Pereiti prie turinio

Varkovas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    223
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo Lukasm17 "Cold Calling" Šaltųjų skambučių medžiaga   
    Būtų ir man visai įdomu praplėsti savo akiratį šia tema. Iš anksto dėkingas, jeigu kas nors galės suteikti kažkokios medžiagos!
  2. Patinka
    Varkovas sureagavo į Lukasm17 "Cold Calling" Šaltųjų skambučių medžiaga   
    Sveiki ieškau informacijos susijusios su šaltaisiais skambučiais "Cold Calling". Ar žinote kokių knygų .pdf, linkomanijose ar kitose svetainėse kur būtų galima parsisiųsti. Taip pat visi blogai ir youtube linkai su žmonėmis kalbanačiais apie tai pravestu. Dėkoju iš anksto.
  3. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo Mantvi5 Pora klausimų dėl BankLink   
    Kaip tai nieko neįtakoja žmogau? Tai yra vadinama laiko valdymu ir geriausios alternatyvos pasirinkimu.
     
    Tu net nežinai pilno konteksto ir sugebi daryti tokias išvadas. Tai labai daug pasako apie tavo asmenybę :D
  4. Patinka
    Varkovas sureagavo į Petros Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą   
    Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą, dėstomus dalykus, dėstytojus, fakulteto pastatus, užsiėmimų kokybę ir panašius dalykus.
    Pradėsiu nuo pirmo pusmečio MIF'e. Apačioje dalykai, kuriuos teko mokytis, paskaitos dėstytojas, pratybų vedėjas:
    1. Procedūrinis programavimas. V.Golubevas, L.Litvinas
    2. Kompiuterių architektūra. A.Mitašiūnas, O.Mirzianov
    3. Matematika programų sistemoms (kitaip: matematinė analizė I/III). E.Mazėtis
    4. Diskrečioji matematika. G.Skersys
    5. Anglų kalba (I/II) S.Smilgienė
    6. IT ir komunikacija. Paskaitas – S.Dapkūnas ir R.Kašūba, pratybas vedė nežinoma moteriškė ir R.Kašūba
    1. Procedūrinis programavimas (PP). Tai yra tas tradicinis programavimas, pratęsimas mokyklinio kurso. Tiesa, čia pradžioje problemų turėjo Pascal'iu egzaminą rašiusieji, nes per PP programavome c kalba. Teoriją dėstė Viktoras Golubevas. Buvęs sportininkas, jaunystėje turėjęs priimti lemtingą sprendimą tarp krepšinio ir matematikos bei pasirinkęs pastarają. Dažną paskaitą Golubevas užsimena apie savo sportinę praeitį, praleistą šansą žaisti prie A.Sabonį Kaune. Iš dėstymo pusės, tai labai „nuo dūšios“ žmogus, dėsto ne „ant durniaus“, o tikrai norėdamas, kad studentas suprastų tai, ką moko. Todėl V.Golubevą asmeniškai vertinčiau kaip geriausią paskaitų dėstytoją pirmąjame pusmetyje. Pratybas vedė L.Litvinas. Susilaikysiu nuo komentarų apie jį. Tiesiog siūlau neiti atsiskaityti programos, nemokant visos teorijos, kuri yra apraše prie užduoties. Atsiskaityti pas L.Litviną velniškai sunku, tiesa, atsiskaičius, rašo maksimumą. Per pratybas galima susirinkti 5 balus. 4 balai iš pratybų (po 1 iš kiekvienos praktinės užduoties) ir kontrolinis, kurio vertė 1 balas. Taigi, sėkmės atveju galite eiti į egzaminą jį išlaikius (bet sudalyvauti egzamine privalu!). Atsiskaitymas gana sunkus, daug įdėta suktybių, kurias dėstytojas aiškina per teorijos paskaitas. Vis dėlto, Golubevas vertina labai gerai, svarbu yra bandyti atsakyti ir nepalikti tuščių vietų egzamino lape.
    2. Kompiuterių architektūra (KA) arba kitaip komparchas. Tai yra 1 pusmečio vinis. Ir tikrai. A.Mitašiūnas ne veltui yra žinomas visame MIF'e. Per jo paskaitas auditorija tyli, jei kas kalba, dėstytojas prieina, kažką pasako, vėliau, regis, užsirašo pavardę. Jo paskaitos – tai grynas konspektas, kurį jis nurašo nuo lapų ir kurį galima rasti internete. Taigi, buvo nemažai žmonių, kurie į jo paskaitas nuėjo porasyk ir tikrai nenusvilo dėl to. A.Mitašiūnas aiškina nesuprantamai, tyliai. Kas nors pasakytų, kad galima suprasti tai, ką jis kalba, bet tam reikia didelės koncentracijos ir įsitempimo bei kažkokio supratimo apie ką eina kalba. Todėl teorijos paskaitų