Pereiti prie turinio

baisutis

Nariai
  • Pranešimai

    38
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

baisutis Pranešimai

  1. Sveiki.

     

    Dirbu pagal individualią veiklą, teikiu tam tikrą paslaugą. Tai nėra mano pagrindinis darbas ir pajamos iš jo nėra labai didelės ( iki 10 000 Eurų metams). Kai tik pradėjau teikti paslaugą susigalvojau savo prekės ženklo pavainimą, nusipiešiau logotipą, užsiregistravau .lt domeną tokiu pat vardu kaip prekės ženklas ir laimingai gyvenau 5 metus. Dabar neseniai atsirado nauja įmonė ( mažoji bendrija) pavadinta tokiu pat vardu kaip ir mano prekės ženklas ir teikianti identiškas paslaugas toms kurias teikiu aš, ir jie užsiregistravo domeną, kuris skiriasi tik 1 raide nuo mano. Neseniai gavau laišką nuo jų kur teisiškai manęs prašoma neatlygintinai perduoti jiems domeną, nes tai yra jų įmonės pavadinimas. Atrašiau, kad mano domenas registruotas 5 metais anksčiau nei jų įmonė įsikūrė ir nieko nesiruošiu jiems perduoti, tada gavau dar vieną laišką kuriame reiklalaujama pateikti savo prekės ženklo registravimo dokumentus, jei dokumentų pateikti negaliu tuomet turiu perduoti jiems domeną.

     

    Aišku nieko perduot jiems nesiruošiu, tačiau kyla klausimas. Ar jie gali užsiregistruoti prekės ženklą ( pavadinimą) jei jo nesu registravęs, aš bet naudoju jį 5 metus, turiu domeną interneto puslapį su tuo ženklu ir t.t.

     

    Galbūt turėčiau pats užregistruoti tą ženklą, nors daryti to nenoriu nes kaip minėjau tai nėra didelis ir rimtas verslas.

     

    Jei iškiltų ginčai ar faktas, kad tą vardą sugalvojau 5 metais anksčiau nei jie turėtų kažkokios įtakos mano naudai?

  2. Kaip užtikrinsi, kad tos svajonės tikros? Va man reikia 10 eurų, parašysiu, kad koja lūžo, bei manau reiktų galvoti kažką tokio, kad asmuo pasiimti aukotus pinigus galėtu ne iš kart, o susikaupus reikiamai sumai ar bent puse, nes kitaip nei velnio jis nepasieks tos savo svajonės :D

     

    Realiai 100% neužtikrinsi. Taip tikiu, kad gali visokių Nigerijos skamerių prisiveist prigalvot visokių netikrų idėjų ir bandyt pinigus išlupt.

     

    Realiausias varintas prašyt iš paramos prašytojų video kuriame jie nusifilmuoja ir pasakoja ko jiems reikia. Pagal galimybes nufilmuoja įrodymus, kad tai tikrai jie. Nigerijos skameriui būtų sunku sukurti video tarkim jei tai visai kitios rasės ir kitos šalies žmogus, taip pat galim prašyt, kad kažkas iš vietinių aukotojų būtų ambasadorius, sustiktų su tuo žmogumi ir įvertintų ar tikrai jis realus asmuo. Bet kita vertus čia sąžinės reikalas, jei tu prašysi aukos, nes nori nusipirkt gitarą, bet gavęs pinigus jos nepirksi, o nusipikrsi mobiliaką čia tavo reikalas.

     

    Dėl sumos tai tiesiog kiekvienai aukais yra duodamas laikas. Jei žmogui reikia 200 eurų, tai aukojimas vyksta kol tiek pinigų nesurenka. Jei per tam tikrą laiką pinigų taip ir nesurenka tada pagal aplinkybes arba pervedi tiek kiek surinko arba išvis nepervedi, jei matai kad su mažesne suma negalės padaryt to ko prašo. tada pinigėliai grįžta į aukotojų balansą.

  3. Ar tikrai Lietuvoje toks projektas prigytu. Puikiai zinant kad Lietuvis laimingiausias tada kai jo kaimyno namas dega. :D

     

     

    Aiškiai parašaiu, kad tai būtų global projektas. Orientuotas į visą pasaulį.

     

    Gera idėja, bet jau senai įgyvendinta www.kickstarter.com.

     

    Kickstarter platforma yra skirta finansuoti išimtinai verslo įdėjoms, o tai būtų būtent ne verslui. Palyginai čia kaip varškę su dviračiu

  4. Taigi vakar klausiau Jūsų nuomonės dėl logotipo tai buvau užsipultas, kad mano kurtas logotipas nieko vertas, baisus , atgrąsantis ir tt.

