Pereiti prie turinio

Lietuviškai

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    1.185
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    96.4%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo Creatium „Ne piniguose laimė“ ar „Ne, piniguose laimė“?   
    Beveik neskrolinau.. Uhh..
     
     
     
    Nė vienas neskaidė laimės sampratos.. Manau reikėtų įvardinti trumpalaikę ir ilgalaikę laimę ir tarp jų dar įterpti ramybę.
     
    Kiek ilgai džiaugiatės nauju daiktu? :) Laiko kreivė maždaug tokia kaip ir degtuko skleidžiama šviesa: plykst ir po truputi blėsta. Vėliau vėl ateina tuštuma.
    Naujas "degtukas"? Poveikis identiškas.
     
    Po pirmo bankroto (šiandien lipu iš trečio :) ) buvau priverstas peržiūrėti savo vertybių skalę. Pradėjau gilintis į dvasinius dalykus. (Joga, meditacija, ezoterika..)
    Reikėjo ramybės, kad galėčiau ramiai įvertinti savo tuo metu buvusią situaciją. Kai protas ramus, mintys visiškai kitokios. Išmokau džiaugtis čia ir dabar.
    Elementariai patekančia saule, judančiais pirštais, matomais vaizdais.. Galų gale kitais žmonėmis, jų energija. Radau laimę, kuri kiek kitokia nei "plykst" laimė.
     
    Prie "čia ir dabar" reikėtų paminėti ir neigiamas situacijas. Jas "priėmus" paprasčiau su jomis susidoroti. Kad ir kas tai bebūtu: priekabus bosas, streikuojantis automobilis, tuščia piniginė, lūžusi ranka, plyšęs prezervatyvas...
     
    Kai esu ramus, esu laimingas :). yra pinigų nėra pinigų.. Iš asmeninės patirties galiu teigti jog laimė ne piniguose. Juose labiau laisvė.
     
    Kažkas rašė, jog bus laimingas tik tada, kai turės pinigų. Ar tikrai? Jei negebi būti laimingas be jų.
     
    Kai turėjau pinigų jaučiausi laisvas: laisvas keliauti, laisvas miegoti kiek noriu, laisvas vidury nakties užsėdus ant moto važiuoti kur akys mato, laisvas kurti projektus neįsprautus į itin riboto biudžeto rėmus, laisvas pirkti norimas knygas. Tačiau, net ir tuomet nesijaučiau ramus, nes galvojau turįs per mažai...
    Neturėdamas pinigų atradau, jog galima lygiai taip pat keliauti (pilant į baką atrabotkę (modifikacijos būtinos, nesigilinam :)). ); mėgautis pieva basomis kojomis; sėdėti su draugais ne prabangiame restorane, o pvz miške, pasikūrus laužą nuolat nesukant galvos dėl to, iš kur gauti pinigų..
     
    Nepaminėjau komforto ir diskomforto zonų. Kai esame susidūrę su kokiu iššūkiu (liaudiškai problema) mūsų protai pasidaro aštresni..
     
    Grįžtant į temą. "Iš neturinčio bus atimta, turinčiam bus duota". Viskas prasideda nuo minties. Mintys valdo mūsų gyvenimus. Teisingos mintys tik ramiame prote..
    (Nebriskim į kraštutinumus: ir pats žinau, jog sunku ramiai galvoti, kai skrandis riaumoja garsiau :))) )
     
    Pabaigai: aš už pinigų suteikiamą laisvę ir iš to išplaukiančius iššūkius, BET tai nėra pagrindinis laimės ingridientas. Ir kalbant apie laimę, lai ji būna ilgalaikė, o ne kaip degtuko plyksnis sukeltas.
     
     
  2. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į Ramziukas Microsoft Windows 10 privatumo atkurimas   
    Sveiki, noriu su jumis pasidalinti puslapiu, kuriame labai aiškiai yra pademonstruojama, kaip galima maksimaliai atjungti Windows 10 default informacijos rinkimą iš jūsų kompiuterio. :)
    Adresas: https://fix10.isleaked.com/
  3. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į madafakas Pinigų plovimas per aukcionus   
    Šiaip logika tikrai įdomi, jos atitikmuo būtų toks: jei asmuo nesugeba mokėti lizingo įmokų, tai lizingą suteikusi įmonė atsiima savo lėšas iš parduotuvės, kurios prekę lizingavo. Iš esmės tokios sąlygos yra pardavėjo krušimas ir greičiausiai slypi kur nors sutarties sąlygų glūdumoje. Tokiu taveju kyla klausimas, ką reiškia "prasiskolina"? Juk bet kokiu atveju padengti sąskaitą prievolė išlieka, kreipiamasi į antstolius, antstolis tų pinigų ieško ir gali ieškoti ilgai. Tai kaip čia išeina: pinigus iš pardavėjo "atima", tačiau per anstolius bando juos išieškoti ir galiausiai (galbūt) išieško? Kelia smalsumą :).
  4. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į Vilkates IT sektoriaus gigantų ketvirtinių rezultatų apžvalga   
    Rezultatų skelbimo sezonas pasiekė piką ir jau sulaukėme didžiųjų IT sektoriaus atstovų ketvirtinių pasiekimų bei rezultatų pristatymo konferencijų.
     
    Didžiųjų IT sektoriaus įmonių ketvirtiniai pasiekimai leidžia geriau įvertinti viso sektoriaus padėtį ir perspektyvas. Pirmiausia rinkos dalyviai sulaukė procesorių kompiuteriams ir išmaniesiems įrenginiams gamintojos Intel (INTC) ketvirtinių rezultatų. Įmonės pirmo ketvirčio pardavimai praktiškai nepakito, lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, tačiau grynasis pelnas išaugo 4% (met./met.). Pastaraisiais metais įmonė susidūrė su mažėjusiais asmeninių kompiuterių, kuriuose galima rasti Intel procesorius, pardavimais ir augančiais išmaniųjų prietaisų pardavimus, kurie dažniausiai naudoja konkurentų ARM tipo procesorius. Ši tendencija buvo matoma ir pirmojo ketvirčio rezultatuose. Klientų kompiuterinių sistemų pajamos smuko 8% (met./met.), kadangi stalinių kompiuterių platformos pardavimai buvo 16% (met./met.) mažesni. Tačiau planšetinių kompiuterių platformos pardavimai buvo 45% (met./met.) didesni. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog duomenų centrų sistemų pardavimai išaugo 19% (met./met.). Bendrovės pagrindinių produktų segmentų veiklos pelnus galima palyginti „Pagrindinių Intel segmentų veiklos pelnai“ grafike. Nuo metų pradžios įmonės akcijų kaina sumenko apie 8%.
     
     
     
     
    Praėjusią savaitę investuotojų dėmesį patraukė socialinio tinklo valdytojo Facebook (FB) ketvirtiniai pasiekimai. Tiek bent kartą per dieną prisijungiančių vartotojų (DAU), tiek bent kartą per mėnesį prisijungiančių vartotojų (MAU) skaičius ir toliau augo, tačiau pardavimų augimas (+42% met./met.) dėl neigiamos stiprėjusio JAV dolerio įtakos nebuvo toks spartus, kaip tikėjosi analitikai (+49% met./met.). Socialinio tinklo vartotojų augimo tempo lėtėjimas matomas žemiau esančiame grafike. Be to, kaip ir anksčiau žadėjo, įmonė ženkliai didino išlaidas: tyrimų ir plėtros išlaidos šoktelėjo 133% (met./met.), reklamos išlaidos augo 92% (met./met.). Verta paminėti, jog analitikų prognozių nepasiekė ir Facebook konkurentas Twitter (TWTR).
     
