Pereiti prie turinio

BrO

Nariai
  • Pranešimai

    73
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    BrO gavo reakciją nuo Pasha3333 Giftai.lt - Steam giftų turgavietė!   
    Nesu dizaineris tai dizaino labai kritikuot negaliu, bet sutinku, kad nesižiūri. O tiems, kas kalba, kad vienadienis projektas ir panašiai tai tikrai pasilaikykit viską sau. Žmogus negali pradėti nuo projektų, kurie iškart neša pelną, reikia nuo konors pradėti. Tegul daro, mokosi, supras klaidas, o tada gal kažka ir rimto sukurs.
  2. Patinka
    BrO sureagavo į Kernius Informatikos studijos   
    Apie informatikos studijas užsienyje.
     
    Specialybės:
     
    Computer Science - tai informatika plačiąja prasme. Informatika nėra tik programavimas. Atvirkščiai - programavimas tikriems informatikams yra tik būdas išreikšti mintis. Pats informatikos mokslas (ne veltui vadinama "science") apima daugybę dalykų - pavyzdžiui, dirbtinis intelektas (Artificial Intelligence), tinklai ir paskirstytos sistemos (Networks and Distributed Systems). Jei nesi tikras, ką tiksliai nori veikti gyvenime su informatika, ir nori turėti visas galimybes vėliau pasirinkti bet kurią informatikos kryptį (nuo žaidimų kūrimo iki kompiuterinių tinklų saugumo specialisto, už didelius pinigus konsultuojančio įvairių bankų programuotojus) - studijuok gryną Computer Science.
     
    Software Engineering - lietuviškai būtų "Programų sistemos". Skirta rengti programuotojams. Jei esi tikras, kad programavimas yra tavo pašaukimas ir labiau už tai nieko gyvenime dirbti nenorėsi, rinkis Software Engineering. Per bakalauro studijų metus turbūt programavimo prasme būsi geriau paruoštas nei Computer Science, bet Computer Science studentas vėliau pats nesunkiai galės išmokti tą, ką išmokė tave, o tu viso Computer Science - ne. Žodžiu, jei nedomina jokios fundamentalios kompiuterijos teorijos, galbūt verta studijuoti Software Engineering ir tapti geru programavimo, bet ne informatikos specialistu.
     
    IT (Information Technology) - skirta tiems, kurie norėtų sieti savo gyvenimą su informatika, bet programavimas ir visos sistemos jiems yra per daug sudėtinga ir painu. Jei Computer Science yra mokslas apie sistemų kūrimą, tai IT - mokslas apie tai, kaip naudotis jau sukurtomis sistemomis. Tos sistemos yra nuo Microsoft Office paketo (nenustebčiau, jei pirmame kurse gautum Excel paskaitų) iki sudėtingų verslo valdymo ir panašių programų. Tokie specialistai yra reikalingi beveik kiekvienai įmonei ir dažnai vadovauja IT skyriams, konsultuoja darbuotojus jiems iškilus problemoms, diegia ir atnaujina programinę įrangą. Taigi darbo visada turės, bet, mano nuomone, žmogus, kuris pats negali nieko sukurti, nėra tikras informatikas. Be to, IT specialistu gali vadintis tiek baigęs Computer Science, tiek Software Engineering, kurių studijos gerokai sudėtingesnės ir aukštesnio lygio.
     
    Web development - mano subjektyvia nuomone, jei jau nori būti programuotoju, geriau neapribok savęs tik svetainėmis. Internetas yra tik būdas informacijai priimti ir pateikti. Visi procesai (informacijos apdorojimas) veikia sistemos viduje (serverio pusėje). Ten gali naudoti bet kokias technologijas ir Web development studijos daugumos jų neapima. Todėl būsimam programuotojui geriau rinktis Software Engineering. Web dalį tuomet jau nesunkiai perprasi pats.
     
    Pastebėjau, kad žiūri į ateitį, galvodamas, ką baigęs galėsi dirbti. Siūlau per daug negalvoti. Mūsų seneliai pabaigę studijas visą gyvenimą išdirbdavo tame pačiame darbe, dauguma mūsų tėvų yra pakeitę bent po kelis darbus, o mes - darbus keisime nuolatos. Tu to negali suplanuoti. Geroji dalis yra ta, jog jei baigsi informatiką, tau tuo neteks rūpintis, - jei per studijų metus įgausi pakankamai žinių, darbo visada turėsi ir galėsi rinktis pats. Vieną dieną gausi pasiūlymą būti Project Manager, kitą Web Developer.
     
    Reziumuojant, siūlau kaip specialybę rinktis gryną Computer Science. Tuomet galėsi užsiimti ir toliau (magistrą) studijuoti bet ką.
  3. Patinka
    BrO sureagavo į Panvezys Tikri draugai yra tie, kurie ateina, kai visi išeina...   
    Vienas vaikinas namie šventė savo devynioliktąjį gimtadienį ir susirinko visi jo draugai. Jie šoko, gėrė, šnekučiavosi bei kitaip linksminosi. Staiga į buto duris pasibeldė vaikino tėvas. Tėvas visas išsigandęs bei uždusęs nusivedė savo sūnų į kambarį bei papasakojo, jog labai skubėjo į jo gimtadienį ir partrenkė per perėją ėjusį žmogų. Dabar šitas žmogus guli negyvas jo automobilio bagažinėje. Tuomet vaikino tėvas paprašė, kad jis viską papasakotų savo draugams bei paprašytų jų pagalbos - kad jie padėtų atsikratyti negyvo kūno. Deja, pas visus gimtadienio svečius staiga atsirado kažkokie svarbūs reikalai dėl kurių jie negalėjo padėti. Visi išsiskirstė. Liko tik vaikino mylima mergina bei geriausias jo draugas. Nusileidę žemyn, jie atėjo prie tėvo automobilio. Tėvas atidarė bagažinę. Ten gulėjo dėžė prancūziško vyno ir tuomet tėvas pasakė:
    "Išgerkime už tai, kad visada šalia mūsų būtų tik tikri draugai".
     
     
    Nesupraskite visko tiesiogiai. Šioje istorijoje galėjo būti ne žmogžudystė. Galėjo būti kad ir kaimyno automobilio subraižymas ar mamos vazos sudaužymas. Mintis ta pati, tiesiog žmogžudystė yra rimtesnė priežastis.
     
     
    Esu girdėjęs, jog daugiausiai mes galime turėti tik iki trijų tikrų draugų, kiti yra tik artimi draugai arba pažįstami. Straipsnis iš DELFI:
     
     
  4. Patinka
    BrO sureagavo į TomasKi Iš jūsų vagia, o jūs atsakote šypsena?   
    Auksiniai žodžiai, auksiniai žodžiai. Eikime visi į McDonalds valgyti, sąžiningo piliečio turi būti daug.
  5. Patinka
    BrO sureagavo į Centas kompas neįsijungia   
    Įdėk dulkes atgal.
  6. Patinka
  7. Patinka
    BrO sureagavo į UnoDėdė Mano įgyvendinta idėja   
    Sveiki, čia pristatysiu savo daiktų atidavinėjimo idėją - http://nemokamidaiktai.lt
     
    Idėja
     
    Neseniai suvokiau, jog turiu labai daug visokių daiktų, kurie man yra nereikalingi ir tik užima vietą, dulka bei su laiku praranda savo vertę. 9-ajame hubcampe buvo pristatytas projektas http://www.dalinuosi.lt/ - tai puikus puslapis, norintiems savo nenaudojamus daiktus paversti "darbuotojais", žodžiu išnuomoti juos ir gauti už tai pinigų. Idėja šauni, bet man asmeniškai pardavinėti ar siūlyti nenaudojamus daiktus yra pakankamai "užknisantis" reikalas - reikia atsiliepti į skambučius, aiškinti įvairius dalykus apie tą daiktą, derėtis ir t.t.
     
    Taigi, sumąsčiau, kad tiesiog dovanosiu daiktus. Žinoma, tai nebus kažkokie prabangūs daiktai, mašinos, namai ar pan :), o tiesiog paprasti daikčiukai tokie kaip: knygos, aksesuarai, seni rūbai ir panašūs daiktai. Visgi yra taip, jog kai kuriems žmonėms tikrai labai trūksta paprastų daiktų, jie tiesiog neturi ką padovanoti vaikams Kalėdų proga. O ar man sunku atiduoti daiktą, kuris guli lentynoje, dulka?
     
    Kokia nauda man ir kaip viskas vyksta?
     
    Turbūt kažkam įdomu - "koks tikslas man atidavinėti daiktus visiškai nemokamai?". Atsakysiu taip:
     


     
    reikia keisti savo gyvenimo būdą ir padėti kitiems, neprašant už tai nieko atgal
    aš pavargau pardavinėti daiktus
    man patinka būti "švariam" t.y.: kad kambarys nebūtų apkrautas daiktais
    mane džiugina mintis, jog kažkam tas daiktas bus naudingas
    tikiuosi, jog projektas išsiplės ir taps kažkuo panašus į http://pagalbadaiktais.lt
    ateityje planuoju įdiegti aukojimo sistemą, kurios pagalba lankytojai galėtų suaukoti po 1-2 lt daiktų siuntimui apmokėti (šiuo metu siunčiu daiktus savo sąskaita)

     
    Daiktai dovanojami facebook konkurso principu, t.y.:
     


     
    lankytojai eina į http://www.facebook.com/daiktainemokamai
    spaudžia patinka
    spaudžia patinka ir dalintis ant norimo daikto
    laimėtoją traukiu burtutraukimas.lt puslapio pagalba

     
    Reziumė
     
    Gal kai atiduosiu visus nereikalingus daiktus, tą norės pradėti daryti ir kiti :)
    Ir ieškau programuotojo, norinčio prie šio projekto dirbti kartu
    O gal jums tiesiog labai labai reikia būgnų lazdelių arba verslininko papkės?
     
