Pereiti prie turinio

highontrance

Nariai
  • Pranešimai

    108
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

highontrance Pranešimai

  1. Ok matau kad reikia zmogui paaiskinti delko kartais per neapsiziurejima yra gaunamas nullReferenceException. Iskarto atsiprasysiu del LT raidziu nenaudojimo, tiesiog man taip taipint greiciau ir penktadieni po 4 alaus jau ar taip ar taip neberupi, o dar + Above & Beyond groja :D vskas ka parasysiu skirta konkreciai C# kalbai.

    Taigi:

    Kompiuteris turi ramus, ramai turi vadinamaji STACK ir HEAP (na turi dar ir static dali bet apie tai dabar nekalbesiu). C# kalba turi VALUE ir REFERENCE tipus. VALUE tipai gyvena stack atminties(ramu) dalyje ir pati kintamojo reiksme yra saugoma paciame kintamajame, VALUE tipai tai: char, int, uint, long ir t.t (supaprastintai pasakysiu jog tai visi tipai kurie VS uzsiraso melyna spalva by default isskytus string tipa (string tipas yra REFERENCE tipas)). Taigi VALUE tipai yra STUCT tipai o REFERENCE tipai yra klases.

    REFERENCE tipai gyvena HEAP atminties dalyje. Kuom jie skirasi nuo VALUE tipu? Isivaizduok turi klase "Employee" ir noredamas sukurti nauja "Employee" tu rasai

    var Foo = new Employee();
    

    Kada panaudoji "new" raktazodi tai reiskia, kad tu instancijuoji nauja obijekta kompiuterio ramu atminties HEAP dalyje. Pats "Foo" gyvena STACK dalyje bet jis turi nuoroda i HEAP dalyje easnati "EMPLOYEE" obijekta. Bet kas bus jei mes parasysime:

    var Foo = new Employee();
    var Bar = foo;
    

     

    Patys Foo ir Bar gyvens STACK dalyje bet jie abu tures nuoroda i HEAP dalyje esanti tapati EMPLOYEE obijekta. Todel jei jei Pvz: Employee turetu property FirstName, pakeite ji Foo kintamajame, matytume si pakeitima ir Bar kintamajame. Kodel? Nes jie abu pointina i tapati obijekta HEAP dalyje.

     

    Taigi ka visa tai reiskia tavo atveju?

    Jei gu tu bandai patikrinti REFERENCE tipa kuris nera instancijuotas HEAP dalyje tu gauni nullReferenceException, del ko? Delto kad STACK dalyje esantis kintamasis i nieka nepointina.

     

    Cia parasiau supaprastines, bet esme yra tokia.

     

    Na o dabar atsipalaiduojam :o

    https://www.youtube.com/watch?v=bdi_XfNNlzU

  2. ir kodo turi būti mažiausiai 7 A4 formato lapai.

     

    Kuo toliau tuo graziau :D Aciu dievui nestojau, nes paskaicius kartais tokio tipo temas tai nezinai ar juoktis ar verkti... Faktas yra vienas, zodziu jungini "Hello World" i ekrana galima isspausdinti 100000000000000000000000+ skirtingu budu, ir jei jau duoda tokias uzduotis tai paimk ir suk koki cikla per kazkoki tai lista Pvz. failus kurie yra C diske, ir tikrink kiekvino ju raide, ilgi, uzimama vieta HDD, pagal ka nori. O jei ka sakys tai sakyk kokia uzduotis toks ir sprendimas...

  3. Acer, Asus... Cia tas pats kas nueiti i kompu parduotuve ir sakyti duokit man kompa su raudona spalva. Visalaika reikia ziureti i komponentus kurie ta kompa ir sudaro ir is to susidaryti nuomone. Turejau Acer dabar turiu Asus, abu kokybiski ir niekada nebuvo sugede. Pirkdamas kompa issinagrinek sudedamasias dalis: motinine, prcesorius, vaizdo plokste, ramai, hdd ir kt.. . O, kad turejau tuos kuriuos tu cia parasei tai sutapimas nes ju komponentai tuo metu kai pirkau buvo beveik geriausi ka rinka tada siule.

