Pereiti prie turinio

Stride

Nariai
  • Pranešimai

    141
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

Stride Pranešimai

  1. Sveiki,galvoju nusipirkti el. skaityklę, nes paskutiniu metu tenka labai daug paskaitinėti univere. Rinkausi internete ir sunku kažkaip apsispręsti, kai pats apie jas nelabai turiu suvokimo, gal kas galit patart, kokią reiktų pasirinkt. Išleisti norėčiau iki 300 lt.

    Lyg ir nusižiūrėjau šitą (http://pigu.lt/elektroniniai_knygu_skaitytuvai_elektronines_skaitykles/elektronine_knygu_skaitykle_kindle_5_wifi_6_be_reklamu?id=4869703), bet dar bijau pirkti.

    Naudotojai, ar esat patenkitni, kokie jums atrodo esminiai trūkumai/privalumai? Nebūtų su ja problemų atidarinėjant įprastus word, pdf failus (pats esu žalias kompiuterijoj, nepykit).

    Teko skolintis kartą ir labai patiko, vaizdas nevargina akių, daug maloniau nei iš planšetės ar laptopo.

     

    Ačiū. :)

  2. Man tie metai labai padėjo apsispręsti. Visad mėčiaus tarp medicinos ir psichologijos ir statistikos... Dabar po praleistų metų studijuoju mediciną, ir manau, kad tikrai padariau teisingai.

    Per tuos metus daug ką supranti. Gal suprasi, ką nori studijuoti, o gal suprasi, kad išvis nenori studijuoti. Tai tik vieni metai, praradimas nedidelis, o ir juos galima praleist labai turiningai. Juk geriau daryti tai, ką mėgsti, negu pasirinkti bet ką ir po to net nenorėt to daryt. Tai va, tokia mano nuomonė, o rinktis tai tau. Gali ir šiemet pabandyt kažką studijuot, jeigu turi kažkokių norų, nematau jokios problemos vėliau perstot.

  3. Galima išmokt ir pasiruošt, kad ir 10 egzaminų, bet ar to reikia?

    Jei aš būčiau skyręs bent kiek laiko papildomam egzaminų pasiruošimui, aš būčiau gavęs labai gerus balus, bet ar to reikia?

    Universitetą jau baigiau. Pažymiai virš vidutinio, bet ne patys geriausi, tačiau jei kyla klausimų susijusių konkrečiai su dalyku - informatika, visi kreipiasi į mane. Kodėl? Nes moku tai, ko man reikia pagal specialybę, o nemoku to, kas yra mokama papildomai.

    Mokykloje turėjau problemų su etika, su vokiečių kalba, sunku buvo ir su kai kuriais kitais dalykais, bet man jie nereikalingi, jie buvo tiesiog privalomi. Keista, rusų kalbos nesimokiau, bet moku ją geriau nei anglų ar vokiečių, bent jau supratimo klausimu... O kodėl? Todėl, kad jos man prireikė gyvenime. Tas pats ir su matematika... Taip susiklostė, kad nuo 7 klasės man šis dalykas pradėjo nesisekti ir tapo neįdomus. Universitete (studijavau informatiką) tai kėlė problemų, tačiau dirbant, kuriant ir gyvenant - mano matematikos žinios yra pakankamos.

    Man įdomu, kuomet yra žmonių išlaikiusių matematiką, lietuvių ir istoriją šimtukais, tačiau kai su jais pradedi bendrauti - jie atrodo kvaili. Jie žino teoriškai, jie mėgina aiškint, bet duodi realų pavyzdį ir jie nebeturi ką pasakyti. Sako, turėtų būti... Bet yra kitaip.

     

    Esmė viso šito mano malimo yra tokia: ar tikrai galima išmanyti 5 skirtingas dalis gerai, ar daug geriau būti savo srities, vienos ir menkos, geru žinovu ir toliau gilintis būtent joje?

     

     

    P.S., mano grupėj geriausius pažymius gavo kalikai. Tai yra tie, kurie atkalė, ką reikia, nors nė velnio nesuprato. Ir taip ne vienoje vietoje. Ar tai tikai gerai? Deja, sistema tokia, kad kalikai turi daug šansų gauti VF, gauti gerus pažymius ir pačioje pradžioje gauti neva tai geresnį darbą, tačiau ateityje situacija keičiasi ir ne kalikai uždirba tikrai daug, o tie, kurie mąsto kitaip.

    Anyway, visko būna ir visko pasitaiko, bet 5 privalomi egzaminai ir geras kitos kalbos mokėjimas - žingsnis ne tobulėjimo, bet degradacijos link. Ir dar kartą „ačiū“ švietimo ministerijai (pagrindus padėjo pagrindinis mano mokyklos remėjas G. Steponavičius) už tai, kad žlugdo mokslą ir didina nebereikalingų specialistų skaičių. Kam labai įdomu, mielai pabendrausiu ir privačiai, nes apie tai viešai kalbėti bent kol kas neturiu teisės.

     

    Tu išmanei informatiką, bet ar matematika tau būtų sutrukdžius? Nemanau, tiesiog mąstantys ir nemąstantys ir taip gyvenime atsisijos.