     
     
     
    Operacinės sistemos Windows kūrėjos ir planšetinių kompiuterių Surface gamintojos Microsoft (MSFT) ketvirtiniai rezultatai parodė, jog pardavimai kilo 6% (met./met.) dėl išaugusio susidomėjimo debesų kompiuterijos paslaugomis, su kuriomis ir yra siejama įmonės ateitis. Tačiau pelnas buvo neigiamai paveiktas vykdomos restruktūrizacijos, stiprėjusio JAV dolerio ir beveik ketvirtadaliu sumažėjusių licencijavimo (Windows, Office ir kitos programos) pajamų. Ženklių pasikeitimų tikimasi antroje metų pusėje, kadangi bus rinkai pristatyta naujoji operacinė sistema Windows 10, kuri bus nemokama daugumai vartotojų. Šie pokyčiai kelia nerimą investuotojams, kurie siekia įvertinti galimus įmonės pelningumo pokyčius. Be to, reikšmingų įmonės valdymo pokyčių ženklus galėjome pastebėti praėjusią savaitę vykusioje konferencijoje, kurioje buvo pranešta, jog Microsoft išmaniuosiuose telefonuose ateityje bus galima naudotis konkurentų operacinėms sistemoms (Apple iOS ir Google Android) skirtomis programėlėmis.
     
    Paieškos internete tinklapio gigantės Google (GOOGL, GOOG) pirmo ketvirčio pardavimai nepateisino analitikų lūkesčių, o pelnas, atskaičius vienkartines išlaidas, taip pat buvo mažesnis nei prognozuota. Rezultatai patvirtina investuotojų baimes, jog įmonės augimas lėtėja. Pagrindinis Google pajamų šaltinis yra iš reklamos gaunamos pajamos, tačiau pastaraisiais metais reklamos internete rinkoje išaugo konkurencija dėl ženkliai populiarėjančių socialinių tinklų. Taip pat Google akcininkų nerimą didina augančios išlaidos, pavyzdžiui, tyrimų ir plėtros išlaidos šoktelėjo 30% (met./met.).
     
     
     
     
     
     
     
    Apple (AAPL) ketvirtiniai pasiekimai pranoko analitikų prognozes dėl sparčiai augusių išmaniųjų telefonų pardavimų ir net 33% (met./met.) šoktelėjusio ketvirtinio pelno. Didelio pasisekimo Azijos rinkose sulaukė didesnį ekraną turintis iPhone 6 Plius išmanusis telefonas. Nors JAV išlieka didžiausia Apple rinka (36% visų pardavimų), tačiau jau šį ketvirtį pardavimai Kinijoje sudarė 29% visų pajamų, kas parodo augančią Azijos rinkų svarbą IT bendrovėms. Žemiau esančiame grafike matome, jog svarbiausias Apple produktas yra išmanieji telefonai, generuojantys daugiau nei 69% pajamų. Ateityje tikėsimės išvysti naujausio Apple produkto Watch pardavimus, kurių naujausiuose rezultatuose dar nebuvo.
     
     
     
    Bendrą IT sektoriaus padėtį galima įvertinti pažvelgus į žemiau esančius grafikus, kuriuose matome, jog didžiųjų sektoriaus atstovų pajamų augimo tempas pastaraisiais ketvirčiais lėtėja, o grynasis įmonių pelningumas išlieka gana didelis (15-25%), tačiau pirmą 2015 m. ketvirtį daugumos nagrinėtų įmonių pelningumas mažėjo ir užminė analitikams mįslę, ar kritimas tęsis ir likusią metų dalį.
     

    Investicinės galimybės










    Pasiekti IT sektoriaus bendroves investuotojams yra gana lengva, kadangi didžiausios šio sektoriaus atstovės kotiruojasi pagrindinėse pasaulio biržose (daugiausiai JAV). Žinoma investuotojai gali skirti dalį investicinio portfelio ETF fondams, siekiantiems apimti didžiąją dalį IT sektoriaus įmonių. Žinomiausias ir didžiausias toks ETF fondas yra Technology Select Sector SPDR (XLK), kuris kotiruojamas JAV akcijų biržoje jau daugiau nei 16 m. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog didžiausia fondo pozicija yra Apple (AAPL), sudaranti beveik 18% viso investicinio portfelio, o antra pagal dydį pozicija yra Microsoft (MSFT), sudaranti beveik dešimtadalį portfelio.
     
     
     
    Norintiems turėti labiau diversifikuotą investiciją, verta atkreipti dėmesį į Vanguard Information Technology ETF (VGT), kuris aprėpia beveik 390 IT sektoriaus įmonių, tačiau Apple akcijos vis vien sudaro didžiausią investicinio portfelio dalį (~17%).
     
     
     
    Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN), kurį sudaro įmonės, generuojančios ne mažiau nei 50% pajamų iš paslaugų, teikiamų internete. Ši strategija leidžia išvengti tų IT sektoriaus įmonių, kurių veikla koncentruojasi į fizinių produktų gamybą. Dėl šios priežasties fondo investiciniame portfelyje nerasime Apple (AAPL), o jo didžiausios pozicijos yra Amazon.com (AMZN), Google (GOOGL) bei Facebook (FB).
     
    Matome, jog IT sektorius išlieka šiuolaikinio progreso variklis, tačiau pasižymi nuožmia konkurencija ir dėl to šio sektoriaus atstovai turi nuolatos dėti didžiules pastangas, kad sugebėtų išlaikyti turimas rinkos dalis ir neatsiliktų nuo konkurentų. Trumpuoju laikotarpiu IT įmonės susiduria su neigiama stiprėjusio JAV dolerio įtaka. Tačiau vidutiniu laikotarpiu ir toliau rinkos dalyvių rezultatus veiks vis populiarėjantys išmanieji prietaisai ir mažėjanti asmeninių kompiuterių paklausa
     
     
     
     
     
     
     
    Saltinis LHV bankas
     
     
     
     
     
  5. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į Ainas Elon Musk Biografija | Sėkmės Istorija   
    "Elon Musk Biografija - Ainas.lt"



    SpaceX direktorius, Tesla Motors Architektas, SolarCity vadovas ir Paypal įkūrėjas. Elon Musk taip pat suprojektavo įtin didelio greičio transportacijos sistemą žinomą kaip Hyperloop. Elon Musk investuoja į projektus, kurie galimai gali pakeisti mūsū pasaulį.Jis nėra tik verslininkas, taip pat išradėjas ir inžinierius, kuris dalyvauja elektrinių mašinų ir kosmoso laivų kūrime.
     
