Pereiti prie turinio

Sqx

Nariai
  • Pranešimai

    52
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Sqx sureagavo į liudnasveidelis II etapo rezultatu paskelbimas   
    parašyk į pm, pasakysiu sąskaitos nr, šiaip neskubinu, gali ir ryt
  2. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo zadras LAMA BPO: Jūsų pasirinkimai   
    http://oi43.tinypic.com/f2lagh.jpg
  3. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Parazite LAMA BPO: Jūsų pasirinkimai   
    Gavęs vf vietą pirmame etape, sutartį gali pasirašyti nuo 2013-07-29 iki 2013-08-02, kitaip ją prarasi. Taigi negalėsi jos daugiau panaudoti (bent aš taip suprantu).
  4. Patinka
    Sqx sureagavo į PBit Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Mažiausiai pasiruošimo reikalauja - JavaScript. Interaktyvią konsolę turi visuose moderniuose browseriuose ctrl+shift+i tada Console, vsio. Jei nori įsitikint ar ten įlidai parašyk:
    new Date()Jei išspjovė dabartinę datą(mano atveju: Wed Jan 16 2013 23:04:32 GMT+0200 (FLE Standard Time)) - ten. Pirmąjai kalbai visi rekomenduos pagal savo skonį, tas pats kaip ir rinktis automobilį. Vieni pasiūlys C, kiti Pascal, kiti Python, PHP, Java. Visos jos su savais pliusais, savais minusais, ir tu gyvenime kogero naudosi bent dvi kalbas ar kalbos variantus(JavaScript, Coffeescript), todėl griebk bet kurią, susirask gerą knygą ar tutorialų seriją ir pirmyn.
    Atsiminti reikia vieną dalyką - trumpesnio kelio nėra. Jei atrodo, kad kažkas yra svarbu, arba knygoje/internete taip sako, tai kogero yra svarbu, ir tai pramesdamas vistiek kažkada grįši ir turėsi tai suprasti.
    Pvz, jei mokantis C nerūpi kas yra pointeriai, nes galva neišneša - kažkada reikės su tuo susitaikyti ir tai suprasti. Jei objektinis programavimas nelimpa nei vienoje kalboje - reikia susitaikyti ir bent suprasti kas tai ir kodėl tai naudinga. Naivu tikėtis viską suprast nuo pradžių kaip ir bet kuriame kitame moksle, todėl reikia įdėti valandas praktikos su elementariais uždaviniais/tikslais. Elementarūs uždaviniai visose kalbose plius minus paprasti aritmetiniai. Pvz: faktorialas, skaičių suma, kėlimas laipsniu(iteratyviai, rekursiškai), kelių sąlygų sudarymas, funkcijų aprašymas, failų nuskaitymas. Loginiam mąstymui tinka visai susirasti kokią Pascal knygą(pvz Grigo rods) ir pažaisti.
    Pradedant programuoti, reikia vienu metu ir formuoti mąstymą apie problemą ir mokytis kalbos ir aplinkos įpatumų, todėl tai turi vykti lėtai ir tikrai nėra skirtumo kokia kalba. Vis dėl to trumpai trumpai galiu pasakyti apie populiaresnes tiek:
    PHP - ne tik serverinė kalba. Įsirašius PHP, gali išsikviesti PHP interpretatorių komandinėje eilutėje labai sėkmingai, taipogi leisti skriptus. Praeityje tai man padėjo susitvarkyti muzikos kolekciją kai buvau išprusęs viską daryti tik su PHP.
    HTML, CSS, XHTML, HTML5, XML(ir panašūs) - Visi šitie žodžiai pradžioj neturėtų rūpėti nebent žmogus yra dizaineris ir nori karpyti dizanus ir nesigilinti kitur.
    Java - Serveriai, programos, žaidimai. Android'ui gali kurti apps'us su Java.
    Python - Gana paprasta kalba iš pirmo žvilgsnio, bet labai smagiai skaitoma. Jei atbaido whitespace ar tabų naudojimas - po kelių valandų diskomfortas dingsta.
    Pascal - Mokyklinė kalba bet pradžiai tikrai nebloga. Mano pirmoji kalba - nesiskundžiu.
    C# - Panaudojimo prasme panaši į Java. Microsoft kūrinys, todėl orientuotasi tik į Win sistemas, nors yra Mono.
    C, C++ - Galingos, greitos, bet reikia mokėti kainą. Kai apsibrėžiate kintamąjį Java, Python, JavaScript, PHP, jum nereikia rūpintis jo likimu ar utilizavimu. Čia reikia. Atrodo visiem sudėtingas dalykas yra - pointeriai. Realybė kodėl pointeriai atrodo žmonėm sudėtingi, mano nuomone, todėl, kad jie neturi pagrindo. Atėjus iš niekur, arba kitų kalbų tai bus kažkas naujo, kas išties yra labai nesudėtinga ir tiesiog natūralu.
    Asembleris - Antroji kalba. Apart gąsdinimų, kad ji kažkas super baisaus - ji turbūt viena lengviausių. Iš šimtų mnemonikų naudojamos realiai tėra koks 20, visos kitos pakankamai retai. Čia žinios yra ne kalbos, o procesoriaus architektūros. Išmokti einamiausias mnemonikas galima per pusvalandį, tačiau kodėl ir ką jos daro ir ką kur reikia įdėti - reikia labai daug gilintis. Tai sakyčiau yra puikus būdas norint vėliau programuoti mikrokontrolerius(nepaisant to, kad juos programuosit C, supratimas kaip veikia - padeda).
     
