Pereiti prie turinio

Matematikos tikimybiu ir statistikos ND 2 kursas


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, ieskau kas padarytu matematikos tikimybiu ND.

 

Su kainom i PM, skubiai.

 

1. Savo pavardės raides atsitiktinai sudėkite į eilę. Kokia tikimybė, kad gausite savo pavardę?

2. Išspręskite: Ryšių skyrius gavo 20 telegramų, adresuotų į keturis skirtingus punktus. Iš visų telegramų atsitiktinai išrenkamos keturios. Apskaičiuokite įvykių tikimybes:

A = (visos telegramos adresuotos į skirtingus punktus),

B = (visos telegramos adresuotos į viena ir tą patį punktą).

3. Atkarpoje, kurios ilgis m, atsitiktinai žymime tašką. Kokia tikimybė, kad šio taško atstumas iki atkarpos galų bus didesnis už 1/k? Čia: m = 5, k = 2.

4. Ryšio kanalu nepriklausomai vienas nuo kito siunčiami trys signalai. Jų teisingumo (be klaidų) priėmimo tikimybės yra p1 = 0,95, p2 = 0,95 ir p3 = 0,95. Apskaičiuokite šių įvykių tikimybes:

A – visi signalai priimti teisingai,

B – bent vienas signalas priimtas teisingai,

C – du signalai priimti teisingai,

D – bent vienas signalas priimtas klaidingai.

5. Sistema sudaryta iš septynių nepriklausomai funkcionuojančių elementų. Apskaičiuokite sistemos patikimumą, jei elementų patikimumai p1 = p2 = p3 = 0,9; p4 = 0,8; p5 = p6 = p7 = 0,7.

 

6. Pirmoje urnoje yra m1 = 2 baltų ir n1 = 2 juodų, antroje – m2 = 3 baltų ir n2 = 2 juodų, o trečioje – m3 = 2 baltų ir n3 = 2 juodų rutulių. Iš pirmos urnos traukiame k1 = 1, o iš antros – k2 = 1 rutulių ir dedame į trečią urną, o po to iš trečiosios urnos traukiame vieną rutulį. Kokia tikimybė, kad jis bus baltas?

7. Du žaidėjai vienas po kito (A – pirmas, B – antras) traukia po vieną rutulį (grąžinamoji imtis) iš urnos, kurioje yra m = 2 baltų ir n = 1 juodų rutulių. Laimi tas, kuris pirmas ištraukia baltą rutulį. Apskaičiuokite šių įvykių tikimybes:

a) laimi A, dar netraukęs k = 3 kartu;

b) laimi A, traukęs ne daugiau kaip k = 3 kartu;

c) laimi B, traukęs ne mažiau kaip k = 3 kartu.

Palyginkite žaidėjų A ir B laimėjimų galimybes, kai žaidimas begalinis.

8. Tarp siuntoje esančių N = 4 gaminių M = 2 gaminių yra pirmos rūšies. Atsitiktinai imame n = 3 gaminių, X – paimtų pirmos rūšies gaminių skaičius. Užrašykite X tikimybių pasiskirstymo dėsnį (lentelė, pasiskirstymo funkcija). Nubraižykite pasiskirstymo funkcijos grafiką. Apskaičiuokite vidurkį, vidutinį kvadratinį nuokrypį ir tikimybę P(X ³ MX). Uždavinį išspręskite, kai a) imtis grąžinamoji, b) imtis negrąžinamoji.

9. Radijo aparatūra sudaryta iš n = 200 elektroelementų. Vieno elemento sutrikimo per metus tikimybė lygi p = 0,02 ir nepriklauso nuo kitų elementų būsenos. Apskaičiuokite šių įvykių tikimybes:

a) per metus sutriko m = 3 elementų,

b) per metus sutriko ne mažiau kaip m = 3 elementų.

10. Atsitiktinis dydis X pasiskirstęs pagal normalųjį pasiskirstymo dėsnį, o jo parametrai yra m ir s. Apskaičiuokite tikimybes P(a £ X £ b), P(|X| > b). Užrašykite 2s taisyklę ir paaiškinkite jos geometrinę ir praktinę prasmes. Čia:

m = 0, s = 3, a = -3, b = 2.

11. Parinkite parametrą g tokį, kad p(x) būtų tankio funkcija (grafikas). Užrašykite pasiskirstymo funkcijos analizinę išrašką, nubraižykite jos grafiką. Apskaičiuokite vidurkį, dispersiją ir tikimybę P(|X – MX| < ). Čia:

 

o, a = -0,5, b = 0,5.

12. Atsitiktini dydžio X tankis yra px(x). Užrašykite dydžio Y pasiskirstymo funkciją Fy(y), tankį py(y) ir apskaičiuokite vidurkį MY, jei Y – kvadrato, kurio kraštinė X, plotas;. Čia:

 

 

 

13. Atsitiktinio dydžio X tankis apibrėžtas 12 užduotyje. Dydis Y = Xk +. Apskaičiuokite dydžio Y vidurkį ir dispersiją. Čia  = 2,  = 2, k = 5.

14. Dvimatis atsitiktinis dydis (X, Y) tolygiai pasiskirstęs trikampėje srityje ABC, t.y. jo tankis

 

Čia S – trikampio ABC plotas. Užrašykite vienmačius tankius px(x), py(y) ir kovariacinę matricą. Ar dydžiai X ir Y yra priklausomi, ar koreliuoti? Apskaičiuokite D(3X – 2Y).

Pastaba. Viršūnių A(2; 0), B(-2; 0) ir C(0; -2) koordinatės nurodytos stačiakampėje sistemoje.

15. Duota seka nepriklausomų atsitiktinių dydžių X1, X2,…, Xk,… Dydis Xk su vienodomis tikimybėmis gali įgyti tik dvi reikšmes ka arba -ka. Ar galioja šiai sekai didžiųjų skaičių dėsnis, kai parametras a = a1, a2? Jeigu galioja, užrašykite jį. Čia a1 = -8,5, a2 = 0,13.

16. Monte-Karlo metodu apytiksliai apskaičiuokite integralą ir įvertinkite absoliutinę paklaidą. Čia

 

17. Užrašykite imties dažnį ir santykinių dažnių pasiskirstymo eilutes. Apskaičiuokite skaitines imties charakteristikas. Nubrėžkite empirinės pasiskirstymo funkcijos ir santykinių dažnių histogramos grafikus. Atsižvelgdami į santykinių dažnių histogramos formą ir skaitines imties charakteristikas, iškelkite atsitiktinio dydžio pasiskirstymo hipotezę. Raskite taškinius pasiskirstymo dėsnio parametrų įverčius (momentų arba maksimalaus tikėtinumo metodais). Pasinaudodami c2 arba Kolmogorovo suderinamumo kriterijais, patikrinkite neparametrinę empirinės pasiskirstymo funkcijos suderinamumo su teorine hipotezę. Paaiškinkite gautus rezultatus. Užrašykite generalinės aibės pasiskirstymo ir tankio funkcijų išraiškas.

Duomenys:

 

 

mazdaug toki uzdaviniai

Redagavo Tautvydas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...