    Elon Musk savo laiką skiria kosmoso projektams ir ekologiniai energijai.Jis žaidžia ne standartinėmis taisyklėmis ir jam tai gerai sekąsi.Išskirtinos Elon Musk asmenybės bruožai yra atkaklumas, kritinis mąstymas, tiksli savo paties analyzė ir sunkus darbas (jis dirba 80-100р per savaitę)
     
    Ankstyvoji jaunystė
    Elon Reeve Musk gimė 1971 birželio 28 dieną pietų Afrikoje.Jis buvo vyriausias iš trejų vaikų, jo tėvas taip pat gimęs pietų Afrikoje inžinierius Errol Musk ir jo motina kanadietė dietologijos ekspertė Maya Musk. Elon Musk savo vaikystę praleido pietų afrikoje ir sulaukęs dešimties metų gavo savo pirmąjį kompiuterį, Elon Musk iškarto susidomėjo programavimu ir pradėjo jo mokintis savarankiškai. Sulaukęs 12 metų uždirbo 500$ parduodamas žaidimą Blastar (šaudyklę panašią į Space Invaders), kurią sukūrė vienas pats.
     
    http://www.ainas.lt/wp-content/uploads/2015/05/elon-musk-biografija.jpgElon Musk vaikystė
     
    Biografijos sėkmingų žmonių paprastai susideda iš svarbaus esminio epizodo, po kurio juos lydi į sėkmę. Elon Musk biografijoje mažiausiai yra 2 tokie epizodai. Pirmas kai Elon Musk padarė nuosprendį būdamas tik 17 metų. Kai baigė vidurinę mokyklą, jis nusprendė palikti namus ir be tėvų pagalbos emigruoti į Ameriką, tačiau jam nepavyko tuo met padaryti kaip norejo.
     
    1989, Elon Musk apsistojo Kanadoje pas savo mamos gimines.Tūrėdamas Kanados pilietybę Elon Musk nuvyko į Montrealį. Iš pirmo jis dirbo mažai apmokęstinamuose darbuose ir maždaug metus balansavo tarp skurdo ribos. Sulaukęs 19-lykos įžengė Queens Universitetą. 2000 susipažino su savo ateities žmona Justine Musk, kuri vėliau davė gyvybę penkiems jo sūnums: Damian, Griffin, Xavier, Saxon, Kai. Vis dėl to jis išsiskyrė su Justine po aštuonerių metų ir 2010, įvyko antroji santuoka su britų aktore Talulah Riley, su kuria gyveno 4 metus ir išsiskyrė 2014 metais.
     
    Elon Musk studijavo Ontario mieste du metus ir tada pagaliau jo svajonė virto realybe - 1992, jis persikraustė į Ameriką. Jisai galėjo emigruoti į Ameriką kai gavo mokslinį fiziko bakalurą iš Pennsylvania Universiteto, tačiau nusprendė pasilikti universitete dar vienerius metus ir gauti mokslinį ekonomikos išsilavinimą.
     
    http://www.ainas.lt/wp-content/uploads/2015/05/elon-musk-biografija1.jpg
    Elon Musk baigia University of Pennsylvania su moksliniu fizikos ir ekonomikos išsilavinimu
    Kai Elon Musk pradėjo kamuoti paaugliška depresija, pradėjo aktyviai skaityti, filosofinę ir religinę literatūrą. Lyg šiol įtin vertingas pamokas išmoko iš knygos: The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.
     
    Elon Musk išmoko, kad sunkiausias dalykas yra užduoti sau tinkamus klausimus ir nuo dienos kai jis pradėjo daryti tai, visą kitą gaudavosi lengvai. Knygos epizodas kuris privedė jį prie tokios išvados, kur gigantiškas superkompiuteris po keletos milijonų metų gylaus mąstymo apie pagrindinę gyvenimo prasmę atsakė bereikšmiu skaičiu 42.
     


    "Kai aš lankiau koledža aš norėjau būtį tų dalykų dalimi kurie gali pakeisti pasaulį"
    - Elon Musk
     Elon Musk išsiaškino, kad žmonija turi išplėsti savo sąmonės suvokimą, kad galėtų išmokti klausti tinkamus klausimus; ir jisai surado savo paties klausimą:kokie dąlykai tūrėtų didelę reikšmę žmonijos likimui. Elon Musk nusprendė, kad tai būtų internetas, perėjimas į atnaujinamus energijos šaltinius ir kosmoso kolonizacija.
    Jis norėjo prisidėti prie visų trijų, kad galėtų daryti tai jam reikėjo pinigų.
     
    Zip2 ir Paypal
     
    http://www.ainas.lt/wp-content/uploads/2015/05/elon-musk-biografija2.jpgKimbal Musk, Elon Musk brolis su kuriuo sukūrė Zip21995 vasarą
    Elon musk padarė antrą svarbiausią sprendimą savo gyvenimę.Baigęs universitetą perėjo į Stanford Universitetą siekti tolimesnio išsilavinimo ties Fizika, tačiau po dvejų dienų jis palieka universitetą ir kartu su savo broliu Kimbal Musk įkūria savo pirmąją IT kompaniją Zip2. Jis dirbdavo nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro.Gyveno tose pačiose patalpose kur nuomavo ofisą ir , kad galėtų nusiprausti tūrėdavo eiti į persirengimo kambarius vietiniame stadijone. Pasekoje to susitaupė ir tai leido plaukti kompanijai toliau per pačius sunkiausius 2 metus.
     
    Tuo momentu, kai internetą aplankė spartus greito augimo periodas ir vystymasis, vis dėl to niekam neaplankė sėkmė iš to.Elon Musk kompanija buvo viena iš pirmųjų padariusių tai, jis sukūrė platformą kur naujienlaiškiai, - taip pat skaitomiausias New York Times - galėtų pasiūlytį savo klientams papildomas paslaugas.
     
    1999 populiariausia paieškos sistema AltaVista nusipirko Zip2 už 307 milijonus grynųjų ir 34 milijonus vertybinių popierių. Šis sandoris viršijo rekordą parduodant kompanija grynaisiais. Musk Elon iškarto išleido 20 milijonų prabangiam Maclaren F1 automobiliui ir privačiam lėktuvui.
     
    1999 Musk pradėjo dirbti su elektroninių mokėjimų sistemomis kurių populiarumas augo, X.com tapo jo naujuoju verslu. 2000 metais Kovo mėnesį,X.com susijungė su konkurentų kompanija Cofinity kurią įkūrė Peter Thiel ir Max Levchin. Cofinity sukurta programa leidžia sukurti pirmąją skaitmeninę valiutą. 2001, po susijungimo, X.com buvo pervadinta į Paypal ir Elon Musk tampa Paypal pirmininku.
     
    http://www.ainas.lt/wp-content/uploads/2015/05/elon-musk-biografija3.jpg
    Elon Musk tampa Paypal pirmininku.
    Buvo nesutarimų dėl strategijų ir valdymo tarp naujų komandų, bet jie niekada netūrejo efekto kompanijos dinamikai ir augimui. Elon Musk įsitraukė į naujų verslo modelių kūrimą, sėkmingai atliktą marketingo reklamą,kuri privede prie staigaus klientų augimo. 2002, Ebay nupirko Paypal už 1.5 bilijono. Elon Musk gavo $180 milijonų savo dalies iš Paypal ir tūrėjo pakankamai pinigų, kad siekti kitū tikslų: kosmoso inžinerijos ir alternativaus energijos šaltinio. Nuo tada Elon Musk nustojo investuoti į interneto verslą.
     