    Ačiū už dėmesį.
    Daumantas
  8. Patinka
    BrO sureagavo į navaraz Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    beprotishen stebi kitimus IT sferoje, kad ir kokie seni jie butu :lol:
  9. Patinka
    BrO sureagavo į Kernius Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Pati geriausia (neįtikėtinai lengvai perprantama - tarsi tau koks mokytojas asmeniškai gyvai viską aiškintų) knygų serija / formatas man yra Head First. Tokio formato knygos yra išleistos apie daugumą programavimo kalbų. Juose daugybė iliustracijų, kurios greitai padeda suvokti, kaip viskas veikia iš esmės. Taip pat praktinės užduotys, kodo pavyzdžiai ir kita.
     
    Iš Lietuvos per Amazon.co.uk dar prieš porą metų buvau įsigijęs Head First Java. Iki tol apie JAVA nežinojau nieko - o tai populiariausia ir viena galingiausių kalbų pasaulyje. Ją perskaitęs išvykau į universitetą. Iš 30 pažymių, kuriuos gavau pirmame kurse už JAVA programų kūrimą, 28 buvo dešimtukai. Tarp programų buvo dirbtinio intelekto programa, žaidžianti su žmogumi šaškėmis, klasikos žaidimas Space Invaders ir kita. Tiesiog tai, kas buvo dėstoma per paskaitas gyvai, jau buvau pažinęs ir suvokęs iš tos vienintelės knygos, - dėstytojai žinias padėjo pagilinti, bet esmę - pagrindus - gavau būtent iš jos.
     
    Radęs laiko Škotijos universiteto bibliotekoje bibliotekoje pasiėmiau Head First Rails - taip pat puiki knyga. Jeigu norite kurti svetaines ir dar nemokate programuoti, pamirškite PHP ir eikite tiesiai prie naujos kartos - žymiai efektyvesnių - programavimo kalbų. Ruby ir Python yra būtent tokios. Populiariausias framework (karkasas, paruoštų naudoti skriptų rinkinys, taupantis laiką ir padedantis sumažinti saugumo spragų tikimybę) šiuo metu yra Ruby on Rails. Nemokama knyga internete: Ruby on Rails Tutorial, Learn Rails by Example.
     
    Jei nemoki gerai angliškai, tai puiki proga pagilinti savo žinias. Nepasiduok ir skaityk. Visos geriausios IT knygos yra anglų kalba, kol jas išverčia į lietuvių - jau būna iš dalies pasenusios - o dažniausiai ir neišverčia. Jeigu skaitai anglišką tekstą ir randi nežinomą žodį, nepulk jo verstis: jei taip bus kiekviename sakinyje, išprotėsi ir nuleisi rankas po pirmos pastraipos. Jeigu nežinai žodžio reikšmės, skaityk toliau ir pabandyk suvokti ją iš konteksto - iš aplinkui esančių žodžių / sakinių, kuriuos supranti. Tik tada, kai nereikės rankoje laikyti žodyno, pajusi, jog iš tikrųjų skaitai angliškai, - ir tam nebūtina žinoti kiekvieną žodį - verskis tik tada, jei matai, kad be jo negali suvokti visos esmės.
     
    Programavimas yra nuostabus dalykas. Jei jį moki - gali pats įgyvendinti savo idėjas be jokių investicijų. Be to, geras programuotojas turės darbo visą gyvenimą - tai ateitis - ir gali gyventi bet kurioje pasaulio vietoje. Esu sutikęs vaikiną iš Čilės, kuris dirba JAV kompanijai, bet nusprendė kurį laiką pagyventi trečiame žemyne ir pusmečiui apsistojo Portugalijoje. Jis ne milijonierius - tik programuotojas.
     
    Papildyta: Kodėl programavimo mokymasis iš knygos kartais neveikia
  10. Patinka
    BrO sureagavo į satrebor After effects lenkimo efektas   
    Gal šičia? :)
    http://ae.tutsplus.com/tutorials/motion-graphics/set-up-a-natural-unfolding-logo-reveal-or-transition-tuts-premium/
  11. Patinka
    BrO sureagavo į satrebor After effects lenkimo efektas   
    Su ae gali padaryt kas tik šauna į galvą, bandyk su 3d layers
  12. Patinka
    BrO sureagavo į TomasKi Būk pastabus!   
    Aš irgi galiu ateitį kontroliuoti, nuspėjau, kad parašysiu šį pranešimą ir žiūrėk išsipildė, netgi kontroliuoti galiu.
     
    Jei kalbame apie nuspėjimą ir kontroliavimą reiškinių net tik apribotų savo įtakos sferoje, o šiaip, bet kokių, pvz loterijos skaičius atspėti ? Kodėl vis dar pasaulyje loterijų yra ? ;D
     
    Lavindamas atmintį ties kai kuriais procesais pvz ką veikei atsikėlęs, koks buvo oras, žinoma geriau atsiminsi, nes sistematiškai atkreipi į tai dėmesį, bet tai neturi nieko bendro su krūva magijos kiek privardinai ateities praeities nuspėjimu ir valdymu.
     
    Paprastas testukas pasitikrinti savo 9 mėnesių treniruočių rezultatus
     

     
    Atmintis jautrus ir slidus dalykas. Vietose kai smegenys neprisimena tiesiog išgalvoja atsakymą, kuris atrodo racionalus ir galimas, bet tiesiog netiesa. Taip pat netikri atsiminimai gali būti implantuoti, ne visiems ir 100%, bet daliai. Netgi nusikaltimų tyrime remtis liudyjimais slidus dalykas, kadangi žmogus gali sakyti, jog yra 100% įsitikinęs, ir toks būti, bet vis tiek sakyti netiesa, kadangi jis neatsimena, bet galvoja, kad atsimena. Taip pat galima implantuoti atsiminimus, kurių joks melo detektorius neaptiks, kadangi tie žmonės nemeluoja, o patys patiki, kad buvo taip ir taip.
     
    Real life inception:
     

  13. Patinka
    BrO sureagavo į Arnas Būk pastabus!   
    Pateiksiu šiokį tokį pasakojimą apie tai,kaip išlavinti tam tikrą sugebėjimą. Tai tikrai įdomu!!!
     
    Ar bent įsivaizduojate, ką gali jūsų protas,bet negali jūsų sąmonė? Jeigu įsivaizduojate,ar nenorėtumėte tai įvaldyti iki tokio lygio,kad GALĖTUMĖTE naudoti tai valingai? Aš kalbu būtent apie atminties ir pastabumo zonas. Pagalvokime,ką gali nuveikti žmogus,kuris atsimena faktus labai ryškiai,kurie vyko,tarkim,prieš 15 metų? Arba atsiminti ką veikėte per pirmąjį skambutį,kas jus laikė už rankos? Yra žmonių,kurie iš prigimties turi tokį talentą ir jiems tai atsiminti nėra sunku,tiesiog gerai pamasto ir viskas lyg televizoriaus ekrane pasirodo. Bet tokių žmonių nedaug. Ar norėtumėte būti vienas iš jų? Tai tikrai labai nesunku ir neatims daug jūsų brangaus laiko. Tai tik valios žaidimas. Kodėl valios? Nes tai tik valios reikalas,ar tai užtruks mėnesį,ar du,ar pusę metų,ar metus. Užteks tuščiožiauti ir pabandykime papasakoti kas kaip.
    Atgal į praeitį
     
    Žinokite,kad išlavinus atmintį,ne tik prisiminsite ssavo gyvenimo naudingus įvykius/aspektus,bet ir galėsite žvelgti į ankstesnį gyvenimą,istoriją vien iš FAKTŲ. Tai yra,galėsite regėti vaizdą savo mintyse tarsi per televizoriaus ekraną. Aš nekalbu apie kelionę laiku,tai tik faktų paviršutiniškas suvokimas. Bet apie tai vėliau. Jei norite turėti nepaprastai galingą atmintį,tapti aiškiaregiu,visai nebūtina ieškoti ekstrasenso dalelės savyje. Tereikia jūsų atkaklumo. Kas rytą ir vakarą stenkitės prisiminti prabėgusios dienos įvykius,net ir smulkiausias detales,įvertinti savo poelgius,pasvarstyti ką padarėte,ko nepadarėte,ar turite dėl to gailėtis,džiaugtis ir panašiai. Paskui pradėkite palaipsniui grimzti į praeitį. Prisiminkite kas buvo vakar,užvakar ir dar seniau. Jei pakaks valios daryti tai kasdien,sėkmė bus garantuota. Ilgą laiką lavindami atmintį sugebėsite atkurti bet kurį savo gyvenimo tarpsnį iki pat gimimo,lengvai įsiminsite ilgiausius eilėraščius,spalvų gamas,skaičių eiles...
     
    Aiškiaregystė
     
    Tai ne tas teiginys,kuriuo apibūdinu žmones,kurie gali kalbėdami su sielomis ar tai dvasiomis,numatyti ar atspėti tam tikrų įvykių seką. Tai teiginys,kuriuo apibūdinu tuos,kurie yra labai įžvalgūs. Tie,kurie iš menkiausios detalės gali sukurti visą pasakojimą,kuris 1:1 atitiks realią žmogaus padėtį. Taigi gryžtame prie to,kas seka po PIRMOJO žingsnio(atminties lavinimo). Taigi,po ilgalaikės praktikos,atminties lavinimo srityje,jūs sugebėsite matyti tai,ko kito nemato. Užteks panorėti matyti daugiau. Jums užteks pamatyti vieną užrašą/pavadinimą ar tai kelias detales ir jūsų posamonė greitai sudėlios viską į savo vietas. Jūs savo mintyse nupiešite paveikslą.
     
    Norite matyti ateitį?
     
