Pereiti prie turinio

Audriux9

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    344
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Audriux9 Pranešimai

  1. Girdėjau, Audriau, kad tau nelabai nusisekė prekyba grynais per localbitcoins, tai stebiuosi, kad taip intensyviai gini šį puslapį?

     

    Papasakok plačiau, kaip ten prekiavai Lietuvoje ir ne tik Lietuvoje? :)

     

    Grynais tai viskas buvo gerai, iki šiol prekiauju grynais. Buvo labai nenusisekę per Paypalą. Va ten tai Lietuvių ir ne tik Lietuvių, vagių ir sukčių apstu.

     

    Čia yra pačios Paysera politika. Šie blokavimai atsirado po to, kai mes išleidome savo kortelę. Tą pačią dieną pradėjo blokuoti, tiesiog nepatinka konkurencija. Išsigando :)

    [/Quote]

     

    Nemanau, kad tai susiję kaip nors su kortele. Šiuo metu Paysera išleista Visa kortelė konkurencingiausias produktas savo srityje Lietuvoje.

     

    Kas liečia Paysera politika, ji gana paprasta. Kadangi jų verslas laikosi daugiausia naudojantis pagrindinių bankų tinklu ir kai tie bankai tau pareiškia, kad jie nenori ir nepageidauja jokių finansinių operacijų susijusių su Bitcoin, Paysera turi du pasirinkimus. Arba prarasti maža savo verslo klientų dalį susijusią su Bitcoin arba pyktis su Skandinavų bankais. Pasirinktas buvo pirmasis variantas, ir visos įmonės, tarp jų ir mano, gavo oficialius raštus apie tai, kad Paysera nevykdys su Bitcoin susijusių pavedimų ir apskritai nenori turėt ryšių su BTC. Jie netgi pakeitė savo sutarties sąlygas ir įtraukė punktą, kad operacijoms susijusiomis su virtualiomis valiutomis reikalinga el.pinigų licencija.

     

    Bitcoin veikla Lietuvoje nėra licencijuojama kol kas dar.

     

    Būtent, tai užburtas ratas, Skandinavų bankai reikalauja, kad norint vykdyti Bitcoin prekybą privaloma turėt licencijas , o centrinis bankas šios veiklos nereguliuoja ir nelicencijuoja. Jei pradėtų išduoti jas, manau, tai būtų labai skaudu komerciniams bankams, jie prarastų paskutinius argumentus šitaip stabdyti Bitcoin plėtrą.

  2. Jeigu kaip sakai yra licenzijuota spectrocoin, tai kodel paysera neleidzia pervesti euru i spectrocoin?

     

    Na tikriausiai dėl to, kad Spectrocoin neturi Lietuvoje licencijos šiai veiklai. Savo ruožtu Paysera yra spaudžiama Lietuvoje veikiančių Skandinaviško kapitalo bankų neteikti jokių finansinių paslaugų tokioms įmonėmis, kurios pačios prekiauja virtualia valiuta Lietuvoje, tačiau neturi tam licencijos...

     

    Visas licencijuotas įmones galite rasti čia:

    https://www.lb.lt/elektroniniu_pinigu_istaigos_1

     

    O dėl localbitcoins tikrai nesutikčiau, jog ten reitingas nieko nereiškia... Reitingas reiškia ir labai daug. Manau tai yra tikrai naudingas portalas, tik be abejo reikia būti budriam, kaip ir visur - sukčiai užklysta ir ten...

  3. jau prireme

     

    Shopmoney veikla buvo laikinai sustabdyta, nes Lietuvos bankai (na tiksliau Skandinavijos bankai) daro per didelį spaudimą BTC skvarbai Lietuvoje, visi kiti elektroniniai pinigai neturi reikšmės šiai diskusijai. Jei bankui nemeluosi ir neslėpsi savo veiklos pobūdžio kaip tai daro kitos keityklos, bankai nenorės rizikuoti prisidėti prie BTC plėtros.

  4. Nepriestarauja jei turi is Lietuvos banko gaves sios veiklos licencija.

    Nebūtinai, kaip minėjo Dark_Master dažniausiai valiutos prekyba neprieštarauja Lietuvos įstatymams, nes nėra tokių įstatymų reglamentuojančių tam tikrų valiutų veiklą, kaip pvz. Pokerstars ar Bitcoin. Kalbu iš asmeninės patirties, esu gavęs oficialų raštą-paaiškinimą iš Lietuvos Banko (vienintelės Lietuvoje institucijos išduodančios licencijas el.valiutoms), jei tai neatitinka elektroninių pinigų apibrėžimo, pateikto jų svetainėje, jie neišduoda tam licencijos ir nereguliuoja tos veiklos. Kitaip sakant, ta veikla nėra prieštaraujanti įstatymams ir jai vykdyti nereikia papildomų leidimų.

  5. Šitą griuvimą sukėlė prekyba BTC su svertu, kur automatiškai uždarė didžiulis kiekius pozicijų dėl margin call ir įvyko grandininė reakcija.

    Gera valiuta niekur nedings, o spekuliantai visados sukels kainų svyravimus.