    Perl, Ruby, Lisp - gal aš konservatyvus, bet net neapsimoka įtraukt į sąrašą.
     
     
    Pačioje pradžioje iš visų variantų siūlau po kokį mėnesį(bent jau), pasiimti: Pascal, C, Python. Tada apsilamdžius šonus likti ties Python arba kibti į tai, ką norima vėliau veikti. Vėl gi - laikas nebus veltui sugaištas. Vienos kalbos žinios, super smarkiai praverčia mokantis kitos, todėl kad ir kelios valandos stengiantis kažką įsigilinti ar išspręsti - vertingos ir ateičiai, nes tai bus panaudojama.
     
     
    Pvz iš Pascal galima išmokti labai gerai - fiksuoto tipo kintamuosius(kaip skaičiai matematikoje), funkcijas ir procedūras - kaip plius ir minus matematikoje, sąlygos, ciklo sąkinius, elementarų failo valdymą, įvedimą, išvedimą. Perėjus ant C, viskas atrodys naujai, tačiau iš principo - daroma taip pat, tik kaip minėjau - pointeriai. Kuo greičiau suvirškinsit tai, tuo lengviau poto gyventi ir suprasti kodėl kažkas yra taip kaip yra. Poto skonio reikalas ar tęsti tai ir griebti C++, ar eiti į server side su PHP, ar griebt Python ir kažką konstruoti, ar Java. Viskas nebeatrodys taip sunku. Visos procedūrinės kalbos daro viską gana panašiai. Vien nuo Pascal ant C perėjus tai galima lengvai pastebėti.
     
     
    Pascal savaime nėra bloga programavimo kalba, pasirinkta mokyklose ji ne be reikalo ir suvokimui kas ir kaip - pats tas.
  5. Patinka
    Sqx sureagavo į Kernius Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Pati geriausia (neįtikėtinai lengvai perprantama - tarsi tau koks mokytojas asmeniškai gyvai viską aiškintų) knygų serija / formatas man yra Head First. Tokio formato knygos yra išleistos apie daugumą programavimo kalbų. Juose daugybė iliustracijų, kurios greitai padeda suvokti, kaip viskas veikia iš esmės. Taip pat praktinės užduotys, kodo pavyzdžiai ir kita.
     
    Iš Lietuvos per Amazon.co.uk dar prieš porą metų buvau įsigijęs Head First Java. Iki tol apie JAVA nežinojau nieko - o tai populiariausia ir viena galingiausių kalbų pasaulyje. Ją perskaitęs išvykau į universitetą. Iš 30 pažymių, kuriuos gavau pirmame kurse už JAVA programų kūrimą, 28 buvo dešimtukai. Tarp programų buvo dirbtinio intelekto programa, žaidžianti su žmogumi šaškėmis, klasikos žaidimas Space Invaders ir kita. Tiesiog tai, kas buvo dėstoma per paskaitas gyvai, jau buvau pažinęs ir suvokęs iš tos vienintelės knygos, - dėstytojai žinias padėjo pagilinti, bet esmę - pagrindus - gavau būtent iš jos.
     
    Radęs laiko Škotijos universiteto bibliotekoje bibliotekoje pasiėmiau Head First Rails - taip pat puiki knyga. Jeigu norite kurti svetaines ir dar nemokate programuoti, pamirškite PHP ir eikite tiesiai prie naujos kartos - žymiai efektyvesnių - programavimo kalbų. Ruby ir Python yra būtent tokios. Populiariausias framework (karkasas, paruoštų naudoti skriptų rinkinys, taupantis laiką ir padedantis sumažinti saugumo spragų tikimybę) šiuo metu yra Ruby on Rails. Nemokama knyga internete: Ruby on Rails Tutorial, Learn Rails by Example.
     