    Ši dalis yra išties labai paini. Man asmeniškai dar nepavyko to padaryti,bet tikrai žinau bent pora labai užsidariusių žmonių,kuriem tai padaryti pavyksta. O kagi padaryti? Matyti ateitį. Nors šeip,tai tas teiginys "matyti ateitį" nėra teisingas. Jūs tiesiog nuspėsite tam tikrus veiksmus,kurių pagalba galėsite paįvairinti savo gyvenimą arba pritaikyti tai tam tikrose srityse,kurių pagalba,jūs galbūt net uždirbsite pinigų :). Viskas ką dabar parašysiu,yra paremta Pitagoro žodžiais. Tik žodžiais. Todėl neskubėkite smerkti,jei neturite,kaip anksčiau minėjau,valios,net nesistengkite to neigti nepabandžius,juk nežinosite ar sakote tiesą. Taigi Pitagoras,ryte prieš išlipant iš lovos rekomendavo nuspėti pagrindinius ateinančios dienos įvykius,bet ir įtraukiant susitikimus su konkrečiais asmenimis,jų pirmus ištartus žodžius,jų veido išraišką pamačius jus,poelgius,drabužius,pokalbio turinį,temą. Netgi jų skleidžiamus kvapus! Pagal metodiką tai panašu į trečiąjį atminties lavinimo etapą: gilinantis į aiškiaregystės paslaptis jums buvo siūloma įsivaizduoti praeities,dabarties ir ateities įvykius,kuriuose nedalyvavote. Bet čia žengiamas didelis žingsnis į priekį – ateitį ne šiaip reikia pamatyti,bet ir stengtis daryti jai įtaką. Savo sąmone skverbdamasis į ateitį,žmogus ne tik įgauna gebėjimą kuo smulkiausiai ir tiksliai numatyti įvykius,bet ir pradeda formuoti šiuos įvykius. Kiek žinau,tai dar niekas neupranta kokiais smegenų daliai šitas reiškinys priklauso,bet ar tai svarbu? Iš senųjų epochų ir nebeegzistuojančių tautų,mes,savo istorijos rašytojai,atkapstėme/išsaugojome daug žinių apie tai. Bet tai tik dalėlė iš viso turinio. Mes šiaip taip išmokome jomis pasinaudoti,bet dar nesugebame kurti teorijų,kuriomis pagrįsta visas procesas. Cituoju pastraipą
     
     
    Šiaip ar taip,niekas negali pasakyti ar tai yra tiesa. Bandymais,kuriuos aš jums siūlau atlikti,nustatyta,kad taip elgdamiesi žmonės gali daryti įtaką tolimesniems žingsniams. Ir jei leisite veikti savo "fantazijai",lengvai ir be svetimos pagalbos žengsite kitą žingsnį – sugebėsite ne tik keisti įvykius reikiama linkme,bet ir priartinti ar nutolinti juos,kitaip tariant,mintyse galėsite valdyti laiką.
     
    Svarbu laikytis 3 taisyklių:
     
     
     
    1. Neskubinti įvykių ir pirmiausia perprasti atminties lavinimo metodiką, nes be šito neįmanoma dėlioti ateities.
     
    2. Išmokti įsivaizduoti įvykius kiek įmanoma išsamiau ir ryškiau,tarsi televizoriaus ekrane.
     
    3. Niekada negalvoti apie tai,ko nereikia daryti,nes neigiamos mintys taip pat turi savybę įsikūnyti.
     
     
    Na,dabar jums spręsti,ar tikėsite manimi ir ryšites pereiti į aukštesnį lygį,ar suabejosite ir pasiliksite ties užimama pozicija. Aš dabar galiu pasakyti,kad tai darau apie 9 mėnesius,kalbu apie atminties lavinimą. Ir aš galiu atsiminti ką veikiau tam tikrą dieną,ar ji buvo saulėta,ar lijo lietus. Ką aš veikiau išlipęs iš lovos ir t.t. Pabandykite šiandien prieš užmiegant atsiminti viską ką veikėte šiandien nuo tada,kai išlipote iš lovos. Tada pabandykite prisiminti tai kitą dieną,vakare ir galiu garantuoti,kad atsiminsite pačias smulkiausias daleles! Ačiū už tai,kad perskaitėte iki galo :)
  14. Patinka
    BrO sureagavo į extremist Vincas Mykolaitis - Putinas ,,Altorių Šešėly" santrauka   
    Sveiki forumiečiai,
    vasarą teko skaityti V.M.-Putino ,,Altorių Šešėly" ir turiu, manau, tikrai neblogą santrauką visos knygos, parašyta mano pačio su telefonu, skaitant kiekvieną puslapį ir vis ką nors pasižymint :) darbo įdėta tikrai nemažai, todėl tikiuosi, kad padėsiu :)
     
    P.S. Atsiprašau jei rasit rašybos klaidų, supraskit, telefonas lieka telefonu, o taisymui laiko nelabai buvo :)
     
    Sėkmės skaitant! altoriu_sesely_konspektas_mano.doc
  15. Patinka
    BrO gavo reakciją nuo Gazuotas Parduodamas Naujifilmai.eu   
    Man uzkliuvo tie zanru pasirinkimai, ju labai daug, mazas sriftas. Gal bandyk rasyti juos i apacia ar kaskaip labiau apibendrinti.
  16. Patinka
    BrO sureagavo į Rolex Galiu padaryti jūsų matematikos namų darbus   
    Taigi matau sukurta tema, kad žmogus prašo pagalbos darant anglų nd, tai aš galiu pasisiūlyti padaryti matematikos namų darbus, labiausiai norėčiau sulaukti 11-12 kl. namų darbų, tačiau ir su kitais galiu padėti, viskas žinoma už dyka ;) Tai jeigu kaikas turite matematikos pamokas tik dėl valandų skaičiaus arba nenorite daryti namų darbų mielai jums padėčiau ;)
  17. Patinka
    BrO sureagavo į acidminde Kvailas klausymas   
    Kaip ir su visom kitom programavimo kalbom - kompiliuojant. Jei kažkur ką nors suvėlei, tada nesusikompiliuos. Su Icon jau kiek kitaip ir dėl Java nepasakysiu kaip užkabinti, su Visual Basic ir C++ nebūdavo sudėtinga ;)
  18. Patinka
    BrO sureagavo į zawe Geimifikacija. Žaidimai gyvenime ir versle – renkamės tai kas suteikia džiaugsmo.   
    Anot 2011 metų Gartner Tyrimų ataskaitos, 50% organizacijų valdančių inovacinius procesus juos geimifikuos dar iki 2015 metų. Ką reiškia ši tyrimo išvada ir kas ta Lietuvoje vis plačiau apkalbama geimifikacija?
     
    Geimifikacija nėra kažkas naujo ir stebuklingo. Šis procesas atsirado ne dabar, ne praeitais metais, o egzistavo, galima sakyti, nuo civilizacijos susiformavimo pradžios. Elementarus ir daug kur naudojamas geimifikacijos pavyzdys – kariniai laipsniai. Kuo geresnis karys (“žaidėjas”) esi, tuo aukštesnį laisnį turi.
     
    Kalbant terminais, geimifikacija(ang. Gamification) yra įvairių verslo ar gyvenimo procesų sužaidybinimas, žaidimo elementų panaudojimas skatinant atlikti tam tikrus veiksmus. Tai technika sukurta siekiant padidinti verslo produktyvumą ir labiau įtraukti klientą.
     
    Pasakoti kas yra geimifikacija galima daug ir plačiai, tačiau mane labiau domina akivaizdūs ir aiškūs geimifikacijos pritaikymo gyvenime ir versle pavyzdžiai.
     
    http://www.youtube.com/watch?v=zSiHjMU-MUo
     
    http://www.youtube.com/watch?v=2lXh2n0aPyw
     
    http://www.youtube.com/watch?v=cbEKAwCoCKw
     
    Šie video akivaizdus pavyzdys, kad žmonės tokie sutvėrimai, kurie daro tik tai kas jiems malonu, sukelia azartą, priverčia jaustis ypatingais, išskirtiniais. Žmonėms patinka žaisti ir, svarbiausia, laimėti. Jei kažkoks veiksmas sukelia žmonėms laimę, jie tą veiksmą kartos dažniau. Tai Linkmumo teorija (ang Fun Theory), kurią iliustruoja visi trys video.
     
    Žaidimų dizaineris profesorius Jesse Schell jau piešia ateitį kurioje kiekvienas žmogaus veiksmas ir sprendimas bus motivuojamas žaidimų. Kiekvienas procesas turės taškus, taisykles ir apdovanojimus. J.Schell įsivaizduojamoje ateityje galbūt net valdžia skirs taškus už vaikščiojimą pėščiomis vietoj važiavimo su automobiliu, reklamuotojai seks žmonių žvilgsnį ir skirs taškus už tai kad šie atkreipė dėmesį į reklamą. Įdomi ateitis laukia, ar ne?
     
    Anot J.Schell žaidimą sudaro trys pagrindiniai punktai:

    Tikslas (išsivalyti dantis su dantų šepetėliu)
    Taisyklės (valytis dantis 2 min)
    Atsakas (valant dantis, gaunamas signalas, kurispaverčiamas žinute ant veidrodžio – jame matome surinktus taškus, papildomus taškus už kiekvieną ilgiau dantis valytą sekundę ir pan).

     
    Pasak J.Schell, esant tokiai sistemai, tiek 5-metis, tiek 20-metis valys dantis valandų valandas…
     
    Šios geimifakacijos formulės paslaptis – momentinis atsakas. Žmogui patinka žinoti rezultatą ir juo mėgautis iškart. Internetas, ir ypač socialiniai tinklai sudarė itin palankias salygas geimifikacijai. Visi mūsų pasiekti, uždirbti taškai iškart atsispindi pvz ant mūsų Facebook sienos. Pvz tuo sėkmingai naudojasi Foursquare aplikacija – aplankius vietą, žmogus “užsižymi” – gauna taškų. Nauda verslui – skatina vietos žinomumą ir suteikia pasitenkinimą žmogui.
     
