Pereiti prie turinio

Friday

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    519
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Friday Pranešimai

  1. Kad jie abu panašiai lėti - žinau... Teko susidurti ir tikrai elementariems dalykams jis per didelis...

     

    Klaidos tai taip, bet vėl man keistoka yra tai, kad zend community yra didelis, bet niekas jos netaiso... O saugumo prasme - nesiginčysiu, nes negaliu nieko pasakyti :)

    Ir taip, dėl dokumentacijos sutinku 100%... Ji tikrai... na pats žinai :D

    Man irgi keista, ypač, kad ta routing klaida jau iš seniai velkasi. :) Na taip - už tokią dokumentaciją, švelniai tariant, turėtų būt įstatymuose numatyta baudžiamoji atsakomybė. :D

  2. Na kiek man teko girdėti jis atsilieka nuo esamų framework ant bangos + turi tikrai gigantiškus reikalavimus sistemai :) Jeigu klystu - pataisyk ;) Tiesa, kad balandžio mėnesį paskutinė versija buvo - nežinojau, bet prieš tai tai teko kalbėti su keliais developeriais ir sakė, kad gana ilgai nieko neatnaujino, o klaidų buvo jame...

     

    Beje, aš nesakau, kad jis yra visiškas nulis ir jį reikėtų nurašyti, nes jis dideliems projektams manau idealiai tinka, bet paprastiems arba vidutiniams - jis tikrai nė per kur :)

    ZF2 ir SF2 abu panašiai vienodai lėti. Čia jau Phalcon neprilygstamas. Dėl klaidų, tai yra ir iki šiol, pvz. routinge, bet kalbant apie saugumą - tai vienas saugiausių frameworkų, nes jie ties tuo labai orientuojasi. Taip, jis labai gigantiškas, turi begales komponentų (daugiau už SF2), todėl kaip ir sakei - mažiems projektams jis nėra tinkamas sprendimas, bet didžiausia ZF2 problema yra ne pats frameworkas, o jo tragiška dokumnetacija. Daugybė žmonių neprasideda su ZF2 vien dėl siaubingos dokumentacijos.

  3. Jei nesi niekad dirbęs su jokiu frameworku, rekomenduočiau pradėti nuo CodeIgniter prasibandymui, o nedidelį projektą - ant Laravel arba CakePHP.

     

    Jei projektas didesnės apimties, neblogas pasirinkimas Symfony - gan gera dokumentacija, nesunkiai išmokstamas.

     

    Pats esu Zend gerbėjas, bet su ZF2 atskira kalba. Ką reiškia pasenęs? Paskutinė versija išleista 2014 m. balandžio mėnesį - tai čia jau pasenęs? Šiaip ar taip, nuo ZF2 nerekomenduočiau pradėti.

  4. Sveiki,

     

    Reikalingos 3 programos. Pirma būtinai C kalba, kitos bet kokia (C, C++, C# arba JAVA, bet geriausia, kad C arba C++). Žmogui, normaliai išmanančiam kažkurią iš šių kalbų, manau, tai visai nesunku. :) Ieškau žmogaus, kuris galėtų tai padaryti ir paaiškinti. Žinoma, ne už dyką. Susitarsim.

     

    Užduotys:

     

    1. Paprastas klientas ir paprastas serveris. (Skelbimų lenta su slaptažodžiu apsaugotais prisijungimais).

    2. Klientas remiantis pasirinktu RFC (Pasirinktas RFC: IRC).

    3. Pasirinktas maršrutizavimo algoritmas (Pasirinktas algoritmas: Babel).

     

    Pm arba email: [email protected]

     

    P. S. nebūtina visas 3, jei gali kurią nors vieną ar dvi - nesidrovėk ir parašyk. ;)

  5. Sveiki,

     

    Ieškau naujosios graikų kalbos individualių arba grupinių pamokų Vilniuje. Google grupinių nerodo, o pora rastų skelbimų dėl individualių pasirodė nepatikimi (jei žmogus nesugeba lietuviškai parašyti sakinio, tai kaip graikų mokys?), tad jei siūlysit kažkokius konkrečius žmones, tai prašau, tik rimtus. :)

     

    Ačiū.

