Pereiti prie turinio

nerkas

Nariai
  • Pranešimai

    16
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

nerkas Pranešimai

  1. tikrai yra ka veikti.

    Gimtajame mieste pazystu ne viena smulku verslininka, kurie gerai verciasi. turi 20-30 kiloeuru, ir juos sekmingai suka.

    kai kurie net per daug gerai verciasi. vakar kalbejau su vienu. jis veza tam tikra preke is Ukrainos, ir jos jau nenori pardavineti mazmeniniais kiekiais - tik visa fura. tai turint pinigu, pilnai butu galima isiterpti, pardavinejant mazmena (po 0.5 ar 1 tona, nes paklausa butent mazmenai butu didesne)

     

    ir tokiu variantu zinau tikrai ne viena

     

    na tai jei nori stumdyti furomis tai sakyk, kas per preke, tai gal atairas norinciu ta fara parceliuoti. siaip jei po 500 ar 1000 kg tai cia kazkas su zemes ukiu arba kuru.

  2. siaip kad maksimaliai issaugoti automobiliu isorine bukle tai manau protingiausia metalinis narvas, o ant jo auto padangos. jei atlaiko laivu smugius i krantines tai turetu laikyti ir masinoms. be to papildomas svoris neleistu greit isibegeti visokiems 1.4 dyzeliams. beje ar auto stiklu nereikes keisti i neduztanti plastika?

  3. Nesu bitininkas, todėl gerai nežinau, tačiau iš aplink keletas žmonių tuo šiek tiek užsiima, ir tenka nugirsti kad atsirade polistireniniai aviliai ir kaip suprantu turi kažkokių privalumų prieš medinius, detalių tikslumas, lengvumas ir pan. tad toks kaip ir klausimas būtų, laikantiems bites, galbūt mediniai aviliai nebėra perspektyvūs? Dar liktų užsienis, galbūt ten labiau vertinama ekologija.

  4. Auginu nelabai dideliais kiekiais, 2-3 tonos per sezona... Tai maniau risti su cesnakais, nes nelabai kam ju reikia uz pelninga kaina paskutinius du metus, sakykim superka po 4 lt/kg, savikaina jei pats dirbi tai gal apie 1,5-2 lt/kg, jei samdai tai apie 3 ir daugiau, dar klausimas kokie metai; reikia laistyti ar ne, reikia purksti nuo ligu ar ne, ir svrbiausia ir brangiausia, reikia dziovinti ar ne, cia vel koks litas prie savikainos. Tai toks cia ir biznis, arba mazina savikaina susipirkdamas visa reikalinga iranga ir varai koki 10 ha, arba augini maza kieki ir pardavineji turguje. Beje cesnakai buvo labai pelninga pries kokius 4-5 metus tada po 12 lt/kg nesunkiai parduoti galedavai tai ir uzdirbti labai gerai ejo, bet cia kaip ir visur dabar madas diktuoja pasaulines kainos, nes niekas nepardavines lietuvisku dvigubai brangiau, o cesnaku auginimas po tu kainu, buvusiu pries 5 metus, dabar atsigaves nuo Ispanijos iki Kinijos.

  5. Visu pirma reiktu ivertinti, ka jus turit, kiek zemes, kokie pastatai, kokia yranga, o tada ziuret, ties ko koncentruotis, ties gyvulinkyste ar darzinikyste, o cia dabar toks labai platus klausimas. Bet siaip, kiek teko matyt ir kalbet su ukinkais, tai cia yra tokia verslo saka, kur kazka prognozuot ir planuot yra gan sudetinga, nes egzituoja labai daug kintamuju ir jei zadat pradet nuo nulio viska, tai galima nueit i labai dideli minusa

     

    Na į didelį minusą galima nueiti labiau prarasto laiko atžvilgiu, žemė, tchnika ir pastatai visada gali būti parduoti ir investuoti pinigai +/- atsiimti. Kas dėl pačios daržininkystės, tai kaip dabar madinga sakyti, užauginti gali daugelis, bet pelningai parduoti tai retas.

