Pereiti prie turinio

penki123

Nariai
  • Pranešimai

    12
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    penki123 sureagavo į Creatium Efektyvaus tinklalapio dizaino kūrimo patarimai   
    Sveiki. Štai ir atėjo laikas ir man parašyt pirmąjį straipsnį. Šiame straipsnyje pasistengsiu glaustai, tačiau informatyviai pateikti keletą patarimų, kaip sukurti tikrai efektyvų ir lankytojui patrauklų tinklalapio dizainą.
     
    Pirmuoju punktu manau laisvai galima išstatyti dizaino spalvų derinimą. Spalvas suderinti yra privaloma, jeigu norit sukurti tikrai patrauklų dizainą. Tinklalapio dizainas jokiu būdu negali „rėžti" lankytojo akių. Dažniausiai ryškios spalvos pasirenkamos norint pabrėžti jaunatvišką stilių ir dažniausiai yra naudojamos radijų, muzikos, žaidimų portalams. Tačiau, jeigu jau pasirenkama naudoti ryškias spalvas, yra būtina atsižvelgti į tai, ar patogu lankytojui bus skaityti informaciją puslapyje, ar jis galės jame išbūti ilgiau, ar buvimas jame nevargins. Taip pat labai svarbu yra ir dizaino vientisumas.
     
    Antroje vietoje mano manymu turėtų būti šrifto parinkimas. Šis punktas gan stipriai susijęs su pirmuoju. Parenkant tinklalapio dizaino šriftą labai svarbu parinkti šriftą, kuris būtų taip pat (arba bent jau mažu skirtumu) matomas visose didžiausiose OS platformose ir taip pat būtų atvaizduojamas visose populiariausiose naršyklėse. Prie šių šriftų galima priskirti: Arial, Tahoma, Verdana, Times New Roman, Georgia, MS Serif ir kt. ne tokius populiarius šriftus (daugiau jų galima pamatyti čia (anglų k.)). Viename puslapyje rekomenduojama naudoti ne daugiau, negu 2 skirtingus šriftus. Pasirinkus tinkamą šriftą , taip pat labai svarbu yra parinkti ir tinkamą jo dydį. Dydis turi būt ne per mažas (mažesnį negu 12px dydžio šriftai gali būt sunkiai įskaitomi žmonėms su regos problemomis). Renkant dydį žinoma reikia atsižvelgti ir į šrifto stilių (kai kurie šriftai yra kitaip atvaizduojami, negu kiti, nors ir nustatytas vienodas dydis). Ko gero pati dažniausia dizainerių daroma klaida yra parinkta netinkama šrifto spalva. Tai gali nemažai įtakoti lankytojo sprendimą lankytis jūsų sukurtame portale, nes paprasčiausiai jis negalės patogiai skaityti jame pateiktos informacijos. Dažniausiai (ypač pirmame punkte išvardintuose ryškių spalvų dizainuose) yra nustatomas 10-11px dydžio baltos spalvos šriftas. Toks sprendimas vaizdine prasme atrodo tikrai gerai, tačiau nereikia pamiršti ir skaitymo patogumo. Naudojant tokius mažus šriftus tamsiame fone reikėtų rimtai pamąstyt apie tarpus tarp eilučių, arba net žodžių. Tai gali nemaža dalimi pakelt skaitymo patogumo lygį. Ta pati situacija ir su juodos spalvos šriftu baltame fone. Žinoma, jeigu yra naudojamas didesnio dydžio šriftas, skaitymo problemų nekyla, todėl nėra būtina didinti tarpus tarp eilučių arba žodžių.
     
    Renkant šriftą žinoma reikia atsižvelgti ir į bendrą vaizdą, kurio dydžiąją dalį sudaro būtent tekstai. Taigi, trumpai tariant, jūsų kuriamo dizaino tekstai turi būt lengvai skaitomi (ne tik puikiai matantiems žmonėms, tačiau turintiems ir regos problemų), atrodyti puikiai bendrame dizaino vaizde.
     