  6. Aš pasiūlysiu savo variantus kurie man labiausiai patiko

    “Nelečiamieji” - Filmas yra kaip dramą , bet daugiau komediją labai fainas filmas kai isižiuri tik pradžia nekokia

    “Rolandas barbaras” - Animancine komediją , komedijų gerbėjams . Nors man paliko gera joko dozė

    “Projektas X” - Geriausias mano matytas filmas , tai pat gera juoko dozė.

     

    Ką galiu parekomenduot tik šiuos filmus , nesu filmu ekspertas ar kas bet man patiko , čia daugiau komedijų fanams

    Na nežinau kas ten tame "Projekte X" buvo juokinga, aš tai greičiau pasišlykštėjau tokiu išsigimimu. :unsure: O "Neliečiamuosius" užskaitau. :)

  7. Jei sužinosi, kaip vadinasi šis filmas - pranešk, nes ir aš kurį laiką jau nepamenu pavadinimo

    Pranešiu. :)

     

    Beje, dėl papildomos informacijos: filmas prasideda su scena, kai dvi merginos žvengia kambary apsinešusios nuo narkotikų. Ir tada grįžtama į praeitį ir jau prasideda visas filmas, kaip viskas iki to vystėsi. Labai prašau, jei kas bent turit kokį variantą - pasakykit.

  8. Kai žmogus išsižioja - viskas aišku, ką jis apie tai supranta ir kiek pasiekęs, šiuo atveju 70 sportas ir 30 mityba, na, pripažink, kvaila, ar ne? Iš kur tokie skaičiai? A? O poilsis jau niekam neįdomus? Retoriniai klausimai, kad suprastum.. :)

    Retoriniai, bet vis tiek galiu atsakyt. Na gerai, tegu ir perdėta, bet jei mano valia būtų, tai skirstyčiau turbūt taip: 50% - mityba, 30% - sportas, 20% - poilsis (arba 55% - mityba, 30% - sportas ir 15% - poilsis). :) Kaip ten bebūtų, negaliu pilnai nei su vienu, nei su kitu sutikt. :lol:

  9. Sportuoju ilgiau už tave, realiai nuo 4 metų, kovų menai, ir kelis metus fitnesas ir kultūrizmas, tu net lygintis su manim neturi teisės, vyre, ir daugiau sporto klausimais nesireikšk šitam forume, nes nesąmones rašai

    O iš kur žinai, kiek tas žmogus sportuoja? :) Aš pats labiau linkęs būčiau teigt, kad kalbant būtent apie pilvo presą, tai mityba svarbiausia. Žinoma, ir sportas svarbu, bet mityba - pirmoje vietoje.

  10. Geriausia daužyk be pirštinių, apsirišęs raiščiais. Mano treneris sako, kad pirštinės + kriaušė yra amerikonų išmislas, nors šito nežinau. :lol: Daužydamas atpalaiduok pečius, rankas. Nepliek kriaušės kaip papuola, smūgiuok iš kūno, po smūgio kuo greičiau grąžink ranką į pradinę vietą ir tik tada smok kita, žiūrėk, kad ranka pilnai išsitiestų. Ir išvis, jei nesi treniravęsis, tai gali būt tik blogiau. Tokia jau tendencija, kad daugelis anksčiau nedaužę ima kriaušę savotiškai stumdyt ir todėl būna tik blogiau. O šiaip sėkmės. :)

     

    Edit: pamiršau paminėt, kad stipriai riešus prispausk (aišku, palik vietos ir kraujui patekėt). Krumpliai mažiau svarbu, bet riešus galima rimtai susivaryt.

