Pereiti prie turinio

Enslaved

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    530
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Enslaved Pranešimai

  1. Workshopai:

     

    http://sv2b.com/?page_id=1277

     

    During the conference well-known companies and our speakers will be hosting intimate sessions for up to 50 people

     

    Žadėjau praeitais metais dalyvaut, bet nepaėjo, o ir ir bilietas nemokamas buvo... Užtat kalbėtojus internetu transliavo, gal ir dabar taip bus :) Šiaip renginys rimtas, tik įdomu pačiam, ko taip info neteikia :/

  2. Įmanoma. Būna, kad daugumą egzaminų susitariant su dėstytojais rašom prieš sesiją. Dar variantas, kiek girdėjau, galima gauti dėstytojo parašą, kad leistų laikyt išankstinį egzaminą, taip pat prieš sesiją. Tokiu atveju vasara pilnai laisva. Iš grupės keli tokia galimybe pasinaudojo, tai kol dar dauguma mokomės, jie jau vasaroja :D

  3. Sveiki. Automatika ir valdymas KTU domina ir mane. Rašysiu į pirmą vietą. Tačiau iškilo keletas klausimų, į kuriuos labai norėčiau sulaukti atsakymų iš studijuojančių šią specialybę ;)

    1. Aš programavimo mokykloje nesimokiau. Ar dėl to gali iškilti didelių sunkumų? Ar studijuojant viskas bus mokoma nuo pagrindų ir bus nesunku perprasti tą programavimą?

    2. Ar labai sunku mokytis? Ta prasme, ar būna taip, kad dėstytojas aiškina, o grupėje vos vienas, kitas supranta? :D

    3. Ar prieš stojant į automatiką, reikia turėti kažkokią "kibirkštėlę"? Ta prasme, jau mokėti šiokių tokių elektronikos pagrindų ar kažko panašaus ir žinoti, kad tai tikrai tau?

    4. Kaip dėstytojai? Draugiški? Patariantys ar tiesiog pasakantys ką reikia ir nusipjaunantys į visą kitą?

    5. Ar įdomu studijuoti? Įtraukia?

    6. Ar sunku neiškristi?

     

    Tai va, tokie klausimai. Labai norėčiau sulaukti į juos atsakymų. Nuo jų galbūt priklauso mano ateitis!

     

    P.S.

    Dar vienas LABAI svarbus klausimas: KAIP IR KOKIUS IŠLAIKĖTE EGZAMINUS, ĮSTOJOTE MOKAMAI AR NE? Nes šiais metais keičiasi konkursinio balo skaičiavimas, tai negalima pasikliauti praeitų metų konkursiniais balais. Iš anksto ačiū už atsakymus ;)

     

    Baigsiu pirmą kursą KTU automatikos, tai nors dar pats daug nežinau bet galiu kai ką pasakyti iš savo pusės.

     

    1. Jei mokysies univere- problemų nekils. Pirmą semestrą išvis excelį, wordą ir visio gliaudėm. Antram semestre C programavimas. Realiai nuo nieko pradedant tikrai sunku, ypač su mūsų dėstytojų paaiškinimais. Bet jei randi kantrybės išsikamantinėti juos, tai jie asmeniškai jau gan neblogai padeda.

     

    2. Vėlgi jei mokaisi- tikrai nesunku. Ta prasme bus vietų kur WTF??, bet kada gali dėstytojui rūpimu klausimu parašyti į paštą, per paskaitą klausti- visad padeda. Aišku teorinėse paskaitose niekad niekas nieko nesupranta. Praktikoje tuo momentu visi pagauna esmę (bent pas mus. O ir grupė gan nebloga susidarė).

     

    3. Pagrindai visad gerai. Nors galima visko išmokti nuo nulio, o jei apskritai nori tapti specialistu, o ne tik diplomą gauti- ta kibirkštėlė visada turi būti.

     

    4. Dauguma draugiški. Yra tokių, kur atrodo nesusikalbėsi, bet jei imiesi iniaciatyvos, tai visad padeda.

     

    5. Asmeniškai- taip :D Studentiškas gyvenimas ir tiek. Univere kožna paskaita su savais pričiūdais ir iš dėstytojų ir iš studentų pusės. O ar patys dalykai įtraukiantys, tai su tokiu informacijos kiekiu (palyginus su mokykla) tikrai įtraukiantys :D

     

    6. Kažkas kažkur rašė, kad iškristum dar reik pasistengti. Teoriškai įmanoma- praktiškai nelabai :)

     

    Pats laikiau matematiką, istoriją, LT, fiziką. Atitinkamai 100, 76(??), 46(??), 79. 2012 kiek pamenu min balas buvo ~13 į nemokamą, o man stojant pakilo iki ~15. Mano paties balas buvo 18,9.

