Pereiti prie turinio

Gelbharas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    19
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Gelbharas Pranešimai

  1. ...

    ...Dauguma amerikiečių net nemoka tos gramatikos, mes už juos ją geriau iškalę, bet kalbėt taip ir nemokam gerai.

     

    Čia šiaip į lankas truputį nusivažiuota. Amerikietis, kaip ir bet koks kitas žmogus, moka savo gimtosios kalbos gramatiką. Aišku, gali kokių nors smulkmenų nežinoti, kaip ir dažnas lietuvis nežino, kuo skiriasi „eina vedinas tikslo“ nuo „eina vedamas tikslo“.

     

    Kyla klausimas – kodėl tas amerikietis taip laisvai kalba angliškai? Ogi todėl, kad anglų yra jo gimtoji kalba. O gimtoji kalba ypatinga tuo, kad nuo mažumės apsuptas vien ja kalbančių žmonų, labai gerai jos išmoksti ir todėl gali ja sklandžiai reikšti savo mintis. Paprastai tariant, viskas yra atkalta iki automatizmo – galvoje yra milžiniška žodžių, gramatinių struktūrų biblioteka ir todėl, norėdamas išreikšti savo mintį, nesugaišti nė sekundės.

     

    Taigi, jei nori gerai išmokti kalbą, turi jai skirti daug laiko – kuo daugiau, tuo geriau. Kalbos mokymasis yra ilgo, nuoseklaus darbo reikalaujantis dalykas. Jį galima palyginti su kokio nors MMORPG žaidimu – kuo daugiau laiko praleidi žaisdamas, tuo aukštesnis tavo lvl ar exp. Esmė tai, kad tiesiog turi save panardinti į anglų kalbą, kad smegenys prie jos priprastų.

     

    Dabar dėl mokymosi – plėsti žodyną, mokytis naujų frazių labai tinka skaitymas. Pasiimi tekstą (geriausia apie tai, kas tave domina) ir žiūri, kiek nesupranti. Jei nesupranti kas antro žodžio, vadinasi reikia kažko paprastesnio. Skaitant svarbu pasižymėti ar išsirašyti nežinomus žodžius, taip jie lengviau patenka į ilgalaikę atmintį.

     

    Rašymas – dar geriau, nes rašydamas pratiniesi kalbą ne tik suprasti, bet ir ją vartoti. Rašyti galima apie bet ką – savo dienotvarkę, vaizdą pro langą ir t.t. Rašydamas dažnai sustosi, nes nežinosi tam tikro žodžio ar gramatikos taisyklės, bet čia kaip tik ir vėl yra gera proga mokytis žodyno ir gramatikos.

     

    Dėl kalbėjimo – vėlgi, bandyk pats sau ką nors papasakoti. Jeigu užstringi, išsiaiškini nežinomą žodį ir judi toliau. Išmokti kalbėti gali tik bandydamas kalbėti, o kad nestrigtum, galvoje turi būti žodynas ir gramatika. Pažįstu žmonių, kurie gal ir kalba su baisiu akcentu, užtat neužsikirsdami (ypač apie savo profesinę sritį), nes paprasčiausiai yra viską įsiminę iki automatizmo.

  2. Tiesiog, baisu ;// Kaip žmonės gali ant tiek nuprotėti, kad šimtais žmonių bėgt gaudyt pakemonų ;// Ir dar suaugę, suprantu jei tai darytu vaikai. Kiekviena diena girdžiu apie šį žaidima, bet nekyla net ranka jo atsisiūsti.. Ir dar tame video vaizdas, kai aplink tave pilna žmonių įkritusių į tuos telefonus... ://

     

    Aš tai nebūčiau toks kategoriškas, žmonės tiesiog taip leidžia savo laisvalaikį.

    Iš esmės Pokemon GO labai primena kitokius laisvalaikio praleidimo būdus, pvz., orientacinį sportą – juk ir čia orientuojantis pagal žemėlapį reikia pasiekti tam tikrą punktą, kur atsižymėtum ir keliautum toliau. Sakyčiau, žmonėms iš šito žaidimo yra netgi savotiškos naudos – judėjimas gryname ore ir susipažinimas su įvairiomis miesto vietomis.