vertė yra tokia minimali, kad kur kas naudingiau tą laiką būtų praleisti mokantis individualiai. KA pratybas vedė O.Mirzianov. Velniškai charizmatiška asmenybė, tikras vakarietiško universiteto dėstytojo/pratybų vedėjo pavyzdys. Stengiasi sukurti jaukią aplinką studentams, nėra arogantiškas, elgiasi draugiškai, yra supratingas, vertina normaliai: nėra labai atlaidus ar labai griežtas, toks per vidurį – žodžiu teisingas. Čia iš pratybų galima gauti, kiek pamenu, 4 balus Iš viso 3 praktinės užduotys ir 3 kontroliniai sudaro šį balą. Vadinasi iš egzamino (6Balai) reikia būtinai gauti 1 balą (jei iš pratybų gaunate 3.5 -4 balus) arba daugiau. A.Mitašiūnas egzamine neduoda balo jei atsakymas neteisingas. Nesvarbu ar viską parašėte teisingai ir klaida įsivėlę tik perrašant atsakymą – vistiek gausite 0 iš to pratimo. Ne veltui A.Mitašiūnas įgyjo kirvio reputaciją. Tiesa, vertėtų paminėti ir tai, jog komparchui vyko SS (studentai studentams). Tai yra studentų, iš aukštesnių kursų, pagalba dabartiniams pirmakursiams. SS viskas aiškinama žmonių kalba (priešingai nei per A.Mitašiūno paskaitas), taip kad mokytis KA tokiu būdu yra labai efektyvu. Siūlyčiau dalyvauti komparcho SS jei yra galimybė, jei nėra – mokytis iš SS skaidrių, kurios yra patalpinamos internete po kiekvienų SS paskaitų. Taip pat yra puikus konspektas - „Beno konspektas“ - iš kurio taip pat įmanoma mokytis. Velniškai nuostabus dalykas tas SS!
    3. Matematika programų sistemoms(MPS). Sakyčiau pirmame pusmetyje matematikos(MPS ir DM) iš esmės nebuvo sunkios. MPS – tai mokyklinio matematikos kurso pratęsimas kiek aukštesniame, universitetiniame lygyje. MPS mokėmės matricas, įvairius veiksmus su jomis, o pusmečio pabaigoje išmokome ir vektorius, bendrąsias, kanonines lygtis plokšumoje bei erdvėje. Paskaitas ir pratybas vedė tas pats E.Mazėtis, žinomas, kaip specifiškai kirčiuojantis žodį „skaičius“ (kirtis ant u??). Vertėtų žinoti tiek, kad į paskaitas vaikščioti neverta, o į pratybas nueiti tikrai reikia. Pusmečio viduryje rašomas kontrolinis, kurio vertė 3 balai, yra ir namų darbai. Iš viso 30 pratimų, reikia atlikti 1-19 pratimus ir vėliau 20-30. Už namų darbus galima gauti 1 balą. Taigi, į egzaminą galima maksimaliai neštis 4 balus. Egzaminas nebuvo labai lengvas, tai reiktų pasimokyti jam. Tiesa, savarankiškai atlikus namų darbų užduotis, nemanau, kad kiltų klausimas dėl išlaikymo ar neišlaikymo, bet siekiant geresnio rezultato reiktų pasimokyti teorijos.
    4. Diskrečioji matematika (DM). Tai visai nauja matematika, kuri yra itin artima programavimui. Mokėmės logines funkcijas, kurios naudojamos programavimo kalbų if'uose (&&, ||) ir dar gal kokias 6 kitas. Pratybų metu jas prastinom, sudarinėjom iš sakinių. Vėliau mokėmes funkcijas, vaizdus, atvaizdžius, aibes. Iš viso šito pusmečio viduryje rašėmė kontrolinį, kurio vertė, regis, 4.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Vėliau mokėmės kodavimo pagrindus, duomenų spaudimą ir panašius dalykus. Egzaminą rašėme tik iš to, ką mokėmės po kontrolinio. Egzamine galima surinkti 6.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Apie dėstytoją. Gintaras Skersys dėstė tiek per teorines paskaitas, tiek per pratybas. Per geriausio dėstytojo rinkimus gavo didžiąją daugumą pirmakursių PS'e balsų (~80proc). Tiesa man pačiam G.Skersys nepasirodė kažkoks neeilinis dėstytojas, tiesiog dalykas buvo gana paprastas ir vertinimo sistema palanki studentui. Įdomus faktas tas, kad parašę kontrolinį pusmečio viduryje, jo rezultatą sužinojome tik kartu su egzamino įverinimu. Arba G.Skersys darbus taisė keletą mėnesių, arba nenorėjo paskelbti rezultatų, kad nenumuštų motyvacijos, ruošiantis egzaminui? Nes kontrolinio rezultatai, regis, buvo labai geri. Per pratybas Skersys kviesdavo studentus pradedant nuo pirmų suolų iki paskutinių eiti prie lentos kažką išspręsti. Man asmeniškai tai labai nepatiko. Tai buvo vienas lengviausių iš svarbių dalykų pirmame kurse.