  11. Aš kaip sportuojantis ne vienus metus galiu atsakyt labai paprastai: gal jie ir padeda, šito nežinau, TAČIAU... norint išlaikyti gražų presą, visų svarbiausia yra mityba ir kai pats tą presą sunkiai išsidirbi, tada jį ir vertini daug labiau, pagalvoji prieš valgydamas šlamštą, o kai su tokiom nesąmonėm, na tada... :) Abejoju, ar ilgai užsibus. Plius manyčiau, kad tie raumenys bus silpni labai, tik atrodys gražiai, jei išvis kažką ten padeda. :lol:

  12. Sveiki, norėčiau sužinoti vieno filmo pavadinimą, gal kas žino.

     

    Man atrodo, kad tą filmą kažkada rodė per BTV ir kažkodėl sukasi idėja, kad jis vadinosi "Paauglės", "Paaugliai", "Paauglystė" ar kažkas tokio, bet nepavyko rast, tai arba išsigalvoju, arba tai tėra vienas žodis iš pavadinimo.

     

    Žodžiu, filmo žanras manau drama bus. Apie nepilnametę merginą, kurios tėvai berods išsiskiria ir ji persikelia į kitą miestą bei į kitą mokyklą. Ten gauna "moksliukės" ir "nevykėlės" etiketę, ir nepritampa prie kitų "kietųjų" merginų. Norėdama išpopuliarėt, pradžioje pradeda vogti, visiškai pakeičia stilių, galiausiai pradeda narkotikus vartoti ir po truputį ritasi žemyn. Gal kas pamena tokį filmą? Dėkoju.

  13. Dar ir SQL injekcijos spraga yra, nemanau, kad Fortumo savo pusėje escape'ins būtent SQL'ui. Iš tikrųjų, tai būtų labai įdomu įkišt SQL injekciją per SMS žinutę :lol:

    Prisipažinsiu, kad nepagalvojau apie SQL injekciją, tačiau mintis tikrai įdomi. :lol: Paprasčiausias būdas apsiginti nuo injekcijos - funkcija mysql_real_escape_string()

     

    Šiaip jei kam reiks saugaus kodo, tai galit sakyt, tačiau teks luktelt, nes nuo ryt būsiu super užimtas apie 4 dienas.

  14. Gavau asmeninių pranešimų su prašymais paaiškinti, kaip naudotis Fortumo.com paslaugomis. Buvau prieš gerą šmotą laiko aprašęs Mokejimai.lt sistemą, tačiau pasikeitus „Mokėjimų“ vidaus politikai, nemažai žmonių jų atsisakė paslaugų.

     

    Taigi, žiūrim Fortumo. Imu pavyzdį kaip ir pereitą kartą: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.

     

    Įėję į Fortumo tinklalapį pirmiausia užsiregistruojame (viršuje spaudžiame „Register“ mygtuką). Prisijungiame prie el. pašto – patvirtiname registraciją. Po to vėl grįžtame į Fortumo ir prisijungiame (jūsų el. pašto adresas yra prisijungimo vardas). Prisijungę spaudžiame „Mobile Payments API“ mygtuką. Kitame puslapyje apačioje spaudžiam geltoną „START NOW“ mygtuką. Na čia išmeta daug klausimų – atsakome kiekvienas pagal save. Galiausiai išmeta prašymą pasirinkti keyword‘ą (raktažodį). Vedame pvz. auksiniai10. Kai patikrina, ar nėra toks jau užregistruotas, spaudžiam „NEXT“ mygtuką. Įjungia kitą puslapį. Viršuje galim nurodyti savo paslaugos pavadinimą, galim ir to nedaryti. Toliau prašo nurodyti PHP failo adresą, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą turėsime pasirašyti ir įkelti į savo serverį. Nurodome adresą (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php), kur bus mūsų failas. Apačioje galima dar pasirinkti, ar žmogus turėtų kas kartą išsiuntęs sms gauti atsakymą iš serverio apie tai, ar mokėjimas buvo įvykdytas, ar ne. Na aš nežymėjau varnelės – to man nereikia. Šitame puslapyje dar matau specifikacijų nuorodą: „Fortumo Mobile Payments / Premium SMS API technical specification“. Čia pateikiami įvairūs parametrai. Na mūsų atveju neprireiks nei žinutės siuntėjo telefono numerio, nei šalies, nei ko kito, išskyrus žinutės tekstą, kurio parametras yra „message“ (vadinasi, tekstas, kurį išsiųs žmogus, mūsų pasirašytame PHP faile bus priskirtas kintamajam $_GET['message'], tačiau tame tekste nebebus raktažodžių!). Čia dar apačioje yra ir PHP kodo pavyzdys, bet aš parašysiu daug paprastesnį – suprantamą su PHP minimaliai susidūrusiems žmonėms (žinoma, kaip pabrėžė vienas žmogas Mokejimai.lt pamokoje, taip ir čia tas kodas nebus saugus, tačiau naujokui tiks). Spaudžiame „NEXT“ mygtuką. Čia vėlgi prašo įvesti įvairius duomenis – kiekvienam pagal save. Viską suvedam ir spaudžiam „NEXT“. Šiame puslapyje pateikiama informacija apie mokėjimus įvairiose šalyse. Apačioje reikia pažymėti varnelę, po to spaudžiame „NEXT“ (užmiršau paminėti, jog ir praeituose puslapiuose reikdavo kai kur pažymėti varneles, nes kitaip neleisdavo eiti toliau, bet neabejoju, jog skaitytojas pats tai supras). Paskutiniame puslapyje spaudžiame YES.

