Pereiti prie turinio

Ieškomas vyriausiasis buhalteris


Rekomenduojami pranešimai

Ieškomas vyriausiasis buhalteris

 

1. Vyriausiasis buhalteris organizuoja buhalterinę apskaitą ir kontroliuoja, kad racionaliai ir taupiai būtų naudojami darbo, materialiniai ir finansiniai ištekliai, užtikrina, kad ataskaitiniai duomenys būtų teisingi ir finansinė atskaitomybė laiku pateikiama įstatymų nustatyta tvarka.

 

2. Vyriausiojo buhalterio vadovaujama buhalterija yra savarankiškas struktūrinis padalinys (tarnyba). Padalinio veiklą ir funkcijas reglamentuoja jo veiklos nuostatai.

 

3. Vyriausiąjį buhalterį skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų, nustato jo pareiginį atlyginimą, sudaro rašytinę darbo sutartį įmonės vadovas (valdyba, visuotinis akcininkų susirinkimas), savininkas (savininkai).

 

4. Įmonės vadovas (valdyba), savininkas (savininkai) parenka kandidatą vyriausiojo buhalterio pareigoms, atsižvelgdamas į jo kvalifikaciją, darbo pagal specialybę stažą, sugebėjimus vadovauti apskaitos darbui.

 

5. Vyriausiojo buhalterio nurodymai dėl buhalterinės apskaitos yra privalomi visiems įmonės darbuotojams.

 

6. Skiriant asmenį vyriausiojo buhalterio pareigoms ir atleidžiant iš jų, apskaitos reikalai, jeigu įmanoma, perduodami ir perimami ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.

 

7. Pareigų perdavimas ir perėmimas įforminamas aktu.

 

8. Vyriausiajam buhalteriui išvykus į komandiruotę ar jam nesant darbe dėl kitų pateisinamų priežasčių, jo pareigas atlieka vyriausiojo buhalterio pavaduotojas, o jam nesant - kitas apskaitos darbuotojas, paskirtas įmonės vadovo nustatyta tvarka.

 

9. Įmonės darbuotojai, įmonės padalinių ir tarnybų darbuotojai atsako už tai, kad būtų atliekamos tik teisėtos finansinės - buhalterinės operacijos, kad jos būtų įformintos pagal taisykles, laiku perduodami apskaitos skyriui reikalingi apskaitai ir kontrolei dokumentai - įsakymai, nutarimai potvarkiai, sutartys, susitarimai, sąmatos, normatyvai ir kita medžiaga.

 

10. Įmonės vadovas patvirtina asmenų, kurie turi teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti apskaitos dokumentus, sąrašą ir jų parašų pavyzdžius.

 

11. Už apskaitos dokumentų surašymą laiku ir teisingai, už juose esančių duomenų tikrumą ir ūkinių operacijų teisėtumą atsako apskaitos dokumentus surašę ir pasirašę asmenys.

 

 

II. VYRIAUSIOJO BUHALTERIO

PAREIGOS

 

12. Vyriausiasis buhalteris privalo paskirstyti buhalterijos darbuotojams darbus pagal patvirtintus buhalterijos nuostatus ir pareigines instrukcijas.

13. Instruktuoti ir kontroliuoti, kaip tiesiogiai pavaldūs darbuotojai laikosi darbuotojų saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos reikalavimų.

14. Neleisti darbuotojui dirbti tą dieną, kai jis darbe neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų.

15. Vyriausiasis buhalteris privalo:

15.1. plačiai taikyti apskaitos ir skaičiavimo darbų mechanizavimo, kompiuterizavimo ir automatizavimo šiuolaikines priemones, tobulesnes buhalterinės apskaitos formas bei metodus;

15.2. taip organizuoti buhalterinę apskaitą, kad būtų vykdomi šie reikalavimai:

15.2.1. apskaičiuojamos visos piniginės lėšos, prekinės ir materialinės vertybės bei pagrindinės priemonės ir laiku fiksuojamos buhalterinės apskaitos dokumentuose operacijos, susijusios su lėšų cirkuliacija;