    5. Anglų kalba. Kankynė. Ne dėl dėstytojos S.Smilgienės, bet iš esmės dėl to, kad šis dalykas yra PS programoje. Dar nepamiršote mokyklinės prievolės? Nesijaudinkite – jos nepamiršite dar bent pusmetį, nes praleidus 3 ar daugiau užsiemimų arba neatsiskaičius prezentacijos teks rašyti atsiskaitymą pusmečio pabaigoje. Taip pat turėsite kiekvienam užsiėmimui atlikti namų darbą grupėje ar individualiai, vėliau klasėje jį pristatyti ir aptarti su kolegomis. Tai trukdavo maždaug visą paskaitą. Eilinė anglų paskaitos chronologija: dėstytojos intro (10min), (galbūt kieno nors prezentacija), raštu atliktų namų darbų patikrinimas, diskusija apie namų darbą, diskusija apie per intro paminėtą temą, grupių žodiniai pristatymai (ND), kiekvieno pristatymo aptarimas ir įvertinimas (ne balais). Iš tikrųjų – anglų suėsdavo daugiausia laiko ir nervų, nes tai buvo vienintelis dalykas, kur užduodavo tiek daug namų darbų. Vis dėlto, manau, jog pas kitas dėstytojas anglų kalba galėjo būti dar neįdomesnė. Įsivaizduokite per savaite 3h sėdėti auditorijoje ir atlikinėti gramatikos pratimus... S.Smilgienė mokėsi Edinburge, neretai papasakodavo įdomių istorijų iš laiko praleisto ten. Tikrai dalis pasakojimų įsiminė ir buvo įdomūs. Dėstytoja su vakarietišku požiūriu, mano, jog efektyviausia mokytis kalbos ne iš knygos, o diskutuojant. Kaip jau ko gero supratote pagrindinis aspektas, kurį S.Smilgienė akcentuoja – kalbėjimas. Atsiskaitymo(kaip egzamino) nerašiau po pirmo pusmečio. Šiaip labai varginantis ir iš esmės neįdomus kursas. Bet S.Smilgienę vertinu teigiamai. Nes ji – tikrai žmogus „nuo dūšios“ ir tiki tuo, ką daro.
    6. IT ir komunikacija. Tai 2 dalykai sujungti į vieną (vertinimas sueina į vieną dalyką). IT – 6 balai. Komunikacija – 4 balai. IT dėstė S.Dapkūnas. Siūlau pradžioje neiti į teorijos paskaitas, nes tai bus kartojimas dalykų, kurie buvo informatikos VBE. Vėliau prasidės sudėtingesnės temos apie WORD ir EXCEL, kurių dauguma nežinojo, tai nepamaišytų nueiti, taip pat bus HTML viena paskaitą ir MACSYMA. Per pratybas gausite ant lapelio užduotis iš WORD/EXCEL/HTML. T.y. Turėsite kompiuteriu atlikti užduotis taip, kad jos būtų kuo panašės su duotame popieriuje esančiu tekstu ar piešinėliais. Kaip jau minėjau, iš pradžių viskas labai lengva, vėliau darosi vis sunkiau, tačiau per pratybas galima bendrauti su kolegomis ir kartu išmokti. Iš pratybų maksimumas yra 2 taškai. Jei atliekate visus praktinius darbus – gaunate maksimumą. Egzaminas - 4 taškai. Komunikaciją vedė Romualdas Kašūba. Iš pradžių galvojau, kad dėstytojo kalbėsena - tai vienadieniai juokai, bet vėliau paaiškėjo, jog toks žmogaus stilius. Galite youtube.com surinkti „kasuba“ ar pan. ir rasite įrašų su juo. R.Kašūba žymisi lankumą per pratybas. Reikia užsirašyti vardą, pavardę ir mokyklą. Nepavydžiu tiems, kas esate susidūrę su R.Kašūba olimpiadose ar esate iš top mokyklų (kaip Vilniaus licėjus), nes jūs tapsite diskusijų objektu ne vienerioms pratyboms, bet visam pusmečiui. Šiaip pirmas 15min. būna smagu, bet vėliau tie juokai atsibosta. Egzamine turėsite atsakyti į klausimus kaip elgtumėtes esant vienokiomis ar kitokiomis sąlygomis darbe. Neišlaikyti IT ir komunikacijų, atliekant visas užduotis, ko gero yra neįmanoma, tiesa aukšo įvertinimo negavau, nes susimoviau su IT per egzaminą.
    Užsiėmimai vyksta 2 vietose: Naujamiestyje ir Baltupiuose, tai pakankamai nepatogu, nes nuvykti iš vienos vietos į kitą trunka apie 40min. Per kamščius – dar ilgiau. Tiesa, nebūna taip, jog per dieną paskaitos vyktų skirtinguose pastatuose, tačiau atstumas didelis ir laiko sugaištama važinėjant itin daug. Jei planuojate nuomotis butą, tai rekomenduoju rinktis būstą Šnipiškėse, kur nors netoli Kalvarijų gatvės.
     