    Geimifikaciją galima nagrinėti iš įvairių aspektų. Tačiau įdomu kaip Jūs, paprasti ir nepaprasti lietuviai įsitraukiate į geimifikacijos procesą? Ar jaunieji verslinkai estae girdėję apie geimifikaciją ir svarstote kaip tai galėtumėte panaudoti savo versle? O gal būdami vartotojais jaučiate jog patekote į geimifikacijos pinkles?
     
    PS. terminas geimifikacija (ang. Gamificaton) dar neturi patvirtinto lietuviško atitikmens, todėl šiame įraše leidau sau naudoti sulietuvintą anglišką terminą. Jau dabar galima rasti straipsnių, komentarų, kur geimifikacija lietuviškai vadinama sužaidybinimu, žaidyba, žaidimizacija, tad gal būt greitu metu turėsime oficialų terminą.
  19. Patinka
    BrO sureagavo į apieviska Dviračių/Dviračių detalių parduotuvės   
    vasare.lt
     
    ir keicia jos kas pusmeti.
  20. Patinka
    BrO sureagavo į dealeris Tipinės priežastys, kodėl mažėja įmonės žinomumas.   
    Geriausios straipsnio mintys:
     
    Dažnas verslininkas reklamuoja savo paslaugas masėms, vietoje to, kad siūlytų jas savo tikslinei auditorijai.
    Čia iš tiesų didžiulė problema, dėl kurios prarandama daug laiko, pinigų ir kitų resursų.
     
    Dažnas verslininkas pamiršta pasižiūrėti į savo verslą kliento akimis. Teisingai Brainstorm sako, slaptas pirkėjas arba sąžiningas kolega, kuris nebijo pasakyti teisybės labai padeda išspręsti šią problemą.
     
    Truputis kritikos:
     
    Geriau jau, bet koks tinklapis, negu jokio. Nupirktas dizaino šablonas nieko baisaus, jeigu jis tinkamai atvaizduoja reikalingą informaciją. Tipinis klientas dažniausiai nebūna svetainių ekspertas ir jis neatskiria ar ta svetainė prasta ar ne, svarbiausia, kad lengvai randa reikiamą informaciją.
     
    SEO nors ir apima daugybę sričių, 3-4 įrankių dažniausiai gana, o kartais net ir per daug.
    Čia yra viena iš didžiausių daromų klaidų. Verslininkas įsteigęs įmonę ir uždirbęs kažkiek pelno, staiga nusprendžia investuoti į reklamą. Pasidomi ką siūlo marketingo specialistai ir dažniausiai pasirenką tą, kuris pažada matomumą begalybėje visokiausių sistemų: twitter, facebook, linkedin, stumbleupon, flickr, rss, google +, katalogai, paskelbimas 3600 paieškos sistemų ir t.t. Savaime suprantama kam rinktis reklamą vienoje ar kelios vietose, jeigu galima reklamuotis visur, tada ir uždirbsi ne iš vienos ar kelių vietų, bet iš visur :) Deja taip nėra.
    Šią dalį rašau iš tiesioginės patirties, nes pats pardavinėjau tokias paslaugas, kur buvo žadamas matomumas begalybėje sričių. Patirtis rodo, kad žymiai geriau pasirinkti vieną ar kelis įrankius ir skirti visą dėmesį jiems, negu šturmuoti visais įmanomais kanalais ir tikėtis visur būti labai populiariam. Pasirinkęs daugybę įrankių iššvaistai resursus ir energiją, nes vieni įrankiai duoda daug naudos, o kiti mažai, nors energijos ir resursų reikalauja vienodai.
    Laba dažnai daugiau iš tikrųjų būna mažiau.
  21. Patinka
    BrO sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai   
    Padėka Uždarbiečiams

    Nuoširdžiai dėkoju visiems uždarbio nariams, kurie nepatingėjo perskaityti ir įvertinti mano ankstesnių straipsnių. Man tai labai daug ką reiškia. Gal ir nesu geras rašytojas, tačiau vis dažniau pastebiu, kad man patinka rašyti. Dar geriau yra tada, kai aprašai tokius įvykius, kuriuos teko pačiam patirti. Tekstas patampa gyvas, o ne vien tik sausos informacijos kratinys.

    Įžanga


    Nuo padėkų pereikime prie darbų. Šiandien ketinu papasakoti apie tai, ką jums gali suteikti kariuomenė. Turbūt girdėjote, kad dažnas vaikinas, grįžęs iš kariuomenės, būna pasikeitęs. Apie šiuos pokyčius ir kalbėsiu savo straipsnyje.
     
    Atsiribokime nuo išankstinių nuostatų, kurios teigia, kad kariuomenė ruošia viso labo profesionalius budelius ir nieko daugiau. Aš manau, kad kiekviena terpė suteikia šansą žmogui tobulėti. Kariuomenėje žmogus tobulėja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Savo pasakojimą pradėsiu nuo fizinio tobulėjimo.
     
    Į Ruklą suvažiavo įvairaus amžiaus ir išsilavinimo jaunuoliai. Jie dar nežinojo, kas jų laukė. Ore buvo justi lengvas virpulys. Pakibę tarp civilinio ir karinio gyvenimo, jie laukė. Po biurokratinių procedūrų prasidėjo mūsų transformacija. Nuskustos galvos - tarsi budistų vienuoliai. Įvilkti į karines uniformas jautėmės labai keistai. Tarnyba Lietuvos kariuomenėje prasidėjo!

    Atsispaudimai - gera būdas mokyti karius


    Baziniuose Kariniuose Mokymuose pagrindinis prioritetas - kario fizinė parengtis. Net 70 procentų programos - įvairūs veiksniai, leidžiantis paruošti fiziškai tvirtą karį.
     
    Pripažinsiu, tarnyba kariuomenėje aš nebuvau pasiruošęs. Į sportą labai rimtai nežiūrėjau, tačiau atsidūręs Rukloje supratau, kad sportuoti reikėjo.
     
    Dešimt atsispaudimų už tai, kad neatidaviau pagarbos savo seržantui. Dvidešimt atsispaudimų už tai, kad netinkamai paklojau lovą. Dar trisdešimt atsispaudimų, nes šiandien seržanto gimtadienis.
     
    Pirmą savaitę sportuodavau dažnai. Ir tai dariau ne tik aš, bet ir didelė dalis mano kolegų. Gal būt jums kyla natūralus klausimas, kodėl tiek daug atsispaudimų?
     
    Tai būtina. Karys už klaidas moka savo raumenų sąskaita. Kaip kažkada mūsų seržantas pasakė: "Jeigu nedirba galva, dirba raumenys". Gavęs taip vadinama nuobaudą, karys patampa motyvuotas nesuklysti ir nedaryti tos pačios klaidos antrą kartą.
     
    Mano paminėti atsispaudimai tebuvo skatinamoji priemonė. Be to, kiekvieną rytą mums teko atlikti rytinę mankšta + dar dvi valandos papildomo sporto. Per savaitę fiziniai tobulėjimui būdavo skiriama apie penkiolika valandų. Pridėkime papildomas karines užduotis, bei nuobaudas ir gausime nei daug, nei mažai - dvidešimt valandų. Savaitgaliais sportuoti nereikėdavo.
     
    Pirmą savaitę mums teko laikyti fizinių normatyvų testą. Tuo pačiu buvo nustatytas kiekvieno kario fizinis pajėgumas. Aš fizinio testo neišlaikiau. Reikėjo padaryti 42 atsispaudimus, 56 atsilenkimus, bei nubėgti 3 kilometrus per 15 minučių. Mano rezultatai buvo prasti. 20 atsispaudimų, 40 atsilenkimų ir atbėgau per 14.02 minučių. Buvau įrašytas į 3 fizinio pajėgumo grupę. Visi "silpnakūniai" pateko būtent ten.

    Fiziniai pokyčiai


    Ranką prie širdies pridėsiu ir pasakysiu, kad fiziniai pokyčiai buvo juntami jau po savaitės. Nebeskaudėdavo rankų raumenų, kai įpykęs seržantas mus suguldydavo į atsispaudimų padėtį. Galėdavau padaryti daugiau atsispaudimų. Pokyčiai vyko, tereikėjo trupučio kantrybės.
     
    Taip jau sutapo, kad prieš miškus mane perrašė į 1 pajėgumo grupę. Kariuomenės metodika dar kartą pasitvirtino. Miškams buvau pasiruošęs.
     
    Čia ir vėl prasideda kitas fizinio paruošimo etapas. Per daug nenorėdamas atskleisti visų miško linksmybių, kurias teko patirti, pasakysiu tik tiek, kad miške buvau bemiegių naktų, rastų ir plytų. Su kuprinėmis klampodavome ištisas valandas, ieškodami reikiamo taško žemėlapyje. Buvo sunku, tačiau su kiekvienu nauju mišku būdavo lengviau. kadangi kūnas, patirdamas vis didesnį krūvį - prisitaikydavo.
     
    Aš dažnai savęs klausdavau, kam visa tai? Kokių šių veiksmų prasmė? Pajutęs fizinius pokyčius supratau, kad tai buvo būtina. Mes nebūtumėme ištvėrę tu šaltų balandžio naktų.
     
    Jau po pirmo mėnesio numečiau net 7 kg. Atrodžiau labai liesas. Sutvirtėjo visi kūno raumenys. Jausdamas sutvirtėjusį kūną aš ir pats pradėjau jaustis labiau pasitikinčiu savimi. Kažkas yra gerai pasakęs: "Stiprus kūnas kuria stiprias mintis".
     
    Tie trys mėnesiai, praleisti Rukloje, išėjo man į naudą. Dar ir dabar bėgioju. Įprotis sportuoti neišblėsta, tačiau kartais neišeina pabėgio, nes dirbu. Stengiuosi daug vaikščioti, kadangi tai irgi savotiškas sportas.

    Dar šis tas


    Tie, kurie ketina eiti į kariuomenę, nebijokite! Net jeigu nesate gerai pasiruošęs fiziškai, kariuomenė taip sudėta, kad iš bet ko padarys karį, svarbiausia norėti ir pasiryžti pokyčiams. Bus sunku, norėsis viską męsti, tačiau parklupę ir vėl stositės naujiems iššūkiams.
     