    Tesla Motors
     
    2003 metais inžinieriai Martin Eberhad ir Marc Tarpening įsteigė Tesla Motors.Nuo pat pradžių kompanija pozicionavo save kaip pirmąją elektrinių mašinų gamintojų kompaniją ir svajojo išlaisvinti žmoniją nuo degalų naštos. Elon Musk rėmė tokius siekius.
     
    Elon Musk prisijungė prie projekto 2004 metais, investuodamas $70 milijonų. Jis tapo vienas iš atsakingų už kompaniją. Elon Musk prisidėjo prie pirmosios elektroninės mašinos dizaino, kuri buvo Tesla Roadster sportinė mašina kurta pagal britų Lotus Elise. Jis reikalavo naudoti anglies pluošto kombinuotus metalus korpuse, kad sumąžintu svori, sukūre baterijos modūlį ir tam tikras dizaino dalis. 2006 metais projektas pateko į laikraščius ir Elon Musk gavo apdovanojimą už Tesla roadster dizainą. Tesla Motors augo ir dabar investu1otojų vis daugėjo, prisijungė ir Google kūrėjai, Larry Page ir Sergey Brin, o investicijos pasiekė virš $100 milijonų.
     


    Tesla Motors čia, kad nenustotų kovoti dėl elektrinių mašinų revoliucijos. - Elon Musk.
     Kad ir kaip būtų gaila, kai Tesla Roadster žengė į produkciją 2007 metais, Elon Musk užklupo nesėkmių periodas. keletą kūrimo klaidų privedė prie fakto, kad elektrinės mašinos sukūrimo kaina buvo beveik dvigubai didesnė nei numanoma. Martin Eberhard strategiškai neapskaičiavo, jo Tesla Roadster transmisijos konceptas įrodytas kaip neefektyvus ir mašinos išleidimo data buvo atidėta daugiau negu metam.
     
    Per šią krizę, Elon Musk parodė savo kritinius valdymo sugebėjimus, jis atleido kiekvieną kuris stabdė projekto tobūlėjimą, pridedant Eberhard ir kitus prisidėjusius žaidėjus. Po apvąlymo, jis rūpinosi kompanija vienas pats. Eberhard kreipėsi į teismą, kai jis buvo pakeistas į Michael Marks, bet problema buvo išspręsta taikiai ir taip efektyviai, kad jokių konflikto žinių nepasklido į viešūmą. 2007 metų gruodį, Ze'ev Drori buvo paskirtas kaip Ceo ir atsakingas už Tesla Motors. Elon Musk sekėsi žymiai geriau su Ze'ev Drori.
     
    Prie krizės ribos, Elon Musk sparčiai ir efektyviai mažino išlaidas, personalą, pareikalavo mažesnių kainų iš detalių tiekėjų ir uždarė keletą ofisų, dėl to Tesla Roadster išvydo pasaulį jau 2008 metais.
     
    Jo pačiu sunkiausiu gyvenimo momentu 2008 metais Elon Musk išsiskyrė su savo žmona, kuri teigė, kad jai vyras mažai skiria demėsio ir pasidarė tikras tyronas. Kad išsaugotų Tesla Motors, pasiimė $120 milijonų iš EverDream kompanijos kurios buvo pagrindinis akcininkas. Jis investavo savo paskutinius 20 milijonų į Tesla Motors, pardavė savo mėgstamiausią Mclaren F1 ir pagaliau išsaugojo kompanija nuo bankroto.
     
    Netrukus viskas ėjosi lengviau kas buvo ypač išskirtina palyginus su tradicinėms automobilių industrijomis. Vokiečių tarptautinė mašinų gamybos korporacija Daimler investavo 50 milijonų į Tesla Motors ir Amerikos energijos departamentas, kaip novatoriškai transporto kompanijai sumažino palūkanas. Vėliau skeptikai kritikavo valdžia dėl jų nuosprendžio paremti Tesla Motors, kurių produktas buvo koncentruotas įpatingai turtingiems žmonėms.
     


    Elektrinė mašina asocijuodavosi su kažkuo lėtu ir gremėzdišku, bet Tesla Motors atveju taip nėra. Tesla elektrinės mašinos yra greitos ir panašių galimybių į prabangiausias sportines mašinas. Tačiau yra planų sukurti labiau paprastesnius ir labiau prieinamus modelius. Tesla Motors inžinieriai taip pat bendradarbiauja su Toyota ir Daimler.
     
    Mašinos vadinamos hybridinėmis iš šių išvardintų kompanijų su elektriniu motoru ir vidaus degimo varikliu, naudoja Tesla Motors technologiją. 2007 metais General Motors generalinis direktorius Bob Lutz pavadino Tesla Motors pagrindine priežastimi pradėti kūrimą elektrinės mašinos Chevy Volt.
     Birželio 29 dieną 2010 metais, Tesla Motors pradėjo savo viešą akcijų platinimą. Tai buvo antroji mašinų gamybos kompanija (po Ford) Amerikos istorijoje kuri įvedė viešų akcijų pirkimą. Nepaisant to, kad buvo nepelninga pirmuosius dešimtį metų, buvo patalpinta į NASDAQ už 17$ per akciją ir pritraukė daugiau nei $225 milijonų investicijų. Tai buvo tikrai geriausias laikotarpis įvesti viešąsias akcijas. Vasario 5 2015 viena Tesla Motors bendrovės akcija kainavo $220.99 ir bendras rinkos kapitalas pasiekė $27.44 billion, Elon Musk priklauso 30% Tesla Motors kapitalo.
     
    Pagrindinė Tesla Motors finansinės sėkmės priežastis tapo sedanas Tesla Model S, su baterija kuri palaiko komfortinį vairavimą 426km kilometrus. Model S produkcija prasidėjo birželio mėnesį 2012 su pradine kaina $69,900 dolerių ir buvo reitinguota 99 taškais iš 100 pagal vartotojų įvertinimą.
     
    Per Modelio S prezentaciją Elon Musk kategoriškai pareiškė, kad per dvidešimt metų, daugiau negu puse pagamintų mašinų bus elektrinės. Jis net buvo pasiruošes lažintis dėl to. Dabar net optimistiškiausi analyzuotojai pareiškia, kad Elon Musk prognozės negali būti realizuotos. Tačiau tai negązdina Tesla Motors įkūrėjo.
     
    Elon Musk tiki, kad pasaulis pasidarė priklausomas nuo degalų. Ši priklausomybė veda prie klimato kaitos ir tarptautinės įtampos. Atsisąkymas vidaus degimo variklių ir pakeičiant į elektrinius gali padaryti skirtumą. Todėl Elonui Musk tai nėra paprastas verslas.
     
