Pereiti prie turinio

wwp

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    211
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

wwp Pranešimai

  1. Na taip, bet įdomu čia įvairių nuomonių išgirst. ISM kas mokėsi, visi sako, kad smagu, geri dėstytojai ir t.t. Dalykai būtu anglų kalba ir pan.

    VDU magistre nei vieno dalyko anglų kalba, vienas dėstytojas per tuos du metus po 3 dalykus dėsto skirtingus. Bent jau pora dėstytojų taip. Kaip ISM'e nežinau. Kaina gaunasi beveik vienoda apie 20 000. TIk kad laipsnis skirtusi, bet klausimas kiek tas laipsnis geriau ateityje?

    Iš savo trumpos patirties ISM, galiu paliudyti, kad tai, ką tau sakė, didžiąja dalimi tiesa. Nemanau, kad vadybos magistras atveria daug daugiau kelių nei bakalauras. Jei apie VDU dėstomus dalykus tai tiesa, tai pagalvok, nepatiksi vienam dėstytojui dėl ko nors, ir kaupsi skolas vieną po kitos. Didelis pliusas anglų kalba. Jei jos nemoki išties gerai, tai tikrai verta studijuot angliškai, visada pravers.

    Taip šališkai siūlyčiau ISM. Jei kada nors reikės magistro kokiai aukštesnei pozicijai, tai galėsi ir dirbdamas gaut tą diplomą.:)

  2. Po neuniversitetinių studijų visada norėjau stoti į ISM išlyginamąjį bakalaurą, tačiau dabar atsirado galimybė studijuoti VDU magistrą.

    Studijų kryptis - vadyba.

     

    Kaip manote kas geriau? Jeigu ISM tą patį laipsnį pasiekti reikėtu 4 metų, o čia užtektų ir 2. Per tą laiką, vietoj baigimo ISM magistratūrą, galima baigti dvejus magistrus VDU.

     

    Ką rinktumėtes Jūs ir kodėl?

    Suprantu, kad forumas tik vienas iš būdų rinkti informaciją. Ir patariu per draugus, pažįstamus, draugų draugus susirast jau baigusių tas studijas žmonių. Bus paprasčiau ir iš pirmų lūpų tiksliau sužinoti ką reikia, nei čia 10 puslapių perskaityti "draugas sakė, kad jo kaimyno pusbrolis matė" teksto.

    ISM'e mokytis galima, galima tuo pačiu ir kažko išmokti, įdomių ir naudingų pažinčių susirasti. Apie VDU nieko nežinau, nesimokiau ten. Dėl laiko - pamąstyk, ką per du metus nuveiktum baigęs magistrą.

    Faktas, kad ISM mokytis "prestižiškiau" ir "labiau prie litų". Kiek to išlieka baigus studijas, pasakyti negaliu. :)

  3. Po metų dar gali į nemokamą stot. Geriau metus pradirbt pajusi darbo skonį norėsi mokytis.

     

    Beto mest nemokamas studijas nėra pats šviesiausias sprendimas.

     

    Į nemokamą stoti galima bet kada, jei iki tol žmogus neatsimokė daugiau nei pusės studijų programos vf vietoje (2 metų).

    Apie mane - vis tik įstojau į ISM, ten pasimokiau iki gruodžio mėn. ir prieš sesiją išėjau. Per kitą pusę metų dirbau keliose skirtingose vietose, aktyviai dalyvavau vienos savanoriškos organizacijos veikloje. Moralą gavau, patyriau savo kailiu - mokytis geriau nei dirbti (aišku, žiūrint ką mokytis bei dirbti).

    Tačiau visiškai nesigailiu, kad stojau ir kad mečiau studijas - susipažinau su labai daug protingų, veiklių žmonių, labai praplėčiau savo akiratį, pasikeitė požiūris į kai kuriuos dalykus. Tikiuosi, kad šiemet jau pasirinkau teisingai. :)

  4. Išmok rašyti. Neturiu laiko spėlioti ar čia sarkazmas ar kas kita. Ypač, kai šiais laikais pilna tokių, kurie varo ant Lietuvos ir lenkia nugaras anglams, norvegams ir visiems kitiems, o vėliau gieda himną vien tik dėl televizinio triuko ir savęs parodymo. Iškart tokiems sakau, kad jei kas nepatinka, tai minkit iš tos Lietuvos ir negrįžkit, ir nebekalbėkit apie ją.

