Pereiti prie turinio

Ignizo

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    184
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Ignizo Pranešimai

  1. Niekas nekeičia dalių bent pas mus, nes manau nelabai apsimoką. O prieš nuomą ir po visada vadybininkai sufotkiną mašiną ir visas dalis. Išpjaut katalika Kokiam BMW F10 AR Naujesniam g30 pitakui ir nuimt visas klaidas kurios iššoks po išpjovimo jaučiu kainuos daugiau nei katalikas.

     

    Yra kas padangas sukeitė, ir tik po puses metų pamatėm ,kai reikėjo pakeisti į žiemines. Atsisidarėm foto, pamatėm kuris klientas sukeitė, kadangi užstatai paliekami kortelėmis, tu gali nors po pusės metų klientą ,,nucharginti,, nesvarbu,jog jo užstatas grįžęs. Nuimėm eurus už naujų padangų komplektą taip ir pasibaigė.

     

    Gerulis. O nebuvo, kad gps atjungtų? Nes čia internete kažkur mačiau bylą, kur bičelis atjunginėjo gps, bet galiausiai vis tiek gavo ko nusipelnęs.

  2. 2018-07-23 17:11, Amerikonas parašė:

    Kolegos, glabut truputi prastai aprasiau visa reikala. Planuoju atidaryti KAVINE kur buti tik kava, kavos-pienos kokteiliai, skanestai prie kavos. Jokio maisto ruosimo tikrai neplanuoju. :)

     

    Na tuomet paprasčiau tau. Tik nors ir kavą ruoši, bet turi pagalvoti apie papildomus priedus, kad bent jau aplenkti eilinę degalinę.

    Nes tikrai jie pakanakamai aukštą lygį laiko. Pvz. vakar Aukštadvario Borustoj visai skanios mochos nusipirkau, plius dar galima plaktos grietinėlės įsipilti.

     

    Tik pats principas vis tiek išlieka - pirmiau meniu, ir tik po to įranga ir visa kita.

    Mes pvz. 7 Miglos kaljano bare pirmiau meniu kūrėmės, nors dalį įrangos jau turėjome.

  3. Darau automobilių nuomos verslo šakos tyrimą ir domina rizikos, susiję su šia verslo šaka.

    Man jų vardinti nereikia, nes suprantu, kad pvz tai gali būti - automobilio vagystė, avarija ir kitos.

     

    Labiau domina situacijos, pvz tokios kaip, kad verslai buvo nukentėję nuo ilgapirščių, kurie išsinuomavę sukeisdavo akumus, detales, išpjaudavo katalizatorius ir pan.

    Ar kai draudimas atsisakė dengti automobilio vagystės nuostolius, motyvuodamas tuo, jog mašinos savininkas pats "savo noru" atidavė raktelius ir dokumentus. O nuomininkas sutartį pasirašė ne savo vardu.

     

    Gal yra daugiau situacijų, kur buvo bandoma apeiti sutartis ir pan.

  4. Labai gerai, kad nuo patalpų pradedi. Kai atidarinėjau kavinę, kol įsirenginėjau, viskas atrodė vienaip, ir jau atidarius reikalai apsisuko 180 laipsnių kampu. Kavinę atidarinėjau be patirties. Jau praėjo 8 mėnesiai, dirbam vis dar patys, t.y. šeima. Toks modelis yra patogiausias, nereikia kontrolės. Nes su samdomais darbuotojais tokiame versle yra pakankamai sunku. Ypač jei kontrolė yra menka.

     

    Viską pradėkit planuoti nuo meniu ir pagal maisto paruošimo receptūras, tada žinosite kokius prietaisus pirkti. Mano klaida buvo, jog pirmiausiai įsiregniau barą, o tik vėliau tobulinau meniu. Dabar turiu problemą kaip ir kur padėti reikalingus prietaisus. Iš esmės planuoti, planuoti ir dar kartą planuoti. Jei stokojate dizaino žinių, samdykite dizainerį. Tikrai padės sumažinti klaidų kiekį.

     

    Nevenkite konsultuotis su maisto veterinarijos tarnybos specialistais, nes ten irgi niuansų yra.

