Pereiti prie turinio

vienzo

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    50
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

vienzo Pranešimai

  1. O gal yra kur nors 0xff archyvas ar kažkas panašaus.. Kažkaip praleidau visą šią diskusiją ir net nespėjau apsilankyti svetainėje..

     

    Skamba kaip tikrai gera idėja, aš mielai leisčiau laiką ten užuot filtravęs uždarbį, kur 99% turinio yra tik prascrollinimui ir tik vienas procentas kažko tikrai vertingo.

     

    Lietuvoje žiauriai daug gerų programuotojų ir kietų hacker'ių, tik man rodos jie nelabai reiškiasi viešai, t.y. pogrindyje darbuojasi ir tiek, dauguma kas sau. Sukūrus tokią community Lietuvoje ir IT eventų padaugėtų (pažiūrėkit "login" ar startupų eventus, lankytojų daugiau nei mitinguose prie seimo :rolleyes: ), ir galbūt daugiau žmonių apskritai pradėtų IT domėtis (pažiūrėjus tokių temų populiarumą kaip 'kaip pradėti programuoti php' ar 'kaip išspręsti java namų darbus', poreikis tam yra).

     

    Anyway, jei kils noras pratęsti šitą projektą, pasidalink šitoj temoj, manau aš ne vienas už. Arba parašyk a/ž, padėsim kuo galėsim :D

  2. Nieko įtartino nepastebėjai, kai google paieška naudojaisi?

     

    Lenovo neseniai į savo laptopų defaultinį softą kišt šiukšles, iš kurių viena, vadinasi "Superfish", su didžiulėm saugumo spragom, pvz kai tu jungiesi į banką, jie sau paleidę MITM žiūri tavo duomenis, ir jokie SSL nepadeda. Kiek žinau milijonus vartotojų jie prarado dėl to. Panašu, kad tavo laptopas irgi įeina į tą užkrėstųjų sarašą. Tai galbūt jie paleido kokį "hotfix", kuris apskritai užblokuoja internetą - bet čia matyt mano svaigimai B-)

     

    Gali pasiskaityt čia

     

    Gal bentjau ant kelio užvesiu, antraip reikia daugiau info apie tavo laptopą, kad ką nors galima būtų pasakyti.

  3. Sveiki, turiu pora klausimu del web scrapinimo:

     

    (Naudoju JAVA + JSoup)

     

    Noredamasi papraktikuoti sugalvojau pasirasyti maza scraperi gauti pigius skrydzius, taikini pasirinkau avia.lt, susiradau kuriuose div'uose saugo jie kainas ir pns, bet beda viena - pacius skrydzius uzkrauna JavaScript'as po tam tikro laiko (kol istraukia duom. bazes/kitu svetainiu is kuriu jie patys juos traukia) tad nuskaitant HTML Jsoup nemato paciu skrydziu nes ju nera. Gal kas zino kaip to isvengti, arba zino kita skrydziu pasiulymu svetaine kurioje info butu prieinamesne?

     

    Visai sudomino tavo klausimas, tai užmečiau akį kaip tas avia.lt veikia.

     

    Visų pirma, pabandžius JAVA ir JSoup, su kai kuriais puslapiais nėra problemų, pvz: https://avia.lt/pigus-skrydziai/ ištraukti skrydžius tereikia kelių eilučių:

     

    Document doc = Jsoup.connect("https://avia.lt/pigus-skrydziai/").get();
    Elements els = doc.select(".white_block > .smaller table div");
    for (Element e: els) {
       System.out.println(e.text());
    }

     

    Dabar su paieškos puslapiu šiek tiek įdomiau - pažiūrėjus į jų dinamiškai gaunamus duomenis (chrome/firefox/opera: inspect element > network, filtruojam pagal XHR) ir atfiltravus visokį social ir trackingo šū** lieka jų kreipimasis į https://aviago.com.ua/includes/sr/get_offers.php, kuris pasirodo grąžina skrydžių duomenis json formatu! Pažiūrėjus užklausos formos siunčiamus duomenis, nieko ypatingo, tik galbūt session gali kelti problemų. Headeriai irgi neturėtų užkliūti. Taigi, permetam viską į bet kokį REST klientą (aš naudoju Postman, Chrome extension'ą) ir paleidžiam identišką užklausą su visais form parametrais. Viskas gražu, duomenys ateina ir be avia.lt pagalbos. Lieka session parametras, bet pabandžius be jo ir vėl viskas veikia:

