Pereiti prie turinio

Interesantas02

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    298
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Interesantas02 Pranešimai

  1. "Learn SEO" gūglėj ir begalė labai gerų straipsnių. Lietuviškai naujausių žinių nerasi nes jos atsiranda vykdant didelio masto tyrimus, mūsų rinkai net neapsimoka (ar vos apsimoka) blogų rašyt tai kokie ten tyrimai.. O dėl kursų tai pačiam žinot. Nauda ten bus bent tai, kad susikaupęs sėdėsi, klausysi, gal susipažinsi, paklausi kokių kvailų klausimų, kurių neitų išsigūglint. Manau naudinga bus jei jau čia klausi kaip išmokt seo

  2. Manau, kad atsakytų kas efektyviai, rektų ir nusimanyt tavo treidinime (ko, pvz. aš nenusimanau). Kas ten per įrankiai (duomenys), kad per duombazė. Ką reiškia "screeninti"? Šiaip, lengviausia Ruby, Phyton ar Javascript. Pats turbūt daryčiausi Javascript, nors ir Ruby ir Phyton gal labiau tinka čia, bet Javascript spėju labiau dokumentuota būtų bei ir šiaip, visur ji dabar, pilna modulių visokių ir pan. Ir kaip jau rašė, garantija kažkas jau turi tai pasidaręs. Tik paieškot reikia (ir žinot kaip panaudot ką radai :)

  3. Knyga įdomi, gan gerai parašyta, tema aktuali, būtinai reiks perskaityt. Keista, kad dykai duodi. Nors gal darysi antrą leidimą / papildymą. Pvz. ką darytum kitaip jei atsuktum laiką. Nes man keisčiausia, kad išvis kreipeisi į angelus. Turint įmonę, dvigubinančią apyvartą kas met (spėju ir pelną), manau logiškiau būtų kreiptis į konsultantus, teisininkus, buhalterines įmones ar išvis samdyt plėtros direktorių, su teisininkų paruošta sutartim - nepadaro tikslų, ate ir viskas.

     

    O iš esmės, dalinai pats kaltas esi - knygoj mačiau du teiginius (tik kalba kitaip buvo):

    - Man patinka tai ką darau ir kitų veiklų negaliu apsiimt;

    - Noriu užkariaut pasaulį, tapt didele įmone.

     

    Tie du, iš esmės nesuderinami. Kaip tu būsi dideliu nežinodamas mokestinės sistemos, teisinių vingių, DK ir pan.? Nebent labai patikimą žmogų turi tame, kas retenybė.

     

    Visgi, istorija gera, manau gali gerai iš jos dar išspaust, akd ir vesdamas mokymus, kitas knygas leisdamas. Tik pasitarčiau su teisininkais ar tiesiog išimčiau vardus, pabrėčiant, kad pagal tikrus faktus.

  4. Man tai pilnai pakaktų standartinės piniginės jei būtų tokia kokios man reikia - iš esmės koretelių ir monetų dėtuvė, su galimybe kaip nors prasiplėst (pvz. plona dalis, kurios šiaip nesijaučia, bet ji atsisega / išsilanksto), kad tiltptų grynų kupiūrų nes būna juk perki ką nors tai reikia nuimt sumą, kurios labai nenorėtum pamest ar a4 lape nešiot :) Kortelių irgi minimum 7 kokios - teisės, banko dvi, nuolaidų MIN 5. Monetų irgi būtina - arbatai palikt, plovyklai nusipirkšt. Tai iš esmės norisi mažos ir talpios :) Gal kokį ir GPS kaip rašė, būtų šaunu ar bent kokį pypsiuką, kaip ant raktų turėjęs - eini švilpauji po namus ir tie pradeda pypsėt. Elementaru ir labai patogu. Kad rodytų likutį ar pavedimus darytų tai nžn. Nelabai. Kontrolė visa vykdoma iš telefų ir abejoju ar norės ją skaidyt žmonės. Likutį rodyt gaaal, bet man asmeniškai irgi nepatiktų. Nebent jau ten pirštų antspaudai būtų ir pan. tai jau kosmosas kainos atžvilgiu. Dar niuansas dėl drabužių išenių, dabar pamaniau, kad toji mano didelė ir nemėgstama piniginė puikiai telpa į kišenes, t.y. tvirtai laikosi, tiek striukių tiek kelnių. Tai jei mažesnė būtų, galimai iškrist galėtų pasilenkus. Tai jo. Sėkmės

  5. o tai be android aplikacijos neįmanoma, nes kolkas norėčiau tik web sprendimo

     

    Įmanoma, aišku. Kaip suprantu user experiance nerūpi labai, svarbu veikia, tai užmetus akį, reiktų:

