Pereiti prie turinio

agbonlahoras

Nariai
  • Pranešimai

    832
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

agbonlahoras Pranešimai

  1. Norėjau paklausti dėl informacinių technologijų studijų. VU tinkalapyje rašo, kad gali būt dalykų dėstomų anglų kalba. Kaip buvo iki šiol gal kas žinot? Kažkaip baugoka būtų anglų kalba studijuoti, kai ji pas mane labai vidutiniška.

     

    Per pirmą kursą vos vieno dėstytojo (du dalykus dėstė per du semestrus) skaidrės angliškos, o pats dėsto lietuviškai. Šiaip ar taip, šioj srity neišvengsi anglų kalbos. Tad bent su vidutine anglų kalba, nemanau, kad kils kažkokių didelių problemų.

  2. Realiai, viską su lietuvių kalba dariau panašiai kaip tu. Trumpesnius kūrinius, kaip Biliūno, Apučio, Metamorfozę prisiversdavau paskaityt - pusvalandį laisvą tam galima atrast. Bet iš ilgesnių kūrinių kaip Balta drobulė, Altorių šešėly ir t.t. - neskaičiau nei vieno. Užtekdavo kur nors pasiskaityti sutrumpintą versiją, įdėmiai paklausyti, kaip kūrinį analizuoja klasėje ir dėtis informaciją į galvą. Viskas, daugiau iš knygų nereikia, nes rašinyje taip pat daug ką lemia rašyba, skyryba, mokėjimas viską gražiai sudėlioti - struktūra. Taip neskaitęs kūrinių iš egzo gavau 90+ balų, tad toks būdas tikrai įmanomas, jei nedarai daug klaidų ir moki rašinio struktūrą. Sėkmės.

  3. Tai kad literatūriniam tik lietuvių autoriais ir galima remtis? O dėl kontekstinių, tai per daug reaguojat čia, vistiek privaloma tik vienu remtis... Žinantiems nedaug kūrinių, visiem siūlyčiau perskaityt Ričardo Bacho "Džonatanas Livingstonas Žuvėdra", kūrinys iš 10 klasės gal, programinis, todėl tiks. Labai puikiai galima pritempt daugeliui temų. 4/5 rašinių turbūt įrašau šitą kūrinį.

  4. Tai aišku, jog kaip vienas. O dėl temos, tai manau, jog bergždžias reikalas čia spėliot ją... Kokia paklius, tokia. Faktas, kad anglų rašinio temos nebūna itin sunkios. Nereikia kažkokių specifinių žinių, tiesiog pakanka suprast, ko prašo. Ir dar reikia mokėt savo nuomonę išreikšt, nepamirštant jungtukų ir struktūros.

  5. Šiaip tai labai teisingai kalbi. Labai daug kas priklausys nuo vertintojo. Vistiek, viena mokytoja moko tą rašinį rašyt vienaip, kita kažkuriais aspektais kitaip. Todėl čia tikrai galima prilygint kažkokiai loterijai. Daugiausia, ką pats gali padaryt, tai kuo mažiau įvairiausių klaidų, tvarkingai sudėliot viską, o jau ar patiks tikrintojui, tai nenuspėsi.

     

    Kalbant apie idealų rašinį, tai čia įkelsiu tokį dalykėlį - ištrauka iš žurnalo ,,Gimtasis žodis" su rašinio pavyzdžiu, Z. Nauckūnaitės vertinimu ir komentaru. Mokslininkė Nauckūnaitė yra rašinio metodikos didžiausia specialistė, ji sukūrė ir vertinimo normas. Paskaitykit, aišku, vėl, kiekvienas kitaip gali suprast, nes mūsų mokytoja teigia, kad aspektinis sakinys neturėtų pakartoti pavadinimo.

    rainiopavyzdysirvertinimas.zip

  6. Tau kažkieno kūryba reik argumentuot, paremt tą samprotavimą. O samprotauti tu turi naudodamasi savo suvokimu apie gyvenimą, ar kažkokiais konkrečiais įvykiais. Kūrybą tu turi analizuot, kas ten aprašoma. Neturiu laiko gilintis į pastraipą, bet berods pridėjai tą vieną sakinį, kuris labai esmės čia nepakeistų - mano nuomone, pastraipa vis dar nėra stipri, nes beveik nerasta samprotavimo.

