Pereiti prie turinio

ancezas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    94
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    25%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    ancezas sureagavo į IdejosVerslui 300,000,000 USD vertės mygtukas   
    Šis straipsnis – ne mano. Tačiau jis puikiai iliustruoja problemas skaitmeninėje erdvėje, su kuria susiduria verslas (net tokio dydžio, kaip turinčio 12 milijardų USD per metus apyvartą). Pateikiu Jums verstą straipsnio versiją. Originalas (ir darbą atlikę žmonės) yra čia.
     
    Kaip pakeistas mygtukas $300,000,000 USD padidino metines svetainės pajamas
     
    Labai sunku įsivaizduoti formą elektroninėje parduotuvėje, kuri galėtų būti dar paprastesnė: du laukeliai, du mygtukai ir viena nuoroda. Pasirodo, kad būtent ši forma atbaidydavo klientus nuo apsipirkimo vienoje iš didžiausių elektroninės prekybos kompanijų svetainėje. Atbaidė kaip reikiant – $300,000,000 USD per metus. O dar blogiau – elektroninės parduotuvės dizaineriai neturėjo menkiausio supratimo, kad yra tokia problema.
     
    Forma buvo paprasta. Laukeliai buvo Elektroninis paštas ir Slaptažodis. Mygtukai – Prisijungti ir Registruotis. Nuoroda buvo Pamiršau slaptažodį. Tai buvo prisijungimo prie elektroninės parduotuvės forma. Su tokiomis formomis lankytojai susiduria visą laiką. Kaip galima tokioje formoje įžvelgti problemą?
     
    Problema buvo ne formos išdėstyme ar struktūroje, bet tame, kurioje elektroninės parduotuvės vietoje tą formą pamatydavo klientai. Forma atsirasdavo tada, kai klientai susikraudavo norimas prekes į krepšelį ir paspausdavo mygtuką “Pirkti”. Ji atsirasdavo prieš tai, kaip klientas galėdavo užpildyti mokėjimo duomenis, kad atsiskaityti už perkamą produktą.
     
    Svetainę kūrusi komanda šią formą sukūrė ir patalpino ten, kur ji buvo, turėdami specifinę užduotį palengvinti pirkimą pakartotiniems klientams. Juk pirmą kartą perkantys klientai nesupyks ir skirs šiek tiek laiko registracijai… Galų gale – jie gi dar sugrįš ir teigiamai įvertins tai, kad antrą kartą perkant, viskas bus daug greičiau. Visi taip laimi, teisingai?
     
    “Aš čia ne tam, kad kurčiau santykius”
     
    Mes atlikome praktiškumo testus su žmonėmis, kurie norėjo įsigyti tam tikrus produktus iš aukščiau minėtos elektroninės parduotuvės. Paprašėme jų, kad jie pasiruoštų norimų prekių sąrašus ir davėme pinigus, kad jie galėtų tuos pirkinius įsigyti. Viskas, ką jiems reikėjo padaryti – tai atlikti visą pirkimo procesą.
     
    Mes klydome dėl žmonių, perkančių pirmą kartą. Klientai tikrai pyko dėl registracijos. Jie atsisakinėjo pirkimo, nes reikėjo registruotis. Kaip vienas iš tyrime dalyvavusių žmonių mums pasakė: “Aš čia ne tam, kad kurčiau santykius. Aš tik noriu kai ką įsigyti”.
     
    Kai kurie pirkėjai negalėjo atsiminti, ar jų apsilankymas pateiktoje elektroninėje parduotuvėje buvo pirmasis ir kuo ilgiau jie negalėjo prie svetainės prisijungti, naudodami įvairias elektroninio pašto adresų ir slaptažodžių kombinacijas, tuo labiau jie nervinosi. Mes vis labiau stebėjomės, kaip žmonės nenori registruotis iš naujo.
     