     

    Jei kas dar įdomu, klausk į pm :)

  4. O kodel trecios eilutes pabaigoje dar radus isvetine dauginama is.-1?

     

    Nes laipsniu keliama sudėtinė funkcija 2-x . Todėl pakeltą laipsniu išvestinę reikia dar dauginti iš 2-x išvestinės. 2 tampa 0, o x vienetu, o prieš x yra daugiklis -1, kuris lieka.

  5. Įstojau tik šiais metais, dar nė mėnuo nepraėjo nuo pirmo atėjimo į univerą, tačiau jau spėjau susiplanuoti ateitį (maždaug, planai juk visad gali keistis), ir jame ši mokslo įstaiga užimą pagrindinę vietą ir tik vėliau eina savo idėjų įgyvendinimas. Kodėl? Todėl, kad studijuoju tokį įdomų dalyką- automatiką. Taip, be diplomo galima išmokti programuoti, patapti ekonomistu ir dar daug kuom, bet labai retai inžinieriumi. Viena, kai tau užtenka tik kompiuterio ir laisvo laiko. Visai kita, kai reikia įvairių, ne kiekvienam eiliniam piliečiui įkandamų prietaisų. Universitete tu gali naudotis šimtatūkstantinio brangumo laboratorijomis ir taip mokytis, kai sėdėdamas namie, negalėsi nieko atlikti praktiškai. Kitas dalykas, kaip minėjo, savo verslumais gali užsiimti ir po studijų- laisvo laiko per akis. Juolab universitete tiek daug chebros, kad:

     

    A) Gali savo „Home certified“ paslaugas įkišti kone bet kam, tik spėk jų pinigus graibyt.

    B) Tie patys žmonės gali tapti gerais, vėliau gal net įtakingais pažįstamais, arba šiaip iš oro šnekučiuojant kažkokią gerą idėją numesti, esmė- bendrauji.

    C) Gali pabendrauti su dėstytojais, kurių patirtis gali būti neįkainojama. Gal ką šiaip patars, gal perspės nedaryti kokių klaidų. Kai, tuo tarpu, vienam tektų tas klaidas padaryti, ir dar pasimokyti.

     

    Nežinau kaip jūs, bet studijuočiau net jei ir diplomo neduotų. Vis vien atėjęs pas darbdavį, sakyčiau išmokau to ir ano, jei reikia, galiu įrodyt. O apie verslo kūrimą- spėsi ar taip ar anaip.

  6. Dėl linkų – paspaudžiau keletą skirtingų portalų, lyg ir veikia. Rūpintis beveik nėr ko – kol naujienų portalai kažko „nesulaužo“, tai veikia sau pats ir bėdų nekelia :)

     

    Tiesa, po šitos tavo žinutės suabejojau – tu pats nori daryti naujienų santraukas (tokio tipo projektą minėjo Programeris007 aukščiau), ar daryti automatizuotą naujienų rinkimą? :)

     

    O dėl daug funkcijų, tai vėlgi, daug reiks ir išmanyti... Arba, jei labai labai tiki idėja, samdyti kažką, kad padėtų. O tuo labiau, kad per daug gali ir blaškyti – visosnaujienos.lt yra puikus paprastumo pavyzdys ta tema.

     

    Rinktis tau. Net jei neprasimuši, bus geros praktikos ir žinių (turint omeny, kad darysi pats ir ne belekaip).

     

    Na, pavyzdžiui, paspaudžius It verslas, išmeta visą eilę vieno portalo naujienų, kurio, kaip suprantu nebėra, ir atidaro onlinemedia.lt. Dėl to ir kyla nuomonė, kad svetainė tiesiog palikta gyvuoti.

     

    Ne ne, ne tokia, kaip programerio. visosnaujienos.lt - lygiai tai, ką turiu omeny. Aišku paprastumu jo nenukonkuruosiu :) tačiau, manau, kad tokiam paprastam portale ir lankosi rimta liaudis, o kokiam eiliniam žmogiukui, gal akiai paprastesnio dizaino reikia, vienos didelės naujienos per naršyklės langą (tokios suvaikintos svetainės :D, kaip pvz. Delfis).

     

    O viena iš tų "daugiau funkcijų" tai konkretesnė naujienų, kaip čia pavadint, sritis. Tarkim visosnaujienos.lt turi skiltį technologijos. O aš tas technologijas dar išskaidyčiau į mechaniką, elektrą, IT ir t.t. Tik čia jau bėda ne programavime, o tiesiog labiau matematiniam sprendime, nes jau tektų nebe kokiomis žymėmis kliautis, o tiesioginiais teksto žodžiais, konkrečių jų kiekiu ar net struktūra ir t.t. Na, keletą idėjų turiu, kaip bandyti rasti adatą šieno kupetoj, bet čia labai labai didelis šansas, kad nepasiseks. Čia gal net savotiškas amerikonų vadinamo AI kūrimas, nes tokio dalyko tiksliai niekaip nesukursi, išeis nebent maždaug, apytiksliai atlikti užduotį. Nepaisant to, neatšoka noras bandyti daryti :D

     

    O, ir kaip minėjau, na gal neminėjau, nesitikiu išrasti kažko visiškai naujo. Tiesiog randu įdomesnę sritį ir galvoju, kaip galima tai padaryti dar lengviau, geriau ir t.t.