     

     

    Na dalis pastarojo kainos kritimo buvo tikrai įtakota prekybos su svertu. Bitfinex, kurioje ši prekyba vyko aktyviausiai, apyvarta buvo daugiau nei 50k BTC tą dieną. Buvo galima pastebėti kaip buvo uždaromos "long" pozicijos ir mažėjantis aktyvių paskolos doleriais kontraktų kiekis (USD Swap kiekis), šis skirtumas buvo daugiau nei 5mln dolerių.

     

    Tačiau klausimas visvien išlieka, kas pastumėjo rinkos kainą iš pat pradžių, nes prekybos su svertu grandininė reakcija yra jau sustiprinto kainos kritimo pasekmė.

     

    forumuose irgi visi klykavo kad vasara bus ATH tikrai.. kaip matom vasara baigesi, kaina 397$ ir nepanasu apie joki kilima nes ji tik krenta.. tai ka, baigesi BTC manija?

     

    Sakyčiau ne BTC manija baigėsi, bet tiesiog susprogo spekuliacinis kainos (get rich quick) burbulas. O tikroji Bitcoin ekonomika toliau bręsta ir vystosi, kartu su verslo susidomėjimu šia technologija. Kitaip sakant, tikrasis Bitcoin potencialas po truputi vis labiau atsiskleidžia. Ir esamoji Bitcoin vertė vis didesne dalimi yra padengiama realia ekonomika, o ne tik spekuliacijomis.

  6. Kas naudojat blockchain pinigines, jums pavyksta normaliai prisijungt? As jau antra diena negaliu atsidaryt...

     

     

    Na žinok viskas veikia sklandžiai, kasdien po kelioliką kartų prisijungiu. Paskutinį kartą problemos buvo, ten mėnesio pradžioj kai buvo transaction milleability skandalas, tai vieną dieną blogai veikė. O šiaip visuomet veikė sklandžiai.

     

    Kas būtent dedasi pas tave su blockchain wallet?

  7. Įdomų poolą radau kitų valiutų mininimui, pats poolas perjungia prie pelningiausios valiutos ir automatiškai keičia į btc:

    http://portal.cryptovein.com/

    Kasantys kitas valiutas, žinot ką nors daugiau apie šį poolą ar kitus panašius (automatiškai parenkančius pelningesnę valiutą)?

     

    Patikimiausi ir išbandyti:

    Middlecoin.com 4proc fee

    wafflepool.com 1proc fee

     

    Šie pool'ai turi supaprastintą mining pool formą, nereikia jokių registracijų ar prisijungimų. User - your bitcoin address, password - bet kas tinka. Išmokos kartą per dieną.

     

    Taip pat rimtas yra multipool.us, bet jis automatiškai neikeičia į BTC, pats turi išsikeisti. Taip pat yra nemažai smulkių tokių kaip hashco.ws, bet jie nėra tokie patikimi, tai reiškia nuhackinami, dažnai problemos su pelningiausio alt coin parinkimu ir panašiai...

  8. Kaina jau grįžo į savas vėžes, tačiau aš asmeniškai neįžvelgiau nieko tokio neigiamo Mt.gox situacijoje, jog būtų toks staigus kainos kritimas. Kadangi jis buvo tikrai per didelis, kaina labai greitai atsistatė. Įdomu kaip jaučiasi tie kurie pardavė už 500 USD/BTC :huh:

     

    gal kas žino kitų kainos kritimo priežasčių?

  9. Tiesiog informuoju, kad ******** tiesiogiai susijęs su išmestu nariu (http://uzdarbis.lt/n38306/accountas/), kuris yra vienas iš savininku. Tad prieš sudarant sandorius siūlau įvertinti ir šią aplinkybę.

     

    Taip pat siūlau įvertinti ir tai, kad šis puslapis pažeidžia LR pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos Įstatymo nuostatas, kas galimai gali sąlygoti teisinių problemų atsiradimą jums kaip klientui.

     

    Pagal VMI ir Lietuvos Banko pateiktą informaciją portalas ******** nepažeidžia LR pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos Įstatymo nuostatų, dėl šito viskas sutvarkyta. O jei pažeidžia ar turite kitokios informacijos, kuri nepateikta viešai, prašome susisiekti pagalba@******** arba asmenine žinute uzdarbis.lt.

     

    Dėl nario "accountas:, buvo įvykęs nesusipratimas, narys greitu metu grįš atgal į uzdarbis.lt forumą, nebent European darys viską, kad to neįvyktų ;)

  10. Dabar žaidžiu su 7970. Vidutiniškai eina ~500kh/s. Reiktų aišku su nustatymais ir skirtingais bios'ais pažaist, tai gal ir 700 kh/s gautųsi.

    Na žodžiu esmė kad per dieną su šita korta dabar gaunasi ~12 litų:D kas būtų 360 per mėnėsį. Atėmus elektrą: ~240. Na ne ypač džiuginantys rezultatai, bet kažkoks pliusas gaunasi.

     

    Na tai tikrai mažokai spaudi. Pas mane su nedideliais pakeitimais 650khash/s dirbo...

  11. Sveiki,ar tokia Asus, Radeon HD 7950, 3GB DDR5 tinkama minigui?

     

    Ši vaizdo plokštė yra šiuo metu gana pelninga Scrypt valiutų miningui. Tačiau pateikta kaina nuorodoje kiek didoka , mineriui verčiau rinktis būtų R9 280x serijos modelį už panašią kainą.

