Pereiti prie turinio

w3ber

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    240
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

w3ber Pranešimai

  1. http://www.kilobaitas.lt/Nesiojamieji/Lenovo/LENOVO_B50-80_/_156_HD_Matin/80EW018SMH/CatalogStoreDetail.aspx?CatID=PL_409&ID=605623 pats pasiėmiau šį iš skytech irgi už panašią kainą (~320eur). Kaip už tokią kainą - labai geras cpu (i3-5), dar priedui įsidėjau SSD 256gb ir sukasi laptopas kaip bitutė. Žinoma, žaidimams prastas variantas (integruota vaizdo plokštė nors ir ant minimum paleistų kai kuriuos naujesnius žaidimus, tačiau labai apkrautų laptopą, kas nėra gerai). Pats naudoju darbui - programavimui. Tiesa, labai nekokybiška klaviatūra, plastmasė, bet už tokia kainą nėra ko norėt.
  2. Sveiki,

     

    renkuosi Hi-Fi ausines (su lankeliu, pilnos izoliacijos), lyg ir būtų geras variantas Audio-technika ATH-M20X, bet gaila, Lietuvoj kas nors iš patikimų parduotuvių jų neturi. Bus naudojamos pagrinde darbe, beveik pilnai darbo dienai, todėl patogumas prioritetas, muzika - daug bosų. Biudžetas iki 70 EUR.

  3. Tokie dalykai kaip node.js nėra sutverti pilnaverčių appsų kūrimui (nebent nežinai kur pinigus dėti?), aišku yra tokių apsiskaičiusių genijų, kurie programuoja ta kalba, bet tai jau jų problema, jei nesupranta programuojamos kalbos paskirties... Paskirtis? Paprasta - servisai. Pagrindinė puslapio logika sukasi ant gerai žinomų kalbų kaip php, python, ruby, o su node.js daugiau aprašinėjami specifiniai dalykai ir naudojami kaip servisai. Kažkas minėjo, kad no sense yra apjungti python + java., vėlgi, jei tau reik kažko specifinio tai naudoji java kaip servisą. Bendrai pasakius, kiekviena kalba specifiniams dalykams yra gerenė/blogesnė, nei kita, todėl viskas naudojama pagal poreikius, bet rašyti pilną appsą node.js yra tikrai no sense.

  4. Neprogramuoju su php, bet siaip smalsu - kur dingo 6 versija? biggrin.gif

     

    Tiksliai istorijos nebepamenu, bet kiek žinau tai, PHP 6 buvo kuriama, tačiau kažkaip ten nutiko, kad ji užsitęsė dėl kažkokių priežasčių, o kita komanda atsisėdo PHP 7 daryt, tai galiausiai 6 versiją visai padėjo į šalį. Taip sakant `canceled version`. Nenoriu kažko primeluot, tai geriausiai būtų kad pasigooglintum, jei tikrai įdomu kur dingo ta 6 versija.

  5. Nuo rugpjūčio pradžios pats pradėjau siuntinėti CV (~15-20 įmonių Vilniuje išsiunčiau), susisiekė dvi įmonės, viena pasiūlė junior poziciją darbui su laravel, bet už dviejų mėnesių (dabar lyg ir neturėtų darbų man), o kita pakvietė darbo pokalbiui (kitą savaitę). Baigiau mokyklą, galvojau darbą susirasiu be problemų, žinant kad programuotojų deficitas, bet jau darosi baisu... Čia gal vasarą tiesiog nelabai ieškoma programuotojų ar išsilavinimas vėl patapo būtinas? Tiesa, nepaminėjau, kad pats jau kelis metus sukuosi kaip freelanceris ir turiu sukaupęs portfolio.

     

    Gali būti, kad CV kažko trūksta, kaip dėl motyvacinių, juos darbdaviai skaito?

  6. Na tikrai nebuvo taip sunku. Na kaip ir visi kiek užtrukau prie pirmos užduoties, bet vien tik dėl to, kad bandžiau parašyti funkciją, kuri apskaičiuotų kiek slyvų suvalgė vienas mokinys, galiausiai kai per pusvalandį nieko nesigavo, parašiau funkciją, kad apskaičiuotų ir surašytų į masyvą iškart visus mokinius. Ėjau per 2 ciklus, kažkokį panašų algoritmą taikiau:

     

    for (int i = 0; i < 10; i++) {
       for (int s = i+1; s < 20; i++) {
           if (left[i] > 0) {
               ate[s]++;
               left[i]--;
           } else {
               break;
           }
       }
    } 
    

     

    idėja tokia, kad pirmas ciklas ima vienos mergaitės likusias slyvas ir su kitu ciklu išdalina jas visiems kitiems, ir taip su kiekvienu mokiniu.

