Pereiti prie turinio

Laurynason

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    494
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Laurynason Pranešimai

  1. prieš 1 valandą, lasickui parašė:

    Taip, jei studijuosi profkėje ar aukštojoje, gali prisiteisti iš tėvų išlaikymą iki 24 metų. Tik spėju palikimo tada jau galėsi nebesitikėti ?

    https://teisesklinika.lt/ar-privalau-islaikyti-pilnameti-vaika/

    Vienu ar kitu atveju abejoju, ar gali tikėtis kažkokio palikimo, jei nesutaria su tėvais. Pilnai pritariu - stok mokytis, duok tėvus į teismą. Žinoma, jei teisme argumentuosi, kad nieko veikt nenori bet nori gauti išlaikymą, sunku bus kažką išspaust ?

  2. [...]

     

     

    [...]

     

     

    Reikia nepamiršti paminėti, kad pagal FOB Incoterms 2020, pardavėjas privalo tik išsiųsti prekę ir pranešti apie jos išsiuntimą.

     

    Reiškia, viska kita (transporto suradimas, kad pardavėjas galėtų išsiųsti prekę ir jos apmokėjimas; draudimo (jeigu reikia) suradimas ir įsigijimas; port'o (oro/jūros) susiradimo, kur prekės bus pristatytos; ir visi importo mokesčiai) yra pirkėjo atsakomybė.

     

     

    Pritariu Revolt, kad jei nori pigiau, galbūt su tarpininku kažkas išeitų. Jei tarpininko nesinori ieškoti ir norisi "viskas įskaičiuota", siūlyčiau pasvarstyti CIP, DPU, DAP ar net DDP Incoterms, jei pardavėjas sutiks sutvarkyt importo mokesčius. Žinoma, kainos kiekvieno būdo skirsis.

     

    Visi transportavimo būdai ir šalių atsakomybė (grafiškai, sutrumpintai):

    Incoterms 2020

  3. Nežinau kaip su kitomis siuntos tarnybomis, bet esu pats dirbęs LPExpress'e. Ten, pavyzdžiui, kad kurjeris 'pavogtų' siuntą galimybė labai maža. Kiekviena siunta pastoviai turi būti nuskanuota: kai ateina prekės, kai priimamos į PD skaitytuvą, ir kai grąžinamos.

     

    Siuntos į paštomatus taip pat įeina į PD, todėl, jei kurjeris darbo pabaigoje turi bent vieną siuntą savo PD, jis negali 'baigti' darbo. O tada jau problemos :)

  4. Kova su vejo malunais cia... daug visokiu skundu, teisminiu posedziu ir t.t, ir vistiek, visos pilnos sumos negrazins tikrai net jei ir laimetum.. daugiau ant advokatu isleisi.

     

    Advokato išlaidas galima prašyti priteisti iš pralaimėjusios šalies. Net jei sumą 'laimėsi' mažą, išlaidos turėtų būti priteistos. Daugiau galvos skausmas, stresas ir ilgas procesas, bei 'startiniai pinigai' tokioje situacijoje, jei esi tikras, kad gali laimėti.

  5. Galbūt šioje bendruomenėje esantys (jeigu) teisininkai plačiau pakomentuos, bet darau prielaidą, kad atgauti pinigus už vykstančias nekokybiškas paskaitas būtų maža galimybė, nes universitetas, tikėtina, remtųsi 'force majeure' principu ir ŠMM nurodymais.

     

     

     

     

    Iš kitos pusės, jei universitetams pavesta vykdyti mokymą nuotoliniu būdu, o paskaitos nevyksta, turėtum 'legal standing'. Vis dėl to, jei paskaitos vyksta, bet 'tačke juodžemio' vietoj 'smėlio' pavidalu, siūlyčiau kreiptis į skundus nagrinėjančią komisiją, kuri dažniausiai būna pačios mokymo įstaigos viduje.

     

     

     

    Bet kuriuo atveju reikia skaityti studijų sutartį ir žiūrėti, kas ten parašyta ir būtina atkreipti dėmesį ir į ŠMM nurodymus švietimo įstaigų atžvilgiu.

     

    Jei sutartis buvo pažeista, galima bandyti siekti žalos atlyginimo ar jos nutraukimo (kas nelabai tikėtina, jei mokestis metinis).

     

     

    Trumpai tariant, procesas bet kuriuo atveju bus 'smagus' - priklausomai nuo to, kas parašyta sutartyje, gali reikėti "praeiti" visas švietimo įstaigos "instancijas", o paskutinė stotelė - teismas.