  3. Siūlau kokybiškas įvairaus pobūdžio tekstų vertimo paslaugas. Turiu patirties su prekių aprašymais, instrukcijomis, sutartimis, publicistiniais, mokslo populiarinimo tekstais, mokslinių darbų santraukomis.

     

    Dirbu su šiomis kalbų poromis: anglų-lietuvių, lietuvių-anglų, vokiečių-lietuvių.

     

     

     

    Kaina derinama priklausomai nuo teksto sudėtingumo ir pageidaujamo atlikimo termino. Galiu išrašyti sąskaitą-faktūrą.

     

    Jei susidomėjote, kreipkitės asmenine žinute.

  4. O jūs gavot tas nuotraukas, kurias padarė priėmimo metu (čia apie KTU)? Ar jas ne dėl LSP darė, o į LSP tinklapį reikia įkelti savo susiveiktą nuotrauką?

  5. Tokių temų galbūt jau ir buvo daugybė, bet kiekvienas su savo poreikiais, be to, rinka sparčiai keičiasi. Taigi, ieškau nešiojamojo tokios sumos ribose, žaidimų nežaisiu, svarbu, kad būtų patikimas, baterija ilgai laikytų.

    Pats galvoju apie tokį variantą. Ar geras būtų, o gal už tokią sumą dar kas geresnio išeitų?

     

    edit: pamiršau nurodyti valiutą. Litai aišku.

  6. Paklausiau vieno universiteto, kiek vf vietų numato skirti tam tikrai studijų programai, tai man atsakė:

    Tikimės, kad kuo daugiau ateitų turėdami krepšelius.

     

    Anksčiau maniau, kad kiekviename universitete tam tikrai programai yra skirtas tam tikras vf vietų skaičius, bet dabar jau nebesuprantu. Galit paaiškinti kas nors?

  7. Efektinė vertė – efektinė kintamosios srovės vertė yra tokia nuolatinė srovė, kuri tame pačiame laidininke išskiria tiek pat šilumos, kiek ir kintamoji srovė per tą patį laiką.

     

    Tai 20 gal A turėjo būti?

  8. Iš tiesų įmanoma buvo tuos šaltinius išnagrinėt puikiai, tiesiog 3 valandos nėra tas laiko tarpas. Jeigu lukštentum pagal logiką ir kiekvieną žodį, tai viską ten išskaitytum, o čia tiesiog permeti kelis kartus kad pagaut esmę, ir rašai, nes kitaip neliks laiko.

     

    Ir manau, kad tokia jau egzaminų sudarinėtojų politika- į kiekvieną egzaminą įdėt perliukų, kad atsijot mastančius nuo zubrylų. O to pasekmė - stipriai mastantys, protingi žmonės per daugi išmasto ir gaunasi "šmikis"...

     

    Aš tai manau, kad bendras istorijos supratimas, suvokimas geriausiai būtų atskleidžiamas atsakant į klausimus, kurie reikalauja kažkiek kūrybiškumo, sąsajų ieškojimo, pvz. "kokios istorinės problemos aktualios ir šiandien?". Aišku, tokie klausimai būtų vargas vertintojams.

  9. Žemė skrituliu vadinama dėl savo apskritos formos, nes ji panaši į ratą. Iš visų pusių ją skalauja vandenys...

    Jei "žemė" suprantama kaip sausuma, žemynai, tai teiginys, kad iš visų pusių skalauja vandenys, teisingas. Bet kaip suprasti "Žemė <...> ji panaši į ratą"? Tai reikia suprasti, kad žemė šiuo atveju yra planeta? Tai automatiškai ir teiginys apie skalavimą neteisingas.

    Super, kad reikia dar ir šifruoti, ką koks viduramžių mokslinčius turėjo omenyje.

  10. Birželio 17

     

    O tai ne nuo šito pirmadienio pradės taisyti?

     

    Beje, dėl to 30. Ar toks įrodymas tinka?

     

    S(ABD)=(AB*AD*BD)/4R - (čia pagal formulę, duotą formulyne; R - apibrėžtinio apskritimo spindulys)

     

    Kadangi AB*AD = CB*CD, o R ir BD - bendri dydžiai, vadinasi S(ABD)= S(BCD)= 20

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...