    ------
     
    Dėl vertinimo (balų) kai kur galėjau padaryti klaidų, nes viskas vyko prieš pusę metų. Kolegos iš PS pataisykite, jei kur suklydau.
    Atsiprašau už klaidas, lietuvių k. egzaminas jau senokai praėjo ir rašybą bei skyrybą esu kiek primiršęs. Jei kas neaišku pm :)
  5. Patinka
    Varkovas sureagavo į Micr3ker Klausimas IT studentams/darbuotojams   
    Labas.
     
    Esu KTU programų sistemų studentas. Auditoraja įvairi: žmonės pasirinko šią sritį tiek su žemais stojamaisiais, bet puikiai koduoja, tiek su aukštais ir teksto rinkti nesugeba. :D Esmė ko tu nori iš universiteto, diplomo ar mokintis tai, ką žadi ir dirbti. Jeiu sekasi kodinti, studijuok IT bet kurią programą ir tęsk mokymus savo srityje papildomai, darbą rasi.
  6. Patinka
    Varkovas sureagavo į Rinpoche VMI akiratyje skelbimų portalai   
    "Per nustatytą terminą neįvykdžiusiems įpareigojimų, siūloma riboti svetainės prieigą."
     
    Jie tik tiek ir sugeba.
     
    Tegul VMI linkomanija pabando atjungti, paziuresim kaip seksis. Pilna veiklu kur vartomi milijonai, bet ten prieiti, reikia turet koses galvoj, kurios riomeryje niekas neikrete. Geriau pasirinkti taikinius kurie 50 euru i menesi uzdirba ant hostingo apmokejimo.
  7. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo fallender bach Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
    Pats siuo metu esu dvyliktokas ir situs visus apmastymus praejau lygiai taip paciai kaip tu. Taciau galu gale, po ilgu apmastymu, padariau tokia isvada - kad ir kaip bebutu, bet i universiteta stoti apsimoka, tikrai ne tik del studiju programos, taciau ir del daugelio kitu privalumu.
     
    1) Ismoksti savarankiskumo. Manau, cia daug aiskinti nereikia.
     
    2) Prapleti savo akirati - t.y kasdien susitinki su naujais zmonem, studentais, destytojais, is kuriu gali isgirsti ir suzinoti daug naujo, galbut net gi netiketai isgirsti apie kokia nors verslo ideja. Atsiduri naujoje aplinkoje.
     
    3) Ismoksti efektyviai ir greitai dirbti ir mokintis. Tai, mano nuomone yra tikrai didelis ++. Paprasciausiai pagalvojus, jeigu susitiktu 2 zmones - vienas baiges universiteta, kitas baiges tik vidurine - kuris is ju prireikus greiciau ismoktu nauja amata/profesija/igudi, ar perprastu tam tikra veikimo principa? Atsakymas yra aiskus - studentas, nes turetu daug daugiau patirties ir igudziu. Jo analitinis, dedukcinis mastymas butu daug labiau islavintas. Apskritai, kaip cia issireiskus, ismoktum buti daug labiau "efficient".
     
    4) Tau niekas nedraudzia uzsiimti pasaline veikla, kol studijuoji. Zinau daugybe zmoniu, kurie dar budami studentais jau buvo ikure startup'us ir sekmingai juos tese veliau.
     