    Apie psichologinį tobulėjimą papasakosiu kitame straipsnyje. Stengiuosi rašyti taip, kad neprailgtų skaitymas. Saugau jūsų akis, nes jūsų dar laukia krūvos naujų straipsnių. Iki greito pasimatymo!
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių
  22. Patinka
    BrO gavo reakciją nuo pushkis Galimybė ištrintį savo temą   
    Aš manau, kad geriau butu jeigu norėdamas ištrinti turėtum parašyti priežąstį kodėl nori ištrinti ir turėtum sulaukt moderatoriu patvirtinimo. Nes kitaip visokie aukcijonai būtų trinami jeigu nepatiktų pasiūlyta kaina ir panašiai
  23. Patinka
    BrO gavo reakciją nuo pushkis Galimybė ištrintį savo temą   
    Aš manau, kad geriau butu jeigu norėdamas ištrinti turėtum parašyti priežąstį kodėl nori ištrinti ir turėtum sulaukt moderatoriu patvirtinimo. Nes kitaip visokie aukcijonai būtų trinami jeigu nepatiktų pasiūlyta kaina ir panašiai
  24. Patinka
    BrO gavo reakciją nuo pushkis Galimybė ištrintį savo temą   
    Aš manau, kad geriau butu jeigu norėdamas ištrinti turėtum parašyti priežąstį kodėl nori ištrinti ir turėtum sulaukt moderatoriu patvirtinimo. Nes kitaip visokie aukcijonai būtų trinami jeigu nepatiktų pasiūlyta kaina ir panašiai
  25. Patinka
    BrO sureagavo į washkys Gidas: Perku stacionarų kompiuterį   
    Sveiki forumiečiai, kadangi matau kad yra nemažai temų, kurios kuriamos net ne dienomis o valandomis, ir žmonės neapsisprendžia/nežino kokį kompiuterį rinktis, pirkti, o gal pirkti jau surinktą? Taigi bandysiu pagelbėti, gal kažkas ras ką nors naujo, gal prisimins ką buvo skaitę, bet užmiršę, taigi pradėkim.
     
     
    Procesorius
    http://www.techpill.lt/wp-content/uploads/2011/11/chip-in-socket.jpg
     
    Manyčiau viena pagrindinių dalių, kuri nulems kompiuterio tarnavimo/naudojimo laiką.
    Taigi ką reiktų žinoti, jį rinktis, visgi sąrašas jų didėja tiesiog dienomis.
    Pagal ką nuspresti man reikia Intel pentium, AMD bulldozer, gal AMD APU, o gal rinktis Intel i3 i5 arba i7? Pirmiausia reikia nuspręsti kiek pinigų žadam išleisti kompiuteriui.
    Senesni procesoriais su senesnėmis technologijomis visada bus pigesni, tačiau tai nereiškia, kad jie bus ypač lėti ir dažnai ges. Procesoriais tokia dalis, kuri realiai niekada negenda, kol nėra mechaniškai sugadinami.
     
    Procesoriui tūrėtumėme skirti nuo 20 iki 40% nustatytos sumos, priklausomai kam bus naudojamas kompiuteris.
    Branduolių kiekis nevisada nusako kompiuterio galingumą. Jei lygintume AMD-FX 8150 (kuris yra aštuonių branduolių), tai jo sparta prilygsta trečios kartos (Ivy bridge) i5 procesoriams (pvz 3570k kuris yra keturių branduolių), bei atsilieka nuo antros kartos (Sandy bridge-E) modelio 2600K kuris tiap pat turi tik keturis branduolius, tačiau turi "multi thread" funkciją kuri leidžia procesoriui įvairius skaičiavimus bei veiksmus atlikti apie 30-40% greičiau.
     
    Turbo boost technologija
    http://tautvidas.com/blog_img/wp-content/uploads/2011/04/Intel_TurboBoost.jpg
     
    Labai reikalingas dalykas kompiuterį naudojant įvairioms programoms, modeliavmui, įvairių formulių skaičiavimams, bei kitoms, daug resusrsų reikalaujančioms programoms.'
    Kaip tai veikia? Jei kompiuteris turi 4 branduolius su turbo boost technologija, tačiau programa išnaudoja tik vieną branduolį, o kitiems branduoliams esant ramybės būsenoje, visa papildoma energija bei sparta skiriama tam vienam branduoliui, kuris yra ypač apkrautas. Rezultate taip gauname greičiau atliktus veiksmus, apskaičiuotus duomenis.
     
    Kitas žingsnis renkantis procesorių, butų atkreipti dėmesį, į modelių numeraciją ir jų specifikacijas.
     
    Gerai, visiškai pasimečiau, nieko nebesuprantu, tai KĄ man rinktis? Juk tų modelių tiek daug..
     
    Nuoroda, kuri padės suprasti intel procesorių pavadinimų reikšmes, kad visa tai nebeatrodytų tamsus miškas.
    http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html
     
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/diagrams/processor-banner-core-i7-3920.jpg
     
    Jei papraščiau, duosiu paprastą pavyzdį:
     
    http://www.intel.com/content/dam/staging/image/Laura/processor_banner_Corei72600.jpg
     
    Pirmasis skaičius reiškia, jog tai antros kartos procesorius, toliau einantys trys skaičiai nurodo SKU (procesorio numerį), bei poto einanti raidė rodo procesoriaus išskirtines savybes. Pvz: i7-2600K, rodo, jog tai antros kartos Procesorius, aukštos numeracijos procesorius, o raidelė K rodo, jog procesorius yra "atrakintas", kitaip sakant, jį galima greitinti, įvairiai keisti voltažus, ir taip gauti dar greitesnį procesoriaus veikimą. Jei procesorisu yra be K raidelės, jo greitinimas yra labai ribotas, ir vargu ar išgausit bent 10% procesoriaus prieaugį.
     
    Klausimas tas pats.. :| Tai ką rinktis?
     
    viską susumavus, paprasti patarimai iš mano pusės ką pasirinkti(iš anksto atsiprašau AMD fan'ų nes rinksiu pagrinde Intel):
     
    Kompiuteris bus skirtas namams, jokių sunkių programų, tiesiog internetas, skype, office ir kitos programos: Intel Celeron, bei Pentium procesoriai: pvz: Intel Celeron G530 arba Intel Pentium G850
    Taip kompiuterio bendra kaina nesieks nei 800lt ;)
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet kuo pigiau: Rekomenduočiau rinktis iš AMD APU procesorių serijos, nes šie procesoriai jau turi keturis branduolius (užteks ilgam), bei stiprią integruotą vaizdo plokštę (stipresnę, nei intel HD)
    Tokio kompiuterio galutinė komplėktacija gali tilpti pilnai į tūkstantį litų, tačiau dabartiniai žaidimai pasijungs visi, o ir žaisti bus galima tikrai neblogai (35-40fps) ant HD ir maksimalių nustatymų.
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet reikalinga sparta: Patarimas vienas i3-2120
    Šios procesoriaus pilnai užteks žaisti dabartinius, bei ateinančius žaidimus (porai metų). Taip pat galite apsvarstyti ir AMD athlon x2.
     
    Kompiuteris skirtas naujausiems žaidimams, investicija į ateitį: patarimas rinktis iš antros ar trečios kartos i5 procesorių: Pats rekomenduočiau pigesnį i5-2320 arba brangesnį i5-3570
    Arba tesiog imti atrakintą i5-2500k ir jį spartinti.
     
    Šiuo metu dėti brangesnių procesorių, kai bus žaidžiami žaidimai, papraščiausiai neverta, nes technologijos atpigs, o šių procesorių užteks pilnai 3-4 metam į priekį su naujausiom vaizdo plokštėmis.
    Galutinė kompiuterio komplektacija gali būti nuo 1800lt iki 3200lt.
     
    Kompiuteris skirtas namams, daug programų veiks vienu metu, reikią atlikti video montažą, ar kurti 3d modeliavimą, AutoCad brėžiniai: Vienareikšmiškai i7 procesoriai, antros arba trečios kartos: Mano rekomendacija imti ekonomiškesnį, tačiau jau užsitarnavusį pagarbos i7-2600K, ir jį
    , arba imti trečios kartos i7-3770K ir jį taip pat truputį paspartinti.Kompiuterio galutinė komplektacija šiuo atveju gali kainuoti daugiau nei 3 tūkstančiai litų.
     
    Jei Kompiuteris bus skirtas profesionaliam darbui, bus atliekami dideli skaičiavimai, redaguojamos blu-ray kokybės vaizdo reportažai, filmai ir naudojama kita profesionali įranga, rekomenduoju imti pigesnį modelį i7-3930k arba brangesnį 3960k extreme.
    Svarstant apie tokių stiprių procesorių naudojimą, vertėtų pradėti galvoti ir apie serveriams skirtą techniką intel xeon e5
    Tokio kompiuterio komplektacija manau galutinė bus nemažesnė nei 5-6 tūkstančiai.
     
    Procesorių aušintuvai
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/598/ocz_vendetta_014.jpg
     
    Taigi reiktų nuspręsti kaip vėdinsime mūsų pasirinktą procesorių. Pabandysiu apžvelgi aušintuvų kokybės ir kainos santykį.
     
    (1 variantas) Taigi nusprendėme pasirinkti paprastą procesorių, namams, naršymui, žaidimams. Jei procesorius be K raidės (neatrakintas), netūrėtume perdaug jaudintis jog jis perkais, ir sudegs/suges..
    BET, jei mes pirkome procesorių, ir jį pasijungę girdime burzgimą, šniokštimą ar kitokį nemalonų procesoriaus aušintuvo skleidžiamą garsą, reikia imti kitą aušintuvą. Kokį pasirinkti?
    Siūlyčiau pasirinkti pigų aušintuvą, nes skirti tam perdaug pinigų taip pat neverta.
     
