Pereiti prie turinio

knoppkius

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  2.102
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  12
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo Darkera Sprendimas statyti atominę elektrinę turi buti sprendžiamas referendumu   
  Ar pastebite, kad tiek, kurie pasisako už referendumą (o tuo pačiu – ir prieš atominės elektrinės statybas) nepateikia jokių faktais paremtų argumentų? Ką girdime vietoje to? „Atominė sprogs“, „nesaugu“, „užkrausime skolas vaikams ir anūkams“, „neatsipirks“, „visi tokios energijos atsisako“ ir t.t. Trumpai tariant, skleidžiama apgailėtina demagogija.
   
  Kaip pavyzdį galiu pateikti diskusiją su vienu žymiausių Lietuvos „žaliųjų“, ponu Sauliumi Lapieniu. Pakankamai ilgoje diskusijoje nerasite nei vieno rimtesnio argumento, vien tik „reikia neleist ir viskas“.
   
  Dar apie patį referendumą: jokiu būdų nesu prieš piliečių teisę pasisakyti visai Tautai svarbiais klausimais, tačiau:
   


   
  prieš referendumą turi vykti ilgos ir konstruktyvios diskusijos viešojoje erdvėje (TV, radijas, kita žiniasklaida), tam, kad žmonės turėtų pakankamai objektyvios informacijos ir galėtų susidaryti savo (o ne į referendumą neštis kažkieno įbruktą) nuomonę. Ar tai buvo padaryta? Ne. Sąmoningai buvo vilkinamas referendumo klausimo kėlimas veik dešimt metų ir tik priėjus finalinį atominės jėgainės statybų etapą jį bandoma surengti. Ir visai nekeista, juk argumentams ir rimtoms diskusijoms laiko nebėra, pakaks parėkauti per neaišku kieno finansuojamus institutus ir žaliuosius, kad „neatsipirks“, „nesaugu ir sprogs“ ir t.t. Nesutinkate?
  atkreipkite dėmesį į tai, kad už referendumą (o tuo pačiu ir prieš atominės statybas) dažniau pasisako tiek piliečiai, kurie neturi techninio ar tiksliųjų mokslų išsilavinimo. Dažnas jų net nesupranta kaip elektra iki elektros lizdo jo kambaryje atiteka, net kas yra kWh paaiškinti negalėtų. Žinoma, tai normalu, negali žmogus visko žinoti ar labai gerai suprasti – kiekvienam savo. Tačiau, ar gali tokie žmonės priimti geriausią, jo šaliai ir vaikams tinkamiausią sprendimą, kaip apie tai nieko nenutuokia? Juk, pavyzdžiui, tėvai šeimose priimdami svarbius finansinius klausimus su vaikais nesitaria, jų nuomonės neklausia?

   
  Jeigu atsiras norinčių argumentuotai padiskutuoti šia tema – mielai prašom, demagogams siūlau nesivarginti (deja, tokių šioje temoje – absoliuti dauguma).
 2. Patinka
  knoppkius sureagavo į respo Verslumo skatinimas 2014-2020 – paskola naujai įmonei   
  Mano įmonė neseniai gavo paskolą per verslumo skatinimo programą, tai nusprendžiau pasidalinti patirtimi. Gal kam bus naudinga, nes kai patys ieškojom informacijos šia tema – praktiškai nieko neradom. Bent jau mūsų patirtis parodė, kad naujai įmonei, kurios savininkai neturi NT ar kitų bankams tinkančių būdų užtikrinti paskolai, nėra daug variantų finansavimui gauti. Mes galų gale ėjom per Verslumo skatinimo programą su Lietuvos kredito unija ir Invegos garantija paskolai.
   
  Nemanau, kad verta rašyt ilgą rišlų pasakojimą, tai tiesiog atskirais didesniais ar mažesniais punktais apžvelgsiu tai, kas užkliuvo/nebuvo aišku patiems, ką būtina žinoti ar atkreipti dėmesį.
   