    Elon Musk sudaro sutartį su New York Times redaktoriais dėl Modelio S. Verta pamynėti, kad šių viešų reklamų triukų rezultatas per pirmąjį 2013 metų pusmetį buvo daugiau nei 10,500 Modelio S pardavimų.
     
    http://www.ainas.lt/wp-content/uploads/2015/05/elon-musk-biografija4.jpg
    Tesla Model S
    Spalio 9 dieną 2014 metais Tesla Motors komanda išleido S85D ir P85D Modelius. Tai buvo pirmoji elektrinė mašina su dvigubu varikliu.Model S P85В tūrėjo 691 arklio jėgų variklį ir neitikėtinai greitą išsibegėjimą: 97 kilometrų per valandą greitį po trejų sekundžių. Papildomai yra paruošta įdiegti revoliucinę automatinio vairąvimo sistemą, priekį ir galą matančios kameros, radaras ir 360 laipsnių jutimo davikliai, kurie aktyviai skanuoja aplinkui važiuojantį srautą. Su įjungtą autopilotavimo sistema, Modelis S gali automatiškai keisti juostas, atpažinti ir praleisti pėsčiuosius,išvengti susidūrimų ir net nuskaityti greičio ribojimo ženklus, nustatant ribotą greitį. Naujajam S Modeliui pailgino baterijos trukmę. Kaina prasideda nuo $79,900. 2014 metais vasario mėnesį,Tesla Modelis S, pagal vartotojų atsiliepimus įvertinta, kaip geriausia mašina pasaulyje.
     
    Neužilgo bus atskleistas Tesla Modelis X, kuris planuojamas būti išleistas į rinką ankstyvais 2016 metais. Elon Musk planuoja apkloti Ameriką, Europą ir Aziją su Superpakrovimo stotymis. Nuo 2015 metų Vasario 11 dienos, pasaulyje jau buvo 377 superpakrovimo stočių su 2,030 Superpakrovėjų pasaulyje.
     
    Solar City
     
    SolarCity korporacija yra elektros tiekėjas turintis būstines amerikos miestose: San Mateo, Kalifornijoje. Solarcity įkūrėjai yra du pusbroliai Lyndon ir per Peter Rive. Elon Musk yra kompanijos akcininkas. 2003 metais, investavo $10 milijonų į SolarCity.
     
    SolarCity tiekia elektrą namam, verslam ir valdžiai. Kompanija teikia keletą programų namų savininkams: "MyPower" paskolos programa, Solar nuomos ir Solar power mokėjimo sutartis.
     
    2008 metais Gegužės mėnesį kompanija sukūrė saulės energijos sistemą bendrovei British Motors ir Ebay, kad aprūpinti serverių būstinę.
     
    2015 metais sausio 15 dieną, SolarCity susijungė su Credit Suisse, kad sukurti naują saulės energijos finansavimo įrenginį verta $200 milijonų. Šis kredito įrenginys yra paskirtas kientams investuojantiems į saulės energiją per SolarCity "MyPower" programą. Šis elektros planas leido klientams nusipirkti savo saulės energijos sistemą, kad mokėti mažiau už elektrą.
     
    SolarCity kūrimo sąlygos yra ekonomiškai efektyvios, nekenksmingos aplinkai ir visiškai sutampa su Elon Musk principais. Kompanija tiekia saulės energiją superpakrovimo stotims Tesla Motors kompanijai.
     
    Lyderiavimas industrijoje neapsaugojo SolarCity nuo kritikos. Kai kurie skeptikai teigė, kad saulės energija niekada nevirs į efektyvaus verslo modelį ir atsižvelgiant į faktą, kad konkūrencija per didelė industrijoje, tai tūrėtų būti sunkus iššūkis palaikyti kompanija pirmaujančiose pozicijose. Vis dėl to 2012 metais gruodžio 10 dieną, nuo tada kai SolarCity įšleido viešąsias akcijas ir akcijų vertė nuo 8$ dolerių 2015 metais pakilo iki 57$ o bendras kapitalas siekė 5 bilijonus. Dabar Elon Musk priklauso 25% procentai SolarCity akcijų.
     
    Analitikai teigia, kad jo pasitikėjimas kompanijų perspektyvomis yra pagrindinė jo fenomeninės sėkmės priežastis. Wallstreet bendruomenė net sugalvojo terminą šiam fenomenui: Musk Efektas :)
     
    Space X
     
    Elon Musk pradėjo galvoti apie kosmoso tyrimui skirtas technologijas.Jis buvo inspiruotas ambicingos idėjos sumąžinti kosmoso transportacijos kainą, kad leisti žmonėms kolonizuotis Marse. Space X įkurtas 2002 ir jo būstinė yra Kalifornijoje, Hawthorne miestelyje.
     
    Elon Musk buvo sužavėtas galimybė kolonizuoti Marsą ir sukurti Marso Oazę.Tikslas šio projekto sukurti automatizuotus šiltnamius, kurie ateityje būtų pamatas savarankiškai ekosistemai. Pagrindinė problema buvo milžiniška šiltnamių transportacijos kaina. Elon Musk mąstė apie paleidimo raketų pirkimą iš Rusijos federacijos ir kalbėjo apie tai su Rusijos valdžia, bet nusprendė nedaryti sandorio su jais. Vėliau Elon Musk šovė įdėja sukurti savo paties daugkartinio naudojimo paleidimo raketą ir erdvėlaivius.
     
    2006 metų kovo mėnesį Elon Musk investavo daugiau nei $100 milijonų į SpaceX. Paleidimo variklio kaina svyravo nuo $15 milijonų Rusijos federacijoje iki $65 milijonų Amerikoje ir verslininkui tai atrodė per daug. Jis paskaičiavo, kad visos dalys reikalingos sukonstruoti paleidimo varikli yra tik 2% kainos, užkeltos Amerikoje. Šis faktas piktino Elon Musk. Problema kurią jis matė, tai kosmoso industrijos biurokratizacija, žemas konkurencingumas didelių korporacijų ir jų lobizmo pastangas užkirsti kelią atsirasti naujiems rinkos dalyviams.
     


    Jei kas nors yra suinteresuotas kosmoso saulės energija, tai
    turiu būti aš. - Elon Musk
     Elon Musk buvo įsitikinęs, kad kosmoso variklių kūrimas ir erdvėlaivių paleidimo kaina gali būti sumąžinta dešimteriopai. Iš pradžių jam reikėjo iš naujo perbrėžti pagrindinį kosmoso skrydžių tikslą. Pagrindinė SpaceX misija ne siuntos nugabenimas į orbitą, bet kolonizavimas kitų planetų kaip Marso ir Elon Musk nori tai daryti efektyviai. 2008 metais rugpjūčio mėnesį vienas žmogus investavo stambią sumą ir SpaceX surinko
    $50 milijonų.Dabar po visų investicijų Elon Musk priklauso 66% procentai SpaceX akcijų.
     
    SpaceX pradėjo dirbti su Falcon 1 paleidimo sistema 2002 metais.Prireikė ketverių metų ir šimtų milijonų investicijų, sukūrimui. per 2006 ir 2015 tokios kompanijos kaip DARPA, NASA.. Buvo suinteresuotos SpaceX projektu ir paleido keletą Falcon 1 testavimo
    raketų.
     
    2006-2008 pirmieji trys skrydžiai nepavyko. Rūgsėjo 28 dieną 2008 metais per 4 paleidimą Falcon 1 pasiekė orbitą. Nasa susidomėjo pasiekimais ir pasirašė 1.6 bilijonų kontraktą amerikiečių išskraidinimui į orbitą su SpaceX. Spalio mėnesį 2012 metais, SpaceX sukūre keletą rūšių kosmoso variklių: Kestrel, Merlin 1 ir Draco ir be jokios valstybės paramos.
     
