Pereiti prie turinio

domukas

Nariai
  • Pranešimai

    282
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

domukas Pranešimai

  1. 2020-10-01 08:16, lasickui parašė:

    "2017 metais SELECTED entries - 183, o 2018 metais ISSUED - 106 diversity vizos". Tai tiesiog. Jei norite pildyti vardan sportinio intereso, nors visiškai neketinate ten vykti. Tai prašau. Nereikia.

    Juk daug kur rašo, kad loterijos laimėjimas dar negarantuoja pačios vizos, jei jau 50k vizų išdalinta pvz, ne iš šios temos šitie skaičiai būtų? Ir aplamai per tuos metus nuo loterijos dalyvavimo užpildymo iki interviu, žmonėms visiškai situacija gali pasikeisti. Pats loteriją pildžiau kokius 6 kartus, pirmais metais registruojantis tiek vienu, tiek registruojant abu tėvus ir save prikabinant kaip vaiką, o šiais metais pagaliau matau "You have been randomly selected for further processing", bet per šį laiką situacija pasikeitė tiek, kad gyvenu šalyje, į kurią jau patys amerikiečiai imigruoja, mezgasi santykiai su drauge, tad net išvykus į JAV, vargu ar pavyktų joje išbūti per metus ilgiau nei dabartinėje šalyje, kad išlaikyti permanent resident statusą... 

  2. Pažįstamų rate sugalvojome pabandyti organizuoti stalo žaidimų vakarus, bet nei vienas nesame per daug užsiiminėję šiuo hobiu, tad gana sudėtinga susipirkti pradinį žaidimų rinkinį. Gal galite ką nors parekomenduoti? Grupė +-6 žmonės, nuo 25 iki 50m. (bet taip pat įdomūs ir mažesnei grupei tinkantys žaidimai ateičiai).

  3. Vienam žinomam Lietuvos dainininkui pasidalinus žinute aukoti nukentėjusiems baltarusiams, akis užkliuvo ant to, kad parama keliauja į privataus žmogaus sąskaitą.

     

    BY_help platinamuose tiek Facebook (surinkta +-25k EUR), tiek Paypal (surinkta +-98k EUR) paramos puslapiuose pinigai pervedami į privačią Alexey Leonchik sąskaitą. Googlinant šį vardą (tiek lotyniškais, tiek kirilios rašmenimis) visur jis minimas tik kaip paramos organizatorius, o ne joks politinis ar visuomeninis veikėjas. Pats BY_help (www.belarus97.pro) nėra oficiali organizacija, tiesiog šio žmogaus organizuojamos paramos pavadinimas, dėl to jokia apskaita nėra vedama. Jokia statistika, dokumentacija, paramos gavėjai nebuvo ir nebus skelbiami "siekant apsaugoti paramos gavėjus".

     

    BY_help svetainėje rašoma, kad Lietuvoje taip pat vyksta paramos iniciatyva pavadinimu "Go, Belarus!", kuri donacijas renka į Baryso Zvozskavo Baltarusijos Žmogaus Teisių Namų sąskaitą, o gauta parama bus pervesta #BY_help iniciatyvai (į privačią Aleksėjaus sąskaitą). Minimi Lietuviškos iniciatyvos organizatoriai: Benediktas Vanagas, Nomeda Marčėnaitė, Algirdas Kaušpėdas, Rytis Zemkauskas, Mindaugas Nefas, Адрыя Чэпайце, Algirdas Toliatas, Vytis Jurkonis, Dainius Radzevičius ir kt.

     

    Įdomu, kokios jūsų nuomonės apie BY_help (Alexey Leonchik) paramos organizavimą? Pvz. man visiškai pasitikėjimo nekelia, o atvirksčiai... Gal kas daugiau info turite?

