Pereiti prie turinio

Mart1987

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    0
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Kernius Programavimo kalbos pasirinkimas   
    Pasidalinsiu savo patirtimi.
     
    Prieš pradėdamas studijuoti informatiką buvau savamokslis programuotojas. Visada žingsnis po žingsnio išmokdavau tai, ko man prireikia (objektinį PHP, kurti efektyvias SQL užklausas, parašyti švarų visos svetainės xHTML ir CSS nuo nulio atsidarius Notepad, galiausiai jQuery ir šiektiek pačio JavaScript). Kaip bebūtų, kiekviena nepažįstama technologija man iš pradžių atrodydavo didelis vargas bandant perprasti - iš tikrųjų taip ir buvo, patirtis kainavo šimtus valandų bandymų, klaidų, nervų - bet galiausiai išmoksti ir turi tarsi ginklą savo arsenale, kurį bet kada prireikus gali išsitraukti.
     
    Informatika toks dalykas, kuriame naujos technologijos atsiranda nuolat. Tai reiškia, jog ir mokytis privalai nuolatos. Jei žmogus moka tik vieną programavimo kalbą - tai, mano nuomone, jis nėra tikras programuotojas - jis neturi supratimo, kaip programos kuriamos kitose aplinkose ir kada kurią geriausia pasirinkti.
     
    Vienas vertingiausių įgūdžių, kurį man suteikė informatikos studijos per pirmus pusantrų metų - greitai perprasti naują technologiją. Universitetas tiesiog privertė per labai trumpą laiką pramokti ne vieną iki tol svetimą programavimo kalbą.
     
    Pavyzdžiui, šį semestrą turiu dalyką, kurio paskaitos vyko tik pusę semestro. Jo tikslas yra nuo nulio išmokyti dviejų skirtingų programavimo kalbų - Python ir Haskell. Du skirtingi dėstytojai skaitė po trijų savaičių paskaitų ciklus apie savo tyrimuose naudojamas kalbas. Tuomet abu jie įteikė mums po du projektų aprašymus, kuriuos kiekviena kalba turime įgyvendinti per likusius du mėnesius ir dingo - daugiau jokių paskaitų. Pirmoji (lengvesnė) Python užduotis - sistema, iš savo kompiuterio leidžianti naršyti kito kompiuterio bylas, iš jo atsiųsti ir į jį nusiųsti failus. Antrasis projektas (prie kurio dirbu paskutinį mėnesį) - kompiuterinis žaidimas - su automatiškai sugeneruojamais kambariais, monstrais, lygiais, ginklais ir kita (čia praverčia Python modulis pygame). Viską turime susirasti ir išmokti patys - bet kai turi aiškias užduotis, ribotą laiką ir norą nenusimauti (iššūkį) - mokaisi labai greitai.
     
    Negano to, kitos paskaitos dėstomos ir atsiskaitymai vyksta su JAVA, o naujiems asmeniniams projektams vietoje PHP nusprendžiau naudoti Ruby, kurio taip pat iki šio rudens nemokėjau. Neseniai paskaičiavau, kad dabar per savaitę skirtinguose darbuose dažnai tenka kodą rašyti 5 kalbomis: JAVA, Python, Haskell, Ruby ir PHP. Nemanau, kad visų jų man prireiks ateityje, bet naudinga žinoti suteikiamas galimybes - viena programavimo kalba geresnė vienoje srityje, kita kitoje (pvz., jei reiktų greitai sukurti kontaktų formą - rinkčiausi PHP, jei programėle, kurią nusiųsčiau draugui į kompiuterį - JAVA (nes veiks tiek Windows, tiek Linux, tiek Mac OS), jei svetainę - Ruby, jei sudėtingus matematinius skaičiavimus, kuriems reikia greičio (pvz., finansai, bankininkystė), - Haskell - stebuklinga ir sunkiau perprantama kalba, kur gali praleisti pusvalandį rašydamas vieną kodo eilutė, bet ta eilutė padaro tiek, kiek kitose kalbose 10).
     
    Iš tikrųjų nėra jokios paslapties: kuo daugiau žinai programavimo kalbų, tuo lengviau prie jų pridėti naujas, nes atrandi panašumus. Anksčiau tai buvo tikras iššūkis - dabar, atrodo, užtenka paskirti savaitgalį užsidarius su keliomis geromis knygomis apie nežinomą programavimo kalbą ir pirmadienį jau gali pradėti rašyti ja programas (taip padariau su Ruby).
     