  Kas parašyta žemiau tėra informacija iš mūsų pusės su kuo susidūrėm, tai jei matot neatitikimus, pataisykit. Čia nėra gidas, nėra taisyklių rinkinys, čia tik papildoma informacija tiems, kam tokia paskola yra aktuali. Galbūt padės įsivertint savo pasiruošimą, galimybes ar panašiai.
   
  Pats principas
  Programa finansuojama EU. Paskolą išduoda viena iš LKU grupės unijų. Iki 25.000 eur. Kreiptis gali įmonės, veikiančios iki metų (oficiali paraiška turi būti paduota kol įmonei nesuėjo metai). Paskolą vis tiek reiks kažkuo užtikrinti. Priklausomai nuo sumos ir planuojamo verslo rizikos lygio, gali reikti laiduotojo(-ų), Invega garantijos ar abiejų. Paskola galima iki 10 metų ir su atidėjimu iki 6 mėnesių. Tiek paskolos trukmę, tiek atidėjimą pasirenkat patys.
  http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
  http://lku.lt/verslui/kreditas-verslui/
   
  Kiek viskas užtrunka?
  Oficialiai viskas vyksta 3 etapais. Visų pirma pateikiama paraiška pasirinktai unijai. Unija duoda krūvą dokumentų, kuriuos reikia užpildyti (įvairios deklaracijos, kitokie dokumentai, ir, žinoma, verslo planas pagal jų paruoštą formą). Tuomet unija per 7 dienas pateikia savo atsakymą (paprastai valdybos posėdžiai būna kartą per savaitę, tai priklausomai kada bus priduoti popieriai, galima tikėtis atsakymo ir anksčiau nei galutinis terminas). Jeigu atsakymas yra teigiamas, tuomet dokumentai siunčiami į centrinę Lietuvos Kredito Uniją bei į Invega. Invega paraiškai taip pat turėsit užpildyti krūvą dokumentų, kur neparašysit nieko naujo, bet tokia procedūra. Tiksliai nežinau kur iš pradžių eina dokumentai – į LKU ar į Invega, bet tiek vieni, tiek kiti kalba, kad jų terminas yra 20 dienų. Realiai reiktų skaičiuoti apie du mėnesius, jei viskas tvarkoje. Mūsų atveju tai buvo 50 dienų (paprastų, ne darbo) nuo oficialios paraiškos pateikimo iki paskutinių dokumentų pasirašymo jau gavus paskolą. Dar pasiskaičiuokit porą savaičių pradinėm konsultacijom ir įvairių kabliukų taisymui verslo plane/paraiškoje.
   
  Kiek viskas kainuoja?
  Visų pirma teikdami oficialią paraišką paskolai, turėsit įstoti į uniją. Įstoti privalo tiek įmonė, prašanti paskolos, tiek jos akcininkai/nariai. Tai tarkim jei yra įmonė ir du akcininkai, teks sumokėti ~240 eurų, iš kurių dalis yra pajaus pavidalu, dalis negrąžinamas stojimo mokestis. Tikslias sumas gausit unijos puslapyje ar pasiskambinę telefonu
   
  Tuomet unijai reikia 10% (anksčiau buvo 20%) pajaus nuo visos paskolos sumos, kurį susigrąžinti galėsit, kai išsimokėsit visą paskolą.
   
  Galiausiai šiek tiek teks sumokėti ir už Invega garantiją – 1% nuo garantijos sumos. T.y. jei prašot 10.000 eurų, Invega garantiją duoda 80%, tai tas vienas procentas skaičiuosis nuo 8000 eurų.
   