  4. Ieško iki 50k, siūlo lavonus w124 :D

     

    Kas iš tų 50k, jei aplink pasauli keliaujama? Ekonomiškai atsilikusiuose regionuose tiktais su tokiais "lavonais" ir keliaut, kuriems nėra svarbi kuro kokybė ir jiems mechaniką rasi ant kiekvieno kampo, + nereikalingo dėmesio netrauksi, aišku prieš tai paruošus kelionėms (kai toks biudžetas, tai nėra svarbu ir paruošimo kaina). O geriausia 1 šiuolaikiškas automobilis išsivysčiusiems regionams ir 1 senukas atsiliekantiems. Kaip ir su moto, po Europą dauguma keliauja asfaltui skirtais motociklais, o į Aziją, Afriką renkasi labiau offroad orentuotus

  5. Sveiki, kadangi kas met gana daug uždarbiečių pildo žaliosios kortelės loteriją ir n metų taip jos ir nelaimi, gana keista, kad forume nepavyksta rasti temų apie Employment-Based imigraciją, kuria pasinaudojus dauguma galėtu išvykti į JAV žymiai greičiau, negu tikintis laimėti loteriją, kurios laimėjimo šansai vos keli procentai, ko pasekoje dauguma į valstijas taip ir neišvyks.

     

    • Employment Second Preference (E2): Professionals Holding Advanced Degrees and Persons of Exceptional Ability

    1. Professionals holding an advanced degree (beyond a baccalaureate degree), or a baccalaureate degree and at least five years progressive experience in the profession.
    2. Persons with exceptional ability in the sciences, arts, or business. Exceptional ability means having a degree of expertise significantly above that ordinarily encountered in the sciences, arts, or business

    • Employment Third Preference (E3): Skilled Workers, Professionals, and Unskilled Workers (Other Workers)

    1. Skilled workers are persons whose jobs require a minimum of 2 years training or work experience that are not temporary or seasonal.
    2. Professionals are members of the professions whose jobs require at least a baccalaureate degree from a U.S. university or college or its foreign equivalent degree.
    3. Unskilled workers (Other workers) are persons capable of filling positions that require less than two years training or experience that are not temporary or seasonal.

     

    E2 kategorijoje nėra jokių laukimo eilių, E3 kategorijoje kiek daugiau nei 2,5 m. (Visa Bulletin For June 2020). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kas turi bakalaurą, vien išsilaikyti magistrą ir porą metų patirties įgyti arba jei pavyktų rasti nekvalifikuotą darbą ir tuos 2,5 metų pralaukti būtų n kartų greičiau nei žaisti loterijoje. Tad įdomu, gal kas esate su tuo susidūręs ir galėtumėte pasidalinti asmenine info, kiek teorija skiriasi nuo praktikos. Ypač kas liečia darbo pasiūlymus.

  6. Manau čia tik stereotipas apie žmones su geromis auto ir tuščiomis piniginėmis. Nesitiki, kad tokių yra.

    Na, vyresnio amžiaus grupėje gal ir nelabai tikisi, kad taip yra, bet +-20 m. grupėje tokių veikėjų apstu, kurie vieni kitus vertina iškreiptais matais. Ypač, jei į mokslus pastangų nedėta, o ir pažįstamų ratas platus, tai prabangus automobilis vienas geriausių būdų "pasimaivyti", ir savo "pasiekimus" parodyti. Ir pats žinau atvejų kuomet tokiam automobiliui sugedus, jis yra statomas į garažą ir dirbama n mėnesių vien remonto išlaidoms padengti...

  7. Sveiki, įdomu būtų sužinoti, kokius metodus naudojate siekiant išlaikyti atmintyje perskaitytų knygų biblioteką :D.

     

    Studijuojant universitete naujos medžiagos įsisavinimui naudojami skirtingi metodai – paskaitų klausymas, diskusijos, užduotys seminarų metu, namų darbai, kuriems atlikti būtina skaityti papildomą literatūrą, testai/egzaminai, kuriems ruošiantis dar kartą peržiūrima sukaupta medžiaga, pristatymai, grupiniai darbai ir t.t. Baigus studijas ir pažiūrėjus atgal į praleistus metus, suprantu, kad visgi nemažai ko naujo sužinojau/išmokau ir tikrai "paaugau" nuo mokyklos baigimo.

