Pereiti prie turinio

dofkaw

Nariai
  • Pranešimai

    4
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    dofkaw sureagavo į PBit Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Mažiausiai pasiruošimo reikalauja - JavaScript. Interaktyvią konsolę turi visuose moderniuose browseriuose ctrl+shift+i tada Console, vsio. Jei nori įsitikint ar ten įlidai parašyk:
    new Date()Jei išspjovė dabartinę datą(mano atveju: Wed Jan 16 2013 23:04:32 GMT+0200 (FLE Standard Time)) - ten. Pirmąjai kalbai visi rekomenduos pagal savo skonį, tas pats kaip ir rinktis automobilį. Vieni pasiūlys C, kiti Pascal, kiti Python, PHP, Java. Visos jos su savais pliusais, savais minusais, ir tu gyvenime kogero naudosi bent dvi kalbas ar kalbos variantus(JavaScript, Coffeescript), todėl griebk bet kurią, susirask gerą knygą ar tutorialų seriją ir pirmyn.
    Atsiminti reikia vieną dalyką - trumpesnio kelio nėra. Jei atrodo, kad kažkas yra svarbu, arba knygoje/internete taip sako, tai kogero yra svarbu, ir tai pramesdamas vistiek kažkada grįši ir turėsi tai suprasti.
    Pvz, jei mokantis C nerūpi kas yra pointeriai, nes galva neišneša - kažkada reikės su tuo susitaikyti ir tai suprasti. Jei objektinis programavimas nelimpa nei vienoje kalboje - reikia susitaikyti ir bent suprasti kas tai ir kodėl tai naudinga. Naivu tikėtis viską suprast nuo pradžių kaip ir bet kuriame kitame moksle, todėl reikia įdėti valandas praktikos su elementariais uždaviniais/tikslais. Elementarūs uždaviniai visose kalbose plius minus paprasti aritmetiniai. Pvz: faktorialas, skaičių suma, kėlimas laipsniu(iteratyviai, rekursiškai), kelių sąlygų sudarymas, funkcijų aprašymas, failų nuskaitymas. Loginiam mąstymui tinka visai susirasti kokią Pascal knygą(pvz Grigo rods) ir pažaisti.
    Pradedant programuoti, reikia vienu metu ir formuoti mąstymą apie problemą ir mokytis kalbos ir aplinkos įpatumų, todėl tai turi vykti lėtai ir tikrai nėra skirtumo kokia kalba. Vis dėl to trumpai trumpai galiu pasakyti apie populiaresnes tiek:
    PHP - ne tik serverinė kalba. Įsirašius PHP, gali išsikviesti PHP interpretatorių komandinėje eilutėje labai sėkmingai, taipogi leisti skriptus. Praeityje tai man padėjo susitvarkyti muzikos kolekciją kai buvau išprusęs viską daryti tik su PHP.
    HTML, CSS, XHTML, HTML5, XML(ir panašūs) - Visi šitie žodžiai pradžioj neturėtų rūpėti nebent žmogus yra dizaineris ir nori karpyti dizanus ir nesigilinti kitur.
    Java - Serveriai, programos, žaidimai. Android'ui gali kurti apps'us su Java.
    Python - Gana paprasta kalba iš pirmo žvilgsnio, bet labai smagiai skaitoma. Jei atbaido whitespace ar tabų naudojimas - po kelių valandų diskomfortas dingsta.
    Pascal - Mokyklinė kalba bet pradžiai tikrai nebloga. Mano pirmoji kalba - nesiskundžiu.
    C# - Panaudojimo prasme panaši į Java. Microsoft kūrinys, todėl orientuotasi tik į Win sistemas, nors yra Mono.
    C, C++ - Galingos, greitos, bet reikia mokėti kainą. Kai apsibrėžiate kintamąjį Java, Python, JavaScript, PHP, jum nereikia rūpintis jo likimu ar utilizavimu. Čia reikia. Atrodo visiem sudėtingas dalykas yra - pointeriai. Realybė kodėl pointeriai atrodo žmonėm sudėtingi, mano nuomone, todėl, kad jie neturi pagrindo. Atėjus iš niekur, arba kitų kalbų tai bus kažkas naujo, kas išties yra labai nesudėtinga ir tiesiog natūralu.
    Asembleris - Antroji kalba. Apart gąsdinimų, kad ji kažkas super baisaus - ji turbūt viena lengviausių. Iš šimtų mnemonikų naudojamos realiai tėra koks 20, visos kitos pakankamai retai. Čia žinios yra ne kalbos, o procesoriaus architektūros. Išmokti einamiausias mnemonikas galima per pusvalandį, tačiau kodėl ir ką jos daro ir ką kur reikia įdėti - reikia labai daug gilintis. Tai sakyčiau yra puikus būdas norint vėliau programuoti mikrokontrolerius(nepaisant to, kad juos programuosit C, supratimas kaip veikia - padeda).
     