     

    Vat cia geras klausimas ar itakoja, nes seip bitkoinus su gpu jau beveik metai kaip niekas nekasa. Litkoinus dar kaip supratau kasa bet irgi jau atsiranda asic irenginiai tai reiskia kad litkoinu taip pat greit niekas nebekas su vaizdo plokstem. Manau jei parduotuvei laisvai galima nusipirkti nauja tokia vaizdo plokste, tai naudotos niekas nepirks uz tokia pacia kaina, bet jeigu ta plokste yra deficitas, tada galima bandyt parduot brangiau.

     

    SCRYPT ASIC įrenginiai yra didelis mitas šiuo metu, galbūt vyksta planavimas ir ruošimas teoriškai kaip tie įrenginiai turėtų veikti pelningai, tačiau tokio pritaikymo dar niekam nepavyko pademonstruoti. Be to dauguma pasiskelbusių kompanijų priimančių pre-order už SCRYPT ASIC įrenginius yra apsišaukėliai ir scammer'iai.

     

    Kas liečia High End Radeon vaizdo plokštes, Lietuvoje stipriai jaučiamas jų trūkumas, pardavime esantiems keliems jų modeliams šiuo metu uždėtos nepagrįstai aukštos kainos. Manau paklausa ir pasiūla diktuoja šias tendencijas...

  12. Labai viskas paprasta. Skaiciuok kaip nori, bet 5btc visada kainuos daugiau negu 1btc (ar kiek as su ta iranga iskasiu). Ir nesvarbu kiek tas btc kainuotu lyginant su dekretine valiuta. Ekonomika yra paprasta, tik reik zvelgt I jos esme. :)

     

    Navaraz teisingai sako, tu investavai FIAT pinigus ne BTC, todėl ir grąžą skaičiuoji tais pinigais, kuriais investavai. Ir taip skaičiuoti reikia dėl to, jog visa mining rinka yra priklausoma nuo BTC kainos FIAT atžvilgiu, mining įrangos gamintojai investuoja FIAT, jie gauna apmokėjimus taip pat FIAT. Dėl to jų įrangos kaina skaičiuojama ne BTC, o FIAT.

     

    Jei būtų skaičiuojama įrangos kaina BTC, tai tuomet jau kiek kitokia situacija. Ir jei tu asmeniškai skaičiuoji, kad investavai BTC, naudoji kitokią skalę nei didžioji dauguma minerių, todėl tavo rezultatai nėra sulyginami su kitais mineriais ar mining pelningumu apskritai.

  13. Sakyciau visai i tema toks palyginimas, ne tu pirmas ir ne tu paskutinis kuris gailisi kad anksciau neziurejo rimtai i sia sistema. Aisku jei zmogus issako nuomone, kad bitcoin neturi ateities, dar nereiskia kad jis is tiesu taip ir galvoja. Kad ir tas pats G. Nauseda, kazkaip abejoju jo pasisakymu nuosirdumu :D

     

    Mačiau visus Nausėdos pasisakymus viešai apie BTC, toks vaizdas, kad jis užsiima neigiamos informacijos skleidimu, naudojasi tuom, kad daugelis jo klausytojų nei kruopelytės nėra pasidomėję apie Bitcoin ir siekia suformuoti neigiamą išankstinę nuomonę.

     

    Galbūt tai netgi yra teisingas būdas paruošti žmones šiai technologinei naujovei. Nereikia, kad žmonės karštligiškai pultų investuoti ar naudotis Bitcoin žiūrėdami pro rožinius akinius ir manytų, kad tai lengvas pasipelnymo būdas nieko nedarant. Labai teisingai Nausėda sako, jog ten kur yra didelė investinė grąža, ten tikrai bus ir atitinkama rizika, kurios aišku daugelis nemoka valdyti.

     

    Nausėda siekdamas nuteikti visuomenę skeptiškai, galbūt jis paskatina žmones atidžiau vertinti Bitcoin, būti atsargesniems priimant investicinius sprendimus...

  14. Tai aš tą ir sakau, kad jau mažai kas prisimena ar žino pirminę Bitcoin paskirtį - nepriklausoma, dicentralizuota valiuta. Dabar tai tiesiog didelės rizikos investavimas, kuriame dalyvauja labai daug nepatyrusių žmonių. Vien tik paskutinis Dogecoin įvykis daug ką pasako, kada "netyčia" dirbtinai buvo sukeltas kursas, o kiek žmonių prisipirko šitos nesąmonės, kada pats kūrėjas berods buvo sakęs, jog šią valiutą sukūrė "for fun".

     

     

     

    Mano nuomonė panaši.

     

    Na anglų kalboje yra gana švarus apiibrėžimas apie Bitcoin - Decentralized Payment Network. Tai mano nuomone geriausiai atitinkantis Bitcoin paskirtį apibrėžimas.

     

    Tačiau egzistuoja ir kitų panaudojimo sričių. Pvz. tai gali būti finansinis instrumentas ar valiuta kuri gali būti naudojama tiek investicijom tiek prekiavimui/spekuliavimui. Manau negalima atmesti skirtingų panaudojimo apibrėžimų. Juk niekas nėra parašęs "10 įsakymų" ar kokios nors konstitucijos kaip reikėtų naudoti Bitcoin ir kas jis yra.