     

    O dabar jaučiuosi, lyg kad tas "augimas" su universiteto baigimu ir sustojo arba radikaliai sulėtėjo. Nebėra aktyviosios mokymosi dalies: seminarų, užduočių sprendimo, kur reikėtų intensyviai mąstyti, egzaminų, kuriems reikėtų ruoštis. Klausau įvairių podcastų, skaitau knygas nuo verslo/finansų iki asmeninio tobulėjimo/psichologijos (kas jaučiasi lyg gana pasyvus mokymosi/augimo būdas), bet užbaiginėjant antrą/trečią knygą, dauguma pirmosios knygos minčių jau būna pamirštos. Apibūdinant šią situaciją į galvą ateina užmarštumo kreivė.

     

    Gal kas pasidalintumėte, kokiais metodais naudojatės siekiant išlaikyti naują informaciją skaitant knygas? Ar kas kiek laiko jas vis perskaitote iš naujo (kas, atrodo, užimtų gana daug papildomo laiko), o gal skaitant vis užsirašinėjate naujas mintis į sąsiuvinius? kokiais būdais stengiatės "augti" be knygų skaitymo/podcastų klausymo?

     

    the-forgetting-curve.png

  8. Trumpai, aiškiai ir paprastai parodo kaip smarkiai zizas "researchina" savo "faktus"

     

     

    Oo, iki 5min pažiūrėjau ir jau aišku apie Zizą :D. Jopapa, 21 amžius, o žmonės atrodo tik vakar internetą atradę ir kaip faktą kiekvieną video ir internete skleidžiamą gandą priima. Zizo auditorija surinkta iš laikų, kai kažkiek vertės turinčius video kūrė, bet dar baisiau yra Juraičio kanalas, kur visi sekėjai šventai juo tikintys.

    Vieno video 6 minutė. Juraitis ir jo įslaptintas kolega "Varlinas" pateikia recepta nuo koronos, kurį atrado youtubo komentaruose, - tereikia karšto vandens garais pagarinti gerklę. Na OMG. Kaip žmonės iš vis po tokių kliedesių gali toliau žiūrėti video, prenumeruoti ir sekti tokius vėjus. Praskipinus video, visi šaltiniai yra youtubas, neaiškios svetainės, o svarbiausias - 4CHAN. Pateikiamas 4chan komentaro screenshot'as ir toliau seka žodžiai "štai, čia vienas iš Q anonų pateikia labai svarbią informaciją". Viršūnė visiška :D. 4chan, kur kiekvienoje forumo skiltyje žmonės vieni kitus "trolina",visiška sh. postina, penktadalis forumo skirta erotikai/pornografijai. Neįtikėtinas informacijos šaltinis :D

  9. Labas rytas. Didėjant norui keliauti į tolimesnes vietoves, kitus žemynus, pastebiu, kad su draugais beveik niekada nepavyksta suderinti atostogų laiko. Dažniausiai dirbu kai kiti atostogauja, ir atostogauju, kai kiti dirba. Įdomų, kokios jūsų patirtys keliaujant ir kaip organizuojaties, kad kelionės metu nebūtumėte vieni. Visgi keliaujant ne vienam, mažėja išlaidos (automobilių nuomai, būstui, pramogoms), bei, aišku, taip yra linksmiau. Ar naudojatės couchsurfing ir panašiais appsais ieškant išvykų jau esant vietoje, ar bandote organizuotis keliones iš anksto. Gal kas esate susiorganizavę keliones su random žmonėmis iš facebook grupių. Kokios patirtys?