    Šioje vietoje drąsiai gali puikuotis tinklalapio dizaino išdėstymas. Išdėstymas turi būti parinktas taip, kad lankytojas lengvai ir patogiai surastų jam rūpimiausią informaciją. Taip pat dizainas neturi būti perkrautas, lankytojo dėmesys neturi būti blaškomas. Į išdėstymą be abejo yra įtraukiama ir reklamos vietų parinkimas. Reklama yra reklama ir jos tikslas yra pritraukti kuo daugiau potencialių klientų, vartotojų. Tačiau tinklalapio, kuriame yra reklama, lankytojas yra taip pat svarbus ir jo išlaikymas turėtų būti ne mažiau vertinamas, negu reklamos pritraukiami klientai. Reklamos plotai turi būti parinkti taip, kad tinklalapio lankytojas galėtų reklamos netrukdomas surasti jam reikiamos informacijos. Taip pat, norint išlaikyti atitinkamą tinklalapio dizainą, rekomenduojama prieš talpinant reklamą pasitarti su dizaineriu, kad jis galėtų patarti kokiose vietose toji reklama galėtų būti talpinama (jeigu toji vieta nėra iš anksto numatyta).
     
    Ketvirtoje vietoje paminėsiu jau sukurto tinklalapio dizaino dydį. Sakydamas dydį turiu omenyje ne plotį, arba aukštį, o svorį. Tai yra ypač aktualu lankytojams, kurie negali pasigirti ypač greitu internetu. Tinklalapio krovos laikui sumažinti yra nemažai būdų. Daugelis jų yra iš techninės tinklalapio pusės, tačiau aš trumpai paminėsiu būdus, kurie gali būt įgyvendinti kuriant dizainą, arba vėliau jį koduojant:
     
    be abejo visų pirma reikėtų gerai apmąstyti kur ir kokie elementai yra tikrai reikalingi. Dažniausiai nepatyrę dizaineriai „prigrunda" įvairiausių gražių elementų ir paveiksliukų, kurie nei padeda lankytojui, nei sukuria kažkokią malonią aplinką ir galų gale net nedera prie viso dizaino, bei jį apkrauna.
     
    dizaine naudojamų elementų išsaugojimas tinkamu tipu. Ko gero niekam ne paslaptis, kad dažniausiai tinklalapių dizainams kurti naudojame Adobe Photoshop programą. Ko gero visos naujesnės šios programos versijos turi galimybę išsaugoti paveikslėlius tinklalapiui, pavadintą „Save for web & devices...". Ši funkcija leidžia tuos pačius paveikslėlius išsaugot taip, kad jie užimtų kuo mažiau vietos (mažiau svertu). Ko gero dažniausiai visus paveikslėlius saugome .jpg, arba .png formatu. Tačiau tai yra tik iš dalies gerai. Saugant naują paveikslėlį reikėtų atsižvelgti į jo spalvų kiekį bei dydį. Mažesnius paveikslėlius yra rekomenduojama saugot .png, arba netgi .gif formatu. Taip galima gaut mažai sveriančius dizaino elementus neprarandant jų kokybės. Didesniems paveikslėliams, jeigu jie turi daugiau spalvų, rekomenduojama saugoti .jpg formatu (taip maksimaliai išsaugoma spalvų kokybė). Galbūt kai kurie iš jūsų naudojat ir kitas programas, skirtas kurti dizainams ir jose nėra tokios funkcijos. Tokiu atveju galite pasinaudoti puikiu interneto įrankiu, skirtu būtent paveikslėlių dydžių mažinimui.
     
    kur tik įmanoma, naudoti ne paveikslėlius, o CSS ir HTML pagalba sukurtus elementus. Tokie elementai neužima nė kiek vietos, todėl galima taip pat nemažai išlošti greičio. Įvairių elementų kūrimą ypač palengvina naujieji CSS 3.0 ir HTML5 standartai. Tačiau jie dar nėra oficialiai išleisti ir ne visos naršyklės juos palaiko. Todėl, deja, teks dar truputi to palaukti.
     