    Pasirinkimas tiap pat prasideda nuo aušintuvo tvirtinimo. Jei mes pirkome Intel i3/i5/i7 serijos procesorių, matome jog jie naudoja LGA 1155 jungtį (šios jungties aušintuvai naudoja H2 tvirtinimus (pvz: Cooler Master cooler Hyper TX3 EVO 1366/1156/1155/775/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2
    matome jog pirmiausia eina aušintuvo modelis, po to eina tvirtinimas. mūsų procesorius naudoja LGA 1155 jungtš, kaip matome aprašyme yra 1155 numeriukas, vadinasi esame tikri, jog šis aušintuvas kuo puikiausiai tiks į aušintuvui skirtas skyles.)
     
    Taigi skirkime aušintuvui nuo 50iki 80 ar 100lt, būsime tikri, jog aušintuvas tikrai atliks savo darbą geriau už prie procesoriaus pridėtą aušintuvą.
     
    Mano pasiūlymai: 1 2 3
     
    Brangesnių aušintuvų imti neverta, kadangi procesorius tikrai nekais tiek, jog reiktų kažko stipresnio. (juolab jei imate 3 kartos Intel i5/i7. Jie kaista dar mažiau).
     
     
    (2 variantas) Pasirinkome stiprų procesorių darbui, žaidimams, ir profesonialiam darbui, o gal tiesiog pasirinkote procesorių su K raide (atrakintą), ir ruošiamės jį spartinti.
    Tokiu atveju, procesoriaus aušintuvo kaina kyla su lyg spartinimo dažniu.
    Imsiu konkretų PVZ: tarkime pasirinkome antros kartos i5-2500K, kuris veiks 3.3 Ghz dažniu, ir mes ruošiamės jį spartinti iki 4Ghz. Papildomi 700 Mhz mums skleis papildomą šilumą per tą patį laiko tarpą, vadinasi mes turime pasirinkti aušintuvą kuris sugebės išskaidydi didesnį kiekį šilumos, pvz : 1 2 3
     
    Tačiau jei mes ruošiamės procesorių "spausti" iki maksimumo, mes turime skirti daugiau pinigų aušintuvams. PVZ: 1 2 3
     
    Visi šie pasirinkimai su vandeniniu aušinimu, tačiau nesijaudinkite, jums nereikės nieko pilti, pirkti papildomų detalių, ar kažko koreguoti. Viskas sandariai uždaryta, užpildyta, ir paruošta naudoti.
     
    P.S. Jei visdėlto norite aušinimo oru, rekomenduočiau rinktis Noctua firmos aušintuvus, tik jie dirbs tyliai, ir tuo pat matu išskaidys daug šilumos.
     
    Termopastos
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cooling/33-Way_TIM_Comparison/Thermal_Interface_Roundup.jpg
     
     
    Taigi išsirinkome procesorių, aušintuvą, tačiau reikia ir juos sujungti kartu. Tvirtinant procesoriaus aušintuvą, reikia patepti procesorių termopasta, kad šilumos kiekis nesikauptų ant procesoriaus viršaus, o būtų perduodamas į aušintuvą. Kurį gi pasirinkti?
     
    Patarimas: nenaudokite termopastos, kuri būna pridėta prie originalaus Intel aušintuvo. Geriausias pavyzdys, kodėl nereiktų naudoti, pvz pirktas naujas intel i3 (pigus kompiuteris iki 1500lt), ir jungtas su jau pridėta termopasta bei aušintuvu. Procesoriaus temperatūra užkilo iki 45-50 laipsnių ramybės būsenoje. Tai yra perdaug!
    Net minimali investicija (5 litai už termopastą manau nėra perdaug), numušo šia temperatūrą nuo 45-50 iki 22-23 laipsnių. Štai ir normali procesoriaus temperatūra net naudojant originalų Intel aušintuvą.
     
    Kokią termopastą pasirinkti? Kuri yra gi geriausia? :|
     
    Vienareikšmio pasakymo kuri yra geriausia nėra ir kogero nelabai bus, nes informacija, bei nuolat daromi testai rodo daugiau ar mažiau kintamą temperatūrą. Visgi lyderius galime išskirti iš lentelės.
    http://img41.imageshack.us/img41/4614/zzzzzznr.jpg
     
     
    Patarimas: jei naudojate pridėtą aušintuvą prie Intel procesorių, tiks betkokia termopasta (nors už 5-7lt).
    Jei Perkate aušintuvą iki 150lt, ir nesiruošiate "perdaug" spausti procesorių iki limitų, tiks termopasta pridėta prie aušintuvo (taip, visada gausime mažą pakelį ar tūbelę).
    Jei pirksite vandens aušintuvą (tarkime corsair H50/H70/H80/H100), Reiktų pirkti geresnę termopastą (Arctic Silver 5, Antec formula 5, Noctua NT-H1). Jei pirksite Noctua procesoriaus aušintuvą (net ir NH-D14), naudokite pridėtą termopastą. Taip gausite geriausias temperatūras.
     
     
    P.S. Vidutinės Intel i3/i5/7 procesorių temperatūros netūrėtų viršyti: ramybės būsenoje (neapkrautas procesorius) - 40C, Apkrautas - 85C.
    Geros i3/i5/i7 procesorių temperatūros: Ramybės būsenoje 22-28 laispniai, Apkrautas procesorius - 55-70 Laipsniai. Jei gaunate kiek didesnes temperatūras, nebijokite, viskas tvarkoje. Jei gaunate mažesnes, puiku! ^_^
     
     
    Motininės plokštės
    http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/motherboards/MultiGPU/stack_of_mobos.jpg
     
     
    Taigi priėjome, prie to, kad reikia išsirinkti Į KĄ dėsime pasirinktą procesorių.
    Visų pirma, nuo ko reikia pradėti rinktis tai - procesoriaus "lizdas", kokią jungtį naudoja procesorius, tokios jungties turi būti pagrindinė plokštė: pvz visi antros bei trečios kartos procesoriai naudoja LGA 1155 procesoriaus jungtį. Taigi nuėję į el. parduotuvę iškart galime atmesti apie 40 % kitų plokščių, kurios naudoja kitas jungtis.
    Sekantis klausimas, kuris gali iškilti, kiek gi pinigų reiktų skirti, ir kokią pasirinkti?
     
    Atsakymas visgi kiek paprastesnis, Jei kompiuterio komplektacija neviršiją tūkstančio litų, neverta už motininę plokštę mokėti daugiau nei 150 ar 200lt.
     
    Tačiau vistiek likusių modelių labai daug.. ką pasirinkti?
     
    Čia jau prieiname prie dviejų aspektų ką pasirinkti - ar geresnį gamintoją, ar daugiau funkcijų? Pas daugumą susidariusi nuomonė, jog Asrock (Buvusi Asus dukterinė įmonė) gamina labai prastas, pigias, ir blogai veikiančias motinines plokštes. Na, tai kogero BUVO tiesa, (kai ji dar priklausė Asus gamintojam), dabar ji gamina hi-end motinines plokštes, kurios pagal kokybę bei spartinimo galimybes bei stabilumą prilygsta, bei lenkia net pačius gigantus Gigabite, ar MSI..
     
    Intel visada buvo, yra ir kogero tikrai neapleis pozicijų ties kokybe, todėl Intel motininių plokštės su mažesnėmis funkcijomis turi didesnes kainas, ir yra perkamos dėl aukščiau minėto garantuoto stabilumo.
     
    AŠ PATS, 8 iš 10 renkamų komplektacijų renku su Asrock motinine plokšte, ir dar nėra tekę prašauti. Taip gaunu maximalias funkcijas, privalumus, už mažiausią kainą rinkoje.
     
    Taigi, tarkime išsirinkome Gamintoją, šiuo atveju Asrock (nesu nieko pries Asus Gigabite ar MSI), gauname 14 variantų, o dabar tiesiog tenka išsirinkti sau reikalingas funkcijas, ko mes norime. Matome, kad sąraše turime ne tik H67 bet ir naujesnįB75 lustų rinkinius. JEI rinkomės antros kartos i3/i5 procesorių, rekomenduočiau rinktis H67, kadangi pati plokštė bus pigesnė, ir taip sutaupytus pinigus galėsime panaudoti kitur. Jei rinkomės trečios kartos i5 geriau imti su B75 lustų rinkiniu, taip kompiuterio panaudojimas bus daug universalesnis. Taip gausime ir USB 3.0, ir sata 6gb/s jungtis, ko negausime pasirinkę H67.
    Jei kalba eina apie i7 procesorių, motininės plokštės kaina taip pat tūrėtų būti ne 150 lt, Jei rinkotės 3770k, sakyčiau motininė plokštė tūrėtų būti bent Z77 lūstų rinkinio
    Taip gausi visus teikiamus privalumus kuriuos gali pasiulyti Ivy birdge procesoriai.
     
    Intel Quick sync
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/quicksync_create_edit_share.jpg
     
     
    Vienas iš teikiamų privalumų, kuris leis jums koduoti, perkoduoti, konvertuoti bei kitaip perdaryti video medžiagą (pvz iš DVD disko, norite perkleti į iphone 4 su maksimalia kokybe), taupant laiką.
     
    http://media.bestofmicro.com/5/N/274955/original/CyberLink%20MediaEspresso.png
     
    Štai puikus pavyzdys, kaip ši Intel technologija leidžia taupyti laiką. Tarkim naudojame programą Cyberlink mediaEsspreso ir per ją formatuojame HD kokybės filmą, į formatą, kurį palaikys iphone, ar iPad. Kaip matome, be jokių pagalbų, tiesiogiai suteikus apkrovą procesoriui mes rezultatą gautume po beveik triejų minučių (2:52).
    Jei panaudojame vaizdo kortą kaip spartintuvą, ir suteikiame apkrovą ir jai, rezultatą gauname daug maž po 1:30, kai tuo tarpu integruota (antros kartos procesoriaus) vaizdo plokštė kuo puikiausiai susidoroja su šia užduotimi greičiau nei per pusę minutės (6 kartus greičiau!).
     
