Pereiti prie turinio

Dominyko

Nariai
  • Pranešimai

    3
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Dominyko sureagavo į kaarolis Nėra nieko ko neimanoma nupirkti uz pinigus   
    24bazar post'as tik rodo jo ribotą požiūrį. Jeigu kiti perka lizingines mašinas, butus už paskolas visam gyvenimui ir savaitgaliais svaiginasi, tai tau irgi būtina taip daryti? Nenoriu pasirodyt kaip radikalas, bet visa tai yra tiesiog mums marketingistų įpirštos vertybės. Galėčiau surašyt visą knygą kodėl tu neteisus, bet visvien nieks neskaitys, ypač 'studento' nuomonės.
  2. Patinka
    Dominyko sureagavo į Razmys Treniruoklių gamyba   
    Daug pinigu neuzsidirbsi, bet per laika, jei gerai uzsirekomenduosi manau prie duonos prisidurti butu galima.
    Siulau nepasiriboti vien tik sporto inventoriuas gamyba. Tiesiog uzsiimnti vyrinimo darbais metalo konstrukciju.. Geras suvyrintojas visada bus reikalingas.
  3. Patinka
    Dominyko sureagavo į Arvydas Gyvenimas Vokietijoje   
    Pirmą kartą Vokietijoje pabuvojau tik gerą pusmetį (praktikos reikalais), vėliau visokiuose seminaruose, konferencijose, parodose teko pabuvoti, tai dar kažkur apie menesį gausis. Kadangi iš savos kišenės nieko nemokėjau, negaliu pasigirti itin didele patirtimi išgyvenimo ar darbo srityje :)
     
    Tiesiog ten nerašytas minimumas apie 1100 eurų, jei gauni mažiau esi praktiškai skurdžius arba tinginys :D Maisto kainos nesikandžioja, panašiai kaip ir lietuvoje, drabužiai netgi pigiau.
     
    Gyvenau studentų bendrabutyje, kurio sąskaitas apmokėjo, mus pasikvietę vokiečiai, kambariai tvarkingi (ateina valytoja rytais apie 10 val.), patiems rūpintis maistu nereikėjo, nes davė kažkokias studento korteles, su kuriomis buvo pusryčiai, pietūs ir vakarienė nemokama :) Tad viską ką buvom užtaupę išleidavome .... na patys suprantat kam :)
     

     
    Kavinėse maistas nėra labai pigus, bet galima rasti Jugoslavų ar kitų rytų europos išeivių kavinių, jose viskas gerokai pigiau. Iš pat pradžių stebindavo porcijos, nes pas mus kavinėje yra normalu užsisakyti sriubos, karštą ir kažką desertui. Vokietijoje, jei užsisakai sriubos, tai atneša puse "kibiro", jei karštą patiekalą, tai pilna lėkštę iki pat kraštų. Suvalgius viską (kaip tikras lietuvis gi nepaliksi) nelabai norisi nei deserto, nei alaus :)
     
    Išpradžių užsisakinėjome "Vokišką virtuvę", bet perėjome prie mums labiau įprastos rytų europietiškos...
     

     

     
    Labai neįprastas lietuviui dalykas studentų bendrabučio virtuvėje atrasti daug alaus ir vyno, už kurį susimoki pagal sąžinę :) Turėjome nemažai atlikusių pinigų, tad kaip pritrūkdavome (Parduotuvėje gėrimai gerokai pigiau) mokėdavome kaip priklauso.

     

     

     
    Dar patikdavo geriamo vandens akcijos :) Kai vandens butelyje kaina būdavo mažesnė, nei paties priduoto butelio - taip net uždirbdavome kelesdešimt centų nuo pakuotės :D Savaitgaliais prie prekybcentrių nusitiesdavo eilės vokietukų su didelėmis tašėmis prikrautomis plastmasinių butelių :ph34r:
     
    Dar buvo faina, kai pirmadieniais benzinas kainuodavo gerokai pigiau :)
     