     

    Decentralizacijos principas ir yra įdomus tuom, kad kiekvienam yra palikta teisė nuspręsti kas yra Bitcoin. Ir kaip nusprendžia rinka, tokia ir būna ta tiesa. Aišku galima sakyti, kad tai demokratijos principai, kuriuos kai kurie vertina kaip labai negiamą sistemą. Tačiau aš manau tai ne visai demokratija, pvz nesvarbu, kad dauguma laikys Bitcoiną spekuliacijų ar anarchizmo simboliu, rinka nuspręs laikui bėgant, kurios savybės yra stipriausios ir naudingiausios žmonėms, net jei jas palaikytų mažuma Bitcoin entuziastų...

  15. Na dar minutėlę laiko prieš miegą pažaisiu su tavim tą trolinimo žaidimą, jei jau pereit prie asmeniškumų nori :)

     

    Tai visgi blogis tada tik LT bankai.. jau nebe visa bankine sistema? T.y. kokia prasme buvo cia rasyti, kas ka siaip daro, ir tada pasiskust, kad LT bankai to nedaro? Esi diplomuotas ekonomistas (kiek pamenu), tai darbinkis i banka ir keisk sistema is vidaus.

    Kas del indeliu - tai jeigu indeliai butu vienu pagrindiniu pajamu saltiniu LT bankams - kodel jie palukanas sumazino iki 0? Juk ne gelezine uzdanga - niekas nera ipareigotas pinigus laikyt butent LT bankuose. Kodel jie mano kad zmones vistiek laikys indelius? Mano nuomone kitokia - jiems dzin tie indeliai. Matyt pinigus uzdirba kitur.

     

    Kur tu randi pasakymą, jog būtent LT bankai blogis? Kaip minėjau, pagrindinis bankų pelno šaltinis yra investicinė veikla, tuo pačiu aptarnaujant privačius ir verslo klientus. Pagrindinės pajamos gaunamos skolinantis pinigus iš indėlininkų ir juos investuojant, skirtumas Lietuvoje, kad bankai susikūrė sau palankią terpę įkainių struktūrai ir reikšmingą dalį susirenka iš įmokų ir pavedimų mokesčių bei grynųjų operacijų. Tai nėra būdinga bankui.

     

    Kas liečia mano išsilavinimą, pastudijavęs dabartinę ekonomiką (maniau prieš studijuodamas, kad ekonomika žodis reiškia taupyti efektyviai naudoti) tikrai pamačiau kokia "neteisinga" žmonijos atžvilgiu tai sistema ir neketinu jos remti ją palaikydamas. Bestudijuojant susiformavo požiūris ir tikslai, kurie smarkiai persipina su dabartine dominuojančia finansine sistema. Jos iš šaknų neįmanoma pakeist, bent jau aš neįsivaizduoju nei praktiškai nei teoriškai kaip pakeisti pačias šaknis, todėl mano tikslas kurti, ieškoti ir prisidėti prie alternatyvų. Kadangi turiu dar daug išmokti norėdamas kažką sukurti, šiuo metu prisidedu prie jau sukurtų idėjų ir jų vystymo.

     

    Zodis "NEGALI" egzistavo Sovietu Sajungoj. vat tada tai tikrai, kad daryk ka nori, siek kiek nori, bet komercinio banko neikursi. O dabar - laisvai. Jei tik esi pasiryzes ivykdyti reikalavimus. Pagal tavo logika, ir kebabo kioska ne kiekvienas atidaryti galetu, nes ne kiekvienas moka gaminti kebaba. Bet ismoksti - ir situacija pasikeicia. Galeti - tai nereiskia, kad pirstais spragtelejus tas ivyks. Galeti - tai tureti visas galimybes tiksla pasiekti.

     

    Ką tu vadini laisvai? Kiek tau užtruktų laiko gauti banko licenciją jei labai norėtum?

    Tu čia diskutuoji dėl teorinės galimybės įsteigti komercinį banką. Kodėl nežiūri iš praktinės pusės? Apskritai ką norėjai pasakyt, teigdamas kad jei nepatinka bankas eik savo atsidaryk? Čia visur gyvenime tas principas galioja?

     

    Banku motyvas - pelnas. Po to viskas susiveda i laviravima esant konkurencijai. Imkim Swedbanka - jo pervedimu mokesciai ne maziausi Lietuvoje (kiek zinau). Taciau klientura berods didziausia. Kodel? Nes zmonems patinka moketi daugiausiai uz pavedimus? Nemanau.. tikrai nera visi kvailesni, nei siame forume susirinke. Tiesiog zmones ivertina kas jiems svarbiau. O Lietuvoje tikrai daug milijonieriu, protingu zmoniu, kurie jeigu matytu problema - tai ikurti "teisinga" banka bedu neturetu.

     

    Tai kaip ir prieš tai buvo minėta pelno siekimas bankui daugiausiai reiškia investicijų ir rizikos valdymą, o ne įkainių didinimą ar grynųjų pinigų operacijų ribojimą.

    Vėlgi grįžtam prie temos ar lengva atsidaryti banką, tikrai tai nėra taip paprasta padaryti. Tikrai neapsiims koks elektroninės parduotuvės savininkas, kuriam sunkiai įkandami banko įkainiai, mesti savo verslą ir atidarinėti banką. Būtent žmonės vertina kas jiem svarbiausia, ir dėl to šiame forume diskutuoja apie bankinės sistemos alternatyvas ir problemas susijusias su jų įgyvendinimu.