     

    Yra kitas, mokamas varinatas.

    Dar kartą pabrėžiu, kad tai labai smulkus verslas ir į logotipą negalime investuoti daug.

     

    Prašau įvertinkit ar antras yra geresnis už pirmą.

     

    Viršuje senas, apačioj naujas.

     

    http://img836.imageshack.us/img836/430/logia.jpg

  5. Rinkoje laikosi, bet ir tavo pateiktos "Andriaus picos" logotipas yra geresnės kokybės, nei tavo.

     

    ŽIAURIAI PAPRASTI LOGOTIPAI ATNEŠA SĖKMĘ, pas tave per daug detalių nereikalingų.

    Pasižiūrėk į Čili pica, pizza jazz, fokus pica logotipus, jie paprastučiai, nereikia įpatingų profesionalių įgūdžių, bet yra išvaizdūs ir lengvai atsimenami.

     

     

    Ir atsakysiu į tavo akibrokštą man: "tai padaryk geriau". Galiu padaryti, tik užsisakyk, jei nori kad sukurčiau.

     

    http://www.f2f.lt/img/fokus1.jpg

    http://www.pcausra.lt/include_design/user_images/cili_logo.jpg

    http://www.pizzapizza.lt/userfoto/images20121025172123.png

     

     

    Be to, norėčiau paminėti: Čarlie skybelaitę užsidėję, nes charlie chaplin tokią nešiojo. O kuo tavo brolių pica susijusi su Šiuo cilindru?

     

     

     

    O kuo "Švaros broliai" susiję su velykų salos skulptūrom?

     

    Švaros broliai

     

     

     

    Kodėl būtinai turi būti susiję? Kaip tik tas cilindras palieka užuominą. gal broliai burtininkai kepa, gal smetonos anūkai :). O jei uždėsiu tokią virėjo kepuratitę tai bus banalu ir nuvalkiota.

  6. O jūs būkit išskirtiniai su profesonaliu logotipu.

     

     

    Mes iškirtiniai būsim ne logotipu, o kokybe ir skoniu. Viskuo išskirtinis būt negali, todėl būsim ten, kur mūsų galva geriausia. Aišku yra tokių snobų, kurie geriau pirks neskanią picą, bet svarbu, kad iš picerijos su gražiu logotipu, bet manau tokių nebus dauguma

  7. Sukūrėme logotipą picerijai. Tam tikri asmenys įžvelgė panašumą į Charlie pizza logotipą. Todėl rekomenduoja keisti. Ar manote, kad šie logotipai pakankamai panašūs, kad būtų galima įžvelgti teisiškai pagrįstas pretenzijas.

  8. Su Jūsų didele pagalba forumiečiai

     

    http://uzdarbis.lt/t226285/picerijos-atidarymas-vilniuje/page__p__2013287__fromsearch__1#entry2013287

     

     

    Mano picerijos vizija po truputi išsirutuliojo iš kalbų į darbus.

     

     

    Ir šiandien galų gale peržengta no return riba. Tai reiškia, kad picerija bus. Reikalai juda, atsidarymo data planuojama vasario pradžioje.

     

    Bet trūksta vieno esminio dalyko- Pavadinimo. Galvoju galvoju ir tas atrodytų parasčiausias dalykas tampa tikrai sudėtingu.

     

    Todėl nuprendžiau kreiptis pagalbos į Jūs. Prašau siūlyti pavadinimus picerijai, o tas, kurio pavadinimą pasirinksiu bus paskelbtas picerijos krikštatėviu ir pusę metų kas mėnesį gaus po nemokamą picą.

     

     

    Kokie reiklavimai pavadinimui

     

     

    Pavadinimas turi būti skambus, trumpas, nesunkiai ištariamas. Pavadinime ko gero būtų 2 žodžiai 1 iš jų "pica", bet šia taisyklę galima laužyti.

     

    Lietuvoje neturėtų būti panašiu pavadinimu esančios picerijos(ar maitinimo paslaugomis užsiimačios įmonės). Užsienyje neturėtų būti tokiu pačiu pavadinimu esančios picerijos.

     

    Pavadinimas neturėtų stipriai asocijuotis su neigiamais ar nieko bendro su pica neturinčiais dalykais.

     

    Picerijos išskirtinumai: gera kokybė, puikus skonis, gera nuotaika. Būtų idealu jei pavadinimas kiek nors korealiuotų su šiais dalykais, tačiau tai irgi nėra nelaužoma taisyklė

  9. Sugar CRM Community Edition (yra lietuvių kalbos palaikymo modulis).

    vTiger CRM.