     
    [*]Ko gero paskutinis mano šiame straipsnyje (tačiau ne visame dizaino kūrime) punktas būtų dizaino suderinamumas su visomis populiariausiomis naršyklėmis. Šis punktas ko gero labiau tiktų koduotojams, tačiau ne paslaptis, kad dabar didžioji dalis dizainerių tuo pačiu koduoja savo, ar kitų dizainerių, atliktus darbus. Suderinamumo problema buvo jau ko gero nuo senų senovės (na, ne nuo Romos imperijos laikų, tačiau nuo internetinių puslapių ir naršyklių atsiradimo tai tikrai). Didžiausias šių laikų koduotojų (ir iš dalies pačių dizainerių) galvos skausmas yra dizaino atvaizdavimas Internet Explorer naršyklėje. Šios naršyklės pastoviai naudojamų versijų ko gero yra daugiau, negu kitų (tikrai nemaža dalis žmonių naudoja Internet Explorer 5-8 ir jau po truputi 9 versijas). Praktiškai visos šios naršyklės versijos dizainą ir visus jo elementus atvaizduoja skirtingai. Todėl koduojant (ir jį kuriant) reikia nemažai pasukti galvą, kad maksimaliai suderinti atvaizdavimą tarp visų naršyklių. Derinant atvaizdavimą reikia užtikrinti ne tik tai, kad lankytojas matys tą patį ką ir kiti, tačiau ir tai, kad lankytojas galės naudotis visomis pagrindinėmis tinklalapio funkcijomis. Tai ypač aktualu tinklalapiams, kurie naudoja naujausių technologijų skriptus, kurie suteikia tinklalapiui WEB 2.0 „išvaizdos". Ypač populiarėja tokių skriptų naudojimas navigacijos priemonėse. Būtent tam reikėtų skirti didžiausią dėmesį, nes ne visos naršyklės palaiko tokius standartus ir tai gali lankytojui sudaryti nemažai nepatogumų skaitant jūsų puslapį. Tai yra aktualu ir dizaineriui - kuriant dizainą būtina atsižvelgti į tai, kad lankytojas galės naudotis bent pagrindinėmis dizaino elementų funkcijomis.
     
    Štai ir išvardinau ko gero pagrindinius punktus į kuriuos manau tikrai būtų pravartu atsižvelgti kiekvienam pradedančiąjam, na ir pažengusiam, web dizaineriui.
     
    Taip pat šiame forume yra dar keletas labai gerų straipsnių:

    Kas yra geras svetainės dizainas? Spalvų marketingas (Prezentacija) Web dizaino kūrimas programuotojams
    Straipsnį parašė © Creatium - Edmundas Jankauskas 2010.
     
    Jeigu norite šį straipsnį patalpinti savo tinklalapyje, prieš tai suderinkite viską su manimi (mano kontaktus galite rasti mano profilyje). Naudojant (gavus mano sutikimą) šį straipsnį kitame puslapyje būtina nurodyti straipsnio autorių (mane).
  2. Patinka
    penki123 sureagavo į Gugiss Kaip veikia naujienu portalai   
    https://www.google.lt/?q=turinio%20valdymo%20sistemos
  3. Patinka
    penki123 sureagavo į highontrance Kokia turetu buti programa jei darbdavys praso parodyti pavizdziu darbo pokalbio metu   
    Taigi iskilo klausymas, jeigu darbo pokalbio metu darbdavys praso parodyti pavizdziu ka esi padares, kokia tai turetu buti programa, kad netektu raudonuoti :) ? Ce kandidatuojant i junior C# developer pozicija. Noreciau kad atsakytumet pagal save, ka parodytumet jus? Ir ar yra teke kada gauti uzduociu darbo pokalbio metu, bei kokios jos buvo? Isanksto dekoju uz atsakymus.
  4. Patinka
    penki123 sureagavo į CyberEmka Dėl VGTU studijų   
    Na visų pirma ten turi stot tik tie, kurie įsitikinę, kad nori mokytis ir tik mokytis, studentavimui ten beveik laiko nebėra. Nuo fundamentinių moksų fakulteto skiriasi tuom , kad čia ELEKTRONIKOS fakultetas, ir įsimink šitą žodį jei tirai nusprendei čia stoti, nes tai bus tavo gyvenimas :D jei mokykloje nemėgai fizikos, chemijos tai tau čia ne vieta. Bet daugiausiai ir sunkiausiai bus matematika, pusantru metu formulių kalimo, bet yra gera žinia kad dabar nebus pas jus matematikoje plugu, kurie specialiai nepraleisdavo studentus, o tik tuos kurie gerai mokėsi. Dabar apie pačią informatiką, tai per visus pirmus metus, buvo tik C ir C++ pagrindai, kurie nieko naujo nedavė, ka mokėjau tai ir mokėjau... Jeigu nori kažka išmokt tai tik pats , kartoju TIK pats turėsi mokytis namie ar ten bibliotekoj ir t.t. Per paskaitas tavęs neišmokins. Dėl dėstytojų tai galiu parašyti tokias proporcijas, 40% blogų, 40% poxujistų ir 20 tikrai gerų , kuriems rūpi ką jie daro. Sužinosi ir priprasi , kas tokio yra perlaikymai :D Ir dar viena pridursiu administracija pati blogiausia universitete, jei turėsi kokių problemų tai nuejęs ten pasiklausti turėsi dar daugiau streso :D Na apibendrinus pakartuosiu pirma savo sakinį, kad ten turi stot tik patys geriausi ir kurie tikrai žino ką nori ir turi tikslą. Kad dar tave demotyvuot, pasakysiu kiek pas mus iškrito, mūsų pogrupyje nuo rugsėjo pirmos būvo 24 žmonės, dabar , praejus du kursus, liko 12 žmonių, tai 50% ir i6 jų , tik 6 žmonės kurie dabar yra be skolų, kiti kaba ant plauko, o dar kai kurie turi skolų iš pirmo kurso...
    Tai va tiek žmogau pesimizmo tau :D
  5. Patinka
    penki123 sureagavo į Ramūnas Dėl VGTU studijų   
    Bold - programavimas.
     