     

     

    Siūlyčiau susirasti kokį teisininką ir pasikonsultuoti. Neabejoju, kad tokioj duobėj kaip tu ne vienas jau yra. Sėkmės

     

     

     

     

     

  6. 4 eurus atgausiu, nes siuntimas 1.95 eur? :D

     

    Pagal įstatymą, taip. Siūlyčiau susisiekti su siuntėju, nes jis turi teisę inicijuoti siuntinio paiešką kaip sutarties šalis. Gavėjui paštas, iš kitos pusės, neprivalo pateikti tokios informacijos, o galbūt tingi ir/ar nenori.

     

    Bet kokiu atveju, sėkmės. Jei siuntinys skirstymo centre, turėtų dar, manau, ateiti

  7. Iš tiesų, kaip pastebėjo kiti forumo nariai, trūksta informacijos apie siuntinį: ar buvo draustas; ar vietinis siuntimas ar tarptautinis; ar siuntinį buvo įmanoma sekti prieš 'dingimą', ar ne, ir kt.,

     

    Pagal LR Pašto Įstatymo 12 str. 1-ą dalį, siuntėjas pretenziją privalo pateikti per 6 mėn. nuo siuntos išsiuntimo dienos.

     

    Vadovaujantis to pačio įstatymo 12 str. 5-os dalies 1 punktu, jei siunta buvo neįvertintoji (žmogiškai kalbant - nedrausta), bet registruota, paštas turi atlyginti sumą "[...] kuri lygi dviguboms siuntimo išlaidoms". Kitaip tariant, siuntimo išlaidos padaugintos iš dviejų kartų.

     

     

    4864f67a5b64d78da86cf6b5e144e4f4742.png

  8. Pamirškit mirties bausę, jos nebus (žmogaus teisių konvencijos (en. European Convention on Human Rights) papildomi protokolai (6 / 13) draudžia arba siekia panaikinti mirties bausmę.

     

    Iš kitos pusės, galima argumentuoti ir į vieną, ir į kitą pusę. Labai ribotai yra apibrėžtos moralinės normos kas, iš vienos pusės atrodo "fair" (juk nenorėtumėte, kad jei dėl, pavyzdžiui, nuo jūsų nukentėjusio asmens " stiprių emocinių išgyvenimų" būtumėte nubaustas griežtesne bausme, ar ne), bet iš kitos pusės atrodo neproporcingai (jei įstatymu tvarka nustatyti tam tikri kriterijai (pvz, kiek reikia "sulaužyti kaulų", kad būtų "sunkus sužalojimas), mažai ką lemia visuomenės spaudimas ar moralinės normos galutinio sprendimo atžvilgiu (jeigu neklystu, pataisykit, jei kas žinote geriau)).

     

    Mano asmenine nuomone, civilinė teisinė sistema yra labai ribota ir kiek "sunki" ta prasme, kad teisėjai, suvaržyti įstatymų dėl perdėtos baimės manipuliuoti teisine galia, yra įstatyti į "rėmus", kurių negali koreguoti (priešingai nei, pavyzdžiui, common law (anglų teisės (nežinau, kaip verčiasi)) jurisdikcijose).

     

    Bet vėlgi, tiek viena, tiek kita sistema turi savų pliusų.

     

    Bet kokiu atveju, įdomu, kaip nuspręs Aukščiausiasis Teismas (jei į jį bus kreipiamasi).

  9. Parašyk į pm, galėsiu darbo duoti, paarsi kaip indas ir apmokėsiu aš tau tą Spotify kas mėnėsį. Jei daugiau norinčių yra - visi pm laukiami☺

     

    ps jei matysis perspektyvų, netflixą dar pridėsiu bonusu:)

     

     

     

    Jei tau liūdna, kad negyveni Afrikoj, visada ten gali persikelti ir gyventi. Nereikia savo liūdesio dalinti visiems aplinkui, kurie nori gyventi normalų gyvenimą. Jei manai, kad visi indai yra poor, atsiversk kažką daugiau apart delfi, 15min ar lryto ;)

  10. [...]

     

    Per kurią vietą tai yra nelegalu? Galbūt aš pro Indiją pravažiavau tranzuodamas, užsisakiau šią paslaugą už centus, ir moku :) Tai nėra piratavimas :)

     

    Pinigų turiu, bet jei tamsta norite, galite man už pilną kainą nupirkti. Manau, ir daugiau būtų norinčių 😏

  11. Prie to pačio imesiu kad pirkta YouTube premium per Indijos vpn ir tiko revolute kortele

     

    Paantrinsiu, jau apie 4 mėn moku po vieną baksą ir viskas puikiai veikia. :)

     

     

    P.S. O tie, kas sako, "ar gaila sumokėti pilną kainą", - tai prašau, mokėkite, jei norite, bet kitiems nesiūlykite. Niekam neįdomūs esate :)

  12. Sveiki,

     

    nupirkau mašiną, savininkas per internetą išregistravo, aš irgi viską supildžiau per internetą ir registravau, sumokėjau, gal žinot per kiek laiko ten viskas susitvarko?