15.2.2. tiksliai apskaičiuojamos išlaidų operacijos sąmatų vykdymui, gamybos išlaidų, gatavos produkcijos realizavimo, statybos, montavimo, kapitalinio remonto, paslaugų ir kitų darbų išlaidos, padaryti ekonomiškai pagrįsti skaičiavimai (kalkuliacijos šių operacijų tikslingumui patvirtinti ir ataskaitoms pildyti);

15.2.3. tvarkoma įmonėje įteisintos ūkinės veiklos finansinių rezultatų apskaita;

15.2.4. teisingai apskaičiuotas ir laiku pervestas fizinių asmenų mokestis ir kitos įmokos į biudžetą, valstybinio socialinio draudimo įnašai, grąžintos bankams paskolos, įsiskolinimai juridiniams ir fiziniams asmenims;

15.2.5. padedama valstybės kontrolės ir finansų kontrolės įstaigoms įforminti medžiagą apie lėšų ir materialinių vertybių trūkumą bei grobimą, laiku perduodami dokumentai teismo ir tardymo organams;

15.2.6. buhalterinės apskaitos formos pildomos pagal buhalterinius įrašus bei pirminius dokumentus ir nustatytu laiku pateikiamos finansuojančiai įstaigai;

15.2.7. tikrinama, kaip tvarkoma buhalterinė apskaita ir atskaitomybė pavaldžiose finansuojamose įstaigose ir organizacijose, pagalbiniuose ūkiuose ir kituose padaliniuose, rengiami apskaitos darbuotojų instruktažai ir konsultacijos apskaitos ir ataskaitų sudarymo klausimais;

 

 

3

 

15.2.8. tinkamai saugomi buhalteriniai dokumentai, pagal reikalavimus įforminamos jų bylos ir nustatyta tvarka perduodamos į archyvą.

15.3. laikyti paslaptyje tarnybinę, komercinę įmonės informaciją.

16. Vyriausiasis buhalteris privalo kontroliuoti:

16.1. kaip laikomasi nustatytų prekinių ir materialinių vertybių priėmimo bei išdavimo taisyklių;

16.2. kaip laikomasi piniginių lėšų, prekinių ir materialinių vertybių, pagrindinių priemonių, nebaigtos gamybos ir darbų, atsiskaitymų bei kito turto inventorizavimo taisyklių;

16.3. ar teisingai naudojamos darbo apmokėjimui skirtos lėšos, mokami tarnybiniai atlyginimai, laikomasi etatinės, finansinės ir kasos drausmės;

16.4. ar nustatytu laiku išieškomos skolos įmonei ir padengiami įsiskolinimai kreditoriams, laikomasi mokėjimo drausmės;

16.5. ar teisingai nurašomi trūkumai, įsiskolinimai debitoriams ir kiti nuostoliai.

17. Vyriausiasis buhalteris turi aktyviai padėti rengti priemones lėšų saugumui užtikrinti, užkirsti kelią trūkumams ir neteisėtam piniginių lėšų, prekinių ir materialinių vertybių naudojimui, finansinių ir ūkinių įstatymų pažeidimams.

18. Atskleidęs neteisėtus pareigūnų veiksmus (prirašymą, lėšų naudojimą ne pagal paskirtį, kitus pažeidimus bei piktnaudžiavimą), vyriausiasis buhalteris praneša apie tai įmonės vadovui, kad būtų užkirstas kelias neteisėtiems veiksmams. Jeigu informuotas vadovas nesiima reikiamų priemonių, jų pagal savo kompetenciją turi imtis vyriausiasis buhalteris.

19. Dokumentai, pagal kuriuos priimamos ir išduodamos piniginės lėšos bei prekinės ir materialinės vertybės, taip pat įsakymai, potvarkiai apie darbuotojų tarnybinių atlyginimų, premijų ir darbo užmokesčio priedų nustatymo, materialiai atsakingų asmenų ( kasininkų, sandėlių vedėjų ir kitų darbuotojų) priėmimo į darbą ir atleidimo iš darbo, materialinės atsakomybės sutartys, darbų bei paslaugų atlikimo sutartys, turi būti pasirašyti įmonės vadovo arba jo įgalioto asmens ir vizuoti vyriausiojo buhalterio.