    Visi lyg šiol Space X pasiekimai yra tik pradžia jo didžiajai svajonei - Marso ekspedicijai. SpaceX yra Marso kolonicacijos raketos kūrime, Taip pat dirba su kitais projektais kurie bus naudojami transportuoti žmones iš žemės į Marsą.
     
    Grassphopper ir Falcon 1 yra eksperimentinės paleidimo raketos kurios gali nusileisti vertikaliai. Sausio 10 dieną 2015 metais pirmasis bandymas nusileisti žemėje nepavyko - nusileido per šiurkščiai. Nepaisant to Space X komandai pavyko padaryti sunkesnį manevrą ir nusileisti ant jūros platformos Floridos pakrantėja.
     
    Vasario 12, 2015 Falcon 9 sėkmingai transportavo klimato observatorijos satelitą, satelitas buvo sukurtas, kad atpažinti ir informuoti apie saulės elektromagnetinių bangų spinduliavimą.
     
    Neitikėtinas Elon Musk gyvenimas yra nuostabus pavyzdys vyruko kuris įgyvendino savo vaikystės svajonę, Marso kolonizacija greitai taps realybe, ačiū už SpaceX išradimus kosmoso industrijoje.
     
    Hyperloop
     
    Elon Musk yra reiklus perfekcionistas ir išradėjas technologijų industrijoje. Jo išsilavinimas savo srityse, fizikoje ir ekonomikoje leidžia jam matyti tiesą ir atskirti ją nuo spekuliacinių prognozių. Jis mąsto plačiai. Sumanus pavyzdys būtų 5 jo projektas Hyperloop.
     
    Rugpjūčio 12, 2013, Elon Musk pasidalino 58 puslapių Hyperlopp prezentacija, kuri atskleidė Hyperloop struktūra ir funkcijas. Hyperloop yra saulės energijos transportacijos sistema, kuri tūrėtų atgabenti žmonės nuo Los Angelo iki San Francisco, per 30 minučių ir įveikti 614 kilometrų distanciją.Hyperloop kuriama remiantis magnetinės levitacijos technologija pritaikyta traukiniams.Elektromagnetinis impulsas ir mažas oro spaudimas leidžia išvystyti didesnį greitį negu bet kuri kita transportacijos priemonė žemėje.
     
    Hyperloop bus du kartus greitesnis už lėktuvą ir nebus limituotast bet kokiam grafikui. Elon Musk nori pasidalinti Hyperloop konceptu su Amerikos prezidentu Barack Obama, kaip sukurti šią efektyvią transportavimo priemone artimoje ateityje. Elon Musk mąno, kad Hyperloop gali būti geresnė alternatyva negu valstybės planas pastatyti didelio greitkelio geležinkelį tarp San Francisco ir Los Angelo, kuris kainuos daugiau nei $70 bilijonų. Jo nuomone išleisti tiek daug į tokį lėtą transportacijos metoda yra neteisinga.
     
    Hyperloop transportacijos sistemą sudaro plieno vamzdžiai. Tie Vamzdžiai bus sumontuoti ant stulpelių ir kapsulės viduje leis pasiekti 1287 kilometrų per valandą greitį. Hyperloop transportacijos sistema bus padaryta su saulės kolektoriais visame kelyje. SolarCity prisidės prie saulės kolektorių kūrimo.
     
    Viena kapsule galės sutalpinti iki 28 keleivių. Pradinis kapsules išsibegėjimas bus panašus į lektuvo. Bus 70 kapsulių tame pačiam maršrute su minimaliu 30 sekundžių laukimo intervalu. Investicijų atsipirkimo laikotarpis 20 metų, jei vieno bilieto kaina 20$ dolerių ir metinis transportuotų keleivių skaičius pasiekia septynis su puse milijono.
     
    Pirmoji Hyperloop transportacijos sistema planuota sukurti prie kalifornijos tarpmiestinio greitkelio 5. Elon Musk keleiviam pažada aukštą apsaugą. Projekto inžinieriai jau pastatė apsaugas, kad sumąžinti žemės drebėjimų riziką.
     
    Hyperloop bus nuostabus transportacijos būdas didesniem miestam įsikūrusiem toliau nei 1500km kilometų nuo vienas kito.
     
    Elon Musk Hyperloop projektą padarė viešai prieinama, leidžiantį kiekvienam patobūlinti esamą versiją. Kaip Elon Musk sakė, jis nebijo ko nors prarasti finansiškai su Hyperloop, tiesiog būtų nuostabu sukurti naują transportacijos būdą.
     


    Manau labai svarbu, kai kasnors turi gerą širdį. - Elon Musk
     Sausio 15, 2015 metais Elon Musk per savo kalbą minint Teksaso transporto forumo dešimties 10 metų metines pareiškė, kad pirmoji Hyperloop testąvimo versija bus teksase, o ilgis sieks 8km kilometrus.
     
    Vasario 26, 2015, Hyperloop Transportavimo technologijos pasirašė sutartį pradėti pirmosios testavimo trasos kūrimą 2016 metais ir baigti konstrukciją 2019 metais
     
    Elon Musk mėgstamų knygų sąrašas
     
    Per vieną iš savo interviu Elon Musk pareiškė, kad jis mėgsta
    fantastines knygas ir žymių žmonių biografijas:
    "Benjamin Franklin: An American Life" by Walter Isaacson, "Tesla: Inventor of the Electrical Age" by B. Carlson, "Structures: Or Why Things Don't Fall Down" by J.E. Gordon .Taip pat dievina Dale Carnegie knygas ir žinoma daugybė inžinerijos, dizaino, verslo ir fizikos.
     
    Elon Musk yra 21 amžiaus išradėjas, kuris įgyvendina fantastiškiausias idėjas. Ačiū Elon Musk už jo atkaklumą, sunkų darbą ir žinoma ačiū už jo absoliutų pasitikėjimą savo projektuose. Tikiuosi, kad jūs mėgavotės
    tyrinėjant Elon Musk biografiją ir sėkmės istoriją, o ji jus
    įkvėpė naujiems atradimams
     
     
    Skaityk, tobulėk ir būtinai sugrįžk, įdomiausios pasaulio naujienos ir straipsniai tau - Ainas.lt
    --->Spausk ir skaityk daugiau<---
    Prašau atsidėkodami paspauskite Facebook like mygtuką,- Ainas.lt puslapyje, kai surinksiu pirmuosius 100 like pasidalinsiu straipsniu apie genijų sukūrusį daugiausiai išradimų.

    http://www.ainas.lt/sekmes-istorijos/elon-musk-biografija-sekmes-istorija/
  6. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į klientas Žaisdamas runescape lietuvis uždirba daugiau nei 3000-5000 € / mėn   
    buvau cia nesenai Vilniuje del darbo, pokalbyje. Siule darba, parduoti runescape gold, USA,EU rinkai :)) tipo kaip supportas, ir pirkimo/pardavimo vadybininkas :) sake apie 6-8 darbuotojus turi :))) va tokius darbus galima rasti CVbankas.lt puslapyje :))))
  7. Patinka
  8. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į biz Nemokamai išmokysiu 10 talentingų žmonių, verslo organizavimo pagrindų.   
    Neturejes verslo zmogus mokins verslo pagrindu. Skamba intriguojanciai. Sekmes.
  9. Patinka
    Lietuviškai sureagavo į VaistininkoUzrasai Nebūkime pikti   
    Artėja šventės, dažno mintys sukasi apie dovanas ir šilumą artimiems žmonėms.
     