  4. Taigi kaip ir temos pavadinimas sako, ieskau nemokamu PNG paveiksleliu kuriuos galeciau naudoti savo projekte (Win store app). Puslapiu internete simtai, bet kaikurie raso jog visas contentas nemokamas, o paskaicius licenzijas parasyta jog beveik visi paveiksleliai vienaip ar kitaip pririsiti prie ju paciu licenzjos kuri draudzia juos naudoti nepranesus ju kaip supratau kurejams. Taigi gal galetumete pasidalinti keleta nuorodu i jusu patikrintus ir tikrai nemokama contenta siulancius saitus (butent siulancius PNG formato aka vektorines grafikos elementus nemokamai) aciu.

  5. Tu esi programuotojas. Palyginsiu tave su krepšinio komandos akcininku. Pastarasis turi-gali-privalo rinktis perspektyvius žaidėjus, juk gerieji skina pergales, tiesa? Ar jam kas trukdo rinktis perspektyviausius? Nežinau kaip šiuo atveju su juo yra, tačiau jį riboja. Pinigai. Ir aš nežinau kiek jis jų turi, todėl taip pat nėra aišku kada akcininkas prieis prie įperkamumo ribos. Analogiškai pakalbėkime tave. Žinai, kur tavo ribos? Ne piniguose, juk tu nesiruoši pirkti programavimo kalbos. Tavo ribos yra tavo noruose ir valioje kažką išmokti. Ar tu nori programuoti? Pirmiausia savęs to paklausk ir nebus jokių klaustukų dėl programavimo kalbos pasirinkimo. Kalbos nėra ypatingai skirtingos. Tai ne teisė ir medicina. Ne, tokių skirtumų nėra. Jeigu tikrai nori programuoti ir esi bandęs, tau nebus iš esmės didelio skirtumo ar kalba yra perspektyvi, ar ne.

     

    Dabar pakalbėkime apie perspektyvas. Gan subtiliai yra vardijamos programavimo kalbų perspektyvos. Visų pirma, pakalbėkime apie kryptį programavimo, kuri tave domina. Juk WEB programavime vienaip, app programavime kitaip, desktop dar kitaip. Aišku, galima rinktis kuo universalesnę kalbą, kuri realizuojama daugelyje sričių, bet ne visada tas universalumas gerai. PHP yra velniškai populiari ir spėju, kad dar kurį laiką išlaikys tą mega susidomėjimą, tačiau atlyginimai šioje srityje nėra labai dideli. WEB srityje, jei neklystu, vieni iš mažiausių atlyginimų. Ir štai čia jau prieisim tą kirtį.

     

    Perspektyva vs pinigai. Perspektyvi kalba nebūtinai pelninga kalba. Tu gali rinktis tiek perspektyvią kalbą, tiek pelningą kalbą, tačiau negali dirbti dėl pinigų. Turi dirbti dėl savęs. Programavimas tau turi būti malonus lyg pornografinio filmo žiūrėjimas (nors čia pagal skonį). Dirbdamas dėl pinigų ir galvodamas apie juos tu:

    *Jausiesi emociškai blogai, nes norėsi kuo greičiau baigti darbą, o už nieko neveikimą pinigų negausi;

    *Stengdamasis kuo greičiau baigti darbą ir gauti atlygį rašysi nebe kokybišką kodą;

    *Rašydamas nekokybišką kodą prarasi klientų pasitikėjimą - jie nuo tavęs paprasčiausiai nusisuks, o tu sulauksi neigiamų atsiliepimų;

    *Programavimas - ne bulvių kasimas ir vargu be vidinio kaifo turėsi noro nuolat tobulinti žinias.

    Pinigai visuomet yra blogas motyvas, blogas pagrindas, blogas siekis. Mes turime dirbti dėl savęs už tai gaudami atlygį.