    Perl, Ruby, Lisp - gal aš konservatyvus, bet net neapsimoka įtraukt į sąrašą.
     
     
    Pačioje pradžioje iš visų variantų siūlau po kokį mėnesį(bent jau), pasiimti: Pascal, C, Python. Tada apsilamdžius šonus likti ties Python arba kibti į tai, ką norima vėliau veikti. Vėl gi - laikas nebus veltui sugaištas. Vienos kalbos žinios, super smarkiai praverčia mokantis kitos, todėl kad ir kelios valandos stengiantis kažką įsigilinti ar išspręsti - vertingos ir ateičiai, nes tai bus panaudojama.
     
     
    Pvz iš Pascal galima išmokti labai gerai - fiksuoto tipo kintamuosius(kaip skaičiai matematikoje), funkcijas ir procedūras - kaip plius ir minus matematikoje, sąlygos, ciklo sąkinius, elementarų failo valdymą, įvedimą, išvedimą. Perėjus ant C, viskas atrodys naujai, tačiau iš principo - daroma taip pat, tik kaip minėjau - pointeriai. Kuo greičiau suvirškinsit tai, tuo lengviau poto gyventi ir suprasti kodėl kažkas yra taip kaip yra. Poto skonio reikalas ar tęsti tai ir griebti C++, ar eiti į server side su PHP, ar griebt Python ir kažką konstruoti, ar Java. Viskas nebeatrodys taip sunku. Visos procedūrinės kalbos daro viską gana panašiai. Vien nuo Pascal ant C perėjus tai galima lengvai pastebėti.
     
     
    Pascal savaime nėra bloga programavimo kalba, pasirinkta mokyklose ji ne be reikalo ir suvokimui kas ir kaip - pats tas.
  2. Patinka
    dofkaw sureagavo į ReikiaPuslapio Ar šiuolaikinis jaunimas suvokia žinių ir išsilavinimo svarbą?   
    Norėčiau pasidalinti mintimis apie tai, kas mane neramina, o kartais ir gąsdina. Tai yra mūsų jaunimo požiūris į žinias, išsilavinimą ir mokslą. Būtent į vidurinių ir gimnazijų mokinius norėčiau kreiptis labiausiai.
     
    Esmė tokia, kad turiu kelis web projektus, kurių tikslas mokyti žmones. Vienur tai programavimas, kitur tai anglų kalba, bet ne tai svarbu - abiem atvejais yra simbolinis 2-5 Lt mokestis už e-knygas ar pamokas. Ir pastebėjau tendenciją - kas yra statistinis pirkėjas. Tai yra 24-30 metų jaunuoliai, kurie dažniausiai nori ATSIGRIEBTI už tai, kad kažkokių žinių negavo mokykloje ar universitete.
     
    Kitas pavyzdys - privačios kalbų mokyklos. Manot, kad jos blogai gyvena? Ten mokinių tikrai yra, ir jie moka ne po porą litų. Ten vėlgi retai pamatysime žmones jaunesnius už 25 metus - vėlgi vyksta atsigriebimas už anksčiau neišmoktas pamokas. Ir čia dar gerai, jei žmonės susimąsto ir turi laiko/pinigų. Dažnesnis atvejis - bedarbių gretų papildymas, apie tai net prezidentė atvirauja.
     
