Pereiti prie turinio

IT sektoriaus gigantų ketvirtinių rezultatų apžvalga


Rekomenduojami pranešimai

Rezultatų skelbimo sezonas pasiekė piką ir jau sulaukėme didžiųjų IT sektoriaus atstovų ketvirtinių pasiekimų bei rezultatų pristatymo konferencijų.

 

Didžiųjų IT sektoriaus įmonių ketvirtiniai pasiekimai leidžia geriau įvertinti viso sektoriaus padėtį ir perspektyvas. Pirmiausia rinkos dalyviai sulaukė procesorių kompiuteriams ir išmaniesiems įrenginiams gamintojos Intel (INTC) ketvirtinių rezultatų. Įmonės pirmo ketvirčio pardavimai praktiškai nepakito, lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, tačiau grynasis pelnas išaugo 4% (met./met.). Pastaraisiais metais įmonė susidūrė su mažėjusiais asmeninių kompiuterių, kuriuose galima rasti Intel procesorius, pardavimais ir augančiais išmaniųjų prietaisų pardavimus, kurie dažniausiai naudoja konkurentų ARM tipo procesorius. Ši tendencija buvo matoma ir pirmojo ketvirčio rezultatuose. Klientų kompiuterinių sistemų pajamos smuko 8% (met./met.), kadangi stalinių kompiuterių platformos pardavimai buvo 16% (met./met.) mažesni. Tačiau planšetinių kompiuterių platformos pardavimai buvo 45% (met./met.) didesni. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog duomenų centrų sistemų pardavimai išaugo 19% (met./met.). Bendrovės pagrindinių produktų segmentų veiklos pelnus galima palyginti „Pagrindinių Intel segmentų veiklos pelnai“ grafike. Nuo metų pradžios įmonės akcijų kaina sumenko apie 8%.

 

 

 

 

Praėjusią savaitę investuotojų dėmesį patraukė socialinio tinklo valdytojo Facebook (FB) ketvirtiniai pasiekimai. Tiek bent kartą per dieną prisijungiančių vartotojų (DAU), tiek bent kartą per mėnesį prisijungiančių vartotojų (MAU) skaičius ir toliau augo, tačiau pardavimų augimas (+42% met./met.) dėl neigiamos stiprėjusio JAV dolerio įtakos nebuvo toks spartus, kaip tikėjosi analitikai (+49% met./met.). Socialinio tinklo vartotojų augimo tempo lėtėjimas matomas žemiau esančiame grafike. Be to, kaip ir anksčiau žadėjo, įmonė ženkliai didino išlaidas: tyrimų ir plėtros išlaidos šoktelėjo 133% (met./met.), reklamos išlaidos augo 92% (met./met.). Verta paminėti, jog analitikų prognozių nepasiekė ir Facebook konkurentas Twitter (TWTR).

 

 

 

 

Operacinės sistemos Windows kūrėjos ir planšetinių kompiuterių Surface gamintojos Microsoft (MSFT) ketvirtiniai rezultatai parodė, jog pardavimai kilo 6% (met./met.) dėl išaugusio susidomėjimo debesų kompiuterijos paslaugomis, su kuriomis ir yra siejama įmonės ateitis. Tačiau pelnas buvo neigiamai paveiktas vykdomos restruktūrizacijos, stiprėjusio JAV dolerio ir beveik ketvirtadaliu sumažėjusių licencijavimo (Windows, Office ir kitos programos) pajamų. Ženklių pasikeitimų tikimasi antroje metų pusėje, kadangi bus rinkai pristatyta naujoji operacinė sistema Windows 10, kuri bus nemokama daugumai vartotojų. Šie pokyčiai kelia nerimą investuotojams, kurie siekia įvertinti galimus įmonės pelningumo pokyčius. Be to, reikšmingų įmonės valdymo pokyčių ženklus galėjome pastebėti praėjusią savaitę vykusioje konferencijoje, kurioje buvo pranešta, jog Microsoft išmaniuosiuose telefonuose ateityje bus galima naudotis konkurentų operacinėms sistemoms (Apple iOS ir Google Android) skirtomis programėlėmis.

