Pereiti prie turinio

MrDBVids

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    255
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

MrDBVids Pranešimai

  1. Pasidomėjau su savo banku (SEB), tai minėjo, kad tokių kreditinių kortelių, kurios neturėtų limito, neturi (bet turėjo). 

    Tiesa, radau Citadele banke, kad jie patys siūlo kreditines korteles be limito. Spėju, kad tai ir turėjo omenyje "Stanley" . 

    EDIT: 

    Tai pasidomėjau ir su Citadele ir “tupai” užklausiau, kaip veikia tas “Nereikia limito”, tai iš esmės taip ir veikia (arba taip sako, kad veikia), jog pasiėmęs kredito kortelę be limito, reikalingą rezervaciją lėšoms persivedi pats į tą kortelę, ir tiesiog autonuomos įmonė galės uždėti rezervaciją. Tokia kortelė nesiskaito, kaip paskola, nes tiesiog ji neturi limito. 

    Nežinau, kiek tiesa, ir kiek bandė parduoti, bet kol kas čia vienintelis bankas, kuris tai siūlo. 

    image.png

  2. Sveiki! Ačiū visiems už atsakymus, labai labai naudinga! Kaip supratau, autonuomai užtenka kreditinės kortelės be limito, ir nebus problemų su visais CreditInfo ir t.t. Skamba puikiai, pasidomėsiu! 

    Vienas bendrinis klausimas (gal ir nelabai į temą): ar kreditinę kortelę, esant reikalui, galima tiesiog atšaukti? Ar ją išsiėmus turi išlaikyti būtinai x laiko? Tiek su limitu, tiek be limito. 

  3. Sveiki,

    Ketinu nuomotis automobilį Prancūzijoje, bet nusižiūrėto auto rental company priima tik kredito korteles deposit block. 

    Esmė tame, kad nesinaudoju jokia kreditine kortele, nes kiek žinau bankai (ir visos kitos lizingo bendrovės) labai neigiamai žiūri į jas (vos ne jei turi ten 5k limitą, tai čia lygu paskolai), tai jei reiktų kažkada paskolos ar kažkas tokio, tai būtų blogai. 

    Gal turite kokių patarimų tokiai situacijai? Galbūt, visgi, esu blogai informuotas dėl viršutinės situcijos, arba tiesiog kokią kreditinę kortelę patartumėte rinktis? 

    Dėkingas

  4. Sveiki,

    Kaip atrodo procesas, kada imi naują būstą su daline apdaila, bet tuo pačiu nori įtraukti ir jo įrengimą į paskolą? Kaip suprantu pirmiausia pats iš savų lėšų kažkiek įsirengi, NT vertintojai padidina turto vertę, ir eini pas banką prašyti likusios sumos įrengimui? Sunkiai susigaudau visame šitame reikale. Gal kažkas yra realiai susidūręs su tokia situacija? 

    Ačiū

  5. Sveiki,

    Esu procese imti antrąją paskolą būstui, tiesa statybų pabaiga bus dar tik kitais metais (preliminari sutartis dar tik). 

    Dabar skaičiau, kad yra priimtas įstatymas, kad antrąjai paskolai reikės į nešti nebe 15%, o 30%, tačiau iki galo taip ir nesupratau, ar tie 30% galioja kai:

    1. Jau turi esamą paskolą būstui ir neketini jos "atsikratyti" (neišmokėta paskola) 
    2. Ar 30% galios ir tuo atveju, kai jau išmokėta pirmoji paskola, ir visoms paskesnėms galios didesnis įnašas? 

    Truputį likau nesupratęs iš visų tų straipsnių (arba skaityti nemoku, kas labiausiai tikėtina), tai sakau pasiklausiu, kaip kas suprato... 

  6. Laba diena,

    Greitas klausimas: kaip suprantu, likus 6 mėnesiamas iki paskolos prašymo būstui, turiu būtinai būti išdirbęs toje pačioje įmonėje, ir negali būti pertraukiamas darbas (t.y. negali būti keičiama darbovietė)? Ieškojau internete konkretaus atsakymo, bet visur parašyta tiesiog kaip teiginys, be jokio paaiškinimo, kas būtų jei būtų. 

    Dėkingas. 

