Pereiti prie turinio

Virgilijus

Nariai
  • Pranešimai

    0
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Virgilijus sureagavo į ekiskis Marketingas man ir tau...   
    Panagrinėsiu savo verslo idėjos marketingo pusę, gal kam nors padės planuojant savo verslą, o reklamos asai perskaite mano sapaliones gal padės man ji pagerint bei sustiprint. Mintys bus išdestytos gan padrikai, nes marketingo plano dar nesu užbaiges, o tik susidėliojas mintis ką rašysiu jame.
    ¤ Žinau, kad už puikią veiklą, puikius produktus ir puikias paslaugas iš rinkos gausiu puikų pelną. Mano prekybos tikslas bus įtikinti klientus, kad įsigiję prekę jie pasijus daug geriau, nei jaustųsi turėdami pinigus, kurių reikia prekei nupirkti. Nuolat galvoju, kaip galėčiau pateikti savo produktą, kad mano būsimi klientai pajustų poreikį jį įsigyti. Ir kokias problemas jis galėtų išspresti.
    ¤ Pakolkas tirdamas investicinę "dirvą" sužinojau, kad vienintelis būdas turėti įtakos kitam žmogui - šnekėti apie tai, ko nori jis (aptariant kaina ir kokybe) bei parodyti jam būdą, kaip jam to siekti. Žinau, kad giliausias žmogaus troškimas yra jausti asmeninį, finansinį ir emocinį saugumą.
    ¤ Kas link kainos nustatymo tai nereikia pamiršti, kad kainas kažkas nustatė, todėl kažkas gali jas ir pakeisti, nes kaina mažai susijusi su objektyvia realybe, o gamybos išlaidos dažnai beveik visiškai nesusijusi su jos pardavimo kaina. Daikto vertę lemia tik tai, kiek žmogus už jį mokės prekės įsigijimo akimirka remiantis savo susidaryta nuomone, jausmais ir aplinkoje sklandančiu požiūriu. Visa tai žinodamas akcentuosiu, kad mano kaina yra reali pasekmė už sukurta produktą, o ne muilo burbulas.
    ¤ Kokybė dar vienas mano konkurencinis privalumas, kuria vertintu mano pirkėjai ir būtų pasirengę už tai mokėti.
    ¤ Mano nuomone reklaminės kampanijos paskirtis yra unikalus prekės pasiūlymo būdas. Šiuo būdu siekiant kelti savo verslo reputacija kaip įmonės kuriai klientų poreikiai, visuomenės gerovė ir žemės išsaugojimas būtų aukščiau nei besaikis pelno troškimas ir kūrimas.
    Nes norėdamas, kad produktas rinkoje sėkmingai pirmautų, turiu tūrėti konkurencinį privalumą. Mano atveju tai bus: priimtina kaina, aukšta prekių kokybė ir kitoks požiuris i klientus, kur svarbus abipusio pasitikėjimo ryšys tarp pardavėjo ir pirkėjo, nes sėkminga prekyba turi būti paremta abiems pusėms naudingais rezultatais, o ne vienos pusės aferišku noru gauti pelno išnaudojant žmogaus silpnasias vietas.
    -
    P.S - kai užbaigsiu rašyti marketingo planą būtinai pasidalinsiu su jumis. Visu jūsų nuomonės yra labai laukiamos. Tad nepagailėkit minutes kitos ją išakyti čia.
  2. Patinka
    Virgilijus sureagavo į Mynde Spalvų marketingas   
    Kadangi pagaliau atsirado mano jau seniai laukta forumo skiltis, iš karto kilo noras šią skiltį papildyti įdomia informacija. Taigi, pabandysiu panagrinėti kažką įdomesnio ir neįprasto. Kaip jau supratote iš temos pavadinimo, bandysiu šiek tiek pakalbėti apie spalvas – kam tai reikalinga, kokia jų reikšmė versle bei pateiksiu keletą patarimų kaip būtų galima tai panaudoti ir ko reikėtų vengti.
     
    Straipsnį norėtųsi pradėti šūkiu, kuriuo remiasi Spalvų Marketingo Grupė (The Color Marketing Group): „Spalvos parduoda, o tinkamai parinktos spalvos parduoda geriau“.
     