    Įkurti teisingą banką problemų turėtų bet koks žmogus, ir ne tik dėl biurokratinių kliūčių.

     

    Ir vel tamsta apie tai, kas vyksta KITUR. Tai dabar, jeigu mano pasakymas nesamone, o tamstos - tiesa, tai kur ta auksine LT banku logika (o ji tikrai yra) "palaikyti veikla, nuimant atlygi uz pagalba ta daryti" ? Ar tamsta teigiate, kad LT bankai savanoriskai nusprende zlugdyti savo veikla, nes kodel zmogus turetu deti indeli, jeigu uz ji nieko negauna? Atsakyti galit?

     

    Na kaip ir minėjai logika tikrai be abejo yra, tai yra banko pelno maksimizavimas, vieni tai daro didindami pelningumą, kiti - mažinant išlaidas. Kadangi dabartinėje ekononominėje situacijoje sudarytos sąlygos bankams manipliuoti žmonių abejingumu, kodėl gi ne. Aš negaliu atsakyti, ką mąsto žmogus patikėdamas savo pinigus terminuotam indėliui už nulį palūkanų. Jei sutiksiu tokį, paklausiu.

    Nematau banko jokios veiklos žlugdymo, tiesiog manau, kad bankas gali rasti kitokių būdų maksimizuoti pelną, nei užkrauti visa tai ant indėlininkų ar eilinių piliečių pečių. Lyginu kitas valstybes, nes asmeniškai patyriau, kaip bankui neleidžiama taip išnaudoti žmonių vien tik dėl laikino pelno maksimizavimui. Yra tam ribos. Lietuvoje nelabai žinau tų ribų. Spaudoje tikrai buvo ne vienas straipsnis kaip verslininkai vienijasi prieš LT bankus dėl jų "žvėriškų" įkainių. Tik nežinau ar tai turėjo kažkam poveikį.

     

    Baisu ir pagalvoti kas vyktu BTC (dabartiniame stovyje) paplitus.

     

    Ogi tas pats kas ir dabar vyksta. Tobulėja įstatymai ir kontrolė - tuo pačiu tobulėja ir nusikaltėliai apeinantys kontrolę ir įstatymus.

     

    Nesileisiu i diskusijas, kodel tikrai ne visiems reiktu patiems saugoti savo finansus, bet noriu paklausti: "Kada nuo Lietuvos atsistojimo ant koju nebuvo pasirinkimo kaip tvarkyti savo finansus?". Taip ir neaisku, kas trukde nesinaudoti banku paslaugom? Kad padaryti kelis pavedimus per metus, banko klientu buti nereikia.

     

    Na tie kurie nori, kad jų finansus saugotų tegul tai ir daro. Tačiau tie, kurie nori tai daryti patys, turi turėti tokią teisę.

    Jau kalbėjom apie atvejus, kai negali vykdyti verslo ar netgi asmeninių poreikių nesinaudodamas bankų (kurie valdo tavo finansus) paslaugomis.

  16. Ne tik bankinej sistemoj galima rasti kas geriau vakaruose, kas geriau rytuose ar netgi pas mus geriau, nei ten. Geresni pavyzdziai be abejones yra siekiamybe, taciau verslas paparstai prisitaiko prie vietines rinkos. O kad Lietuvos rinka yra daug rizikingesne, nei vakaru - klausimai neturetu kilti.

     

    Rizikingumas čia mažai kuo dėtas, bankai (bendrają prasme, netaikant Lietuvos bankams) daugiausiai uždirba pelno iš jų vartotojų padėtų indėlių ir investicinės veiklos. Pvz. paskolos privačiam sektoriui, investicijos į obligacijas, skolinimas viešajam sektoriui, verslui ir t.t. Kadangi Lietuvoje bankai yra mažiau kontroliuojami (nesudėtingai galima klastoti dokumetus ir sėkmingai pasiekti Snoro ar Ūkio banko scenarijus, nes priežiūros komisijos arba neatlieka savo darbo arba remiamos iš privačių interesų turinčių asmenų) jie gali sau leisti vykdyti dar papildomą veiklą, tai yra neblogai pelnytis iš bankinių pavedimų ir kitų įmokų mokesčių. Neužtenka metinių aptarnavimo mokesčių, kuriuos visi mokame, reikia mokėti dar ir papildomai už kiekvieną judesį. Beje mokesčiai tiktai auga, ypač verslo sektoriui, tuo tarpu kai kitose valstybėse vykstant technologiniam vystymuisi ir pingant sąskaitų tvarkymo kaštams tie mokesčiai mažėja.

     

    Esminis sakinys mano tekste: "kol atitinka centrinio banko reikalavimus". Tavo pamineti nei viena, nei kita nera sistemos kliutis. Tai tiesiog reikalavimai tikslo pasiekimui. Astronautu irgi gali buti kiekvienas, bet tai nereiskia, kad lepsis, tingintis sportuoti gali eiti ir skristi i Marsa. Tas "kiekvienas" - jeigu siekia, tai gali pasiekti.