    ITPV - valdymas, pagrindai programavimo ir vadyba. Jeigu ITPV - tai pagrindas, CoBIT, ITIL ir pan. Tikrai ne programavimas.
  6. Patinka
    penki123 sureagavo į Torafter Dėl VGTU studijų   
    VU, jei programas vadinti tikraisiais vardais, tai:
     
    Programu sistemos: software engineering
    Informatika: computer science
    Informacines technologijos: information technology
  7. Patinka
    penki123 sureagavo į helvete Sliekų auginimas   
    1. Nėra nustatyto limito, tik tiek kad, kuo daugiau tuo brangiau moka.
    2. Iš patirties galiu pasakyt, kad po 3mėnesiu kompostas jau tinkamas maistui.
    Smagu, kad atsirado susidomėjusių - taip toliau!
     
    Mums dar neteko to daryt(darysim tai Gegužės - Balandžio mėn.), bet kiek kalbėjom, tai uždedi sietą(tinklą) ir uždedi maisto, jie pakyla pro tuos tarpus ir tiesiog nukeli ir dedi į naują vietą, ir tai kartoti reikia kol jų nelieka.
    Jop, teisingai auginant jie gyvena viršutiniame sluoksnyje(5-10cm)
     
    Maistinis substratas ruošiamas lauke, kai jis paruoštas, galima sakyt, kad jokio kvapo.
  8. Patinka
    penki123 sureagavo į helvete Sliekų auginimas   
    Mūsų atveju pirks "Verdetera", reikalavimų jokių(čia kol kas, paskui reiks vežt į laboratoriją, tik neišku ar vešim patys, ar jie), ir žinome kooperuosimės, tai ieškosim kas duos daugiau.
    Ne, nesvarbi, juk su maistu patenka ir tų "paprastų" sliekų, o jie labai greit dauginasi. Kainai įtakos turės(parduodant užsienyje) kokybė, reik žiūrėt maisto kokybe, pvz. litre galės būt tik 4 piktžolių sėklos(o gal 3).
    Mūsų atveju 1 dėžėje(kuriai per 3 mėn sušėrėm apie m3) buvo 30 tūkst. sliekų(9-10kg).
    Žodžiu taip - dėžė yra 2x1x0,7m, vidutiniškai kas savaitę pašeriame 100 litrų, šeriama kol būna pilna dėžė.
  9. Patinka
    penki123 sureagavo į Nano Rimti darbo būdai internete   
    Kadangi Kovas - mano gimimo mėnuo, jaučiu pareigą šia proga parašyti uždarbiui rašinį, ar straipsnį, nežinau kaip tiksliai apibūdint :).
     
    Nevadinau šios temos 'Rimti uždarbio būdai internete', nes viskas priklauso nuo Jūsų paties. Šis straipsnis - tai apibendrinta informacija apie pagrindines interneto nišas, iš kurių galima uždirbti. Skirtas naujokams, tačiau gal ir labiau patyrusiems bus įdomu perskaityti. Ieškojau kažko panašaus paieškoje - neradau. Viską rašiau iš galvos, kopijuota nieko nebuvo. Taip pat, stengiausi parašyti kuo papraščiau.
     