20. Vyriausiasis buhalteris, gavęs įmonės vadovo nurodymus, nepradeda jų vykdyti, jei su tuo susijusios operacijos prieštarauja įstatymams arba jų vykdymo išlaidos nenumatytos sąmatoje, ir apie tai informuoja vadovą raštu. Tokiu atveju visa atsakomybė už neteisėtos operacijos atlikimą tenka įmonės vadovui.

 

 

III. VYRIAUSIOJO BUHALTERIO

TEISĖS

 

21. Reikalauti iš pavaldžių darbuotojų, kad jie atsakingai vykdytų pareigas.

22. Neįvykdžius arba pažeidus teisėtus vyriausiojo buhalterio nurodymus, susijusius su skirtomis pareigomis, kaltiems asmenims įmonės vadovas vyriausiojo buhalterio teikimu gali neskirti premijų arba jas sumažinti, paskirti drausmines nuobaudas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

4

 

23. Pareikalauti iš kitų skyrių, padalinių darbuotojų, o prireikus informuoti vadovą, kad būtų imtasi priemonių lėšų naudojimo efektyvumui didinti, lėšų ir materialinių išteklių normavimui ir saugumui užtikrinti, finansinei kontrolei stiprinti.

24. Tikrinti, ar tinkamai tvarkomas sandėlių ūkis,, ar sudarytos sąlygos priimti, saugoti ir išduoti prekines bei materialines vertybes.

25. Kontroliuoti, kaip taikomos piniginių lėšų, prekinių bei materialinių vertybių naudojimo normos.

26. Teikti pasiūlymus dėl premijų sumažinimo arba jų neskyrimo padalinių ar skyrių vadovams už pirminių dokumentų įforminimo, pirminės apskaitos tvarkymo taisyklių ir kitų apskaitos bei kontrolės organizavimo reikalavimų nesilaikymą.

27. Kelti kvalifikaciją kursuose, seminaruose.

 

IV. VYRIAUSIOJO BUHALTERIO

ATSAKOMYBĖ

 

28. Vyriausiasis buhalteris atsako:

28.1. už teisingai tvarkomas ūkines finansines operacijas, laiku pateikiamą ir be klaidų buhalterinę apskaitą;

28.2. už ūkinę finansinę veiklą reglamentuojančių Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų laikymąsi (išskyrus tuos atvejus, kai vyriausiasis buhalteris apie pažeidimus įmonės vadovą yra informavęs raštu);

28.3. jeigu priimami vykdyti ir įforminami dokumentai, susiję su operacijomis, kurios pažeidžia įmonės veiklos funkcijas, lėšų, prekinių bei materialinių vertybių priėmimo, saugojimo bei naudojimo tvarką;

28.4. jeigu netikrinamos arba pavėluotai, neatidžiai tikrinamos atsiskaitomųjų, einamųjų ir kitų sąskaitų bankuose operacijos, atsiskaitymai su skolininkais (debitoriais), skolintojais (kreditoriais), su valstybinio socialinio draudimo įstaigomis ir biudžetu;

28.5. už laiku pagal kontrolės įstaigų ir teismų sprendimus išieškomas iš pareigūnų pinigines nuobaudas;

28.6. jeigu pažeidžiama trūkumų, įsiskolinimų ir kitų nuostolių išieškojimo bei nurašymo tvarka.

29. Vyriausiasis buhalteris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ir poįstatyminius aktus, tvarkydamas buhalterinę apskaitą, turi garantuoti buhalterinių įrašų teisingumą ir finansinės atskaitomybės parengimą laiku.

 

5

30. Už savo pareigų netinkamą vykdymą vyriausiasis buhalteris atsako įmonės darbo tvarkos taisyklių ir Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

CV ir motyvacinį laišką siųsti el. paštu - [email protected]

post-57359-0-21276900-1446404735_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...