    Kaip pats minejai, didele laiko dali paskaitu „šaravoji“ - tuomet butu idomu paklausti, kam isleidi ta laisva laika? Ar bandai kur nors isidarbinti, igyti praktikos, savanoriauti, isbandyti naujas profesijas? Jeigu ne, tuomet, net neverta galvoti, kad kas nors metus universiteta pasikeis.
     
    5) Visuomenes poziuris i tave. Nors tai ir yra labai, labai banalus dalykas, taciau vis del to jis yra aktualus kiekvienam zmogui. Pabaiges universiteta, tu jau kaip ir turi "tikrai issilavinusio" zmogaus statusa. Tas popieriukas, kaip ir oficialiai parodo, jog ne esi siaip kazkoks kaimo plugas, o vis del to kazka tikrai sugebi.
     
    Savo post'u jokiais budais nenorejau nieko izeisti ar sukritikuoti, jeigu kam nors taip pasirode. Tiesiog tokie mano apmastymai. :)
  8. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo fallender bach Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
    Pats siuo metu esu dvyliktokas ir situs visus apmastymus praejau lygiai taip paciai kaip tu. Taciau galu gale, po ilgu apmastymu, padariau tokia isvada - kad ir kaip bebutu, bet i universiteta stoti apsimoka, tikrai ne tik del studiju programos, taciau ir del daugelio kitu privalumu.
     
    1) Ismoksti savarankiskumo. Manau, cia daug aiskinti nereikia.
     
    2) Prapleti savo akirati - t.y kasdien susitinki su naujais zmonem, studentais, destytojais, is kuriu gali isgirsti ir suzinoti daug naujo, galbut net gi netiketai isgirsti apie kokia nors verslo ideja. Atsiduri naujoje aplinkoje.
     
    3) Ismoksti efektyviai ir greitai dirbti ir mokintis. Tai, mano nuomone yra tikrai didelis ++. Paprasciausiai pagalvojus, jeigu susitiktu 2 zmones - vienas baiges universiteta, kitas baiges tik vidurine - kuris is ju prireikus greiciau ismoktu nauja amata/profesija/igudi, ar perprastu tam tikra veikimo principa? Atsakymas yra aiskus - studentas, nes turetu daug daugiau patirties ir igudziu. Jo analitinis, dedukcinis mastymas butu daug labiau islavintas. Apskritai, kaip cia issireiskus, ismoktum buti daug labiau "efficient".
     
    4) Tau niekas nedraudzia uzsiimti pasaline veikla, kol studijuoji. Zinau daugybe zmoniu, kurie dar budami studentais jau buvo ikure startup'us ir sekmingai juos tese veliau.
     
    Kaip pats minejai, didele laiko dali paskaitu „šaravoji“ - tuomet butu idomu paklausti, kam isleidi ta laisva laika? Ar bandai kur nors isidarbinti, igyti praktikos, savanoriauti, isbandyti naujas profesijas? Jeigu ne, tuomet, net neverta galvoti, kad kas nors metus universiteta pasikeis.
     
    5) Visuomenes poziuris i tave. Nors tai ir yra labai, labai banalus dalykas, taciau vis del to jis yra aktualus kiekvienam zmogui. Pabaiges universiteta, tu jau kaip ir turi "tikrai issilavinusio" zmogaus statusa. Tas popieriukas, kaip ir oficialiai parodo, jog ne esi siaip kazkoks kaimo plugas, o vis del to kazka tikrai sugebi.
     
    Savo post'u jokiais budais nenorejau nieko izeisti ar sukritikuoti, jeigu kam nors taip pasirode. Tiesiog tokie mano apmastymai. :)
  9. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo fallender bach Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
    Pats siuo metu esu dvyliktokas ir situs visus apmastymus praejau lygiai taip paciai kaip tu. Taciau galu gale, po ilgu apmastymu, padariau tokia isvada - kad ir kaip bebutu, bet i universiteta stoti apsimoka, tikrai ne tik del studiju programos, taciau ir del daugelio kitu privalumu.
     
    1) Ismoksti savarankiskumo. Manau, cia daug aiskinti nereikia.
     
    2) Prapleti savo akirati - t.y kasdien susitinki su naujais zmonem, studentais, destytojais, is kuriu gali isgirsti ir suzinoti daug naujo, galbut net gi netiketai isgirsti apie kokia nors verslo ideja. Atsiduri naujoje aplinkoje.
     