  4. Švietimo ministerija pradėjo išsidirbinėt jau. Tai sumąsto 5 egzaminus, tai užsienio kalbą itin aukštu lygiu mokėt. Viskas daroma, kad laikytųsi humanitarai ir žiauriai smukdomas tikslusis mokslas. Dirbu toj virtuvėj, tai galiu pasakyt, kad jauni žmonės bijo kaip velnio tikslaus mokslo, nepakelia reikalavimų, nors galėtų būti puikūs specai savo srity, kad ir siauroj...

     

    5 egzaminai - daug. Nors pats laikiau 6, tai yra max. kiek tuo metu buvo galima, tačiau žinau, kad gerai pasiruošt gali 2-3 egzaminam, bet tikrai ne tokiam kiekiui.

     

    Nu, kad galima ir 5-iems pasiruošti labai gerai. Pats laikiau 5 ir tik vienasiš jų 85, o likę - 94 ir daugiau. O univere juk ir laikys dauguma po 4-6 egzaminus per sesiją ir dar gal po kokią įskaitą. Ir informacijos kiekis juk bus žymiai didesnis. Mokais, mokais ir išmoksti, "pratampai" smegenis ir jos pripranta prie tokių informacijos kiekių. Aš tai labai palaikau tokią reformą, nes dabar įstot mokytis yra baika, prisirenka visokių vaikų, kur nesupranta, kur jie randas ir ką veikia...

  5. Užtat matematiką, visgi, pagrindinį dalyką į informacines specialybes, pernai 75-100 balams išlaikė didesnis skaičius mokinių nei šiemet :) Todėl sunku vienareikšmiškai taip teigti.

     

    O be to pernai tie patys egzaminų rezai duodavo didesnį KB nei šiemet.

     

    Pažaidžiau su skaičiuokle lamoj. Tarkim 2012 visus (LT, mat, info) suvedus 60 ir anglų 8A gaunam 17,48 o 2013 lt ir mat po 60, o informatikos - 90 gaunam 17,6. Neskaitau to ženkliu padidėjimu. Balas pagrinde didės nuo padidėjusios specialybės paklausos. O be to gi dabar informatikos ne vien į informatiką stojant reikia..

     

    Tu klysti. Čia šiemet pernykščiai balai duoda didesnį KB, o ne pernai už tuos pačius balus duodavo didesnį KB.

  6. Stride, atleisk, bet man rodos mes nesusikalbame. Kvota 2012 metais, kiek galejo paimt - 180 zmoniu, paeme 162. Siais metais mano nurodytame pdf faile vf vietu skaicius 180 - kas irgi laikytina ta pacia kvota? Kadangi niekas nesako kad jie surinks zmoniu kieki p pagal maximuma? Tad sakyciau mano klaidos cia nera...

    Ir beje, jeigu nepaslaptis, koks kb pas tamsta? :D Nes kaip suprantu esate mano konkurentas.

     

    Kvota yra kiek gali priimti norinčių studijuoti aukštoji mokykla, o valstybės finansuojamos vietos - kiek jų bus priimta bendrai į visą šią studijų kryptį. Jeigu gali priimti 180, tai nereiškia, kad juos ir priims, nes krepšelių visai krypčiai sumažėjo 40 proc., o be VU dar yra ir LSMU. Taigi ten iš tos visumos taip pat nueis nemažai krepšelių. Sau jie ten svaigti ir planuoti kiek priimti gali bet ką, bet tai nereiškia, jog jie tiek tų krepšelių ir surinks, nes tie 180 krepšelių nepriklauso būtent VU, jie priklauso geriausiems stojantiesiems, kuris nešis jį kur jis pats nori.

  7. Labai atsiprasau uz toki issireiskima, bet nevirskinu as psichiniu ligoniu - deb*l* kurie tikslingai skleidzia dezinformacija apie kazkokius vietu i medicina sumazinimus. Nors aisku, galbut tai tikslinga dezinformacija, ka gali zinoti....

    2012m VU priemimas - Statistika Ziurim stulpeli kvotos, prie medicinos - 180 vietu

    2013m priemimo planas (VU) Ziurim stulpeli "Vf vietu skaicius" prie medicinos...

    O tada pradekite dauzyt galva i siena, kas patikejote :/

     

    O aš nevirškinu deb♥lų, kurie patys skleidžia dezinformaciją to nesuprasdami. :) Pasidomėk pirma, kas yra kvota, o kas vf vietų skaičius, o po to čia ardykis.

  8. Čia kai valdžia pasako, kad reikia inžinierių, o ekonomika yra populiari ir "prestižinė" specialybė, technologinių mokslų universitetai pagal turimas biochemijos ar kokio velnio žinias sukryžmina du mokslus ir išeina ir perspektyvi ir prestižinė specialybė.

     

    :DDD Taip ir galvojau, tik norėjau pasitikslint. :D

  9. Dar... Girdėjau, kad MRU bendrabutis Valakupiuose yra tikrai padorus, netgi geras, kaip Lietuviškas bendrabutis. Bet turbūt, kad ten apsigyventi žmogui iš kito universiteto yra misija neįmanoma, taip? :)

     

    Pernai pažįstama iš Plungės įstojo į MRU ir negavo išvis jokio bendrabučio.

  10. Kodėl tarkim registruojantis klausia, kuriam bendrabutyje norite gyventi? Aš maniau, kad tarkim ekonomikos fakulteto studentus apgyvendina vienur, o tarkim medicinos jau kitur? Ar tokia tvarka, kad išmaišo?

     

    Surašyta, kad vienus apgyvendina ten, kitus - ten, bet realiai tai išmaišo.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...