    Tačiau mes jau turime ne tik antros kartos (Sandy bridge) bet jau ir trečios (Ivy bridge) procesorius, kurie mums siūlo dar didesnius greičius, ir dar geresnes technologijas.
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/HD_conversion_speed.jpg
     
    Štai pavyzdys, kaip trečios kartos procesorius su integruota vaizdo plokšte išnaudoja daugiau procesoriaus galimybių, ir rezultatą gauname dar geresnį. (dar greičiau apdorojama video informacija, perkoduojami video failai)
     
    http://faceit.lt/wp-content/uploads/2012/03/ivy-bridge-quick-sync-01.png
     
    Tai norint gautį didesnę sparta video konvertavime, turiu naudoti vidinę vaizdo plokštę, o kaip dėl išorinės? Jei aš naudoju ją?
     
    Na, jei naudojate motininę plokštę su senesniu lustų rinkiniu (pvz H67arba p67), susiduriame su papildomais sunkumais, tam kad naudoti vidinę vaizdo plokštę, turime perkrauti kompiuterį, perkišti kabelį į motininėje plokštėje esantį lizdą, įjungti PC, perkoduoti, ir grįžti veiksmais atgal, tam kad pajungti išorinę vaizdo plokštę. (arba tiesiog naudoti du monitorius vienu metu pajungus per skirtingas jungtis)
     
    Tai čia nesamonė :huh: Ką rinktis tada kad taip nebūtų?
     
    Patarimas - rinkintės lustų rinkinį z68, nes šis lustų rinkinys gali išnaudoti VIRTU teikiamus privalumus.
     
    Virtu
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/lucid_virtu_main.jpg
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/asus_p8z68v_pro_virtu.jpg [/img]
     
    kas čia per velnias?
     
    Tai technologija, leidžianti sujungti privalumus, ir pašalinti minėtus minusus. Virtu technologija leidžia panaudoti vidinę vaizdo plokštę vaizdo kodavimui bei perkodavimui, kaituo tarpu išorinė vaizdo plokštė puikiai pasitarnauja apkraudama didesnės apimities vaizdo užduotis.
    http://hothardware.com/articleimages/Item1644/VirtuTranscode.png
     
    Asrock XFastLan
    Dar vienas siūlomų privalumų kuriuos manau realu išnaudoti ir pajusti skirtumą naudojant internetą, žaidžiant žaidimus, ar bendraujant skype (video pokalbiuose ypač)
    Trumpai tiesiog pasakysiu, jog tai tiesiog Asrock gamintojų naudojama technologija jų motininėse plokštėse, kuri TURI įtaką paprastam vartotojui. Jos pagalba galite kontroliuoti interneto srautus, sumažinti "pingą/lagą/latency" žaidimuose, gauti stabilesnius interneto srautus.
    http://www.asrock.com/feature/xfastlan/2.jpg
     
    Taip pat pateikiu pilną puslapio nuorodą, kad per daug neišsiplėsti.
     
    Žinoma, Asrock, siūlo daugiau funkcijų, tačiau manau apžvelgti visas neverta, nes realios spartos, jūs galite ir nepajusti :rolleyes:
     
     
    RAM darbinė atmintis
     
    Tema, kuriai didelio dėmesio nesuteiksiu, nes ir kompiuterio veikimą jie įtakoja pakankamai mažai.
    Taigi, išsirinkome norimą procesorių, norimą motininę plokštę, laikas išsirinkti Ram darbinę atmintį.
     
    Ką rinktis? pasirinkimas gi didelis..
     
    Taigi visose parinktose variantuose mes turime naujus komponentus, ir mums prireiks DDR3 jungties RAM.
     
    Dėsiu mažiausiai 16GB, geriau būtų 32 gb. Teisingai?.
     
    NE
     
    Šiomis dienomis, kompiuteriai kuriuose yra windows 7, naudojamos stiprios programos, ir stipriai apkraunami, visvien kartais nesugeba išnaudoti net 4 GB ! neapsigaukite. Asmeninė rekomendacija - neverta dėti daugiau nei 8gb ram, nes papraščiausiai to neišnaudosime. 4 ar 8 gb ram yra per akis.
     
    Daug didesnę įtaką daro atminties greitis, nei jos kiekis.
    http://media.bestofmicro.com/2/0/315000/original/winrar%20memory%20bandwidth.png
     
    Patarimas, renkantis RAM, rinkitės 1333Mhz arba 1600Mhz greičio. Didesnių greičių rinktis neverta jei nenaudojate stiprių procesorių ir neužsiemate labai didelių failų tvarkymais, video redagavimais.
    Labai trumpai - rinkitės tokius RAM, kur aprašyme rasite CL9, ir 1.5V (svarbiau jei pasirinkote pirmos ar antros kartos i3/i5).
    Jei norite sužinoti plačiau apie tai ką reiškia CL9 ir 1.5V, ir suprantate angliškai, pasiskaitykite: http://www.hardwaresecrets.com/article/Understanding-RAM-Timings/26
     
    Taigi, konkretūs pavyzdžiai iš mano pusės, ką reikėtų rinktis renkantis kompiuterį:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 2000lt P.S. bus įdėtas tik vienas kaulas, ateityje galėsite įsidėti dar vieną jei trūks žinoma.
    Kompiuteriui iki 3000lt
    Kompiuteriui virš 4000lt
     
    P.S. nesuteikite didelės reikšmės atminties "radiatoriams", kadangi jie nekaistai tiek kad juos reiktų aušinti..
     
     
    Kietasis diskas
    http://image.made-in-china.com/6f3j00OBLtpRSIvGcT/HDD-500GB-Internal-7200-Rpm-3-5-SATA3-Hard-Disk-Drive.jpg
     
    Taigi, kietasis diskas. Ką reikia žinoti perkant, ir kokį pasirinkti?
     
    Patirtis rodo, jog pirkėjai, pirkdami ar surinktą ar dalimis kompiuterį, visiškai dezorientuojasi KOKS tas kietasis diskas yra įdėtas. O ir pardavėjai 90% komplektacijų rašo jog kietasis diskas - 500GB arba 750GB. O apie tai jog tai ar 5600aps ar 7200aps visiškai nutyli. Neaišku ir koks tas modelis, ir kokią vidinę "cache" atmintį turi.
     
    Taigi patarimai perkantiems:
     
    Rinkitės kietuosius diskus su didesnia "cache" atmintimi. "Bet komplektacijoje nerašo gi nieko". Perkant surinktą kompiuterį parduotuvėje ar salone, turite pilną teisę reikalauti atidaryti dėžę ir pasižiūrėti kas viduje (dažniausiai konsultantai iškart atskleidžia kas viduje, kad tik nereiktų atidarinėt).Perkant internetu, prie aprašymo visada būna parašyta. (pvz prie 500gb kietojo disko tūrėtų būti 32 arba 64MB cache). Kuo daugiau cache, tuo geresnis kompiuterio veikimas kraunant mažus failus.
    Rinkitės didesnių apsisukimų kietuosius diskus. Tai daro didesnę įtaką kompiuterio veikimui, nei cache. Internetinėse parduotuvėse rasie pasirinkimus, kurie siulys nuo 5200rpm, iki 10 000 rpm. Visa tai gerokai įtakos kainą, tačiau didesni apsisukimai lemia didesnį skaitymo bei rašymo greitį.
    Nepatingėkite pasižiūrėti dominančio HDD testus, puikiai nuspresite patys, kokio būtent HDD jums reikia.
     
    Kita alternatyva kietiesiems diskasm, tai SSD. Asmeniškai, manau labai geras dalykas, jei kompiuteris naudojamas darbo aplinkoje, namuose naršymui, bei nepakeičiamas dalykas loptopuose..
     
    O kodėl SSD geriau nei HDD?
     
    SSD krovimo laikas lygus 0.03ms ir mažiau, kai tuo tarpu HDD suranda failą per 13 ar net 25ms.. tai pastebima net ant 10 metų senumo kompiuterio, kai kompiuteris užkrauna 20 programų per 2 ar 3 sekundes.. Taip pat ir kopijavimo bei skaitymo greičiai yra daug kartų didesni, kas vėlgi suteikia spartesnį kompiuterio naudojimą.
    Tačiau SSD taip pat turi minusų, viena jų manau svarbiausia būtų kaina. Jei mes už 300lt galime nupirkti apie 1TB talpos diską, mes nupirksim tik ~64gb.. Tačiau SSD kainos dar krenta, technologijos tobulėja, kai tuo tarpu HDD technologijos sustojusios jau apie 10 metų. Viskas kas keičiasi ties HDD tai pagrinde talpos didėjimai (jau pradeda populiarėti hibridiniai SSD cache+HDD kietieji diskai, tačiau populiarumo jie dar nelabai susilaukė.
    Kitas SSD minusas, tai bsod langai ant windows operacinių, brokuotos siuntos, ir kiti nepatikimi tiekėjų skundai, apie tai kaip viena ar kita motininė plokštė "pykstasi" su SSD..
     
    Bet visgi, patarimai, perkant HDD/SSD:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 1500lt
    Žaidimų kompiuteriui už 2000lt
    Darbo kompiuteriui už 2500lt
    Profesionaliam darbui skirtam kompiuteriui už 4000+ lt
     
    P.S. Visur, kur parinkau SSD, galima daispirkti ir HDD duomenų kaupimui, tam kad neapkrauti SSD diską šiukšlėmis (bus reikalinga priežiūra).
     
     
     
    Vaizdo plokštė
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/1881/gtx680-launch-banner.jpg
     
    Labai greit technologijomis bei išleidžiamų modelių kiekiu, ši informacija pasens, o ir gali būti koreguojama. Vienareikšmio patarimo, kaip išsirinkti geriausią vaizdo plokštę, nėra. Ją galima išsirinkti pačiam, žiūrint įvairias būtent vieno ar kito modelio apžvalgas, palyginimus. Sausa pateikta informacija tikėti neverta. Ir dar šis tas. Vaizdo plokštės atminties kieks, ar tai būtų 1GB ar 2GB ar visi 4GB, nenusako vaizdo plokštės galingumo!
     