    Rašyti moku, beje, beveik puikiai. Net jei neturi laiko spėlioti - nebūtina iškart užsipulti kito žmogaus. O su antruoju sakiniu pilnai sutinku. Tokie žmonės, giedodami himną, dar ir didžiais patriotais save laiko, puoselėjančiais lietuvybę.

    Parašiau 1-ąją žinutę ne ginčui ar ilgai diskusijai pradėti, o tik norėdamas pasišaipyti iš J. Didžiulio pasisakymo (o gaila, apie jį buvau susidaręs kiek kitokią nuomonę).

  5. tai kad ne KB cia reikalas, bet bandau i studiju programu esme isigilinti ir darbo sritis jas pabaigus. :)

    KB nera didelis, nes nelaikiau informatikos egzamino. 17,6

     

    Nėra labai svarbu, ką baigsi, kad galėtum vienoj ar kitoj srity dirbti. Bet kokiu atveju bus baigtas MIF'as - įrodymas, kad gali ir moki sunkiai dirbti. O praktinių žinių iš universiteto vis vien gausi tik minimaliai, nesvarbu, kurią programą studijuosi. Ir reikia būt stipriam, kad studijų metu galėtum kažkokia papildoma veikla (pvz. - darbu) užsiimti, nes tik universiteto diplomas be jokios patirties nėra stiprus argumentas įtikinti darbdavį tave priimti į darbą.:)

  6. Žinau, kad daugelis nors ir girdėję daugybę siūlymų nestoti VU į ekonomikas studijas, neturėdami kito kelia vis tiek renkasi šias studijas, bet ar nebūtų geresnis variantas VIKO finansai, ar kitos disciplinos verslo vadybos ar ekonomikos fakultete, ar kaip be butu vis gi geriau rinktis "UNIVERSITETA"?

     

    VU tikslas - suteikti įvairiapusišką, bet grynai teorinį išsilavinimą, ruošti akademiniam darbui (toks buvo visų universitetų pradinis tikslas, kai tik jie atsirado pasauly). Kolegijos - atvirkščiai - ruošia būsimus darbuotojus, suteikia reikalingų praktinių įgūdžių (jei tik pats žmogus to nori ir siekia) ir, aišku, daugiau pačios realios praktikos. Pagal draugų, pažįstamų atsiliepimus ir nuomones - kolegijoje studijuoti įdomiau ir smagiau, nes mažiau teorijos, o daugiau praktikos.

    Ankstesnėse žinutėse diskutuota apie ISM. Pats ten mokiausi pusę metų, tad galiu papasakoti plačiau. Lietuviškose programose dėstytojai - dėstantys ir kituose Lietuvos universitetuose. Kai kurie iš jų - visai paprasti, kai kurie išties moka sudominti savo dalyku ir pamėgti jį. Visose programose bent dalis, pusė ar apskritai visi dalykai dėstomi anglų kalba. Pliusai - angliškai dėsto nemaža dalis dėstytojų iš užsienio, jie parodo kitokį požiūrį ir supratimą apie mokslą, gyvenimą. Studentas čia tikrai gerbiamas. Yra ir teorijos, ir reikalingos praktikos. Aukščiau buvo minėta, kad jeigu dėstoma praktiškai - tai jau grynai "koleginis" mokymas. O argi taip ir neturėtų būti? Juk masės žmonių būtent ir yra ruošiamos paprastam samdomam darbui, o ne mokslinei veiklai, kur reikalinga vien tik teorija. Nesakau, kad teorija nereikalinga - ją būtina žinoti, suprasti, bet reikia ir mokėti pritaikyti realybėje.

     

    Grįžtant prie temos klausimo, jokiais būdais negalima vaikytis žymių pavadinimų, ar žiūrėti į aukštųjų mokyklų reitingus (ypač tokių kompetetingų ir nešališkų šaltinių, kaip "Veidas" ar pan. :) ). Žiūrėk, ko nori. Jei stosi į VU, baigus studijas konkurencija bus tikrai didelė - ieškant darbo turėsi darbdaviui parodyti daugiau nei tik diplomą. Kolegijoje turėsi mažesnį mokymosi krūvį, daugiau praktikos.

