Pereiti prie turinio

zawe

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    698
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    6
  • Atsiliepimai

    98.6%

zawe Pranešimai

  1. Atsakymai yra tavo įraše.

    prieš 10 valandų, vSS88 parašė:

    Turime du visoje Lietuvoje žinomus prekių ženklus, kuriuos galite pamatyti bet kurioje parduotuvėje.

    Puiku, visi žino, perka. Tai tikriausi neša pelną? Puiku, paskirkite gerą vadybininką, kuris sužiūrėtų, jog prekės tinkamose lentynose būtų, būtų akcijų, būtų patrauklios pakuotės pirkti nežinantiems prekinio ženklo.

    prieš 10 valandų, vSS88 parašė:

    Parduotuvės pelno ne tik neneša, bet eina į minusą

    Versle sentimentams dažniausiai ne vieta. eina į minusą, reiškia reikia arba kardinaliai pertvarkyti, arba naikinti.

    prieš 10 valandų, vSS88 parašė:

    4 žiemos mėnesiai beveik atperka 8 šiltesnius mėnesius

    Parduotuvė veikia ištisus metus? O kas jei dirbti tik sezono metu? Kiek sumažėtų minuso? Tuose pačiuose akropoliuose galite "saleles" keliems mėnesiams imti, o ne visiems metams.

    prieš 10 valandų, vSS88 parašė:

    Turime du visoje Lietuvoje žinomus prekių ženklus, kuriuos galite pamatyti bet kurioje parduotuvėje.

     

    Prieš 25 minutes, vSS88 parašė:

    Su quality preke į prekybos tinklus patekti nepavyks

    Kodėl šios dvi mintys prieštarauja viena kitai? 

     

  2. Pagal paveldėjimą 50/50 būsit bedrasavininkiai. Tai reiškia, kad butas priklausys abiems. Ir kažkokių dalykų bute be kito savininko sutikimo daryti nebus galima. Atidalinti butą per pusę, kad tiksliai žinotum, kad virtuvė priklauso vienam, svetainė kitam savininkui - jau atskiras procesas. 

    Dabar pagrindinis tavo ginklas yra žinios ir pasiruošimas. Nueik pas notarą. Be emocijų - paaiškink situaciją, paklausk variantų iš praktikos, kaip dalinti, jog netapti bedrasavininkais, nes tas tikrai bus galvos skausmas. Notarai tikrai su viskuo susidūrę, žinių turi. Jei dalybos kokiam mažam miestelyje(dalybos vyksta pagal gyvenamą vietą) tai konsultuokis geriau kur didesniame, kur daugiau patirties.

     

  3. prieš 1 valandą, Tmaster parašė:

    kaip atskiri savo asmeninius pinigus, jei sąskaita bendra? Tarkim uždirbi tu ir žmona po 1000e/mėn tai kiek lieka asmeninių pinigų savo poreikiams, kurių žmona nemato?

    Paprastuoju būdu.

    Turim asmenines sąskaitas abu skirtinguose bankuose. Ir turim bendrą sąskaitą kaip trečią sąskaitą(realiai esam bendrą pasidalinę į tris dalis/tris sąskaitas pagal išlaidų rūšį - dėl ko ir rašiau pirmą klausimą). Atlyginimai keliauja į asmenines. Tada kartą per mėnesį persivedame į bendras. Turime apsiskaičiavę sumas, kurių reikia bendrose. Likę asmeniniai. Jei procentaliai, pas mus gaunasi 60 proc bendriems/40 proc. asmeniniams.

    Asmeniniai nėra čia tai "kad kitas nemato", slapti pinigai. Niekas neslepia, žinom kiek kas turi ir kam leidžia. 

  4. Įdomiai pakrypo diskusija. Bet smagu, jog pakilo ir toks klausimas. Šiaip kiekvienas yra skirtingas ir skirtingai mato tuos pačius dalykus, todėl ir sprendimai priimti ne vienodai. Keista, kad nesvarbu, koks finansų valdymas pasirenkamas, visada keliama abejonė, kad taip daroma(arba taip nedaroma), nes nepasitikima partneriu... Man tai rodo, kad tikrai reikia daugiau apie tai kalbėti. Ne tik forume, bet ir su antra puse. 