    Ne paslaptis, dažnai šiame forume sulaukiame naujokų, kurie užklysta čia vejami įkvepiančių draugo pasakojimų apie tai, kaip galima uždirbti TIKRUS(!) pinigus iš.... Interneto. Taip, iš to pačio, kurio pagalba yra praleidžiamos ištisos valandos žaidžiant įvairius žaidimus, ar laukiant, kol kas nors įvertins tavo nuotrauką 30-tuku visiems gerai žinomame portale. Ir didžioji dalis šių naujokų pradeda nuo to pačio - didelius pinigus žadančių svetainių, kuriose tereikia tik užsiregistruoti, ar paspaudinėti reklaminius paveiksliukus. Neretai, pamačius žmogelį, kuris, rodos, kalnus nuverstų dėl 30-ties centų, mūsų veiduose šmėkšteli naivi šypsena. Ką gi - visi nuo tuo pačio pradėjome, visi praėjome tą pačią mokyklą. Esmė ne tame, kad naujokas, pats to nesuprasdamas, tiesiog švaisto laiką. Svarbiausia, kad jis stengiasi uždirbti, o tai jau yra sveikintina. Beveik visada, atkaklesnis uždarbiautojas nuo viso šito pereina prie rimtesnių dalykų. Tačiau norėtųsi, kad tendencijos keistųsi, ir visos šitos sudėtingos pradžios, kuri nuvilia nemažą dalį "starterių", taip ir neuždirbusių savo šimtų dolerių, būtų galima išvengti.
     
     
    Šie darbo būdai reikalauja noro, užsispyrimo, laiko ir pastangų. Tačiau niekas negimė mokėdamas.
     
    Grafikos sritis
    -Web dizainas ir jo komponentai
    -Logotipai
    -Reklaminės paveiksliukai (baneriai)
    -Skrajutės
    -Kiti grafiniai elementai.
     
    Dabar sparčiai į madą besiveržianti sritis. Gal dėl to, kad tai sudaro gana lengvo darbo įvaizdį. Tačiau taip galvoti yra didelė klaida, šis darbas reikalauja labai didelio pasiruošimo.
    Ši sritis, turbūt, kaip ir kiekviena kita, reikalauja daug teorijos, pvz. kaip parinkti spalvas, kaip suteikti solidumo, kaip padaryti kokybišką produktą ir dar daug panašių techninių dalykų. Tik padaręs tvirtą pradžia teorijoje mokinys gali sėkmingai dėti žingsnį praktikoje. Taip pat, kaip ir laikant vairavimo teises :).
    Taip pat, būtina apmąstyti, kokio pobūdžio tinklapiui dizainas bus naudojamas, padaryti jį kaip įmanoma lengviau paruošiamą, galutiniame rezultate - patogų. Neteisingas požiūris yra lipdyti, pavyzdžiui web-dizainą, nežinant apie jo techninį paruošimą, solidumo ypatumus, nes tada gali būti praktiškai neįmanoma šio dizaino paruošti. Tas pats galioja ir kitoms grafikos sritims. Taip pat, reikalinga geležinė kantrybė. Kiekvienas kokybiškas profesionalų darbas atima jiems paras prasėdėto laiko. O svarbiausia - talentas. Tik talentingas dizaineris gali daugiau pasiekti. Talentas + noras ir darbas yra pats geriausias derinys. Talentingas dizaineris visada pasirodys geriau už savamokslį, bet ne tokį talentu apdovanotą kolegą. Kaip ir kiekviename kitame darbe, turi jausti, kad šis užsiėmimas tau mielas. Jei grafika bus užsiiminėjama siekiant tik pelno - rezultatas bus paprasčiausiai sugaištas laikas. TAČIAU. Visa tai praėjus ( o tai užsitęsia metų metus, kol pagaliau atrandi save), atsiveria tikrai geros galimybės. Bendradarbiaujant su rimtomis firmomis, Jūsų atlyginimas už suteiktas paslaugas dažnai bus su trimis nuliais.
     
    Grafikos srityje uždirbti galima: įsteigiant nuosavą dizaino studiją; dalyvaujant įvairiuose dizaino konkursuose; rodyti savo darbus gerai lankomuose forumuose, kas Jums tikrai suteiks galimybių. Reikia užsitarnauti sau gerą vardą, o tai nėra lengva. Gero autoriteto dizaineriai paprastai yra graibstomi, ypač jeigu turi savo dizaino studijas. Ir atvirkščiai, net ir vienas prastesnis darbas gali atbaidyti užsakovą. Būtent dėl šios priežasties naujieji "dizaineriai" labai dažnai sudega.
    Jeigu nuspręsite užsiimti grafika, rekomenduoju kaip įmanoma labiau tuo domėtis prieš pradedant - taip bus lengviau. Tai, kas išdėstytą viršuje yra tik minimalūs pradmenys. Laikui bėgant, Jūs vis geriau pažinsite savo darbą, ir jeigu jis pasirodys Jums tinkamas, seksis vis geriau ir geriau, o darbai matomai gerės.
     
     
     
    Kodavimas / Programavimas
    -HTML (xHTML)
    -CSS
    -PHP
    -Ajax
    -C++
    ir kt...
     