     

    P.S. Pats klausimas ne visai tinkamas - į jį galėtų atsakyti tik žmogus, studijavęs ir kolegijoje, ir universitete tą patį dalyką. Sunkiai tikėtina, kad čia tokį rasi. Ir net jei rastum - kiekvieno požiūris skirtingas, kiekvienas kitaip žiūri į viską. Paprasčiau - susirask per pažįstamus, facebook, ar dar kur nors žmones, studijuojančius tiek VIKO, tiek VU, tavo norimus dalykus ir pasiklausk jų. Geriausia net ne vieno žmogaus, o kelių, kad ne toks subjektyvus atsiliepimas būtų. :)

  7. Taip, norint užauginti sveiką kartą reikėtų izoliuoti vaikus nuo išorinio pasaulio arba tiesiog išžudyti visą žemės planetos populiaciją, kitokių priemonių užkirsti vaikų-paauglių-suaugusiųjų alkoholizmui nėra. Ogi tai reiškia, kad galim bandyti kiek tik norim, bet alkoholizmo niekada nesustabdysim.

     

    O jeigu lyginsim alkoholį su vandeniu, kas tada sveikiau? Beje, kai kalba eina apie gėrimus, nemanau, kad tinkama būtų prie to pačio pridėti ir maistą, nes čia jau visiškai kita tema, nuo kurios galima prieiti prie išvadų, kad net kvėpuoti nėra sveika, todėl gėrimas bus tolygus kvėpavimui.

    Aplamai, kalba eina ne apie kažkokius gėrimus, o būtent apie jų sudedamąją dalį - etilo alkoholį, bei jo padarinius - priklausomybę ir besaikį vartojimą. Visgi jeigu sulygintume gaiviuosius gėrimus su alkoholiniais gėrimais, tai pastarieji vistiek būtų blogiau. Kodėl? Keletas straipsnelių akivaizdžios ir mums gerai žinomos informacijos:

     

     

     

    O kur dar nepaminėta nuo alkoholio atsirandanti agresija jo pavartojus? Kur žūtys, kitų žmonių žalojimas, autoavarijos (iek tiek statistikos http://www.sam.lt/go.php/lit/Alkoholio_vartojimas_ir_padariniai_2005_/624)?

    Tai palyginkim ir sudėkim pliusus prie padarinių sukeliamų nuo gaiviųjų gėrimų. ;)

    Juk kažkokio pokyčio nebus, kol alkoholis bus taip lengvai prieinamas visiems. Net ir 14-metis pats gali nueiti į "tokią" parduotuvę ir ten jo niekas nereikalaus parodyti dokumentą, įrodantį reikiamą amžių.

    Žinoma, kad vanduo sveikiausia alternatyva, tačiau mažuma geria tik vandenį. Bet nematau priežasties nepridėti ir maisto - juk taip pat yra "nesveiko", kenkiančio, ir yra sveikesnių alternatyvų - žmogaus pasirinkimas, ką jam vartoti ir valgyti.

     

    Gėrimas nelygus kvėpavimui jokiais aspektais, bet ir kvėpavimas kartais gali kenkti. Kaip, berods, "Hiperbolė" dainavo: "... juk labiausiai kenksminga gyventi". Saikingo alkoholio vartojimo prilyginti alkoholizmui ir priklausomybei negalima niekaip. Normalus žmogus, keletą butelių alaus ar stiklinę degtinės išgėręs tikrai nebevairuos. Moralės klausimas čia. Ir auklėjimas, aplinka tik padeda formuoti nuostatas, vertybes. Galutinis žodis juk pačio žmogaus, ne jo draugų ar šeimos.

     

    P.S. Gaiviųjų gėrimų padariniai dar neaiškūs, iki galo neištirti, bet diabetui, nutukimui gydyti išleidžiamos nemažos sumos visame pasaulyje taip pat.