    Jei nemoki gerai angliškai, tai puiki proga pagilinti savo žinias. Nepasiduok ir skaityk. Visos geriausios IT knygos yra anglų kalba, kol jas išverčia į lietuvių - jau būna iš dalies pasenusios - o dažniausiai ir neišverčia. Jeigu skaitai anglišką tekstą ir randi nežinomą žodį, nepulk jo verstis: jei taip bus kiekviename sakinyje, išprotėsi ir nuleisi rankas po pirmos pastraipos. Jeigu nežinai žodžio reikšmės, skaityk toliau ir pabandyk suvokti ją iš konteksto - iš aplinkui esančių žodžių / sakinių, kuriuos supranti. Tik tada, kai nereikės rankoje laikyti žodyno, pajusi, jog iš tikrųjų skaitai angliškai, - ir tam nebūtina žinoti kiekvieną žodį - verskis tik tada, jei matai, kad be jo negali suvokti visos esmės.
     
    Programavimas yra nuostabus dalykas. Jei jį moki - gali pats įgyvendinti savo idėjas be jokių investicijų. Be to, geras programuotojas turės darbo visą gyvenimą - tai ateitis - ir gali gyventi bet kurioje pasaulio vietoje. Esu sutikęs vaikiną iš Čilės, kuris dirba JAV kompanijai, bet nusprendė kurį laiką pagyventi trečiame žemyne ir pusmečiui apsistojo Portugalijoje. Jis ne milijonierius - tik programuotojas.
     
    Papildyta: Kodėl programavimo mokymasis iš knygos kartais neveikia
  6. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo tadro VBE rezultatai   
    Nejuokinga. :(
  7. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo tadro VBE rezultatai   
    Nejuokinga. :(
  8. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo tadro VBE rezultatai   
    Nejuokinga. :(
  9. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo SimisBeat VBE rezultatai   
    Ne tau vienam :D
  10. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo SimisBeat VBE rezultatai   
    Ne tau vienam :D
  11. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Kamile VBE rezultatai   
    100 balu, o Dieve :D
  12. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Kamile VBE rezultatai   
    Kažkodėl nelaukiu lietuvių rezultatų... :D
  13. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Kamile VBE rezultatai   
    100 balu, o Dieve :D
  14. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Kamile VBE rezultatai   
    100 balu, o Dieve :D
  15. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Kamile VBE rezultatai   
    100 balu, o Dieve :D
  16. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo avalon Informatikos VBE 2013   
    Pascal:

    program skaiciu_daluumas; const cmin=1000; cmax=9999; var a,b,c,d,i,rezultatas:integer; begin rezultatas:=0; for i:=cmin to cmax do begin a:=i div 1000; b:=i mod 1000 div 100; c:=i mod 100 div 10; d:=i mod 10; if (a+b+c+d) mod 3=0 then rezultatas:=rezultatas+1; end; end.
  17. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo Tuniekonematei Informatikos VBE 2013   
    Pabandyk http://programavimopamokos.net/
  18. Patinka
    Sqx gavo reakciją nuo VDabar Informatikos VBE 2013   
    program varzybos; type tbegikas=record Vardas:string[20]; minutes:integer; sekundes:integer; end; mas=array[1..50] of tbegikas; var begikas,A:mas; nr:integer; procedure rikiavimas(var m:mas;n:integer); var i,j:integer; laik:tbegikas; begin for i:=1 to n do for j:=1 to n-i do if m[j].minutes*60+m[j].sekundes>m[j+1].minutes*60+m[j+1].sekundes then begin laik:=m[j]; m[j]:=m[j+1]; m[j+1]:=laik; end; end; procedure skaitymas; var i,j,z,sk,k:integer; d:text; begin nr:=0; assign(d,'U2.txt');reset(d); readln(d,k); for i:=1 to k do begin readln(d,sk); for j:=1 to sk do readln(d,begikas[j].vardas,begikas[j].minutes,begikas[j].sekundes); rikiavimas(begikas,sk); for z:=1 to sk div 2 do begin nr:=nr+1; A[nr]:=begikas[z]; end; end; close(d); end; procedure rasymas; var r:text; i:integer; begin assign(r,'U2rez.txt');rewrite(r); rikiavimas(A,nr); for i:=1 to nr do with A[i] do writeln(r,vardas,' ',minutes,' ',sekundes); close(r); end; begin skaitymas; rasymas; end.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...