    čia pasidariau sąrašiuką kas patinka ir kas nepatinka toje šalyje:
  4. Patinka
    Dominyko sureagavo į getalife Gyvenimas Vokietijoje   
    Tai kaip ir visur (na bent nereikia susipaudus vienam name su keliolika zmoniu gyvent, kaip Londone) :) Bet tobulindamas kalba, turedamas galva ant peciu, visada eini i prieki. Draugei sekasi daug geriau, per si laika atrado tai ka sugeba gerai daryt, jau yra apsisprendus, kad mokysis virejo specialybe, todel atlyginimas jau dabar vokisku mastu nera prastas. O as vis dar ieskau saves, neapsisprendziu ka noriu veikt, studiju Lietuvoje savo noru atsisakiau nors tevai labai ragino ir nebuvo butinybes emigruot del pinigu trukumo seimoj ar kazko panasaus, o patinkancio darbo vis dar nesuradau :)
  5. Patinka
    Dominyko sureagavo į eko Nešvarūs pinigai - atneša laimę?   
    Vagis ar sukcius turbut zymiai laimingesnis butu ka nors apvogdamas, negu ta pacia suma uzsidirbes saziningai. Didzioji dalis vagiu, sukciu ir kitu nusikalteliu yra sociopatai, todel jiems tokie dalykai kaip sazine tiesiog neegzistuoja. Jiems visiskai dzin, ar ten buvo paskutines zmogaus santaupos, jie tiesiog nejaucia gailescio kitiems, kaltes ir pan. Kaltas auklejimas, tevai, aplinka, is dalies galbut genai.
     
    Kalbant apie laime, tai pinigai vaidina dideli vaidmeni iki tam tikros ribos. Kai zmogus turi nebloga busta, masina, gera darba, santaupu ir neturi finansiniu isipareigojimu, jam nereikia kiekviena diena galvoti, is ko rytoj pirks maista. Sakykim jis turi buta uz 200k Lt, ir 100k Lt santaupu. Atotrukis nuo benamio, kuris turi kelis simtus kiseneje iki sito zmogelio yra zymiai didesnis negu to zmogelio atotrukis iki pvz. 3-5mln lt turto turincio zmogaus. Kai turi pinigu, kad galetum normaliai gyventi, papildomi pinigai nebesukuria tokio laimes efekto.
     
    Reikia nepamirsti, kad pinigai is niekur neatsiranda, juos galima arba uzdirbti svariai (darbas, verslas), arba nesvariai (vagystes, narkotiku prekyba, kontrabanda, aferos ir t.t.). Skirtumas yra didziulis. Svarus pinigai tau suteikia ramybe ir laisve, o nesvarus suteikia iliuzija,kad esi turtingas, jie sudrumscia ramybe ir atnesa daug pavoju (gali buti sumustas, nuzudytas, gali sesti i kalejima). Dirbdamas svariai tu rizikuoji nebent netekti darbo, arba verslo (bankrotas ir pan), o dirbdamas nesvariai tu nuolat rizikuoji savo sveikata, laisve, arba net gyvybe.
    Visi mato prabangius automobilius, didziulius namus, prabanga ir galvoja, oi kaip zjbs, bet nemato, kas uz to slypi. Net jei pinigai svarus, uz to slypi daugybe ilgo ir sunkaus darbo, didziule atsakomybe (valdant imone ar versla), dideles laiko ir nervu sanaudos. Zmones paaukoja seimos gerove, asmenini gyvenima vardant tu turtu, o jais pasidziaugti nelabai ir lieka laiko. O jei pinigai nesvarus, gaunami is narkotiku, kontrabandos ir t.t., tai su ta prabanga gali greitai atsisveikinti atsisedes i kalejima. Ir kas is tos prabangos, jei tave nuolat supa padugnes, net panos ar zmonos normalios nesusirasi. Arba pvz. visokios olialia pupytes uzsienyje teikdamos intymias paslaugas irgi daug uzdirba, bet kas is to, kai visi aplinkiniai zino, kad esi paskutine k.urva.
    Mano nuomone, zmogus laimingas buna tada, kai jo gyvenime yra balansas (darbas, laisvalaikism sveikata, seima, draugai). Uz pinigus nenupirksi nei geros seimos, nei tikru draugu, nei sveikatos (siekdamas daugiau pinigu, ja tik gadinsi, o paskui tuos pinigus leisi jos gydymui)
  6. Patinka
    Dominyko sureagavo į ErikVanMuurin Samsung Galaxy S5 (ir ne tik?) pristatymo stebėjimas live [Papildyta išsamiu straipsniu]   
    Čia jau, man rodos, nuo S3 pristatymo tokia tradicija. Na, čia ne šiaip telefonas, čia kaip ir Samsung'o pasididžiavimas. Populiariausias jų produktas. Ir ne tik jų, bet apskritai Galaxy S serija yra pati perkamiausia tarp visų Androidų. ITšnikams ir geek'ams tai labai įdomus ir svarbus įrenginys, bene laukiamiausias metuose telefonas. Lygintis su Galaxy S'ais gali tik Nexus linija, HTC One telefonai ir žinoma - iPhone :). Kiti telefonai nėra tokie laukiami, dėl jų nėra tiek šurmulio.
  7. Patinka
    Dominyko sureagavo į Mazeika prekyba alkoholiu   
    taip viskas gerai,jeigu noriu ir perku heroina,amfetima ir ko tik noresiu,o prekeivis ce nekaltas nes pirkejas to nori tai kam neduoti
  8. Patinka
    Dominyko sureagavo į Algiz prekyba alkoholiu   
    na o kas su licenzija, nusiperki ją ir pardavynėk. O dėl miestelių, bažnytkaimių tai gal juokauji ar neesi buvęs kaime. Ar nežinai nuo kelių metų pensija ? Tie kurie geria miesteliuose yra vidutinio amžiaus bedarbiai, kurie neturi pajamų arba pašalpos kurios yra kontroliojamos žmonų padoresnių. Tad bus eilė nusidriekus kurie prašys į skolą, na ok ir koks senukas pragers pensijos dalį 200 lt per mėnesį nuomos kainą + barmenui ar keliems alga minimumas 1000 LT tikrai apsimoka. Ir jeigu esi nusitaikęs jau į beviltiškus alkocholikus tai kam jiems tavo alus. Jeigu yra odekolonai pigus vynas ir visokie optimos linijos stipriausias alus ar ten cento. Esmė yra už kuo pigiau prisigert.