     

    Dabar gal truputį link konteksto. Truputis statistikos:

     

    1. Java

    Velniškai populiari ir tuo pačiu perspektyvi. Jau kokį penkmetį gal stato į vietą kitas kalbas. Programavimo kalba gan universali (mobile, web, desktop). Aišku, didžiausias panaudojimas mobile srityje, čia ir supportas didžiausias ir visa kita. Kalba sudėtinga, nelanksti šiek tiek, bet jei jau su ja dirbi, gali drąsiai save laikyti tikru programuotoju.

     

    2. C

    Nesitikėjote? C! Mobile, desktop, hardware kalba. Didžiausią panaudojimą turi hardware srityje arba žemame desktop lygmenyje. Sakyčiau, viena iš rimčiausių programavimo kalbų. Jei domina kompiuterio veikimo principai, tai ši kalba pats tas.

     

    3. C++, Python, C#

    Šios kalbos pagal populiarumą lygiagrečiai tūno, nots pagal paskirtį skiriasi. Apie C++ daug komentarų nereikia, tai labiau sisteminė, varikliukų visokių kalba. Python - kažkas stebuklingo (kitiems, man asmeniškai nelabai): nedurna sintaksė, platus panaudojimas (populiarėja web srityje, o desktop'e ypač populiaru). C# - realiausia Java konkurentė. Nėra tokia galinga kaip pastaroji, dar ir veikia oficialiai Windows platformoje (nors nesunkiai galima perkelti į linux ar kitur). Visgi, neperkanda ši kalba Java, bet turi savotiškų pliusų: nėra perkrauta per daug (tai kaip ir draugiškesnė), gan griežta ir nenugrybausi su ja programuodamas kažkur į pievas.

     

    4. PHP, Javascript

    Labiausiai web platformos gigantės. Jei jau programuoti, tai geriau kartu, nes paskirtis panaši, bet iškeitimas vienos į kitą nelabai įmanomas, nors galima ir mąstyti, kad javascript kažkurią dalį iš esmės galima duoti ir front-end'ams. Pagal populiarumą stovi kalbos panašiam lygmeny, nes realu tai, kad PHP dažnai konstruojamas lygiagrečiai įterpiant to javascript.

     

    Vėliau eina Ruby, Sql. Ruby - kylanti alternatyva PHP, bet burbulo sprogimas dar nenusimato. Sql - duombazių kalba, itin dažnai vaikštanti kartu su PHP, bet kadangi yra alternatyvų arba tik dalis web projektų naudoja sql, tai pagal populiarumą šiek tiek žemesniam lygmeny.

     

    Kažką galėjau nusišnekėti, bet stengiausi bent kiek į ritmą pataikyti. Jeigu kažkas ne taip, pataisysit.

     

    Visdėlto dėl C# klysti ir net labai. http://en.wikipedia...._Sharp_and_Java

  6. esme kad jai pvz darai windows projekta, lgpl biblioteka gali prisijungti tik kaip .dll (arba kaip .so linuxe) o ne tiesiogiai ikompiliuoti i savo koda. Nesu tikras kaip tai implikuoja kalbas kaip java ar python. Galetum daugiau detaliu duot, kokia programavimo kalba, kokia biblioteka.

     

    Naudoju C#, o biblioteka yra šita https://github.com/mono/taglib-sharp/ . Ji skirta meta duomenų nuskaitymui iš įvairių media failų.

     

    esme kad jai pvz darai windows projekta, lgpl biblioteka gali prisijungti tik kaip .dll (arba kaip .so linuxe) o ne tiesiogiai ikompiliuoti i savo koda. Nesu tikras kaip tai implikuoja kalbas kaip java ar python. Galetum daugiau detaliu duot, kokia programavimo kalba, kokia biblioteka.

     

    Sąlyga paprasta: gali naudoti, nesvarbu, kokia tavo paties programos licencija, bet turi dinamiškai linkinti biblioteką prie savo programos, ne statiškai. T.y. negali tavo bibliotekos linkeris sukišti į tavo executable, turi šalia mėtytis dll/so/dylib (win/lin/mac) ir būtent jis būti naudojamas.