    Taigi, ar kada pagalvojate, kokias spalvas renkatės savo marketingo žinutei, internetiniam puslapiui ar paprasčiausiai vizitinei kortelei? Dėl kokių priežasčių Jūs pasirinkote būtent tokias spalvas? Taip pasirinkote todėl, kad Jums pačiam patiko tokios spalvos, ar pasirinkote dėl marketingo žinutės pobūdžio? Nors gražus žinutės vizualinis apipavidalinimas yra labai svarbu, tačiau būtina žinoti, jog skirtingos spalvos skatina skirtingas žmonių, kurie mato jūsų žinutę, reakcijas. Taigi, ar Jūs esate tikri kokią informaciją Jūsų žinutė perduoda?
     
    Dažnai būna sunku patikėti, kad spalvos gali turėti kokią nors įtaką mūsų kūnui ir protui. Tačiau mokslininkai žino, kad spalvos gali įtakoti mūsų kūno fiziologiją bei protinę būseną. Wohlfarth and Sam atliko eksperimentą su 14 neįgalių vaikų. Jie buvo apgyvendinami skirtingų spalvų aplinkose. Pastebėta, kad skirtingose aplinkose užfiksuotas gana ryškūs kraujospūdžio pasikeitimai bei agresyvaus elgesio kaita. Iš šio tyrimo buvo nustatyta, kad spalvos stimuliuoja mūsų nervinę sistemą ir iššaukia įvairias emocines būsenas.
     
    Marketingo tyrimai rodo, kad daugiau nei 80% vizualios informacijos yra susieta su spalvomis. Kitaip sakant, spalvos perduoda reikiamą informaciją. Pavyzdžiui, ar pastebėjote, jog dauguma greito maisto restoranų naudoja ryškiai raudoną ir oranžinę spalvą? Ir tai yra daroma visiškai neatsitiktinai, nes tyrimai parodė, kad šios spalvos skatina žmones greitai pavalgyti ir išeiti – o šito kaip tik ir trokšta visi greito maisto restoranai. Taip pat nenuostabu, kad suaugusiųjų puslapiuose vyrauja raudona ir juoda spalvos. Manoma, jog šios spalvos turi seksualinį potraukį.
     
    Taigi, prieš pradedant kurti kažkokią marketingo žinutę, labai protinga būtų pasidomėti spalvų psichologija. Nesvarbu ar tai vizitinė kortelė, lankstinukas, internetinis puslapis, plakatas ar kažkas kita. Spalvos jūsų siūlomai medžiagai suteikia ne tik išvaizdą, bet įtakoja ir mūsų visų elgesį. Todėl būtina žinoti kokią įtaką parinktos spalvos gali turėti tikslinei auditorijai.
     
    Virtualioje aplinkoje spalvos turi dar didesnę reikšmę. Kadangi internete beveik nėra galimybės bendrauti su klientu "akis į akį“, viskas vykstą per vizualinę terpę. Žodžiai naudojami jūsų internetiniame puslapyje turi didžiausią reikšmę jūsų klientams. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad spalvos taip pat yra labai svarbu. Jūsų svetainės fonas, teksto spalva, antraštės ir pan. gali turėti rimtos psichologinės įtakos jūsų svetainės lankytojams. Suprasdamas spalvų psichologiją puslapio savininkas savo svetainę gali padaryti dar patrauklesnę akiai bei sukurti įsimintiną prekinį ženklą. Tinkamos spalvos pasiunčia tinkamas žinutes klientui ir patraukia dėmesį ten kur reikia.
     
    Yra atlikta daug įvairių tyrimų siekiant išsiaiškinti spalvų poveikį žmogui. Štai keletas faktų iš kai kurių tyrimų:
     
    • Seulo tarptautinėje COLOR EXPO 2004 parodoje atliktas tyrimas parodė, kad 92,6% apklaustųjų daugiausia dėmesio skiria produkto išvaizdai, 5,6% - lietimo pojūčiui ir tik 0,9% - klausai ir uoslei. Vėliau apklausus kokią įtaką renkantis produktą turi spalva, net 84,7% apklaustųjų teigė, kad spalva turi didžiausią įtaką.
    • CCICOLOR nustatė, kad žmogus pasąmonėje susidaro įspūdi apie kitą žmogų, aplinką ar produktą pamatęs jį per pirmas 90s. O nuo 62% iki 90% šių įvertinimų buvo remiantis vien spalva.
    • Loyola universitetas nustatė, kad tinkamų spalvų parinkimas padidina prekinio ženklo žinomumą iki 80%.
    • Psichologai nustatė, kad spalvos skatina smegenų darbą ir padeda geriau įsiminti matomus dalykus. Spalvotas vaizdas žymiai lengviau įsimenamas, nei toks pat vaizdas, tačiau juodos ir baltos spalvos.
    • Spalvos pagerina skaitomumą – 40%, išmokstamumą – nuo 55% iki 78%, o supratimą – 73%.
     