 

Paieškos internete tinklapio gigantės Google (GOOGL, GOOG) pirmo ketvirčio pardavimai nepateisino analitikų lūkesčių, o pelnas, atskaičius vienkartines išlaidas, taip pat buvo mažesnis nei prognozuota. Rezultatai patvirtina investuotojų baimes, jog įmonės augimas lėtėja. Pagrindinis Google pajamų šaltinis yra iš reklamos gaunamos pajamos, tačiau pastaraisiais metais reklamos internete rinkoje išaugo konkurencija dėl ženkliai populiarėjančių socialinių tinklų. Taip pat Google akcininkų nerimą didina augančios išlaidos, pavyzdžiui, tyrimų ir plėtros išlaidos šoktelėjo 30% (met./met.).

 

 

 

 

 

 

 

Apple (AAPL) ketvirtiniai pasiekimai pranoko analitikų prognozes dėl sparčiai augusių išmaniųjų telefonų pardavimų ir net 33% (met./met.) šoktelėjusio ketvirtinio pelno. Didelio pasisekimo Azijos rinkose sulaukė didesnį ekraną turintis iPhone 6 Plius išmanusis telefonas. Nors JAV išlieka didžiausia Apple rinka (36% visų pardavimų), tačiau jau šį ketvirtį pardavimai Kinijoje sudarė 29% visų pajamų, kas parodo augančią Azijos rinkų svarbą IT bendrovėms. Žemiau esančiame grafike matome, jog svarbiausias Apple produktas yra išmanieji telefonai, generuojantys daugiau nei 69% pajamų. Ateityje tikėsimės išvysti naujausio Apple produkto Watch pardavimus, kurių naujausiuose rezultatuose dar nebuvo.

 

 

 

Bendrą IT sektoriaus padėtį galima įvertinti pažvelgus į žemiau esančius grafikus, kuriuose matome, jog didžiųjų sektoriaus atstovų pajamų augimo tempas pastaraisiais ketvirčiais lėtėja, o grynasis įmonių pelningumas išlieka gana didelis (15-25%), tačiau pirmą 2015 m. ketvirtį daugumos nagrinėtų įmonių pelningumas mažėjo ir užminė analitikams mįslę, ar kritimas tęsis ir likusią metų dalį.

 

Investicinės galimybės

Pasiekti IT sektoriaus bendroves investuotojams yra gana lengva, kadangi didžiausios šio sektoriaus atstovės kotiruojasi pagrindinėse pasaulio biržose (daugiausiai JAV). Žinoma investuotojai gali skirti dalį investicinio portfelio ETF fondams, siekiantiems apimti didžiąją dalį IT sektoriaus įmonių. Žinomiausias ir didžiausias toks ETF fondas yra Technology Select Sector SPDR (XLK), kuris kotiruojamas JAV akcijų biržoje jau daugiau nei 16 m. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog didžiausia fondo pozicija yra Apple (AAPL), sudaranti beveik 18% viso investicinio portfelio, o antra pagal dydį pozicija yra Microsoft (MSFT), sudaranti beveik dešimtadalį portfelio.

 

 

 

Norintiems turėti labiau diversifikuotą investiciją, verta atkreipti dėmesį į Vanguard Information Technology ETF (VGT), kuris aprėpia beveik 390 IT sektoriaus įmonių, tačiau Apple akcijos vis vien sudaro didžiausią investicinio portfelio dalį (~17%).

 

 

 

Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN), kurį sudaro įmonės, generuojančios ne mažiau nei 50% pajamų iš paslaugų, teikiamų internete. Ši strategija leidžia išvengti tų IT sektoriaus įmonių, kurių veikla koncentruojasi į fizinių produktų gamybą. Dėl šios priežasties fondo investiciniame portfelyje nerasime Apple (AAPL), o jo didžiausios pozicijos yra Amazon.com (AMZN), Google (GOOGL) bei Facebook (FB).

 

Matome, jog IT sektorius išlieka šiuolaikinio progreso variklis, tačiau pasižymi nuožmia konkurencija ir dėl to šio sektoriaus atstovai turi nuolatos dėti didžiules pastangas, kad sugebėtų išlaikyti turimas rinkos dalis ir neatsiliktų nuo konkurentų. Trumpuoju laikotarpiu IT įmonės susiduria su neigiama stiprėjusio JAV dolerio įtaka. Tačiau vidutiniu laikotarpiu ir toliau rinkos dalyvių rezultatus veiks vis populiarėjantys išmanieji prietaisai ir mažėjanti asmeninių kompiuterių paklausa

 

 

 

 

 

 

 

Saltinis LHV bankas

 

 

 

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...