Pereiti prie turinio

Pamoka/Ką daryti jeigu kaista jūsų kompiuteris?


Rekomenduojami pranešimai

Kaista kompiuteris, garsiai dirba ventiliatorius, kompiuteris išsijunginėja, kompiuteris stringa, šios ir panašios problemos labai aktualios nešiojamų kompiuterių turėtojams. Nešiojamų kompiuterių aušinimo sistema yra kur kas prastesnė nei stalinio kompiuterio, todėl ji užsikemša nuo dulkių greičiau, o ir pasekmės yra skaudesnės. Jei pastebėjote, kad Jūsų nešiojamo kompiuterio ventiliatorius pradėjo garsiai ūžti, o kompiuteris lėčiau dirbti, tai greičiausiai ženklas, kad reikia valyti dulkes. Tas pats galioja ir stacionarių kompiuterių turėtojams, tik stacionarūs kompiuteriai yra kiek atsparesni, bet tai nereiškia, kad tokiam kompiuteriui nereikia valyti dulkių...

 

Kas kiek laiko reikia valyti dulkes iš kompiuterio?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Tai priklauso nuo to kaip dažnai esate įjungę kompiuterį, kur laikote kompiuterį, ant stalo ar ant lovos, na ir pagaliau kokioje aplinkoje yra Jūsų kompiuteris. Susirūpinti dėl dulkių valymo reikėtų tada, kai pajuntate, jog kompiuteris pradėjo garsiau ūžti, ir lėčiau dirbti, o ir pridėjus ranką prie kompiuterio pajusite, kad jis karštesnis nei būdavo anksčiau.

 

Ar tikrai taip būtina valyti dulkes?

 

Jei nenorite, kad kompiuteris perkaistų, tai daryti būtina. Kaistantis kompiuteris ne tik rizika, kad jis suges, bet tai ir sulėtėjęs darbas, bei ausiai nemalonus garsas kurį skleidžia garsiai ūžiantis ventiliatorius.

 

Ar padeda aušinimo padai, kai kaista kompiuteris?

 

Aušinimo padas gerai tada, jei su nešiojamu kompiuteriu mėgstate žaisti žaidimus, tada jis šiek tiek padeda vėsinti vaizdo plokštę, bet Jums nepadės joks aušinimo padas, jei kompiuterio aušinimo sistema bus užsikimšusi nuo dulkių.

Ar galima nešiojamam kompiuteriui dulkes tiesiog išpūsti?

Praktika rodo, kad toks dulkių šalinimas pridaro daugiau žalos, nei naudos. Žalos pridaro tada, kai dulkių jau yra tiek, jog bandymas jas išpūsti baigiasi tuo, kad iš dulkių susidaręs gumulas tiesiog užstringa tarp ventiliatoriaus sparnuotės, ir tada jis tiesiog nustoja suktis. Pūsti galima nebent tada kai dulkių yra dar nedaug.

 

Kaip dulkės šalinamos iš nešiojamo kompiuterio?

Visų pirma yra pilnai išardomas kompiuteris, tai turi daryti patyręs meistras. Nepatyrusiam vartotojui dažniausiai be skaudžių pasekmių tai padaryti nepavyksta.

 

http://coleris.lt/Pamokos/Ka%20daryti%20jeigu%20kaista%20jusu%20kompiuteris/dulkes.jpg

 

Atsargiai yra išardomas pats aušintuvas, ir šalinamos visos dulkės, kaip matote nuotraukoje jų kartais susikaupia tikrai daug. Visada kai valomos dulkės yra pakeičiama ir termo pasta, nes senoji būna uždžiuvusi. Kokybiška termo pasta leidžia sumažinti procesorių kaitima net iki keliolikos laipsnių. Kai dulkės pašalinamos, ir pakeičiama termo pasta, kompiuteris yra surenkamas ir testuojamas. Išvalę dulkes visada pratestuokite kompiuterį su programa (AIDA), nes pasitaiko atvejų, kai kompiuterio kaitimo priežastis yra ne vien tik dulkėse. Ir tik tada, kai visi testai parodo, jog kompiuterio temperatūros yra normoje. Tada galite naudotis greitesniu ir tilesniu savo kompiuteriu...

 

Norite sužinoti daugiau naujienų/pamoku užsukite i www.coleris.lt

 

 

http://coleris.lt/img/coleris.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...