    Pas mus iškart buvo mintis turėti bendrą sąskaitą ir į tai žiūrime kaip į pasitikėjimą vienas kitu bei išlaidų sekimo palengvinimą. Pradėjus bendrą gyvenimą iškart apsitarėme kiek uždirbame, kiek norime kam išleisti, kiek sutaupyti, kokių bendrų tikslų turime, per kurį laiką išsiderinome kiek kokiai biudžeto eilutei realiai reikia. 

    Kadangi ne niolikiniai, tai į santykius jau atėjome su savomis atskirai paimtais lizingais, turtu, investavimais, tam tikrų pirkinių /paslaugų įpročiais, tad svarbu turėti savo asmeninių pinigų, kad jaustumėmės patogiai. 

    Tada yra ir bendrų pinigų leidimo įpročiai. Pavyzdžiui, šiuo metu antra pusė papildomai mokosi sertifikatui, kas prideda nemažai papildomų valandų po darbo. Apsipirkimai maistui, namams yra grynai mano rankose artimiausią pusmetį(o ir taip dažniau aš perku). Tai pagal ne bendros sąskaitos naudojimą, turėčiau jau prašyti po pusės mėnesio pinigų. Prašyti nėra faina.

    Kadangi grynųjų nenaudojam, ir esam šiek tiek tinginiai darytis kokį excel skaičiavimams, labai patogu matyti pinigų judėjimą, kiek sutaupyta. Nereikia galvoti, kad pas mane tiek, pas tave tiek, dar grynais va tiek - viskas sąskaitose. 

    Mums patogu. Tikiu, kad kitiems patogu ir kitokie variantai. 

  5. Dėkui už mintis.

    Rimtesnėse fb grupėse žmonės minėjo Paysera, Swedbank ir N26.

    Kam to reikia? Kaip cryptoabc paminėjo, tam, kad valdyti finansus, kažkam pasitaupyti ir finansuoti dalykus. Nes jei sąskaitos pasiekia  nuliukus, apie taupymą rimtesniems dalykams ar atsidėjimą investicijoms kalba tikrai negali eiti. 

    Mano tėvai irgi neturi bendrų sąskaitų, bet jie susimetė tais laikais, kai ir bankų nebuvo. Dabar turim galimybes valdyti savo finansus ir biudžetą optimaliau, tad klausimas turi kilti ne "kam", o "kaip".

  6. Ieškau gero sprendimo bendrai sąskaitai su antra puse. Kiekvienas turime savo asmenines sąskaitas, o bendrai sąskaitai dabar naudojame bendrą Revolut sąskaitą su virtualiomis kortelėmis. Priskirtos kortelės telefone, tai patogu apsipirkinėjant, nes abu galime atsiskaityti iš tos pačios sąskaitos, matome kiek išleidžiame ir kiek galime išleisti.

    Tačiau mūsų bendras biudžetas turi tris eilutes:

    1. Maistas/namai
    2. Laisvalaikis(pasipramogavimai ir pasilepinimai)
    3. Atostogos (labiau kaupimo sąskaita iki tol, kol realiai išvykstame atostogų)

    Maistui/namais - bendra Revolut sąskaita - idealus mums variantas, kas mėnesį įnešame sutartą sumą ir leidžiame abu kasdieniniams apsipirkimams.

    Tačiau Revolut duoda tik vieną bendrą sąskaitą.

    Kitoms kol kas naudojame Revolut Vault(Krepšeliai) - tačiau jos neturi sąskaitų ir prie jų negali priskirti mokėjimo kortelių. Kaupimui gerai, bet kai reikia leisti, labai nepatogu, nes reikia persivedinėti į asmeninę. Net į bendrą neleidžia persivesti. O būtent Laisvalaikio biudžeto eilutei reikalinga būtų dar viena bendra sąskaita. Revolut antros bendros sąskaitos neduoda.

    Žvalgausi idėjų arba informacijos apie kitus elektroninius bankus, kurie gali siūlyti daugiau bendrų sąskaitų arba kitaip padėti vesti bendrus finansus, palengvinti šeimos biudžeto vedimą. Kas esate taip pasidaręs, gal jau atradote gerą formulę ar sprendimą? 🙂

    O kaip jūs savo šeimose darote? Gal kažkoks kitoks variantas įmanomas? 

     

     

     

     

     

  7. Kaip tik pakeičiau savo senuką Asus į naują. Kadangi pats Asus man buvo palikęs gerą įspūdį ir rinkausi tarp Lenovo ir Asus, galiausiai pasirinkau vėl Asus. 