  10. Sveiki. Gal kas esate susidūrę ir žinote, kokia situacija Lietuvoje, norint gauti kelias būsto paskolas viena po kitos. Kiek bandau žiurinėti, pagal atsakingo skolinimosi nuostatus, paskolų įmokos kredito įstaigoms neturi viršyti 40proc mėn. pajamų. Apie paskolų kiekį informacijos nerandu, tad, turbūt, tai priklauso nuo kiekvieno banko individualiai. Tarkime, maksimali skolinimosi suma pagal uždirbamas pajamas 100k, ir norima pasiskolinti po 33k trims atskiriems būstams, kurie bus nuomuojami. Skambinant į bankus, susidariau įspūdį, kad tokių atvejų gana mažai, ir kol neturiu nei vienos paskolos, banko darbuotojai nelabai gali pronozuoti, kokios salygos būtų antram, trečiam būstui ir ar išvis jos būtų išduodamos (nors jei jų įmokos ir neviršija 40proc mėn. pajamų) ...

  11. Investicijos ir pinigų sąskaita guli pas IB. SIPC apdraudžia iki 500 tūkst. dolerių IB sąskaitas.

     

    SIPC apdraudžia amerikoje registruotą Interactive Brokers LLC. Europiečių pinigai guli pas UK registruotą Interactive Brokers U.K. Limited, taigi SIPC nebegalioja. UK IBKR padalinys yra reguliuojamas UK institucijų ir IBKR UK sąskaitos yra draudžiamos pagal FSCS schemą iki 85k GBP.

     

    https://www.fca.org.uk/consumers/claim-compensation-firm-fails

  12. Degiro reikalauja turėti banko sąskaitą, kurią jie priima, o ne turėti tam tikros šalies pilietybę. Lietuva minima tik kaip šalis, kurios banko sąskaitos nepriimamos, taigi naudojant kitos šalies sąskaitą šią problemą išspręstų. Bet yra sąkinys "There are some countries where the residency means you would be unable to become a client of DEGIRO, for further information contact the service desk." Bet čia, manau, galioja egzotiškesnėms trečiojo pasaulio valstybėms. Dėl visa ko galima jiems paskambinti/parašyti ar rezidavimas Lietuvoje netrukdo.

  13. Kokie skirtumai tarp skirtingose valstybėse registruotų Interactive Brokers padalinių? US www.interactivebrokers.com , Liuksemburgo www.interactivebrokers.eu ir UK www.interactivebrokers.co.uk ? Ar yra rimtų priežasčių dėl ko vertėtų registruotis būtent kažkuriame viename iš jų?

     

    EDIT: Pasirodo, kad pasirinkti, kurioje šalyje turėti sąskaita negalima. Registruojantis interactivebrokers.com sąskaita yra sukuriama interactivebrokers.co.uk.

  14. Nuomoju 1 kamb. buta Kaune Dainavos raj. Per 8 metus pasikeite 3 nuomininkai. Uz nuoma imu tik tiek kiek paskola man kainuoja + komunaliai mokesciai

     

    Su pirmaisiai nuomininkais buvau nudeges ir apturejau gan dideli minusa. (Tai buvo priimti per pazystamus)

    Kiti nuomininkai buvo mano asmeniskai pazystami zmones kurie pragyveno apie 3-4 metus. Veliau isigijo savo, kai pagausejo seimyna.

    Sio metu taip pat gyvena porele jau virs 2 metu.

     

    Nuoma toks dalykas, nesvarbu ar tai bus draugai ar kas, bet jie nieko prisideti prie tvarkymo busto nenori, nors ir 3 kartus pigiau nuomojasi nei rinkoje.

    Todel jeigu sugalvojote nuomoti geriausia nuomoti jau iskarto su atitinkama suma, kuria nusistatete. Nes per ilga laika atsiras daug nesklandumu, kaip kad buitine iranga sugenda ar net radiatorius prakiura.

     

    Priimant reikia apgalvoti ar su vaikais ir su gyvunais priimsite. As buvau su vaikais priemes ir su gyvunais, tai po to tam tikri busto sugadinimai buvo. Kuriu taip pat niekas nekompesuoja. Todel tam reikia buti numaciusiam ir itraukti i nuomos kaina.

    Arba kiti daro taip kad ima kazkoki uzstata is kurio veliau buna isskaiciuojama.

     

    Pas paskutinius nuomininkus buvau apsilankes beveik pries metus, nes neturiu del ko istikro lankytis (kadangi iskarto buvo matyti po keliu savaiciu kaip jie tvarkosi savo gyvenima mano buste).