    Kiekviena programavimo kalba turi fundamentalius dalykus, kuriuos turi sužinoti prieš pradėdamas su ja dirbti (duomenų tipai, objektų samprata, ciklai ir kt.), o visą kitą jau rasi internete kurdamas. Dažnai būna, kad žinai, kaip vieną dalyką atlikti kalboje, kurią jau moki, bet nežinai, kaip tai vyksta naujoje programavimo kalboje, kurią ką tik pradėjai mokytis. Su tuo susiduria kiekvienas, todėl internete pilna informacijos - pavyzdžiui, PHP programuotojui, kuris nori išmokti Ruby: http://www.phptoruby.com/
     
    Taigi reziumuojant atsakymą į klausimą "Ar įmanoma būti visų kalbų asu?": asu galbūt ne, bet mokėti daug kalbų yra naudinga. Programuotojams yra normalu iš pradžių nežinoti, kaip ką nors atlikti, - kaskart susiduri su naujais dalykais, ieškai sprendimų ir juos atrandi - tai nenutrūkstantis ciklas, nenutrūkstantis mokymasis ir tobulėjimas. Dėl to http://stackoverflow.com/ jau tapo viena iš populiariausių svetainių pasaulyje - ir ten renkasi programuotojai profesionalai, nes niekas niekada visko nežino.
     
    Nematau priežasties šiais laikais mokytis C++, nebent ketini atlikti mokslinius skaičiavimus ar šiaip nori save pakankinti, galvodamas "kaip jėga, kad truputi moku C++". Priežastis - su kitomis programavimo kalbomis tuos pačius dalykus gali sukurti greičiau ir paprasčiau. Tai kam vargti?
     
    JAVA yra žymiai modernesnė C++ alternatyva, jei galvoji apie sistemų kūrimą. Tiesa, pačios JAVA programuotojai paskutiniais metais jau po truputį pereina prie naujesnės programavimo kalbos - SCALA (todėl ir teigiu, kad niekas nestovi vietoje). Naujos programavimo kalbos minusas bandant ją perprasti - mažiau informacijos, mažiau specialistų, mažiau žmonių, kurių gali paklausti. Tad tiesiai prie SCALA eiti nesiūlyčiau.
     
    Iš vieno forumo: Python vs C++:
     
     
    Be to, nemažai mokslininkų (ir mano universitete) vietoje C++ jau renkasi Python, nes Python turi skaičiavimams sukurtus modulius (plačiau apie tai jau rašė nagisa).
     
    Jei reikėtų rekomenduoti vieną kalbą, nuo kurios pradėti, tai kaip jau kažkur rašiau forume: jei ketini studijuoti informatiką - galbūt verta eiti sunkesniu keliu ir pradėti nuo JAVA (sužinosi daug naudingų dalykų, po kurių perprasti kitas programavimo kalbos bus lengva), jei programuoti pirmiausia nori tam, kad įgyvendintum savo idėjas ar galėtum greičiau iš to pradėti uždirbti - Python turbūt geriausias pasirinkimas (lengva perprasti ir galinga programavimo kalba, nors nepadės taip smarkiai persilaužti kaip JAVA mokantis kitų programavimo kalbų). Puiki alternatyva Python galėtų būti Ruby.
     
    Išbandęs jau ne vieną programavimo kalbą, niekam nerekomenduoju PHP, nuo kurios pats pradėjau, - tiesiog yra žymiai tobulesnių, geriau apgalvotų ir išbaigtų technologijų. Mokantis PHP atskiras mokslas yra PHP saugumas, nes bet kokio naujo programuotojo sukurtą PHP puslapį dažniausia galima nulaužti - priešingai nei Python ar Ruby, nes šios kalbos pačios savaime turi daugiau apgalvotų saugiklių. Galiausiai PHP (palyginus su Python ar Ruby) rašai daugybę kartų tą patį kodą (kartoji save).
     