  7. Hmm, na taip, pirmoji sunkesnė, ir turbūt teisus Silkė, nes nemažai tam specifinių žinių reikia. O dėl antrosios, tai galvoju daryt ne tik Lt rinkai. Manau pradėčiau nuo anglonų ir kartu prisiversčiau rusų pasimokyti. Principas, žinoma, toks pat, kaip minėtasis "visos naujienos", tik šis variantas paprastutis, o va aš prisigalvojęs n+1 funkcijų, bet išvydus šį portalą jau reikia susirūpinti ar ne per daug visko :) Reikia paieškoti atitikmenų ir užsienio naujienose, rimtai apšlifuoti idėją, bet jei ir nepasiseks, svarbu būsiu bandęs :) Dėkui.

     

    P.S. Bet ar ttuo projektu dar kas rūpinasi? Nes nevisi linkai veikia :/

  8. Sveiki, eiliniai įdėjų generavimai vis nesibaigia, tačiau į šias dvi skyriau jau nemažai dėmesio ir stengsiuos prisiversti judėti link vienos iš jų įgyvendinimo. Tačiau, kol dar neturiu pakankamai žinių, tikiuosi sulaukti patarimų, atsakymų į klausimus(iš programuotojų, statistikų), kurie dabar neduoda ramybės ir kelią grėsmę projekto sudėtingumui. Taipogi, malonu būtų išgirsti ir visų susidomėjusių nuomones, tačiau tai nebus pilni idėjų aprašymai (jei atsiras susidomėjimas, pasistengsiu ir jas įkelti).

     

    Apie pirmąją idėją pasakau, kad pagrindinė problema, nežinomybė kokiais mąstais, kokie asmenys ar grupės naudoja tai. Tas tai- programinė įranga statistikai rengti. Lentelės, diagramos, eilės duomenų ir t.t. Pažymiu, kad nesistengiu išradinėti dviračio, tačiau dar neradau nė vienos programos, kuria galėtum profesionalai užsiimti statistikos sudarinėjimu ir tuo pačiu ji būtų patraukli, lengva naudoti paprastam vartotojui, kuriam gal prireiktų menkų menkiausios lentelės. Žodžiu nėra patrauklaus GUI. Suprantu, kad pagrinde naudotų žmonės atliekantys tą darbą, t.y. mokslinės, valstybinės, (dažniausiai girdžiu) finansinės statistikos sudarinėtojai. O aš tikiuosi įsiūlyti patrauklią programą tiek funkciškai, tiek lengvą naudoti ir verlui ir eiliniam žmogui. Ir ties pastaraisiais dviem klientų segmentais, turiu per mažai informacijos, ar dažnai jie susiduria su statistika. Galėčiau naudotis asmenine patirtimi, tačiau su statistika susiduriu gan dažnai, todėl nenoriu išsikelt optimistinių variantų. Todėl, gal jūs žinote, ar maždaug nutuokiate naudojimosi mąstą? Gal galite pateikti pavyzdžių?

     

     

    Na, o antroji, daug sunkesnė, tačiau ir širdžiai malonesnė idėja. Sukurti vieną naujienų platformą, kurioje skaitytojas galėtų susirūšiuoti jas pagal jam naudingus filtrus, ir rodyti tik jo pasirinktas naujienas. Filtrų galvoje n+1, tik sunkiau jas realizuoti, tačiau nieko nėra neįmanoma. Bet čia ne pagrindinė problema. Bėda ta, kad sunku sugalvoti kaip automatizuoti viską (visko turbūt ir neišeitų). Konkrečiai, tai mano įsivaizdavimu, kiekvienai naujienų svetainei reikia kone atskiro kodo, kuris apžiūrėtų straipsnį, ir jei pagal filtrus tinkamas, paimtų jo nuorodą ir atvaizduotų platformoje. Kadangi HMTL dar visai nesimokiau, o apžvalgius skirtingų naujienų portalų šaltinius, randu, kad straipsniai įtalpinti tarp įvairių tag'ų (taip tikriausiai vadinasi), todėl, kaip minėjau, skirtingam naujienų puslapiui, reiktų rašyti skirtingą kodą. Tad, čia reiktų programuotojų pagalbos: ar aš teisus taip sakydamas, o gal dar viskas per sudėtingai atrodo ir įmanoma tai supaprastinti?

     

    Šiam kartui tik tokie du klausimai, ačiū iš anksto, kas pagelbės. Taipogi, įdomios ir eilinių uždarbiečių mintys. Jei tik reikia daugiau paaiškinimo, klauskit.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...