     

    post-81455-0-66308000-1422054317_thumb.png

     

    Belieka peržiūrėti, kaip kainos atvaizduojamos tame json dokumente. Šiek tiek Ctrl+F ir galima susidaryti vaizdą:

     

    flexibleOfferList.flexibleOffer turi duomenis apie pasiūlymus su kainomis, o pačiuose pasiūlymuose yra nuorodos į konkrečius skrydžius - flexibleOfferList.flexibleOffer.combinations.indexList laiko identifikatorius į sectorAvailabilityList.sectorAvailability.sectorAvailabilityId, kur laikomi tarpiniai skrydžiai.

     

    Jei yra noro, galima viską susidėlioti į vietas (kelionės trukmę, skrydžių segmentus ir t.t.), o jei ne, tai išrūšiavus flexibleOfferList pagal kainą gaunam pigiausius skrydžius tai užklausai, o keičiant iata[1], iata[2], arrDate, depDate parametrus galima rasti viską, ko reikia.

     

    Sėkmės scrapinant ;)


    1.  
    2. Paieškoje norėtųsi "autocomplete"
    3. Pačiam paieškos input'ui uždėčiau bentjau bold arba didesnį tekstą, nes sunku įskaityti. Be to input {outline:none} praverstų, kad jau užapvalintus kampus naudojam
    4. "Terms and conditions" registruojantis niekur nėra, nors sako, kad reikia sutikti su jais :)

     

    Bendrai paėmus gražus minimalistinis stilius, ypač font'ai patinka

  4. Visų pirma - arba mokėk daniškai, arba nusisamdyk kokį nors vietinį, kuris tau tvarkytų popierius - Danijoj su verslu labai daug popierizmo ir neturėdamas žinių gali netyčia "užsiraut" ant mokesčių. Ten labai daug smulkių niuansų. Šiaip sėkmės, man patinka drąsiai mastantys žmonės :)

     

    1.Kokie tinklapiai , kur galėčiau paieškoti patalpų?

     

    http://www.oline.dk/ledigelokaler

    http://www.lokaleportalen.dk/

     

    2.Ko reikia,kad galėčiau atsidaryti įmonę?(leidimai ,mokesčiai ? )

     

    Turi bentjau būti registruotas Danijoje, t.y. turėti CPR (kaip jį gauti čia atskira istorija, bet jei klausiam apie verslą, vadinasi matyt jau būsi užsiregistravęs). Prieš porą metų jie padarė, kad įmanoma įmonę atsidaryti per keletą valandų. Galbūt galima angliškai rasti info, bet google translate ir šis tiks nuoroda.

    Mokesčių svetainė: https://www.skat.dk/skat.aspx?oId=1757326&vId=0

     

    3.Higienos reikalavimai ?

     

    Kiek žinau užsieniečius tikrina daug ir nuobodžiai, ir kabinėjasi prie smulkmenų, nes ten žiauriai daug Artimųjų Rytų maisto įmones atidarę - valdžia bijo, kad nuodys jų žmones. O jei rimtai, tai tiesiog mažina konkurenciją daniškoms kompanijoms, nors ir jas gerai skalbia.

     

    4.Kiek procentų sudaro privalomas draudimas darbuotojų?

     

    http://lietuvos.businessindenmark.dk/pvm-ir-mokesciai

     

    5.Elektros kilovato kaina ,dujų kaina ?

     

    1kWh ~0.9DKK (www.elpristavlen.dk)

    1m3 dujų ~6.90DKK (http://gasprisguiden.dk/)

     

    6.Ar yra kažkokios nuolaidos jauniems verslininkams? Ar įmanoma gauti kažkokią paskolą jei turi pradinį kapitalą pvz? ( ar užtneka ten būt pragyvenus pora metų ?)

     

    Į didelius bankus gali nesikreipt, jie nepadės. Bet kaip ir visur, matyt rasi kokį vietinį banką/uniją, su neaiškiom perspektyvom.. O vyriausybė pastaraisiais metais laikosi griežtos politikos prieš užsieniečius, iš jų irgi gali pamiršt. Taigi, nedėčiau daug vilčių į veslo paskolas.