  5. Na, susirinkau žmones, keliese esame, už planą sumokėta jau 10.99, o yra koks būdas, kad apmokėti kokius tris ar daugiau mėn į priekį?

     

    Draugai tegul praveda už kelis mėn (pvz 6) tau ant kortelės, kuri pririšta prie spotify ir viskas.

  6. Labai panašią situaciją ir pats išgyvenau. Kažkada sau sakiau, kad niekada nelysiu į lažybas ir visokius žaidimukus. Bet nusgebėjau suvaldyti savęs ir papuoliau. Pusės metų pamoka kainavo apie 1500 eur, tėvų nervus, nusivylimą savimi. Vietoj to, kad skirti energiją teigiamam tobulėjimui, kuris gal ne iškart, bet vėliau atneštų stabilias pajamas, save "žalodavau". Bet po dugno kažkaip atsispyriau ir daug ką supratau. Mokytis visada yra geriau iš kitų žmonių klaidų.

     

    Šaunuolis temos autorius.

     

    Ir dar manau, jog prie savo draudimų puokštės valdantieji galėtų pridėti ir lošimų ribojimą.

  7. Bendrai idėja tai įdomi. O tai gal kokį online simuliatorių daryk? Ale MarketGlory ir t.t.

     

    Ačiū. Reikia pasverti kas geriau. Pasirodo jau yra žmonių (lietuvių), kurie pradėjo kurti algoritmą statybos darbams planuoti ir kaip tik galvojo apie vizualizaciją viso to. Labai realu, kad tai gali tapti ir žaidimu. Susisiekė. Turėtume susitikti ir aptarti būsimą žaidimo logiką.

  8. O visgi Simcity ar Cities Skylines tau geresnis? :)

     

    Vienareikšmiškai - Cities Skylines. Įsijungęs pirmą kartą gali greitai pasijusti tikru kūrėju. Žaidimas labai paprastas, bet realistiškas. Labiausiai veža, jog galima paturbinti žaidimą žmonių kurtomis modifikacijomis, mapais ir kuo tik nori :)

  9. Sveiki. Jau nuo mažų dienų buvau statybinių žaidimų gerbėjas.

    Turbūt nėra miestų statybos simuliatoriaus, kurio nesu nežaidęs:

    Cities skylines, City life, Cities XL, Sim City - tai pagrindiniai,

    labiausiai patikę urbanizaciniai žaidimai.

     

    Tikriausiai meilė statyboms ir tokiems žaidimams padėjo pasirinkti

    specialybę - kelių ir geležinkelių inžinerija. Įstojau.

    Liko paskutiniai bakalauro metai.

    Mane statybos ir technika veža ir tiesiogine ir netiesiogine šio žodžio prasme.

     

    Meilė statyboms niekur nedingo, kaip ir meilė statybų žaidimams. Tik laiko nelieka jiems, tiek kiek norėtųsi.

    Pastaruoju metu daugiausiai žaisdavau Cities Skylines. Savo bloge inzinerinis.lt esu aprašęs šį šedevrą.

     

    Bet ši tema bus kiek apie kitus dalykus. Be miestų statybos, yra ir daugiau, labiau detalizuotų statybinių žadimų.

    Pažiūrėkime kokie jie, išvardysiu kelis. Jei žinote daugiau, prisidėkite.

    Pvz.:

     

    http://small-games.info/s/f/b/Building_and_Co._You_Are_the_Ar_1.jpg

     

    Čia gauni objektą ir kaip darbų vadovas dėlioji planus, užsakinėji medžiagas, lipdai daugiaaukštį. Ne iš karto pagavau šį žaidimą. Kaip naujokui pasirodė ganėtinai sudėtingas. Bet, kad ir koks sunkus, šis žaidimas yra pakankamai realus, tik pagal mane norėtųsi daugiau veiksmo.

     

     

    http://cdn.edgecast.steamstatic.com/steamcommunity/public/images/clans/6208663/61a748676409a9c9ae180e390fca7d5630fb32c5.jpg

     

    Čia dar vienas, irgi darbas vyksta stroikėse. Tik viskas detalizuota - lieji monolitą, pamatus, kasi, dirbi su kranu ir kita statybų technika. Žaidimas, skirtingai nei Building and Co, yra orientuotas ne į planavimą ir strategiją, o į atskiras užduotis. Man jis nelabai patiko.