  8. Vaikų juk neįmanoma izoliuoti taip, kad augdami nematytų alkoholio, kaip jis geriamas ar perkamas. Bet išauklėti, kad, jei ir vartoja, darytų tai saikingai - įmanoma. "Leisti nuodus į save" - šitoje temoje jau anksčiau buvo išsakyta, kad neaišku, ar gaivieji gėrimai, pilni cukraus, saldiklių, kofeino ir dar nežinia ko, nekenkia jaunam organizmui labiau nei pvz., geras, naminis alus ar normali, ne miškelyje benzino statinėje išvirta degtinė. Lygiai taip pat, neaišku, kiek mums kenkia mėsos, daržovių ir viso kito maisto, užauginto naudojant trąšas, antibiotikus, steroidus, genetiškai modifikuotas sėklas, pašarus, nanotrąšas ir pan., vartojimas.

     

    Nesu už gėrimą (nors pats išgeriu karts nuo karto kelis butelius alaus ar tos pačios degtinės kažkiek - pasimėgavimui alaus skoniu, atsipalaidavimui, ar šiaip, pabūti su draugais, atšvęsti) ir smerkiu tai, kad suvartojama Lietuvoje žiauriai daug alkoholio, net neskaitant šešėlinės rinkos. Tačiau, jei vartoti saikingai, tai kodėl gi ne. Net ir degtinę geriant, juk nebūtina prisilakt iki žemės graibymo, apvemt visus kampus ir tikrai ne kiekvienas geriantis yra chroniškas alkoholikas, kasdien nusigeriantis iki sąmonės netekimo.

     

    Pažįstu kelis nevartojančius alkoholio žmones, kurie geria žiauriai daug gaiviųjų gėrimų, valgo labai daug šlamšto (traškučiai, kebabai ir t.t.), ir nežinau, kas blogiau. Bet ko čia ginčytis - ryte galvą skauda ar bloga savijauta - geri mažiau arba negeri visai. Paprasta.

  9. Taigi greit egzaminai, tai gana rimtas dalykas, taciau kai nezinau ka veiksiu po 12 klasiu, tai man jie visai nebaisus. Absoliuciai nejauciu kazkokios itampos, baimes ir nezinau ka daryt. Noriu jausti, jei jauti reiskias gyvas, bet kman visa tai kazkaip vienodai. Nerisu savo ateities su lietuva, taciau ir uzsienyje pastumdeliu nenoriu but. Esme kad nezinau kuo noriu ir tai mane labiausiai kankina bei gasdina. Tevas sako mokykis ir viskas, taciau kai neturi tikslo kuris skatintu nora mokytis, tai padaryti labai sunku, daznai tinginys paiima. Stengiuosi mokytis, bet kuo toliau tuo labiau prisitingi. Gal kam taip yra ir norit pasidalinti patarimais, kaip spresti sita problem? Nes jauciuosi kazkoks netoks, dauguma zino ko nori, o as ne. WTF? :D

     

    Nežinojimas normalu. Nesijaudinti prieš egzaminus - taip pat nieko labai keisto.

    Aš patarčiau, jei tik sugebėsi įstot į vf vietą, stok (kur? Tai tavo pasirinkimas, net jei iš vis nežinai, ko nori, vis tiek kažkas traukia daugiau, kažkas mažiau). Nepatiks - išeisi, turėsi ne visus gap year, o tik pusę ar dalį (aš taip pat padariau ir esu patenkintas viskuo kol kas). Per tą laiką gali dirbti, savanoriauti, keliauti ir pan.

    Kažkur stoti, mano nuomone, naudingiau nei apskritai nestoti. Nes visų pirma, nepabandęs nesužinosi, ar tau tai patinka, o, jei nepatiks, liks vienu pasirinkimu mažiau ateičiai. :)

  10. Problemų daug. Visi jas žino (kai kurie, kaip temos autorius, netgi kažkokius sprendimus siūlo). Niekas nieko nedaro. Todėl, kad tie, kurie galėtų jas spręsti (politikai, verslininkai...), gauna pernelyg daug naudos iš tų pačių problemų. Pagalvokit, ar daugelis jūsų, tarkim, būdami Seimo nariais ir turėdami tokią įtaką bandytumėt "idealistiškai" gelbėt Lietuvą nuo alkoholikų ir apgavikų?