     

    ------------------------------

    Dar idomus dalykas, kai pirkau NT, tai pirkau per pati pries krizini pika 2008 - 09

    Tai kaip ir permokejau...

    Bet dabar nors palukanos ir mazos, bet NT rinka prie dabartiniu kainu labai pasistebe, ir kainos paseke mano moketa kaina ir net auksciau.. Sakykime kad tai truko apie 10 metu...

    Sakykime kad dabar perkant 1 K buta Kaune tektu daugiau sumoketi nei as sumokejau 2008 metais (to labiau kalbant apie paskolas). Nes pas mane banko marza 0.9% , o dabar maziausiai 1.5%. Tai nuo sumos jau susidaro ir nemaza permoka.

     

    Tai jeigu taip ir toliau tai galvojant kad sio metu banko marza 1.5% manyciau kad galima butu imti. Nes jeigu ir toliau tokiu tempu viskas judes banku marzos gali pasiekti ir 2.5% (Cia teorija, bet...)

    Sveikas, kaip tik bandziau ieskoti nuomos kainu statistikos ir nelabai ka pavyksta rasti, o kadangi pats pirkai busta pries krizini pika, labai idomu butu suzinoti, kaip kito nuomos kaina tavo atveju? Jei pirmieji nuomininkai isikele pries pat krizes pika, tai, speju, buvo speta sutartimi uzfiksuoti gana gera nuomos kaina, o kaip sekesi su antra nuoma, kai busto verte jau buvo gerokai kritusi? Speju, kad nuomos kainos nekrito proporciskai busto kainoms, bet ar vis tiek pavyko is jos padengti paskolos imokas? Gal stebejai panasiu bustu nuomos kainos tendencijas pries kriziniu laikotarpiu ir po jo, kiek smarkiai krito nuomos kainos?

  15. Sveiki, šiuo metu kai ypač populiarus sutelktinis investavimas, pasidarė įdomu, ar įmanoma būtų kažką panašaus įgyvendinti keliems asmenims? Domina investicija į NT. Sutuoktiniams galima tapti bendraskolinkais pasiimant būsto paskolą, bet kokios galimybės gauti būsto paskolą, jei bendraskolininkais nori tapti ne sutuoktiniai, o tarkime 2-3 asmenys(jei taip iš vis įmanoma)? Kurti įmonę bendriems NT pirkimams neapsimoka, nes kelis kartus trumpėja išduodamos verslo paskolos laikotarpis, o ir palūkanos didesnės.

  16. Ką tik perskaičiau straipsnį, apie nuolatinį mokesčių vengimą migruojant tarp skirtingų valstybių. Straipsnio nuoroda.

    Žodžiu, esmė nei vienoje valstybėje neužsibūti ilgiau nei 183dienas - nei vienoje iš jų nebūtum traktuojamas kaip mokestinis rezidentas ir, teoriškai, nei vienoje iš jų neprivalėtum mokėti mokesčių. Pvz. vienoje šalyje padirbti 5 mėnesius, antroje 5 ir išvykti į trečią šalį paatostogauti 2mėn. Asmeniškai, tokia mintis buvo kilusi anksčiau, bet greit ją nuvijau į šalį, manant, kad iš mokestinės prievolės taip lengvai nebūtų įmanoma išsisukti. O štai teksto autorius teigia, kad tai įmanoma ir jo pažystamų tarpe yra žmonių, kurie naudojasi šiuo metodu.

    Įdomu, ką apie tai manote? Negi iš tikro toks variantas įmanomas?

  17. Labai daug neteko man susidurti su ETF, bet ar jų principas nėra sukurtas traidinimui, o ne ilgalaikiam investavimui?

     

    Indeksų fondai kaip tik pradėjo kurtis, kai buvo pastebėta, kad aktyvus valdymas neatneša geresnių rezultatų nei rinkos indeksas (dauguma atvejų), o pirmųjų ETF idėja buvo ne sukurti produktą skirtą traidinimui, o padaryti indeksų fondus prieinamus individualiam investuotojui, tuo pačiu patiriant mažesnius mokesčius ir turint daugiau skaidrumo.