     

    Peržiūrėjau tas abi. Ne to man pasirodo reikia. Man tik paprastos duombazės kur galėčiau registruoti koks klientas kada kokią picą pirko, kokiu adresu buvo pristatyta iš kokio numerio skambino, pasižymėti pastabas.

     

    Tarkim paskambina klientas ir matau kada ir ką jis paskutinį kartą užsisakinėjo, kokiu adresu buvo nuvežta. Matau pastabose ar tai nebuvo melagingas užsakymas.

     

    Galiu išsitraukti ataskaitas tarkim koks klientas yra pirkęs daugiausiai, kokių picų daugiausiai parduodama. Kuriomis dienomis daugaiusia parduota, kiek perduota per mėnesį ir tt.

     

    Šituose CRM tokios funkcijos pasigedau, o jei ji ir yra tai paskendusi tar aibės kitų man nereiklaingų.

     

    Gal čia apskritai ne CRM reikia? Gal čia duombazę susiprogramuot kažkokią? Ką manot?

  10. Sveikas,

    žvelgiant šiaip paskaičiavimai kaip ir visi logiški, tik kaip paminėjo Dekis dar turėtum paskaičiuoti išlaidas patiriamas prekių išvežiojimui. Šiaip jeigu tavo įmonė bus PVM mokėtoja, tai gale metų darant įmonės pelno mokesčio deklaracija, pagal buhalterinį principą, gale metų nepamišk, "suvaikšto" PVM, jei esi PVM mokėtojas, skaičiuojasi kiek sumokėjai PVM - įsigydamas prekes ar paslaugas tu moki pvm. Bet ir teikdamas paslaugas parduodamas prekes tu gauni PVM (tau sumoka) prekės gavėjas- klientas. Todėl deklaruojant tau grąžinama permoka PVM arba tu primoki skirtumą jei toks yra. Todėl dauguma didžiūjų picerijų turi savo auto parkus nors ir samdant išvežiotoją su savo auto transporto priemone vistiek jam padengia amortizacines ir kuro išlaidas. Na ir visa kita seka pvm kur tu sumoki už nuoma, picų gamybai reikalingų produktų įsigijimas taip pat su PVM na eilė ir gana didelė suma susidaro nes visgi tai yra 21% :).

     

     

    Dėkui, va to nežinojau.

  11. cia paminejai islaidas, visose siose islaidose tu mokesi pvm mokesti ir tai gausis 2724.75 lt kurie jau yra padengti is tavo puses, todel nuo savo pajamu jeigu turetum sumoketi 5670 lt pvm tai minusuok 2724 lt, nes jau esi sumokejes tiek pvm :) ir menesio gale jau grazesni skaiciai gaunasi? :)

     

     

    Vava. Va čia ir buvau susivėlęs.

    nepaskaičiavau, kad PVM, kurį sumoku už nuomą, mokesčius ir tt. turiu atimti iš tos sumos, kurią valstybei sumoku už parduotas picas.

     

    Turbūt tas pats ir su produktais. Jei perku produktus picos gamybai tai už juos sumokėtą PVM galiu atimti iš valstybei grąžinamos PVM sumos?

     

    O kaip su įranga? Jei įranga kainuos 17000 (krosnys, picų stalais, tešlos maišyklės) tai už juos sumokėto PVM dalį irgi turėsiu atimti iš valstybei mokamos PVM mokesčio?

  12. Neteisingas turbūt atlyginimas visiems darbuotojams. Bent man taip atrodo. Man atrodo, kad pasirinkai express pizza arba panašią piceriją, kurių ir mano mieste jau ne viena nauja atsidarė( Klaipėda). Tos kasininkės, kurios tik priima užsakymus ir nelabai ką bedaro apart pinigų paėmimo tai manau turėtų gauti minimumą. Daugiausiai turėtų gauti kepėjas ir išvežiotojas. Aišku, jeigu trys žmonės bus kepėjai-kasininkai-išvežiotojai, tada atlyginimą suprantu. Beto nemanau ar žmonėms patiks ta idėja jog tik išsinešimui. Kaip express pizza pavyzdžiu yra pora staliukų kur žmonės gali pavalgyti jeigu niekur neskuba. Beto, siūlyčiau įsirengti porą kėdžių(kad ir tų baro kėdžių) nes jeigu susidarytu eilė ir žmogus visą laiką turėtų prastovėti, tai nemanau ar vėl sugrįžtų atgal. Dar gal patarimas būtų, kad jeigu jau nusižiūrinėji picerijos modelį, tai galėtum nueiti per koki piką į tą piceriją ir pažiūrėti kaip ji tvarkosi su didesniu kiekiu žmonių, koks aptarnavimas. Surasi silpnesnę vietą ir galėsi ją paversti savo pranašumu. Sėkmės su verslu :)

