournament name: All-in Shootout Freeroll
  Poker Room: PokerStars.com
  ID: 1168383703
  Playing: 18:00 EET
  Prize: $2500
  pass: no
 15. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  16.02.2015
   
   
  Tournament name: $500 Vkontakte CIS Freeroll
  Poker Room: FullTiltPoker.com
  id: 285481110
  Playing: 18:30 EET
  Prize: $500
  pass: loveis
  Open Tournament lobby and look for Vkontakte Group! Registrate here
 16. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  15.02.2015
   
  Tournament name: €500 Community Freeroll
  Poker Room: PokerHeaven.com Microgaming Skin
  Date: 20:30 EET + 1 hour late registration
  Prize: €500
  Password: SNOW
 17. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  08.02.2015
   
  Tournament name: Exclusive $1000 Freeroll
  Poker Room: carbonpoker.ag
  Playing: 23:00 EET
  Prize: $1000
  Password: BonusBucks
   
   
  regas eina
 18. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo mindaugasss1 Pokerio freerollai   
  Tournament name: EPTlive Malta League Freeroll, $2000 Added
  Poker Room: PokerStars.com
  ID: 1160685891
  Playing: 20:15 EET
  Prize: $2000
  Password: popeye
  15 minutes late registration
 19. Patinka
  WyzlaZ sureagavo į Brilijant Projektas - "prezidento alga"   
  Naujas "Brilijant" ir "Peledazmogis" projektas - "Prezidento alga"

 20. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
 21. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
 22. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
 23. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
 24. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
 25. Patinka
  WyzlaZ gavo reakciją nuo Violento €2896 Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as   
  Tournament name: Atsisveikinimo su Litais Freeroll'as
  Poker Room: www.Triobet.com
  OpDate: 20:00 EET
  Prize: €2896
  Pass: no
  Satellites/Triobet events
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...