Pereiti prie turinio

RoRIsBest

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    19
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

RoRIsBest Pranešimai

  1. Aha, ir dar bet kurią funkcinę programavimo kalbą... Ar tu čia kalbi apie tą monstrą pavadinimu Objective-Pascal?

    Aš suprantu, kad pradėti nuo struktūrinio/procedūrinio programavimo yra neblogai, bet išmokęs vieną paradigmą nereiškia, kad labai lengvai išmoksi kitą paradigmą. Taip, mokėdamas programuoti, kitą paradigmą išmoksi greičiau, negu nemokėdamas programuoti, bet tai nereiškia, kad perėjimas bus itin lengvas.

    Aš turėjau omenyje, kad išmokęs dėstyti mintis ir jas užprogramuot viena kalba, lengvai išmoksi ir kita OOP kalba. Man teko programuot PASCAL, Visual Basic, C, C++, PHP, Ruby - kiekvienoje kalboje mes matome fon Neimano pagrindą.

  2.  

    Nemanau, kad galima taip vienašališkai išsireikšti. Viena ar kita kalba turi trukumų. Man daugiau patiko straipsnis http://www.leonardteo.com/2012/07/ruby-on-rails-vs-php-the-good-the-bad/

     

    Pats programuoju Ruby kalba. Ir matau, kad su kiekvienais metais jie labai pasistūmėja į priekį. Programavimas tampa vis lengvesnis ir greitesnis. Jeigu man užduotų klausymą, kas geriau, pasakyčiau kad Ruby. Nors Lietuvoje kol kas ši kalba labai mažai žinoma.

     

    O jeigu į temą - programavimo kalbą žmogus pasirenką pagal IT potraukį. Jeigu domiesi geležies architektūra ir nori ją kurti, programavimui turi pasirinkti atitinkamą kalbą, domiesi WEB kitą kalbą, nori kurti Windows ar Linux programas dar kitos rūšies programavimo kalba. Kodėl nenurodau tikslus pavadinimus - juos reikia pačiam pasirinkti, atsižvelgiant kurioje šalyje dirbsi ir koks kalbos populiarumas toje šalyje. Šiaip iš patirties - išmokęs gerai PASCAL kalbą, išmoksi ir bet kurią OOP kalbą. Nes pagrindas programavime išmokti kurti logines mintis, kurių dėka galima būtų automatizuoti pateiktą užduotį. Ar programuoji WEB aplikaciją ar kokios raketos skrydį iš pradžių mintys, vėliau minčių programavimas.

  3. Kaip suprast "RubyOnRails atžvilgiu - jis sukurtas dirbti su single Database."?

    Tai jie daug atviro kodo sistemų kuria:

    https://code.facebook.com/projects/

     

    O šiaip nelyginkime su visokiais FB, o su analogiškom sistemom kaip tarkim OpenERP, kurie sėkmingai patį produktą vysto kaip atviro kodo, o konkrečiam klientui daromi specifiniai sprendimai. Ir nekyla problemu nei su duombazėm, nei kas silpnas vietas išanalizavęs kodą randa. Iš esmės kad jas rasti net ir kodo nereikia.

     

    Matai, aš turiu kitokią viziją dėl goodlabor. Ji turės savo ypatumą. Bet šiaip, ačiū už sukeltą diskusiją, užsidegė keletą galvoje papildomų lempučių :D

     

    P.S. Dėl "Kaip suprast "RubyOnRails atžvilgiu - jis sukurtas dirbti su single Database."?" - o taip ir suprast kad, projekto paleidimas ir apdorojimas su interpritatoriu veikia su 1 DB. Galima atskirai pajunginėt kitokią DB savo tikslams, bet tai ne regulerus naudojimas. Kad kiekviena įmonė turėtų apsaugotą duomenų aplinką reikėtu naudotis ORACLE produktu. Berods jame galima realizuoti tokį fintą: 1 duomenų bazė savyje inkapsuluoja N duomenų bazių. Gaunasi kad kiekviena Įmones duomenų struktūrą dubliuojasi atskiroje DB ir apsaugota nuo svetimų įmonių, kurti patalpinta į bendrą DB. O kitaip su Ruby tektų kiek vienai įmonei krauti atskirą projektą, priskirti subdomeną su DB prisijungimais, kas yra resursų atžvilgių - brangoka. Kitas triukas bendroje DB kurti table su imonės prefiksu, tokiu budu darant irgi struktūros dublevimą, bet šio atvejų table kiekis gali užaugti iki nenormalaus kiekio :)