  Niekas pinigų jums į rankas neduos ir ilgai pas save nelaikys!
  Čia yra labai svarbus momentas. Nebus taip, kad paskolos sumą gausit į savo banko sąskaitą ir galėsit išleisti kaip panorėję. Jūs iš įmonių, kurių paslaugas/produktus pirksite, gausit (išankstines) sąskaitas-faktūras, kurias siųsit į uniją ir unija darys pavedimą į jų banko sąskaitas. Dėl to rengiant verslo planą labai svarbu lėšas susiskaičiuoti teisingai ir protingai. Taip pat teikiant paraišką reikės pridėti ne tik patį verslo planą su krūva užpildytų formų, bet ir komercinius pasiūlymus visiems daiktams/paslaugoms, kurias ruošiatės įsigyti už paskolos lėšas – tai gali būti realūs komerciniai pasiūlymai, išankstinės sąskaitos faktūros gautos iš vadybininkų ar sąskaitos sugeneruotos el. parduotuvėse. Jų esmė yra parodyti, kad ne patys sugalvojot tas sumas, o jos realiai yra prieinamos rinkoje. Tai taip pat reiškia, kad visas prekes ir paslaugas turėsit pirkti iš legaliai veikiančių pardavėjų – tų, kurie gali išrašyti sąskaitas faktūras. Tiesa, gali būti ir išimčių. Pavyzdžiui jei nuomositės patalpas iš fizinio asmens, jis niekaip negalės išrašyti sąskaitos faktūros. Tuomet paskolos sąlygose jums bus padaryta išimtis, kad už patalpas bus sumokama remiantis patalpų nuomos sutartimi.
  Kitas svarbus dalykas yra tas, kad paskolą turėsit išnaudoti per mėnesį nuo dokumentų pasirašymo. Nespėsit – jūsų problemos – t.y. neišnaudota paskolos dalis jums bus nebeprieinama. Tuo pačiu jei išnaudosit ne visą paskolą (pvz kažką įsigysit pigiau nei planavot), bus daroma paskolos korekcija ir viskas bus perrašyta mažesnei sumai, kas lygu mažesnėms mėnesinėms įmokoms.
   
  Paskolą panaudoti galima ne kam tik panorėsit!
  Čia yra daug niuansų, paminėsiu tik tuos, su kuriais patys susidūrėm. Mes ėmėm paskolą investicijoms. Tai reiškia, kad ne daugiau 30% paskolos gali būti panaudota apyvartinėms lėšoms padengti – t.y. nuomos mokestis už patalpas pirmiems mėnesiams, kažkokios žaliavos, vienkartinės priemonės ir visa kita, kas „susinaudos“ ir nebeliks. Tai pildant verslo planą būtina į tai atkreipti dėmesį.
  Mūsų atveju unija sutiko sumokėti už pirmus tris mėnesius patalpų nuomos, atsižvelgiant į tai, kad reikės laiko patalpoms suremontuoti ir surasti darbuotojus/įsivažiuoti. Ar kiek mėnesių apmokės priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip nuomos kaina ar planuojama veikla – nežinau. Reikia domėtis iš anksto, klausti unijos darbuotojų, kad galėtumėt tinkamai paruošti verslo planą. Svarbus niuansas – unija neapmokės jokio avanso už patalpas! Dažna praktika nuomojant patalpas yra sumokėti už pirmą (arba du) mėnesį ir mėnesio ar dviejų vertės avansą, kuris būtų atiduotas pasibaigus sutarčiai ir veiktų kaip saugiklis. Tai šitoj vietoj reiktų koreguoti nuomos sutartį, kad avanso nebūtų arba jį mokėsit iš savo kišenės.
  Kitas dalykas, tai jei patalpose reikalingas remontas, jį geriau daryti iš savų lėšų. Sako, kad unija labai kreivai žiūri į iš paskolos lėšų daromus remontus – sunku pagrįsti ir suskaičiuoti kiek reikės kokio glaisto, tinko, profilių ar panašių reikalų ir čia jau atsiranda vietos sukčiavimui. Tačiau galima derintis, kad būtų nuperkamos tam tikros prekės, kurias lengva pagrįsti ir suskaičiuoti – pavyzdžiui durys į atskiras patalpos erdves ir panašiai. Detaliau papasakos unijoje.
  Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jei norėsit už paskolos lėšas įsigyti prekių, kurios nėra būtinos jūsų pasirinktai veiklai vykdyti, turėsit rašyti aiškinamąjį raštą su pagrindimu kodėl visgi jums to reikia. Pavyzdžiui, kam siuvimo atelje kompiuteris, ar ne? Bet jei jūs žinot, kad jo pagalba tvarkysit dokumentus, buhalteriją, kursit reklamą feisbuke ir kitaip jį panaudosit tam, kad galų gale gautumėt pinigų, aiškinamajame rašte tai ir surašykit. Svarbu viską argumentuoti.
  Žinoma, tokių dalykų kaip šakutės, lėkštutės ir puodeliai į ofiso virtuvėlę, tikrai nepavyks nupirkti už paskolos lėšas.
  Paskutinis, bet vienas svarbesnių punktų – paskolos lėšomis negali būti apmokami jokio mokesčiai, išskyrus PVM. GPM, NT – jei nuomosit patalpas iš fizinio asmens – bus mokami iš jūsų kišenės. Komunaliniai mokesčiai – iš jūsų kišenės. Rinkliavos už reklamą – iš jūsų kišenės ir t.t.
   