     

    Kitame puslapyje rašo, jog kai kuriose šalyse (taip pat ir Lietuvoje) mūsų paslauga veikia tik testiniu režimu. Toliau rašo, jog šiose šalyse dėl testinių tikslų kiekviena paslauga, kurią sukursime, gali gauti tik 0 – 5 pranešimus (priklausomai nuo šalies). Dar toliau prašo nereklamuoti savo sukurtos paslaugos šiose šalyse tol, kol jie nepatikrins ir nepatvirtins. Jiems patvirtinus gausime žinutę per 48 valandas. Kiek aš supratau, po patvirtinimo galėsime naudotis pilnateisiškai Fortumo paslaugomis, čia tiesiog 0 – 5 žinutes galime gauti tol, kol nėra patvirtinta (prašau tų, kas naudojosi Fortumo anksčiau, patvirtinti arba paneigti tai). Žemiau prašo pasirinkti patvirtinimo metodą (kaip suprantu, pirmą spaudžia tie, kas jau nori „priduoti“ savo paslaugą patvirtinimui, o antrą – tie, kas dar nėra iki galo visko nustatę). Na aš paspaudžiau pirmą, nors dar nesu parašęs to PHP failo, bet jie tvirtina net per 48 valandas, taigi spėsiu. :lol: Dar žemiau („Preparing your promotional material“) prašo pirmame laukelyje įvesti jūsų tinklalapio nuorodą, kurioje bus aprašyta apie jūsų paslaugą (supraskit, jiems svarbiausia yra tai, kad jūs nurodytumėte savo tinklalapyje, jog jūsų sms paslauga yra mokama). Dar parašyta, jog jei reikia jungtis ar pan., kad prieitų prie to puslapio su aprašymu, tai jiems turime nusiųsti screenshot‘ą. Žemesniame laukelyje aprašome savo paslaugą. Spaudžiame OK. Taigi, dabar skyrelyje „My services“ matau savo sukurtą paslaugą ir jos būklę (under approval – dar nepatvirtinta). Paspaudžiu ant savo paslaugos. Matau raktažodį: TXT AUKSINIAI10 ir numerį, kuriuo reikia siųsti žinutę, kad gaučiau auksinių.

     

    Dabar PHP kodo rašymas. Pačioje pradžioje jau aptariau norimą žinutės struktūrą. Žinutė atrodys pvz.: „TXT AUKSINIAI10 Friday“ (be kabučių). Kadangi čia jau pati sistema tikrina raktažodžius, mums nebereikia tikrinti, tai ir kodas bus daug paprastesnis nei Mokejimai.lt. Beje, šį kartą patingėjau kurtis daugiau kaip vieną raktažodį, kadangi čia kūrimo principas ilgesnis nei Mokejimai.lt, tačiau esmė išlieka ta pati. Galų gale, jei bus norinčių, tai parodysiu pavyzdį ir su daugiau raktažodžių (nuovokesni gali ir patys pasirašyti kodą pagal mano Mokejimai.lt pamokoje parašytą kodą - tereiks pažaisti su if'ais). :) Beje, primenu, kad PHP failą turėsime užvadinti būtent taip, kaip nurodėme kurdami raktažodį (mūsų nagrinėjamu atveju buvo sms845.php) ir įkelti būtent į tą serverį, kokį nurodėme (mūsų nagrinėjamu atveju - kazkoksadresas.lt)