     

    Mano komentaras buvo į štai šį pasakymą:

     

    Kas del banku pasirinkimo - kiekvienas pilietis yra laisvas sukurti savo banka, ir valdyti ji kaip geidziamas, kol atitinka centrinio banko reikalavimus. Gali siulyti didziules palukanas, neimt pinigu uz pavedimus ir siaip viska chaliavai duoti, kol sugeba islaikyti mokuma

     

    Laisvas pasirinkimas kiekvienam piliečiui skamba labai teoriškai. Absoliuti dauguma piliečių negali to padaryti. Gauti banko licenciją tai ne kebabų kioską atidaryti ;) Todėl pasakymas "jei nepatinka banko mokesčiai ar sąlygos, susikurk savo banką" skamba nelabai realiai.

     

    Manau, kad ziurima visai ne is tos puses. Bankomatu limitai yra pilnai paaiskinami remiantis vagysciu statistikom. Ir kai zmogus yra nepatenkintas negalejimu issiimti daugiau pinigu, jis buna labai laimingas (arba kompensacija mokanti istaiga), kai pavogus jo kortele, nedingsta iskart visi pinigai. Pavedimu ribos manau irgi turi savo paaiskinimus (taip, as ju nezinau), nes nematau logikos ekonomikos stabdyme per pavedimu dydzius. Vadinas egzistuoja kiti mechanizmai, kuriais bankas siulo naudotis patogumo delei, bet zurnalistai apie tai nutyli sensacijos kelimo tikslais (ne pirmas ir ne paskutinis kartas).

     

    Apie tuos kitus mechanizmus ir norėjau padiskutuoti. Bankas siekia sumažinti grynųjų pinigų vartojimą arba jį apsunkinti, turėdamas savų motyvų. Nesidomėjau vagysčių statistika, neesu girdėjęs, kad daugėja vagysčių iš bankomatų, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad bankas grynųjų pinigų limitus nuolat mažina. Kiek pamenu kažkada nebuvo tai ribojama, vartotojas galėjo pasirinkti limitų dydį pats, taip pasirinkdamas riziką, kuri jam priimtina. Vėliau limitas patapo jau nebe savanoriškas, o 7000 LT (Swedbank pavyzdys, galima išsiimti ir daugiau, už papildomą komisinį, kuris yra absurdiškas turint galvoje, kad tai TAVO ASMENINIAI pinigai. Tai nuo vagysčių neapsaugojo, nes vagis visvien gali nusiimti didesnę sumą. Vėliau limitas patapo 5000 LT, ir dabar jis pakeistas išvis iki 2000lt per mėnesį, o įmonėms 10 000 LT. Suma viršijanti šias ribas apmokestinama 0.4%. Argi tai neatrodo kaip politika apriboti grynųjų pinigų srautus?

     

    Velgi, koks bankui skirtumas, jeigu jo indeliai nedomina? Bet koks pinigu laikymas (kisenej, banke be palukanu, sode uzkasus), jeigu jie "nedirba" yra infliacijos veikiamas. Griztu prie to, ka turbut tamsta praleidote mano tekste - ne zmogus bankui daro paslauga padedamas pinigus, o bankas daro zmogui paslauga juos paimdamas saugoti. Tai, jog bankas nori, kad zmones naudotusi ju paslauga - jau kita diskusija.

     

    Neturiu absoliučiai jokių asmeniškumų, bet tai nuskambėjo kaip visiška nesąmonė. Banko pagrindinė veikla yra palaikoma indėliais. Ir žmogus padėdamas pinigus į banką gauna už tai atlygį, jis padeda bankui uždirbti pelną. Naudojimasis bankų mokėjimo paslaugomis jau yra visai kitas dalykas, tai banko paslauga suteikiama vartotojui už kurią jis moka kas mėnesį arba kas metus. Galima atsidaryti tik indėlio sąskaitą, kuri nieko nekainuoja ir bankas už indėlį atlygina vartotojui tokia palūkanų norma, kuria tarptautinėje rinkoje įvertinama pinigų kaina. Plius į tą palūkanų normą įeina rizikos faktorius indėlininkui, taigi palūkanos mokamos už indėlį negali būti nulinės, nebent bankas neturėtų jokios rizikos, bet netgi JAV obligacijos, kurios turi vieną iš aukščiausių reitingų pasaulyje, moka palūkanas.

     

     

    Turint pavedimo saskaitu (piniginiu) numerius - galima pasakyti varda ir pavarde? Lyg ir ne (gal ir klistu). Jei ne, vadinasi pamatyti pinigu plovima siuo budu - neimanoma. Apie ka kalba ir eina.

     

    Jei vartotojas slėps faktą, kad tam tikras BTC adresas priklauso jam, jis galės mėgautis privatumu. Jei siunti kažkam BTC, žinai kad adresas jam priklauso, gali matyti ir sekti BTC. Aš turiu banko sąskaitą, ar gali sužinoti kiek ten pinigų? Ar gali kitas bankas sužinoti? Atsakymas NE. Tokiu atveju išlaikomas privatumas. Panašumų yra.

     

     

    Turiu iš dalies sutikti su dEVooX.

     

    Apskritai pastaruoju metu kai kurie žmonės pernelyg prisisvajoję apie tą Bitcoiną ir tapimu vos ne bankais.

     

    Na bankas yra tarpininkas, naudojantis BTC to tarpininko nebelieka. Kitaip sakant, priešingai, "žmonės svajojantys apie BTC" nenori būti bankais ar privalomai naudotis jų paslaugomis.