  Patalpos, kur vykdysit veiklą
   
  Dar prieš paduodami oficialią paraišką paskolai gauti, privalote turėti konkrečias patalpas, kur vykdysit savo veiklą. Tai ypač aktualu tiems, kas ruošiasi nuomoti komercines patalpas.
  Neužtenka tiesiog peržiūrėti skelbimus ir sugalvoti, kad dirbsim „čia ar ten“. Unijai privalo būti pateiktas dokumentas, liudijantis susitarimą su patalpų savininku. Tai gali būti įvairių formų teisinę galią turintis „popierius“. Mes pasirašėm ir unijai pristatėm galutinę nuomos sutartį, tiesiog suderėjome išlygas, kad per pirmus du mėnesius (t.y. kol spręsis paskolos likimas) galime be baudų nutraukti sutartį. Tačiau mums sakė, kad tinka ir „ketinimo nuomotis patalpas aktas“, kad ir kas tai bebūtų  Bet kokiu atveju, turit būti tikri, kad tas patalpas tikrai gausit, nes kitaip gali nebegalioti Invegos suteikta garantija ir bus sugaišta krūva laiko dokumentams pakeisti.
  Invega garantija
  Priklausomai nuo krūvos faktorių, Invega garantuoja iki 80% prašomos paskolos sumos. Unija, į kurią kreipsitės, nustatys reikalingą garantijos dydį. Svarbiausias dalykas, kurį mes patys supratom vėliau, nei derėjo, yra tas, kad ši garantija yra antraeilė paskolos užtikrinimo priemonė. Tai reiškia, kad jei jūsų verslui nepasiseks, visų pirma bus bandoma atgauti pinigus iš jūsų pačių, tuomet laiduotojų ir tik niekaip nepavykus gauti pinigų iš laiduotojų bus kreipiamasi į Invega. Kaip mums pasakė unijoje, gauti pinigus iš invegos yra labai sudėtinga. Tai į šitą reikalą reikia žiūrėti kaip į priemonę, kuri padeda gauti paskolą ir tiek. Nesitikėkit, kad ji apsaugos jus ar jūsų laiduotojus!
  Kai jūsų paskolos paraiškos dokumentai pasieks Invega vadybininką, galit tikėtis skambučio. Kaip mums pasakė unijoje, vieni vadybininkai išvis nieko neklausia, kiti skambina paskolos gavėjams, treti atsiunčia klausimus į el. paštą unijai. Žodžiu, priklauso ne tik nuo jūsų verslo idėjos/plano, bet ir nuo to, ant kokio žmogaus pataikysit. Jei visgi klausimų kils, tai patariu išmanyti tai, ką ruošiatės daryti! Klausti gali iš principo bet ko. Ruošiant dokumentus Invegai galima įrašyti konkretaus asmens kontaktus, kuriam bus skambinama iškilus klausimams. Tai jei verslą kuriat keliese, geriau duokit kalbėti tam, kuris moka kalbėti ir išmano tai, ką ruošiatės daryti, kodėl pasirinkot vienus ar kitus veikimo būdus, principus ir t.t. ir pan.
   