    Net nežinodami, kokia informacija bus reikalinga paspaudus mygtuką “Registruotis”, lankytojai tą mygtuką spausdavo kaip paskutinę galimybę ir vedami būtinumo. Dauguma garsiai išsakė mums nuomonę, kad elektroninės parduotuvės valdytojams reikalinga tik lankytojų asmeninė informacija, kad vėliau būtų galima juos “užversti reklaminiu šlamštu”, kurio niekas nenori. Kai kurie iš tyrime dalyvavusių žmonių prigalvojo ir kitokių priežasčių, kurios visos buvo susiję su privatumo pažeidimais. Nors realiai – elektroninės parduotuvės lankytojo registracijos forma reikalauja tik su pirkimu susijusių duomenų – vardo/pavardės, pristatymo adreso ir apmokėjimo duomenų.
     
    Grįžtantys klientai taip pat nėra patenkinti
     
    Pakartotinai apsilankantys klientai taip pat neišreiškė didelio pasitenkinimo. Išskyrus kelis, kurie atsiminė savo prisijungimo duomenis – dauguma vėl “pasimovė” su registracijos/prisijungimo forma. Jie negalėjo atsiminti elektroninio pašto adreso arba slaptažodžio, kuriuos naudojo registracijos metu. Didžiausia problema buvo besistengiantiems atsiminti elektroninio pašto adresą – per kelis pastaruosius metus tie adresai keitėsi ne vieną kartą.
     
    Kai pirkėjas negalėdavo atsiminti elektroninio pašto adreso ar slaptažodžio – prasidėdavo “spėlionių maratonas”. Ir labai retai jis baigdavosi sėkmingai. Kai kurie vartotojai prašydavo, jog el. parduotuvės sistema atsiųstų jiems slaptažodį, tačiau tai vėl tapdavo problema, nes jie negalėjo atsiminti elektroninio pašto adreso, kurį suvedė registracijos metu.
     
    Vėliau, mes atlikome specialų pardavėjo duomenų bazės analizę, kurios metu pamatėme, kad net 45% pirkėjų turėjo po kelias paskyras sistemoje. O kai kurie – netgi 10 paskyrų. Taip pat analizavome, kiek žmonių siuntė automatizuotus prašymus priminti slaptažodį. Užklausų skaičius sudarė vidutiniškai 160,000 per dieną. 75% iš lankytojų, prašiusių priminti jiems slaptažodį, taip ir nebegrįžo į parduotuvę, kad atlikti pirkimą.
     
    Forma, kurios paskirtis buvo palengvinti pirkimo procesą, pasirodė naudinga tik labai mažam klientų ratui. Greičiau – ta forma kaip tik sukėlė priešingą efektą – mažino pirkimus. Daug pirkimų.
     
    $300,000,000 USD vertės pataisymas
     
    Dizaineriai labai paprastai pataisė klaidą. Jie panaikino mygtuką “Registruotis”. Vietoje jo, jie įkėlė kitą mygtuką – “Tęsti” ir pridėjo prie jo prierašą: “Jums nereikia sukurti paskyros tam, kad apsipirkti mūsų parduotuvėje. Tiesiog paspauskite mygtuką TĘSTI. Jeigu visgi norėsite, jog Jūsų apsipirkimas ateityje būtų greitesnis – po apmokėjimo turėsite galimybę susikurti paskyrą“.
     
    Rezultatai: perkančiųjų lankytojų skaičius išaugo 45-iais procentais. Papildomi pirkimai sudarė $15,000,000 USD per pirmąjį mėnesį. Po pirmųjų metų, pardavimai išaugo $300,000,000 USD suma.
     
    Savo autoatsakove radau pranešimą, kurį, praėjus savaitei nuo pakeitimų, paliko šios, 25 milijardų dolerių apyvartą darančios įmonės, vadovas: “Spool (problemą radusios dizainerių kompanijos savininko pavardė – aut. past.)! Tu – nerealus!” Ilgesnės žinutės aš ir nesitikėjau. Juk viskas, ką mes padarėme, tai tik pakeitėme mygtuką.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo Guru svetainės.
  2. Patinka
    ancezas gavo reakciją nuo JM7 Telefonas su gerais garsiakalbiais   
    Sony Ericsson W395 Geresnio garso atkurimo telefone nesu mates. Gale du garsekalbiai kurie žemus palaiko labai gerai, plius garsiai groja
  3. Patinka
    ancezas sureagavo į Algiz „Linkomanijos“ byloje - netikėta atomazga   
    JAV programinės įrangos kūrimo kompanija „Microsoft“ bylą prieš svetainę Linkomanija.net baigė taikos sutartimi.
     
    Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė, kad panaikina Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo nuspręsta patenkinti „Microsoft“ ieškinį prieš bendrovę „n5” ir jos vadovą Kęstą Ermaną, administravusius „torrent“ svetainę Linkomanija.net.
     
    Teismo sprendimu nuspręsta ne tik uždaryti portalą, kuriame neteisėtai naudojami „Microsoft“ ženklai, bet ir iš jos įkūrėjų priteisti 120 tūkst. litų žalos atlyginimą. Be to, teismas atsakovams uždraudė naudoti „Microsoft“ ženklus.
     
    Apeliacinis teismas paskelbė, kad šalys nutarė bylą baigti taikos sutartimi, tačiau jos sąlygos yra neviešos, todėl visuomenei nebus skelbiamos.
     
    „Teismas bylą nutraukė, o taikos sutarties sąlygos, saugant komercinę paslaptį, nebus paviešintos“, - sakė teismo atstovė Kristina Petrošienė.
     
    Ji taip pat pažymėjo, kad bylą taikos sutartimi baigusios šalys sutarė, kad dėl to paties ginčo jos daugiau nebegalės bylinėtis.
     
    Anksčiau teismas buvo konstatavęs, kad Linkomanija.net vartotojams sudarė galimybę viešai naudotis „Microsoft“ programomis.
     
    „Iš bylos medžiagos matyti, kad būtent atsakovai inicijavo „Linkomanijos projekto“ vartotojų daromus autorių teisių pažeidimus, turėjo absoliučiai visas galimybes kontroliuoti projekto vartotojus, jų pateikiamą turinį, žinojo apie konkrečius vartotojų vykdomus autorių teisių pažeidimus ir esant reikalui turėjo visas galimybes juos pašalinti”, – yra nusprendęs teismas.
     
    http://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/linkomanijos-byloje-netiketa-atomazga.d?id=64945077#ixzz33W0pxS5e
  4. Patinka
    ancezas sureagavo į NuPagady Individuali veikla. Kaip įregistruoti individualią veiklą?   
    Nieko nekainuoja :)Tik vėliau aišku mokesčius reikės susimokėt.

    Reikia eiti į valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Ten pasakysi, kad nori užregistruoti induvidualią veiklą ir tau turėtų paaiškinti kaip tą padaryt, duoti pildyti formas, padėti, atsakyti į rūpimus klausimus.
    Neteko girdėti apie tokį reikalavimą. Bent jau kai aš pildžiau formas, niekas manęs neklausė ar esu apsidraudęs.
    Galima. Gali samdytis darbuotojus taip, kaip galėtum turėdamas įmonę. Aišku viską turėsi įforminti.
  5. Patinka
    ancezas gavo reakciją nuo Auksinis Telefonų defektu šalinimas, pardavimas   
    Na pabandžiau ši ta, nupirkau HTC Desire HD buvo skiles ekranas ir labai nutrintas, pakeičiau ekrana ir korpusa(jis labai dekingas ir gavosi tik galo keitmas) už visas detales sumokėjau ~100 lietuvišku ir pardaves šendien gavau 110LT pliuso, manau jei didesniais kiekiais tai butu visai neblogai, šis atvejis buvo geras nes vietoje nupirkau detales už ebay kaina ir nereikėjo laukti, gal tiesiog pasiseke kad greit nupirko gal pirmas blynas toks geras gavosi, na bandysiu ir toliau gal kažkas gausis, šeip aišku butu gerai investicija ir viska daryti stambesniu kiekiu, bet vat čia kiša koja nelemti ne pilni metai iki pilametystės. Ypač iphon'ai dažnai su gedimais pasirodo skelbimuose ir jie perkami gan gerai.
  6. Patinka
    ancezas gavo reakciją nuo Auksinis Telefonų defektu šalinimas, pardavimas   
    Na pabandžiau ši ta, nupirkau HTC Desire HD buvo skiles ekranas ir labai nutrintas, pakeičiau ekrana ir korpusa(jis labai dekingas ir gavosi tik galo keitmas) už visas detales sumokėjau ~100 lietuvišku ir pardaves šendien gavau 110LT pliuso, manau jei didesniais kiekiais tai butu visai neblogai, šis atvejis buvo geras nes vietoje nupirkau detales už ebay kaina ir nereikėjo laukti, gal tiesiog pasiseke kad greit nupirko gal pirmas blynas toks geras gavosi, na bandysiu ir toliau gal kažkas gausis, šeip aišku butu gerai investicija ir viska daryti stambesniu kiekiu, bet vat čia kiša koja nelemti ne pilni metai iki pilametystės. Ypač iphon'ai dažnai su gedimais pasirodo skelbimuose ir jie perkami gan gerai.
  7. Patinka
    ancezas sureagavo į paspausk Verslas iš Triušių   
    Vakar is "Versli Lietuva" atstoves girdejau apie sia ideja - versla su triusiais.
    Tipo reikia pasiskaiciuoti pagal ju siuloma skaiciuokle (XLS) ir pamatai, kad biznis menkas, ar net minusas gaunasi.
    Aisku, mazinant sanaudas, galima pritempt prie teigiamu rezultatu.
    Dirbant, galima uzdirbti is visko, ko besiimtum, jei turesi kas nupirks tavo produkcija (paslaugas, prekes).
     