  5. #right, #left {
       display: inline-block;
    }

     

    ir #right nuimk tą plotį, leisk jam plėstis pagal jo turinį. Arba jei labai nori nustatinėti pločius, tada #left dėk kokį width:20%, o #right 80%. Tau jis nulenda po apačia, nes mažini langą, o jo dydis fiksuotas, todėl jis pats nemažėja.

     

    Sėkmės

  6. Backorderį tik vienas žmogus gali daryti, tai tikimybė nemaža, nebent buvęs savininkas pratęs.

    Tik klausimas, ar verta backorderinti, ar būna dažnai, kad tas savininkas ir pratęsia per pendingDelete galiojimą, nes kainos backorderinimo pakankamai didelės.

  7. Kokia jūsų patirtis su backorderinimu? Ar yra tekę šitaip pagauti gerą domeną?

     

    Iš backorderingo taisyklių suprantu, kad tai kaip lošimas - užsisakai, sumoki pinigus, ir lauk ar esamam turėtojui nešaus į galvą atnaujinti per tas 90 dienų. Tai tam reikia ir strategijos, pvz. stebėti ar niekas kitas nebackorderino to domeno, ir tarkim likus porai dienų iki sugrąžinimo į rinką jį backorderinti. Gal kas susidūrę ir žino efektyviausius būdus? Skaičiau, kad backorderingo efektyvumas tik apie 40%.. Kas nors iš jūsų galbūt pasiekėt 80%+ su tuom? :) Pasidalinkit informacija. Dėkui

  8. Naudok oficialų API, jis ir parašytas tam, kad patogiau gautum reikiamus duomenis. Nebent netinka tai, ką jie siūlo, tada jau reikia pačiam išsitraukinėt (kad ir su tuo pačiu curl).

     

    Mano pasiūlymas toks:

    kadangi žinai savo API limitą, gali paskaičiuoti, kiek dažnai gali atnaujinti informaciją (pvz turėdamas 500 leidžiamų užklausų per mėn, gauni apie 17 per dieną. Vadinasi jei imi duomenis tarkim iš 2 profilių, gausis kad gali atnaujinti info tik kas ~3 valandas). Tada pasirašyk kokį skriptą, kuris tau duomenų bazėje saugotų gautus duomenis, ir tą skriptą leisk per CRON tokiu dažniu, kokį turi suskaičiavęs. O savo svetainėje tiesiog pasiimk tuos duomenis iš duomenų bazės (net ir tą gali kešuoti).

     

    P.S. visiškai nepatariu duomenų imti tiesiai su javascriptu ir ajax. Nebent kešuojant programos lygmeny, galbūt. Jei rimtą websaitą darai - daryk tik per serverį.

  9. JEditorPane HTML atvaizdavimui gali naudot nebent primityviems dokumentams, o jeigu nori turėt naršyklę savo Java programoje, gali pamiršt. Yra visokių Java komponentų prirašyta, kurie imituoja browserį, bet kaip supranti pats, parašyt browserį ne pati paprasčiausia užduotis ;)

    Gali pasibandyt - iš tokių komponentų galiu rekomenduoti štai šį, jis ir Flash kažkiek palaiko (youtube grotuvas pagal nutylėjimą tau flash'e krausis, matyt po kokių metų ir HTML5 įjungs).

     

    Jei plačiau problemą parašysi, gal daugiau kuom galėsiu padėt.

  10. Priklauso nuo to, ką nori programuoti ir kur. Faktas tik toks, kad būk geru specialistu, ir tavęs visur reikės, ar tai būtų C++, ar Scala ar PHP. Dabar su tavo klausimu, ar apsimoka PHP/MySQL mokytis - pradedančiųjų ir vidutiniokų šioje srityje pilna, pasižiūrėk vien šį forumą, konkurencijos turėsi daug. Kad padarytum kokybiškus APP, kaip tu vadini, reikia žinoti kalbos subtilybes, todėl tam reikės daug laiko ir kantrybės, daug (ne)pasisekusių projektų.

     

    Mano nuomone (nors manau ir sulauksiu daug kritikos), negaišk laiko su PHP/MySQL, ypač jei planuoji kada nors užsienyje darbo ieškoti. Pradėk nuo:

     


    •  
    • Node.js + MongoDB jei nori Web APP kurti,
    • C++, jei mąstai programuot žaidimus ar dideles sistemas, kur reikia daug optimizacijos,
    • Objective C, jei kursi APP/žaidimus Apple produktams (IPhone/IPad ir visam kitam, kas prasideda I)
    • Java, jei nori viską aprėpti (tinka ir didelėms sistemoms, ir žaidimams, ir galų gale visiems Android įrenginiams)

     

    Bet kokiu atveju, pasikartosiu, jei gerai mokėsi bent vieną kalbą/technologiją, visi tave vertins. Specialistų nėra daug, vidutiniokų - pilna.