     

     

    Surask tu man žmogų, kuris Vilniui, kad ir patį paprasčiausią darbą sutiktų dirbti už minimumą :lol:

     

    Aš suprantu, kad kepėjas turi gauti daugiau nei kasininkas. Taip ir bus. Tiesiog parašiau bendrą sumą, nes jei smulkintis kiek kas uždirbs tai dar ilgesnis rašinys gautųsi. Be to pas mus kasininko net nebus. Kepėjas ne piko valandomis pats bus kasiniku, o piko valandomis aš kaip savininkas ateisiu padėsiu su kasa kad kepėjui liktų tik kepti.

    Išvežiotojas bus tik 1 ir žmogus aišku negali dirbti 7 dienas per savaitę, 12 valandų per dieną. Todėl vešim į namus tik antroj dienos pusėj. Ryte į namus beveik niekas neužsakinėja.

     

     

    Kelioskėdės suvalgti vietoj tikrai bus. Tiesiog nerašau to, nes jei rašyčiau, kad bus staliukai tai žmonės įsivazduotų, kad tai normali picerija iškart pasipiltų pastabos, kad reikia padavėjo, reikia prekybos alkoholiu ir turėčiau ilgai aiškinti. Nebus nei padavėjų nei prekybos alkoholiu. Tiesiog jei žmogus nori suvalgti čia ir dabar galės tai padaryti kažkur tam skirtame kamputyje.

  13. Jau kuris laikas rimtai dirbu su picerijos atidarymo idėja Vilniuje.

     

    Esmė trumpai. Nedidelė picerija Vilniuje, kur klientai picą paima išsinešimui arba mes jiems pristatome į namus. Staliukų valgyti vietoje nėra. Picos išskirtinumas- kokybiški produktai, daug ingradientų, skani ir pati pica ir padažas.

     

    Pradžiai, įrengimų supirkimui ir visiems kitiems dalykams pinigų yra. tačiau kyla klausimų dėl pačios veiklos pelningumo.

     

    Padariau paskaičiavimą. Visos kainos realios paimtos iš realių pasiūlymų, pasidomėjus realiai veikiančių picerijų veikla.

     

    Gavosi taip.

     

    Fiksuoti kaštai.(išlaidos per 1 mėnesį)

     

    Atlyginimas 3 darbuotojam. 7500 Lt (kad darbuotojas gautų 1500 į rankas man tai atsieis beveik 2500 Lt)

    Patalpų nuoma 1500 Lt

    Mokesčiai už komunalines paslaugas 1500 ( picos krosnis naudoja daug elektros)

    Mokestis buhalteriją tvarkančiai įmonei 295 Lt

    Kiti smulkūs kaštai (kasas juostos, banko kortelių skaitytuvo mokestis ir tt.) 500 Lt.

     

    Viso 11300

     

     

     

    Kintamieji kaštai. (išlaidos 1 picai)

     

    Produktai picai 4 Lt ( čia vidurkis darant prielaidą kad 43 ir 32 cm picų bus parduodama po vienodai)

    Produktai padažui 0,5 lt

    Dėžutė 0,50 lt

    Indelis padažui 0,1 Lt

     

    Viso 5,1 Lt.

    Užbėgant už akių (per mėnesį parduodant 1800 picų) bus 9180

     

     

    Išsityriau rinką nustačiau,kad 43 cm pica turėtų kainuoti 18 Lt, o 32cm 12 Lt. Toks kainų vidurkis gavosi palyginus visas panašaus tipo Vilniaus picerijas.

     

    Tada pasirinkau vieną piceriją, kurios veiklos modelis man patinka ir daug ką žadu daryti taip kaip jie. Nepatingėjau ir pusdienį praleidau automobilyje prieš jų piceriją skaičiuodamas kiek picų jie parduoda. Šeštadienį jie per pusę dienos( vakare ) pardavė 36 picas. Tarkim darom prilaidą, kad iš ryto pardavė truputi mažiau. Tai logiška. Dienos parduotų picų kiekis buvo kažkur apie 60. Pardavė maždaug po lygiai 43 ir 32 cm picų

     

    Tai kaip čia gaunasi.