  7. Galima viską daryti: gyventi, deklaruoti gyv. vietą, parduoti, išnuomoti.

     

    Paskirtis yra tokia, nes dažniausiai stato pastatus rekreacinėj zonoj ir pastato paskirtis nėra daugiabutis, kas reiškia jog jame 51 proc. patalpų nėra butai. Arba kai pritrūksta parkingo vietų, saulės šviesos tam tikroms patalpoms, tai jos tampa ne butais, o poilsinėmis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir pan.

     

    Bankai finansuoja, tiesiog pats turtas dažniausiai būna kiek mažesnės vertės negu butas. Jeigu neplanuoji parduoti, galbūt didelio skirtumo nėra, jeigu visa kita tenkina. Tačiau jeigu yra planų parduot po kažkiek metų, gal geriau žvalgytis buto, nes neaišku kas ateityje gali keistis. Patalpoms, kurios nėra gyvenamosios paskirties, yra NT mokestis; tarifą reiktų savivaldybei pasižiūrėt. Žinoma yra ir išlygų kada atleidžiama nuo to mokesčio (pvz. kai deklaruoji ten gyvenamąją vietą ir tai yra tavo vienintelis NT).

     

    Dėkui už labai naudingą atsakymą vienoje vietoje! Tokius butus iš tikro siūlo visi dideji vystotojai/projektai šiuo metu, tai, žinoma, jie sudomina savo kaina ir t.t.

     

    Kas dėl pardavinėjimo - tikrai bandyčiau pardavinėti po kelių metų, nes kažkaip niekada nebūna taip, kad užsibūnu vienoje vietoje. Ir tikrai logiškai skamba tai, kad neaišku, kaip į tokius butus žiūrės po kelerių metų.

     

    Tiesa, skaičiau straipsnių, kad tiesiog įmanoma pakeisti pilnai paskirtį į gyvenamąją, bet spėju, čia toks labiau konkretus atvejis, kurį reikėtų derintis su savivaldybe (ar įmanoma, ar ne).

  8. Laba diena,

     

    Tiesiog įdomumo dėlei norėjau pasiklausti, kad gal kažkas žino, kas čia per išmislas yra, kada tam tikri butai gyvenamosios paskirties projektuose būna pažymėti kaip "poilsio patalpa", "kūrybinės dirbtuvės", ir t.t.?

     

    Realiai, at tu pirkdamas tokį butą gali pasikeisti į gyvenamąją? Jų kainos visada būna kažkiek mažesnės, o ir tokie butai randasi dideliuosi gyvenamuosiuose projektuose.

     

    Įdomu išgirsti, gal net iš teisinės pusės, ką su tokiu butu galima daryti?

  9. Labas vakaras. Pamenu jau panašaus klausimo teko klausti, bet situacija tokia:

     

    Ketinu imti būsto paskolą (darbuotojas įmonėje + individuali veikla). Bankai žiūrės mano pastarųjų dvejų metų vidurkį, tačiau pelnas iš IV buvo sugeneruotas tik praeitais metais (2020) ir šiais metais (už 2021) yra jau pelno nemažo. Kaip tokiu atveju jie daro? Ar skaičiuoja 2019 + 2020, ar kažkaip kitaip procesas vyktų?

     

    Labai dėkingas

  10. Individualios veiklos pazyma reikia prideti ir pajamu deklaracijas uz praejusius 2 metus. Jeigu paskutiniai metai buvo geri, bet kadangi dar negalima teikti deklaraciju, gali bandyti prideti banko israsa su gaunamomis pajamomis is IV. Dar gali prasyti trumpo veiklos aprasymo, ilgalaikiu sutarciu su klientais (jeigu tokiu turi) ir pan.

     

    Ačiū už atsakymą. Tai, kaip suprantu, pats bankas domėsis, kokia veikla užsiimu (aprašymas, pati pažyma, kaip viskas vyksta, ką darau, ir t.t.) bei, žinoma, pačių deklaracijų už praėjusius du metus iš EDS.

     

    Pamenu, kad prieš 4m. kai ėmiau paskolą, tai paminėjau, kad turiu Individualią Veiklą, tačiau nieko konkrečiai net nepaprašė bankas (dėl ko nustebau labai). Bet kuriuo atveju, geriau viską turėti iš anksto. Ačiū dar kartą!