     

    var watchID = navigator.geolocation.watchPosition(function(position) {
     do_something(position.coords.latitude, position.coords.longitude);
    });
    

     

    Ir tada kokį NoSleep.js naudot. Tai jeigu čia sau ar kokiam device'ui pasidaryt, būtų easy gan, bet jei jau reiktų pritaikyt įvairiom situacijom (įrenginiams) tai net ir šitas paprastas sprendimas išsipūstų laiko (ir eurų) prasme. Grubiai primetus, paprastąjam variantui, nuo 200 eur sąmata būtų (bet nežadu dabar nieko, nesigilinau kaip ten kas darytis turėtų. Jeigu domintų, sąmatą galėčiau pateikt. Visgi, vienam ar keliem device'ams, labai tikėtina jokių mėnesinių sumų daugiau nereiktų mokėt - host'as ir pan).

  6. Nejaugi nėra forume žmogaus, kuris už pinigus sugebėtų tai padaryti?

     

    Tai aiškų atsirastų. Galėčiau ir aš. Daryčiau mobile Appsą, Real time duombazę, duombazės kokį tai procesorių, kuris traukia info ir ją apskaičiuotą pateikia frontendui, administracinę panelę. Daug reikalų, daug pinigų.

     

    Galima būtų ir papigiai ieškot sprendimo, bet čia jau PM jei domina, su daugiau info, jei įmanoma.

  7. Įdomus klausimas. Pirma mintis, kad turbūt ne, bet verta pagūglint ar Google turi tokį dalyką kaip "negative meta keywords", ir paaiškėja, kad ne. Ir visai logiška nes jei rašo žmonės apie tavo restoraną kaip blogiausią VIlniuje, tu kaip to restorano savininkas, galėtm save ištrint iš Googlės ir ji nepateiktų naršytojams aktualios info. Tai jei tokia tavo ir bėda - esi vaizduojamas neigiamai, išeičių reiktų kitur ieškot. Jei ne, būtų įdomu sužinot, kodėl to nori. Gal čia XY problema ir sprendimas būtų kitur.

     

    (pvz dėl restorano gal ir ne geriausias, bet supranti apie ką čia)

  8. Bet kalbant apie PHP ir jo framework'us, tai jo, geriau išmokt patį PHP, OOP, o tada jau lįst prie framework'ų.

     

    Turėčiau suprast, kad tamsta sako, jog Js neverta mokytis, neva nes ir nemokėdamas, Js karkasus galėsi kodint? Tai rurbūt. Aš Php projekta 'ant durniaus' esu padaręs. Šiaip, konkursui kažkada senai. Viską išsigūglinau, Php buvau nulis. Kokybė? Nžn. Ką noriu pasakyt, kad čia jau biškelį filosofija, bet visada būsi teisus jei sakysi - mokykis nuo pradžių. Js freimworkai (dirbau su visais pagrindiniais - Angular, AngularJs, React, Vue), yr Javascript. Nori ar nenori tu programuosi Javascript. Taip, Vanilla Javascript, ES6, ES5 etc. Jo, ten kaip jQuery, viskas paslėpta, bet po kapotu lieka tas pats -objektinis programavimas, pagrinde, ir truputis funkcinio. O jei nemoki Js ir kodini Js freimwork'a tai apgaulestauju dėl tavo dalios - daugybės for loop'ų, if'ų, ir DRY. Jau nekalbu apie pačio kodo bjaurumą. Nors, vėlgi, grįžtant prie filosofijos, kas kam - vieni kodą daro gerą, kiti pinigus kala (prastumia tą savo ######ną kodą n kartų brangiau), treti ir viena ir kitą. Tad neteisiu nieko :)

     

    p.s. visos bėdos tiem Js "nemokėtojams" prasidės kai reikės scalint Apps'ą. Tada bus suprasta, kad reikia, praktiškai viską perrašinėt, nes indiškai sukodinta :D