     

    Tai va, jei man vis dėlto taip ir nieko neišdegs, tai padarysiu ją pilnai open sourse ir atiduosiu pasauliui, jei žinoma ji bus kam nors reikalinga :)

  4. Matai, pagal mane, kūrent sistemą - WEB open source verslo valdymo srityje, tarkim mano projekto atžvilgiu, reikėtu jau kitaip kurti DB struktūrą - atskirti, pilnai kiekvienos įmonės DB aplinką. Tokiu būdu galima būtų kalbėti apie open source. RubyOnRails atžvilgiu - jis sukurtas dirbti su single Database. Vienintelis būdas - daryti jį pilnai open source, kuri kiekvienas galėti parsisiųsti ir diegti savo įmonės serveryje savo tikslams. Tokiu būdų developeriui atsiranda galimybė dirbti su visais reikiamais įrankiais (kuriant patobulinimus, pagražinimą ir t.t. ) - su atskirą projekto kopija.

     

    Isivaizduokime FB tampa open sourse ir duoda galimybė dirbti su esama jų DB. Kas nors būtų už? Nemanau, nes išanalizavus FB kodą, galimą būtų rasti silpnas vietas ir panaudot jas negeriems tikslams. Juk ne visi mes geriečiai šiame pasaulyje :)

  5. Šiandien anoniminė, rytoj VMI pareikalavus, tapo informacinė. Kadaisė sklydo info kad pardavimai E-bai, niekam nebeduodami ir panašiai. O dabar VMI gali iš jų gauti visą vartotojo veiklą nuo registracijos pradžios. Jeigu jau norite pinigą, kaip verslininkai slėpti, naudokite - offshore, kiti būdai labai jau slydus. O kol offshore skaitosi "legale schema" pasaulyje ir ja naudojasi mūsų turtuoliai, tol info liks tikrai anonimiška. O šiaip piniginėje turėti dar vieną kortelę ir dar Lietuviui :D .... kažkaip neneša

  6. Sveikas ROR programuotojau. Gerai kad prisijungei, sveikinu. Iš karto klausimas:

    ar planuji kada nors savo sitemą bent dalinai išstatyt į atvirą kodą. Ar manai kad tai gali būti naudinga? Padiskutuokime?

     

    Labukas. Mano manymu naudinga rodyti gerą, struktūriškai sutvarkytą kodą, kuris butų kaip pavyzdys naujokams ar tiems kurie jau bando kurt kažką išties įdomaus, kaip reikia rašyti kodą, į ką atkreipti dėmesį, ko nedaryti ir panašiai. Dėl šitų priežasčių man teko ne kartą keisti savo stilių. Ačiū http://stackoverflow.com/ ir kai kuriems kritikams :) jie daug man padėjo, privertė peržiūrėti savo 'stilistiką'. Paklausi, kodėl aš iškart nepradėjau laikytis "teisingos" rašysenos? Prieš keletą metų negalėčiau tau atsakyti, nes kad kažkas tiesiai šviesiai parašytų internete - neradau, o dabar pasistengsiu išdėstyti keletą pastebėjimų, dėl naujokų. Kūrent stambų projektą iškylą tokie klausymai:

    1. Didelis projektas, daug kodo ir dažniausiai galima pastebėti jo vos ne "dublevimą". Ir kylant klaidai reikia taisyti ja skirtinguose vietose. Gerai jei projektas šviežias, bet galimas dalykas, kad klaida išlis po metų, ir jus taisysite tik tą vietą kur stringa Ruby interpritatorius. Todėl sukūrent bendrą funkciją su skirtingais input variable, galimą atlikti tą patį darbą vienoje funkcijoje. Privesiu paprastą pavyzdį:

     

    def quantity_days(start_date, finish_date)

    s = Time.mktime(start_date.strftime("%Y"), start_date.strftime("%m"), start_date.strftime("%d"))

    f = Time.mktime(finish_date.strftime("%Y"), finish_date.strftime("%m"), finish_date.strftime("%d"))

    count_day = (f - s)/(60 * 60 * 24)

    return round_to(count_day, 0).to_i

    end

     

    Galima skaičiuoti dienas ir be šios savos funkcijos, kas kart rašant pilna skaičiavimo kodą. Bet kad kodas būtų lengvai skaitomas ir lengvai taisomas, gerai būtų ta pasikartojanti darbą atlikti vienoje vietoje. Dažniausiai tokie sprendimai naudojami dirbant su Model clase.

    Pvz:

    Reikia patikrinti ar elementas egzistuoja, sąlyga - sistemoje yra skirtingi vartotojai. Naujokai kontroleryje dažniausiai rašo

     

    item = Item.find(:first, :conditons => ["item = ? and company_id = ?", params[:id], session[:company_id]])

    if !item.nil?

    ......

    end

     

    Ir tokiu būdu kodas apauga dubliuota informacija. O dabar pagalvokit - užklausoje yra klaida :o ! Teks peržiūrėt visą kontrollerį :blink: , bet jeigu mes padarysime taip:

     

    Model

    class Item < ActiveRecord::Base

    def exist?(item_id, company_id)

    return Item.find(:first, :conditons => ["item = ? and company_id = ?", item_id, company_id])

    end

    end

    o kontrollerije

     

    if !(item = Item.new.exist?(params[:id] session[:company_id])).nil?

    ..........

    end

     

    Jus duomenų sutikrinimą kaskart kontroliuosite vienoje vietoje. Ir klaidą taisyti teks vienoje vietoje.

     

    2. SQL optimizavimas. Įsibėgėjus projektui, didėjant vartotojų skaičiumi, sistema gali ko toliau to ilgiau krauti puslapi, didėja response time. O dirbant su JQuery ir JSON tai jau negerai. Todėl dažniausiai mes iškart perkame galingesnį serverį, nors kartais reikia paanalizuot, dėl ko būtent DB sukelia dideli response time. Didelį projektai turi ir didelius SQL užklausimus, kurie gali būti optimizuojami - keičiant duomenų atrankos etapus sumažinant apkrovą - nereikalingų nefiltruotų duomenų užkrovimą.

    Arba prijungiant papildomus raktus, kurie pastoviai laikomi heše, o gal net VIEW technologijos panaudojimas.

    Laikydamiesi pirmo patarimo jus lengvai panaudosite antrą, manau suprantate kodėl.

     

    Todėl, jeigu jau kažkas kažką nori paskelbti - savo kodą, būtų gerai kad jis būtų sumaniai sukurtas ir turėtu autoriaus anotacijas, kad naujokai, aš o gal būt mes, paimtume pavyzdį ir laikytumėmės juo.

    Atleiskite, jei čia mano neįdomus plepalai. Kartais, noriu pasakyti tai, ko man pačiam kadaise truko :D

     

    O dėl savo kodo, dalinai neišeis. Jis labai didelis. Galiu duoti patarimus. Nebent ateis laikas, kai suprasiu, kad atėjo laikas jį atiduoti visam pasauliui. Bet tokiu atveju vis vien turės būti

    kažkoks centras, kuris akceptuos open sourse kurybą. Nes kitaip projektą bus lengvai arba sudarkyti arba sukurti skaudžias spragas.

  7. O kodėl būtent mokyti? Kodėl nesiskinat kelią sau į profesionalių šokėjų lygi? Mano pažįstama irgi šoko nuo mokyklos laiku. Ir ne vienas prakaito lašas nubyrėjo, kol ji tapo profesionalu. Ir kiek aš žinau ji neturėjo dar papildomo laisvo laiko skirti vaikų ar kažko mokymams. Mano nuomonė, jeigu jau traukia šokių veikla ir nori kažko pasiekti rimto - dirbk su savimi. Vaikus mokinti spėsi visada, o tapti profesionale šokėja deja ne.