  6. Mano nuomone, svarbu žinoti koks tas kaimas, nes yra normalių kaimų, kur yra keletas firmų, žmonės dirba, uždirba, geriančių diena iš dienos nėra daug ir tokiam kaimui jau turi būti siūloma tam tikros kokybės produktai, o jei kaimas, toks kuriame pusę namų išpirkusi savivaldybė ir skiria juos kaip socialinius būstus, nėra jokios pramonės, mokyklos tai tokiam kaime užtektų ir alubario. Kažkada teko tokiame kaime apsipirkti ir kaip tik atvažiavo sunkvežimis su prekėmis: dėžė dešros, dėžė duonos ir batono ir koki 15 pakuočių (po 6 butelius po 2 litrus) stipraus alaus, na dabar jau vynas einamasis gėrimas. taigi, išvadas nesunku padaryti...

  7. yra žemės ūkio forumas ir ten yra tema apie stručių auginimą, nuomonė susidaro, kad tai sunkus reikals. BET... Jei turi kur parduoti produktą, tai gali nors ir begemotus auginti, arba krokodilus, berods Čekijoje neseniai ferma atsirado, irgi galėsi kiaušinius pardavinėti :D mėsos gal net daugiau, nei pas strutį :) O jei rimtai, tai bet kokiu atveju, jei rimtai galvosi, turėsi nuvažiuoti į tokį ūkį ir bandyti traukti informaciją, čia turbūt nebus daug stručių augintojų :)

  8. Jei tai maisto produktas ir nenori stipriai rizikuoti, tai, mano nuomone, paprasčiausias sprendimas būtų pirmą mažą partiją (juros gerybiu? (suintrigavai, tai speju) :D) parduoti kavinėms/restoranams, jie vistiek perka šiek tiek didesniais kiekiais, nei koks pilietis :) o kai turėsi ką parodyt ir pauostyti galėsi su kažkuo šnekėtis...

  9. Na nežinau kodėl tarkim negalima dalintis informacija kas ir kur superka humusą ir po kiek, jei n kartų šioje temoje buvo paminėta, kad šio verslo perspektyva ir yra kiekyje (prekybai su vakarų Europa). Turint tai omenyje supirkimas neturėtų būti kažkokia paslaptis, kaip tik mažieji turėtų dalintis info kas ir kur moka daugiau. Jei tarkim kiekio tikrai trūksta tai siūlau išeitį šio verslo pradininkams: pardavinėkite kilogramą sliekų už tarkim pusę tonos pilnai paruošto humuso, atitinkančio jūsų standartus, tuomet ir avys sveikos ir vilkai sotūs :) žinoma, viską reikėtų tvarkingai surašyti ant popieriaus kas ir kaip, bet tuomet auginančių tikrai padaugėtų, nes pinigai būtų investuojami į patalpas, o ne sliekus. Nes kas dabar labiausiai atbaido nuo tų sliekų, ogi pradinė banda, kuri sudaro didžiąją dalį investicijų. Gal ir nesu teisus, bet Lietuvoje iš matytų straipsnių ir skelbimų susidaro įspūdis, kad sliekų veisimas yra pelningesnis už humuso gamybą.

  10. Na čia kaip ir visame kame, toks užburtas ratas gaunasi, su mažu kiekiu niekam nesi įdomus ir lieka tik žaidimas, po kurio dažniausiai padarai išvadą, kad tokie dalykai nepelningi. Jei jau darai, tai turėtum daryti viską daug maž rimtai, o metus laiko ir "ant dietos' pabūti gali, jei žinai, kad tai atsipirks. Na o su šitais humusais didžiausias klaustukas yra produkcijos supirkimas, čia kažkaip niekas nesipublikavo, kad superka, o be to kažkaip nemažai lietuvių besiskelbenčių užsienyje savo sliekų produkcija, tai vėl klausimas ar jie neturi kam parduoti ar nuolat pajėgumus didina ir reikia naujų klientų.

  11. Sveiki, perskaičiau šitą temą, viskas labai gražiai ir pelningai skamba, tačiau kažkaip atrodo, kad kai kuriuose komentaruose labai daug pasleptos agitacijos, tad manau čia didesnis biznis yra pačių sliekų pardavinėjimas ir "fermerių" ieškojimas, nei pačio biohumuso gamyba. Atsiprašau jei taip nėra, galbūt fermerių ieškote, nes norite didesnio kiekio susikooperavus, tiesiog daug panašių verslų agitacijos tekę skaityti ir sutapimas ar ne, tačiau daug nudegusių lieka.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...