  11. Sveiki. Gal kas žino, kokių dokumentų reikia ir ką konkrečiai tikrina bankas dėl būsto paskolos, jei turiu Individualią Veiklą ir noriu "dasidėti" ten tą IV sumą (nes mano pagrindinis pajamų šaltinis yra 9-5 darbas, bet kad gaučiau geresnis sąlygas, reiktų pridėti ir IV pajamas)? Čia turbūt tiesiog pačias deklaracijas ir tai, kiek uždirbu po mokesčių (grynasis pelnas)? Ačiū.

  12. Sveiki,

     

    Gal turite pasidalinti, kokius brokerius naudojate stock investavimui (Tesla, MC, Microsoft, etc. kompanijos) Lietuvoje? Aš naudoju eToro šiuo metu, bet pati platforma yra neįtikėtinai "bugova" ir pastoviai stringa. Gal turite patarimų? Kiek žinau per Revolut lyg ir galima?

  13. Tikrai taip - neketinu net pradėti pardavinėti būsto be banko žinios. Ten papildomos sąlygos bei mokesčiai yra, tai tik su banko žinia. Ir taip - šią savaitę ketinu pas banką nueiti ir pasitvirtinti, kaip visas šitas procesas atrodo.

     

    Aš visda žinau, kad jei kažkokį klausimą turiu, tai tik čia pirma užeinu :D Bet tikrai nustebino tai, kad į Google įvedus šį klausimą, atsakymo konkretaus nėra, o tik 1-2 straipsniai, kurie labai neapibrėžtai viską pasakoja.

     

    Dėl būsto nuomos ir viso planavimosi - deja, bet kitos galimybės nebūtų, kaip tik nuoma. Realiai ketinu bandyti viską taip pasiplanuoti, kad tik kuo mažiau reiktų nuomotis, bet didelės problemos lyg ir neturėtų būti. Žinoma, tai visai kitaip žiūrėtų žmonės, kurie turi vaikų ir t.t. Suma tikrai susidarys, bet bandysime tiesiog kuo pigesnį variantą, tuos mėnesius atgyventi, jei ten reikės apdailą daryti ir apskritai visą popierizmą.

     

    Dar kartą dėkingas už atsakymus. Jei ką - būtinai praupdeitinsiu šitoje temoje, ką sužinojau.

  14. Gauni is banko leidima parduoti busta ir gali det skelbima.

    Pirkejas pirkdamas buta visa paskolos suma arba pradini inasa pervedines bankui.

    Jei bus perkama su paskola, tai tau uz parduota sena buta atsiskaitys naujo pirkejo bankas.

     

    Super. Ačiū labai už paaiškinimą! Reiškiasi panašiai ir galvojau.

  15. Pradžiai pagalvok ar turėsi kur gyvent tą laikotarpį kai parduosi seną ir kol surasi naują? Nes tiek pardavimo tiek pirkimo procesas nėra greitas.

     

     

    Ačiū už atsakymą! Pagrinde dėl šito per daug nesijaudinu. Žinoma aš suvokiu, kad tai gali užtrukti labai ilgai, nes mes net neturime jokių ten konkrečių tikslų, tačiau nebūtų problema nuomotis kažkur ir tiek. Vaikų nėra - laisva :D

     

    Tiesiog turbūt įdomiausia, ar toks mano suvokimas apie procesą yra teisingas (parduodi esamą, gauni pinigų naujo pradiniam nuo jo, ir... ir keliesi į naują; aišku, niekada neatmetu, kad procesas gali užtrukti labai ilgai).

  16. Laba diena,

     

    Greitas klausimas (gal kas žinos, kas yra šiame forume) -- gal žinote, kaip vyksta būsto pardavimas su paskola?

     

    Tiesiog norime parduoti esamą būstą ir nusipirkti naują (brangesnis, žymiai), todėl būtų įdomu sužinoti, kaip atrodo procesas. Tarkim, kaip pavyzdys, esamo būsto kaina yra 100tūkst. eurų, o norimo (naujo) kaina yra 150tūkst. eurų. Ar įmanoma tiesiog parduoti dabartinį, esamą būstą, ir už jo suma įsigyti naują (kaip pradinis įnašas butų), ar aš kažko čia nedagalvoju ir yra papildomų žingsnių?

     

    Keliausiu į banką klaustis (faktas), tačiau prieš tai norįsi bent kažkiek susipažinti, kaip kas vyksta, kad visai žalias nenueičiau.

     

    Dėkui.