     

    Ačių už patikslinimą. Pirmai galvojau jog aplamai negali būti "Hardcoded" reference's mano projekte, galvojau jog per reflection reiks rasti ir naudotis bibliotekos teikiamais privalumais. Bet pridėjus reference .dll išlieka šalia mano exe kas reiškia jog galiu apseiti ir be reflection.

  7.  

    In short: yes you can. But one important thing to take care of is that the GNU LGPL covered library is dynamically linked, not statically mixed with the main application.

    It should also be possible to exchange that dynamically linked library for an independently compiled build. Otherwise you have likely intertwingled the library and main application code.

     

    Va šita vieta man ir stringa. Kaip interpretuoti lietuviškai šituos žodžius. GNU LGPL covered library is dynamically linked, not statically mixed with the main application. It should also be possible to exchange that dynamically linked library for an independently compiled build.

    Atrodo anglų moku, bet ties šitu išsireiškimu užstrigau. Kiek suprantu tai aš galiu naudoti tik negaliu pačios bibliotekos modifikuoti, ar ne?

    Tai pat radau šita: http://www.xn--ratija-ckb.lt/enciklopedinis-kompiuterijos-%C5%BEodynas/lgpl-licencija

    Kas irgi sako jog galiu naudoti. Tik neaišku ar šita info tikslinga.

  8. Sveiki, aš iškarto aisiu prie reikalo. Kuriu appsa ir noriu naudoti OpenSource biblioteką kuri yra licenzijuota pagal LGPL. Aš skaitinėjau ta LGPL, bet taip iki galo ir nesupratau vieno man rūpimo daliko. Ar aš galėsiu pardavinėti appsa jeigu jis naudoja biblioteką kuri yra licenzijuota pagal LGPL licenziją. Pačios bibliotekos nemodifikavau.

  9. Kad kuo toliau tuo sunkiau yra labai normalus dalykas :) Tiesiog nenorek visko ismokti greitai ir iskarto, kartais reikia tapati tutorial video ar koki tai knygos puslapi perskaityti kelis ar net neliolika kartu, kad tikrai isisavintum ta ar ana koncepta. Kadangi man asmeniskai geriau yra ziureti tutorial'us, pastebejau jog labai daznai turi tam ar anam konceptui susirasti keleta pamoku is skirtingu mokytoju nes kiekvienas ju paaiskina tuos konceptus truputi skirtingai (prieina prie ju "is kito galo") ir tai labai padeda isisavinti naujas zinias. Pamenu kai pradejau programuoti buvo labai sunku isisavinti kas yra DI, IOC (Dependency Injection, Inversion Of Control ) bei aplamai obijektu gyvavimo laika. Buvo sunku tol kol neismokau kas yra Heap ir Stack. Kalbant apie IOC tai kol pats neparasiau Dependency injectoriaus jie man atrode kaip magija :D Zodziu viskas po truputi. Tik nemesk visko jei jau pradejai nes paskui gailesiesi. Ir kai jau tikrai gerai ismanysi savo programavimo kalba, ateis tas luzio taskas kai noresi jog butu sunkiau, nes bus taip - kuo sunkiau tuo idomiau :) Atejo man, ateis ir tau. Sekmes.

    PS. Nesmerkit uz rasyba :)

  10. Sveiki, taigi iskilo keletas klausimu. Darant Windows Store aplikacija idedant pvz: "Basic Page", taipat i Solution yra imetama ir keletas helper klasiu. Konkreciai kalbu apie SuspensionManager ir NavigationHelper.

    1. Ar rasot sioms klasems Unit testus? (Pats asmeniskai testuoju viska, bet sias helper klases sukure MS devai ir pataria jas naudoti kaip geriausia praktika issaugoti applikacijos busenai (Suspend)).