    Taigi, kokią reikšmę vis dėlto turi tos spalvos? Žemiau pateikiamos keletas pagrindinių spalvų aprašymų, nors jų yra daug daugiau. Taip pat reiktų žinot, kad visos spalvos yra skirstomos į 3 grupes: neutralios, šiltos ir šaltos.
     
    Neutralios spalvos:
     
    • Juoda. Ši spalva asocijuojasi su valdžia ir galia, stabilumu bei jėga. Taip pat ši spalva siejasi su intelektu, elegancija, rafinuotumu, gundimu. Juodi drabužiai žmones lieknina. Kartais ši spalva siejama su blogiu bei mistika. Juoda – yra labai rimta spalva, kuri iššaukia stiprias emocijas; per daug juodos spalvos gali sukrėsti žmogų.
     
    Patartina šios spalvos naudoti nedaug, tik mažuose plotuose, nes tai gali sietis su depresija. Ši spalva tinkama taikant į aukštuomenės rinką arba siekiant sudominti jaunimą, pasitelkiant mistiniu įvaizdžiu. Taip pat patartina kartu naudotis dar vieną, kokią „stiprią“ spalvą, tam kad klientui sukelti teigiamus jausmus.
     
    • Balta. Daugumai ši spalva asocijuojasi su tyrumu, nekaltybe (vestuvių suknelė), jaunyste, švarumu (daktarai su baltais chalatais), saugumu. Taip pat ši spalva simbolizuoja neutralumą arba spalvų nebuvimą. Rytinėje pasaulio dalyje daug kur balta siejasi su rytu. Taip pat kai kuriuose rytų šalyse ji siejama su mirtimi.
     
    Patartina šią spalvą naudoti kaip foną, nes išryškina kitas spalvas. Balta spalva atspindi šviesą ir dauginasi, taip sukurdama įvaizdi, jog aplinka atrodo didesnė, nei iš tiesų yra. Balta spalva kaip ir neturi jokio neigiamo poveikio internetiniam puslapiui, nebent beveik visa svetainė būtų baltos spalvos.
     
    • Pilka. Ši spalva asocijuojasi su praktiškumu, amžinybe, solidžiais dalykais gyvenime, konservatyvumu, saugumu, branda. Per daug pilkos nekelia jokių jausmų, tačiau panaudojus ją protingai produktui prideda solidumo. Pilki atspalviai ar šešėliai siejasi su senatve, mirtimi, depresija, niūrumu.
     
    Patartina šią spalvą naudoti taupiai. Tai suteikia pasitikėjimo bei paryškina kitas spalvas.
     
    • Ruda. Ši spalva dažniausiai siejama su patikimumu, stabilumu bei draugyste. Tai yra žemės spalva ir asocijuojasi su natūralumu bei organiškumu. Tačiau Indijoje ši spalva reiškia gedulą.
     
    Šią spalvą patartina naudoti siekiant sudaryti patikimo ir sąžiningo įvaizdį.
     
    Šiltos spalvos:
     
    • Raudona. Jei norite atkreipti dėmesį naudokite šią spalvą. Raudona yra energinga spalva. Ji siejasi su judesiu bei susijaudinimu. Žmonių, apsuptų šia spalva, širdis plaka vos vos smarkiau bei šiek tiek užgniaužia kvapą. Ši spalva visiškai netinka vaikų kambariui, kad sujaudintų žmones. Vilkint raudonus drabužius, jūs būsite labiau pastebimas. Ši spalva simbolizuoja gyvenimą, todėl nuotakos Kinijoje vilki tokios spalvos rūbus. Taip pat raudona yra siejama su aistra, seksu, greičiu, pavojumi.
     
    Šią spalvą nepatartina naudoti per daug, nes gali erzinti lankytoją. Tačiau parinkus tinkamą vietą šiai spalvai, gali duoti labai daug naudos. Raudoni objektai stimuliuoja žmonės imtis tam tikrų veiksmų.
     