     

    P.S. Dėl algų, kiek domėjausi LT moka nuo 3K iki 10K+, labai priklauso nuo sugebėjimų, o užsienyje 10K yra minimumas programuotojams :)

  11. Sveiki, šiais metais baigiu bakalauro studijas ir šiek tiek pradedu galvoti ką reikętų veikti toliau. Kaip manot ar verta būtų studijuoti magistratūrą užsienyje? Ar užsienio universitetų diplomai labiau pripažystami, nei Lietuvos? Galvoju apie studijas Danijoje, pagrinde dėl to, kad jos nemokamos. Tarkim kokioj Anglijoj magistro studijos prasideda nuo 4000 svarų... Tai kažkaip nesinori tiek pinigų išmest mokslams, o Danijoj mokslas nemokamas. Kaip manot ar verta bandyti stoti? Galbūt kažkas studijavo užsienyje (nebūtinai Danijoje) ir norėtų pasidalinti savo patirtimi? :)

     

    Studijų kokybė priklauso nuo krypties, bet iš mano patirties IT, verslo, žurnalistikos, bio magistrai tikrai aukštesnio lygio negu Lietuvoje. Jei kažką iš tos srities turi galvoje - pirmyn, tikrai verta. Beveik bet kokį magistrą galima rasti anglų kalba. Pačios studijos kiek skiriasi nuo LT, Danijoje daug kur dėstytuvai žymiai įdomiau moko, tuo tarpu Lietuvoj vis dar daug "senų perdylų", kuriem svarbu "poterius" atkalbėt ir už tai algą pasiimt, ir jie nesuinteresuoti sudominti studentus. Be to, Arhuse, Alborge ir Kopenhagoj labai daug studentų iš užsienio šalių, gausi tikrai daug geros patirties iš "teamworko" su jais.

     

    Kaip jau sakė kažkas, dirbant apie 10 val per savaitę, galima gauti stipendiją (SU, plačiau čia), jos pilnai užtenka kambario nuomai ir maistui, taigi darbo alga į kišenę eis :)

     

    Su darbais kaip ir visur, jei ieškosi - rasi. Turintiems specialybę daug paprasčiau (jobindex, teks išsiversti į anglų), nors daug kur reikalauja danų kalbos, bet tikrai yra ir tokių kuriems nerūpi. Netgi galima siųsti CV tiems, kurių skelbimai danų kalba, kartais ir jiems nereikia tik daniškai šnekančių. Neturintiems specialybės pasirinkimų irgi yra - barai/kavinės, laikraščių nešiojimas, namų valymas, logistikos centrai (warehouses), galų gale čia netrūksta ir lietuvių įkurtų statybininkų firmų, kur galima paklaust ar jiems nereikia pagalbos.

     

    Dėl galvojimo grįžti į Lietuvą, kaip kažkas labai tiksliai yra pasakęs, arba tu greitai adaptuojiesi ir pamiršti Lietuvą visam laikui, arba atvirkščiai, visada norėsis grįžti, kad ir ką darytum. Tai čia priklauso tik nuo tavęs. Dėl tos laimingiausios tautos vardo, irgi, įdomi situacija. Išoriškai (ir matyt pagal vertintojus) laimė čia dėl soc. apsaugos, gerų algų ir pakankamai pasilinksminimo ir saviraiškos galimybių. Tačiau net patys danai sako, kad čia yra totalus "bullshit". Jie patys yra išlepinti pinigų, ir demokratijos, žmogaus teisių. Kadangi profsąjungos čia žiauriai populiarios (vidutiniškai danas priklauso jei gerai pamenu 5 profsąjungom), tai jie jaučiasi saugūs visose gyvenimo situacijose, tingi dirbt, o jei darbdavys pradeda grasint, tai jie tuoj pat skundžiasi profsąjungai, kuri nugesina darbdavį :) Vienas danas sakė, kad apie 40% danų naudoja antidepresantus, ir tai visai matosi. Man asmeniškai jie kažkokia zombių tauta. Kita vertus, yra daug ir žiauriai gerų žmonių, su kuriais bendrauti vienas malonumas. Taip kad vėl, viskas susiveda į tavo paties gyvenimo būdą.