    2. Ar naudojat sias klases busenai issaugoti ar rasot savo supaprastintas versijas?

  11. Sveiki, užvakar žaidžiau su C# ir Json serializacija ir pnš. Ir kilo mintis pasimokyti JavaScript. Sintaksė panaši į C#, pati kalba lengvesnė, dinamiškas pasaulis pasirodė keistas, bet įžvelgiu potencialą :) Taigi daug nekalbant norečiau, kad paminėtumėt iš savo patirties dirbant su JavaScript'u geriausias praktikas kurias naudojat. Kadangi dar neseniai tik pradėjau gilintis i JavaScript, tai pat domintu mane toks dalykas ir pavyzdžiai kaip pvz: Kaip sukurti json failą puslapyje ir perduoti jį į server side. Aplamai viskas kas susije su json ir jūsų nuomone verta pasidomėti, paskaityti rašykit čia.

  12. Sveiki, turiu keletą klausimų apie domenus, serverius ir pnš. Užsiregistravau hostinger.lt, per juos pirkau domena, bet negaliu pasiekti svetainės savo nupirktu vardu. Taipat noriu išsiaiškinti kas yra čia:

    http://s22.postimg.org/586z0f04h/Info.jpg

    Ką reiškia įrašas "Savo domeną taip galite nukreipti ("A" DNS įrašas) į šį IP: 185.2xxxxxx"? Ar jei pirkau domena per šią hostingo paslaugas teikiancią svetaine (taipat pirkau ir hostinga) turiu kažkaip nukreipti domena? Ir jei taip kaip tą padaryti.

    Ką reiškia ns1.hostinger.lt, ns2.hostinger.lt ... ? Kodėl jie čia?

     

    Kitame valdymo panelės puslapyje matomas štai toks įrašas.

    http://s14.postimg.org/5l4svgff5/domaininfo.jpg

    Aš domena juk pirkau, kodėl užsakymo būsena yra "Laukiama sukurimo" ?

     

    Taipat turiu keleta klausymų dėl DNS valdymo panelės kuri atrodo taip:

    http://s24.postimg.org/oehgizmo5/image.jpg

    http://s13.postimg.org/oz06286ef/image.jpg

    http://s21.postimg.org/6w58zwq1z/image.jpg

     

    Bučiau labai dėkingas jei bent po sakinį apie kiekvieną punktą arba bent apie tai kas svarbiausia parašytumėte kas supranta.

     

    Taipat failu tvarkyklės panelėje rašo tokia žinutę:

     

    Jūsų domenas šiuo metu nėra nukreiptas į mūsų vardų serverius, tad tokios paslaugos kaip FTP, failų valdymas, el. paštas (ir kt.) tinkamai neveiks. Mūsų vardų serverius galite rasti "Paskyros -> Detalės" sekcijoje. Prašome atkreipti dėmesį, kad DNS sklaida gali užtrukti iki 24 valandų po atnaujinimo.

     

    Suprantu jog pvz panelės ir jų valdymas skirtinguose hostingo paslaugas teikiančių įmonių puslapiuose yra skirtingos na, bet čia manau žmogui kuris dirba su webais mano šitie klausimai turėtų būti Basic lygio.

  13. O tu žiūriu šmaikštus.

     

    žmogus padaro pirmą gyvenime darbą, o toki, kurie net lietuviškai parašyt nesugeba taisyklingai bando tyčiotis savo nešmaikščiais, pasenusiais juokeliais.

     

    O temos autoriui - piešk dizainus pagal specialias pamokas, priprasi prie šriftų ir objektų dydžių, nes dabar viskas yra stipriai per dideli.

     

    Kaip pasirode taip ir parasiau. Antras darbas geriau atrodo. Pats kazkada piesiau dizainus ir tikrai pirmi darbai buvo panasus i temos autoriaus, tikrai nenorejau kazko izeisti ar kazkam pakenkti. Mane webas siaip ir uzvede ant kelio ispradziu PS, AI tada HTML, CSS kas toliau vede i C#. Siaip nesu web dizaineris, bet is mano puses pastebejimas butu del Font, stengcausi naudoti Serif fontus (bent jau pradziai) arba kazka panasaus i Segoe UI. Gerai, kad mokaisi ir darai kas patinka, su laiku istobulesi. As kai pradejau tai tokiu daliku klausinejau, kad dabar paziurejus senus pranesimus darosi juokinga :D Sekmes.