    Taigi, susirinkome komponentus, Jei susirinkome kompiuterį namams už 1000lt, paprastoms užduotims, skype pokalbiams ir pan. jums vaizdo plokštės net nereikia (viduje montuojamos vaizdo plokštės bus per akis).
     
    Tačiau, kai mes renkame žaidimų kompiuterį norime išsirinkti kuo geresnę, pigesnę vaizdo plokštę. Šiuo atveju, reiktų atkreipti į vaizdo plokštės veikimo bei geriausią kainos santykį.
     
    Manau šioje skiltyje pateikti savo pasiūlymų net neverta minėti, kadangi dažnai atsiras žmonių, kurie nesutiks su pasiūlymais, siūlys savas, Tei sveikintina ir lauktina. Atraskime geriausius kainos ir veikimo variantus kartu.
     
    Visgi pateikiu SAVUS pasiulymus, kai vaizdo plokštei galime išleisti tam tikrą sumą:
    iki 170lt (eko)
     
    iki 230lt (eko)
     
    iki 350lt arba 2var. 7750
     
    iki 500lt
     
    iki 750
     
    Na o toliau, jau kaip piniginės jums leidžia.. :)
    Patariu tik žvilgterti prieš perkant į http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
     
    sąrašas, pačių galingiausių vaizdo plokščių (realaus veikimo) rezultatai. Tai padės jums susioreantuoti Kokios jums reikia.
     
     
     
     
     
    Maitinimo blokas
    http://4.bp.blogspot.com/_2qJq64sl5us/TAUFBExsfXI/AAAAAAAAAFo/LCn72wi59lE/s1600/psu2.jpg
     
    Taigi, priėjome prie viso kompiuterio "Maisto". Tikrai didelė dalis žmonių neįsivaizduoja kokios firmos ar kokio galingumo maitinimo šaltinį turi dėžėje..
    Perkant surinktą kompiuterį, jo taip pat nepamatysit kur užrašyto. Štai čia mielieji, visi salonai, ir parduotuvės ir "pataupo".. Nors to daryti nevertėtų. Maitinimo blokas svarbi kompiuterio dalis, kuri, jei bus persilpna, gali papraščiausiai sudeginti vieną ar kitą kompiuterio komponentą.. O praktika rodo, jog dažniausiai sudega vaizdo plokštės..
     
    Tai kaip išvengti "blogo" maitinimo bloko?
     
    Nesivaikykite "vatų".. Viena iš didžiausių klaidų, kai žmogus, nusipirkęs 750W maitinimą už 50 ar 60 litų tikisi, jog jis ir tarnaus kaip 750W.. Tačiau apkrovus jį bent 350 ar 450W, jis pradeda "kaukti" aušintuvas, arba dar blogiau, perdega kondensatoriai, ir pajunti svylėsių kvapą.. Laikas remontui.. Kad to nebūtų, rinkitės patikimų firmų maitinimo blokus (corsair, chieftec, aerocool ir kt.
     
    Taigi kita pusė, renkantis maitinimo bloką yra sertifikatai. Jei maitinimas turi bent 80+ sertifikatą, esate garantuotas, jog jis bus testuotas, atlaikantis apkrovas, nepaves, bei efektyviai (daugiau nei 80%) perdirbs elektros energiją.
     
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/GX450_effcurve.jpg
     
    Taip pat yra 80+ bronzinis sertifikatas, sidabrinis, bei auksinis (pats sertifikatas bei procentalios išraiškos pateiktos lentelėje). Tačiau kainų kategorijos tokių gaminių gerokais skiriasi.
     
    Kitas dalykas į ka reiktų atkreipti dėmesį renkantis maitinimo bloką tai "iš kur susidaro tie vatai"
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/gx450_label.jpg
    Puikus pavyzdys kaip tūrėtų atrodyti 450W maitinimo blokas, kuris bus panaudotas su vaizdo plokšte kuri naudos vieną jungtį(6pin). Reikėtų žiūrėti kuo didesnį 12V išskiriamą amperažą, taip būsime garantuoti, jog 12 voltų "linija" nebijo apkrovų, galėsime įvairiai spartinti vaizdo plokštę bei jungti ne vieną HDD. :)
     
    Asmeniniai pavyzdžiai renkantis maitinimo bloką:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
     
    Kompiuteriui su vaizdo plokšte iki 1500lt
     
    Profesionaliam darbui (stiprus procesorius, tačiau silpna vaizdo ploštė)
     
    Žaidimų kompiuteriui su viena galinga vaizdo plokšte
     
    Žaidimų kompiuteriui su dviem vaizdo plokštėmis
     
    Žaidimų kompiuteriui su triem ar keturiom vaizdo plokštėmis
     
     
    Korpusas
     
    Taigi atrodo išsirinkome viską, išskyrus korpusą. Čia manau labiausiai iš visų dalių būtent jūsų nuomone nuspresit Kokį korpusą verta pasirinkti.
     
    Renkantis korpusą reikia atsižvelgti į jau pasirinktos motininės plokštės tvirtinimus ar tai būtų mATX, ATX (populiariausias), Full ATX. Taigi radus motininės plokštės tvirtinimą, jo ieškome rinkdamiesi korpusą. Tvirtinimai visada rašomi trumpuose aprašymuose.
     
    Toliau reikia rinktis pagal kainą, ir tik nustačius kainą galime žiūrėti labiausiai mėgstamą/rekomenduojamą/ ar gražiausiai atrodantį. Pasiulymų šioje srytyje nelabai ir yra, nes dauguma renkasi skirtingus korpusus, nepriklausomai nuo rekomenduojamų.
     
    Kokius rekomenduočiau jums?
     
    Tiesiog rekomenduoju jums patikimas firmas, o jų gaminami modeliai jums tūrėtų tikti daugmaž visi pagal kokybę. Taigi rekomenduoju firmas: AEROCOOL, ANTEC, COOLER MASTER, CORSAIR, FRACTAL DESIGN, GIGABITE, THERMALTAKE, ZALMAN.
     
     
    Kompiuteriui iki 1500lt
     
    Kompiuteriui iki 2500lt
     
    Asmeninės rekomendacijos nežiūrint į komplektacijas:
    korpusas iki 220lt
     
    korpusas už 250lt
     
    tylus, geras korpusas už 310lt
     
    Tylus, funkcionalus korpusas tinkantis viskam
     
    Korpusas puikiai pritaikytas vandens aušinimui
     
     
    O toliau, nuo jūsų fantazijos, ir piniginės gilumo B-)
     
    Aušintuvai (dėžėms)
     
    Taigi, susirinkome visą komplektaciją, ir pasijungę matome, kad temperatūros pas mus geros, tačiau kompitueris pats karštas, iš vidaus sklinda šiltas oras, tačiau stovi ten viduje. Ką daryti, jog taip nebūtų? Turite palaikyti oro srauto judėjimą.
     
    Tai įdėsiu tris aušintuvus, kurie visi pūs į dėžę ir ji bus vėsi?
     
    Ne, tai klaidinga nuomonė. Norint palaikyti teigiamo (šviežio) oro srautą, mums reikia sudaryti oro tunelį, pro kurį oras galės jūdėti, "nesimals tarpusavyje" :D
    Pateikiu teisingo oro srauto diagramą, pagal kurią suprasite kur reiktų nukreipti oro aušintuvus:
    http://h8.abload.de/img/scenario7b1kc.jpg
     
    Tam, kad sudaryti tinkamą oro srautą, reikia teisingai "pakavoti" :rolleyes: laidus, kad jie netrudgytų orui judėti. (apie tai gal kada aptarsiu vėliau). Taigi, žinome, kuria kryptimi montuosime aušintuvus. Bet gali kilti klausimos, kokius pasirinkti?
     
    Pirmiausia reiktų nustatyti kokio dydžio aušintuvo mums reikia..
    http://images.brighthub.com/62/3/623f8056da588792f6d7b19c83b09c7b116b1fcd_large.jpg
    Jei turime nuspirkę dėžę, galim išmatuoti, jei ne, perkamos dėžės aprašyme turime susirasti kokio dydžio tvirtinimai yra, ir kokie aušintuvai yra pridėti (dėžėse, brangesnėse nei 120lt, jau tūrėtūme gauti bent vieną įmontuotą ventiliatorių).
     
    Kokį pasirinkti? štai čia jau reikia remtis į finansus, ir poreikius. Jei kompiuterį spartinsime iki "lubų", ir norime stabilumo, reiktų dėtį kiek didesnių apsisukimų aušintuvus.. (daugiau nei 1200RPM).
    Jei norime tylos, reikia dėti daugiau aušintuvų, su mažesnėmis apsukomis (600-800 rpm), taip aušintuvų išvis negirdėsime, tačiau oro srautas bus neblogas, kompiuteris vėdinsis pakankamai gerai.
     
    Kokią firmą rekomnduočiau aš?
     
    Norint pigių aušintuvų, rekomenduočiau rinktis Xilence, Nexus ar cooler master.
     
    Norint gerų, tylių, ir gerą oro srautą perduodančių aušintuvų, siulyčiau rintkis iš Scythe, thermaltake, ar net investuojant į tikrą tyla, rinktis Noctua.
     
    Taigi daugiau ar mažiau apžvelgiau kompiuterių komponentus iš savo "parapijos". Tikiuosi perskaitysit kam bus įdomu, dėl klaidų rašykit, pataisysiu, papildymų taip pat visada malonu sulaukti. Manau šią temą būtų galimą pridėti prie labiau matomų, jog daugiau žmonių rastų sau tinkamus komponentus. :rolleyes:
    http://1.bp.blogspot.com/_PCo-FiwPmp0/Sfloikp34PI/AAAAAAAADvQ/yBD9ppGenbQ/s400/extreme+pc+case+mod.jpg
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...