     

    sms845.php failo kodas

     

    <?php
    
    include "sql.php";
    
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'");
    
    echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!';
    
    ?>

     

    Viskas super paprasta. include "sql.php"; - įterpiame failą su prisijungimu prie MySQL duombazės. Beje, galima šitą eilutę ištrinti ir vietoje jos parašyti prisijungimą prie duombazės tiesiai šiame faile.

     

    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); - Šitoje vietoje vartotojui, kurio nikas priskirtas kintamajam $_GET['message'] yra pridedama 10 auksinių.

     

    echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - tarp echo kabučių parašome tekstą, kurį žmogaus gaus į savo telefoną kaip atsakymą po to, kai išsiųs žinutę.

     

    Viskas.

     

    Tiesa, dar galima padaryti mūsų atveju, kad tikrintų pvz. ar egzistuoja toks nikas, kuris įrašytas sms'e, bet čia jau niuansai. Toks kodas atrodytų pvz. taip:

     

    <?php
    
    include "sql.php";
    
    if(!mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT * FROM `nikai` WHERE nikas='".$_GET['message']."'")))
    {
    echo 'Jusu issiustas vartotojo vardas neegzistuoja!';
    }
    else
    {
       mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'");
    
    echo $_GET['message'].' gavo 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!';
    }
    
    ?>

     

    Dar kartą primenu, jog čia parašiau paprastą, bet nesaugų variantą. Jei kam nors pavyktų atrasti vieta, kur įkeltas tas failas, tai žmogus galėtų naudotis jūsų paslaugomis nemokamai ir kiek norėtų. Šiuo atveju mes šiek tiek apsaugojome užvadindami failą sms845, tačiau tai tik minimali apsauga nuo atspėjimo!

     

    P.S. Kadangi durna galva perskaičiau šį sakinį specifikacijose: „Message content minus keywords” tik po to, kai jau parašiau kodą ir išsiunčiau 2 sms, tai praradau be reikalo 2 Lt (kode nurodžiau, kad ir raktažodis gaunamas – kaip būdavo Mokejimai.lt). :lol: :lol: Ir dar po laiko pamačiau, kad pačiame tinklalapyje yra testavimo galimybė be jokių realių sms siuntimų. :unsure: :lol:

  15. Laba diena,

     

    Nusipirkau štai tokį DVD su navigacija: http://www.amazon.com/JVC-Double-DIN-Navigation-Widescreen-Touch-Panel/dp/B001PL9WZC Kai pirkau, man pasakė, kad anteną navigacijai reikia atskirai pirkti. Tačiau nepavyko rasti antenos nei Lemonoj, nei eBay. Po to parodžiau vienam žmogui iš savo miestelio, kuris šiek tiek daugiau nusimano, tai jis pasakė, kad antena čia nereikalinga. Greičiausiai reikia programuoti arba konfigūruoti. Po to jau minėtoje nuorodoje radau parašyta: "Enjoy precise navigation with built-in high sensitivity WAAS GPS, and 6.1-inch widescreen touch panel." Tai kaip suprantu, navigacija iš tikro integruota tik reikia kažką nustatyt ar kaip čia?

     

    Dėkoju už pagalbą.

  16. As kaip suprantu tai DVD diskus turetu rodyti (dvd video tai nera mp4 ar avi, o visai kita technologija, vob failai, atskirai vaizdo ir garso takeliai).

     

    Pamegink originalu dvd isideti.

    Dėkoju, išmėginau su .vob failais, viskas veikia. :) Buvau išsigandęs, kad už tokią sumą š nusipirkau. :lol:

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...