  8. Nežinau ką tokio čia matote, bet tiek išorė, tiek sistemos vidus - prastas. Su codeigniter per 3 dienas tokią sistemą galima pakurti. Nebent DEMO versijoje nėra funkcijų, kurios yra realioje aplinkoje. Visos CMS sistemos nėra sudėtingos iki to momento, kol nepradeda jungtis su kitomis CMS arba jungtis su kitu kodu.

     

    Paprastas vartotojas nepamatys čia nieko. Ji skirta įmonėms, kurie jau turi vieną ar kitą tikslą. O tai kad tu gali sukurt kažką tokio per 3 dienas, tu esi išties kietas. Pagarba, tau. Aš skyriau šiai sistemai 2 metus. Tiesa, susijungti man su kita sistema išviso nėra problemų. O tavo codeigniter nesugebą to padaryti per 3 dienas? Ar tu neįsivaizduoji ir nematai visų procesų skaidrų vykdymą? codeigniter yra gerai, na bet kurti su ja globalias worldwide sistemas kažin ar būtų gerai. Na bet čia tik mano nuomonė, atleiskite jeigu aš klystu.

  9. vidinems sistemoms yra kazkokie kitokie reikalavimai/standaratai/jas galima daryt blogiau? ar as kazka ne taip suprantu? o jeigu darbuotojas/darbdavys paviesina tinklapi/sistema tycia arba netycia(kai iseina is darbo ir susipyksta su darbdaviu arba siaip prisijungia ne is darbo ir ne is namu prie sistemos) ir kas tada? galu galiausiai pamirsta slaptazodi, tai reik kreiptis i sistemos kureja, kad atstatytu paprasto darbuotojo slaptazodi? sorry, bet man tai cia visika nesamone.

     

     

     

    web-based valstybiniu imoniu apskaitos sistemu, valdymo pultu ir t.t. nesu mates, neturiu kompetencijos ir kazka vertint. taip pat nezinau is kiek arti esi jas mates tu, bet valstybinese imonese daug nesusipratimu yra IT sektoriuje, manau ne isimtis ir tavo paminetos sistemos. ir kazkaip lygintis i valstybines imones tai nezinau, mazu maziausiai keista.

     

    zmogaus visiskai neizeidineju ir tai nera mano tikslas, tik laikausi nuomones, kad jeigu jau siulai produkta, tai siulyk kokybiska.

     

    dabar sitaucija mazdaug tokia kaip pardavinejant sokoladini saldaini su ryskiai salotiniu popieriuku ir gramatinem klaidom pavadinime ir pardavinet ta pati saldaini graziame, stilingame, solidziai atrodanciame popierelyje. tai kuri pirktum nesti versininkui dovanu(vidus tas pats, skirias tik popierelis)?

     

     

    del funkcionalumo, tai jau rasiau, kad buvau prisijunges kaip demo useris ir pabandziau naudotis. savo pastebejimus surasiau. toli grazu neblizga viskas, bet kazkodel tu ignoruoji mano pastebejimus ir kalbi apie funkcionaluma.

    Mano supratimu, sistema turi but labai aiski ir intuityvi, kad galima butu leist naudotis ja be jokios dokumentacijos. sioje sistemoje jokios dokumentacijos kaip naudotis sistema neradau(galbut ji kazkur ir yra). nemanau, kad visi smulkiu imoniu savininkai tures labai daug patirties IT srityje, kad galetu naudotis sia sistema be dokumentaciju.

     

     

     

    velgi, nejaugi esi jau tiek daug mates, kad sprest kazka apie maximos sitemas? :) as jokiais budais neteisiu sios sistemos ir nesakau, kad ji visiskai nenaudinga, tiesiog man uzkliuvo, kad zmogus su 8 metu patirtim, daro vaikiskas klaidas ir neapgalvoja tokiu dalyku kaip elementarus tvarkingas dizainas. Juk imones savininkui nepasakysi: "va cia taip atrodo musu sistema, bet cia nesvarbu kaip atrodo, cia viduj labai daug funkciju ir viskas labai gerai" Dar karta sakau, kad mano poziuris yra toks, kad jeigu jau lendi i verslo/imoniu sriti, tai ir atrodyt turi solidziai, o ne "nesvarbu kaip atrodo, as ne dizaineris" :)

     

     

    su tokiu poziuriu gali skaudziai nukentet ;)

     

    Kaip sakė mano dėstytoja. Kiekviena paskutine klaida yra priešpaskutinė. Nežinau sistemos kuri nebeturi klaidu. Net laikydamasis visų taisyklių, patarimų prieš SQL Injection, vis tiek negali garantuoti 100% saugumą. Manau svarbiausia laiku pastebėti tai ko neturėtu atsirasti sistemoje.