     

    Antra užduotis irgi labai lengva, manau net nereik aiškinti, tiesiog reikėjo mokėti įprastus algoritmus kaip pvz. rūšiavimas, ar mokėti string savybės kaip palyginti simbolius (draugas ant šito pasimovė). Su exceliu man šiek tiek nesigavo raides nustatyti X ašiai, ta prasme, raidžių skalė atitiko tik pusę grafiko, o kita pusė liko be skalės. O klausimai visai prajuokino, palyginus su praeitų metų klausimais, na jau tikrai, jei nežinai kas yra ugniasienė ar kuo skiriasi el. paštas nuo blogo, turbūt nereikėjo rinktis laikyti egzamino?

  7. Fragmentas iš rūšiavimo funkcijos, šiek tiek papildžiau if'ą, nes pagal viską 'a' < 'b' ir 'bananas' > 'apelsinas'.

    
    if (A[j].gyv_sk > A[j+1].gyv_sk || (A[j].gyv_sk == A[j+1].gyv_sk && A[j].pav > A[j+1].pav) {
       temp = A[j].gyv_sk;
       temps = A[j].pav;
       A[j].gyv_sk = A[j+1].gyv_sk;
       A[j].pav = A[j+1].pav;
       A[j+1].gyv_sk = temp;
       A[j+1].pav = temps;
    }
    

  8. FiXmanish >> toje temoj įmečiau savo rikiavimo funkciją visą su c++, tai pažiūrėk, lyg ir viskas aiškiai

    w3ber >> o kažin kaip egzaminuotojai reaguotų į tokius fokusus, kad naudojiesi sort()? Man bent jau ramiau pačiam greit sortinimo funkciją pasirašyt, na kad matytų, kad moku, juolab kad laiko tai beveik neužima :))

     

    Na jei jie neparašo, kad negalim naudoti kažkokios tai funkcijos čia jau jų problema? O aš nemačiau, kad būtų kur parašyta, tai kaip ir turiu teisę naudoti visas kalbos galimybes.

     

    P.S.

    Beje, kas būtų, jei realioj praktikoj programuotojai kiekvienam pre-made algoritmui rašytųsi savo algoritmą? Jie tam ir sukurti, kad juos naudoti.

     

    įdedu savo sprendimą, galbūt kam pravers:

    http://pastebin.com/X3wLJuBV

     

     

     

  9. Sveiki,

     

    ruošiuosi VBE 2015, kuris jau ne už kalnų. Sprendžiu 2013 VBE 2-ąjį užduotį ir susidūriau su rūšiavimo problema. Mačiau temą, kurioje žmogus prašo pagalbos su pascal, tačiau aš programuoju su C++.

     

    Programa turi įrašyti į failą apylinkes didėjimo tvarka (pagal gyventojų skaičių), tačiau jei skaičius sutampa, tuomet reikia rūšiuoti pasikartojančiuosius abėcėlės tvarka.

     

    Štai mano kodas:

     

    http://pastebin.com/sLvPv70J

     

    Visas kodas veikia gerai, tačiau yra vienas bet. Kai aš užkomentuoju procedūrą "Rusiavimas" (rūšiuoja didėjimo tvarka), rūšiavimas abėcėlės tvarka puikiai veikia (tai įsitikinu išvesdamas apylinkes į ekraną), tačiau kai įjungiu abu rūšiavimus, tas kuris rūšiuoja pagal skaičius veikia, o abėcėlės rūšiavimas jau nebeveikia. Gal kas turi kokių minčių, dėl ko tai galėtų būti?

     

    Pilnos užduoties sąlyga: http://nec.lt/failai...-uzd-intern.pdf

     

    P.S dar vienas klausimas, egzamino užduotyse ten kur "Pradiniai duomenys" paaiškina duotus duomenys ir prie jų prideda intervalą, ribas:

    http://puu.sh/ioDhX/6b5e08a0a3.png

    Ar reikia programoje sukurti funkciją, kuri tikrintų šias ribas ar čia duota šiaip sau (testavimui)?

     

    Dėkoju už atsakymus!

     

    Prieš kokią porą valandų kaip tik išsprendžiau šią užduotį, rūšiavimui panaudojau sort funkciją ir per daug galvos dėl pačio algoritmo sukti nereikėjo, pasiskaityti gali čia:

    http://www.cplusplus.../general/97555/

     

    P.S. ribos tik tau, tikrinti nieko nereik

     

     

  10. Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.

     

    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.

     

    Žodžiu mano workspace'as:

    • Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja.
    • Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai.
    • Google docs
    • Trello - week plan

    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.

  11. Nu aš birželio 1d. išsiunčiau ir iš 1 universiteto gavau offerį, dar kitas atmetė, nes vietų nebeturi. Universitetus rinkis iš UCAS extra, nes ten +- universitetai, kurie dar turi vietų (ne visai tiksli info, nes pasitaiko, kad jau nebeturi vietų, kaip man). Toliau, viską pildyti užtrukau apie 2 savaites, bet galim apsisukti ir per savaitę (pats savaitę rašiau motyvacinį ir dar savaitę rekomendacinio laukiau).

     

    P.S. Viskas turi būti išsiųsta iki birželio 31d., po to jau bus clearing etapas, per kurį irgi bus galima patekti į univerą.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...