  9. Duosiu trumpą pamokėlę kaip (nesi)mokyti. jQuery...? Neskirčiau jo mokymuisi nė minutės. Ne todėl, kad jis atgyvenęs, bet ką ten mokytis..? O kalbant nuo pradžių, tai ir mokytis reiktų nuo pradžų ( nedarykit mano klaidos). Pradėjau ir aš nuo fraimworkų, bet vis suprasdavau, kad kodinu kaip indas (soris už rasizmą, bet face it). Tai jei nori mokėt jQuery, turi žinot, kad tai yra Javascript, tad Javascript ir mokykis. Išvis, šiai dienai, tai vienintėlis variantas jei nori neprašaut - Js yra visur. O kai mokėsi ją ir norėsi suprast ką jQueris kažkur reiškia, teliks turėt prieeigą prie interneto ir kelių minučių išsigūglnt. Bet svarbiausia - turi suprast, kad mokymasis yra tavo naujas gyvenimo būdas. Mane tai pradžioj baugino - nu ne jau dabar pastoviai turėsiu vis mokytis..? Bet dabar tai tapo kaip ir norma. Domėtis, norėti tą ar aną išmokt. Kartais anksti ryte atsikeliu, kad galėčiau kažką pažiūrėt / paskaityt, prieš darbą. Jei nežinai ar programavimas tau, manau gan geras indikatoriu, kad tai tau, yra tai, kad matematikos užduočių sprendimas tau teikia / teikdavo nors kiek malonumo. Jei taip, gali būt tikras, kad kodint tau patiks. Jei ne, px. Daryk ką nori :D

  10. "Bet svarbi gera pradzia, tad tiesiog reikia.", pasakė Albinas iš Zarasų ir nusprendė kurti šešiais ratais varomą Porche. Tereikėjo surasti mechaniką, duoti jam 25%-35% (ne sjeigu duotų 40%, negalėtų grąžint kaimynei skolos už malkas) ir pradėt metalų paieškas. Šiaip, geniali idėja - padarius vieną Porche belekiek uždirbt galėtum. Net ir mechaniką pavyktų įkalbint. Pavyks, nujaučiu, ir autoriui / -ei. Sėkmės p.s.. Soris už sarkazmą. Kadang patikta labai skurdi info, leidau sau pafantazuot kas vyksta už kadro.

  11. Iš savo asmeninės patirties žinau, kad tarp kvalifikacijos ir darbo kritikavimo yra koreliacija - kuo mažiau patyręs (pabrėžiu - patyręs, o ne turintis žinių), tuo labiau linkęs rasti kvailų ir nekokybiškų sprendimų kode. Jau pusė metų kaip tokių dalykų projektuose beveik nerandu :D Kalbant apie aroganciją, JAV vieni labiausiai arogantiškų yra fermeriai (http://www.veidas.lt/arogancija-–-ne-visuomet-kompetencija-ir-tikrai-ne-elegancija). Tai galimai daug ką paaiškina - kas iš mūsų nebuvę bulviakasį? :D

  12. Dirbai vienoj didelėj įmonėj ir dabar dirbu mažoj. Iš didelės buvau išmestas nes ale trūksta man žinių. Mažoj įsidarbinau jau sekančią dieną iškart už didesnę algą. Sekančius tris mėn ji pakilo tris kartus. Pats darbas daug malonesnis - įvairesnis, reikalaijantis iššūkių, kolegos daug platesnių pažiūrų, žinių. Pirmoj vietoj vertybių sąraše yra darbo rezultatai, o ne kokie tai "bajeriai" pertraukėlėse - "šiandien dar tik pusę valandos dirbau". Cha cha, kaip juokinga. Nu, graudi patirtis toj didelėj įmonėj. Lyg ir rimta pati, produktai stambūs, bet kažkokie sovietikai (ir visgi nujaučiau tai ten eidamas...) Mentalitetas tiesiog. Patarimas būtų - žiūrėk kas vadovai. Jei apie 50 metų, rizikos laipsnis, kad papulsi į gulagą, smarkiai pakyla. Gal ir deklaruos, kad čia visi savanoriškai kada nori eina į darbą ir pan., bet realiai bijosi net pagalvot ateit 10 val. Tokia paranoja išsivystys ir net psichologui negalėsi paaiškint jos priežasčių. Venk tokių vietų kai velnias kryžiaus, nebent pats kolūkietis - "svarbu gerai šeria, dirbt nereik, ko dar galima norėt?". Nespėsi susivokt, o jau kapi š. koriejietis barškinsi klaviatūrą kompo neįjungęs - svarbu vadovui patinka ir kolegos taip irgi daro :D

  13. Taip, prisipažystu - tingiu ieškoti, nors bandžiau truputį. Dėkui už linką, bet reikia pripažint, kad wikipedia negalima aklai pasitikėt. Klausiau, gal kas žino iš kur apskritai tie standartai ateina (su telekomunikacijom neesu labai susidraugavęs). Ar čia Lietuvos reglamentavimas ar tarptautinis ar kaip? Labai nesinorėtų, kad vartotojas, bandantis prisiregistruoti, negalėtų to padaryt nes turi kokį nestandartinį numerį. Tai jeigu kas žino, nusimano, būtų šaunu jei pasidalintumėt.