     

     

    http://www.mobygames.com/images/covers/l/136603-john-deere-american-builder-deluxe-john-deere-american-farmer-deluxe-windows-front-cover.jpg

     

    Šis žaidimas, kur kas geriau. Čia taip pat gaunamas objektas. Esi lyg ir statybinės įmonės direktorius. Kiek pamenu, perki techniką, ją atveža į objektą. Ir pvz. pažymi, kad nupirktas ekskavatorius kastų, tada jis nuvažiuoja į pažymėtą vietą ir vykdo užduotį. Savivartis išvežinėja. Užsakai greiderį, įsakai greideriuoti- greideriuoja. Aišku, šio žaidimo grafika buvo ne pati gražiausia, bet pati mintis ir pateikimas man labai patiko. Gaila, tik, kad neveikia ant Windows 10.

     

    O dabar, kai pateikiau šiuos pavyzdžius, man bus lengviau pristatyti kokia mintis jau metai laiko karts nuo karto apsilanko.

     

    Strateginis statybų žaidimas

     

    Žaidime esu verslininkas, kuris imasi statybų verslo. Žinoma, įkuriama įmonė, gaunamas starter pack'as, pvz. bobcatas, du darbininkai, kastuvai ir visokia kitokia manta.

     

    Kadangi įmonėlė kol kas nedidelė, tai ir užsakymai nėra dideli. Gauname pirmąjį objektą: Reikia sutvarkyti mokyklos gerbūvį - nupirkti trinkeles, paruošti pagrindus, paruošti drenažus, komunikacijas ir pan. Iš tiekėjų užsakome medžiagas, žiūrime, kad sutilptume į planuojamą sąmatą. Už gerai atliktus darbus gauname premiją, uždirbame pelną. Džiaugiamės ir judam toliau.

     

    Kadangi gerai atlikome užduotį, apie mus pasklido žinia. Gauname daugiau užsakymų. Na ir tikriausiai suprantat, kad levelis kyla, įmonė auga. Perkame techniką, objektai stambėja.

     

    Mastau, kad žaidimas turėtų būti padoriai atvaizduotas grafiškai, kad vyktų veiksmas ir nebūtų vien tik iš lentelių ir išlendančio pagalbininko pasakojimai kaip ką daryti.

     

    Kaip dabar matau, patogiausia būtų, jog veiksmas vyktų kažkokiam mape, nes vis tiek reikia įsirengti savo technikos bazę, statyti snadėlius ir plėstis. O objektai būtų tarkim rajone - greitkeliai, žvirkeliai, aikštelės, prekybcentriai, mokyklos. Na čia reikia labiau apgalvoti. Nesinori, kad žaidimas baigtųsi tik prasidėjęs ir pritrūktume objektų.

     

    Žaidėjus labiausiai įtraukia, kai jie gali kurti savo turinį, kaip pvz. Cities Skylines. Tai turėtų būti platforma kūrybai. Žaidimo kūrėjai turi suteikti terpę vartotojams kurti šedevrus ir džiaugtis jais. Pvz. kiekvienas žaidžiantis galėtų atkartoti savo gyvenamosios vietos apylinkes ir jose dirbti.

    Pabaigai

     

    Mano manymu, žaidimas būtų naudingas norint suprasti pagrindinius statybų įmonės niuansus. Žaidimas ugdytų finansinį raštingumą, (galbūt) planavimo, sprendimų priėmimo įgūdžius. Čia viskas skamba gal kiek padrikai, bet jei atsirastų idėją palaikančių, būtų šaunu aptarti tai gyvai ir galbūt pabandyti imtis įgyvendinimo. O gal ir klystu. Gal palaikančių nebus. Bandau, gal per galvą negausiu. :)

  10. Tiesiog įdomi tema. Pats studijuoju kelių ir geležinkelių inžineriją, ir kaip matau, dabar didžiausi Lietuvos infrastruktūros projektai pačiame įkarštyje. Jau dabar didžiausi statybų rykliai dairosi į Skandinaviją ir tai rodo, kad greitai ateis žiema:) Ilgainiui statybos mastai turėtų būti mažesni, tuo labiau, kad 2020 keičiasi ES paramos sąlygos.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...