     

    Kadangi didelė pica kainuoja 18, o maža 12 lt ir jų parduodama po vienodai tai lengvesniam skaičiavimui imu kainos vidurkį 15 Lt. Reiškiasi už 1 picą gaunu 15 Lt pajamų.

     

    60 picų per dieną x 30 dienų per mėnesį x 15 Lt. Gaunasi viso pajamų 27 000 Lt

     

     

    Atimam fiksuotus kaštus (atlyginimai patalpų nuoma, komunaliniai ir tt.

     

     

    27 000 - 11 300 = 15700

     

    Iš likučio atimam kintamųjų kaštų sumą

     

    15700 - 9180 = 6520

     

    Atimam PVM nuo pajamų

     

    6520-(27000*21%)=850 Lt

     

    Taigi pelnas į mėnesį 850 Lt. Nuo jų metų pabaigoje dar reikės sumokėti 5 procentų pelno mokestį. :)

     

    Logika būtų aiški. Picerijos atsidaryti neapsimoka. Tačiau tuo pačiu modeliu dirbančios picerijos klesti ir tikrai nepanašu, kad planuotų užsidarinėti. Reiškiasi savo skaičiavimuose kažkur įvėliau klaidą. Gal kas galit pasakyti kur ta klaida ir kas čia neteisingai parašyta?

  14. Vilniuje atsidarinėjam mini piceriją išsinešimui. Įsigyti nuosavas patalpas kol kas nerealu, nes tokios pinigų sumos neturime. Vienintelė išeitis nuomotis.

    Gal esate susidūrę su nuomos sutarčių praktika? Kaip užtikrinti, kad patalpų savininkas po kurio laiko neiškeldins iš patalpų? Juk investavus į verslą, išsireklamavus, pritraukus nuolatinį klientų srautą blogiausia, kas gali nutikti- tai keltis į kitą vietą.

     

    Sudaryti ilgalaikes sutartis?

     

    O kaip apsisaugoti nuo staigaus nuomos mokesčio pakelimo. Juk savininkas matydamas, kad verslas gerai sekasi ir žinodamas, kad vietos pakeitimas būtų labai skaudus smūgis gali imti reikalauti tarkim 10 kartų didesnės sumos nei reali tų patalpų nuomos kaina?

     

    Ar sutartyje įmanoma fiksuoti,tokį punktą, kad tarkim nuomos kaina kasmet peržiūrima pagal šalių susitarimą ir rinkos tendencijas, tačiau kainos pokytis negali būti didesnis nei 20 %?

  15. Bet kokiu atveju, norės - nusipirks naują kortelę ir pasakys belekokį kitą adresą .... Čia jau kažką rimčiau reik galvot, jei norės, ir pakenks..

     

    p.s. o adresus irgi nesąmonė į bl. traukt - o jei konkurentai priskambinės, ir prisisakinės fake picų visur, o jūs pusę miesto sutrauksit į bl. - kas tada bus ? žmogus paskambins, kuris išties ten gyvena, ir jūs atsisakysit jam atsiūst, o jis net nenutuoks, kodėl jis tame blacklist'e?

     

    Vilniuj yra apie 250 000 skirtingų adresų. Kokia tikimybė, kad kažkas pateikęs melagingą užsakymą pataikys ant to pačio adreso kaip ir tikras pirkėjas? Tikimybė panaši kaip laimėti aukso puodą.

     

    Be to yra tam tikra technika atskirti melagingiems užsakymams nuo tikrų. Aišku neišduosiu dabar kokia ji :)

  16. Zingsniai teisingi, tik ne ta tvarka sudelioti. Pradeti reikia nuo patalpu suradimo ir keliones i maisto ir veterinarijos tarnyba. Tik tada suzinosi ar galesi tose patalpose atidaryti kavine ir kiek reikes investiciju. Kol viska tvarkysi, spesi ir UAB atidaryti ir kepeja pasamdyti. Jei patalpos ne buvusi kavine (idealus variantas) reikalu bus tikrai daug. Maisto gamyba sudetingas verslas vien del ivairiu reikalavimu ir normu.

     

     

    Žinau, bet tai bus ne kavinė. Tai bus tiesiog maža kepyklėlė, kurioje picos klientui paduodamos per prekystalį išsinešimui arba vežamos į namus. Jei esi vilnietis tai bus kažkas panašaus į "Gardi Pica" šeškinės IKI. Turiu omeny "kažkas panašaus" prekybos koncepcija, picerijos išplanavimu, bet tikrai ne picų skonių ir pykinačiais padažais :)

     

    Tokiai įstaigai reikalvaimai truputi mažesni įgyvendinami. Nereikia kad būtų tuoletas ir tt.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...