    Ši sritis, skirtingai nuo grafikos, nereikalauja tiek daug talento. Norint to išmokti savarankiškai, tekslabai daug laiko praleisti mokinantisiš įvairių 'tutorialų', o vėliau iš praktikos. Bet jeigu to norėsite, visa tai lengvai atsipirks. Tikslus šito atlikimas suteikia projektui solidumo, profesionalumo įspūdį. Čia labiau reikalinga, liaudiškai tariant, gera galva ir noras. Didelis kodavimo pliusas yra tas, kad nemaža dalis web dizainų piešėjų (ne visada tikrų dizainerių) šito nemoka, taigi žmogus turi ieškoti asmens, kuris galėtų ta paveiksliuką paversti funkcionaliu interneto puslapiu. Norinčių išmokti viso šito nėra tiek daug, kaip grafikos srityje, kas gali padėti lengviau įsitvirtinti. Internetiniuose puslapiuose dažniausiai naudojama yra HTML, CSS ir PHP. Paprastai kalbant, HTML yra naudojama surašyti puslapio turinį, t.y tą informaciją, kurią Jūs norite publikuoti lankytojams. (xHTML kodas yra naujoji HTML rūšis, tik griežtesnė ir tikslesnė. Bendrai, abu yra labai panašūs). CSS (Cascading style sheets) - naudojama tam turiniui stilizuoti, t.y suteikti jam bendrą išvaizdą, išdėstyti dizaine. Rekomenduojama HTML kode stengtis naudoti kuo mažiau atvaizdavimo tagų, o tai palikti CSS. Taip yra todėl, kad visą puslapio išvaizdą galima pakeisti redagavus kelias CSS kodo eilutes. To neįmanoma padaryti naudojant HTML. Taigi, teisingai naudojant CSS stilius, galima sutaupyti marias laiko, keičiant puslapio išvaizdą.
    PHP suteikia puslapiui dinamiškumo ir turi įvairių privalumų, kurių nėra praėjusiose kalbose. (Apie visa tai galite rasti forume). Didelis privalumas yra mokėti koduoti puslapius pagal visus techninio paruošimo standartus. Klientui parodžius tokius savo darbo pavyzdžius, labai didelė tikimybė, kad pasirinktas būsite būtent Jūs.
     
    Geras programuotojas yra dar rečiau sutinkamas asmuo. Dažniausiai jis kuria įvairias programas arba modulius turinio valdymo sistemoms, pagal užsakovo poreikius, todėl darbo pobūdis gana abstraktus.
     
    Bendrai paėmus - tai daug laiko, proto ir kantrybės reikalaujantis darbas, nes darbas turi būti nepriekaištingas, tiksliai atliktas, o juk ne ant kiekvieno kompiuterio viskas atvaizduojama vienodai. Koduotojas / programuotojas turi būti visam šitam pasirengęs. Taip pat kaip ir visur kitur - kuo didesnis autoritetas, tuo daugiau užsakymų, tuo daugiau pinigų galima uždirbti. Ypač bendradarbiaujant su rimtomis įmonėmis.
     
     
    Internetinis projektas
     
    Ši sritis susideda iš prieš tai aprašytų Kodavimo ir Grafikos sričių.
     
    Jas abi panaudojant, stengiamasi sukurti sėkmingą internetinį puslapį. Jis gali būti įvairių pobūdžių: Blogas, informacinis, komercinis, pramogų, pažinčių ir pan. Tačiau dažniausiai, visus šių puslapių kūrėjus vienija vienas tikslas: kad darbas atneštų pelno.
     
    Kuriamas projektas gali būti įvairiai. Nebūtina yra mokėti piešti ar programuoti, norint turėti projektą. Tada gali pagelbėti žmonės, mokantys atlikti tam tikrus darbus, kuriuos aprašiau prieš tai tai. Tiesa, už šias paslaugas reikia mokėti, o tai jau yra savotiška investicija. Prie jos prisideda hostingas (jis reikalingas, kad Jūsų darbas būtų matomas internete) ir domenas ( tai yra adresas, kurį suvedę lankytojai užeis į Jūsų portalą).
     