  17. Sveiki. Ieškau konsultanto, kuris galėtų padėti susikurti tiek offshore bank account, tiek kompaniją.

     

    Nežinau, kokie yra įkainiai, todėl leiskite žinoti savo įkainius už tokią paslaugą, kadangi man svarbiausia galutinis produktas, t.y. konsultacija šiuo atveju.

     

    Verslo sritis - dropshipping, todėl yra ieškoma alternayvų offshore šalyse.

     

    Dėkui.

  18. Sveiki,

     

    Prekiauju Shopify, turiu keletą parduotuvių, tačiau iki šiol pagrindinis ir vienintelis Payment Gateway buvo ir yra PayPal. Tačiau dabar norėčiau sužinoti, ar yra koks būdas iš Lietuvos priimti payments (ne iš lietuvių)?

     

    Mačiau keletą temų forume, kad tik Paysera yra siūloma, kas netinka, nes, kaip suprantu, Paysera tik iš Lietuvos priima užsakymus, o iš užsienio - labai nepatogiai.

     

    Tai obvious klausimas būtų toks: ar turite kažkokiu būdų, priimti užsakymus iš užsienio pirkėjų?

     

     

    P.S. Iš PayPalo neišmetė ir nieko su tuo nesusiję. Tiesiog baisu yra vien juo naudotis, kadangi yra šimtai tūkstančių istorijų, kaip holdina pinigus PayPal'e.

     

    Dėkingas.

  19. Nereikia bijoti ir 200 tūkst. ridos, visi įsėdę į truputį naujesnę mašiną pamato virš 150,200 k iškart kratosi, bet net nesusimąsto, kad aplinkuj važinėja 2000 metų mašinos po 3 kartus suktomis ridomis. Važiuok su mašina į autoservizą pilnai apžiūrai, būtent važiuok tik ten, kurie darbuotojai nusimano apie šį modelį, susirandi kelis autoservizus, pasuki ir paklausi ar jie yra čiupinėję ir galėtų normaliai apžiūrėti.

     

    Super! Didelis ačiū už nuomonę!

     

    Taip. Bet kuriuo atveju varysime į autoservisą tikrintis, tik dar nensuprendėm, kuriame geriausią visą bendrą apžiūrą padaryti.

     

    Bet kuro atveju - labai gerų minių davėte abudu su Vilkates!

     

    Jei nusipirksime KIA Optima, tai būtinai pranešiu šitoje temoje po kiek laiko, ar laimingi gyvenimu, ar, visgi, vilniečio kortelė ir autobusas yra visai neblogas variantas...

  20. Na vairuoju KIA RIO 2007 m. Buvo pirkta LT imones ir sio metu imonei priklauso, jau nuredejo 300 000km

    po tiek KM jau atsiranda nemazai problemu kurios gan brangiai kainuoja, kaip kad stabdziu gedimas yra (kazkokia blekute kuri sprendzia stabdziu tolygu stabdyma, ir ji yra tik orginali ir jos kaina tiek kiek pati Kia verta)

    Paskutiniu metu variklis prie laisvu apsuku pradejo karts nuo karto sokineti.

     

    Na bet cia kalbu apie kitos klases modeli. Bet kaip ir visoms aktuali yra rida, jeigu ta 2013 optima nuredejusi iki 100 000 km tada gal ir verta dairytis, kitu atveju labai pagalvociau...

     

     

    Supratau. Dėkingas už nuomonę. Taip, tai kurią esame nusižiūrėję turi 150k rida, tai tikrai nemažai. Dabar bandau skaityti visokiausius forumus, tai mums, aišku, labiausiai aktualu, kad ten nereikėtų kas savaitę servisuose sėdėti, o tie cons'ai visų reviews site'ų pagrinde yra tokie, kad garsas nemažas viduje ir "kita" pakaba... Na čia nėra minusai man asmeniškai.

     

    Bet labai ačiū už nuomonę!

  21. Sveiki visi,

     

    Ketiname pirkti KIA Optima automobilį (2013m., dyzelinas, mechaninė, 1.7L), todėl norėtumėme galbūt sužinoti, gal kas nors turi kažkokių tai patirčių su šiuo automobiliu ar apskritai gal kokių tai pliusų/minusų ir ką tikrai reikėtų žinoti apie jį?

     

    Internete yra visokiausių reviews'ų apie šį auto, bet labai norėtųsi sužinoti tiesiog iš Jūsų, kas su juo blogai ir/ar gerai.

     

    Dėkavoju labiausiai!

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...