    3) Ismoksti efektyviai ir greitai dirbti ir mokintis. Tai, mano nuomone yra tikrai didelis ++. Paprasciausiai pagalvojus, jeigu susitiktu 2 zmones - vienas baiges universiteta, kitas baiges tik vidurine - kuris is ju prireikus greiciau ismoktu nauja amata/profesija/igudi, ar perprastu tam tikra veikimo principa? Atsakymas yra aiskus - studentas, nes turetu daug daugiau patirties ir igudziu. Jo analitinis, dedukcinis mastymas butu daug labiau islavintas. Apskritai, kaip cia issireiskus, ismoktum buti daug labiau "efficient".
     
    4) Tau niekas nedraudzia uzsiimti pasaline veikla, kol studijuoji. Zinau daugybe zmoniu, kurie dar budami studentais jau buvo ikure startup'us ir sekmingai juos tese veliau.
     
    Kaip pats minejai, didele laiko dali paskaitu „šaravoji“ - tuomet butu idomu paklausti, kam isleidi ta laisva laika? Ar bandai kur nors isidarbinti, igyti praktikos, savanoriauti, isbandyti naujas profesijas? Jeigu ne, tuomet, net neverta galvoti, kad kas nors metus universiteta pasikeis.
     
    5) Visuomenes poziuris i tave. Nors tai ir yra labai, labai banalus dalykas, taciau vis del to jis yra aktualus kiekvienam zmogui. Pabaiges universiteta, tu jau kaip ir turi "tikrai issilavinusio" zmogaus statusa. Tas popieriukas, kaip ir oficialiai parodo, jog ne esi siaip kazkoks kaimo plugas, o vis del to kazka tikrai sugebi.
     
    Savo post'u jokiais budais nenorejau nieko izeisti ar sukritikuoti, jeigu kam nors taip pasirode. Tiesiog tokie mano apmastymai. :)
  10. Patinka
    Varkovas sureagavo į extremist Antanas Škėma ,,Balta Drobulė"   
    Radau nuo mokyklos užsilikusį knygos konspektėlį mano darytą :)
     
    Tikiuosi, kad kam nors padės! ;)
     
     
    Balta Drobule.doc
  11. Patinka
    Varkovas sureagavo į Kamile Pragyvenimas ir studijos Anglijoje, Skotijoje.   
    Labas,
     
    Na, man trijų tūkstančių litų mėnesiui nereikėjo, bet aš gyvenau Birmingeme, dabar Newcastle (bet irgi tikiuosi, kad tiek neprireiks :) ), tačiau Edinburge (jau nekalbant apie St Andrews - ten, išvis, girdėjau būstų trukūmas) būsto kainos daug didesnės, todėl dalinuosi tik savo patirtimi, kaip man sekėsi/sekasi Anglijoje.
     
    Gyvenant Birmingeme (studijavau University of Birmingham), už nuomą mokėjau 47 svarus/savaitei. Kadangi aš neturėjau garantoriaus (Anglijos piliečio, kuris už mane garantuotų, ir man nesugebėjimus mokėti nuomos/kažkur dingus, jis būtų prisimęs mano finansinius įsipareigojimus), tad reikėjo mokėti už nuomą trys mėnesius į priekį t.y. 611 svarų arba 203 svarus/mėnesiui, kas Anglijos kainom lyginant yra tikrai pigiau grybo, mano rajone (populiacija sudarė kokie 95% studentų) kainos kažkur buvo 65 svarai/savaitė kaip minimum, jei geresnė vieta/"šustresnis namas" - dar daugiau. Tačiau kadangi mano kambarys buvo gana mažas (viengulė lova, stalas su kėde, spinta ir langas - maždaug įsivaizduoji) - tai agentūra nuomavo šį kambarį pigiau. Man tiko, nes nenorėjau labai tėvų apkrauti finansiškai, tad ieškojau KUO pigiau, o ir main camp'uses buvo 20min paeiti. Dabar gyvenu Newcastle (pradėsiu studijuoti University of Newcastle), tokiam, ummm, nelabai rajone, bet netoli centro, moku 55 svarus/savaitė (arba 238 svarus/mėnesiui), kas irgi nėra taip brangu, nes fainas, jaukus butukas, tik gal rajonas toks, kuriame, turėdama neribotus finansinius išteklius, tikrai negyvenčiau. Mums, nuomuojantis butą taip pat tiko tas, kad pataikėm nuomuotis tiesiai iš landlord'o (ėjom apžiūrėt vieno namo, tačiau nebuvo agentūros atstovo, tad landlord'as aprodė daug savo butų/namų, o mes išsirinkom) - realiai neturėjom mokėt jokių mokesčių landlord'dui, tad susitaupė pinigų, nes agentūros prašo apie 100svarų agency fee, kas realiai yra pinigų išmetimas į balą. Žodžiu, su būstu čia jau kaip pasiseks rasti, tačiau gali orentuotis apie 250 svarų mėnesiui, o jei kokiame Edinburgh'e/St Andrews/Londone - tai dar ir daugiau. Taip pat nepamiršk, kad net jei pavyks išsinuomuoti ne per agentūrą (kas yra gan sunku, nes čia dažniausiai nuomuoja per agentūrą), reikės mokėti deposit'ą - dažniausiai vienos mėnesio nuomos kainą, kurį grąžins, jei nieko savo name/bute nesugadinsi, tik kontraktui pasibaigus. Tad pradžioj, vien nuomai, reikėtų turėti bent jau kokius 600 svarus (jei pasiseks ir leis mokėti už nuomą kas mėnesį, nes dažnai agentūros žmonėms, Anglijoje nepragyvenusiems 3 metus, neleidžia, jei ne - tai dar ir daugiau). Beje, jei planuoji gyventi pirmus metus bendrike - tai pasiruošk sumokėti daugiau, kainos čia dažniausiai prasideda nuo 80sv/savaitė.
     