    Sėkmingo projekto kūrimas yra tikrai nelengvas procesas. Prieš pradedant kurti, reikia viską suplanuoti nuo A iki Z. Pradedant dizainu, baigiant lankytojų amžiumi. Kad puslapis būtų pelningas, jam reikalingi lankytojai. Norint, kad jie nuolatos užeitų į Jūsų svetainę ar kviestų ją aplankyti ir savo draugus, juos reikia vilioti. T.y pasiūlyti kažką unikalaus, nematyto, įdomaus, patogaus, netgi intriguojančio. Kitaip tariant, Jums reikia sudominti žmones savo idėja. Visa tai ir priklauso nuo to, kaip Jūs paruošėte savo planą. Be lankomumo, egzistuojantis puslapis yra niekas. Taigi visada kurkite ne galvodami apie tai, kur talpinsite reklamas ir t.t, o kaip sudominsite lankytoją. Taip pat, būtina pritaikyti projektą paieškos sistemoms, pvz Google. Apie tai informacijos taip pat ieškokite forume.
    Stenkitės kurti puslapį viena ir tikslia tematika, nesiblaškykite. Suteikite lankytojui patogumo, užtikrintumo jausmą naršant. Jis turi jaustis gerai. Pagrindinė užduotis ir yra ne sukurti patį puslapį, o padaryti jį lankomu ir svarbiausia, vertinamu. Tik tokiu atveju Jūsų projektas bus sėkmingas, į jį plūs lankytojai ir jų daugės. Kaip išreklamuoti puslapį, manau, forume tikrai rasite. Tačiau prisiminkite, kad kuo daugiau investuojama į reklamą (žinoma, protingai), tuo geresnių rezultatų pasiekiama. Atminkite, lankytojai mėgsta reguliariai atnaujinamus (t.y dedami straipsniai ir kita info, susijusi su Jūsų puslapiu)
     
    Štai tada ir galima pradėti galvoti apie uždarbį iš viso šito sunkaus darbo, kurį jau atlikote. Jums pelno atnešti gali: Reklama, kurią rodysite savo projekte; Bendruomenės aukojimas (donations) [tačiau ją patartina naudoti tolesniam projekto tobulinimui], kokios nors mokamos paslaugos, kurias galite siūlyti išaugus lankytojų skaičiui ir kt. Galų gale, atsiradus laiko ar noro stokai toliau vystyti puslapį, galite jį parduoti, ir jeigu projektas nusisekęs, tikėtina, kad už jį gausite apvalią sumelę.
     
    Labai populiarus uždarbio būdas svetainėms yra Google reklama (Google AdSense). Tai sistema, kuri moka už reklaminio teksto paspaudimus Jūsų svetainėje. (plačiau apie tai rasite forume.)
     
    Bendrai paėmus, kiekvienas pavykęs projektas neš Jums pelną, už kurį tikrai susimokėsite už hostingą ir kitus priedus. Galėsite rinktis, ar pinigus toliau investuoti, ar paprasčiausiai taupyti. Projekto sėkmė priklauso nuo Jūsų apsukrumo, proto, noro, užsispyrimo, idėjos, žinių bagažo. Tik nereikia skubėti. Susirinkite visą reikalingą informaciją prieš pradedant dirbti, o ne eigoje. Skubėjimas tikrai nieko nepadės.
     
    ____________________________________________________________________________
     
     
     
    Lažybos
     
    Tai jau yra rizikinga. Tačiau žmonėms tai taip pat gali būti pinigų šaltinis. Tik noriu paprašyti naujokų jokiu būdų nepradėti šiuo keliu uždarbiauti. Lažyboms turi būti skiriami pinigai, kuriuos Jūs galite sau leisti pralošti.Tai turėtų būti labiau suprantama kaip Hobis, negu uždarbio būdas. Lažybos gali būti tik papildomi pinigai.
     
    Keletas patarimų. Pirmiausia, pasirinkite sporto šaką, kurią geriausiai suprantate, mėgstate ir domitės. Jokiu būdu nesiblaškykite.
    Rinkitės tik pačius, Jūsų manymu, geriausius įvykius. Jeigu jaučiate, kad yra nemažai rizikos, palikite įvykį ramybėje ir nestatykite.
    Reikia jausti, kada atėjo blogas periodas. Tokiu metu geriausia yra padaryti pertrauką lažybose, tačiau nenustoti domėtis sporto įvykiais. Rinkite visą įmanomą informaciją apie artėjantį įvykį. Pradėjus nesisekti, nepulkite keisti strategijos ar kažko panašaus. Lažybose svarbiausia yra ŠALTAS protas ir tik jis atves Jus į daugiau mažiau pastovų pelną.
    Visa kita priklauso nuo Jūsų, tai tėra patarimai, o jeigu jie nesutampa su Jūsų statymo filosofija, Darykite, kaip Jums atrodo geriau. Tik dar kartą kartoju, nelaikykite lažybų pagrindinių Jūsų uždarbio kapitalu. Tik žinokite, godumas - žudo, o noras greitai atsilošti - dar labiau. Lažybose žodžio 'skubėti' nėra.
     