    Dabar grįžkime į mokyklą. Ar mokiniai kada susimąsto kad jie gauna žinias nemokamai? Jiems viskas pateikiama ant lėkštės, tereikia tik kas rytą ateiti i mokyklą ir griebti jautį už ragų. Ir tai yra žingsniai, kurie ateityje greičiausiai atsipirks - srities specialistai reikalingi visur, nesvarbu ar tai programavimas ar kalbų vertimas, jei esi tikras specialistas - klientų netruks. Bet mokiniams dažniausiai šiais laikais labiausiai rūpi pasitūsinti, pažaisti kokį online žaidimą ir šiaip gerai leisti laiką.
     
    Aišku, pagrindinis argumentas - kad mokykla yra nuobooooodu. Iš dalies tai tiesa. Bet netikiu, kad absoliučiai nei vienas mokomasis dalykas gali nedominti. Netgi fizika ir chemija gali būti įdomios disciplinos - nebent niekada nesusimąstėte, kuo skiriasi 95 kuras nuo 98, arba kas tie E kuriuos mes valgom. Taigi mokinių tikslas - pasirinkti iš mokyklinio kurso tai, kas pravers, kas įdomu ir kas atneš naudos. Ir tuos dalykus mokytis su ateities vizija, galvojant apie būsimą profesiją.
     
    Pažiūrėkite kad ir į šį forumą. Jame kasdien ieškomi programuotojai ir kiti specialistai. Pats sulaukiu skambučių ir laiškų, pagal kuriuos sprendžiu, kad kvalifikuotų programuotojų Lietuvoje labai trūksta. Tai štai jums potenciali aukso niša, bet kad reikia mokintis! :)
     
    Štai tokios šiek tiek padrikos mintys, gulint lovoje su planšetu. Mokykitės kol turite galimybę ir kol už ją nereikia mokėti. Ar sutinkate su manim?
  3. Patinka
    dofkaw sureagavo į Rokmas Po 4 metų prasidės ledynmetis, tvirtina mokslininkas   
    http://msmills.files.wordpress.com/2008/03/chuck_norris.jpg
     
    kol jis gyvas - aš nieko bijau
  4. Patinka
    dofkaw sureagavo į Denas Kuriu saitus.   
    Viršuje matysi paspausk Atsijungti
     
     
    Prisijungęs kaip: titux111 ( Atsijungti )
  5. Patinka
    dofkaw sureagavo į Merfas Po 4 metų prasidės ledynmetis, tvirtina mokslininkas   
    Tai kaip dabar uz sildyma reiks susimoket...
  6. Patinka
    dofkaw sureagavo į LarisK Kaip isspresti sia lygti?   
    Šiaip jau pirmam poste net ne lygtis duota, tai nežinau ką jūs čia norit išspręst..
     
    Jeigu klaustų su kokiomis a reikšmėmis reiškinys lygus nuliui, tik tada reiktų prisilygint nuliui, skaičiuot diskriminanta ir t.t.
  7. Patinka
    dofkaw sureagavo į PauliusC Kaip isspresti sia lygti?   
    Gal todėl, kad skaičiuojant Diskriminantą lygtis turi būti prilyginta nuliui? Nemanai? Gal reikėjo lankyt pamokas daugeliui, elementarių dalykų nemoka. Kiek tokių temų buvę. :)
  8. Patinka
    dofkaw sureagavo į DonatasL Facebook varotoju demesiui. (Įpatinga žinia)   
    Tai čia buvo pokštas ? ė nesamonė gražink pinigus :)
     
    Dabar nenorėk, kad susitaupyčiau ant autobuso bilieto pas tave :)

  9. Patinka
    dofkaw sureagavo į Kapitalyst Anime portalas   
    truputi klysti, nes tai ne visi animaciniai filmukai, o japonu arba dar buna ir kitu azijieciu kurtu :) siaip lt wikipedijoj yra aprasyta kas tai per daiktas, kokius zanrus jis turi ir panasiai :| va linkas http://lt.wikipedia.org/wiki/Anime
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...