    • Rožinė. Tai yra tikroji meilės spalva. Tai labiausiai raminanti spalva iš visų. Dauguma nusikaltėlių yra pasodinami į kalėjimus, kur vyrauja šita spalva, nes tyrimai rodo, jog rožinė spalva sekina bei užgniaužia agresiją. Ši spalva siejasi su romantika, lengvumu, švelniais jausmais.
     
    Patartina naudoti, kai norite apeliuoti į kliento rūpestingumą bei jo romantiškąją pusę.
     
    • Geltona. Tai linksma saulės spalva, kuri siejasi su juoku, džiaugsmu bei geru laiku. Žmogus apsuptas šia spalva jaučiasi optimistiškai, nes smegenys tada išskiria daugiau serotonino, dėl kurio žmogus ima jaustis geriau. Ši spalva pagreitina metabolizmą bei sukelia kūrybingų minčių.
     
    Patartina naudoti, norint, kad puslapis atrodytų šviesesnis bei ryškesnis. Geltona taip pat paryškina kitas spalvas.
     
    • Oranžinė. Ši spalva susijusi su laimingais laikais, linksmomis bei aktyviomis dienomis, šiltais bei organiniais produktais. Taip pat oranžinė siejama su ambicijomis ir visiškai nieko neturi bendro su ramybe.
     
    Ši spalva tinka svetainėms apie maistą. Ji skatina žaismingumą, todėl tinka puslapiams susijusiems su įvairia aktyvia veikla. Taip pat labai tinka puslapiams skirtiems vaikams.
     
     
    Šaltos spalvos:
     
    • Mėlyna. Ši spalva yra viena mėgstamiausių didžiajai daliai žmonių. Ši spalva sudaro nemažą dalį mus supančio pasaulio (dangus, jūros, vandenynai..). Mėlyna spalva žmogų ramina, tačiau tai daro ne visi atspalviai. Dažnai miegamuosiuose vyrauja ši spalva, nes ji asocijuojasi su ramybe bei poilsiu. Per daugybę amžių mėlyna susieta su tvirtybe, patikimumu, išmintimi, lojalumu. Darbuotojų produktyvumas dažnai būna geresni, kai jie dirba supant mėlynai spalvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad sunkumų kilnotojas mėlynoje sporto salėje gali iškelti didesnį svorį nei tai daro paprastai. Tai galioja visoms sporto šakoms.
     
    Ši spalva internetiniam puslapiui suteikia formalumą. Protingai parinkta mėlyna spalva suteikia pasitikėjimą jūsų verslu. Tačiau panaudojus jos per daug klientui gali kilti daug dvejonių.
     
    • Žalia. Ši spalva siejasi su augimu, gamta bei pinigais. Raminanti spalva, kuri suteikia teigiamas emocijas. Ligoninės dažnai naudoja šviesiai žalią spalvą, nes ji ramina pacientus. Ji taip pat siejasi su pavydu, sėkme, dosnumu bei vaisingumu. Tradiciškai ši spalva simbolizuoja taiką, harmoniją, palaikymą bei subalansuotą energiją.
     
     
    Ši spalva tinka internetinėms svetainėms apie pinigus, finansus. Taip pat tinka puslapiams susijusiems su kokiu nors augimu. Patartina šią spalvą naudoti, norint paskatinti lankytoją paspausti ant nuorodos ar nupirkti siūlomą produktą.
     
    • Violetinė. Ši spalva siejama su turtais, gerove, rafinuotumu, mistika. Ji stimuliuoja tas smegenų dalis kurios padeda problemų sprendimui. Ši spalva labai populiari tarp jaunų paauglių merginų.
     
    Kuriant internetinius puslapius dažniausiai yra taikomi 3 pagrindiniai spalvų parinkimo būdai:
     
    • Monochrominė spalvų schema – kai naudojama viena spalva ir skirtingi jos atspalviai. Taip svetainė atrodo tvarkinga ir gana įdomi. Tokia svetainė yra raminanti bei traukiantį akį, ypač kai naudojami mėlynas ar žalias atspalviai.
    • Papildomos spalvos schema – kai naudojamos dvi visiškai priešingos spalvos (pvz, rožinė ir žalia). Taip šilta spalva susimaišo su šalta, todėl dažnai tampa labai patrauklus dizainas klientui.
    • Triguba spalvų schema – kai naudojamos trys spalvos vienodai nutolusios viena nuo kitos spalvų rate. Ši schema dažnai būna populiari tarp internetinių puslapių dizainerių nes taip parinktos spalvos yra harmoningos.
     