  9. Patinka
    Dominyko sureagavo į Deseos Pragyvenimas:Klaipėda ar Vilnius.   
    Vilnius.
    Klaipėda visiškai tuščias miestas, butų kainos tikrai aukštos, butų pasiųla maža, tad kainos jau keli metai išlieka aukštos ir neatinkančios butų kokybės. Taip atstumai nedideli pusvalandis ir pervažiuoji visą klaipėdą, tačiau tai parodo, kad tai mažas miestas, tirkai nebus tiek galimybių kiek Vilniuje. Kas liečia uostą kaip kažkas minėjo, taip galima neblogai uždirbti, tačiau uostui faktiškai viską ko reikia ruošia LAJM.
    Rinkčiausi Vilnių. Sėkmės.
  10. Patinka
    Dominyko sureagavo į suvalgysiu Gidas: Kaip rašyti samprotavimo rašinį?   
    Artėja lietuvių kalbos egzaminas ir tikriausiai daugelis dvyliktokų dabar susiėmę už galvos bando suprasti, kaip rašomi samprotavimo rašiniai. Galiu papasakoti apie save - rašinius rašyti man visada patiko, tačiau niekada nesilaikydavau samprotavimo rašinio struktūros, naudodavau daug metaforų..; gerai, kad turėjau gerą lietuvių kalbos mokytoją, tai ji man rašydavo 6 už rašinį + 10 už kūrybingumą, bet nuolat kartojo, kad "per egzaminą kūrybingi nukentės".
     
    Likus kažkur dviems mėnesiams iki egzamino susigriebiau, susiradau samprotavimo rašinio struktūrą, taisykles, triukus, kaip rašyti, ir iš egzamino gavau 96. Dabar šiomis taisyklėmis pasidalinsiu ir su jumis :)
     
    Visų pirma, samprotavimo rašinio dalys:
     
    1. Įžanga
     
    2. Trys (arba daugiau)
    3. dėstymo
    4. pastraipos
     
    5. Užsklanda
     
    Pasiimk juodraščio lapą.
     
    Sužinojęs pavadinimą, užsirašyk rašinio temą ir problemą.
     
    Pasidaryk lenteles (ar kaip tau patogiau) UŽ ir PRIEŠ. Čia surašyk argumentus kodėl pritari arba nepritari duotai temai.
     
    Prie kiekvieno argumento pasirašyk galimą kontekstą. Kontekstai imami iš perskaitytų knygų arba istorinio/socialinio pasaulio. Stipriausi kontekstai yra Biblija bei Antika, juos praverstų žinoti. Dedant kontekstą reikia nurodyti, kur taip buvo pasakyta, iš kur tai paimta, o ne netikėtai numesti veikėjo vardą ir ką jis padarė ir tikėtis, kad visi supras, apie ką jūs šnekat. Taip pat kontekstas turi būti susijęs su ta knyga, o ne numesta pavienė situacija, kuri su bendra knygos esme neturi nieko bendra.
     