  7. Dėl to rašinio, kur paneigti, tai tikrai galima tokį rašyt, o tą pastraipą, kurioje pažvelgi į viską iš kitos pusės, berods geriausia rašyti paskutinę. Maždaug, nors ir būna gerai, bet visgi, gali nutikti ir kitaip. O dėl pastraipos - tai visų pirma, mano nuomone, ji trumpoka. Samprotavimo beveik nematau. Ir labai jau trumpa analizė eilėraščių, šiaip, bendri faktai numesti.

  8. O samprotavimo rasinyje gali buti teiginis ir tada vien tik literaturinis pavyzdys ir daline isvada? ar butinai turi parasyti teigini, tada socialine, kulturine patirti ir tik tada literaturine..?

     

    Mus tai moko taip, jog pradžioje reikia parašyti teiginį, po jo reikia samprotauti (gali naudotis svarbiais įvykiais pasaulyje, tarkim, tas atletas Pistorius, popiežiaus rinkimus, ar dar kažką, kas padėtų plėtot temos teiginį, arba gali kalbėt bendrai apie gyvenimą). Po samprotavimo padaryti sakinį - tiltą link kūrinio, kuriuo argumentuosi, pvz.: Tokia situacija aprašoma..., ar kažkas panašaus. Kaip kontekstą gali įrašyti amžių, kuriame autorius kūrė, kokio žanro kūrinys, kuo pasižymėjo autorius. Vėliau reikia kūrinio analizės, po jos turėtų vėl sekti 2-3 sakinių samprotavimas ir galiausiai pastraipos išvada.

  9. Galiu pasakyti, kad repas yra mires :) Paziurejus i tokius reperius kaip SnoopDogg dabar i ji paziurejus verkti norisi...

     

    Kas čia per kliedesiai? Ar tu bent ieškai to normalaus repo, ar tau užtenka paklausyt to, kas yra "paviršiuj", t.y. mainstream'as? Paklausyk tokių atlikėjų kaip Reks, Joey Bada$$, Action Bronson, galėčiau dar vardint ir vardint, bet gero repo yra sočiai. Reikia tik kantriai jo paieškot. Kad ir lietuviško repo gero daug. Dabar jis ant bangos, net ne tokie žinomi atlikėjai gauna dėmesio, kurio yra verti.

     

    Kalbant apie topiką, tai visiškas kliedesys. Tiesiog, muzika yra skonio reikalas. Čia apie tai galima rašyt ir rašyt. Pilna dalykų, dėl kurių būtent skonio reikalas ir yra kaltas. Tarkim, jei tau mergina, kuri pripažinta pasauly viena iš gražiausių, nepatiks, tai tu sakysi, kad gražių merginų nebėra? Juk tai visiškai nelogiška. Tas pats ir su muzika. Manau, kad visi stiliai savotiškai geri ir turi kažkokių bruožų, kurių kitoje muzikoje nerasi. Nors pats klausau tik repo.

  10. Nu tai norint išlaikyti egzaminą, tai reikia kas privaloma skaityti, jei prašys remtis Škėma, ka rašysi? apie teletabius kurie tau patinka?

    Kliedesiai. Kam viską skaityti, juk tikrai užtenka žinoti esminius įvykius, svarbiausius veikėjus, pagrindinę kūrinio idėją, mintį bei kontekstą. Viskas, samprotaujamajame rašinyje galima labai puikiai išsisukti, nes ten svarbu rodyt savo nuomonę.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...