     

    Žmonės greitai "išnaglėja". Sakykit ką norit, patekę į palankias sąlygas, tik maža dalis žmonių atsispirtų pagundai visų pirma gauti naudos sau.

  11. Čia panaši tema, tai ir paklausiu.

    Mokiausi beveik pusmetį universitete, mečiau mokslus, nes supratau, kad tai visai ne mano sritis.

    Po to beveik mėnesį padirbau apsaugoje "prie kamerų", bet nuo nieko neveikimo pradėjo "važiuoti stogas". Taigi dabar, kol ieškausi kokio bent kiek padoresnio darbo (ne gatves šluoti), kaip suprantu, nesu apdraustas psd. Ar eiti į darbo biržą kokiam mėnesiui ar dviem, kol susirasiu darbą, ir kokia iš to nauda būtų? (Manęs biržos siūlomi kursai nedomina, nes kitąmet vėl stosiu į aukštąją, o per šį pusmetį padirbėsiu, pakeliausiu šiek tiek, ir, galbūt kokį vbe išlaikysiu).

     

    P.S. Suprantu, kad jokių išmokų negausiu ir pan., man sveikatos draudimas yra aktualesnis dalykas (Neduokdie, kas netyčia atsitiktų, tai dar ir greitoji iki manęs nevažiuotų).

     

    ldb.lt konkretaus atsakymo neradau. Tiesiog gal kas buvot tokioj pat situacijoj ir pagelbėsit man (prašyčiau nesmerkti manęs tokiais "sarkastiškais" apibūdinimais - nemoki naudotis paieška, eik į maximą dirbti ir pan.).

    Dėkoju.

  12. man atrodo čia savo laimėjimus dalinasi, o ne kitu...

    Ne kasdien ir net ne kiekvieną mėnesį kas nors iš lietuvių taip puikiai pasirodo, internete ar gyvai, tad nematau priežasties nesidžiaugti ir nepasidalinti su kitais tokiu puikiu tautiečio pasirodymu ir laimėjimu. :)

    Linksmų švenčių ir lucky river'ių visiems pokerio mėgėjams! :)

     

    P.S. Jei jau "būtina" čia rašyti savo laimėjimą, tai kažkuo pasigirti labai negaliu, esu tik užėmęs 4 vietą 0,55 USD turnyre ir laimėjęs 47 USD.

  13. Vien todėl, kad mokyklos ruošia vidutinybes, dar nereiškia, kad jos yra kažkokios švietimo spragos - tiesiog tokia turi būti jų paskirtis, ji tokia ir yra. Dauguma ir turi būti vidutinybėmis (kas yra laikoma vidutinybe - jau kitas klausimas).

     

    Realizuoti savo idėjas galima ir studijuojant. Aukštosios mokyklos taip pat padeda plėsti pasaulėžiūrą, be to, suteikia pažinčių, patirties, draugų, ir, kiek kas sugeba pasiimti, žinių, tobulėjimo.

    Tik domėtis tikslų kėlimu, savirealizacija ir visokiais kitais "motyvuojančiais" dalykais neužtenka, reikia viską taikyti ir praktikoje. Dauguma paskaito kokią "inspirational" citatą, galvoja "oho, reikia ir man taip elgtis", bet nieko ir nekeičia.

     

    Vietos Lietuvoje tikrai yra, kaip ir bet kur kitur pasaulyje. Bet su aukštosios mokyklos privalumais (kai kada ir diplomo gali reikėti) tą vietą "pasiimti" bus lengviau. Nebaigę aukštosios kažką pasiekia tik vienetai.

     

    Kita vertus, mokytis niekada nevėlu. Galima kurti verslą, siekti karjeros kokioje nors srityje, o jei diplomo prireiks (sakykim, žmogus išties ambicingas, siekia būti geriausiu, tai diplomo, vadybos, žmogiškųjų išteklių valdymo ar kokių kitų žinių greičiausiai kada nors prireiks, siekiant aukščiausių pareigų), galima pradėti mokytis, kad ir ištęstinėse studijose, jau vėliau.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...