    O del dizaino - respekt. Mastysiu kur ji uzsakyti

  10. Ok, skirta verslui, bet bent jau man, atejus i svetaine, tai ne per kur nesusidaro ispudis, kad atejau i solidu tinklapi kuris skirtas verslui. Keletas pastebejimu: spalvos "googlines", kitaip sakant spalvu kratinis ir jokio "verslo klases" pojucio, Naudojimosi taisyklės - plain tekstas man taip pat solidumo nesukuria, bent i remus kokius idek, srifta pakeisk, nes dabar atrodo pigiai, stock'ines iconos - not cool taip pat verslo klases tinklalapiui/sistemai, "Visos teisės saugomos © 2013-2014 UAB "GoodLabor"" kai eini per puslapius visur mazas sriftas, bet kazkodel kai esi "Projektai" skiltyje sriftas pasikeicia. Solidu? Nope. Kontaktai - visa info tiesiog paboldinta, kodel? graziau taip ar kaip cia suprast? :)

     

    Kol kas tiek pastebejimu. Ir sie pastebejimai tikrai ne is piktos valios, tiesiog jeigu jau darai back-end'a gera(manau, kad jis yra geras), tai pasidaryk/nusipirk ir front-end'a zmoniska. Nesupyk, bet dabar budamas versininku nepirkciau tavo paslaugu, kad ir kokie stebuklingi kodai yra viduje, bet atejes i tinklapi tiesiog paspausciau close ilgai ten neuzsibudamas ;) Bet cia aisku tik mano subjektyvi nuomone.

     

     

     

    Viska as puikiai matau ;) Buvau viduj ir galiu pasakyt, kad man tikrai nera super-aisku kaip ten kas veikia ir kaip reik naudotis, bet cia as gal kvailas siuo atveju. :) Bet galiausiai siek tiek pavyko pasinaudot sistema.

    Taigi sukuriau as savo demo imone. Tai visu pirma, visur paieskose, jeigu nieko neranda tai nieko ir neismeta, ta prasme nera jokio pranesimo, kad nieko nerado. Paskui, i telefono skilti gali prirasyt beleko. Pildant darbuotoju mail'us gali rasyt taip: [email protected]. Pildant ka nors neteisingai gaunu pranesima: * Visi laukai turi būti užpildyti teisingai!, o kaip juos uzpildyt teisingai nezinia :) Atsiskaitymu skiltyje registruodamas pajamas arba islaidas gali irasyt bet kokia data, pvz.: 2014- ir paskui kitam zingsnyje ji matoma kaip nill ir prie jos "Prideti paslauga prie atsiskaitymo" tampa nebeimanoma(pridedu paslauga irasau "Pagrinda" ir "Kaina", bet nieks neisideda). Kai registruojant pajamas ivedu data teisingai, pildant "Prideti paslauga prie atsiskaitymo" galiu ivest tik sesiazenkli skaiciu, jeigu vedu didesni tiesiog nieks neisideda, bet jokio pranesimo, kad skaicius per ilgas ar kazkas tokio negaunu. Taip pat galiu ivesti tik du skaicius po kablelio, kas irgi nera ok. Toliau gilintis nelabai noriu ir turiu laiko. Esme, kad nesu kazkoks profesionalus testuotojas, bet netgi ir tokiu nebudamas radau akivaizdziu sistemos spragu. Taigi kaip suprantu sistema dar reik tobulint ir testuot. :)

     