     

    Labai gadina reputaciją visų tų e-valiutų, kai pasižiūrima, kokie žmonės kuria tuos verslus.

     

    Apie kokias e-valiutas kalbame? Jei apie BTC, tai nėra čia reputacijos, bent jau kaip tradicinėse pinigų sistemose, BTC nėra privati organizacija, tai apskritai nėra jokia organizacija, nėra ir reputacijos, tai decentralizuota pinigų sistema. Nėra būdo kaip tai suasmeninti ar adresuoti.

     

    Kiekvienas verslas yra geras verslas, jei jis yra verslas :)

     

    Banko įkūrimas tai kaip dEVooX sako, nėra skirtas "kiekvienam paprastam piliečiui". Čia yra piniginių lėšų valdymas, atsakomybė ir t.t.

     

    Net graudu jau žiūrėti, kai kiekvienas "pilypas" iš kanapių dabar išlenda ir pradeda steigti bankus.

     

    Lietuvoje yra lygiai 7 komerciniai bankai. Neesu girdėjęs, jog kas nors iš paprastų piliečių ("pilypų iš kanapių":)) įkurtų banką per pastaruosiu keletą metų.

     

    Ilgai šita betvarkė nesitęs. Bus įvesti tam Bitcoin'ui regulationai, t.y kas tvarko žmonių pinigus... Turi atitikti tokios įstaigos centrinių bankų nustatytus standartus, o ne kiekvienas, įkūręs Mažąją bendriją su 1 Lt kapitalu...

     

    Kas vadinama betvarke? Galimybė žmonėms patiems kontroliuoti savo finansus be bankų įsikišimo? Aš maniau tai ir yra vienas iš pagrindinių BTC principų, be kurio tai nebūtų Bitcoin. Kiek suprantu išreikšta kategoriška nuomonė, jog žmogaus pinigus kažkas turi tvarkyti (ir dar ne už dyką tuo labiau). O kodėl negali būti pasirinkimo nori jis to ar ne?

     

    p.s jau yra rengiama antroji PI direktyva, kuri šiek tiek apvalys tą Bitcoin rinką nuo visokių nesąmonių

     

    Kokios nesąmonės dedasi Bitcoin rinkoje? Didžiausios nesąmonės mano nuomone yra Altcoin bumas ir skandalai bei BTC spekuliacijos, vargu ar kokios direktyvos sutvarkys tai, bent jau artimiausiu metu.

     

    Gal galima gauti info apie tas direktyvas, arba trumpą aprašymą apie tai?

     

     

    P.S. Asmeninis klausimas, ar pasikeistų požiūris į bankus ir jų politiką, jei nutiktų Cambist arba Spectro Finance štai tokia analogiška situacija?!

     

    http://www.15min.lt/naujiena/verslas/finansai/del-virtualios-valiutos-bitcoins-susikibo-swedbank-ir-lietuvos-verslininkas-662-394096

  17. Tu pokštininkas ar bankininkas? Jau ko bankai bijo, tai tikrai ne pinigų plovimo. Patys mielai tuo užsiima, kuriems drąsos pakanka. O bijo jie tik aukas prarasti, kurių kraują čiulpia. Negaliu kalbėti apie tai ko nežinau, tai pasakysiu tik tiek kiek žinau. Apie bankų LT mokesčius ir palūkanas visi žino. O va, pvz., Anglijoje(2008 m. patirtis) ne tik, kad nebuvo jokių kortelių išdavimo ir aptarnavimo mokesčių, bei visų kitų LT įprastų mokesčių, bet visos operacijos, kurias teko atlikinėti(išskyrus pinigų išsiėmimą iš kito banko bankomatų), buvo nemokamos. Maža to, už kortelės sąskaitoje laikomus pinigus dar ir nedideles palūkanas mokėjo(kažkada ir LT tokie beprotiški dalykai dėjosi, kai dar buvau Hermio klientas).

     

    Papildysiu taip pat iš savo patirties apie bankų įkainius Vakarų Europos šalyse (iš asmeninės patirties įkainiai Vokietijoje Olandijoje Prancūzijoje Austrijoje)

     

    Pervedimas banko viduje į kito kliento sąskaitą:

    0.00 Eur

    Pervedimas į kito banko sąskaitą:

    0.00 Eur

    Pervedimos į bet kurios Europos Sąjungos

    valstybės banko sąskaitą (SEPA):

    0.00 Eur

    Grynųjų pinigų išėmimas bankomate banko viduje:

    0.00 Eur

    Grynųjų pinigų išėmimas bankomate kitame banke:

    0.00 Eur

    Grynųjų pinigų išėmimas įvairiuose Cash ATM

    0.00 Eur

     

    Manau pradžiai tiek užteks, dabar palyginkite kiek už tai mokame Lietuvos komerciniuose bankuose:

    Vietiniai pervedimai

    SEPA pavedimai

    Grynųjų pinigų operacijos

     

    Budri skaitytojo akis greitai galės pastebėt skirtumus...

     

     

    Kas del banku pasirinkimo - kiekvienas pilietis yra laisvas sukurti savo banka, ir valdyti ji kaip geidziamas, kol atitinka centrinio banko reikalavimus. Gali siulyti didziules palukanas, neimt pinigu uz pavedimus ir siaip viska chaliavai duoti, kol sugeba islaikyti mokuma. Joks "skandinavu kartelis" nieko nepadarys. Siauliu, Medicinos ir pan. ne skandinavu bankai puikiai gyvuoja. Tie du ruskeliu bankai zlugo del paciu klaidu ir nesamoniu. Visai negaila.