  Pabaigai
  Iš savo patirties galiu pasakyti tik viena – bendraukit su unijos darbuotojais. Jie žino krūvą niuansų. Neskubėkit oficialiai visko teikti. Parodykit jiems paruoštą verslo planą, turimus pasiūlymus, kitus dokumentus. Tegul jums pirštu parodo į visus galimus kabliukus. Kuo sąžiningiau dirbsit prie paraiškos, tuo daugiau šansų, kad viskas praeis sklandžiai.
   
 3. Patinka
  knoppkius sureagavo į Vidukas Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Keistai skamba, jog tarnyba pažeidžia teisę į laisvę. Dabar visi labai susirūpinę savo laisvėmis, bet kiek pareigų prisiima atlikti? Baisu, kaip teisę į laisvę pažeidinėjama tokiose šalyse kaip Austrija, Kipras, Danija, Suomija, Vokietija, Graikija, Olandija, Norvegija ir t.t. Jeigu blogiausiu atveju reikėtų gintis tai tie, susirūpinę savo varžomomis laisvėmis, būtų patys pirmi, kuriuos reikėtų ginti. Ką jau kalbėti kaip patys savo šeimos negalėtų apginti, neturėtų pagrindų kaip elgtis kritinėje situacijoje. Labai gerai suprantu tuos, kurie turi svarias priežastis neatlikti tarnybos, o pati sistema turėtų būti kiek kitokia tai tikrai, imti jaunesnius, tik baigusius mokyklą.
 4. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 5. Patinka
  knoppkius sureagavo į Blackbeard A. Tapinas ir Laisvės TV   
  Turbūt juokauji. Jei Tapino laida prašytų iš žiūrovo kvalifikacijos, tai turbūt vienintelis reikalavimas būtų baigti 4 klases. :D Juokeliai, kaip jau minėta, absurdiškai lėkšti ir primityvūs.
   
  Kartais sudvejoju, ar Tapinas tik apsimeta 15-mečiu, ar iš tikrųjų jo humoro jausmas toks.
 6. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo Arvydas A. Tapinas ir Laisvės TV   
  Labai jau paprasta ir sukramtyta ta AT ironija, sarkazmas bei satyra. Gal ir gerai, galvoti visai nereikia – imi ir vartoji.
 7. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo Arvydas A. Tapinas ir Laisvės TV   
  Labai jau paprasta ir sukramtyta ta AT ironija, sarkazmas bei satyra. Gal ir gerai, galvoti visai nereikia – imi ir vartoji.
 8. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 9. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 10. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 11. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 12. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo Mindogas Trump Wall   
  Kažkas iš r/engineering paskaičiavo/pasvarstė, kiek pastangų bei lėšų pareikalautų tokios sienos statymas: http://imgur.com/a/n0JUK
   
  Išvada tokia, jog projektas pareikalautų tiek betono, kiek užtektų nutiesti keliui nuo Niujorko iki Los Andželo (tiesiant ne per Ameriką, per pasaulį!), o ir naudos iš tokios sienos būtų tiek pat, kiek iš tokio kelio.
 13. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 14. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 15. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 16. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 17. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 18. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 19. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 20. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 21. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 22. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 23. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 24. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
 25. Patinka
  knoppkius gavo reakciją nuo RokazK Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
  Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
   

   
   
  Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
   
  http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
   
   
  Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...