     
    Norint sėkmingai parinkti tam tikras spalvas ruošiamam projektui, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Toliau pateiksiu keletą pagrindinių patarimų, kurie gali labai pasitarnauti Jums, siekiant parinkti tinkamas spalvas:
     
    • Pažinkite savo rinką. Ar tai azijiečiai (tinkamiausia spalva raudona)? Ar tai olandai (tinkamiausia oranžinė spalva)? Ar tai jauna auditorija? Koks amžius? Aukštos ar žemos pajamos? Vyriška ar moteriška auditorija? Afroamerikiečiai ar baltaodžiai? Privalote kalbėti jų kalba, jei norite užmegzti kontaktą.
    • Ištirkite rinką. Jei tikrai norite padidinti savo produkto patrauklumą, būtinai išanalizuokite rinką. Padarykite keletą skirtingų dizaino versijų ir išbandykite jas, ir stebėkite kuris variantas yra patrauklesnis.
    • Stebėkite mašinų pramonę. Automobilių gamintojai išleidžia milijonus, tiriant, kurios spalvos yra patraukliausios. Visiems naujausiems ir perkamiausiems modeliams yra parinktos spalvos, atliekant sudėtingus tyrimus. Labiausiai jautri spalvai yra „Lexus“.
    • Naudokite „saugias“ spalvas. Jei neturite reikalų su labai stipriu prekiniu ženklu, likite prie „saugių“ spalvų. Violetinė ir oranžinė spalvos niekados neturės tokį teigiamą poveikį kaip mėlyna ar žalia.
     
    Kągi, tikiuosi šis straipsnis bus naudingas šio forumo nariams ir atsiras tokių žmonių, kurie sužinos kažką naujo.
     
    Jei norite šį straipsnį patalpinti kur nors kitur būtinai susisiekite su manimi.
  3. Patinka
    Virgilijus sureagavo į bratkax Darbas nuo pradžios iki pabaigos - nesustok kelyje   
    Ne paslaptis, kad geros idėjos turėjimas ir sugebėjimas ją įgyvendinti, ar pakankamo biudžeto turėjimas dar negarantuoja, kad darbai bus užbaigti ir projektas išvys dienos šviesą. Ypač tai aktualu tada, kai daugumą darbo atlieki pats. Nuovargis, mažėjanti motyvacija, naujos idėjos, užgožiančios dabartinę - pagrindiniai dalykai, trukdantys susikaupti ties pagrindiniu tikslu. Šiame straipsnyje pabandysiu parašyti keletą patarimų iš savo patirties, tikiuosi jie padės tiek pradedantiesiems tiek jau ir kažko pasiekusiems. Kalbėsiu apie internetinio puslapio - projekto kūrimą, tačiau patarimai gali tikti ir kitoms sritims.
     
    Visų pirma, nepradėkite projekto įgyvendinti vos sugalvoję jo idėją. Išvystikite ją, apgalvokite, kokių būtent funkcijų reikės ir kokių ne jūsų puslapiui. Kai idėja tik šauna į galvą, ji atrodo labai gera ir dar nespėjame pradėti analizuoti trūkumų. Gali būti, kad jau pradėjus programuoti puslapį bus susidurta su kokia nors esmine klaida, griaunančia visą idėją, todėl ją reikia gerai apmąstyti. Be to, pradėjus iškart dirbti atsiranda vis naujų ir naujų mini-idėjų/patobulinimų, kurie gadina visą grafiką, kertasi su jau padarytais sprendimais ir t.t. Būtent dėl to visas funkcijas reikia atsakingai suplanuoti iš karto prieš pradedant. Juk mašinos irgi nekuria vietoje, surinkę važiuoklę negalvoja, kur čia dabar užkelti rėmą, o gal dar geriau papildomą baką pridėti, o, dar gi čia galima patobulinti formą rėmo ir t.t. Viskas jau yra brėžiniuose. Tiesa, tikrai nesmerkiu atnaujinimų ir patobulinimų, bet tam yra Versija nr. 2, padedanti išvengti pragaištingo įsisukimo į nebaigtų darbų karusėlę.
    Dažnai projektai mišta todėl jog juos norima PERNELYG stipriai išblizginti. Tas blizginimas ir "tobulybės" siekimas tampa savotiška manija. Ir kai pagaliau tas projektas būna išblizgintas paaiškėja jog kažkas jau aplenkė. Kita blogybė jog "blizginant" galima netgi nueiti ne ta linkme, kurios reikia vartotojams.
    rufas
     