    Kažkada draugams rinkau geriausius nemokamus Python resursus internete. Galbūt kam nors skaitantiems šią temą pravers:
     
    Lietuviškai apie Python: http://docs.python.lt/tutorial/
    Praktinė knyga - teorija + užduotys: http://learnpythonth...nTheHardWay.pdf
    Google paskaitos: http://code.google.c...n_understanding
    Google teorine medžiaga (jei knygos neužtenka): http://code.google.c...lass/index.html
    Python gidas pradedantiesiems: http://wiki.python.o.../BeginnersGuide
    Python dokumentacija (kiekvieno programuotojo enciklopedija): http://docs.python.org/
  2. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Justinas Kodėl tinklinis marketingas nėra marketingas?   
    Čia drįsiu paprieštaraut, manau, kad puikiai suprantu tinklinio marketingo esmę :) Radau štai tokį labai taiklų apibūdinimą internete:
     
    "Modifikuota reklama iš lūpų į lūpas ir remiasi tinklinis marketingas. Vienintelis skirtumas, kad patarėjas už tai gauna pinigus ir siekia Jums įpiršti tokį būdą užsidirbti ar bent jau įsigyti prekę. Tikrojo tinklinio marketingo atstovams yra nepriimtina vaikščioti nuo durų prie durų ir siūlyti savo produkciją, tačiau paskleisti informaciją tarp draugų, pažįstamų ar šiaip sutiktų žmonių tikrai yra lengva paprasta ir priimtina."
     
    Net neturiu ką prie jo pridėt.
     
     
    Pirmiauia, nuo ko uždirba tinklininkas? Nuo reklamavimo ar nuo pardavimų? Juk jei nieko neparduos, tai nieko ir neuždirbs, ar ne taip? Nebent yra kažkokia super kompanija, kuri kiekvieną bičą samdo kaip marketingistą ir velniai nematė, ką jis parduos, moka po milijoną per metus + jachtą ir mersą su tais reklamuojamais deimantais duoda. Todėl kaip verslas tai yra absoliučiai priklausomas nuo pardavimų.
    Šitiem "marketingistam" niekada tokiam versle neprireiks nei SWOT, nei porterio 5 forces analizių nei 5P's, nei 7P's, nei brandingo, nei pakavimo išmanymo, nei Bostono matricos, nei Ansoffo matricos, nei kainų strategijos, nei, galų gale, marketingo plano. Tai apie kokias marketingo žinias mes kalbam?
     
     
    Ok, žvilktelkim ir čia. Elektroninė parduotuvė parduodanti tarkim kompus yra tarkim rimtas biznis nes:

    Jie turi atsirinkti produkciją kurią nori pardavinėt, o tam turi ištirti rinką. Tai ne tas pats, kas išsirinkti kompaniją, kuri moka tau daugiausiai centų už langų valiklio pardavimą.
    Tokia parduotuvė turi derėtis dėl geresnių kainų, kad galėtų užsidėti kuo didesnį antkainį.
    Tokia parduotuvė gali teikti papildomas paslaugas, taip išplėsdama savo galimybes pasiekti didesnį pelną
    Tokia parduotuvė gali naudoti įvairius reklamos būdus, ne tik čiešint savo visus draugus ir pažįstamus pirkt iš jų kompus, reikia jiems jų ar nereikia

    Galima būtų žiūrėti dar giliau, bet aš čia panašumų praktiškai nematau.
     
    Pažįsti tris žmones, kurie savo laiku visi kartu turėjo vieną gamybinę įmonę? Ar kiekvienas po vieną atskirai? (Truputį neaišku, nes panašu, kad bandai išpūst reikalą iš kažko). Šiaip ar taip, ką gamino ta įmonę(-ės)? Nes mano močiutė, kuri mezga kojnes, nusipirkus uab irgi taptų gamybine įmone. Kitas klausimas, kodėl visko atsisakė ir perėjo į tinklinį marketingą? Bankrutavo? Atsibodo? Nebematė prasmės gamyboj ir įgyvendino vaikystės svajonę tapt mlm "marketingistais"? Nes šiaip verslininkas pelningos įmonės į tinklinį marketingą nekeistų išvis jokiu atveju...nebent...su galva jam nelabai gerai.
     
     
    Na dar galim pažiūrėt ir į skaičius: milijoninė apyvarta. Kas čia per skaičiai?
     