    Aš taip pat, kaip ir jūs, norėčiau džiaugtis šiais žemiškais dalykais, bet, deja, mes gyvenam LIETUVOJE, todėl VISADA atsiranda tas “geradaris“, kuris sugeba pagrobti iš mūsų – ir šypseną, ir gerus norus, ir puikią nuotaiką:(
     
    Šiandien perskaičiau dienraštyje “Lietuvos Rytas” straipsnį, kurio tema: vaistininkų lengvatos. Taip pat perskaičiau nemažai internetinių komentarų šia tema po lrytas.lt tuo pačiu straipsniu.
     
    Straipsnio nuoroda
     
    Kaip farmacijos specialistas, kaip žmogus, rašantis savo internetiniame puslapyje apie daugeliui rūpimus klausimus, kaip vaistinės darbuotojas, kaip farmacinės veiklos vadovas, kaip farmacinės paslaugos teikėjas, kaip šeimos žmogus, turintis vaikų, pagaliau, kaip eilinis žmogus, leisiu sau pakomentuoti šį straipsnį. Daugeliui iš jūsų, komentaras nepatiks, bet aš to ir tikiuosi. Tiesiog parašysiu iš savo asmeninės patirties. O jos tikrai susikaupė nemažai, 25 metai darbo vaistinėje…
     
     
    Kad žurnalistai atstovauja įvairaus plauko sutvėrimams – tikrai ne naujiena. Norėtųsi tik, kad tie straipsniai būtų rašomi, išklausius ne tik suinteresuotą pusę, bet atsižvelgus ir į daugiau nuomonių.
     
     
    Ponia E. Kvedarienė, kuri yra vaistinių asociacijos ir vadovė, ir direktorė, tikriausiai atstovauja vaistinių tinklams. Kaip žinia, daugeliui tinklų vadovauja neturintys farmacinio išsilavinimo žmonės. Todėl – jie niekada nėra dirbę vaistinėje, niekada nepatyrę to, ką mes patiriame kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę!
     
     
    Ir straipsnio pradžia prasideda nuostabiu sakiniu – “… farmacininkų darbo sąlygos jau seniai pasikeitusios.”
     
    Taip, sutinku, sąlygos pasikeitusios ir ,deja, į blogą pusę. Nes prieš 20 ir daugiau metų vaistinėse dirbti buvo tikra palaima. Tai buvo šventovė visiems. Nereikėdavo išklausyti priekaištų, kodėl tam, ar kitam nėra akcijos, kodėl reikia primokėti, tiek ir tiek, kodėl viskas taip brangu. Negrasindavo žmonės, kad atleis iš darbo, paskųs vadovui ar kokiai tarnybai, nes jam tą dieną labai norisi ant ko nors išsilieti ir sugadinti nuotaiką, nebuvo tiek psichinių ligonių, ir tiek ligonių, kurie tiesiog yra priklausomi nuo vaistų. Nebuvo tiek narkomanų, kuriems visiškai tas pats, ar rytas, ar diena, ar vakaras, nes jam dozės reikia dabar. Norėčiau atsakyti tam internautui, kuris rašė: “…sėdi šiltose patalpose, kur jiems realiai niekas negresia…” Tai va, mielas rašytojau, sėdžiu aš tokioj vaistinėj, kurioje vasarą būna 35 laipsniai šilumos ( nors vaistai gali stovėti iki 25 laipsniu temp.), bobutės alpsta nuo karščio, mes gaiviname, po to, patys alpstame, o savininkas sako:
     
     
    - Nėra galimybės jūsų vaistinėje statyti kondicionieriaus…
     
     
    Ateina žiema. Kadangi vėl yra nežmoniškai taupoma, centrinis šildymas išjungtas. Palikti elektriniai keli radiatoriai. Temperatūra iš po nakties – 12-14 laipsnių. Vėl gi, vaistai gali stovėti nuo 15 laipsnių temperatūroje. Jau nekalbant, kad pažeistos vaistų laikymo sąlygos, kaip žmogui išdirbti visą dieną su šalančiom rankom, kojom? NIEKAM TAI NEĮDOMU!
     
    Toliau – privaloma pietų pertrauka. Net instrukcijas pasirašome, kad turime daryti pertraukas valgymui, akių mankštai ir t.t. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu:( Gal kas nors man papasakos, kaip pavalgyti pagal instrukciją, jei aš dirbu 11-12 val. Ir per dieną manęs niekas nepakeičia? Užsirakinti neturi teisės. O gal kad nors pasakys, kaip per visas tas dvylika valandų nueiti į WC? Neužsirakinus vaistinės, nes tai griežtai draudžiama ir baudžiama. Žinot, ką pasiūlė mano kolegai tinklo savininkas?
     
    - Septynias valandas žmogus ir pakentėti gali, o jei dirbi ilgiau, tai gali pampersą užsidėti. Bet užsirakinti vaistinės negalima.
     
     
    Tai toks požiūris į žmogų.
     
     
    Dabar apie atostogas. Kai ateina tas ilgai lauktas ir, atrodo, užtarnautas laikotarpis, rašai prašymą vadovybei. Tada gauni atsakymą:
     
     
    “Jei susiradote žmogų, kuris jus pavaduos atostogų metu, išleisime jus”. Bet, atsiprašau, aš pagal darbo kodeksą turiu teisę į atostogas ir pamainą man turi surasti už tą reikalą atsakingi žmonės, pvz. personalo vadybininkas, nes jis už tai algą gauna!!! Atsakymas:
     
     
    - Visi nori atostogų, todėl tarkitės, kuris ateis pas jus papildomai padirbti.
     
     
    Ir kai aš pagaliau išeinu atostogų, žinau, kad kai sugrįšiu, turėsiu irgi kažką išleisti atostogų ir vietoj 7 val., atidirbtų savo vaistinėje, privalėsiu bėgti į kitą- dar 7 val., kad kažkas taip pat galėtų atostogauti… Kai atsisakai, tai tau pasakoma – TU PRIVALAI!!! Tai velniop tada tokias atostogas!
     
     
    Dabar apie tai, kaip “… realiai niekas negresia“.
     