     
     
    Internetas duoda viską, tereikia tik imti.
     
    Tai pradžiai tiek. Viską rašiau iš savos patirties. Tikiuosi buvo gana įdomu paskaityti. Jeigu atsiras naujų minčių - papildysiu, nes dabar jau kiek ir pavargau. Ačiū už skaitymą. Sorry už galimus netikslumus, ir jeigu pamiršau ką nors iš narių paminėti :)
     
    nano,- Kopijuoti be sutikimo draudžiama
     
    Noriu pažymėti, kad šis rašinys yra apie galimus darbo būdus, o ne detali informacija, apie kurį nors vieną iš jų, taigi nemaišykite.
     
    EDIT: pypt, pamiršau domainingą. Papildysiu kitą kartą :)
    2: išimti narių nickai, pagalvojau, kad nesąžininnga kitų atžvilgiu
  10. Patinka
    penki123 sureagavo į Gediminas8 E-shop marketingas,   
    O kodel daug esamu eshopu butinai turi buti vienas didziulis minusas? Nejaugi nematote pliusu? Jeigu tikrai norite uzsiimti pardavimais el. erdeveje, jus jau turite savo parduotuves vizija ir ji jums atrodo beveik tobulai. Playginkit ja su esamomis parduotuvemis, pasizekite ko, jusu nuomone, joms truksta ir tuos trukumus panaudokite savo krautuvej. ka reiskia tai, kad yra daug parduotuviu? didele paklausa, taigi jums tereikia pasiulyti preke geresnemis salygomis. as pavyzdziui labai rimtai mastau apie prekes pasiula greitu metu. konkurencija kazkur 10+ el. parduotuviu ir sventai tikiu, kad prekes pardavimas mano parduotuveje po kiek laiko butu stipri konkurencija jau esamoms parduotuvems.
  11. Patinka
    penki123 sureagavo į zyzuole Individuali imone   
    Tai visiškai skirtingi dalykai:
    Individuali veikla - fizinio asmens vykdoma ekonominė veikla, ją užregistravus VMI, ir jos sąvoka yra pateikta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme. Ji gali būti išregistruojama apie tai pranešus VMI. Visos teisės ir prievolės tenka fiziniam asmeniui tiesiogiai.
     
    Individuali įmonė - tai juridinis asmuo. Šios įmonės veiklą reglamentuoja Individualių įmonių įstatymas. šį įmonė yra registruojama registrų centre, juridinių asmenų registre. Išregistruojama atliekant bankroto arba likvidavimo procedūras. Visos teisės ir pareigos tenka pačiai įmonei, o jei prievolėms padengti nepakanka įmonės turto, tai išeiškojimas nukreipiamas į savininko asmeninį turtą.
     
     
     
    Tam tikra prasme 22Tadas22 teisus. pvz. nesumokėsi mokesčių iš IV, prisiimsi prekių IV vykdymui ir už jas neatsiskaitysi, tai skolų išieškojimas bus nukreiptas į IV vykdytojo asmenines lėšas ir turtą.
     
     
    išregistruos automatiškai, kai tik įregistruosite IV.
  12. Patinka
    penki123 sureagavo į trikampis3 E-shop'as baldus gaminančiai įmonei   
    Didikuojama: DeivisT;
    neturiu noro ir laiko pilstyti
    jei tu manai, kad rasi toki klienta kuris prisiims atsakomybe del ismatavimu ir jam bus dzin lt mokami, tai manau l klysti ir su savo poziuriu ne tik lt verslo nebus bet ir reputacijos, kuri kaip taisykle reiskia gan daug. Jei man pasakytu, kad pats issimatuoju ir jei netinka tai ismesk, tada lt vaikam i labdara atiduociau, nes taisykle tokia jei prekiauji semkem, valiutos nekeisk(tu juk gudrus minty pagavai). Jei esi vadybininkas tai nevaizduok imones vadovo ar verslininko, kuriu pilnas miestas, o kavai centuku neturi ir varto teorinius milijonus.
     
    Beja su tavo poziuriu manau tavo imones sukis turetu but - KLIENTO POREIKIAI MUM DZIN!
    O ymones logo kombinacija is pirstu.
     
    Sorry, bet tu jau labai suklydai lygindamas batus su baldais, nebent tu baldu maximali verte gali but iki 2500lt
     
    Donatui DG.
     
    PAZEISTUMET.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...