    Atrodo, kad kalbi tarsi ir rimtai "trįs pažįstami", "gamybinė įmonė", "milijoninė apyvarta", bet viską aprašai su tokiu fantazijos šydu, kad atrodo perskaitei kažkur arba seminare kokiam girdėjai :)
     
     
     
    Tinklinis marketingas iš šitų neturi vieno svarbiausių dalykų - asmeninės rizikos. Visa atskirtis nuo verslo yra ta, kad tau nereikia rizikuot niekuo ir nėra praktiškai jokių barjierių tai pradėt. Tai vienas iš svarbesnių verslo principų - įstojimo barjeras. O kokie reikalavimai yra pradėt MLM bizniuką?
     
     
     
    Ei, mano temos esmė nebuvo pasakyt, kad VISI MLM IR AFFILIATE yra #####. Esmė buvo pasakyt, kad nustotų mlm pardavėjai save vadint marketingistais, nes toli gražu jie tokie nėra :)
     
     
     
    Va štai čia jau labai protingai kalbi ir matosi, kad ne iš kelmo spirtas esi. Bet visa problema, kad...nu kad ir kokioj tu geroj MLM kompanijoj dirbsi, kad ir koks tu kietas būsi, visada pirmiausia tu kažkam tuos pinigus uždirbsi, nebent ta MLM kompanija tavo.
     
    Todėl ir sakau, kad neverta gaišt laiko, nes tie, kurie gali su MLM darytis didelius pinigus, be MLM gali darytis dar didesnius, o tie kurie to nesugeba - geriau jau dirbt paprastą darbą su valandiniu (ar mėnesiniu) atlyginimu.
     
    MLM kompanijose, kaip bediskutuotume, yra vienas tikras laimėtojas - pati MLM kompanija. Kaip reklamos būdas tai yra super - įdarbint sau vergus, kuriems numestų procentus TIK už atneštą pelną kompanijai. Turbūt nėr geriau. Bet visiem dirbantiems reikėtų gerai pasvert, ką jie gauna ir ką praranda :)
  3. Patinka
  4. Patinka
    Mart1987 sureagavo į dEVooX P. Gražulis sujaukė spaudos konferenciją prieš homofobiją - plūdo gėjus ir Europos Sąjungą   
    Taip, ir musu daug. Beje, as ne gejus, bet tokio teise i laisve apginsiu bet kuriuo paros metu.
  5. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Rimas P. Gražulis sujaukė spaudos konferenciją prieš homofobiją - plūdo gėjus ir Europos Sąjungą   
    Tik tokį savo gyvenimo tikslą matai? Gerai - eik, pi*k visas merginas iš eilės, kad tik daugiau palikuonių prigamintum ir, neduok Dieve, netyčia žmonija neišnyktų. Aš tuo tarpu kitais būdais prie žmonių gerovės prisidėti bandysiu. :)
     
    Homoseksualumas egzistuoja jau tūkstančius metų ir per juos kažkaip žmonija neišnyko. Net gi priešingai - Žemės gyventojų skaičius padidėjo kelis šimtus kartų.
     
    Manai, kad septyni milijardai - per mažai? Kad Lietuvoje vaikų namai per tušti? Sėkmės tada juos pildant ir toliau kovojant, kad tie keli procentai žmonių, kuriems, deja, patiems susilaukti palikuonių ne taip paprasta, negalėtų laimingai gyventi.
     
     
    Kodėl teisių suteikinėti nereikia? Pavyzdžiui santuoka. Kodėl negalima leisti tuoktis (arba bent jau sudaryti partnerystę/civilinę sąjungą, jei jau bažnyčia tą žodį "santuoka" yra pasisavinusi) tos pačios lyties asmenims? Galiu sugalvoti porą argumentų:
     


    - "Jie negali natūraliai susilaukti vaikų". Na taip, negali. Bet lygiai tiek pat negali ir senyvo amžiaus poros. Negali ir poros, kuriose nors vienas asmuo nevaisingas (įvairiais duomenimis nuo 3 iki 14 ar net dar daugiau procentų porų). Jiems kažkodėl tuoktis niekas nedraudžia.
     