     

    Ne kiekvienas pilietis turi 17.5 mln litų minimalų įstatinį kapitalą, kuris privalomas norint pradėti banko steigimą. Taip pat ne kiekvienas pilietis norėtų praeiti pragarą atitinkant visus įtatymų reikalavimus gauti banko licencijai.

    Keletas jų čia: Bankų įstatymas

     

    Kalbant apie "du ruskelių" bankus, kurie žlugo, norėčiau ir savo nuomonę išreikšti. Taip tai buvo jų pačių klaidos. Savininkai paprasčiausiai prarado blaivų protą ir visiškai pasidavė gobšumui. Nusprendė labiau padidinti pinigų plovimo tempus nei kiti bankai ir viršijo visas galimybes. Galbūt toks ir buvo jų planas iš pat pradžių.

     

    Nu nesuprantu vistiek - KAIP tarkim toks kaip as esu verciamas naudotis bankais?

     

    Esi verčiamas ne tiesiogiai, nes tau nėra kitos alternatyvos (nekalbu apie Bitcoin alternatyvą). PVZ. Turi mokestinę prievolę kaip Lietuvos pilietis, kurią gali atlikti tik naudodamis bankais. Nesumokėsi VMI mokesčių, baudų ir kitų įmokų nunešęs jiem grynus pinigus ar kita kokia nors forma. Privalai atlikti bankinį pavedimą ar internetu ar atvykęs į banko filialą.

     

    As jais naudojuos, nes man patogiau, nei grynais - bet kad buciau apribotas, tai tikrai nesijauciu. Istaigos velgi irgi stengiasi grynu atsisakineti tik del patogumo tam, kad sutaupytu lesu: greitesnis atsiskaitymas, nereikia jokiu inkasaciju ir t.t. ir pan. T.y. tas procentas bankui yra toks menkas ir bevertis, kad daug naudingiau ji sumoket ir gyvent lengviau, nei vargti su grynaisiais. Bet be banko isgyvent visdar imanoma.

     

    Kalbant apie grynus pinigus, čia turėtų būti asmeninis principas, kas patogiau, o kas ne. Problema yra tame, jog bankai visapusiškai bando apriboti jų judėjimą ir panaudojimą. Užtektų pasižiūrėti taikomus įkainius ir limitus gryniesiems pinigams:Grynųjų pinigų operacijų pakeitimai

    Tiek įmonėms tiek privatiems asmenims taikomi griežti limitai, ir uždedami žvėriški mokesčiai grynųjų pinigų išsiėmimui. To niekada nebuvo anksčiau ir tai niekam nesukėlė problemų. Lyginant su Vakarų Europos šalimis, vykdoma panaši politika, tačiau viskas vyksta daug "švelniau" . Dienos grynųjų pinigų išėmimo limitai bankomate svyruoja nuo 500eur iki 5000eur priklausomai nuo banko ir sąskaitos tipo. Grynųjų pinigų limitai atsiimant banke gerokai didesni ir siekia net iki 50tūkst.eur per dieną (taipogi priklauso nuo banko). Ir jokie papildomi tarifai su procentais nėra taikomi. (priešingai nei Lietuvoje, kuri tarsi nebūtų toje pačioje Europos Sąjungoje ir tarsi bankų politika nebūtų reguliuojama to paties Europos centrinio banko.

     

    Jei bankas nemoka palukanu uz indelius, reiskias jam ju tuo metu nereikia. Jis turi pakankamai klientu ir iplauku is kitu sriciu.

     

    Na Lietuvos bankų mokamos palūkanos (arba apskirtai jų nebuvimas:)) tikrai nežavi: SEB palūkanos, Swedbanko palūkanos

     

    Palyginimui galime pasižiūrėti kokia yra infliacija Lietuvoje: Infliacija Lietuvoje

    Vėlgi budri skaitojo akis gali pastebėti, kad laikant pinigus banke juos po truputį prarandi. (galima ginčytis, o kur juos laikyti, bet čia jau kita diskusija)

     

    Beje, kas del virtualiu valiutu - bankai problema mato tik ale "anoniminese", nes taip zymiai sudetingeja budai vykdyti pinigu plovimo ir nelegalios veiklos kontrole. Internete pilna visokiu mokejimo procesoriu, kuriuose gali laisvai laikyti savo lesas ir niekas nieko nesakys, kol nekils pagristi itarimai.

     

    Na jau buvo ne vieną kartą diskutuota šioje temoje, kad Bitcoin mokėjimų sistema yra visiškai skaidri ir nėra anonimiškumo (lyginant su bankų elektroninėm operacijom ar grynaisiais pinigais), kiekvienas vartotojas gali matyti informaciją viešai ir be jokių apribojimų. Privatumas jau kitas aspektas.

     

    Visa esmė arba problema, tai bankų požiūris į Bitcoin. Kodėl jis visgi skiriasi nuo "visokių mokėjimų procesorių, kuriuose gali laisvai laikyti savo lėšas ir niekas nieko nesakys, kol nekils pagrįsti įtarimai"

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...