    Tuomet išsirink ar būsi UŽ ar PRIEŠ.
     
    Sugalvok, kurioj pastraipoj kokį argumentą pateiksi. Pastraipos turi būti atskiros, bet tarpusavy susiję.
     
    Pirmiausia parašyk ne įžangą ar pastraipas, o užsklandą, nes ją parašyti lengviausia. Užsklanda turi būti viso rašinio apibendrinimas, čia negalima pateikti jokių naujų idėjų.
     
    Tada parašyk pastraipas. Pradėk nuo tos, kuriai turi daugiausiai argumentų. Rašydamas pastraipas dar jų nejunk tarpusavy. Paprastai pirma pastraipa būna stipri, antra - silpniausia, trečia - stipriausia, bandoma paveikti skaitytoją emociškai.
     
    Tuomet rašoma įžanga. Įžangos pirmas sakinys turėtų kažkaip sudominti skaitytoją. Svarbiausias įžangos sakinys paskutinis - čia reikia konkrečiai parodyti savo poziciją.
     
    Pirmi dėstymo pastraipų sakiniai turi pagrįsti tavo poziciją. Paėmus rašinį ir perskaičius tik paskutinį įžangos sakinį ir pirmus dėstymo pastraipų sakinius, išeis maždaug toks sakinys: <MANO POZICIJA TOKIA> (mintyse: nes) <1-os DĖSTYMO PASTRAIPOS SAKINYS>, (nes) <2-os DĖSTYMO PASTRAIPOS SAKINYS>, (nes) <3-os DĖSTYMO PASTRAIPOS SAKINYS>.
     
    Dėstymo pastraipoje turi būti teiginys (pirmas sakinys, pagrindžiantis pozicija), teiginį taip pat reikia pagrįsti. Tam naudojami kontekstai.
     
    Galiausiai, kai turėsi visas pastraipas juodraštyje, galėsi išrinkti, kuri iš dėstymo pastraipu bus pirma/antra/trečia ir jas sujungti tarpusavy, ir turėsi savo rašinį ;)
     
    Pridėjau failą, kuriame parodyta, kaip rašoma esė. Tą planą sukūriau ne aš, o kažkas iš mano mokyklos, bet jis man labai pravertė ;)
     
    Aišku yra dar daug kitokių taisyklių/patarimų, rašant pačias pastraipas, bet tai, ką aš dabar parašiau yra pagrindai, ir turėtų labai praversti tiems, kurie to nežinojo ir atisėdę pasiimdavo švarraštį ir spontaniškai rašydavo viską iš eilės.
    Rasinio_juodrastis.rar
  11. Patinka
    Dominyko sureagavo į bestdaytips Verslas ar Automobilis   
    Džiugu, kad vyksta diskusija ir neliekat abejingi temai. :) Idėjų aš turiu verslui, tačiau ne visiems verslams pradėti reikia pradinio kapitalo 50 000 litų ar daugiau... Pvz gali pradėti auginti česnakus(kurie palyginus yra labai brangūs kaip daržovės) ar paršiukus kelis... Esmė verslo pobūdyje ir idėjoje, tikrai ne visoms joms reikalingas milžiniškas pradinis kapitalas. :) O klausimas labiau retorinis... Negalvokit apie viską taip paprastai ir "bukai"... Žvelkit plačiau į pasaulį ir perspektyvas. Aš galiu parduot dabartinį automobilį, prisidėt dar tukstantėlį ar kitą, nusipirkt paprastą niekuom blatną auto ir tiek, o didžiąją dalį investuot ir taip generuot pajamas kažkokias kurios su laiku tikiuosi didėtų. :) Aišku ne visi mes vienodi ir ne visi vienodai žvelgiam į gyvenimą... Bet čia galima kaip pvz duot tai - geriau nusipirkt duonos kepalą ir jį suvalgyt ar už tą pačią kainą nusipirkus reikiamus produktus išsikept 2 kepalus duonos?
  12. Patinka
    Dominyko sureagavo į NemokamasMygtukas Verslas ar Automobilis   
    Jeigu tau kyla tokie klausimai tai gal tada geriau pirk mašina,nes poto liksi ir be pinigu ir be mašinos.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...