    Toliau reikia apskaičiuoti savo galimybes. Dažnas pradeda savo pirmąjį projektą su nedideliu biudžetu, todėl daugybę darbo atlieka pats. Čia reikia gerai pamatuoti savo gebėjimus - ar tikrai užteks žinių suprogramuoti veikiančią sistemą, ar bus pritaikytas gražus vartotojams (būtent vartotojams, nes pačiam jis gali būti gražesnis dėl kompetencijos stokos toje srityje arba tiesiog todėl, kad ir pelėdai savo vaikai gražesni) dizainas, ar sugebėsi panaudoti teisingą strategiją reklamoje ir t.t.
     
    Mini testukas "Ar aš turiu kiaušus projektui sukurti?" (Ar moki galima pakeisti į ar turi žmogų kuris tai galėtų padaryti).

    Ar gaudaisi internete ir supranti, koks yra šių dienų vartotojas?
    Ar gaudaisi beužkariaujamoje srityje?
    Ar moki programuoti?
    Ar moki nupaišyti dizainą?
    Ar moki jį sukoduoti?
    Ar moki suprogramuoti reikiamą sistemą?
    Ar sugebėsi prižiūrėti projektą ir prireikus atnaujinti ir taisyti klaidas?
    Ar žinai, ką darysi, kai problemos bus per sudėtingos tau? (Netikėta DDOS, persikėlimas į kitą serverį, jo konfigūravimas).
    Jei sieki pelno, ar turi aiškią viziją, iš kur jis bus?
    Ar turi pakankamai resursų ir idėjų, skirtų projekto reklamai?
    Ar tavo biudžetas pakankamas? (Skaityti žemiau).

     
    Kaip pastebėjote, galimybių skaičiavimas neužsibaigia ties darbais. Kaip sakoma, devyni darbai vienu metu = nei vieno gerai atlikto. Todėl 9 atvejais iš 10 net ir labiai gabiam visų galų meistrui gali prireikti pagalbos iš šalies - dizainerio, koduotojo ir panašiai. O tai reiškia, kad teks tuštinti kojinę, kurioje guli projekto biudžetas. Būtent dėl šios priežasties reikia gerai susiplanuoti savo finansus. Be būtinų dalykų (domenas, hostingas, programavimas, dizainas, reklama) dar reikia pasilikti ir nenumatytiems atvejams. Be to, nereikia pamiršti, kad puslapis pats savęs neišreklamuos, todėl reikia atriekti gerą pyrago dalį ir reklamai.
     
    Kai planai baigti, prasideda sunkūs darbai. Čia pateiksiu keletą patarimų darbo arkliukams, kurie padės ariamą vagą išlaikyti tiesią ir sėkmingai pasiekti lauko galą. Paprasta kaip viens du trys!
     
    Viens - susidaryk detalų darbų planą. Planą susidaryk visų darbų iš karto, o ne kiekvieną dieną prieš pradėdamas dirbti - tik taip matysi bendrą pasistūmėjimą į priekį. Kai atlikęs tam tikrą viso darbo dalį turėsi kur padėti varnelę, ne tik nepasimesi darbų tvarkoje, bet ir įgysi pasitikėjimo ir motyvacijos, matydamas savo progresą. Kai darai darbus neorganizuotai, mėtaisi nuo vieno prie kito, pradeda atrodyti, kad niekur nejudi ir su kiekvieno darbo padarymu jų ne mažėja, bet daugėja.
     
    Du - sek savo progresą, stebėk, ar padarei tiek, kiek šiandien galėjai, o ne tiek, kiek norėjai. Laiku pagauk save benorintį tinginiauti ir užkirsk tam kelią. Gali naudoti taškų sistemą. Pavyzdys (sakykim, planuoji programavimo darbus):
    Komentarų sistema - 5 taškai, like/dislike sistema - 3 taškai, nuotraukų įkėlimo sistema - 7 taškai ir t.t.
    Kiekvieną dieną užsibrėži surinkti 15 taškų ir tai stengiesi įgyvendinti.
     