    - "Taip visada buvo". Lygiai tą patį galima buvo sakyti ir apie santuokas tarp skirtingų rasių žmonių, apie balsavimo ir kitų teisių suteikimą moterims bei daugelį kitų dalykų. Bet pasaulis keičiasi. Jei prieš šimtą metų Europoje balsuoti galėjo tik vienos šalies (Suomijos) moterys, o kitose šalyse jos buvo laikomos žemesnėmis būtybėmis, kvailesnėmis už vyrus ir net bet kokie mėginimai pretenduoti į kokias nors didesnes teises buvo laikomi juokingais išsišokimais, tai nereiškia, kad tas požiūris buvo teisingas.
    Turi daugiau argumentų? :) Kokių nors rimtesnių, o ne "jei leisim jiems tuoktis, sugrius pasaulis". Vakarų Europoje tokie dalykai jau nieko nestebina, pasaulis lyg ir nesugriuvo. Kai kurie žemėlapiai atrodo gana iškalbingai (neįžvelgi panašumo į, pavyzdžiui, šį?).
     
    O apie eitynių naudą kaip tik rašiau prieš keletą dienų, tai įdėsiu citatą. Užkietėjusių homofobų nuomonės ji, be abejo, nepakeis, tačiau tie, kurie iš principo prieš kitokius žmones nėra nusiteikę, tik nesupranta eitynių prasmės, galbūt pažvelgs į tai iš šiek tiek kitokios perspektyvos:
     
  6. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Creatium P. Gražulis sujaukė spaudos konferenciją prieš homofobiją - plūdo gėjus ir Europos Sąjungą   
    "Tikras vyras" turi ką daryt? Iškart imt mojuoti kumščiais, rėkti, staugti, putotis, keiksnotis? Taip, taip elgiasi tik tikri vyrai. Sveikinu tave su tuo.
     
    EDIT:
     
  7. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Creatium P. Gražulis sujaukė spaudos konferenciją prieš homofobiją - plūdo gėjus ir Europos Sąjungą   
    Sakykit ką norit, esat už ar prieš homoseksualus, tačiau Gražulio paradai - tikrai ne būdas išreikšti savo nuomonę. Niekas jam nedraudžia surengti savo spaudos konferencijos ir išreikšti savo nuomonę tenai. O tai, ką jis čia rodo, tai yra mažų mažiausia mužikiška, nemandagu ir visiškai nepriimtina. O jis dar tautos atstovas. Mažų mažiausiai gėda jam turėtų būti (kaip ir visai tautai).
  8. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Silke P. Gražulis sujaukė spaudos konferenciją prieš homofobiją - plūdo gėjus ir Europos Sąjungą   
    Slidi nuokalnė. Ir tamsta turbūt nelabai supranti, kas tas fetišas...
     
    --
     
    Grįžtant nuo gėjų prie Gražulio cirko - kuo toliau, tuo labiau tas žmogus panašus į psichiškai nesveiką. Net jei prieštarauji kažkam, tai nebūtina eiti ir puldinėti, per tvoras šokinėti renginiuose, ar spaudos konferenciją sujaukti, kaip nuorodoje esančiame video. Visada galima kažką pasiekti dialogu, labiau civilizuotais, žmogiškais metodais. Bet būtent į žmogų ir darosi nebepanašus Petras...
  9. Patinka
    Mart1987 sureagavo į Justinas Tinklinis marketingas   
    Žinai, kuo parduotuvės savininkas pranašesnis už mlm? Nes jis pats gali pradėti savo mlm :)
     
    Beje, kam spam'ini tą savo 2,3 tūkstančio žodžių rašinį be tarpų per dvi temas?
  10. Patinka
    Mart1987 sureagavo į IdejosVerslui Naujo UAB'o atidarymas.   
    Yra tokios akcijos, kurių organizatoriai - LR Vyriausybė, SoDra ir VMI:
     
    - Akcija "Pasmauk verslą jam dar neįsibegėjus" (akcija neribota, laikoma įvykusia, kai verslas dėl mokestinių prievolių papuola į 98% bankrutuojančio verslo per pirmuosius metus);
     
    - Akcija "Mokėk PSD net jei nedirbi" (Unikali tuo, kad gydymas Lietuvoje - nemokamas);
     
    - Akcija "Atimam viską, ką turi ir ko neturi" (vykdoma respublikiniu mastu, neterminuota);
     
    - Akcija "Nuo uždirbto milijono sumokėk 4 milijonus mokesčių" (pirmasis akcijos klientas - Darbo Partija. 23 milijonai pajamų, 22 milijonai išlaidų (pelnas - 1 milijonas) ir 4 milijonai nesumokėtų mokesčių).
     
    Ar dar domina kokios akcijos naujam verslui? ;)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...