    Kas liečia darbą. Aš kai studijavau ir gyvenau Birmingeme nedirbau, nes mano pastangos susirasti darbą buvo nenešančios realių rezultatų (nemeluosiu, gal per mažai tų pastangų ir įdėjau :))) ) Studijavau gamtos mokslų specialybę, buvo kažkur 16-20 kontaktinių valandų per savaitę, kas lyginant su stuidjomis Lietuvoje - tikrai nėra daug, tačiau čia reikia daug mokytis savarankiškai, todėl tiek darbas, tiek studijos, GALI būti suderintos, jei planuoji laiką. Aš įsivaizduoju (galbūt mane pataisys jau UK studijuojantis informatikai), kad CS studijos išvis reikalauja DAUG savarankiško mokymosi, nes per paskaitas turbūt visko nepavyks išmokti, tačiau, kaip ten sakoma "nothing is impossible, the word itself says: 'i'm possible'" - jei norėsi suderinsi ir mokslus, ir darbą. Kas liečia socialinį gyvenimą, darbą, ir studijas, man kol kas sunku atsakyti, bet kiek teko bendrauti su lietuviais gyvenančiais Newcastle - visi viską spėja: ir užsidirba, ir pasimoko, ir dar neblogai su nuotykiais patūsina, pakeliauja ir sudalyvauja įvairiose veiklose. Aišku, būna ir bemiegių naktų, bet čia turbūt jau studentiško gyvenimo neišvengiamas atributas. Aš pati žadu dirbti studijų metu (jau turiu darbą, reik pradėti tik mokytis :) ), tačiau tikiuosi, jog viskas bus ok - kol kas mano tvarkaraštį tik 9 kontaktinės valandos, bet dar nėra pridėti seminarai, tutorials ir computer classes, tačiau tikiu, kad su darbu nesunkiai suderinsiu. Šiaip darbą nėra taip lengva susirasti,kaip gali atrodyti, tačiau įdėjus pastangų, išlipus iš savo komforto zonos ir nuleidus kartelę žemyn, jį rasti tikrai įmanoma, o jei pasiseka - galima rasti net campus'e (pvz. student union'e dirbti kokiu IT administratorium ir tt.). Manau, net dirbant 16 valandų per savaitę už minimumą, galima (ar su minimalia tėvų pagalba) save išlaikyti.
     
    Kalbant apie pragyvenimą, tai man tėvai mėnesiui atsiųsdavo 1000litų, kas buvo apie 230 svarų - už juos pirkdavau maistą (man išeidavo apie 20-25svarus/savaitei, nes gyvenau netoli ALDI, kas yra žiauriai pigi parduotuvė), mokėdavau bills'us (apie 40 svarus/mėnuo), karts nuo karto išeidavau į miestą ar nusipirkdavau rubų/daiktų. Žodžiu, reikia atsakingai elgtis su pinigais ir viskas bus OK. Aišku, dabar euro kursas yra susilpnėjęs svaro atžvilgiu, todėl gali būti truputį daugiau (man tėvai jau kurį laiką nesiuntė pinigų, todėl net neįsivaizduoju,kiek reikėtų), bet, manau, planuojant, 650 eurų už nuomą ir pragyvenimą turėtų užtekti (ne Londone ar ne kitame itin brangiame mieste, kur būsto kainos yra kosmosinės).
     