  14. Jei moki anglu kalba ir mieliau ziuretum video pamokas nei skaitytum knygas (asmeniskai as is video zymiai daugiau info pasiemu nei is knygu, bet ce kiekvienam savo) siulau pasidometi OOP (Object Oriented Programming) ir kas tai per zveris. Pasiziurek sita video kad susidarytum bendra vaizda. Video is http://www.microsoftvirtualacademy.com/ .

     

    https://www.youtube.com/watch?v=kkkUNAZpCjo

     

     

    Dabar kas liecia pati http://www.microsoftvirtualacademy.com/ . Taip ten tu rasi daug info, bet ka pastebejau as tai ce tikriausiai gera vieta ateiti susipazinti su nauja technologija nauju "feature" ir panasiai. Mokymuisi kazin ar tinka sitas puslapis nes nera to paaiskinimo su smulkiom detalem kurios yra butinos norint.. amm kaip ce issireiskus "pagauti kampa" kaip tai veikia, delko isvis vekia ir panasiai. Asmeniskai as esu Windows fanatikas tai rekomenduoju C# programavimo kalba, kuria mokant perspektyvos tikrai dideles. Ko nesiulau tai iskart pulti ir kurti WPF, Windows Phone ar ASP.NET MVC applikaciju nes tai apsunkins pacios C# kalbos ismokima. Pradek nuo paprastu Console applikaciju, paeksperimentuok, padaryk dauk klaidu (is ju ir mokomasi). Nezinau kaip kiti, bet as mazdaug pusmeti konsolines programas rasiau kol perejau prie mano atveju WPF. Na ir jeigu apsisprendei mokytis C# gera pradzia gali gauti ce: http://www.learnvisualstudio.net/video-tour/ Sie video nera uz aciu, bet tu juk nenori prisigauditi blogu praktiku is gausybes tutorialu YouTube, o patikek manim, is visu video (bent jau kas susije su C#) as per ~2 metus ten atradau tik 3 gerus mokytojus kurie tikrai zino ka sako ir daro.

     

    Kas liecia mastyma "Kam man tuos pinigus moket, rasiu internete uz dyka" tai sitas prie gero neprives ir visas mokymosi procesas uztruks 2,3 ar net 4 ir daugiau kartu ilgiau negu butu uztruke jei investuotum i save. Juolab jog saitas i kuri nurodziau neima menesinio mokescio, beto pastaruoju metu labai atsinaujino. Kai ismoksi basics na ir gal kelis advanced topicus, tikrai siulau isigyti http://www.pluralsight.com/ subskripcija, tik to nedaryk gal ispradziu nes ten jau turi truputi moketi programuoti, nes kad ir jie sako kad jama kaikuriuose tutorialuose nuo pradziu, bet nuo pat pat pradziu nepaema :) Na gal nepastebejau tokio kurso. Pats http://www.pluralsight.com/ tai nevien C# pamokos. Tai pamokos aplamai apie viska kas susije su programavimu ir ivairiom kalbom. Jie dabar susijunge su http://www.digitaltutors.com/11/index.php tad jei turi Pluralsight subskripcija gali junktis ir i Digital Tutors (pats nebuvau niekad pasijunges, bet susidariau isputi jog ten viskas kas susije su zaidimais, dizainu, grafika ir pns. (pataisykit jei klystu)).

     

    Na o jeigu anglu kalbos nemoki tai siuliciau stipriai susiimti ir pradeti ja mokintis nes svarbiausia programavimo kalba kuria turi ismokti gyvenime tai anglu :) Nezinau neskaiciau as LT vadoveliu, bet skaiciau tukstanciu zmoniu nuomone apie LT mokomaja literatura internete o ji nera pati geriausia.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...