     

    taip suvedu bet ka, su tikslu paziuret kaip veikia, ar imanoma tarkim atgaut pamirsta slaptazodi kaip nors. Pasirodo neimanoma arba neradau kaip. Ir esme sio pastebejimo buvo, kad "Neteisingas naudotojas arba(ir) slaptažodis" laukeli rodo po to kai ivedu neteisigna info ir kai is kart einu i registracijos skilti. Registracijos skiltyje vis dar buna matomas tas pranesimas, ko manau neturetu buti ;)

     

    Tai tiek. No offence, tik daugiski pastebejimai ;)

     

    Del nil aciukas, pamaciau as tavo darba - klaidos generavima. Viskas ok, parvarkyta. Kiti pastebejimai, manau yra saikas, ko gali useris padaryti, o ka ne. Userio tikslas dirbti, o ne bandyti isilauzti. Visi bandimai kazkaip pakenkti fiksuojami su issame info. Tad net jei koks useris kazka padaris negero - istaisysiu, ir informuosiu, kada dabar jis gali daryti tai ko pries tai nesugebejo

  11. čia kaip supratau yra ne joks tinklapis, čia yra vidinė sistema įmonei. nežinau tada ką tau pasakyt, tikriausiai nesi matęs kaip atrodo valstybinių įmonių apskaitos programos, valdymo pultai, duomenų bazės :) pasidomėk kaip atrodo atnaujinta LPD duomenų bazė, tikriausiai sakysi vėlgi - gai*** ne sistema, man vaizdas lievas, nesinaudočiau... Bet faktas tas, kad viskas remiasi į funkcionalumą, todėl neįžeidinėk žmogaus dėl to, ko jis nesugeba. Įsidarbink į maximą ir atsiųsk padaręs screeną kaip atrodo jų kokia nors sistemėlė.

     

    P.S. tvistas yra PORTALAS skirtas visiems useriams, kolegos sistema skirta darbui, ją mato tik darbuotojai.

    Mačiau keletą labai stambių įmonių, kurių sistemos aptarnaują ne Lietuva, o šalys (Europą, Rusiją). Vienoje aš dirbau, žinau ko reikia verslui. Aš neprieštarauju dėl mano sistemos įvaizdžio. Jūs visi teisus. Bet mano klientai ne žmonės kurie ateina šopintis, o tie kurie yra smulkus ir negali į kažką investuoti, kad sutvarkyti savo smulkų verslo ūkį. Sistema sukurta taip, kad ja galėtų naudotis bet kas, bet kokia prijungta valstybė. Gal būt projektas mano neišdegs, bet ir vėl gi, tai bus mano patirtis. Nors aš tikiu jo sėkme.

  12. Sveikutis, prajuokino tavo prisistatymas " "net" 700lt pelną ir porą pražilusių plaukų." bei " masyvų 430 litų atlyginimą." Sekmes forume! ^^

     

    Kiekvienas pradeda nuo nulio, praktika, pirmas uždarbis, pasiekimai. Bus pakilimų ir kritimų, bet visa tai augina stiprų ir įdomų žmogų. Tik darydami klaidas mes galime pasiekti, realizuoti savo svajonę :)

  13. nepritarčiau tavo šiam pasisakymui, žmogus parašė, kad dirba backend srityje, todėl iš išvaizdos nelabai gali ką spręsti manyčiau. Tuo labiau, pasakė, kad jam 32 metai, tai kai baigė buvo tikriausiai kokie ~24, prieš 10 metų univeruose mokino taip kodinti puslapius (tai, ką tu vadini "senove"), todėl jei žmogui niekada taip ir neprireikė front-end, kodėl jis turėtų viską idealiai stilizuoti? :)

     

    Kaip matau į bendruomenę prisijungė rimtesnis Dėdė

     

    Ačiū! Tiesiai į dešimtuką!

  14. Really? 8 metai patirties ir www.goodlabor.eu cia geriausias darbas, kuri gali parodyt? Nepyk, bet man tai ten taip viskas senove dvelkia.

    Butent kas tau senove dvelke? Tau piesinukai, kaip mergaitei nepatiko, Dieve, duokit jam zaisliuku. Sistema skirta verslui, o ne ple ple ple ....