     
    Atėjo kartą į vaistinę narkomanas. Paprašė, kad nupirkčiau kvepalus iš jo pigiau. Pasakiau, kad nereikia. Jis užrėkė, kad jam reikia širdies lašų, nes blogai jaučiasi ir kad greičiau tik sukčiausi. Aišku, daviau aš tuo lašus (juk neatvažiuos kokios nors kvedarienės ir neapsaugos manęs nuo jo). Jis atsisėdo ant grindų, išgėrė lašų. Vis tiek jam nepagerėjo. Pasiūliau iškviesti greitąją. Atsisakė. Pasėdėjo dar kelias minutes, išsiėmė iš kišenės pistoletą, pasidėjo ant grindų, šalia savęs. Lauke tamsu, žiema, aštuonios valandos vakaro, žmonių nėra. Aš vėl jam pasiūlau iškviesti greitąją, nes jam iš tikrųjų nelabai gerai. Jis atsisako, o aš mintimis šaukiu į vaistinę užeiti nors vieną žmogų. Deja, vakarais daugelis vengia kelti koją iš namų. Pagaliau jis paprašo iškviesti greitąją, įsideda į kišenę širdies lašus, ginklą ir laukia greitosios. Atvažiavo netrukus greitoji, išsivedė jį į mašiną, matavo spaudimą, kažką dar darė ir po kelių min. išsivežė jį. Medikus įspėjau, kad pas jį kišenėj ginklas. Smagu, kad šį kartą viskas baigėsi laimingai. Sakysite, į policiją reikėjo skambinti? Bet aš ten liksiu dirbti ir vadovybė man tikrai neskirs apsaugos, o jei jis sugrįš? Aš noriu dar pagyventi:)
     
     
    Toliau, kitas atvejis.
     
     
    Ir vėl narkomanas – nusipirko švirkštą, injekcinio vandens ir susileido į kirkšnį dozę, čia pat, šalia manęs. Tai gerai, kad jis turėjo tą prakeiktą dozę! O jei jam būtų pinigų trūkę ant dozės?
     
     
    Kitas narkomanas pasiūlė “snukį išmalti“, jei neduosiu Relanium tab. (Psichotropai). Ir ką man tuomet patartų daryti tie popieriniai- kanceliariniai klierkai, kuriantys įstatymus? Nes šiam vaistui reikia recepto, o narkomanas jo tikrai neturi. Nusižengti taisyklėm ir duoti, ar bandyti žaisti su likimu?
     
     
    O kur dar tie benamiai, ateinantys pilnom kelnėm pasišildyti šaltą žiemos vakarą. Jis pabūna kelias minutes, o vaistinėj neįmanoma būti kelias valandas. O ką pasakyti klientams? Kad kanalizacijos vamzdis trūko? O kaip su utėlėm ir kitais parazitiniais gyviais?
     
     
    Tai va, kokia rami ir šilta vieta, kurioje dirba vaistininkai. Taip, sutinku, narkomanas visur gali ateiti, bet prekybos centre žmonių daugiau, yra kameros ( daugelyje vaistinių, deja, tik butaforinės, nes ir tokiems dalykams intensyviai taupoma), galų gale – apsauga. Bet svarbiausia, kad vaistinėse yra narkomanų pagrindinės prekės – švirkštai, vaistų skiedėjai ir narkotiniai ir psichotropiniai vaistai. Ir narkomanai tai puikiai žino. O kiek sergančių AIDS ir ŽIV nešiotojų, kiek sergančių TBC ir hepatitu C ? O sergantys virusinėmis infekcijomis? Tokie tikrai vengia vaikštinėti po prekybos centrus, o lekia pirmiausia į vaistinę. Taip kad labai didelis klausimas, kada buvo dirbti pavojingiau, ar kai buvo vaistų gamyba, ar kai jos beveik nebeliko? Beje, jei šalia stovės supakuoti dėžutėje B grupės vitaminai, jau po kelių valandų jie bus įsigėrę ir į plaukus, ir į odą.
     
     
    Kam reikia šito įstatymo dėl sutrumpintų farmacijos specialistų atostogų ir darbo laiko pakeitimo?
     
     
    VIENAREIKŠMIŠKAI - vaistinių tinklų savininkams. Kaip galima drįsti parašyti, kad mes daugiau dirbsim ir todėl daugiau užsidirbsim? Aritmetika labai paprasta.
    Jei mano darbo sutartis yra ne valandinė, o už etatą – 1700 ( neatskaičius mokesčių ), vadinasi aš, pakeitus įstatymą ir prailginus darbo valandas gausiu tuos pačius pinigus, nes mano sutartis bus su tais pačiais 1700, tik kitu valandų kiekiu. Bet kadangi tos papildomos valandos bus privalomos pagal etatą, tai mano alga nepadidės nei centu. Bet geriau pakalbėkime apie tai, ką jau rašiau ne vienam savo straipsnyje – apie reitingus. Tada reikia atvirai ir rašyti, kad alga padidės todėl, kad mes daugiau valandų dirbsim, todėl daugiau parduosim vaistų, o jei parduosim daug tų vaistų, kurių reitingai didžiausi, tai ir uždirbsim daugiau. Ir tik dėl to, kad kelsim kažkam apyvartą, siūlysim ko reikia, ir ko nereikia, proteguosim įvairias firmas, žodžiu, ne visi, bet daugelis dirbs pagal jam priimtiną sistemą ir pagal savo sąžinę.
     
     
    Tai gal vis dėlto ne nuo to pradedama? Gal reiktų pirma žurnalistams pradėti aiškintis, kokiu būdu ir už kokias pinigų sumas patenka tam tikrų firmų vaistai į kompensuojamųjų sąrašus, kokias pozicijas tuose sąrašuose užima viena, ar kita firma, kodėl vienam gamintojui suteikiama didesnė valstybės dotacija, o kitiems – mažesnė kompensuojamųjų prekių sąrašuose? Kodėl atstovai vis dar prašinėja vaistinėse, kad mes pardavinėtume jiems naudingus vaistus? Kodėl jų niekas nekontroliuoja?
     
     
    Nuoširdžiai sakau, kad visos profesijos yra savaip pavojingos, įtemptos, sunkios ir nelyginu jų su sava. Bet šis straipsnis ir šis įstatymas palietė mano specialybės žmones. Ir tai nereiškia, kad darbą vaistinėje iškeliu aukščiau kitų profesijų. Visi darbai yra verti pagarbos ir už visus juos turi būti atitinkamai įvertinta ir sudarytos visos sąlygos, kad kuo mažiau specialistų emigruotų.
     
     
    Todėl mažiau niurzgėkite, mažiau pykite ant viso pasaulio, o geriau palaikykite morališkai prieš besisukančią biurokratinę mašiną:)
     
     
    P.S. Ir nemaišykite vaistinės darbuotojų su vaistinių savininkais. Gal jie ir statosi namus iš farmacijos verslo, bet tikrai tai daro ne paprasti samdomi darbuotojai, kurie aukoja savo sveikatą dėl kitų gerovės. Mes dirbame už vidutinę algą Lietuvoje, kuri nekyla eilę metų…
    Ir visi, kurie dar esame čia, su jumis, Lietuvoje, vis dar naiviai tikime, kad ir į mūsų kiemą ateis šventė :)
     
     
    Ačiū visiems už kantrybę :)
     
    http://vaistininkouzrasai.lt
  10. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  11. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  12. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  13. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  14. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  15. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  16. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  17. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  18. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  19. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  20. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  21. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  22. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  23. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  24. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
  25. Patinka
    Lietuviškai gavo reakciją nuo fad TEO epic fail   
    Foto iš video: http://i.imgur.com/xvXWX76.jpg
    Video: https://www.youtube.com/watch?v=igA1DB_ZyB8&feature=youtu.be
     
     
     
     
    :) Ką manote?
    Edited: pakeičiau video linką į youtube, kur jau ne TEO uploadintas.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...