  14. Gal kas gali pasidalint oficialia info kokie telefono numerių standartai Lietuvoje? Pvz. mob. numeris 8-612 34567 - 8 skaitmenys (be prefikso) ar 8 5 123456 - 6 skaitmenys be prefikso ir miesto kodo. Šitie, lyg ir pagrindiniai, bet reiktų oficialaus šaltinio tai patvirtinančio. Domina būtent galimi skaitmenų skaičiai, telefono numerio validacijai. Iš anksto dėkoju

  15. Long story short - niekas neatsakys su kuo padarytum greičiau. Priklauso nuo pačio background'o. React yra Js biblioteka, Angular yra Ts framework'as.

    Jei kerti Js, React bus daug greičiau. Pasidomėsi Redux'u ir kaip ir viskas - hands on work. Į Angular reikia daugiau investuot laiko - Ts, Rxjs, na Angular etc.

     

    Manau (neabejoju), kad Angular mažiau populiarus nes ankščiau buvo toks AngularJs - turėjo rimtų bėdų, tad buvo perrašytas ant Typescript'o ir paleistas kaip Angular2. Vėliau buvo Angular4, 5, 6... Manau, dabar atėjo stabilus laikotarpis, t.y. keliant versiją nereks pusės apps'o perrašinėt. Būtent tai ir nužudė populiarumą.

     

    Pats dirbu su abiem jau gerus metus. Susidariusi nuomonė:

     

    Angular pros = React cons

     

    Pros:

    • Dokumentacija gera, viskas vienoje vietoje (didelis privalumas);
    • Kūrėjai patys parinko jų manymų geriausius pattern'us ir man tai patinka. Pvz. Web components, Dependency injection...;
    • State control, dėka Redux'o, buvo React'o privalumas, dabar ir Angular'o. Plius gali savo daryt su Rxjs'u;
    • Kuriant didelę aplikaciją, potencialiai less prone to bugs dėka TS, lengviau implementuojamo automatinio testavimo;
    • Viskas ant lėkštutės - daryk kaip tėvas sako.

     

    Cons:

    • Vis dar didokas bundle size'as. Nors 6 versija lyg ir sprendžia problemą;
    • Appso recompile trinka ilgai (React žaibiškai).
    • Ilgiau trunka išmokti (bet iš kitos pusės, išmoksti pagrinde globalius patternus - išmoksti kokybiškiau programuot);

     

    Dėl jQuery, jo, geriau nenaudok. Apskritai geriau nenaudok. CSS3, HTML5 ir ES6 laikais, jQuery yra miręs reikalas.

  16. Jei internete nerandi gerų šaltinių, siūlau dirbt langų valytoju - 1000 eur į rankas gali padaryt jei ne tinginys. Soris, kad stumiu, bet stebuklų nesitikėk. Objektinio pagrindai tik, viską išgūūglint easy - pasimokink kaip gūglint, eik į stackoverflow. Aišku turi mokėt pačius basic'us - kas iš vis tas objektas. Objektinis yra easy - pažiūrėk funkcinį, gal išvis praeis noras programint. Udemy.com daug gerų pigių kursų - gerai išsirink, nusipirk, konspektuok - pradžioj ir aš taip dariau. O jei kažko nesupranti, svarbiausia suprast esmę - kas ką padaro, o kaip - jei nerandi atsakymo, rasi kažkada. Gal

  17. Nuo "piz2te" iki femail app ? :D O jei į temą tai su femail'sais kita dimensija. Gal ir eitų toks dalykas jei gerai pristatytas (nebūtinai pastatytas...). Bet čia jau rinkodara. Ir ji femail'sams su produktu neturi visiškai jokio ryšio :D Ta prasme, tavo appso privalumai:

     

    * SPAM deletion: Periodiskas SPAMO istrinimas. Karta i menesi.

    * Syncing: galimybe priristi kitus accountus, bei prideti tik moteris kaip draugus.

    * Secret folder: galimybe gautus e-mail issaugoti i secret folder,kad negaletu kiti skaityti

    * Fe-mail Verification Filter: kai moteris nores issiusti laiska, FEMAIL paklaus dar penkis kartus: ar tikrai norite issiusti sia zinute?

     

    Tai pirmą gali išmest. T.y. niekam nesakyt nes čia gali būt netgi minusas :D Kiti punktai manau eitų :D

  18. meistras kuri samdziau, ir sakau bent paprasta popiriuka pasirasom kokie darbai bus ir kiek kainuos. Pasirase, o paskui kita diena sako - cia juokinga, nieks taip nedaro. Sako as apsidraudziu o jis ne :)

     

    Kiekvienas popierius yra draudimas. Kuo detalesnis tuo geresnis. Labai mandri visi žvengt, kol neatšoka tinkas koks ar vėjas pūst per langus nepradeda...

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...