     

    Beje, jei Danijoj pritrūktų lietuviškumo, čia veikia keletas lietuvių bendruomenių:

    DLB - Danijos lietuvių bendruomenė, visiems lietuviams, info apie renginius, darbas, etc.

    LYS - Lithuanian Youth Society, daugiau jaunimui, verslo idėjoms, kontaktams, švietimui, etc.

     

    Gal daugiau neišsiplėsiu, jei dar kas domina, parašykit.

    Geros dienos B-)

  12. O gal kas nors kainas žino LT/RU dirbančių IOS/Android programuotojų, kaip kad temos autorius ir parašė? Mane taip pat domintų už kiek galima sukurti native IOS app'są su tarkim 4-5 screenais? Gal yra kuriančių windows phone? Kiek skiriasi kainos kuriant paprastą 2d žaidimą nuo apps'o kainų.

     

    Pačiam pasidaryti laiko nėra, manau todėl ir klausia, kiek kainuoja :)

     

    Ačiū už info.

  13. Dabar tik pamačiau šitą atsakymą :) Šiai dienai dirbu jaunesniuoju java programuotoju, tai per tris mėnesius jau spėjau susipažint kaip veikia java web aplikacijos, nes kaip tik prie tokio projekto ir dirbu.

     

    Turiu tokį klausimą diskusijai: Šiuo metu naudoju zk

    Jau spėjau su juo susipažinti ir pasirodė gan nesudėtingas. Ar teko su juo susidurti? Kokia jūsų nuomonė apie jį? Ar visgi geriau būtų pasirinkti kažką iš velocity jsp jsf?

     

    Neteko ZK naudot, nors peržiūrėjau features'us ir pavyzdžius, atrodo solidžiai. Matai, svarbiausia, kad framework'as tiktų projekto tikslams pasiekti, ir jei tau su ZK viskas pavyksta, nėr problemų - nesuk galvos apie JSP/JSF/Velocity. Visa tai tik skirtingos priemonės galutinio produkto (svetainės) sukūrimui.

     

    Į ką gali atkreipti dėmesį - ar tavo naudojamas framework'as lengvai plečiamas, nes nesu matęs projekto, kuriam nereikėtų programuoti kažko specifinio, ko nėra tame framework'e. Pvz. man patiko, kad ZK turi theming'ą su LESS ir nesunkiai parašomus Custom Components, mano projektams tai būtų svarbiausi kriterijai, kitiems matyt reiktų kažko kito.

     

    Tai tiek, smagu matyt, kad Java domiesi ir tobulėji. Sėkmės darbe :)

  14. 2 litai 20 kapeikų

     

    <_<

     

    Jei rimtai, tai nesuprantu ką tokie žmonės kaip tu mąsto. Nusiperka domeną, kuris skirtas TIK Lietuvos auditorijai, bet yra su .EU galūne. Joniškio miesto administracijai nebent toks įdomus, bet jie matyt joniskis.lt imtų tik už reg.fee ne daugiau.

     

    Parduot šitam forume tokio tipo domeną? Sėkmės reikės daugiau nei bandant laimėt loterijoj.

     

    Čia taip pat tik mano nuomonė.

     

    p.s. Sėkmės verslininke :)

  15. Sveiki uždarbiečiai, Linked-in'e radau ant savo sienos darbo pasiūlymą. Gal ką nors sudomins:

     

    Nuotolinis darbas Norvegijos kompanijoje tobulinti egzistuojancią PHP crm.

    Required skills

     

    * PHP (codeigniter framework / MVC)

    * MySQL

    * Javascript (jQuery)

    * Ajax

    * CSS 3

    * HTML 5

    * Self going and be able to find solutions

    * Good English skills

     

    Preferred skills

     

    * Responsive frameworks like Bootstrap and foundation

    * CMS development

    * Front end - GUI development

     

    Atlyginimas 2200-2700 EUR/mėnesiui

    CV siųskite [email protected]

    Expiring in 6 days

     

    P.S. aš pats nieko bendro su skelbimą rašiusia kompanija neturiu B-) Pamaniau, kam nors gerą darbą padarysiu :P

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...