     

    Dizainą nusipirkti tai tikrai nepakenktų ;)

    Jap :rolleyes: , kai tiksla tame turesiu, butinai tai padarysiu. Bet esme ne isorinem dizaine, o mehanizmuose, kurie automatizuoja verslo procesus. Aciu uz pastebejima

     

    as backendo nematau, mano nuomone yra apie tai, ka matau vizualiai. nezinau kaip kiti, bet tikrai as webpage'a ar bet kokia websistema pasitinku pagal front-end'a ir pirma nuomone susidaro apie bendrai viska tik pagal front-end'a(cia logiska manau - ka matai, apie ta ir kalbi ir is to ir sprendi) tik tada back-end'as pasidaro svarbu. ir jeigu esi back-end programuotojas, tai manau butu neblogai pamatyt ir kazkokius kodus, pvz.: kokia nors sistema, kuria kazkada yra sukures, bet nenaudoja dabar arba siaip istrauka is kokio savo kodo. Pvz.: http://www.tvistas.lt/ - darom prielaida, kad backen'das ten supertobulas, bet kas is to? rimtai ziuretum i toki programuotoja? samdytum ji kurti koki nors savo projekta? :)

     

    O apie tai ar pries 10 ar pries 20 metu baige studijas, tai cia visiskai ne rodiklis. Programuotojas turi tobulet visada ir prisitaikyt prie naujoviu, o ne "kaip ismokau, taip ir programuosiu".

     

    Nesakau, kad cia nerimtas Dede, tiesiog pristate save kaip labai patyrusi(tikriausiai toks ir yra), bet pateike savo darba is kurio tikrai labai sunku spresti apie jo programavimo patirti ir kokybe. :)

     

     

    P.S. https://www.goodlabor.eu/ i laukelius suvedu bet kokius loginus, ismeta virsuje "Neteisingas naudotojas arba(ir) slaptažodis", tada spaudziu "Registruotis" ir virs visu Naudojimosi taisykliu vis dar yra likes pranesimas "Neteisingas naudotojas arba(ir) slaptažodis". Not cool.

     

    Na ne visi **** mato DEMO migtuka. Aciu, tiems, kas ji iskart pamato ir ziuri ka sistema sugeba.

    P.S. "Suvedu belei ka ir mane neileidze" - super pastebejimas. Muset tavo sistemuose "robotai" - pagrindinis svecias :huh:

     

    niekaip nedasunta ka tas prisistatymas duoda....

    Ir man, sistema pasiule po registracijos tai padaryti, as ta ir padariau :D

  15. Oj tu...vis siulai ismokti savo tas "geras" kalbas,suprask,kad niekas nevertina is darbdaviu ta Ruby...

    Ruby nevertina gal but Lietuvoje. Bet jeigu pagooglinsi ROR developers suprasi, kad kalba labai yra populiari Amerikoje, Anglijoje. Sita kalba tik isibegeja. Ruby ir ROR framework developeriai istiesu idejo dusia i savo ideja. Ju poziuris kurti iskart strukturiskai sutvarkyta projekta yra unikalus ir isties logiskas. Juk po to kai PHP pradejo jausti, kad ju pozicija silpsta del sitos priezasties, jie irgi pradejo judeti sia linkme. Kai kas pasakis kad ruby letesnis. Sutinku, bet tik su atsaka 2.* su mongrel, pereja i 3.* arba 4.* ir panaudojant Nginx + Passenger darbas tapo zimiai greitesnis ir sistema vartoja zimiai maziau RAM.

    Dar vienas pliusas Ruby duoda galimybe dirbti su duomenu baze, nezinant labai gerai SQL kalba - o tai duoda programavimo naujokui suprast, kaip kuriama kodas ir struktura. Kas uz ka atsako. Ne taip greitai nusileidze rankos :)

    Man labai patiko kniga Ruby - Agile web development with rails. Autorius, po izangos, kuria kartu su skaitytoju projekta, o tai labai duoda greitai suprasti tai ka aiskina autorius.

     

    P.S. Siandien Ruby Lietuvoja ne populeri, o rytoj visi tik ir klaus, kas gali dirbti su sia programavimo kalba B-)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...