    Apie toki versla turiu tokia nuomone:
    Auginant gyvunus (gyvulius), reikalinga nuolatine prieziura. Apie ilgalaikes atostogas pamirsk. Apie nakvynes pas giminaicius ar iskylas su alaus bokalu - taip pat (su retom isimtim).
    Didelis pliusas, kad sueina viskas - kailis, mesa; be to, - greitai dauginasi.
    Didelis minusas - triusiai daznai krenta nuo maro. Todel isigyjant nauja gyvuneli, reikia laikyt atskirai ir pns.
    Siam verslui reikia dideliu pradiniu investiciju. Daug narvu ir daug gyvuneliu.
    Siulau darytis narvus paciam.
    Siulyciau susirast tokius pat augintojus, su kuriais susikooperavus galetum realizuoti produkcija.
    Kazkada per TV rode tokius iniciatorius, berods Salcininku raj.
  8. Patinka
    ancezas sureagavo į Confidence Darbas ir gyvenimas Amerikoje   
    Netiesa, kad Amerika kuria tik kičą ir masinę kultūrą. Tai dažnai peršama mintis, kurią skleisti ir rimtai traktuoti gali tik žmonės, menkai susiję su intelektiniu gyvenimu.
     
    JAV universitetai yra geriausi pasaulyje, ne vienas jų pranoksta net legendinius Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos universitetus. JAV akademinis gyvenimas ir mokslas jau seniai diktuoja madas visame pasaulyje – įdomiausi dalykai humanitariniuose ir socialiniuose moksluose vyksta JAV, o gamtos ir technikos mokslų srityje JAV yra net pavojingai toli už savęs palikusi Europą (tai, beje, ES ir liūdina – šiuo metu didžiulės pastangos ir lėšos yra metamos mėginant kaip nors sumažinti šį Europos atsilikimą nuo JAV).
     
    JAV muziejai yra nuostabūs – kas lankėsi Metropoliteno muziejuje, Guggenheimo galerijoje, Fricko kolekcijoje, Čikagos meno institute ar Moderniojo meno muziejuje, puikiai žino, kad tai yra patys didžiausi moderniojo meno lobynai <...>.
     
    O dažnai prikišamas Holivudas taip pat nėra vienareikšmiai vertintinas reiškinys – jame sukuriama gerų filmų (nors prastų gerokai daugiau). O ką jau kalbėti apie nekomercinį JAV kiną – Woody Alleną, Wayne’ą Wangą, Jimmy Jarmushą…
     
    Tad viskas yra kaip tik priešingai – JAV kultūriniu ir intelektiniu požiūriais pasaulyje pirmaujanti šalis. Jos karikatūrinimas yra tiesiog nerimtas dalykas, kuriuo užsiimti gali tik provincialūs ir stereotipų įkalinti žmonės.
    (tokie kaip tu)
  9. Patinka
    ancezas sureagavo į JoKeRiS Darbas ir gyvenimas Amerikoje   
    Baigt mokslus ir blah blah blah.. Jeigu zadi isvaziuoti gyventi kazkur kitur ir negrizti i lietuva tia ir mokslus tenais mastyk pabaigti.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...