     

    Na, šiandien savaitgalis. Bet kokiu atveju, dokumentus turi tikriausiai, kad važinėtis.

     

    Man realiai per dieną - dvi (darbo) viskas suvaikščiojo

     

     

  13. UK panasu bandys igauti imuniteta :) https://www.15min.lt...voje-57-1289338

     

    "Patarėjas teigė, kad apie 60 proc. JK populiacijos – apie 40 mln. žmonių – turi užsikrėsti koronavirusu, kad visuomenė įgytų imunitetą."

     

     

    Na, žinoma, juk kam rūpi, kai didžiausia rizikos grupė seni žmonės (34,6 mln. (+50 metų)) 🙄

     

    O grįžtant prie lėktuvų bilietų, tai pagal sudarytą sutartį tarp jūsų ir avia linijos kompanijos, jūs mokate pinigus už skrydį. Jei skrydžio nebuvo ne dėl jūsų kaltės, reiškia sutartis negaliojanti, todėl privalo grąžinti visą sumą :)

     

    Žinoma, įdomu kaip pačios avia linijos šitą komentuoja, ir kokios sąlygos sutarties ("i've read, understood and accept the terms and conditions") buvo nurodytos (įskaitant "force majeure" atvejį)

  14. Problema tame, kad utilitarizmas šioje situacijoje nelabai veikia, kad aukoti 1 dėl kitų 9. Kaip ir sakė narys Senbuvis, buto administratorius turi gauti teismo leidimą laužti duris ir griauti buto savininko sienas, kad pasiektų vamzdynus. Iš vienos pusės tai atrodo tinkama, kad būtų atkurtas karštas vanduo, bet iš kitos pusės įstatymai draudžia savavališkai naikinti privataus asmens turtą. Teismas turi dar nuspręsti kas bus atsakingas už buto savininko turto sugadinimą, ne tik kaip sutvarkyti karšto vandens tiekimą. Todėl tikėtina, kad procesas bus gana ilgas, o kokio sprendimo laukti - reikia peržvelgti LR įstatymus, reguliuojančius asmens turtą.

     

    Truputį pasikapsčiau ir radau įdomu dalyką, kad, pagal CK 4.84 str. para. 6. "Bendrojo naudojimo objektų administratorių civilinė atsakomybė už fiziniams ir juridiniams asmenims padarytą žalą, vykdant administravimo funkcijas, draudžiama civilinės atsakomybės draudimu."

     

    Pagal "Dėl Daugiabučio Namo Bendrojo Naudojimo Administravimo Nuostatų Patvirtinimo" Nutarimo II Skyriaus 4.3. straipsnį, bendrojo naudojimo objektų administratorius organizuoja namo techninę priežiūrą.

     

    Pagal LR. Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, kuriame pažymimas Šilumos ūkio įstatymo 235.5 buitinio karšto vandens vartotojo taisyklių punktas, kuris teigia, kad vartotojas (savininkas) privalo: "leisti karšto vandens tiekėjo, pastato valdytojo, prižiūrėtojo atstovams iš anksto, ne vėliau kaip prieš 24 valandas raštu įspėjus arba suderinusiems atvykimo laiką ir pateikusiems atitinkamus pažymėjimus, įrengti karšto vandens skaitiklius, nuskaityti jų rodmenis, apžiūrėti karšto vandens bendro naudojimo sistemos elementus, esančius vartotojo bute, karšto vandens skaitiklius, jų įrenginių elementus, atlikti jų priežiūros, remonto darbus, o prireikus lokalizuoti avariją ar likviduoti jos pasekmes, leisti nedelsiant vykdyti avarijos lokalizavimo darbus"

     

    Kaip suprantu, bendrojo patalptų administratoriaus padaryta žala privačių asmenų turtui, vykdant jų tiesiogines funkcijas (šiuo atveju, vamzdyno keitimas), yra draudžiamas civilinės atsakomybės turtu ir nukentėjusiajam žala būtų atlyginta.

     

     

    Bet kokiu atveju, kaip minėjau, procesas ne tik skamba, bet ir yra gana sudėtingas, todėl manau, kad pagreitinti nelabai ką ir pavyks

  15. O aš buvau padaves skundą į teismą bet buvo pasibaigęs terminas apskūsti krašto apsaugos ministro skundo atmetimą,bet teismas nepriėmė nagrinėti skundo nes praėjąs laiko terminas..tai tenka grįžti į Lietuvą iš užsienio ir pradėti tarnybą gruodžio 2..bandžiau aiškinti kiek kartų situaciją kad iki kovo mėnesio negaliu atvykti nes daug įsipareigojimų,bet jiems nusispjaut jų atsakymas tu privalai..😁😁

     

    Tai nevyk. Europos Sąjungoje privalomoji karo tarnyba uždrausta. Taigi, ekstradicija yra negalima, ir niekaip tavęs neparsigabens :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...