    Trys - nepervark. Norint kažko pasiekti dirbant sau, tenka atiduoti tikrai daug energijos, bet jei nuolat kirmysi prie kompiuterio nieko nebematydamas aplinkui, gali prarasti susidomėjimą savo idėja ilgam laikui. Todėl stenkis protingai kombinuoti darbą su laisvu laiku ir pramogomis, padedančiomis atitrūkti nuo savo srities. Ir prisimink, kad atsipalaiduoti sėdint Facebooke, paskui tikrinantis paštą, paskui pažiūrint video ir kartojant viską iš pradžių ne pati geriausia mintis. Be to, toks betikslis klaidžiojimas mažina norą dirbti, todėl geriau išjunk Skype ir pamiršk apie paštą, kol dirbi prie projekto. Taip pat stenkis užkirsti kelią persisotinimui - nors turint naują idėją apie ją neretai mąstai dieną naktį, stenkis atsikratyti tų minčių, nes jos nereikalingos, kai nedirbi, o vargina beveik tiek pat. Taip pat nuovargis mažina atsparumą nuolat atakuojančioms naujoms idėjoms, nebūtinai ir pačioms geriausioms. Actimelis čia nepadės, tad patariu tas idėjas tiesiog užsirašyti ir atsidėti į skrynutę "vėliau...".
     
    Kada paleisti projektą į dienos šviesą - štai kur klausimas. Dažnas gali sakyti "dabar" arba "trečiadienį po pietų, kai simpsonus pažiūrėsiu". O teisingas atsakymas - "tada, kai jis pilnai atliks tai, ką ir turi atlikti". Vietoj to, kad pusę dienos kurtum gražų "under construction" puslapį su skaičiuokle iki atidarymo laiko, kurį paskui tikriausiai vis tiek reikės nukelti, nukreipk savo jėgas į pagrindinius darbus ir pasistūmėk dar keliais procentais link pergalės. Atidaryti savo projektą gali tik tada, kai jis bus pratestuotas ir pilnai veiks pagal tavo idėją. Negali būti jokių "čia dar nieko neįkelta, nes puslapis naujas, bet jūs būkit aktyvus ir komentuokit". O paskui pagalvė šlampa nuo ašarų galvojant, kodėl čia visi rėkia ant manęs sakydami, kad projektas nieko nevertas ir antrą kartą nebeateis. Taip tik prarasi motyvaciją dirbti toliau.
     
    Kai projektas jau bus išblizgintas ir paleistas, teks gerai padirbėti jį populiarinant. Pagrindinė klaida, kad daugelis čia ir sustoja - padaro projektą, nuperka šiek tiek reklamos ir laukia, iš kurios pusės čia ta laimė ateis. Žvaigžde per dieną netapsi (na, jei neminėsime YouTube), todėl teks sunkiai dirbti, kol projektas įsivažiuos. Neapleisk jo pagrindiniu momentu! Būtent pradžioje reikia aktyviai reklamuotis, palaikyti gyvybę pačioje svetainėje, spręsti iškilusias problemas. populiarindamas vieną iš savo projektų praleidau daugybę laiko, tačiau galų gale jis su kaupu atsipirko. Tiesa, pakenčiamo atsipirkimo teko laukti apie tris mėnesius. Bet dabar to tikrai nesigailiu ir suprantu, kad tada galėjau lengvai sustoti ir prarasti didžiulę galimybę.
     
    Ir pabaigai, kai projektas jau bus veikiantis nemažai laiko, gali atsitikti taip, kad jis atsibos. Visiems taip būna - tiesiog tingisi jį prižiūrėti ir dažnai jis pradeda merdėti. Tokiu atveju reikia prisiversti kartas nuo karto atsinaujinti arba pagalvoti, ar nevertėtų priimti papildomų pajėgų - moderatorių, administratorių. Net jei jie ir reikalaus papildomo atlygio, galbūt tai padės gauti didesnes pajamas nei iš stovinčios vietoje svetainės.
     
    Sėkmės darbuose! Nesustokite pusiaukelėje, nes galbūt kelias veda į ten, kur net patys nesitikėjote!
    Mėlynos vietos - atnaujinimai straipsnyje. Jei turite kokių patarimų iš savo pusės - būtinai pridėsiu ir juos.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...