    Svarbu paminėti, kad kai kurie univerai dalyvauja NSP programoje ir duoda bursary - pavyzdžiui, Newcastle Uni duoda 2k svarų visiems EU studentams, kurių tėvai neuždirba 25k svarų per metus, todėl, jei nuspręsi studijuoti Anglijoje, pasidomėk ir apie tai. Taip pat pasižiūrėk, ką univerai siūlo ištikus finansinei bėdai - dažnai jie, kai jau visiškai blogai su pinigais (pvz. kai neturi už ką sumokėti nuomos, o ne tada,kai nori nusipirt naują laptop'ą) dosniai padeda, nes nenori,kad nukentėtų tavo studijų kokybė.
     
     
    Ir dar, dėl tų TOP'ų - sakoma, kad Anglijoje yra dvi grupės universitetų Oxbridge ir visi likę. Jei nestudijuoji Oxbridge - tai nelabai svarbu, kuriam univere studijuoji :) t.y. aišku, žiūrėk, kad univeras būtų Russel Group ir galbūt RedBrick ir neužeitų už TOP30 ribų maždaug, tačiau turbūt nelabai yra skirtumas ar tu studijuosi University of Birmingham ar University of Bristol, darbdaviai (o ypač Lietuvoj), matys, kad baigei univerą ir tiek - svarbu, ko iš to univero pasisėmei (kalbu ne tik apie žinias, bet ir apie pažintis, society patirtį, savanorystę ir visą kitą). Negalvok, kad taip sakau, nes pati studijuoju/studijavau kažkokiam "lievam" univere (abu uniai įeina į TOP30, abu Russel Group'e), tiesiog tokia yra realybė. Pavyzdžiui, University of Glasgow yra 30 pagal reitingą, tai pagal tave čia nelabai verta studijuoti? O univeras tikrai geras, žinomas visame pasaulyje.
     
    Renkanntis univerą atkreipk dėmesį ir į miestą, nes čia turėsi pragyventi bent jau 3 metus (mano klaida aklai pasirinkus Birmingemą :) - univeras itin geras, o miestas visiškai nepatiko, keliantis lengvo laipsnio depresiją), Student Union (kokie yra societies, koks welfare, volunteering), ERASMUS galimybės, placement year'as. Nepamiršk, kad jei žadi studijuot Anglijoje, vien už mokslą (nekalbant apie pragyvenimą) mokėsi 9k/metams, kas reiškia, kad būtų kvaila tokius pinigus už leisti tik už paskaitų lankymą, kai univerai siūlo ITIN daug!
     
    Tikiuosi, kad pranešimas buvo informatyvus ir bent kažkuo padėjo. Didžiausios sėkmės stojimuose!
     
    Kamilė
     
    p.s. atsiprašau, jei nelabai iš teksto supratai, aš mečiau University of Birmingham ir pradėsiu Newcastle University studijuoti kitą specialybę, todėl turiu tokią gan įdomią bei dvejopą patirtį.
  12. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo Fantastas Įvertink mane! (Įgarsintojas)   
    Jega, galiu pasakyt, net uzkabliavo perziuret visa klipa iki galo. Puikus tiek igarsinimas, tiek klipas.
  13. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo iPauL Pardavimas eBay   
    Kaip tik galiu pasakyti, kad bankuose beveik NERA visa korteliu ir nezinau kodel. Labai daug kur ziurejau ir tikrai galiu pasakyti, kad nelabai kur ju jau galima gaut. Beveik visuose bankuose tik mastercardai. SEB'as buvo paskutinis kuris turejo Visa virtuona ir classica, bet kiek zinau ir jie ketina atsisakyti visu.
  14. Patinka
    Varkovas gavo reakciją nuo Edma128 Reikia pagalbos perrašant windows iš USB   
    Gali buti, kad ne windowsuose problema. Tiesiog paimk ta ISO, isskleisk (iszipuok) ant savo pc, ir visus failus sukelk i flasha, ir nereiks su jokiom programom irasineti. Visi nauju versiju archyvuotojai turi galeti isarchyvuoti .iso faila. Patikrink ar flashas suformatuotas kaip "NTFS" formatu.
     
    Cia numetu puiku tutoriala kaip isirasyti windowsus is USB, anksciau kazkada ji draugui siunciau, tai jam viskas puikiausiai pavyko. Gali bent jau pasitikrinti, ar taip viska darei. Linkas: http://www.wikihow.com/Install-Windows-from-a-USB-Flash-Drive
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...