  18. Sveiki, palyginus kelių fondų rezultatus skirtingose duomenų bazėse gana nustebau, nes duomenys smarkiai skiriasi.

    PVZ. "SEB Eastern Europe Small and Mid Cap Fund" vidutinio metinio pelningumo duomenys SEB.lt svetainėje:

     

    YTD: nėra

    3 metai: 18,52%

    5 metai: 9,30%

     

    Bloomberg.com svetainėje:

     

    YTD: 13.52%

    3 metai: 22.17%

    5 metai: 11.68%

     

    Morningstar.co.uk (GBP):

     

    YTD: 10.92

    3 metai: 27.19

    5 metai: 12.97

     

    Morningstar.lt (GBP):

     

    YTD: 13.52

    3 metai: 22.19

    5 metai: 11.44

     

    Gal kas galėtų paaiškinti, kaip gali atsirasti tokie dideli skirtumai, bei kaip tiksliai palyginti skirtingų fondų rezultatus, jei ne to paties fondo rezultatai skirtingose duomenų bazėse skiriasi?

    Beje, tiek morningstar.co.uk , tiek morningstar.lt šiuo atveju grąža išreikšta GBP valiuta - "Trailing Returns (GBP)", tai, kaip spėju, tai rodo fondo grąžą, jei investuotojas kasmet ją sektų ne fondo valiuta (EUR), bet GBP? Jei taip, tai rezultatai nuo bloomberg ar seb.lt skirtųsi dėl nuolat kintančio valiutų kurso, bet tiek morningstar.lt, tiek morningstar.co.uk, grąža sekama GBP ir vistiek abejose duomenų bazėse ji skirtinga.

  19. "Ką daryti, kur kreiptis" - eiti į google ir rašyti – "harrasment/bullying at work UK". Ir štai info iš citizens advice:

    https://www.citizensadvice.org.uk/work/discrimination-at-work/common-situations/discrimination-at-work-bullying-and-harassment/

    Dar geras dalykas yra kreiptis į advokatus, kurių UK yra pilna dirbančių no win no fee principu. Pasikalbėk su jais, paaiškink kokios būna situacijos ir matysi, ar galima ką prisiteisti.

  20. Buvau pastebėjęs Paskolų klubo žinutę, kad nemokias paskolas perdavus į teisminį procesą per 5metus yra tikimasi išieškoti virš 75proc. nuo skolintos sumos (realus išieškojimas prasideda po 12-14mėn, kai įvyksta teismo procesas, dokumentų perdavimai ir pnš.) Gal kas nors, kas jau esatę pralaikę nemokias paskolas gana ilgą laiką, galėtų pateikti savo nuomonę dėl tokio teiginio? Ar kaip sekasi su išieškojimais kitose platformose? Bei ar visose platformose yra galimybė parduoti paskolas, kurioms jau vyksta teisminiai procesai ir kiek procentų nuo negrąžintos skolos dalies galima atgauti tokiu būdu?

  21. Koks tikslas antrą temą kurti apie tą pačia problemą? Per 30 metų žmogus, manau, turėtų išmokti savarankiškumo, savo galva galvoti ir pats sprendimus priimti, o ne skėsčioti rankomis. Ir išvis ką ta "prestižinė" įmonė tau reiškia? Kiek žmonių žinau dirbančių tavo supratimo "prestižinėse" įmonėse, tai visas tas prestižas vien tame, kad galėtų aplinkiniams "pasigirti" kokioje jau geroje organizacijoje dirba ir taip savo savivertę nors kiek pakelti prieš aplinkinius (kas yra visiškas absurdas). Dar jei kaip sakai, tavo sena svajonė yra padirbėti užsienyje tai išvis, anglų kalbą mokant, jokių kliūčių tam nėra, nors ir kas pusmetį vis kitoje šalyje darbuotis.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...