    Modelis: Asus Vivobook 15 OLED X1505VA-MA081W 15.6"/i5-13500H/16GB/512GB SSD/Intel Iris Xe Graphics/90NB10P1-M004X0

    Kaina gavosi 853 eur. Yra panašių Asus ir iki 800. 

    Oled ekranas daro įspūdį - ryškumas tikrai geras. Pats kompiuteris greitas, patogus. Kadangi nežaidžiu kompiuterinių žaidimų ir neprogramuoju, naudojamas darbui, rašymui, naršymui, tai parametrai labai geri. Renkantis daug čiupinėjau klaviatūras, kad būtų patogu ilgiems rašymams, nes nenaudoju papildomos. Lengvas, galima drąsiai nešiotis. Jaučiuosi patenkinta pasirinkimu. 

  8. Realiai kai pradedi skaityti specialistų patarimus, vos ne kas antram patiekalui reikia skirtingos keptuvės, nes viena labiau tinka blynams, kita troškiniams, trečia wok, ketvirta kepsniams. O jei dar taikyti į ekspertų taikomą kokybę ir prekinius ženklus - kainos tikrai gali būti kosminės. Paprasto namų virėjo poreikiams, tikrai nereikia kosmoso. Asmeniškai turiu dvi keptuves, perku iš senukų per akciją,  keptuvės su keramikine danga. Nežinau, kažkada skaičiau, patiko ką rašo apie keramiką ir perku. Nauja keptuvė kas 2-3 metus iki 30-40 eur. 

    Beje, kalbant apie ikea keptuves, tai juokas juokais, tos už 10 eur yra neužmušamos. Pas mane trumpalaikės nuomos butuose sudėtos, tai per 7 metus gal dvi keptuves per 5  butus pakeičiau. O ten gi žmonės nevisada kaip namuose pasaugos. Tai patvarumas kaip ir geras, prisvilimų nesimato, valosi lengvai. 

  9. Revolut naudojame su Google Pay. Į wallet esame susidėję net Revolut virtualias korteles ir atsiskaitymas vyksta sklandžiai. 

    Jei telefone yra įjungtas NFC, tai problemų neturi kilti. Kaip minėjo, problemos būna dėl nortelių dėklo apačioje, gal ir dėl paties dėklo jei ten koks nors mandresnis 🙂 Esame susidūrę pačioje pradžioje, kad buvo maži dienos leidimo limitai, tai tada prašo pin ir atmetinėja mokėjimus. Susitvarkius limitus viskas veikia be problemų.

  10. Turėjau situaciją kai rūkė tualete ir dėl to kvapas ėjo pas mane į butą, tai tiesiog įdėjau ventiliatorių su atgaliniu vožtuvu. Ir kvapas nebeeina ir šiaip gerai papildoma ventiliacija. Man pasirodė pigiau ir paprasčiau nei teisybės ieškoti.

  11. Esu klausiusi kelis jų kursus bei nemokamus seminarus, tai informacija kiek paviršutiniška. Mane konkrečiai domino su investavimu į NT ir trumpalaike nuoma, tai kažko ypatingai naujo net iš advanced kursų nesužinojau. Dėl priklausymo bendruomenei gal ir įdomu, dėl pačio priklausymo, palaikymo ir bendravimo, bet ar duos naudos daugiau nei taip užmegzti kontaktai - klausimas.

  12. Už vienkartinį mokestį suteikiamas prisijungimas prie tinklalapių straipsnių talpinimui.

    • Talpinami straipsniai gali būti visomis temomis.
    • Neribojamas talpinamų straipsnių kiekis ir dažnis.
    • Prisijungimas suteikiamas metams laiko (365 dienoms) .
    • Straipsniai lieka visam laikui(kol gyvuoja tinklalapis), net jei vėliau ir nepratęsiate registracijos.
    • Registracijos kaina į vieną tinklalapį tik 10 €.
    • Registracija į visus 9 tinklalapius tik 80 eur
    • Išrašomos sąskaitos-faktūros.

    Tiklalapiai:
    www.zavesys.lt PA28, DA15
    www.nuolaidubumas.lt PA29, DA17
    www.shorts.lt PA29, DA15
    www.atverk.lt PA22, DA12
    www.jop.lt PA23, DA8
    www.gta-city.lt    PA21,    DA9
    www.mcdiamond.lt PA25,    DA16    
    www.asmadinga.lt PA18, DA10
    www.straipsniu-katalogas.info PA19, DA14

     

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...